MSBigElUEII. 4 bussen Groenten uoor 11.- 3 bussen fruil uoor 11.- B. itolsleren Laöarée EET NU H. de Bont-v. Huiten PROVINCIAAL NIEUWS. 406 477 HET ADRES J No. 3. Zaterdag 6 Jan. '34. 57e 'rg. DERDE BLAD. Waalwijk, 5 Januari 1954 hoop' io VV»a wilk* Steunt de Waalwtlk*che handel en Industrie. W- B. Mej. Examen. C. v. d. Broek, alhier, slaagde dezer dagen voor het diploma Mercu- tius Engelsche Handelscorresponden tie. Zij genoot hare opleiding bij Mej. Pitloo in Den Bosch. Onze plaatsgenoot de heer L. P E v. d. Par slaagde bij de op 12 Dec. j.l. in het openbaar gehouden Federatie-examen te Eindhoven voor de praktijk akte Duitsche Handels correspondentie »Mercurius«. Gelaagde genoot zijn opleiding aan het »Fickinger's Talen Instituut« te Breda. De dames J. Hens en T. Pulles slaagden voor het diploma typen systeem Pont. Zij werden opgeleid bij de Zusters van het St. Theresia- gesticht. Huldiqing G. P. van Huiten. J.l. Woensdag is abusievelijk on vermeld gebleven de huldiging, die den heer G. P. van Huiten. bij zijn zilveren jubileum in gemeentedienst, bereid is door de gemeente-ambte naren. Dezen hebben den oudsten hoofdambtenaar een prachtig schilderstuk van den Waalwijkschen kunstschilder Theo van Delft aan geboden. De heer J. van Mierlo, Gem.-secretaris, droeg dit geschenk over met een hartelijk speech je, waarin hij de verschillende kwali teiten van den jubilaris, speciaa zijn hulpvaardigheid, in het licht stelde. Zoolang de voorraad strekt ZIET ONZE ETALAGE. Grootestraat Waalwijk. Telefoon 139. De Registers voor d Omzetbelasting zijn thans li» voorraad* Waaiwlfksche Stoom drukkeiij Anioon Sleten Ontivikkrlingsavunden R.K. Werk lied? nor reeniying. De ontwikkelingsavonden der R.K Werkliedenvereniging willen er nog niet te best in. Moest de eerste lezing van den Eerw. adviseur worden uitgesteld vanwege de geiinge opkomst, Woensdagavond was het al niet veel beter. De belangstelling was heel gering en kwam in hoofd zaak van de zijde van den Jongen Werkman. Het is wel bedroevend dat er in dezen tijd onder de Katholieke arbeiders zoo weinig interesse wordt aan den dag gelegd voor de principieele vraagstukken. Kap. Beekmans heelt voor tiet kleine auditorium op heldere wijze een inzicht gegeven in de waardig heid van den individueelen mensch. Uitvoerig behandelde hij de on vervreemdbare rechten en plichten van het individu. In zijn sluitingswoord spoorde de eerw. adviseur de leden aan tot bijwoning van de lichtbeelden avond op a.s. Donderdag, wanneer Pater Veldman zal spreken over Sovjet Rusland. »Het Kousenhuisa. Blijkens de advertentie in dit blad heeft heden de opening plaats van de nieuwe speciaalzaak in kousen van de Gez. J. en M. van Loon. Door de goede zorgen der aan nemers, de heeren Jos. v. Hullen en Maas, is het heerenhuis naast het postkantoor in een keurig winkel pand veranderd, met een ruime etalagekast. Ook het interieur der nieuwe zaak ziet er smaakvol uit. Met recht draagt deze eerste speciaalzaak op dit gebied in Waal wijk de naam »Het Kousenhuis«. Letterlijk alles wat tot deze branche behoort is er te krijgen, in een zoo uitgebi eid mogelijk variatie in soorten en prijzen. Wij wenschen de ondernemende Gez. v. Loon het beste succes met haar zoo tlink opge/ette zaak, die zal blijken in een behoefte te voorzien. Ouderavond St. Petrusscholen. Ook dit jaar zullen de