Hadji) pro gram ma. IE KOOP OF TE MM HET HEERENHD1S MET TH, looi» PESSJEOf J. ELEKAN DRUKWERK verkoopen 's-BOSCH. Belast zich OP ELK GEBIED Notaris Schreurs De Boys 2 dat tegen Heus Jen 2 aldaar moest uitkomen, heefr zich ook niet onbetuigd gelaten. Mei 7-0 bleef Ook hier de overwinning aan hun zijde. Armenconcert »Euphonia«. Zondag j.l. gat het Koninklijk Muziekgezelschap »Luphoinu« zijn jaarlijks anneuconceri ten hale dei- hl. Elisabetusvereeiiiging. In tegen stelling met aiuiere jaren was het bezoek niet oveidruk. Onder leiding van üen beer A. H. Slravers werkte de Harmonie haar programma, waarbij de Ouverture Baiidilen- slreiche van Fr. v. Suppe, de groot 1" ucik YValzer, Winleistürme, ach tereen al. Het üuu Du val had hier na voor ziju rekening het verdere gedeelte van den avonu te verzorgen. In een al wisseling van komische duo's zangnummers éénacters, le vensliedjes etc. wist het tweetal de aanwezigen gedurende ruim twee uur bezig te houden. Vooral hel gezapige Vlaamsche taaltje, ging er bij üe jongelui goed in, en oogstte keer op keer stormachtig applaus. T.B.C. Barakconcours. De sluiting van het barakconcours ten bate van de t.b c. bestrijding in Culé H. van Heescil (Dien lieynenj op Ue Vaart gehouden is Maandag avond een evenement van beleekenis geweest. Het concours dal ruim 14 dagen geloopen heelt was voor de Vaail en omgeving een atlrac.ie en het 1 eit dal ue netto receite ruim 1 1UUbedroeg is een bewijs, dat ook daar voor hel goed Uoel der t.b.c. bestrijding veel gevoeld wordt. De ollicieeie sluiting was geheel in de lijn gehouden van de omgeving. Een iirabanlsche Kollielalel, waar aan ruim 4U deelnemers aanzaten was het gezellige slot van dit ge zellig concours. De Voorzitter van de i.b.c. vereeniging hield evenals steeds zijn bekende propaganda- speech waarin hij zoowel de gast- vrouwe, als allen die medegewerkt hadden om ook weer du concours te doen slagen dank bracht. Speciaal voor de moeite die zich de Gast- vrouwe gegeven had voor het aan richten van den disch die op echt Brabantsche wijze verzorgd was, maakte de heer van der Wee zijn compliment. Er werd van dego.;de gaven die voorstonden heerlijk ge profileerd. De boerenuiik met ham, de fijne krentenmik, en het komke kollie smaakte overheerlijk. N. b. het personeel van de Coöperatie had een Kozijnen mik voor dit doel cadeau gegeven van maar eventjes l./U M. lang, en 4U pond zwaar. De uilsiag van het barakconcours was: le prijs A. Kemmeren b7 pnt.; 2e prijs G. Uerlemans yj pnt.; 3e prijs J. van Kooij yj pnt.; 4e J. van Heesch yi pnt.; 5e H. Kops 9i put.; üe A. v. d. Velden 90 pnt. Een gratis verloting maakte nog twee winnaars met een kistje sigaren gelukkig. Het slot kwam met den verkoop van eenige cadeaux en de restanten van hel kolliemaul, wat alles bijeen nog ruim f 25.— voor de t.b.c. kas opleverde. Soiree Amusante. Dat de T.B.C.-bestrijding de aan dacht van Kaatsheuvel blijft houden, mag wel blijken uit het feit, dat de Kaatsbeuvelsche Duivenorganisaties Zondag a.s. wederom met een buiten gewoon soiree amusante komen in de zaal van den heer Jan van Dun. De heer Jos. de Winter Abr.zn. en zijn vroolijke kameraden zijn voor dit doel geëngageerd. Als extra-nummer is de beroemde Neger-zanger A Da Siva aan dit soiree verbonden, terwijl als bijzondere attractie The Two Ma- ranellys in hun muzikale act zullen optreden. Ook de heer Jos. de Winter zal een komische scène geven, wat voor hen, die hem kennen, alleen reeds een gang naar de zaal van den heer van Dun waard zal zijn. We mogen gerust voor dezen avond op groote belangstelling rekenen. tal van aanmerkingen op deze be grooting binnenkomen en het slot van het liedje zal wel zijn dat de belastingen nog een tikje hooger moeten worden opgevoerd. Neemt men dit in aanmerking, dan doet het toch wel wat vreemd aan dat hel grootste deel der begroo- lingsbesprekingen gewijd is aan.... sularisverhooging van sommige ambtenaren. De algemeene verlaging