Mm lieten. lekteen 38. FABRIKANTEN EN HANDELAREN denkt aan de andere plaatsen reeds bekendmakingen dat de vleeschprijzen met de 4% omzet belasting zouden worden verhoogd. (Wordt vervolgd). J. v. M., Belastingconsulent BINNENLAND. practische bedrukt mei voor BESTELORDERS ingevolge Art. 19 in bloes, al of niet firmanaam, REGISTERS tot inschrijving van ontvangen fac'uren voor fabrikanten en han- delaren REGISTERS tol inschrijving van dubbelen der verzonden faciuurs voor fabri kanten, in elke gewenschte dikie, is h;t billijkst en vertrouwdst adres: Koningin en Prinses naar Zwitserland H. M. de Koningin en H. K. H Prinses Juliana hebben met den sneltrein naar Bazel Den Haag ver lalcn, ten einde eenigen tijd in Zwitserland door te brengen. Zij werden op het perron uitge leide gedaan door Z.K.H. den Prins die tengevolge van zijn werkzaam heden verhinderd was de reis mee te maken, doch die later de Koningin en de Prinses naar Zwitserland za volgen. Aan de Duitsche grens werden zi namens president Hindenburg be groet. Hot benauwde oogentAik bonen den Balkan. Geen woord van waar", zegt Soer. Het bericht in de „Bossche Crt. over het ongeval dat de „Pelikaan" op zijn uitreis tijdens de tweede étappe tusschen Rome en Saloniki bijna over komen was, heeft de tongen opnieuw in beweging gebracht. Het zou dus maar, 0111 zoo te zeggen, een dennetak- je gescheeld hebben en „Nederland's Vluchtige Trots" zou met vier vliegers ergens in een bosch op den Balkan zijn ten onder gegaan. En daar wist Nederland nog niets van. Het bericht klonk een tikje fantas tisch. Soer, die dien nacht aan het stuur zal, zou er niets van gemerkt hebben, dat hij de „Pelikaan" met de borst over de toppen der boomen liet digd worden en dient men af te wach-1 vliegen De mecanicien zou de enorme ten of de betrokken ambtenaren aan- scherpie van gehoor bezeten hebben, merking zullen maken op deze geza- I om boven hel gebrul van drie motoren menlijke toezending. llit de takken van onderen tegen het Beteekenis van het stamnummer. I vliegtuig te hooren slaan en vervol- Uit het formulier waarmede de In- zou hij de cockpit binnen gestapt specteur der Accijnzen kennis geeft I zÜn om 200 maar aan het hoogteroer van een verleende vergunning voor be-1 tc trekken. E11 daarna gebeurde er lasting-vrije inslag blijkt, dat alle hou-1 met eens een ongeluk, doordat Soer, ders van een vergunning een stam-1 van verbazing over een mecanicien, die nummer krijgen. begint te sturen, zijn toestellen in den Sommigen zijn van meening dat dit I steck had gelaten, nummer (dat op bedoelde formulieren was te mooi om waar te zijn en nog niet was ingevuld) moet worden I w'i zÜn naar Smirnoff getogen om ons vermeld op de z.g. „bestelorders". I u't den mond van den comandant het Zulks is niet het geval. Dit stam- verhaaI zeIf te laten bevestigen, nummer is slechts van belang voor de I Been woord van waar, zegt hij ten- administratie ter betrokken inspectie I s'°tte. Hoe komen ze er aan? Als het en behoeft niet op de bestelorders ver- I 'l' zo° ver 's dat we de toppen van de hoornen raken, dan zijn we verloren. Het was bar slecht weer in dien nacht, maar zooiets hebben we toch heusch niet meegemaakt. Bovendien, dan zou den we toch zeker onze antenne ver- Met het oog op de overstelpende aanvraag van deze artikelen is directe bestelling zeer gewenscht. meent dat het wel geoorloofd zal zijn zulkfi bijv. iedere week te doen en dan de gezamenlijke duplicaten van die week in ééns op te zenden. Zeer zeker is die laatste methode practischer en voordeeliger, maar uit de wet-text kan niet anders gelezen worden dan dat men „dadelijk na ont vangst der goederen" de duplicaat-be- stelorder moet opzenden. Niettemin zal vermoedelijk tegen dit laatste voorschrift nog al eens gezon- meld te worden. Vrijstelling voor brandstoffen. Vrij veel verbreid is de meening dat men voor „brandstoffen" in het alae- x "I toren hebben die, zoo lang we vliegen meen vergunning voor belastingvrije u„~i ~:_j j_." inslag kan vragen. Bedoeling van den wetgever is echter voor brandstof als hulpstof bij de productie. Bijvoorbeeld voor olie, voor ruw-olie-motoren, voor hout, steenkolen of olie, voor ovenver- warming bij den bakker, maar niet voor verwarming van winkels of loka len. In dit laatste geval wordt de brandstof niet als hulpstof in het pro- 'ductie-proces beschouwd. Is voor reparaties, werkzaam heden en diensten ook belas ting verschuldigd? uithangt en een heel eind onder het vliegtuig uitsteekt. En dan een mecanicien die aan het hoogteroer komt. Ik moet den eersten mecanicien nog zien die dat doet. Maar hoe komt iemand aan zoo'n belachelijk verzinsel? Enfin, zeker om den eindindruk nog mooier te maken, dan hij is. Minister Deckers met de Hertog Hendrik" mee. Naar wij vernemen zal minister Deckers a.s. Maandag van hier aan boord van de „Hertog Hendrik" meo- De wet zegt dat aan Omzetbelasting varen naar Valencia. Er wordt geen zijn onderworpen: deleveringen hier te tussohenstation aangedaan. Het moet lande door fabrikanten van „goede ren", waaronder de wet verstaat koop waren en andere goederen die uit hun aard als roerende zaken worden aan gemerkt, o.a. ook land- en tuinbouw- voortbrengselen. Dus geen reparaties I ongeveer 14 dagen afwezig zijn. bijvoorbeeld van schoenherstellers, n het voornemen van den Minister liggen van Valencia naar Madrid te gaan en daar enkele dagen te blijven, alvorens de terugreis per trein naar Nederland te aanvaarden. Z.Ex. za1. van meubelmakers, timmerman e.d., ook geen werkzaamheden of diensten van schilders, geneesheeren, advocaten, enz. evenmin als levering van een octrooi of overdracht van muziekauteursrecht. Het betreft in al deze gevallen geen levering van roerende zaken. Hoe is de belastingheffing bij „huurkoop" geregeld? Huurkoop wordt in deze wet met een overeenkomst van koop en ver koop geli.ik gesteld. Wanneer dus een auto, radio-toestel, naaimachine, of wat ook in huurkoop verkocht wordt, wordt reeds direct hij levering de be lasting gevorderd. In hoeverre zijn de slagers bij deze belasting betrokken? SlageTs ziin fabrikanten in den zin der wet, (zie over begrip „fabrikant" vorig artikel), zij zijn dus belasting verschuldigd van hun verkoop. In vele gevallen ook van hun inkoop, doch die zou terug te vorderen zijn. Het is ech- Zeppelintremen op lijnen Haag-Arnhem en Amsterdam- s Bosch. Modernisatie op groote schaal is bij de Ned. Spoorwegen op komst. De Diesel-electrische trein van het Zep- Delin-model zal met den aanvang van den zomerdienst op de Nederlandsche lijnen zijn intrede doen. Aan niet min der dan 40 van zulke treinen wordt op het oogenblik met man en macht gewerkt. .Jongens in de fabriek inplaats van meisjes. Naar wij in het „Hgz." lezen, zullen aan de Philipsfabrieken te Eindh wen 900 j-jngens worden aangenomen te- wijl daar tege ver een gelijk* aanl.jl meisje.* zal wor.r o ontslagen. Een go: de sociale daad. Het Huisgezin schrijft: In het bedrijf van Philips te Eind hoven zullen negenhonderd jongens worden aangenomen en even zooveel ter al gebleken dat aan de uitvoering meisjes worden ontslagen. dezer wet ten opzichte van het slagers- bedrijf zooveel haken en oogen zaten dat reeds speciale regelingen voor de slagers in voorbereiding zijn die spoe dig bekend zullen worden. Afwachten dus maar. Intusschen zagen we uit Dit is vooral in dezen tijd een belangrijk besluit. Wij beseffen volkomen, dat er aan den maatregel een schaduwzijde is verbonden voor de meisje9 en voor de gezinnen waartoe ze behooren. Maar zwaarder weegt de noodzake- lijkheid, voor de jongens een emplooi te vinden. De ernstigste klacht in verband met de werkloosheid is wel, dat zooveel jeugdigen niet aan werk kunnen komen, ledig rondloopen, geen