,De Echo van hel Zuiden Radioprogramma. Bij gevalte Koude HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. vestigd, dat men de N.V. Hygia Rhe- wav, handel in ondergoederen, niet moet verwarren met de firma Hygia, Handelsmerk Hygia Banda, gevestigd te 's-Gravenhage, Nicolaistraat 4244. SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 14 Jan.'34: Ned. Herv. Kerk, v.m. y,3U uur leesdienst, n.m. 2 uur Ds. Louwe Kooymans, Waalwijk. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en n.m. 2,30 uur Ds. J. C. Hagen. (Bediening H. Avondmaal). in hoofd en ledemaren, Rheumalische pijnen, Gried en Influenza, Hoofdpijn. Kiespijn, *an- gezichispijn en vastzittende Hoest, zullen Mijnhardt's Poeiers U spoedig nelpen. Doos 45 ct. Bij Uw Drogist. üe Afdi eling Sprang-Capelle van den Ned. Chr. Werkuieeslersbond houdt a.s. Maandagavond half 8 in de zaal van den Chr. Volkshond haar eerste jaarvergadering, welke een eenigszius feestelijk karakter zal dragen. Afgevaardigden van verschil lende plaatselijke vereenigingen zijn ter hijwoning dezer vergadering uilgenoodigd. Naar wij vernemen zal alhier op Maandag 12 Februari a.s. de Java-Film voor de Zending der Geref. Kerken onder de Heidenen en Mohamedanen vertoond worden. De Chr. Gymnastiekvereeni- ging Kracht en Vlugheid» uit Waalwijk zal op Maandag 22 Jan. a.s. in de zaal van den Chr. Volks hond alhier, een gymnastiek—uit voering geven. De studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal v. d. Chr. Volksbond in vergadering bij een. In zijn openingswoord wees de leider erop dat het jaar 1934 voor onze Chr. Vakbeweging een bijzonder jaar is, waarin n.l. hel zilveren jubi leum van het C. N. V. staat herdacht te worden. De heer H. Chabot Jr., leidde een onderwerp in overDe beleekenis van het instituut der Collectieve Arbeidsovereenkomst.» Up dit on derwerp vo gde een leerzame be spreking. Na afhandeling an enkele huishoudelijke aangelegenheden, werd de vergadering gesloten en ging de inleider voorin Dankgebed. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 11 Jan. '34. Als een bijzonderheid kunnen we melden, dat de heer L. Meiks deze week 60 jaren lid was van het genoot, schap; „De H. Familie". Van harte wenschen we hem toe, dat hij nog vele jaren een trouw lid zal mogen zijn, Dinsdagavond had de R K Werk liedenbond een feestavond waartoe ook uilgenoodigd waren de vrouwen der leden met kaar kinderen tusschen 12 en 16 jaar. Allen werden goed ont haald, terwijl door de leden menige goedverzorgde voordracht ten besie werd gegeven. Gezegd kan worden, dat de avond gezellig in gepaste vroolijkheid werd doorgebracht. Zondag gaat Juliana voor de competiiie haar llden wedstiijd spelen tegen KWB (Besoijen). Van harte wenschen we onze vereeniging succes, te meer. daar ze nog kans heett te eindigen aan den kop der verschillende vereenigingen. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Geachte Redactie. Na uw blad van gisteravond in gezien te hebben, vraag ik mezelf af: waar blijven nu Bertrand en Robert met hun antwoord op het goed gedocumenteerd artikel van den heer Arnoud van den Broek. 