TYPHOON. LUIOR-BIOSCOÖP. Albert Fréjean. R. B. THEATER. S3 B fgï £3 B tweede blad. PROVINCIAAL NIEUWS. De Directie van de N.V. »Noord- Braband» opgelicht 1843, Mij. van Verzekering op het Leven, gevestigd te Waalwijk deelt het volgende ineüe omtrent het verloop van naar hedrijl in 1953, over wHk jaar de resulta ten zeer bevredigend mogen worden genoemd. De vooruitgang van verzekerd kapitaal omvattend zoowel de branche Kapitaal- als Volksverzeke- kering bedroeg over 1933 ruim f l.öUü.OUO, (over 1932 was dit circa f 5UU.UUU.) Hiermede is het totaal verzekerd kapitaal van de »NoordBraband» gestegen tot ruim 6U millioen gulden. De bruto productie was aanmer kelijk hooger dan in 1932, terwijl de afval geringer waseen verbete ring dus naar beide zijden. De bedrijts-resultalen welke nog niet kunnen worden vastgesteld laten verwachten eveneens gunstig te zijn. Op eH'eclen zal op nasis van de 31 December koers een nadeelig koersverschil moeten worden gecon stateerd. Op hypotheken hadden twee exe cuties plaats waarop een gering ver lies werd geleden, terwijl allossin- gen als rente, met een enkele uit zondering, regelmatig werden vol daan. Beleeningen op polissen namen ook dit jaar toe. De sterfte was gunstig. Waalivijks Belang. De algemeene jaarvergadering van wWaalwijks Belang» is bepaald op Maandag 26 Februari a.s. in de achterzaal van hotel Ver wiel. Mevrouw Esther de Boer-uan Rijk. Naar wij met belangstelling ver nemen zal onze groote tooneel- speelster mevr. Esther de Boer-van Kijk op haar jubileum-tournée ook onze plaats bezoeken en met haar gezelschap haar jubileumstuk »Levensavond«, alhier in Musis op voeren. De uitvoering zal plaats hebben op Maandag 5 Februari a.s. Onderlinge Veeverzekeriag. Gisteravond vergaderde de Onder linge Veeverzekering alhier in calé \V. van Beers in de Antoniusstraat. Nadat de Voorzitter, de heer H. Hoflmans, de bijeenkomst had ge opend, werden de notulen der vorige jaarvergadering gelezen en onver anderd vastgesteld. De Voorzitter bracht vervolgens het jaarverslag uit, waaraan wij het volgende ontleenen de ontvangsten bedroegen in het afgeioopcii jaar in totaal 1'3072.57, waarin begrepen het saldo van 1932, zijnde f 1020.1 6. De uitgaven beliepen een bedrag van f 1500.70. zoodat er op 31 Dec. een saldo resteerde van f1511.87, wat neerkomt op een achteruitgang van 1 115.—. De rente over 1932 beliep f56,50. De Voorzitter herinnerde aan het vroeger genomen besluit om de premie te verhuogen zoodra de kas tot beneden f 1500,— slinkt, momenteel is men reeds even onder dit bedrag, doch spr. hoopt dat verhooging der premie nog voor komen kan worden. Hierna kwamen de benoemingen aan de orde. Alle aftredenden werden bij acclamatie herbenoemd, n.l. de heeren Fr. v. d. Broek ais schatter, K. v. d. Broek, van Spaandonk en de Rooij als bestuursleden en A. Appels en Klerks als kascontroleurs. Naar aanleiding van een geval, dat zich heeft voorgedaan deed de Voorzitter een mededeeiing teneinde eventueel toekomstig meeningsgeschil te verhinderen. Het is n.l. de be doeling die beeslen, die in December dus onder de oude schatting, zijn ziek geworden, ook naar deze oude schatting uit te betalen, ook al mochten ze eerst in het nieuwe jaar sterven. Zoolang de beesten niet gezond zijn blijven ze aan de oude schatting staan, nieuwe schat ting heeft eerst weer plaats nadat de dieren geheel