vakkennis opdoen, wat za- geleerd hebben ver- leeren.den lust tot den arbeid verliezen en 7edelijk ontw icht raken. Een niet-werkende jongelingschap is een gevaar voor zich zelf en voor de maatschappij. Daarom kan aan beide geen groofer weldaad worden bewezen dan aan die jongelingschap werk te verschaffen. En zoo bezien moet het besluit van Philips als een goede sociale daad worden geprezen, welke waar het mogelijk i9, worde nagevolgd. Men besluite hieruit niet, dat we ons om het lot der meisjes niet be kommeren. Voorop sta, dat indien er betrek kingen te weinig zijn en keus moet worden gedaan, de jongen \óór gaat. De jongen is, als regel, de toekom stige huisvader en natuurlijke kost winner. Belet men hem dit te worden, dan handelt men tegen den draad in, dan wordt het christelijke gezin in den wortel aangetast. Daar staat naast, dat, indien voor den jongen geen betrekking wordt ge vonden, hij werkloos is het helpen van z'n moeder bij de huishouding is een zeer ondeugdelijke vervangingen is hem van geen nut voor zijn nood zakelijke beroepsvorming terwij van het meisje, dat buiten de fabriek raakt, niet kan worden gezegd dat ze daarom werkloos is en zal blijven. Posljager niet vertrokken. Het vertrek van den Postjager uit Bandoeng, dat was vasigesteld op Donderdag ten 12 uur is wegens moeilijkheden met een der motoren en met de antenne voorloopig een etmaal uitgesteld. De berechting van de muiterij op De Zeven Provinciën. De Zeek' ijgsraad is met de betech- ring van 82 inheemsche muiters van De Zeven Provinciën, niet behoorende rot de z g hoofddaders aangevangen De fiscaal heeft requisitoir genomen en de volgende straften geëischt: egen een beklaagde ze9 maanden en 20 dagen, tegen twee beklaagden e f maanden en tegen de overigen één tot tien jaar. De positie der S.D.A.P. Het Kamerlid Westerman heefi minister Colijn gevraagd waarom de S D A P. niet evengoed als de N S B - A N F.B op de zwarte lijst is geplaatst. Gratie voor Van der Lubbc. Inzake een eventueele strafverzach- ting voor Marinus v. d. Lubbe, verne men wij, dat bij het Nederlandsche ge zantschap te Berlijn nog geen ant woord der Duitsche Rijksregeering op het gedane verzoek is binnengekomen. Men is echter van mecning, dat het erzoek zal worden ingewilligd en dat le doodstraf van den brandstichter al worden veranderd in levenslange uchthuisstraf. BUITENLAND. Tegen Duitschland's verheidensching. Naar het „Berl. Tagebl." uit Mün- chcu verneemt, is de Aartsbisschop van München, kardinaal Faulhaber, in een preek in verzet gekomen tegen die kringen in Duitschland, welke den ouden Wodandienst trachten te her stellen. In China vecht men weer. Volgens een Japansch bericht ver wachtte men, dat de opstandige Chi- neesche troepen van generaal Link- Wai-tang Peking zouden bezetten, wanneer de toestand niet verandert, of de Japanners niet ingrijpen. Te Peking heerscht groote opwinding. De huitcnlandsche vertegenwoordigers zullen nog heden bijeenkomen, om over de situatie te beraadslagen. Een nader bericht meldt, dat de op- tandige Cliineesche troepen aan de grenzen van de provincie Jehol en Hoepei tot den aanval zijn overgegaan. De toestand is uiterst ernstig. Begrootingsdeficit in de Ver. Staten. Volgens de raming van den minis ter van Financiën zal het begrootings- tekort over het financieele jaar 1934- 35 in totaal 6630 millioen dollar be dragen Het bedrag, dat Roosevelt tot aan het einde ^an het loopende financieele jaar denkt uit te geven, is grooter dan ooit in tijd van vrede is voorgekomen. Voor de schatting van de inkomsten in de a.s. 18 maanden baseert de Re geering zich op een toeneming van de ndustrieele productie met 34 pet. in deze periode. De toestand in Roemenië. De politieke toestand in Roemenië is heel duister. Titulescu heeft zijn Hier zijn de drie waarborgen voor de echte Aspirinhet Bayer-kruis op elk tablet, de