't Is natuurlijk makkelijk om praatjes te verkoopen die geen steek houden, zonder argumenten de goe gemeente wat op den mouw te spelden. Als de boer z'n melk verhoogt, dan is dat rechtvaardig en billijk wanneer de nood hem daartoe dwingt, evengoed als slagers, bakkers e.a. op tijd hun artikel opzetten als 't noodig is. En dat bewijst ons de heer v. d. Broek m.i. duid. lijk. Men kome toch vooral in deze tijden niet zoo grif met losse praatjes in de courant; als men schrijven wil dan doe men dat met argumen ten, maar niet in 't wilde weg; dat kan den toestand niet beter maken. Met dank. R. Waalwijk, 10 Jan. 1934. Mijnheer de Redacteur. Verzoeke beleefd doch dringend opname van onderstaand schrijven. Bij voorbaat hartelijken dank. Daar het op het oogenblik vreemd gesteld is met het ophalen van het vuilnis, hebben wij het recht geno men de p» n even ter hand te nemen. Alhoewel we op Donderdagmor gen de vuilnisbak al om acht uur buiten hadden slaan, werd hij niet opgehaald. Maar naderhand bezien was de vuilniskar al om zeven uur geweest. Nadut er door de lieve schooljeugd het noodige op straat was geworpen, en wij dit om aan 'n verbaal te ontkomen opgeveegd hadden, konden wij den vuilnisbak weer binnenhalen. Hopende dat hier spoedig verande ring in zal komen, b.v. doordat zoo als iedere plaats van beteekenis, waar Waalwijk toch ook onder behoort, b.v. door bel of ratel het publek bekend gemaakt wordt, wanneer de vuilniskar komt. Daar wij graag zouden zien dat deze manier bier in Waalwijk ook toegepast werd, hopen wij dat uit probleem, waar heel de gemeente loch belang bij heeft, spoedig zal worden opgelost. Etniye belanghebbenden. BULh BLSPKLHiNG Et\Z. Kulendtrs. De N.V. G. van Loon's Import- Mij. zond ons wederom de jaarlijk- sclie schitterende kalender van de Allied Kid Company Boston Mass., fabrikanten van de wereldbekende Kid artikelen, waarvan bovenge noemde lirma de alleenvertegen woordiging beeft. De kalender is weer 'n juweeltje van typografische verzorging 'en smaakvolle kleurencombinaties, zooals de Amerikanen dat zoo bij zonder kunnen, terwijl ook de ka lender zeer duidelijk is. Dezelfde firma zond ons nog een zeer smaakvolle kalender van haar Amerikaanscbe huis William Amer Company, fabrikanten van 't bekende King Kid te Philadelphia, welke zij vertegenwoordigt in Nederland en België. In een sobere en smaakvolle om lijsting is een zeer mooi en symbo lisch plaatje aangebracht, in mooie kleuren en expi essief gedrukt, een voetbalveld, waarin een kleine jong. n met voetbal, voor zich een geitje als mascotte; het Kid-artikel van deze firma zal als een mascotte zijn voor eiken verbruiker. Zeer aardig ge vonden en schitterend uitgevoerd drukwerk, zoowel wat druk als uitbeelding betreft. Een kalender die ieder leerhandelaar en schoenfabri kant gaarne op z'n kantoor zien zal. Nieu we Tijdsch rijten Bij de N.V. Uitgeverij »de Toren- trans« te Zeist gaat met ingang van 15 Jan. een katholiek tijdschrift verschijnen voor natuurhistorie, folklore, buitenleven en sport. Het is genaamd »De Zwerver in Gods vrije natuur« en zal maandelijks uitkomen. De redaclie zegt in het prospectus dat zij niet over een nacht-ijs is gegaan en een blik in de lijst van medewerkers bewijst dit. Wij treffen daarin tenminste zeer bekende namen aan, waaruit wel blijkt dat men het nieuwe blad op hoog peil wil opzetlen. Shell—Bouu plaat. De N.V. Bataafsche Import Mij. heeft een nieuwe Shell—Bouwplaat beschikbaar gesteld. De stijgende belangstelling voor het luchtvaart verkeer was aanleiding om de Amsterdamsche luchthaven Schiphol als model te kiezen. Knutselaars, die voor hun winteravonden een aangenaam werkje willen hebben, kunnen met behulp van deze bouw plaat Schiphol met toebehooren in miniatuur nabouwen. Een mooie Shell—reclame. BINNENLAND. Dr. Colijn over politieke vraagstukken. Op de buitengewone deputaten- vergadering dei A.