hersteld zijn. Voorts wijst de voorzitter erop dat verkoop van een beest direct hij den secretaris moet worden opge geven. Spr. herinnert ook aan het bepaalde in art. 18, dat men ver plicht is bij het ontwaren van ziekte "ij een zijner beesten, ditonmiddellijk bekend te maken en terstond de ntup van den veearts in te roepen en diens raad stipt op te volgen. Hel lid Fr. v. d. Broek, klaagde over de slechte opkomst der leden naar dï eenige vergadering in het jaar. De vcnrzilter moest toegeven dat de leden wel wel wat grooterebe— langstelliig mochten toonen, voor instelling van een boetestelsel of i.d. is bijechter niet te vinden. De ter vergadering genomen besluiten zijn in ieder geval van kracht, en spr. veronderstelde dat de thuis blijvers het met het gevoerde beleid eens zijn. C ris is-R und vee- Cen tra le. Tenslotte deed de voorzitter nog mededeelingen betreffende de leve ring van vee aan de C. R. C. Mits men te leveren beesten voor a.s. Zondag heeft aangegeven kan men nog de oude prijzen bedingen. Na dien worden de prijzen alsvolgt verlaagdklasse A 32 ct, A 28 ct, B 2j ct, C 18 ct, alles per kg. ge leverd gewicht. De prijzen der klasse C worden per stuk vastgesteld. Voorts wordt ook de gelegenheid gegeven om versch afgekalfde vaar zen en koeien te leveren, hiervoor zijn de prijzen in de genoemde klassen resp. 34, 30, 25 en 20 ct. Spr. ried allen aan van de gelegenheid tot vrijwillige levering gebruik te maken om later gedwon gen levering te voorkomen. Men geve zich zoo spoedig mogelijk op om nog de oude prijzen te krijgen. De bijeenkomst werd hierna ge sloten. Benoemd. Tot onderwijzeres aan de R.K. Meisjesschool in de St. Crispijnstraat, is, wegens vertrek van Mej. v. d. Meijs, benoemd mej. M. van Hullen, tbans te Rotterdam. Motor- wedstrijden Het ligt in de bedoeling der Mo torclub Waalwijk en Omstreken om in samenwerking met «Waalwijks Belang« in Mei a.s. alhier groote inotoi-wedstrijden te organiseeren. Het plan is op een nader te be palen Zondag een sterrit naar Waal- wijk te organiseeren en des middags een vossenjacht in deze omgeving. Des avonds heeft onder verschillen den feestelijkheden de prijs-uitreiking plaats. Er worden belangrijke prijzen uitgeloofd en een groote deelname uit het geheele land verwacht. Zoo spoedig mogelijk zullen wij nadere bijzonderheden publiceeren. HET 1 HEATER MET DE BESTE FILMS. Vaaal Vrijdagavond INKIJINOFF en LIANE RAID in het geweldige Duitsch sprekende lilmwerk (TA1FUN.) Naar het beroemde tooneelstuk van M. LENGYELL. Een schitterende film vol spel spanning, tempo, mysterie en groot- schen opzet. Ontslag. De heer W. Treffers alhier, die gedurende een en twintig jaar voor zitter is geweest van de loterij- vereeniging »Fortuna» gevestigd bij den heer B. Kamp-Leemans, Win terdijk, heeft als zoodanig ontslag genomen en de vereeniging verlaten. Bij resolutie van den minister van financiën is de rijksklerk T. J. Nuijten ter inspectie Waalwijk en met ingang van 16 Februari 1934 ontslagen. Griezelige vondst. Arbeiders van de gemeente-gasfa briek, die een leiding moesten leggen in den dam ten Westen der Ned. Herv. Kerk aan de Haven, vonden bi j het graal wei k tal van schedels en beenderen, afkomstig van men- schelijke geraamten. De beenderen lagen vlak onder de straatsteenen op slechts zeer geringe diepte, zij waren in zeer vergevorden staat van