St. Petrus- scholen weer een ouderavond organi- seeicn. Woensdag a.s. wordt deze in de zaal van den Gildenbond gehouden. Hel programma vermeldt o.m. de opvoering van een Kabouterspel en 'n rede van Br. Cyprianus over: autori teit in de opvoeding. Wij verwachten dat weer vele ouders aan den oproep der Eerw. Broeders gehoor zullen geven en de zen aangenamen en ook nuttigen avond zullen bijwonen. Missie-Naaikring. Naar wij vernemen is onlangs uit de dames van den Missienaaikring van de St. Antoniusparochie een tooneel- vereeniging opgericht. Bereids is door deze dames een too- neelstuk in studie genomen, getiteld: „Het Nest Ontvlucht". Onder de bekwame leiding van den heer M. Berkelmans, hoopt men dit stuk eind Januari of begin Februari, voor het voetlicht te brengen. Wij bevelen allen, speciaal de Mis sievrienden uit Waalwijk en omgeving ten zeerste aan, deze opvoering dan te komen bijwonen, niet alleen om van mooi tooneel te genieten, maar ook om de Missie op zoo'n mooie manier te steunen. Daar deze Missie-Naaikring speciaal werkt voor de Missies van de „Dochters van O.L. Vrouw van het H. Hart", is dit nog eene aansporing re meer om deze uitvoering bij te wo nen, daar de Waalwijksche ingezete nen zeker aan deze Zusters veel verschuldigd zijn, en op deze manier hun dank aan de „Zusterkens van Achter" kunnen betuigen. Biljart-concours. Zaterdag 30 Dec. had de 3e wed strijd plaats van het groot biljartcon- cours bij E.B.B. ('t Vosje), ditmaal te gen het sterke Amusement (Smolders; Voor de 3e maal wist E.B.B. hoar naam hoog te houden, door ook van deze vereeniging te winnen, terwijl Amusement zich no. 1 plaatste op de .'üst der deelnemende vereenigingen met een gemiddelde van 4.18. E.B.B. speelde met een gemiddelde van 4.9G. Deze wedstrijd, die een zeer gezellig verloop had en niet van spanning ont- lloot was, had den volgenden uitslag: le 5-tal Amusement: J. de Reus 84 L. van der Linden 70 M. van de Ven 72 J. Klerx 80 W. van Raak 100 bericht ontvangt dat haargeliefde in een vliegtuig is omlaag gestort, ver liest alle interesse in de wereld en wordt kloosterzuster. De jonge vlie ger is echter wonder boven wonder aan den dood ontsnapt en zoekt haar weer op. Zij weigert hem te volgen. Bij een luchtbombardement woidt Giovanni dan zwaar gewond, hij wordt het klooster binnengedra gen en sterft daar in het bijzijn van Angela. De Kapitein van Koepenick. Luxor Bioscoop. Men kent de opzienbarende ge schiedenis van den Kapitein van Koepenick, waarvan de verfilming, naar het tooneelstuk van Karl Zuck- mayer, deze week in de Luxor loopt. Wilhelm Yoigt, van beroep schoen maker, heeft 23 jaren tusschen de gevangenismuren gezucht en wordt vrijgelaten. Hij blijft echter een uït- gestootene der maatschappij, daar hij niet in de gelegenheid is zich een pas te verschaffen. Hij breekt in in een politiebureau, teneinde zich aan een valsche pas te helpen, maar die vermetele poging komt hem opnieuw op 10 jaren gevangenisstraf te staan. Als hij die 10 jaren heeft uitge zeten, komt hij op toevallige wijze in het bezit van de uniform van den burgemeester van Koepenick en dit brengt hem op het idee een staats greep le doen. Het lukt en de hooge ambtenaren van Koepenick worden gearresteerd. De grap slaagde zoo prachtig dat zelfs de Keizer erdoor geamuseerd werd. En Voigt wist de situatie uit te buiten om zich de