-B. partij heeft minister pres. Dr. Colijn een rede voering gehouden waarin hij ver schillende belangrijke polilieke kwes ties aanroerde. Wij onllcenen er het volgende aan De inspiratie voor de fascistische en nalionaal-socialisliscbe groepen is gekomen uit hei buitenland. Maar voor den voedingsbodem heeft het Nederlandsche volk zelf gezorgd I Met 53 partijen verscheen bet Ne derlandsche in 1933 aan de stembus. 14 partijen zijn vertegenwoordigd in de Tweede Kamer. Is het in het licht daarvan niet verklaarbaar, als er een begeerte naar meer eenheid openbaar wordt? Want zulk een versplintering is in het eind een graf voor ieder volk, ze leidt tot een volkomen onmacht om te regeeren, ze voert tot ondermijning van den volksgeest. Dat is het waartoe de moderne democratie Nederland heeft gebracht. Daarom moet iedere ernstige volksgroep, die zich mede verant woordelijk voelt voor het volk, zich op dit punt bezinnen. Maar als men roept om eenheid en bere d is daaraan het oor te leenen, dan moeten wij zeggen, dat we niet willen een onnatuurlijke eenheid door dwang van bovenop gelegd, maar dat wij door zelfher— ziening willen komen tot een gezonde betrekking van een regeering, volk en partij. Het gaat erom hoe bevrijden we ons van de doodelijke gevaren waardoor ook het Nederlandsche volksleven wordt bedreigd? De gevaren komen van twee zijden. Van de communisten en aanver wante socialisten, die ontbinding van het volksleven najagen en van de zijde van hen, die een geestelijke en politieke gelijkschakeling najagen als het hoogste goed. Tegen die beide gevaren moeten we front maken. i Eerste eisch daarbij is, dat moet worden tegengaan de verzwakking 'van het gezag van de autoriteit van de overheid. Het is onze taak om daaromtrent juiste gedachten te verspreiden. De regeering heeft echter wel de belangrijke tuak, om de ontbindende krachten tegen te gaan en haar autoriteit daartegenover te laten gelden. Het zoeken van de juiste lijnen in dezen is een vraag-vande eerste orde. Dan komt nog de vraag naar vo ren hoe wij het volk moeten zien. Moeien we het zien in zijn geeste lijke schakeering of opgelost 111 een zeker aantal maatschappelijke cor poraties? Of moet het zoo zijn, dat wij aan beide elementen rechtdoen wedervaren en zoowel de geestelijke als de maatschappelijke scüakeering tot haar recht doen komen Moet de versnippering in ons po litieke leven ai maar blijven voort gaan en moeien er slraks 25 of 3ü politieke partijen in de Kamer zijn of moet daartegen iets worden ge daan Als wij er niets tegen doen, ont staat ongetwijfeld het gevaar, dal zij, die het geheele volk lot één partij willen zien gemaakt, ook in Neder land in belangrijke mate veld zullen winnen. Daarom is één van de vra gen waarvoor we staan: wat zullen we hebben te doen om de atomis tische versplintering in hel politieke lichaam van ons volk tegen te gaan en de alle vrijheid verplet lerende moderne eenheidsbeweging te weren. De partijen