verrotting. R.K. Damesgymnastiekvereniging Orova. Daar Orova door omstandigheden geen gebruik kan maken van 't gym nastieklokaal kunnen de lessen tol nader aankondiging niet doorgaan. Bij hervatting der lessen zal dit in dit jjlad aangekondigd worden. Uilvoering Missienaaikring. Zooals we vorige week schreven geeft de Missienaaikring van de Sint Antonius-Parochie een tooneel-uit voering ten bate van de Missiën van »De Dochters van O. L. Vrouw van het H. Hart«. Deze week zullen de dames van deze Naaikring een kaartverkoop langs de huizen houden. De uitvoering zal gegeven worden in de groote zaal van den R.K. Gildenbond en de prijzen der plaatsen zijn zeer laag gesteld nl. f0.50 en f U.30. Zoo men ziet een goedkoope manier om een genotvolle avond mede te maken en tevens een bij uitstek mooi doel te steunen. Wij sporen dan ook eenieder aan van deze gelegenheid gebruik te maken, temeer daar het door de voorverkoop al zeer gemakkelijk wordt gemaakt. »Geztllig Samenzijn.« De tooneelvereeniging »Gezellig Samenzijn«, samengesteld uit leden van het personeel van de Waalwijk- sche Chroomlederfabriek vh. v. Dooren de Greeff, is Zaterdagavond in de concertzaal »de Lindeboom« van café v. Daelen voor het voetlicht getreden. Opgevoerd werd het blijspel van Grosleld »Excellentie.« Als men in aanmerking neemt dat voor de massa der spelers het tooneel een niet- alledaagsch werkterrein is, mogen we de jonge vereeniging hulde bren gen voor hetgeen zij weet te pres- teeren. Natuurlijk haperde er aan de vertolking hier en daar wel wat, maar over het geheel genomen mag »G. S.« tevreden zijn *net de goede krachten waarover zij beschikt. De bezoekers hebben om het kluchtige spel hartelijk moeten lachen, zoodat deze looiers tooneelavond, die met een recht gezellig bal gesloten werd, ten zeerste geslaagd genoemd mag worden. Alleen was het jammer dat de belangstelling te gering was. Brandje in de St: Anloniuskerk. Hedennacht is er brand ontstaan in de hulp—sacristie van de St. Antoniuskerk. Het was ongeveer half een toen de heer IJpelaar, die vlak naast de kerk woont, werd opgeschrikt door het rinkelen van ruiten. Hij zag terstond dat er in de sacristie brand woedde en ging aanstonds naar het politiebureau om de brandweer te waarschuwen, terwijl een der huisgenooten den pastoor verwittigde. Toen deze de kerk betrad was deze reeds vol rook, doch de brand was inmiddels al grootendeel£ uit gewoed. Met enkele emmers water had men 't vuur bedwongen, zoodat de brandweer, die zeer spoedig ter plaatse was, geen dienst meer be hoefde le doen. De kast was geheel uitgebrand, terwijl de geheele sacristie ruimte danig van het vuur te lijden heeft gehad. Verzekering dekt de schade. Nieuwe Wielerbaan. De ondernemende eigenaar van de zand-wielerbaan aan den Parallelweg gaat thans een beton-baan aanleggen. Naar wij hooren is er in Brabant nog slechts een enkele baan van deze soort, n.l. te Oirschot. De nieuwe baan zal een lengte hebben van 1G5 M. en een breedte van 5 M. en is ontworpen dooi architect Snijers te Raamsdonksveer. Reeds binnen enkele dagen zal de aan besteding plaats hebben, zoodat de nieuwe wielerbaan voor het a.s. zo merseizoen gereed zal zijn. Zij komt ter plaatse waar thans de zandbaan ligt. Postavond 13 Januari 1934. Nog slechts enkele dagen en het eerste lustrum van den Postavond is aangebroken. Voor de 5e maal in suc cessie gaat thans Zaterdag