tiiiiiill Kaalshemfl in kerk een hoogtepunt bereikt Honder den gematigde predikanten hebben openlijk den bandschoen toegeworpen aan rijksbisschop Muller door het van den kansel voorlezen van een mani- fest waarin geprotesteerd wordt tegen zijn' „dictatorschap en incompetentie" In een Zaterdag uitgevaardigde order verbood rijksbisschop Muller de be spreking op den kansel van politieke kwesties en, aangezien men aanneemt, dat dit bevel op wensch van Hitier is gegeven, beschouwt men algemeen het voorlezen van het manifest als verzet tegen den rijkskanselier zelf. In het manifest wordt er op gewezen dat het evangelie in het grootste gevaar verkeert. Een Praagsch blad meldt dat het Duitsche ministerie van propaganda naast de gezantschappen in verschi.- lende buitenlandsche steden agenten wil benoemen. Titulescu blijft nu toch minister van buitenlandsche zakende politieke crisis in Roemenië is daarmede althans voorloopig opgelost. De Volkenbondscommissie vreest dat de vredespogingen ten aanzien van Bolivië en Paraguay zullen falen DRÜNEN. De landbouwer J. K. was bezig op het schoor, om stroo af te gooien en viel plotseling naar beneden met het gevolg dat hij enkele wonden kreeg. De ontboden geneesheer consta teerde dat de man enkele ribben gebroken had. A.s. Zondag zal na de Hoogmis in de Zaal der Meisjes-Congregatie een vergadering worden gehouden voor de leden van den Fabrieks- arbeidersbond »St. Willebrordus», alwaar de heer Roestenberg als spreker zal optreden. Ook bij den landbouwer J. Brok is mond en klauwzeer uitgebroken. Zooals reeds eerder is gemeld wordt voortaan in de Zaal der Meisjes-Congregatie, die voor dit doel is ingericht, Zondags een H. Mis op gedragen voor de kinderen. Daar de zaal te klein is zal ze flink uit gebreid worden. Met deze werk zaamheden is men reeds begonnen hetgeen is opgedragen aan H. Jehoel- Verhoeven. De wedstrijd tusschen de biljartclub B. J. C. alhier en E. B. C. in de Congregatiezaal te Elshout had het volgende verloop B.J.C. Drunen. E. B.C. Elshout. H. Brok 100 H. Tausch 59 Th.v.d. Wiel 100 Th. v. d. Besselaar 41 C. Vesters 100 M. Klerks 73 J. v. Delft 98 J. Tausch 75 H. Verhoeven 100 C. Pulles 74 Ten einde de ongelijke sterkte tusschen deze twee clubs zooveel mogelijk in evenwicht te brengen, zullen voortaan de eindcijfers der partijen gesteld worden op 100 voor B. J. C. en 75 voor E. B. C. c/ In café H. Pulles had de jaarvergadering plaats voor de leden van de «Onderlinge Veeverzekering» alhier. De Voorzitter J. v. d. Bosch opende de vergadering met een har telijk welkom -aan allen en wenschte de leden een zalig en voorspoedig Nieuwjaar toe. Hij deelde deleden mede dat gezien de slechte tijds omstandigheden er voor hunne ver- eeniging reden was tot tevredenheid. De secretaris A. Klerkx bracht vervolgens verslag uit van de in komsten en uitgaven gedurende het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat op 1 Januari 1934 in kas was f 402.59 Het ledental bedraagt 36 het aantal verzekerd vee 100 stuks. De Voorzitter stelde voor om van de gemaakte winst een kleine tracta- tie te geven hetgeen bij acclamatie werd goedgekeurd. Gedurende de maand Dec. werd op het postkantoor alhier voor de Rijkspostspaarbank ingelegd f 3508. en terugbetaald f 10904.17 Toen mej. A. van Drunen alhier Zaterdag j.l. op haar fiets wilde stappen kwam zij te vallen waardoor haar een arm werd ont wricht. - De biljartclub