is weliswaar doorgevoerd, maar voor enkele ambtenaren moest de pil tocb wat verguld worden en het gevolg is dal deze heeren er beduidend op zouden vooruitgaan. Gelukkig is de verhooging voorden tweeden ambte naar niet doorgegaan, maar het is m.i. al droevig genoeg dat 7 raads leden er hun slem aan gaven. En dan spreek ik nog maar niet van de houding van het college van B. en W., dat zich niet ontzag het eerst- genomen raadsbesluit te trotseeren en nadat het eerste voorstel verwor pen was de verhooging nog trachtte door te drijven. Waar blijven we op die manier? Voelen B. en W. en de raad dan niet dat hun prestige op deze wijze leelijk in het gedrang komt? De salarisregeling, die de heeren vorig jaar in elkaar hebben gezet moet nu maar aan den kant, waar blijft de consequentie? Hel loelje dat de arbeidersleider er«»p vond om den ambtenaar zijn zin te geven en toch de bestaande regeling niet te schenden was werkelqk al te simpel. Het is nu toch aller een tijd om zich in allerlei gratificatiën te verdrinken, hoe in- gevaarlijk spel dat is heeft men in verschillende gemeenten al wel ondervonden. En dun de motieven die men voor- deze verhooging aanhaalde. Het is altijd lastig om gevoelsmotieven te weerleggen, en evenzoo is het voor een gemeenteraad gevaarlijk met dit soort motieven te werken. Dat ten aanzien van den heer Kamp de verhooging gebillijkt kon worden is aannemelijk, al moet terdege rekening orden gehouden met hetgeen de heer Vrinten zeide. De raad heeft hiermede een precedent gesteld, dat m de toekomst wellicht belangrijke gevolgen zal hebben. Er loopen heusch wel meer bestudeerde men- schen van dezen leeftijd rond, die met een tractement van f800.— blij zouden zijn, maar die heelemaal geen licht in de toekomst zien. Maar men gaat te ver ais men een voor dezen tijd en voor deze gemeente zeer mooi salaris als dut van den tweeden ambtenaar nog wil verhoo- gen. We gelooven graag dat de man een uitstekende kracht is en dat d» ambtenaren het o zoo druk hebben, maar we gelooven ook dat menig ander gem^entenaar heel wat harder moet ploeteren en heel wat zwaarder zorgen heeft als onze ambtenaren, en dat bovendien zijn tractement heel wat geringer zal zijn. De raad had dit wel eens mogen bedenken «:1 vorens hij de toch ai zoo benijdens waardige positie van de ambtenarij nog meer wilde verbeteren. Ik zeg nogmaals: gelukkig maar dat het vooistel ten tweeden male verworpen is, vooral dank zij de nuchtere logica der landbouwers leden, die m.i. een heel wat beter standpunt hebben ingenomen dan de arbeiders, die in deze kwestie de billijkheid en de sociale rechtvaar digheid, waarmee men zoo graag schermt, wel wat erg bekrompen gezien hebben. Inmiddels ben ik benieuwd hoe over onze begrooting o.?o Ged. Staten denken. GEMEENTENAAR. Kaatsheuvel, 7 Januari. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). DE BEGROOTING VAN L00N-0P-ZAND. M. de R. U zult me wel een klein plaatsje in Uw blad toestaan om terug te komen op de laatste raadsvergadering in onze gemeente. Op mij en naar ik veronderstel op vele anderen, heeft de bespreking die de raad voerde over de salaris- kwesties een slechten indruk gemaakt. Die indruk is nl. deze: dat de raad zich niet voldoende iekenschap geeft van den ernst van het oogenblik. Meer dan ooit had men toch nu op de eerste plaats moeten bedenken, dat zuinigheid een geboden eisch is, vooral voor een gemeente die zit te kijken met een begrooting die niet voldoende' dekkingsmiddelen kan aanwijzen. Straks zullen et weer wei R r o HUIZEN 296 M. v. P. R. o. GJEMFNfJD NTFTTWS. Oude man door den trein gegrepen. Te Borculo is op den overweg even buiten de kom der gem de drie.en ze ventig jarige metselaar R. ten Harkei door de trein gegrepen en gedood De ongelukkige was slecht van gezicht, terwtjI de zware mist ook het uitzicht belemmerde. De machinist trachtte door remmen het ongeluk te voorko men, doch het was te laat Dit is het derde ongeval