a.s. deze liefdadigheidsvoorstelling ten bale van het tuberculose kind. De Waalwij- kers houden van dezen avond, komen telken jare terug om hun offertje te brengen ter bestrijding dezer kwaad aardige ziekte, maar genieten ook te vens van deze bonte uitvoering! Er zal weer gelachen wordenGelachen voor 'n overvolle zaal! Want we zijn bijna uitverkocht, zoodat we besloten hebben geen kaarten meer te verkoo- cen vóór Zaterdag a.s. 19 uur (aan de zaal). Jammer, dat we weer velen zul len moeten teleurstellen Het circus is onderweg; en nog slechts enkele dagreizen van Waalwijk verwijderd om Zaterdag z'n eerste voorstelling in Nederland te geven. Aangezien de artisten zich niet ver staanbaar kunnen maken en de wilde dieren waarschijnlijk onze taai niet machtig zijn, is een Waalwijker als impressario aan dit gezelschap toege voegd. De omroepinstallatie voor de Zesdaagsche is reeds in gereedheid gebracht. Helaas hebben we pech met den omroeper! Hollander bleek op het laatste moment verhinderd te zijn, wordt echter vervangen door een an deren omroeper-van-naam. De zaal „Musis Sacrum" wordt om half 8 ge opend, de uitvoering vangt beslist aan om kwart voor 8. Het bal duurt tot 2 uur. Wit-Gele Kruis. Onderstaand circulaire is door 't bestuur van het Wit-Gele Kruis verspreid Krachtens het besluit van de Algem. Vergadering van 6 Juli 1933 is de contributie met ingang van 1 Januari 1934 verhoogd totf2.5üper jaar. Het is een van de onaangename gevolgen van de heerschende crisis, een maatregel, ons voorgeschreven door de plicht, om te behouden, wat na jaren van moeiten en op offeringen verkregen is. Eu bovendien, hoe zieker de tijdsomstandigheden, des te gezon der moet de toestand in de Ver eeniging zijn, omdat dan meer hulp wordt gevraagd en meer waakzaam heid geboden is voor het op peil houden van de volksgezondheid. Als Uw huisgezin door ziekten wordt bezocht wij wenschen het niemand toe zult U beseffen, welk een kostbaar goed U in het lidmaatschap van het Wit-Gele Kruis bezit en daarom durven wij ver trouwen, dat ieder lid in dezen zijn plicht jegens zichzelf en jegens zijn noodlijdende medemenschen zal be grijpen en gaarne het offer zal brengen, dat wij van de leden moeten vragen, een offer, dat lichter gebracht zal worden, als men be denkt, dat ook na deze verhooging de contributie in Waalwijk, verge leken bij andere afdeelingen, nog tot de laagste behoort. Ter kennismaking eenerzijds en ter herinnering anderzijds volge hier nog het een en ander over de vereeniging zelf; »Men kan lid van het Wit-Gele Kruis worden door zich op te geven bij een der Bestuursleden of een der Zusters-Verpleegsters.« Bestuursleden zijn Waalwijk: de heeren Arn. Ver- wiel, Voorzitter, A. Jansen, Vice- Voorz., de Dames Mevr. Hoffmans- v. d. Schoot en Mej. A. Gragtmans. Besoijen de heer Fr. Passier en Mevr. v. d. Heijden-v. Iersel. Antoniuspar.de heer F. Smolders en Mevr. Hendriks. Baardwijk de heeren G. Veltman, Secretaris, G. Pulles, Penningm. en Adr. van Mierlo. Wijzend op de voordeelen, die het lidmaatschap met zich brengt, sprak de Voorzitter op de Algem. Vergadering van 21 Maart 1932 als volgt Als ieder lid de wetenschap bezat, dat men voor enkele guldens con tributie a. gebruik kan maken van de magazijnartikelen voor een zieken kamer b. rekenen kan op onze zieken verpleegsters, die zoo noodig van 1 Januari tot 31 December 2 soms 3 maal daags de zieken komen bezoeken, verplegen en troosten en het meest onaangename werk ver richten met een lachend gezicht, dan zouden zij, die hiertoe in staat zijn, gaarne wat meer geven dan de minimum-contributie. De ziekenverpleging wordt waar genomen door de Eerw. Zusters, St. Antoniusparochie, alhier. Wijkkraa m oerpleg ing. Hiervoor wende men zich tot de Zusters Jos. van Baal, Groötestraat 266. Tr. Schambergen, 169. Tarieven: le klas met 3 bezoeken per dag f25.