behooren niet haar kracht te zoeken in het elkaar ver scheuren, maar zij hebben samen te werken tot heil van hel volk. Dat kan, mits wordt voldaan aan de voorwaarde, dat een partij leeft uit een diepgewortelde eigen levens overtuiging. GEMENGD NIEUWS. Te water geraakt en uerdronken. Omstreeks half zeven is Dinsdag avond de 50 jarige sigarenmaker Jan sen, die ie iNunen op een sigarenta- briek werkte bij het naar huis gaan door de mist misleid in de Dommel bij Opwellen gereden en verdronken. Toen de familieleden in Eindhoven hem niet zagen thuis komen, hebben zij de marechaussee gewaarschuwd, die weldra fieis en pet van den ongelukkige vonden. Dregging ter plaatse leverde nog geen resultaat. Aanrijding te Eindhoven. Gistermiddag omstreeks twaalf uur heeft in het Eizenipark te Eindhoven een aanrijding plaais gehad tusschen een auio, waarin gezeten waren de sigarenfabrikanten de heeren Dassen Sr. en Jr. uit Meerveldboven, de advocaat en procureur mr. H. Pastoors en de accouniant A. Terera, de beide laatsten uit Eindhoven, en een auio van Beelen uil Eindhoven. De bot sing vond plaats op een kiuispunt van den weg. Eerstgenoemde wagen werd in den flank door de andere auto aangereden en nagenoeg geheel vernield Bovendien sloeg de auio tot tweemaal toe over den kop. Van de inzittenden werd de accountant R. tamelijk ernstig gewond en met ge kneusde ribben en een longkwetsuur opgenomen De advocaat liep een schouderverwonding op, de overige passagiers kwamen met lichte ver wondingen en den schrik vrij. De gewonden zijn naar hun woningen vervoerd. De aanrijdende auto werd van voren ingedrukt de inzittende bleet ongedeerd. Een laadbrug te Vlaardingen neer. gestort. Twee dooden. Woensdagmiddag omstreeks half vier is de z.g n. uillegger van een laadbrug, staande op het terrein van de maatschappij Vulcan te Vlaardin- gen Oost neergestort, doordat de trek- banden zijn gebroken. De loopkar, waarin zich twee mannen bevonden is in het water gevallen. De beide mannen zijn verdronken. Een van de uiteinden van den gevallen uitlegger is tereebt gekomen op het lichierschip Alstadt. Dit 1000 ton metende schip is door midden gebroken. Het schip is op zijn waterdichte schotten blij ven drijven. De lijken van de slachtoffers konden nog niet worden geborgen. Slipgevaar en mist. Op den Oosierhoutscheweg te Breda hebben Dinsdag niet minder dan zes auto-ongevallen plaats gehad. Een autobus van de fUma Bruins waarin 30 arbeiders waren gezeten, slipte en reed in een sloot, zonder dat één der inzittenden werd gewond. HUIZEN 296 M. N. Cl. R. V. Zaterdag, Zondagen Maandag B.D.B.- I heater, Typhoon». Zat rdag en Zondag Luxor Bioscoop, »Onder de daken van Parijs». Zaterdag GEEN repetitie Lieder tafel Oefening en Vermaak. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liederlafel «Oefening en Vermaak». Zondag 12 -uur. Bepetitie Lieder tafel „lot Bloei der Toonkunst". Maandagavond half 9 vergadering Kern B.K. S. P. in de eetzaal van de Twee Kolommen. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Gymnastieklokaal O.S. Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. Dinsdag 5 uur. Feestvergadering Samenwerkende Bouwvak Pat. Ver. in café v. Berkel. LAATSTE BERICHTEN. Ned. Herv. Gemeente v.m. Besoijen. Wegens ziekte is Ds. Schlemper verhinderd Zondagmorgen voor zijn gemeente op te treden. In zijn plaats zal voorgaan den heer v. d. Hoek, godsdienstonderwijzer uit Capelle. Het optreden van Ds. Schlemper des nam. ten 2 uur voor de Ned. Herv. Kerk aan den Loonschendijk vervalt hiermee natuurlijk eveneens. Autoongeval. Toen een Waalwijksch automo bilist Woensdagavond met zijn familie d -or het Bossche veld reed moest hij plotseling voor een H.B.- bus uitwijken, waardoor de wagen slipte en naast den weg omsloeg. De inzittenden kwamen er goed af en hadden slechts lichte verwondingen en inwendige pijnen. De auto was zwaar gehavend. Gemeente-veldwachter. Sprang-Capelle. Tot gemeente-veldwachter te Sprang- Capelle is benoemd dhr. A. Keinemans- Blok, idem te Molenaarsgraaf, vroeger marechaussée der brigade Waahvyk. HET LIJK VAN VAN DER LUBBE. Berlijn. De Duitsche regeering heeft verboden dat het lijk van van der Lubbe naar Nederland wordt overge bracht. De beul functie in Duitschland. Sedert het nieuwe regiem in Duitschland zijn alleen reeds in Pruisen meer dan 50 terechtstel lingen met de handbijl uitgevoerd. Als scherprechter fungeerde de te Maagdenburg wonende wasscherij- ondernemer Gröppler, die de beuls- functie als bijbaantje uitoefent. Thans wordt medegedeeld dat Gröppler zijn functie neerlegt. Bij de laatste terechtstelling welke hij met de handbijl uitvoerde, de terechtstelling van drie jeugdige arbeiders, hebbeji zich gruwelijke tooneelen afgespeeld. Gröppler kreeg een zenuwstorting en verklaarde moreel niet langer in staat te zijn de functie van scherprechter uit te oefenen. In zijn plaats is thans benoemd de paardenslachter Bollmann Jr. uit Maagdenburg. De Registers voor de Omzelbelastlng zijn thans ln voorraad. Waalwtf ksche Stoom drukkerij Antoon Tieten. 9,03 9,30 10,00 10,20 11,00 11,30 9,00 9,20 10,00 10.20 11,00 1,00 1,20 2,00 2,30 3.00 3.1 f. 4,15 ZONDAG 14 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. V. A. R. A. 9.90 Voetbnlmededcelingen Tuinbouwhnlfuurtje Orgelspel Voordracht Martien Beversluis Orkest Zondagmorgen toespraak Orkest A. V. R. O. 12,00 Concert Omroeporkest 2,00 Boekenhalfuur 2,30 Concertgebouworkest 4,00 Sportuitslagen, Gramofoohmuztek V. A. B. A. 5,00 Orgelspel 5,15 Voor kinderen 5,45 Voetbal van den dag V. I\ R. O. 0,00 Halve uren met boeken 6,45 Kerkdienst Ned Herv Kerk Oudshoorn A. V. R. O. 8,00 Vaz Dias 8,15 Concert Zang Luistervinkenkoor Haarlem Concert Grnmofoonmuziek Concert Grnmofoonmuziek HUIZEN 296 M. K. B. O. 8.30 Morgenwijding N. C. B. V. 9,30 Orgelbespeling 9,50 Kerkdienst HV, Amsterdam 11,30 Gewijde muziek K. R. O. 12,15 Lunchconcert Dr Goossens, Rijksarchivaris, herdacht Vervolg Lunchconcert Godsdienstonderricht voor ouderen Middagconcert Grnmofoonmuziek Vervolg middagconcert Zickcnlof uit Den Bosch N. C. B. V. 5,00 Gewijde muziek 5,50 Kerkdienst Ned Herv Kerk. Alhlnsserdam 7,30 Gewijde muziek K. R. O. 7,45 Voetbaluitslagen RKF Causerie door Jhr Dr Mollerus Orkest Vaz Dins Microfoonvertelsel Solistenconcert Gramofoonmuziek Klaviersoll Vaz Dias Orkest Epiloog door het Klein Koor MAANDAG 15 JANUARI HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Grnmofoonmuziek 10.00 Morgenwijding I 10,15 Grnmofoonmuziek Willem Hunsche leest voor Orgelconcert Lunchconcert Causerie door Drs Dtjkema Gramofoonmuzlck Causerie door Max Gak Concert Causerie door Mevr v Italle-v Embden