oranje band om de verpak king, het oranje zakje van de 2-stuks verpakking. Het zijn de drie waarborgen om zeker van pijn bevrijd te wor den, zonder schade aan innytni hart, maag en nieren. ib^tcki verzoek om ontslag ingetrokken. Ook de nieuwe premier is al afgezet en de Koning heeft nu den liberaal Tata- rescu tot formateur benoemd. Titu lescu zou niet in het nieuwe Kabinet zitting willen nemen. De Bulgaren over de grens. Uit Berlijn werd dezer dagen ge meld, dat het vermoeden bestond, dat Dimitrof, Popof en Tanef spoedig over de grens zouden worden gezet. De Duitsche Regeering zou onderhande- Ibn inet Regeeringen, die de commu nisten in hun land gastvrijheid zou den willen verleeneii. RECHTZAKEN. Verduistering. In hooger beroep werd uitspraak gedaan tegen A. J. H. H., koopman te 's Bosch (Rechtbank 's Bosch 6 mnd. gev. v.w.), dat hij tusschen 1 Jan. 1930 en 4 Juli 1933 te's Bosch opzettelijk, als vertegenwoordiger en incasseerder voor A. v. d. Dobbelsteen te Hedikhuizen, zich wederrechtelijk heeft toegeëigend geldelijke bedragen van f28.en f27.55, eigendom van Dobbelsteen voornoemd, welke gel den hij geïnd voor Dobbelsteen voornoemd. Het vonnis werd bevestigd. Doodgestoken. In hooger beroep. De rechtbank te Den Bosch ver oordeelde P. H. v. R., 29 jaar, arbeider te Oss, gedetineerd, tot 4 jaar gevangenisstraf met aftrek van voorarrest, terwijl 6 jaar geëischt was, terzake dat hij in den nacht van 3 op 4 Sept. 1*933 te Oss zijn zwager G. van Lieshout met een mes in het hart heeft gestoken, ten gevolge waarvan de getrofFene is overleden. Verdachte gaat van zijn vonnis in hooger beroep. Aanrijding door schuld De chauffeur M. S. was veroor deeld tot een geldboete, van welk vonnis hij in hooger beroep kwam. Met zijn vrachtwagen veroorzaakte hij een aanrijding te Raamsdonk en waarvan de schade f 17.50 beliep. Voor de rechtbank in hooger beroep werd bevestiging geëischt van het vonnis. Als getuigen werden gehoord Th. en A. Boom. Om het eigendomsrecht. Een groot aantal belangstellenden en getuigen uit de Langstraat waren komen opdagen bij de behandeling van een strafzaak, die voortkwam uit een strijd om het eigendomsrecht en die in wezen van zeer groot be lang was. 't Ging dus om de prin- cipieele kweslie waarom een vervol ging was uitgelokt. Ch. C. den O., leerlooiersknecht te Loonopzand, veroordeeld tot 50 cent boete omdat hij op grond van v. d. Hoven geloopen had, was van het vonnis van den Kantonrechter te Waalwijk in verzet gekomen. In cassatie werd de zaak verwezen naar de Rechtbank. De strijd gaat over een z.g.n. «openbaren weg», die nu »in eigen dom» werd gehouden dcor v. d. Hoven, die den toegang verbood. De Officier wees er op, dat men door dergelijke zaken voor den strafrechter te brengen, tracht een civiele procedure le ontkomen. De rechtbank kan de zaak uitstellen om het civiel recht af te wachten, maar als partijen de zaak dan niet doorzetten, ja, dan komt er geen eind aan en wordt het publiek in den waan gebracht dat er niets aan te doen is. De eisch luidde bevestiging van het vonnis, maar er zal wel geen ontkomen aan zijn de strijd langs het civiel recht le beslechten. De verdediger Mr. Passtoors uit Tilburg was eveneens overtuigd dat het hier een civiele en geen straf rechtelijke kwestie kan zijn, die uit eindelijk de oplossing brengen moet. PI. voerde de gronden aan tot zijn conclusie, dat zijn cliënt behoort te worden vrijgesproken. Uitspraak 18 Jan. GEMENGD NIEUWS. Een smokkelbende ontdekt in België. In België heeft men een omvang rijke smokkelbende ontdekt, die onder leiding van een Nederlandschen Vee koopman zou staan. Verschillende smokkelaars zijn reeds in arrest ge steld, niet echier de Nederlander P. die nog voortvluchtig i9. De bende zou er zich sedert jaar en dag op toegelegd hebben Hollandsch vee, Hollandsche paarden over de Belg. grens te