—, le klas met 2 be zoeken per dag f20.2e klas f 15.3e klas f 10.3e klas bij het vierde kind f7.50. Hulp in de huishouding. Tarieven: Bij verpleging le klas f2.per dag. Bij verpleging 2e klas f 1.50 per dag. Bij verpleging 3e klas f7.50 voor 9 dagen. Vast aangestelde hulpMej. M. Klerkx, Laageinde. Tijdelijk tweede hulp: Mej. M. v. d. Velden. Consultalie-Bureau. De leiding van dit Bureau is toevertrouwd aan Dr. Wijers, Kindei arts te 's Bosch. Tot den leeftijd van één jaar wor den de kinderen hier gratis geregeld onderzocht, het gewicht gecontro leerd en adviezen betreffende voeding en verzorging gegeven. Bureau Praenalale Zorg De leiding van dit Bureau berust bij Zr. v. d. Linden, Mr. van Coothstraat, alhier, die steeds bereid is nadere inlichtingen te geven. Vanaf ZATERDAG a.s. het meester werk van RLNÉ CLAIR (Sous les Toils de Paris Meesterlijk wordt de hoofdro vertolkt door Verzuimt dit filmwerk niet. Bespreekt uwe plaatsen. Auto-ongeval le Boxtel. Zondagavond is een huurauto van de fa. Mulders-Sars, waarin een vijftal Waalwijkers waren gezeten te Boxtel verongelukt. De wagen, bestuurd door A. v. d. Gouw, reed met een vaart van pl.m. 70 K.M. door een flauwe bocht even voor Boxtel, slipte en sloeg met het achterdeel tegen een boom. De chauffeur kwam er zonder letsel af, doch de ovérige inzittenden liepen allen min of meer ernstige verwondingen op. Het ergst was er aan toe Th. v. Hilst uit Eindhoven, die met gebroken ribben werd opgenomen en wiens toestand aanvankelijk zorgelijk was. De andere inzittenden kregen lichtere verwon dingen. Hun namen zijn P. v. Hilst, H. Herman, L. Dollekens en H. Versteeg. Zij allen werden nu'ar het St. Liduina-ziekenhuls te Boxtel overgebracht. P. v. H., L D. en H. V. zijn Maandagmorgen naar hun woning teruggekeerd. De auto, van den heer Mulders- Sars al hier geh u urd, is geheel vernield. Thans hebben ook de andere slachtoffers het Ziekenhuis te Boxtel kunnen verlaten. De verwondingen der Waalwijkers zijn minder ernstig, Th. v. H. is naar het ziekenhuis te Eindhoven oveigebracht, zijn toe stand is verbeterd. De auto was niet verzekerd. R.K. Vrouwenbond. Naar wij vernemen, zal Kap. Bijnen met de K.J.V.-meisjes uit Eindhoven op Zondag 4 Febr. a.s. voor den R.K Vrouwenbond alhier wederom een uit voering van een mysterie-spel komen geven. Het belooft cen zeer mooie avond te worden, evenals de uitvoe ring die Kap. Bijnen het vorig jaar hier gaf. In tegenstelling met de andere Vrou wenbond-avonden zal deze voorstelling die in de zaal Musis Sacrum gegeven wordt, ook voor heeren toegankelijk zijn. Verkeerssignalen in den Bosch. Binnen eenige dagen zullen elec- trische verkeerssignalen in den Bosch worden ingevoerd op de pun ten H oogensteen weg—Vischstraat— Orthenstraat—Hinthamerstr.