lang verbeide pas aan te schaffen, zoodat hij eindelijk, op hoogen leeftijd al, zich niet meer als een verschoppe ling behoeft te voelen. Max Adalbert speelt de hoofdrol in deze interessante film. Waalwijksche Steenkolenhandel Er,gros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Huisbrand. Willem Soi hia X/K f 2.40 p. H.L. Wilhelm-na Antr. I K/so f 1 80 p. H.L. WilheimiraAnT.ll ^/so f2.20 p. H.L. Wilhelmina Ar.tr. f 2.30 p. H.L. Wilhelmma Antr. l2/a f 1 60 p. H.L. Hendnknootjes f 1.30 p. H.L. Eierkolen f 1.30 p. H.L. Bestellingen woiden aangenomen bij tl). V\N IILBURG GR. STRAAT 142 en GR. STRAAT 154 TEL. 216. Alle kolen en cokes worden prima gezeefd en franco berghokken bij elke hoeveelheid geleverd. bij die gelegenheid buitengewoon veel publiek in de vergaderzaal. Hei verloop der vergadering was zeer onrustig Iemand uit het publiek wist op een gegeven oogenblik het electrisch licht uit te draaien, zoodat de vroede vade. ren in het duister zaten Aanwezige projectielen zooals waschkommen, en handdoeken werden de raadkamer ingcwo'pen Het was een waar sp >ok huis geworden Ten slotte verlieten de ontevredenen het^raadhuis en gingen het dorp in, onderweg nog van hun ontevredenheid blijk gevende, door de «uiten bij enkele raadsleden en den gemeenteveldwachter in te gooien DRUNEN. Woensdag werd alhier het winter-Kindsheidfecst gevierd. Des morgens werd een gezongen H. Mis opgedragen voor de levende en overleden leden. Voor het beeld van het Kind Jezus, dat tusschen bloemen en licht was opgesteld, had de plechtige opdracht plaats en werd door de kinderen een lied gezongen. Vervolgens werden een aanlal namen getrokken die ge geven worden aan vrijgekocht heidensche kinderen bij hundoopse Na den middag-werden de kinderen onthaald op een tractatie, bovendien werden een groot aantal mooie prijzen gratis verloot.Onder de leiding der dames zelatricen werd den mid dag onder spel en zang gezellig doorgebracht. In den veestal van den land bouwer J. Stevens alhier is het mond- en klauwzeer uitgebroken De gebruikelijke waarschuwing is op de staldeur aangebracht. L* Op den laatsten Zaterdag van December stonden bij het agentschap der arbeidsbemiddeling alhier inge schreven 33 georganiseerde werk- loozen, waarvan 17 als geheel en 10 als gedeeltelijk werkloos. N1EUWKUIJK. In het Bondsge- bouw hield Woensdagavond de Stierenvereeniging alhier, een ver gadering om te komen tot oprichting van een controle-vereeniging van melkvee. Ook voor niet—leden was deze vergadering toegankelijk ge steld. Als spreker trad op de heer Ariëns veeconsulent. Na opening dooi den voorzitter den heer W. Pijnen burg, met een welkomstwoord en een korte uiteenzetting van het doel dezer vergadering, werd door den heer Ariëns een duidelijke uiteen zetting gegeven over de nuttige voor deelen tot aansluiting bij genoemde vereeniging. Zijn rede met lichtbeelden toege licht vond een aandachtig gehoor. Om tot definitieve oprichting of aan- Geref. Kerk v.m. 9.30 uur en n.m. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand December 1933 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 41-16.31 en terugbetaald f 4760.90 De Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle komt a.s. Maandagavond om half 8 in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. Door den heer H. Chabot Jr. zal als onderwerp worden ingeleid De beteekeuis van hel instituut der Collectieve Arbeids- overe. nkomst. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. gemeente te dezer plaatse hoopt a.s. Zondag des morgens half tien op te treden Ds. Cuperus. Onze dorpsgenoot, de heer Alb. Christ, hoopt a.s. Dinsdag 9 dezer des avonds 7 uur in de Ned. Herv. Kerk te 'sGravemoer met de Chr. Gemengde Zangvereeniging «Excel sior» uit 'sGravemoer, van welke vereeniging hij directeur is, een uit voering te geven. De overtoeht aan het veerover den Nieuwen Maasmond geschiedt tliaus weer met de stoompont, zoo dat de verbinding niet hel land van Allena weder hersteld is. le 5-tal E.B.B.: W. Pullens H. Kleijn Jos. Slaats L. van. der Geld M. van Mierlo 2e 4-tal Amusement: Nic. van Heijst M. Verhagen J. v. d. Ven Veldmeijer 2e 4-tal E.B.B.: H. Slaats F. de Vries K. Leijtens Adr. Verheyden 100 100 10') 100 77 32 45 27 75 179 75 75 75 CO 265 Grootestraat Telefoon 109 voor een 364 BETERE HEERENKLEEDINO. Wieg in brand. Bij de familie v. d. S. in de Putstraat vatte, door onvoorzichtig heid van een der kinderen, een wieg vlam, waarin een kind van 4 maanden gelegen was. De baby kreeg brandwonden aan 't gezichtje, die zic.i aanvankelijk nogal ernstig lieten aanzien, doch die naderhand bleken minder ernstig te zijn. BIOSCOOP. De Wille Hon. R. D. B.-Theater. Na het citaat uit «de Amsterdam mer»), dat wij Woensdag plaatsten, kunnen wij over dit filmwerk kort zijn. Angela, een adellijke dochter, vat liefde op voor een jong luite nant, ofschoon haar vader haar een betere partij had toegedacht. Haar vader sterft tengevolge van een on geluk en zij ziet zich genoodzaakt op bescheidener voet te gaan leven. Daar vindt de luitenant haar, juist als hij op het punt staat naar het front te vertrekken. Als Angela het KALENDERS. De N.V. v.jh. van Dooren-de Greef) alhier bood haren afnemers» een keurige zak-ngenda aan, dat er zoo wel in- als uitwendig zeer verzorgd Uitziet. Naast feestdagen, posttarieven, gewichten, maten, luchtvaartver— bindingen, vindt men er de ver keersteekenen in, wegkilomet* rs, een kaartje met de voornaamste wegen, enz. zeer practisch. De Hollandsche Sociëteit van Le- ensverzekering haar bekende maand- kalender, rood blok met witte cijfers op blauw fond. Stoomververij en Chem. Wasscherij *I)e. RegenboogTilburg, een mooie kalender voor de huiskamer met een uitstekende reproductie van »l)e Jonge Moederc van Gerard Dou in kleurendruk op een zwart fond met gouden omlijsting; het kalender- blokje met wit op zwart is zeer duidelijk. Zooals men weet vertegenwoordigt de fa. Wed. A. de Bree—Brans, S ationsstraai alhier deze bekende Nederlandsche fabriek. Spookhuis in den raad ie Veen. In het anders zoo rusiige do'pje Veen aan den Maasdijk bii Heusden, werd dezer da^en de rust in de ge meente en ook in de raadsvergadering verstoord naar aanleiding van het volgens de bewoners ontactvol optre den van den nog niet lang in functie zijnden gemeenteveldwach er Gewoon aan de gemoedelijke wijze van orde- en rusibewaring van den vorigen functionaris konden de bewoners van Veen zich niet vereenigen met de wijze van optreden van den tegen- woordigen veldwachter en zijn hond, welk dier zich bij gelegenheid ook niet onbetuigd liet. Het valt niet te loochenen, dat opgeschoten jongens er nog al eens werk van maken 's avonds allerlei kwajongensstreken