B. J. C. alhier krijgt Woensdagavond E. B. C. uit Elshout op bezoek, voor een wed strijd. Aanvang half zes. Zondag j.l. speelde V.J.C. II een competitie—wedstrijd tegen Sporters III beiden alhier. De Spor ters wonnen met 3-0. Er werd sportief gespeeld. V. J. C. I speelde eveneens voor de competitie legen S. D. O. II uit Nieuwkuijk. V. J. C. won welver diend met 3—1 waarvoor M. van Loon als goalgetter allen lof toekomt dewijl alle 3 doelpunten door hem gescoord werden. ELSHOUT. Dezer dagen hield de Pluimvee-vereeniging in het Patro- naats-gebouw eene plaatselijke ten toonstelling waarbij ongeveer /0] nummers werden ingeapnden. Als keurmeester fungeerde de heer Jos. Boshouwers te Lent. Het aantal en ook de kwaliteit der inzendingen droegen het stempel j der heerschende crisis, wat nog I verergerd zal zijn door het feit, dat de vereeniging het vorige jaar geen tentoonstelling hield. In het belang der organisatie moet zoo iets ieder jaar gebeuren. Toch waren er ook goede dieren, maar wij hadden het -getal grooter gewenscht. Van de Wit-Leghorn hennen (oud) was de uitslag aldusTh. van den Besselaar 1ste en 3e prijs (tevens eereprijs voor de mooiste hen der tentoonstelling)H. A. van Son twee lste prijzen, een Z.E.V. en een E.V.; ^astoor Willems een eerste prijs, een Z.E.V. en drie E.V. Van de Wit Leghorn hennen (jong) J. Klijn, lste en 3e prijsM. van Hullen twee keer Z.E.V. Wat de Patrijs Leghorns (oud) ietreft vielen de bekroningen aldus uit: Mart Klijn, 2é, 3e en Z. E. V. voor hen en 2e voor een haan. Zwart Leghorns: Mart. Klijn lste en E.V. Barnevelders Th. van den Besselaar lste en 3e prijs. Zilver duckwing hen oud: Th. v. d. Besse laar le en 2e prijs. Twentsche grijzenAndré Klijn le en 2e prijs. W. W. Kriel. Th. v. d. Besselaar 2e prijs. Noord Holl. Blauwen: C. v. d. Aa, twee lstepr.; Pastoor Willems twee lste prijzen en twee keer Z. E. V. Wit Leghorn hanen (jong) Th. v. d. Besselaar Z.E.V.; J. Klijn 3e pr., Hub van Son lste prijs (en tevens eereprijs voor mooiste haan)Pastoor Willems Z.E.V. Rhode Island Reds hennen: W. v. Hoorn Z. E. V.J. Klijn 3e prijs Pastoor Willems' 2 keer Z. E. V. J. v. Boxtel 2 keer Z. E. V. en J. Verhoeven 3 keer Z. E V. Rhode Islaud Reds hanen Mart. Klijn E. V.J. Verhoeven Z.E.V.; J. van Boxtel 3 keer E. V. Mechelsche Koekoek haanPastoor Willems le prijs. Vlaamsche Reuzen wit: M. van Huiten le en 2e prijs. Verder was nog ter opluistering een prachtige bedrijfstoom oude hanen W. L. afkomstig van het bekenne fokstation »De Stulp» te Veuren, bij Den Haag, aangekocht door de vereeniging alhier. Wij hopen dat men in 1934 weder een tentoonstelling houdt en dat de fokkers daar in het a.s. seizoen reeds op kunnen rekenen. CAPELLE. De heer Jac. van Drongelen, die benoemd was tot ouderling der Geref. Kerk alhier, heeft voor deze benoeming bedankt. Het aantal schepen dat in 1933 de haven alhier aandeed bedroeg 209 met een tonneninhoud van 15478 ton, terwijl voor de Labbegat- sche haven dit aantal 276 bedroeg met een tonneninhoud van 2U7^tk De heer J. L. v. d. Linde heeft Zilveren jubileum van den Heer C. Roestenberg als Hoofd bestuurslid van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond »St. Willebrordus Overweldigende belangstelling want gij waart en zijt nog een der jubilaris de beste wenschen aan, onzen. En thans, geachte jubilaris, daarbij de hoop uitsprekend, dat nu gij den dag herdenkt, dat gij