-Toren- straatSt. Josepstraat. Rood licht beleekent »stop», groen licht beteekent «veilig», de overgang van veilig naar onveilig wordt aan geduid met een korte gele lichtflits. De Tramfusie in Noord-Brabant. Ingediend zijn de welsontwerperi le tot bevordering van samenwerking van de tramwegen in de provincie Noord- Brabant en 2e. tot weiziging en ver hooging van het negende hoofdstuk der rijksbegrooting over 1933 (leening aan de N.V. Brabantsche buurtspoor wegen en autodiensten (B.B A.J te s Hertogenbosch). Aan de memorie van loelichting wordt het volgende ontleend: In de provincie Noord Brabant bevinden zich verschillende tramwegen welke door zes onafhankelijk van el kander werkende maatschappijen ge ëxploiteerd worden. Hieronder hoort ook de Hollandsche Buurtspoorwegen, i Alle lijnen van deze maatschappijen ondervinden sinds verscheidene jaren bezwaren bij de exploitatie, inzonder heid door autobusconcurrentie. Zij hebben alle ondanks een jaarlijksch subsidie en rentelooze voorschotten tot dekking van tekorten een noodlij dend bestaan en zijn zonder steun niet in staat de exploitatie vol te houden. Behoudens wellicht enkele baanvak ken is niettemin het behoud van deze tramwegen in het belang van het locale verkeer, zoowel van personen als van goederen; ondernemingen I plaats hebben vanwege de Drunen echter, die zonder subsidie haar I sche Veiling, exploitatiekosten kiet kunnen dekken,/ De leden die zich dan hierbij kunnen uit den aard der zaak^a duur niet blijven bestaan. Daarom is bet in ne, bel streek, dat getracht wotdt door ren, gamsatie van de bedn,™. d„, gezonderen grondslag te brengen Een doelmatige reorganisatie' kan verkregen worden door Verschalend" amwegbedtij ven tot één bedrüf amen te voegen. Daardoor kan b"- angmke besparing worden verkregen Na langdurige onderhandelingen °s het mogen gelukken met de zes *1 noemde maatschappijen tot overeen stemming !e geraken omtrent dé siichung van een naamlooze vennoot .chap, genaamd ,N V. Brabantsche Buurtspoorwegen en Auiodiens.en A Z,J nemen in de nieuwe onderneming deel voor bedraöen evenredig aan de getaxeerde waar e van haar bedrijven en ztjn de eenifie aandeelhoudsters. Bedrijfskapitaal en kapitaal voor uitbreidingswerken zullen worden verkregen uit een leening, welke door den staat legen een vaste rente aan de Vennootschap wordt verschaft De Maaischappijen-aandeelhoud'sters geven haar tramwegen, autobussen vrachtauto's stoombooten, met al wat daartoe behoort, in exploitatie, aan de Vennootschap en blijven zelf slechts als slapende maatschappijen bestaan. De Protestantsche Noordbrabanter. Het ant.-rev. weekblad »dc Protes tantsche Noordbrabanter«teHeusden heeft met 1 Januari 1.1. opgehouden le bestaan. Oude korenmolen te Vlijmen gaal verdwijnen. Een zeer mooie oude molen te Vlijmen gaat verdwijnen, hetgeen voor de schilderachtigheid van dit Brabantsche dorp een groot verlies genoemd mag worden. Baar de Korenmolen baast niets meer te malen had en het bedrijf dus niet loonend was, zal deze binnenkort gesloopt worden. Een diefstal bij Ba la Tijdens het verblijf van wijlen 1 homas Bai'a in Indtë is, zooals pas hans bekend wordt, in de technische dtdceling van zijn fabriek te Zltu, olijkbaar in opdracht van een concur- rent, een diefstal gepleegd. Op onver- klaarbare wijze is uit een brandkast cen plan ontvreemd vopr een auto matische leest, waarvan de waarde op 2 millioen kronen wordt geschat. Voor het ontdekken van den dader werd destijds 100 000 kronen