uit te halen Er wordt dan geweldig op de vensters der huizen gebondsd, hekken worden van de erven gehaald en een heel einde ver weggebracht. Ook brugge'jes over de slooten in de polders moeten het ontgelden en worden afgebroken Niets is veilig voor deze opgeschoten lummels, alles wat los en vast is, is van hun gading. In de laatste gemeenteraadsvergade ring stelde een der raadsleden naar aanleiding van het optreden van den nieuwen veldwach'er, aan den burge meester, den heer Landweer, eenige vragen en wees er op, dat zulk optreden van den politiedienaar ongewenscht was en aanleiding gaf tot groote ver biitering onder de bevolking. Er was Waalwijksche Steenkolenhandel Engros. TEL. 216 En detail. ED. VAN TILBURG - Grootestr. 142 Centrale Verwarming. Breckcokes ^/so 80 ct. p. H.L. Breckcokes w/eo 80 ct. p. H.L. Breckcokes 30/« 80 ct. p. H.L. Voor Huisbrand en Keulcenlcachels. Parelcokes 80 ct. p. H.L. Bestellingen worden aangenomen bij *D. VAN TILBURG GROOTESTRAAT 142. TEL. 216. Alle kolen en cokesworden prima gezee d en f-anco berghokken bij elke h .eveelheid geleverd. Begonnen werd met een paar muzieknummers, die allen op ver dienstelijke wijze werden uitgevoerd waarna optraden Henri en Dma 't Sas, uit Ginneken, waarop de Har monie dezen avond beslag had weten te leggen. Alle nummers werden door het publiek beantwoord met daverend applaus.Jiet was een echt gezellige avund. Het sluitingsuur was reeds genaderd toen de Voorzitter dank bracht aan het publiek voor hun enorme op komst. liet publiek heelt wederom laten zien dat het meeleeft met de 1 lai monie, geen plaatsje was in de groote zaal onbezet. De Harmonie kan dan ook met genoegen terug zien op deze uitvoering en er van overtuigd zijn, dat zij hare leden en donateurs een schitterende en uoeglijke avond heelt bezorgd. RAAMSDONKSVEER. Bijdege- houden verpachting van zitplaatsen in de Herv. Kerk brachten deze ongeveer 10U gld. meer op dan het voiig jaar. Voor de Generale Kas werd alhier ongeveer 12 gld. gecollecteerd en voor Emeriti-predikanten onge veer 19 gld. Zondag zal voor de Herv. Gem. Ds. Guillart alleen des voormiddags Ie Veersohe Kerk ge- Hit eerste elftal der voetbal ereeniging «Capelle» speelt a. s. Zondagmiddag op het sportterrein aan de Willem van Genlsvaart een competitiewedstrijd voorde 3e klasse K. N. V. B. tegen W. S. C. 2 uit Waalwijk. A.s. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a. d. Loouscheiidijk op le treden Us. v. d. Vlugt uit Drunen. Des morgens tulflieii leesdienst. In de een dezer dagen gehouden ledenvergadering van de Coöp. Aan- koopvereeniging van Landbouwirs- benood gdlieden voor Sprang, Ca pelle e.o. werden de aftredende be stuursleden, de heeien A. voor de Poorle en C. L. tie Boo ij Jz., als mede de aftredende commissaris, de heer H. v. d. Schans, met algemeene stemmen herkozen. De melkprijs in deze gemeente is deze week met een cent per liter verhoogd en gebracht van 8 op 9 ct. De heer J. P. Konings wcnl herkozen als bestuurslid en de heer G. J. Heijmans als commissaris der Coöp. Aankoopvereeniging «Capelle, Vrijhoeve Capelle en Sprang w. a.