de R.K. Fabr. Arb. Bond nog lange voor 25 jaar de moeilijke taak van jaren zal mogen genieten van den 'Hoofdbestuurder aanvaardde, zijn arbeidszin van den heer Roestenberg. V zijn benoeming tot havenmeester voor de Capelsche en Labbegatsche haven voor 't jaar 1934 aangenomen. Tot ouderling der Ned. Hei^. Kerk aan den Loonschendijk is be noemd de heer C. Verhoeven en tot diaken de heer G. Geenen. i Het le elftal der voetbalvereen. Capelle, dat j.l. Zondag op 't sport terrein aan de Willem van Gents vaart voor de 3e klasse K.N.V.B. tegen WSCII uit Waalwijk speelde, won dezen wedstrijd met 1 0. Het 2e elftal verloor te Heusden voor de le klasse B.V.B. met 51 van Juliana I aldaar. De tewerkgestelden bij de ge meentelijke werkverschaffing, die tengevolge van de vorst eenigen tijd niet hebben kunnen werken, zijn vorige week nu de dooi is ingetreden weer aan den arbeid kunnen gaan. Met zeer veel moeite hebben de beide beurtdiensten, welke van hieruit een wekelijkschen dienst op Rotterdam onderhouden, j.l. Zater dagnacht weer in de haven kunnen komen. Gedurende 4 weken heeft het geheele scheepvaartverkeer in onze zoowel als in de Labbegatsche haven tengevolge van het ijs stil gelegen. De heer Adr. Verhoeven heeft zijn benoeming tot lid van het Burg. Armbestuur te dezer plaatse aam- genomen. is RAAMSDONKSVEER. Vrijdag avond zal in Rehoboth de voor stelling plaats vinden van de film van het Nederl. Jongel. Verbond: »Van Bondsdag tot Bondsdag.» Gedurende de afgeloopen maand passeerden 473 opo afvarende vaartuigen met een totaal- inhoud van 77975 ton de brug over de Donge alhier. u Zondag 7 Januari herdacht de heer C. Roestenberg alhier, het heugelijke feit dat hij voor 25 jaar werd gekozen tot Voorzitter van den toenmaligen R.K. Lederbewer- kersbond, die later vereenigd werd met den Ned. R.K. Fabrieksarbei- dersboud »St. Willebrordus«, waar van de heer Roestenberg hoofdbe stuurder werd. We hadden voor dezen pionier en werker, voor verbetering van iet levenspeil onzer arbeidende bevolking, bij dit jubileum veel uelangstelling verwacht, doch den tring waarin deze zich thans heeft uitgebreid, had niemand durven veronderstellen. Zeer zeker zijn zijne verdiensten als Hoofdbestuurder ter plaatse gekend en gerespecteerd, doch de vele blijken van belang stelling, deden tot uiting komen, dat hier een jubilaris was, met wien men in den verren omtrek mee- eefde. Dat de arbeid van den jubilaris gedurende deze 25 jaar werd op jrijs gesteld moge zeer zeker ook wei blijken uit het feit, dat hij voor eenige jaren door Z. H. de Paus werd >egiftigd, met het eereteeken, »Pro Ecclesia et Pontofice«, terwijl het H. M. de Koningin heeft mogen be lagen hem tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau te benoemen. Nadat de H. Mis van 10 uur, welke door den Geest. Adviseur van de Plaatselijke Afdeeling van den Fabrieksarb.bond uit dankbaarheid was opgedragen waarbij naast den u bi la ris, diens huisgenooten, hoofd bestuur van den Bond en diverse personen van de plaatselijke afdel ingsbesturen tegenwoordig waren, werd van half een tot half twee in de groote Patronaatszaal gelegen heid gegeven, den jubilaris, familie leden en Hoofdbestuur te komen co m pli men teeren De anders zoo koud aanvoelende groote zaal, bood thans een warme sfeer, door de keurige en smaakvolle drapeering, die voor deze gelegen heid was aangebracht. Een schat van bloemstukken o.a. van