met doodelijken afloop binnen een week op dezen overweg. Twee kinderen verdronken. Zaterdagochtend zag een Amster- darmche arbeider, die langs de Buiten- Vestinggracht te Naarden liep, een jongetje door het ijs zakken Hij begaf zich te water en wist het kind te grijpen} hij werd echter doorijsschot- §en zoodanig san de handen verwond en zoo door de koude bevangen, dat hij het kind los moest laten Van een motorboot uit er was juist een vaargeul gemaakt - is het lijk van het 12 jarig jongetje met een haak opgevischt. In de ouderlijke woning bleek dat ook het ach'jarig broertje niet op school geweest was. Men ging toen op dezelfde plaats dreggen. Ook zijn lijkje werd opgehaald Auto te water gereden. Zaterdagmiddag half vijf js te Doornenburg een tragisch ongeluk geschied bij het veer van Pannerden naar Doornenburg Een personenauto reed van de pont toen de boot nog niet was vast. gelegd. De bestuurder had op de tweede versnelling ingeschakeld Hij kon de tamelijk steile helling van den dijk niet oprijden, zoodat de auto terug reed. Bij het verlaten van de pont had dit vaartuig een duw ge kregen, zoodat het van de wal was afgedreven. De auto kwam dus niet weer op de pont terecht, doch in het water Hoewel onmiddellijk hulp toeschoot mocht het niet gelukken de beide passagiers, de heeren Mom, vader en zoon levend op den wal te brengen. De 27-jarige zoon was enkele maan- den geleden gehuwd. Het parket uit Arnhem was kort na het ongeluk ter plaatse voor het insteller van een onderzoek. De Niagara-watervallen nBlozena, ^et wa'er van den Niagara waterval is sinds eenige dagen bloedrood ge. worden, klaarblijkelijk als gevolg van nog onbekende gebeurtenissen in het rivierbed van den bovenloop. De verandering vond in den nacht plaats en de verbazing der oeverbe woners was dan ook groot, toen zij den volgenden ochtend zagen, dat het normale kleurenspel van groen en wit tn een bloedkleur was omgetooverd net maakte een t flfect van reusachtige in beweging zijnde gordijnen van rood fluweel, die over de rotsen ge. drapeerd waren Zoodra het nieuws zich had verspreid, kwamen bonder den menschen van alle kanten naar het wonderbaarlijke kleurenspel kijken. De autoriteiten sch'ijven de meta morphose in de kleur van het water 'oe aan den invloed van zekere bo dembestanddeelen, die op de een of andere manier in het rivierbed van den bovenloop zijn losgeraakt en nu door de rivier worden meegevoerd Het is echter niet waarschijnlijk dat de Niagara haar blos lang zal behou den. 40 K.M. de lucht in! Ma k Ridge den 28 jaar ouden Amerikaan is voornemens, in het komende voorjaar een tocht naar de stratosfeer te maken Het zijn geen kleine plannen, die H'dge koestert, want niet alleen wil alle records slaan door het he reiken van een hoogte van 40 K M maar bovendien heeft hij zich voor. genomen, dit stoute stukje in een open mand van een gewonen ballon uit te halen Hij" is thans druk bezig zijnadem- halmgsproeven voort te zetten en zich tevens te wennen aan de ont zettend lage temperaturen, welke op dergelijke hoogten hoven den beganen grond heerschen. Ridge verwacht een temperatuur van 90 a 100 graden Celsius onder nul. ADVERTENTIëN. WEGENS VERTREK (tegen thans of later) gelegen Grootestraat 389 te Waalwijk, bewoond door Deur waarder TECKER. Gemeente DRUNEN. te Drunen, zal op Donderdag 18 Januari lJob, voorin, half tien precies, ten verzoeke van het Gemeente bestuur van Drunen 230 koopen heinsparren, op leggers en brandhout, 35 koopen staken, 25 koopen masten takken, 2.) koopen mastenknuisten. Alles staande of gelegen in het gememlebosch op Pessaert. nabij het kanaal, waar verleden jaar verkocht is. Inlichtingen geeft deGemeente- Op ichter THOMAS VAN DE WIEL te Drunen. 