uiige- lootd. Eindelijk is het gisteren gelukt, een van de dieven te Olmüiz in nechtenis te nemen. Het bleek een wijnhandelaar te zijn, die tol 1932 bij dat a geweikt heelt. Hij heelt bekend den diefstal te hebben gepleegd en zegt de plannen verbrand te hebben waarom dit ge- daan werd, wenscht hij niet toe te uchten. Van het onderzoek verwacht men sensationeele resultaten. i DRUNEN. Onze R.K. Voetbal- vereeniging »de Sporters», gevestigd in het calé van den heer Bogaerts in de Torenstraat, zal a.s. Zondag haar 10—jarig bestaan op luisterrijke wijze herdenken. De dag wordt begonnen met cen 11. Mis en een algemeene II. Com munie der leden waarna een geza- meiijk ontbijt in de prachtig ver sierde zaal van café Bogaerts. Vanaf 12 tot 1 uur zal receptie gehouden worden om allen in de gelegenheid te stellen te komen complimenteeren. Om 2 uur zal op het groote ter rein bij de Kanaaldijk een feeslwed- strijd worden gespeeld, tegen u1 voetbalvereeniging van de Eerw. heer kapelaan Pijnenborg, S.V.L). uit 's Bosch. Deze wedstrijd zal worden opgeluisterd door de har monie »de Volharding» en de zang vereeniging »Zang en Vriendschap», zoodat alles feestelijk wordt ge houden. Om zes uur is er een feestver— gadering alwaar de twee oprichters- jubilarissen zullen gehuldigd worden n.l. H. v. Ravesteijn Pz., en H. v. Ravesteijn Mz., en daarna zul de avond in gezellige variatie worden doorgebracht. NIEUWKUIJK. Op Zondag 14 en Zondag 21 Januari a.s. zal door de harmonie »de Eendracht» alhier, in de zaal van den heer Th. van dei- Geld, haar eerste groote winter— uitvoering worden gegeven, We twijfelen niet, of ook hier zal voor 't publiek wederom volop le genie ten zijn, zoodat een druk bezoek wellicht te wachten is. \J HERPT. In de gehouden jaar vergadering van de harmonie »de Eendracht», bleek uit de rekening en verantwoording over liet jaar 1933 dat er een batig slot was. Als bestuursleden werden herkozen de heeren W. Kuijs en W. v. Oud— heusden, ais leden van de commissie van toezicht de heeren Andr. Piron en H. de Wild, terwijl als knecht zal fungeeren Ant. Fitters. Het aantal honoraire leden be~v draagt 25, Zondag zalin beide II.II. Missen de WelEerw. pater H. Croonen m.s.c. uit .Tilburg een predicatie hcuden ten bate van zijn mooie Seminarie en daarvoor collecleeren. Ook bij zijn eerste vertrek naar de missie van Celebes bad Z.Eerw. in deze parochie voor zijne Missie gepredikt. Het ligt in de bedoeling alhier wederom de eierlevering te doen No. 4. Woensdag. 10 Jan. 1934. 57e Jrg. Waalwyk, 4 Januari 1934. xV. V. «Noord—Biaband», Mij. uan Verzekering op het Leuen. Tentoonstelling W.C.B. In café van Heesbeen-Keetels aan de Burg. v. d. Klokkenlaan heeft de Waal- wijksche Concoursbond Zaterdag en Zon dag een groote tentoonstelling gehouden, die uitstekend geslaagd is. De prijzen werden als volgt behaald Beste hok Doffers: Duyvekam 1891/» p. Beste hok Duiven A. van Eijck 1901/* p. le prijs A. van Eijck 379 p. 2e prijs A. Bakkers 3781/» P- 3e prijs J. Verhagen 377 p. 4e prijs J. van Veldhoven 377 p. 5e prijs J. Blok 376n/« p. fie prijs Stokwielder 3761/! p. 7e prijs Ant. van Hilst 3753/« p. 8e prijs A. Lombarts 3753/« p. 9e prijs L. van Gelder 375V» p. 10e pry's Sj. Boot 375 p. 1 le prijs J. van de Griendt 375 p. 12e prijs van Spijk 375 p. 13e prijs J. v. d. Houdt 375 p. 14e prijs H. Knippets 374'/j p- Beste oude