MiM StoomiruHlieri! Tfeltn. mieloon 38. Milkers. Laonslraters DIT BLAD. FABRIKANTEN EN HANDELAREN ieppen van zijn grooten liefdadig heidszin, die spreekt in de oprich ting van de Spijskckerij, van zijn zorg voor Moeder en Kind, in de oplichting van een Consultatiebu reau, van zijn geest voor het ver- eeuigingsleven, door de stichting van din R.K. Middenslandsbond, wiens eerste Geestelijk Adviseur hij was. doch we zijn overtuigd, wanneer we meenen ailes genoemd te hebben, waaraan deze groote Priester zijn w ei kzaam leven besteedde, nog veel te weinig gezegd te hebben. Onge- tsv ijfeld, geniet hij reeds in den hemel hi t loon, voor zijn offervaardig I j i'jslerlijk leven. H. Eerw. werd bij gelegenheid van zijn 40—jarig Priesterfeest dopr Z. II. de Paus benoemd tot Buiten gewoon Geheim Kamerheer van Z.H Uit dankbaarheid voor de goede zorgen destijds aan de Belgische vluchtelingen te Kaatsheuvel bewe zen, werd hij begiftigd met de me dniIIe van de orde van Z.M. Koning AInert van België. R. I. P. Van andere zijde schrijft men or.s nog In Memoriam Mgr. Völker. Sober is het bericht in de dag bladen dat Kaatsheuvels Herdei Mgr. Völker in den ouderdom van 78 |aar is overleden. Sober ook van heteekenis voor die Hem niet kenden. Maar voor hen, die het voorrecht hadden dezen priester te kennen, is dit leven, waaraan thans een einde kwam, de samenvatting van al het groote, edele en goede, dat kan ge legen zijn in een zoo lang en vrucht-' haar priesterleven. Van dezen priester mogen wij dan or k zeggen, dat Hij in geen enkel opzicht aan zijn groote verantwoor de lijkheid, aan zijn voor Hem zoo verantwoordelijke roeping is tekort geschoten. Als jong priester, als vice-prefect te «Beekvliet», als kapelaan te Geer- liuidcnberg en te Tilburg, was hij steeds de voorbeeldige, wiens geheele persoon goedheid afstraalde en wiens beminnelijkheid en zich geheel geven voor anderen hem aller harten deden winnen. Wie zal zeggen hoevelen in die jaren in hem hun vertrouwden lenlsman vonden, hoevelen bij ver troosting en opbeuring bracht in buiige uren, hoe hij weik'e in Geer- truidcnberg dag en nacht, voor het geestelijk heil der militairen, hoe hij hun een tweede vader was. Tot eindelijk voor hem de volheid kwam zijner priesterlijke roeping: In Augustus 1901 kwam zijne be noeming tot pastoor te Kaatsheuvel. Hij aanvaardde deze taak uit de handen van Mgr. v. d. Ven, onbe wust wellicht, dat thans de gelukkig ste en zegenrijkste periode in zijn lang priesterleven ging aanbreken. Wat al te zeggen van de bijna 33 jaren, dat Mgr. Völker de parochie van Kaatsheuvel bestuurd heeft. Moeten wij wijzen op de blijvende herinneringen aan zijn zegenrijk pastoraat: de prachtige kerk, de scholen, het klooster, het parochie huis, de Broedersschool Meer nog dient vermeld, hoe Mgr. in nederigheid en stilte werkte, hoe hij met zijn groote gaven zich geheel gal aan zijn geliefde schapen, hoe hij in één woord werd de beminde Herder zijner bloeiende parochie. In eene periode dat Kaatsheuvel als nooit tevoren zich opwerkte tot een nijvere industrieplaats van be- leckenis, de oude toestanden zich gj ondig wijzigden en aanspassing ver- eischten aan een modernen tijd, slond Mgr. Völker steeds op de bres, waar het gold de godsdienstige be langen der hem toevertrouwden te verdedigen en te bewaken in den slroom der modernen ideeën. Is het wonder dat Kaatsheuvels bevolking het streven van haar pastoor waardeerde, als één man achter hem stond? Langzaam kwam het einde, niet onvoorbereid. God heeft hem tot zich geroepen, als hij nog vol plannen was voor den bouw van een groot, modern gasthuis, terwijl hij zich nog met taaie onverzettelijkheid vast klampte aan het leven, dat voor hem zoo vruchtbaar' en zoo dierbaar was. Mgr. Völker is niet meer. De ptuochie Kaatsheuvel blijft verweesd achter. Vurig zal er door allen die hem gekend hebben gebeden worden ia deze dagen voor zijn eeuwige rust. Maar ook allen die hem kende zullen zipi aandenken bewaren als een lich tend voorbeeld dat ten hemel wijst, al vaar deze eenvoudige en vurige priester het volle loon reeds zal ontvangen hebben voor zijn wel besteed leven. Hij ruste in vrede. a Begrafenis Mgr. Völker. Hedenmorgen had onder buiten gewoon groote belangstelling de plechtige uitvaart en begrafenis laats van den HoogEerw. heer Mgr. W. H. Völker. De lange begrafenisstoet, geregeld door de Jonge Werkman, stelde zich in de Mgr. Völkerstraat op en begon vaudaar te circa half tien te trekken. Meer