den R.K. Bond van Overheidspersoneel »St. Paulus« Den Haag, de Jonge Werkman Afd. Kaatsheuvel, de plaatselijke afd. van Bouwvakarbei ders en Overheidspersoneel, Perso neel Bondskantoor te 's Hage, Kape laan F. de Klijn diverse standorga nisaties der afd. Kaatsheuvel, Bond van Bakkersgezellen te Kaatsheuvel, Fabr. Arb. Bond afd. Leeuwarden, Directie van »De Volkskrant«, Bond van Klein Schoenfabrikanten Kaats heuvel enz., op het podium en diverse tafels geplaatst, droegen niet weinig bij om het geheel een nog meer feestelijken aanblik te geven Even voor half twaalf arriveerde de jubilaris met zijn familie en Hoofdbestuur in de feestzaal. Honderden belangstellenden maak ten toen reeds hun opwachting. Als eerste, die den Jubilaris geluk wenschte was de Voorzitter van de Afd. Kaatsheuvel van den R.K. Fabr. Arbeidersbond de heer M. J. Din- gemans, die ongeveer sprak als volgt: Geachte Vriend Roestenberg: Nu gij het zilveren jubileum als Hoofdbestuurder van den R.K. Fabr. Arb. bond viert geeft dit voor ons tevens een herinnering aan het eerste pogen van U om ons te be vrijden van de banden welke ons destijds noodeloos bonden, aan de heerschende wantoestanden. De afd. Kaatsheuvel verheugt zich in het bijzonder met Uw jubileum, omdat zij vooral zeer nauw met U in ver band staat. Immers toen U voor bijna 27 jaar terug onze afd. stichtte, en tevens haar eersten Voorzitter werd, deed gij meteen Uwe intrede in de Kath. Arbeidersbeweging. Reeds toen wist gij, met Uw heerlijk idealisme, Uw offervaardigheid, Üw tactisch beleid. Uw toen nog zeer jong en vurig redenaarstalent de harten te winnen van het grootste gedeelte onzer plaatselijke arbeiders. Niet alleen wist gij de harten van Kaatsheuvel s arbeiders te winnen, doch ook van bijna alle leden van den toenmalig bestaanden R. K. Lederbewerkers- bond, zoodat gij met groote meer heid van stemmen werd gekozen tot Bondsvoorzitter. Dit gebeurde op de Bondsverga dering van 6 Januari 1909, en deed gij Uw intrede als Hoofdbestuurder. Groote vreugde was er toen onder de georganiseer Je arbeiders en niet het minst onder die van Kaatsheuvel, wij niet minder vreugdevol gestemd en wel omdat gij het vertrouwen j van Hi bij de benoeming tot Bondsvoor zitter van den toenmaligen R.K. 1 Lederbewerkersbond en later bij de fusie met den Ned. R.K. Fabr. Arb. bond »St. \Villebrordus« als Voor zitter der bedrijfsgroep «Schoen- en Lederindustrie® niet hebt beschaamd, •maar getoond hebt, dit in alles •waardig te zijn geweest. Vriend Roestenberg, daarom te 'meer is het voor mij een aangename taak, om U die als mijn eerste voorganger de functie van Voorzit ter onzer afd. bekleedde, U en Uwe familie op dezen gedenkwaardigen dag namens onze Vakvereeniging een hartelijk proficiat te mogen toewenschen. Laat het gegeven, dat Gij nog vele jaren aan den groei en bloei onzer organisatie zult mo gen medewerken. Hierna sprak de heer J. C. Bee- rens, als Voorzitter der R.K. Werk- liedenvereeniging van Kaatsheuvel. Spreker bracht in herinnering wat de heer Roestenberg ook steeds voor deze vereeniging was geweest. Hij zou in zijne verplichtingen te kort schieten, wanneer hij op dit oogen- blik, daarvoor niet zijn bartel ij ken dank betuigde. Spreker meende echter thans met een kort woord te mogen volstaan, nu het in het voor nemen ligt Zondag a.s. de officieele huldiging van den jubilaris namens den R.K. Fabr. Arb bond afdeeling