smokkelen, waarbij in den regel fre 1000 per stuk wordt verdiend. De smokkelaars zonden over groote kapitalen beschikken. Zij zouden een dertigtal groote vrachtwagens en een dental auto s, waaronder geblindeerde zijn, bij hun smokkelbedrijf gebruiken. De Belgische douanebeambten heb- oen onlangs speciale maatregelen moe- ten nemen om den snijd aan te bin den tegen smokkelaars in auto 8, die er op uitgerust zijn om over den weg gelegde eggen uit den weg te ruimen en de kabels, die den laatsten tijd bij sommige douanekantoren worden ge. spannen, door te snijden. De meeste van deze maatregelen zouden noodig zijn geworden door het optreden van deze smokkelaarsbende. Bij de uitoefening van hun gevaar lijk bedrijf bleken de smokkelaars niets of niemand te ontzien. Zoo zou men een broer van een Belgisch se nator, de heer Cuelenier, moedwillig hebben doodgereden, daar zij hem met een bijzonder ijverig douanebe ambte hadden verward In de Belgi. sche grensstreek zouden dan ook voor zoover de verdachten nog niet over de Nederlandsche grens zijn gevlucht, talrijke aanhoudingen te wachten zijn. De Belgische regeering zal, naar verluidt, in ieder geval aan Nederland de uitlevering vragen van de verdach. ten, die bij het doodrijden van den heer Cuelenier betrokken zijn. Twee goederentreinen op elkaar gebutst. Te Didam zijn twee goederen treinen op elkaar gereden, waardoor 17 wagons uit de rails liepen. De lijn Doetinohem-Arnhem was daar door versperd. Reizigers moesten ter plaatse overstappen. Het vet keer werd belangrijk gestagneerd. Reizi gers voor Winterswijk kregen te Arnhem gelegenheid via Zutfen de reis voort te zetten. De materieele schade is zeer groot. Persoonlijke ongelukken had den niet plaats. Een merkwaardig faillissement. William Ford, de broer van den autofabrikant Henry Ford, heeft zijn faillissement aangevraagd. Er zijn schulden tot een bedrag van 413 00U dollar. Omtrent de haten werd niets meegedeeld. William Ford stond vroeger aan het hoofd van de firma William Ford en Co., die te Dearborn vrachtauto's en landbouwwerktuigen fabriceerde. Tragisch ongeluk te Helmond. In de Beelsstraat te Helmond heeft een ongeluk plaats gehad met zeer noodlottigen alloop. De heer H. v. d. H. kwam omstreeks 5 uur met zijn luxe wagen, gevuld met galanterieën, thuis. Zijn vrouw, die het bekende claxon-signaal hoorde, kwam naar buiten geloopen, om de poort, die naast den winkel ligt, voor de auto open te maken. De vrouw moet hierbij gestruikeld 2ijn en viel in de gang tusschen wagen en muur neer. Haar man, die meende, dat de weg vrij was, gaf vol gas en zijn echtgenoote rankte daarbij ernstig bekneld tusschen treeplank en muur. Hevig geschrokken kwam de heer v. d. H. uit den wagen en vond zijn vrouw hevig bloedend uit neus en ooren. De man raakte van den schrik bewusteloos. Twee geneesheeren, die spoedig aanwezig waren constateerden zeer ernstige verwondingen en deden de vrouw, die binnenkort moeder hoopte te worden, naar het St. Antoniusgasthuis overbrengen. Doch in den loop van den avond is zij aan de gevolgen overleden. Ze was 36 jaar oud en moeder van drie kinderen. Ernstige mijnramp in Noord-Bohemen Een mijngasontploffing, waardoor drie bruinkoolmijnen in brand staan. Alle bovergrondsche installaties vernield. Meer dan 150 mijnwerkers opgesloten. Het centrum van het s'eenkooldistrict van Noord Bohemen is Woensdag het tooneel van een ontzettende mijnramp geworden Tusschen de badplaatsen Tepiitz-Scbönau en Ossek is het op de mijn Nelson III, op een na het grootste mijnbedrijf in Bohemen, tot een onverwachte ontpit ffing van mijngas gekomen. De ontp effing was zoo ge. weldig, dat alle bovengrondsche be. drijfsinrichtingen, de transportschacbt Omzetbelasting t*iuit*nd*ir> krl|ft»tr In d« or«n)«b*nd- tultl.s v*n 20. tabl. 70 CU. an Mn 2 tabl k 10 CU.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6