Duivinnen: Anl. van Eijck. Hoogste aantal punten voor één vogel (jonge duif) A. van Eijck met 481/» punt. Keurmeester was de heer v. d. Broek uit Den Bosch. Pluimveetentoonstelling. In café v. d. Pluym hield de Pluimvee- vereeniging voor Waalwijk en Omstre ken Zaterdag en Zondag een clubtentoon stelling, die zich in een druk bezoek mocht verheugen. Als keurmeester fungeerden: voor het Pluimvee de heer A. Verpoort te Arnhem. voor de Konijnen de Hoogwelgeb. Heer W. Baron van Pallandt van Rosendaal, te RosoncUal (Gld.). De volgende bekroningen werden toe gekend: Pluimvee: Barnevelders: J. Bakkers, 2 eerste, 3 tweede. 1 Z.E.V. J. Eijckens 2 eerste, 2 derde, 1 Z.E.V. en een Eereprijs. Buff. Orpingtons: L. Dijkstra 1 eerste, 1 derde, 2 tweede en 2 Eereprijzen. J. B. Verwiel 3 eerste, 1 tweede, I Z.E.V. 1 Speciale en 3 Eereprijzen. Witte Wyandotte: H. Stokwielder 3 eerste, 2 tweede, be nevens 2 Eereprijzen. Patrijs: I.. Dijkstra 1 eerste prijs. .1. B. Verwiel 1 derde prijs. Columbia Wyandotte: L. Hartog 1 tweede en 1 Eereprijs. Beds: C. v. d. Kolk 2 eerste prijzen. J. v. d. Hammen 2 eerste. 2 tweede, 1 derde en 1 Eereprijs. Plym. Rocks: L. Dijkstra 5 eerste prijzen. I.. Hartog eerste en 1 tweede prijs. Mech. Koekkoeks: J. Zecgers 1 eerste, 2 tweede en 1 Eere prijs. J. Loeff 1 eerste prijs. Minorca's: Mciuffr. N. C. Rraams (5 eerste. 3 tweede, 3 derde en 2 Eereprijzen Hamburgers: L. Dijkstra 1 eerste prijs. Twenfsehe grijzen: L. Diikstra 3 eerste prijzen. Orloffs I- Hartog 1 eerste en 1 Eereprijs. Witte Leghorns: L. Dijkstra 1 eers'e en 1 derde prijs. J. v. Loon 2 tweede, 1 derde en 1 E.V. O. Berkclmnns 1 eerste en 1 Eereprijs. Th. v. d. Griendt 2 eerste, 1 tweede en 1 Z.E.V. Patrijs L. Dijkstra 4 eerste en 1 Eereprijs. Zohro"s Goud Krielen Mej. Rraams 2 eerste, 1 tweede en een Spec, prijs. .Tnoan Zijde Hoenders: Mei. Rrnams 4 eerste prijzen. Wit Wvnndotte Krielen: I,. Dijkstra 1 eerste en 1 tweede prijs De wisselbeker voor den mooisten haan komt aan J. B. Verwiel. De wisselbeker voor de mooiste Ilcn komt aan H. Stokwielder. De Beker voor het mooiste trio komt aan J. B Verwiel. De prijs voor het hoogst aantal punten van één ras en één kleur (schilderstukje) komt aan Mei. Rraams. De prijs voor 't mooiste krielhoen (draagmedaille) komt aan Mej. Rraams. Konijnen: Vlnamsohe Reuzen, wit: C. Tnmbach 1 tweede en 1 derde prijs L. Diikstra 1 derde prijs. Vorstijnen twee Eereprijzen. Vlaamschc reuzen, geel: H. Versteeg 1 tweede prijs. A. van TilborgJi 1 eerste en 3 tweede prijzen. V. d. Velden-Zaeht 2 Z.E.V. Encelseh Langoor: L. Dijhc'ra 1 tweede prijs. Chinchilla's: L. Diikstra 1 eerste prijs. Jos. Zecgers I eerste prijs. H. Versteeg 1 tweede prijs. TL Maas 1 eerste en 1 tweede prijs. Black and Tan I.. Dijkstra 1 eerste prijs. A. Smidt 1 eerste prijs. H. Versteeg 1 tweede prijs. Hollander, ^K'arl L. Diikstra 1 derde prijs. Havana: L. Dijkstra eerste en 1 tweede prijs. H. Verstepg 1 tweede prijs. De wisselkrans voor den hesten zal na der worden toegewezen. De wisselbeker voor de beste voedster komt aan A. Smidt. Eereprijzen werden toegekend aan: Vcrstiincn 2 stuks. Smidt 2 stuks, van Tilborgh 2 stuks. Dijkstra 2 stuks. Zoowel van het aantal inzendingen als om de kwaliteit mag deze tentoonstelling ten zeerste geslaafd heeten. Tal van 1 klas dieren waren ae bewonderen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5