Kaatsheuvel en Werkliedenver. le doen plaats hebben. Kapelaan F. J. de Klijn, Geest. Adviseur van de Plaatsl. Afdeeling van den Fabr. Arbeidersbond sprak vervolgens den jubilaris op harte lijke wijze^toe. Hij dankt den heer Roestenberg voor wat hij gedurende die 25 jaren als Hoofdbestuuider voor de ver betering van de arbeidende klasse heeft gedaan. Mede namens den IloogEerw. Heer Pastoor, die wegens ongesteldheid verhinderd is hier aanwezig te zijn wijst hij op de ver diensten van den heer Roestenberg voor Vak en Standsorganisatie. De broederlijke eensgezindheid, den echten Katholieken geest, welke de nijvere arbeidende bevolking hier nog kenmerkt, dankt hij mede aan den heer Roestenberg die steeds hun leider was. Hiervoor brengt hij namens de Geestelijkheid der Paro chie hem zijn welgemeenden dank. Met dezen wensch tot welker intentie dezen morgen een H. Mis door hem mede uit dankbaarheid werd opge dragen, eindigde de gewijde spreker. De EdelAchtb. Heer J. van Ry- zewijk, wethouder der gemeente Tilburg deed ook nu weer den heer Roestenberg van zijn belangstelling blijken. Hij heeft den jubilaris leeren kennen gedurende de 23 jaren, dat hij met hem deel uitmaakte van het Hoofdbestuur. Hij herinnert aan de eerste jaren van strijd, waarop de heer Roestenberg thans zoo suc cesvol kan terugzien. Spreker ein digt met den wensch, dat het den heer Roestenberg moge gegeven zijn, dat hij nog vele jaren lid van het Hoofdbestuur zal blijven. Dat dit de leden en de organisatie zal ten goede komen, wil hij niet nader aanstippen nu hiervandesprekendste bewijzen uit het verleden voor het grijpen liggen. De Voorzitter van de afdeeling Oisterwijk, den jubilaris van nabij kennende, achtte het zich een plicht hem dank te brengen voor het vele wat hij speciaal voor die afdeeling gedurende zijn 25 jaren als Hoofd bestuurder heeft gedaan. Wethouder van Horst compli menteerde den heer Roestenberg met diens jubileum namens het Gemeentebestuur. Spreker wees hier bij op zijne arbeidzaamheid, die zeer zeker veel tot den grooten bloei van den Bond heeft bijgedragen. Hij prees in hem den persoon, die hier voor jaren mistoestanden als gedwongen-winkelnering e. a. met groote moeite wist uit te roeien Groote verantwoordelijkheid heeft volgens spreker de jubilaris gedu rende deze 25 jaren gehad. Hij mocht hierbij echter steeds op den steun rekenen van Hoofdbestuur en leden omdat zij van hem wisten, dat hij voor hen werkte. Spreker ein digde met den wensch, dat den heer Roestenberg nog vele jaren zal mogen arbeiden, aan hetgeen door hem steeds werd beoogd, de verede ling der industriearbeiders. Het Hoofdbestuurslid van den Ned. R.K. Textielarbeidersbond St. Lambertus de heer van Dommelen, bood namens zyne organisatie den Nadat deze spreker het woord had gev'oerd, was de groote Patro- voor 25 jaar terug in U gesteld, naatszaal nagenoeg geheel met be langstellenden gevuld, die allen per soonlijk hunne gelukwenschen aan jubilaris, familieleden en Hoofd bestuur kwamen aanbieden. Hierbij merkten we o.m. op de Eerw. Heeren Kapelaan dezer Parochie, de Eerw. Paters Vriens en Kouwenhoven, respectievelijk Overste en Procurator van het Missiehuis St. Antonius alhier, de Eerw. Broeder Overste Palmace, en den Eerw. Broeder Vivinus der Eerw. Broeders van Lielde, de WelEd. Heer M. A. van der Wee, Gemeente Secretaris, de WelEd. Zeergel. Heer Dr. Th. F. Cappetli, de WelEd. Heer