Vaz Dias Gen Snijders voor Pelikaan-Comité Concert Radlo-tooneel Grnmofoonmuziek Vaz Dias Concert 8,00 Schriftlezing en meditatie .3,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst Lezen van Chr lectuur Concert Gramofoonmuzlek Orgelconcert Uitzending voor scholen Gramofoonmuzlek Wenken voor de keuken Cursus knippen en stofversleron Bijbellezing Concert Vragenuurtje Ned Chr Persbureau Vervolg vragenuurtje A rnhemschc orkest vereeniging C Smeenk, Voorzitter Ned Werkl Verbond Patrimonium :AIs een eik, welks bladeren afvallen Vervolg Arnhemsche orkestver Vaz Dias Gramofoonmuzlek DINSDAG 16 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzlek 10,00 Morgenwijding Gramofoonmuzlek Pianorecital Kook- en hakpraatje Vioolrecital Lunchconcert Zangvoordracht door Maria Hovlng-v Driel Gramofoonmuzlek Knipcursus Gramofoonmuzlek Radio-klnderk oorzang Verhalen voor kleinere kinderen V. P. R. O. 5,30 Bijbelvertellingen A. V. R. O. 6,00 Gramofoonmuziek R. V. U. 6,30 Willem LandréModerne Fransehe muziek A. V. R. O. 7,00 Kamermuziek Engelsche les Vaz Dias Concert HoorspelDe jacht naar het goud van Ka pitein Kid Concert Vaz Dias Dansmuziek HUIZEN 296 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert Gramofoonmuzlek Godsdienstig halfuurtje Lunchconcert Vrouwenuurtje Modecursus H. I. R. O. 1,00 Ultz Ncd Agentschap Star Publishing Trust Zang Lezing dhr Klinkenberg Uitz Karma- en Reïncarnatie Legioen Concert Lezing dhr v Buren Schele K. R. O. 5,10 Concert Zangrecital Vervolg concert Zangrecital Cursus Esperanto Het monetaire vraagstuk, Dr v Staar Gramofoonmuziek Verbondskwartlertje Concert Vaz Dias Gramof en vervolg concert Deze week waren wij... 7,50 8.15 9,00 9.05 9,20 10,00 10.10 10.20 10,25 10.40 10,15 10.30 11.00 12.00 2,30 3,00 4,30 5,30 7,30 8,00 8,05 8,30 10,00 10,45 11,00 11.10 11,00 11.30 12.15 12,30 2.00 2,35 2,45 3,15 4,00 5,00 6,30 7.15 7,30 8,00 9,00 9,30 10,00 10,30 10,15 10,30 11,00 11,30 12,00 2,00 2,30 3,00 4,15 4,30 5,00 9.20 Gramof en vermig concert 10,50 Vaz Dias 10,55 Gramofoonmuzlek WOENSDAG 17 JANUARI. HILVERSUM 1875 M. V. A. B. A. 8,00 Gramofoonmuzlek 9,30 Onze ke.uken V. P. B. O. 10,00 Morgenwijding V. A. R. A. 10,15 Uitz v arbeiders in Continubedrijven 12,00 Klein Orkest 2,00 Gramofoonmuziek 2,15 Knipcursus 3,00 Voor de kinderen 6,00 Grnmofoonmuziek 6,15 Accordeon en plano 6,30 Gramofoonmuziek 6,45 Accordeon en piano 7,00 Athletiek 7,20 Orkest 8,00 Herhaling SOS-berichten. Vaz Dins, Varia 8,15 Orkest 9,00 Voordracht door Hetty Beck 9.20 Zang met pianobegeleiding 9,35 Vaz Dias 9)40 De Notenkrakers 10,10 Gramofoonmuziek 10,30 Muzikaal allerlei 11.30 Gramofoonmuzlek HUIZEN 296 M. N. C. R. V. 8.00 Schriftlezing en meditatie 8,15 Morgenconcert 10,30 Morgendienst 11,00 Harmoniumbespeling 12,30 Middagconcert 2,00 Concert, Zang, viool en piano 4,00 Orgelbespeling 5,00 Kinderuurtje 6,00 Lnndbouwlinlfuurtje <,15 Ned Chr Persbureau 7.30 C Kouscmnker: Buys Ballot 1817—1889 8,00 Concert Geref Evnng-koor Utrecht' 9,00 Ir J Kooijmnns: Krop. jodium en drlnkw S,30 Orgelbespeling 10,00 Vaz Dias 10,30 Gramofoonmuziek 7.30 8,00 8,05 9,30 10,15 11,00 11,10 10,00 11,30 12,15 2,00 3.00 4,10 4,35 4,45 5,45 6,00 6,25 6,40 7,15 7,35 7,45 8,00 8,40 8,45 9,10 AGENDA. WAALWIJK. F-MT1T1T imnnillliwi

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10