«, terwijl als leden der commissie, be last met het nazien der rekening over 1933, werden benoemd de heeren J. Haverhals, D. Verhagen en B. Ma ij ers. WASPIK. Tot adviseur deer R.K. Werkliedenvereeniging alhier is be noemd de Weleerw. heer kapelaan J. P. C. van Houlert. WASPiK. Loop der bevolking over het jaar 1933. Bevolking op 1 Jan. 1933 177 m., 1640 vr. totaal 3414. Vcrnue deid gedurende het jaar door Geboorte 44 m. 34 vr. toiaal 77 Vestiging 26 m. 54 vr. totaal 80 Totaal 70 m. 87 vr. totaal 157 Verminderd gedurende het jaar door: Oveilijden 13 m. 19 vr. totaal 32 Vertrek 64 m. 86 vr. totaal 150 Tofaal 77 m. 105 vr. totaal 182 Tot. vermind. 77 m. 105 vr. totaal 182 T ot. vermeeid. 70 m. 87 vr. totaal 157 sluiting over te gaan, zal nogmaals een vergadering worden belegd. Met een dankwoord door den voorzitter aan den heer Ariëns voor zijn prach tige rede, sloot deze de vergadering met den gebruikelijken groet. Het aantal inwoners dezer ge meente bedroeg op 31 December 1933 1512. Gedurende het afgeloopen jaar hadden 29 geboorten en 15 aangiften van overlijden plaats. Op het in 's Bosch gehouden examen voor boekhouden, slaagde onze dorpsgenoot de heer A. Horn- man. Den geslaagde proficiat. VLIJMEN. De heer J. Pulles, de bekende mandenfabrikant alhier, is naar we vernemen, te Brussel door een auto overreden en kort daarop aan de gevolgen overleden. HEDIKHUIZEN. De gemeente raad besloot in zijn spoedeischende vergadering van Woensdag het be sluit van 20 Dec. inzake pachtver- lagingen te handhaven en geen verdere korting toe te staan. De voorzitter deelde mede dat thans 67 personen zich hebben aan gemeld voor de werkverschaffing. Bij den inspecteur der werkver schaffing te Oss is aangedrongen op spoedige afdoening der subsidie regeling voor het dempen der oude Haven. HERPT. Het bestuur der IJsclub heeft een installatie gehuurd om een terrein onder water te zetten en daarop een ijsbaan te exploiteeren. Met de werkzaamheden heeft men een aanvang genomen. J SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 7 Januari '34 Ned. Herv. Kerk, v m. 9 30 uur leesdienst en n.m. 2 uur Ds. Guittart van Raams- donk. Bediening H. Doop. Tot. vermind. 7 m. 18 vr. totaal 25 Bevolking op 31 December 1933: 1767 m. 1622 vr. totaal 3489. Aantal vultrokken huwrlijken 21. Levenloos aangegeven 2. RAAMSDONK. De Harmonie »St. Bavo») geeft met Driekoningen haar eerste winteruitvoering in het St. Leogebouw. RAAMSDONKSVEER. De vol gende ambachtslieden komen in het jaar 1934 in deze gemeente in aan merking voor het gemeentewerk. Op het Veer: L. van der Waals, huisschilder; A. G. Th. Broeders, koperslager; L. Spuijbroek Jrmetse laar; Gt-brs. Baijens, smid en Ver- duijn en van Ommeren, timmerman. Öp het Dorp: J. H. van Disseldorp, huisschilder; A. G. Th. Broeders, koperslager; H.Spuijbroek, metselaar G. Kwaaitaal, smid en A. Broeders, timmerman. De dienstplichtigen P. A. de Bont en W. D. C. Canters, der lichting 1934zijn voorgoed vrijgesteld wegens opleiding geestelijk ambt. Door het Tooneelgezelschap Piet Vink z»\ op Zondag 7 Januari a.s. des namiddags om 8 uur, in het hotel «Huis ten Deijl» worden op gevoerd het tooneel werk »ln den nacht van 12 November» (De Dollai- koning), tooneelspel in 4 bedrijven. Door de R.K. Propagandaclub «Voor God en Vaderland» zal op 14, 15 en 21 Januari a.s., des na middags om 7 uur in het St. Hen- ricusgebouw een uitvoering worden gegeven. De opbrengst komt ten bate der Vereeniging «Het Wit-Gele Kruis.» Het aantal steuntrekkendpn van de gemeente bedraagt alhier 293. De Kon. Erk. Harmonie «De Eendracht» gaf in de Harmoniezaal «Huis ten Deijl» Woensdagavond haar eerste Winteruitvoering. optreden en wel in de Veersehe Kerk. De Afdeeling van den Chr. Nat. Werkm. Bond zul Zaterdag haar ledenvergadering houden o.m. ter verkiezing Afgevaardigden Prov. Comité en Candiduten Prov. Comité. C- Gedurende de maand December werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f41328.04 en terugbetaald f 43078.35. N Naar wij vernamen werd voor het tekort der kerk 110 gld. ontvan gen met Paschen f 240.