Krechting, Directeur van het P.T.T. Kantoor, de WelEd. Heer I. Teunissen, Di recteur der Gem. Lichtbedrijven, een deputatie van het Bestuur van den R.K. Bond van Schoenfabri kanten, van den R.K. Bouwvakpa troons, van den R.K. Mindenstands- bond afd. Klein Schoenfabrikanten, R.K. Bouwvakarb. bond afd. Kaats heuvel en meerdere andere. Nadat het woord nog was gevoerd dooi den heer A. van der Velden, vice- Voorzilter van de afd. Kaatsheuvel van de Jonge Werkman, stelden de J.W.ers zich aan den ingang dei- zaal en werden onder het zingen van het J.W.ers lied de vele afdee- ingsbesturen uit het rayon van den R.K. Fabrieksarbeidersbond binnen- 'eleid. Namens hen voerde de heer van Gessel, Voorziiter van de Afd. Tilburg het woord, en het deed spreker genoegen den heer Roes tenberg te mogen complimenteeren met dit zilveren jubileum. Hij bespreekt den. ijver waarmede den heer Roestenberg de belangen de arbeiders uit dit rayon steeds heeft voorgestaan. Zijn woorden van sympathie gaan mede uit naar mevr. Roestenberg en de kinderen van den jubilaris, die ongetwijfeld hierin moeten deelen. Als stoffelijk blijk van belangstelling biedt hij namens de afdeelingsbesturen een prachtigen haard aan, die naar hij hoopte een zeer kleine vergelding mag heeten, van hen, die zooveel aan den heer Roestenberg dankten. De jubilaris dankte speciaal spre ker voor de sympathieke woorden jegens hem geuit. Hij voor zich was de overtuiging toegedaan, dat de verstandhouding tusschen afdeelings besturen en zijn persoon goed was, doch op een dergelijke belangstelling had hij niet durven hopen, l ot zijn groote voldoening heeft hij steeds al den gewenschte steun van hen mogen ondervinden en hij hoopt dal die zal mogen blijven voortduren. De stoffelijke blijk van belangstelling wil hij gaarne aanvaarden, als een blijvende herinnering voor hem en zijne familieleden aan de gevoelens, die men hem thans toedraagt. Met den wensch dat de samen werking met het Hoofdbestuur steeds als voorheen zal mogen blijven eindigt de jubilaris met de hoop uit te spreken dat door aller medevVer- king den R.K. Fabrieksai beidersbond »St. Willebrordus» tot nog grooleren bloei zal mogen geraken, dit tot heil der aangesloten arbeiders. Bekroond. Op de Nationale Pluimveetentoon stelling te Waalwijk op 6 en 7 Januari j.l. gehouden, behaalde de heer P. van der Velden alhier, met zijn inzending van 2 Gele Vlaamsche Reuze, welke eerst vier maanden oud zijn, de mooie onderscheiding van Z.E.V. R.K. V.V. DES. Een ongeluksdag voor DES daar mede is alles gezegd van Zondag 7 Januari. DES I speelde te Oisterwijk tegen KJ.W. Ondanks het voortdurend overwicht dat DES steeds in het veld had, moesten onze jongens beide puntjes in Oisterwijk laten. DES 2A verloor ts Waalwijk van HEC 2 met 4-0. DES 3A dat op bezoek was bij Velocitas 3 te Tilburg, moesl daar haar eerste nederlaag lijden in deze competitie, hier hadden we zeker op een overwinning gerekend. DES 38 speelde op eigen terrein tegen Vincent uit Tilburg en verloor met cijfers, die we omreden velen zullen meenen dit een drukfout is, maar zullen achterwege laten. Kaalsheuvelsche Boys. De Kaatsheuvelsche Boys kennen geen pardon. De sprekende overwin ningen die de Boys in deze competitie boeken, worden nu weer bevestigd, door een zege op B V.V. 5 uit 's Bosch. Met een 7 1 nederlaag moesten ze genoegen nemen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3