51247 Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nabl| hel Station) wet het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooals;Inboedels huizen enz. Billiike conditiën. Dat wij hierin iets presteeren, getuigen de vele schilterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. DE DRUKKERS VOOR HET BETERE WERK 3,00 1,00 5,00 5,30 0,30 0,45 9,00 9,30 10,00 10,30 .1 Korff 5,45 6.00 6,30 7.00 7.20 9,30 9.00 9.30 10.00 10,05 10.15 10.45 DONDERDAG II JANUARI. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuziek 10,00 Morgenwijding 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Solistenconccrt 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Vervolg Solistenconcert 12,00 Het Omroeporkest 2,00 Causerie door A den Doolaard 2,30 Omroeporkest 3,00 Knipcursus 4,00 Voor zieken en ouden van dagen 4,30 Gramofoonmuziek 5,00 Radiotooneel voor kinderen 5,30 Concert 6,30 Sportpraatje 7,90 Gramofoonmuziek 7.30 Engelsche lc9 8,00 Vaz Dias 8,05 Gramofoonmuziek 8,15 Concert 10,30 Gramofoonmuziek 11,00 Vaz Dias 11,10 Kovacs Lajos 8,00 Morgenconcert N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek 10,15 Morgendienst 10,45 Leger des Hells-zang K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek 11,90 Godsdienstig halfuurtje 12,15 Het KRO-orkest N. C. R. V. 2,00 Cursus fraaie handwerken Vrouwenhalfuurtje Bijbellezing Cursus handenarbeid Viool-recital Ned Chr Persbureau CNV-kwartlertJo V. L. R. A. 7.10 C v Kempen: Politiek bestek Koopt bij den middenstand N. C. R. V. 8,10 Orgelconcert Iets over de Petroleum-Industrie, door .1 Kokkc Liederen-recital Vaz Dias Gramofoonmuziek VRIJDAG 12 JANUARI V o HILVERSUM 1875 M. v. A. R. A. 8.00 Grnmofoonmuzlck V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Gramofoonmuziek v v. R. o. 12.00 Kovacs Lajos en zijn orkest 2-30 Voordracht door de Witte 3,00 Prnnsche Chansons en Voordrachten V. A. R. A. 4.15 Gramofoonmuziek 5 00 Varn-orkest Gramofoonmuziek Orgelspel Gramofoonmuziek De Flierefluiters Kapitalisme, socialisme enz. Dr Wibnut Va ra-orkest 8 00 Ds A Trouw: Zekerheid Concert Het Int Verhond v Vrijz Christendom en Geloofsvrijheid. Resprokrn zal wor.Ien het Kongres in Kopenhagen, Aug 1934 Concert ri|z Godsd Persbureau Vaz Dias Cursus: Muziek en religie Gramofoonmuziek v- A. R. A. 11.00 Gramofoonmuziek K. O. HUIZEN 296 8 00 Morgenconcert 10.00 Gramofoonmuziek M.30 Vot zieken en ouden van dagen KRO-Sextet Tos Roshouwer: Kleinveeteelt Gramofoonmuziek Orgelconcert Vervolg orgelconcert Grnmofoonmuzlck KRO-orkest TWtlng v Berkhout: Verzorging KRO-orkest Zorge de Rnumonde:Wlndhonden-rrnsport Grnmofoonmuziek Vaz l)tas Het Stedelijk orkest van Maastricht Voordracht Lilly Frcud-Mnrló Sted Orkest Maastricht Gramofoonmuziek Vaz Plas De KRO-Roys Gramofoonmuziek ZATERDAG 13 JANUARI HILVERSUM 1875 M. V- A. R. A, 8,00 Gramofoonmuziek V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding v. A. R. A. 10,15 Uitz v arbeiders in continubedrijven Vara-kleln-orkest Gramofoonmuziek Orgelspel R'damsell Philh orkest Fllmkwnrtlertje Letterkundig overzicht Grnmofoonmuziek Orgelsnel Urgentieprogram SDAP en NVV toegelicht Orgelspel Herhaling SOS-berlchten, Vaz Dias enz Henry Marchand zingt Vnra-orkest G J Zwcrtbroek spreekt Varn-orkest Henry Marchand zingt Vara-orkest Vaz Dias Vnra-orkest Gramofoonmuziek f, R o HUIZEN 296 M. 8 00 Morgenconcert Gramofoonmuziek Godsd halfuurtje KRO-Sextet Voor de riipere jeugd Kinderuurtje De KRO-Boys Schriftverbetering door Mevr Relher-Nnn KRO-Roys Esnernntonieuws KRO-Roys Journalistiek weekoverzicht Gramofoonmuziek L v d Meer: Roomsk Frysk Bouu Gramofoonmuziek RKF-kwnrtlertJe De voortrekkers van de Stad Utrecht hou den een Kampvuur; 830 Vaz Dias Gramofoonmuziek Microfoonvertelsel KRO-orkest Vaz Dias Gramofoonmuziek Het KRO-orkest 12.15 2 00 2.30 3.00 3.45 1.15 5.00 5,50 8 10 7.15 7.35 8.10 8.15 9.05 9,30 10 10 10.30 1035 11,15 12 00 2.15 3.00 3 30 5.30 6,30 6,50 7 00 7.15 730 8.00 8,15 8.30 9 00 9,10 9,30 9.15 10.15 10,30 11,15 10,00 11.30 12.15 2 00 2.30 4,00 430 5,00 5,30 5,45 6.20 6,45 7,15 7.35 7,45 8,00 9,30 9,45 10 00 10,45 10,50 11,15 v honrlen 1

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 4