— GEERTRUI DEN BERG. Zondag 7 Januari a.s. zal onze vroegere stad genoot, de ZeerEerw. Pater Robert Herman Emanuel Allard, die op 23 December j.l. zijn H. Priesterwijding heeft ontvangen, zijn eerste H. Mis opdragen in de parochiekerk van de H. Gerlrudis alhier. Den laatsten tijd komt het her haaldelijk voor, dat door de jeugd de jonge boompjes, staande aan den Stationsweg en Spoorstraat worden beschadigd en vernield. Mogen toch door de ouders de kinderen worden aangespoord om zulks achterwege te laten omdat daardoor het natuurschoon wordt geschaad en dit tevens weer nieuwe uitgaven voor de gemeente met zich brengt. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9.3U en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Snuaijer uit Dordrecht. Voor de Evangelisatie Imanuel alhier des n.m. half zes Ds.de Bruijn uit Hooge Zwaluwe. ST. JOACHIMSMOER. Zaterdag vergaderden de Kruisbooggczelschup- pen «Willem Tell« en «Onderlinge Vriendschup« ter verkiezing van een voorzitter voor dein 1933aangegane combinatie. Daartoe werd gekozen de heer E. Verhelst van O. Vr, terwijl voor de heide gezelschappen zitting in 't bestuur hebben G. Gom- mers en J. Zebregts voor Willem Tell en A. Kouwenberg en H. Kolberg voor O. Vr. Zondag en Maandag was 't weer druk op de ijsbanen van 't Leikeven nabij 't Huis ter Heide. De liefhebbers van deze ijssport werden van de richting Dongen per autobus aan gevoerd. In 1934 bestaat deze parochie 40 jaren, terwijl de ZeerEerw. Heer A. Kamp, pastoor, z'n 40-jarig jubileum als zoodanig herdenkt. Ook is de heer H. Beunis 40 jaren kerk meester. WIELERSPORT. Zesdaagsche te Brussel. PijnenburgWals winnen. De Brusselsche Zesdaagsche is gewon nen door het Nederlandsche koppel Pij nenburgWals, die er om kwart voor Liet in slaagden een ronde uit te loopen. De einduitslag luidt: 1. Pijnenburg-Wals 328 p. Op 1 ronde: 2. RichliSchön 345 p. 3. CharlierLoncke 285 p. 4. MartinSmets 219 p. 5. BuysseDeneef 194 p. 6. v. KempenGuimbretière 192 p. Op 2 ronden: t „,B 7. Haemerlvnck-v. Buggenhout 117 p. Op 4 ronden: 8. SlaatsVluggen 324 p. 9 DurayAnhes 171 p. Afgelegd werden in 144 uur 3259.6 Kin- eF is dus gereden met een gemiddelde van 22.63 K.M. per uur. liet laatste uur. De strijd was het laatste uur vol span ning. Steeds en steeds weer trachten de renners weg te loopen, doch zij be elkaar angstvallig. Het gaat vooral tus schen Pijnenburg—Wals en van Guimbretière. Eerstgenoemden zyn ,e weldig op dreef en slaan alle aanva en met succes af. Enkele tientallen meuten voor het einde zien zy hun kans sc om er tusschen uit te trekken en je men met een ronde voorsprong ding. Hoe de andere koppels zien inspannen, zij blijven hun achters behouden. De laatste serie sprints had net ee?edespVrinrPS,aa.s, Wals, HaemerlincV, Martin. Haemerlinck neemt een ronde.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9