dan 30 vereenigingen liepen erin mee. We zagen achtereenvolgens 't Kon. Muziekgezelschap Euphonia, Meisjesscholen, Jongensscholen, K.J.M., Jongenspatronaat, Maria- vereeniging, K.J.V., Gildemejisjes, Missienaaikring, St. Elisabethsver- eeniging, Congregatie (alle leden). Deputaties R.K. V. V. DES, K.G.V. en Amoenitas, R.K. Werklieden- vereen. en aangesloten Vakbonden, de Jonge Werkman, R.K. Boeren bond, R.K. Jonge Boerenstand, R.K. Middenstandsvereen., R K. Bond van Schoenfabrikanten, Kruisverbond, Wit-Gele Kruis, Leden H. Familie, Bestuur Processie Kevelaer, Ge meentebestuur, Harmonie Apollo, R.K. Kerkbestuur, R.K. Zangkoor en Zangvereeniging Bel Canto, Eerw. Ileeren Geestelijken, Eerw. Broeders, Leden der St. Vincentiusvereeniging. K.J.V.'ers vormden de Eerewacht. De parochiekerk was tot 9 uur gesloten om de deelnemers aan den stoet een plaatsje te verzekeren. Om 10 uur begon de plechtige Requiem-Mis. De H .nis werd opgedragen door den Z.Eerw. heer J. v. Enschot, pastoor van Berkdijk, met assistentie van de Eerw. heeren kapelaan de Klijn en kapelaan Rietra als sub diaken en diaken. Ceremoniaris was de WelEerw. heer kapelaan Swage- makers. Voor de H. Mis werd gezongen de le Nocturne uit de Metten van de Officie der overledenen, door den WelEerw. heer Swagemakers en Pater v. d. IJsel als cantoris. In de kerk waren een 30-tal luid sprekers geplaatst en 3 microfoons om de parochianen in de gelegen heid te stellen het gesprokene en gros le volgen. Met toestemming van den Minister werd de lijkmis door de plaatselijke Radio-Centrale uitgezonden. Tooneelnilvoering De R.K. Tooneelvereeniging »Ons Vermaak« afd. van Kaatsheuvels Kruisverbond, geeft Zondag 28 Jan. een tweetal groote tooneeluitvoerin- gen ten bate van de t.b.c.vereeni ging- Opgevoerd wordt het groote too- neelwerk in 4 bedrijven van J. J. G. Whalen, «De Vadervloek». Het stuk speelt in Duitschland in het begin der twintigste eeuw. De regie is in handen van den heer H. van den Bosch. De decors wordt verzorgd, door den heer J. van Boxtel uit Goirle. De costumes zijn uit de magazij nen van de fa. Boomsma te Gro ningen. Naar we vernemen, zijn reeds meer dau 300 kaarten voor deze uitvoering bij voorverkoop geplaatst, zoodat we Zondag a.s. groote drukte in het Patronaat mogen verwachten. Voor plaatsbespreking is Zondag gelegenheid van 122 uur. Bekroond. Op de te Vught gehouden humo- ristenwedstrijd behaalde het duo Marino—Jeanette alhier de 2e prijs. Avond-uiluoering uitgesteld. Op verzoek van de Geestelijkheid uit de parochie werd in verband met het overlijden van den H.Eerw. Heer Mgr. W. H. Völker, pastoor, de avonduitvoering in de zaal van Apollo Zondagavond afgelast en uil- gesteld tot Zondag 28 Januari. SPORT. VOETBAL. Districts wedstrijden. De districtswedstrijden van den K.N.V.B. zullen op 18 Febr. te 's-Bosch op het terrein van Wilhelmina worden ge houden. Ned. Elftal niet naar Curagao. De „Sportkroniek" meldt, dat in de Zaterdag j.l. gehouden vergadering van het K.N.V.B.-bestuur definitief besloten is den toer van een Nederlandsch elftal naar Curasao, op grond van allerlei be zwaren, niet te doen doorgaan. DE VOETBALCOMPETITIE. Tilburg handhaaft zich. Op leving bij NO ADI Een nood sprong van V.O.S. W.S.C. verhuist naar de laatste plaats. In de le klasse blijft de gang van zaken volkomen regelmatig. Noch Willem II, noch Longa geven dan ook maar een duimbreed toe en ook nu weer wisten beide Tilburgsche clubs hun wedstrijd tot een goed einde te brengen. Longa liet zich niet door Bleijerheide van de wijs brengen en sloeg deze pootige Lim burgers met 42. En Willem II bevocht op eigen veld dezelfde .cijfers tegen het eens zoo roemruchte NAC, dat thans ech ter steeds meer in degradatie-gevaar komt. Is het reeds nu zoo goed als zeker dat het kampioenschap in Tilburg zal vallen, omtrent de laatste plaats schijnt het plijt nog niet beslecht te zijn, want getuige de wedstrijd van verleden Zon dag heeft NOAD er weinig trek in den strijd met de 2e klassers aan te binden. De geel-blauwen snoepten PSV in eigen huis een puntje af, en zullen nu ongetwij feld met wat meer zelfvertrouwen de ko mende dingen tegemoet gaan. NAC en Middelburg wachten zich dus wel om reeds nu op hun lauweren te gaan rus ten. De strijd kan nog spannend worden. Zoo regelmatig als in de eerste, zoo verrassend gaat het in de 2e klasse. Nie mand droomde ervan, dat VOS het klaar zou spelen tegen een der beide kam- pioenscandidaten de punten binnen te halen, die zij noodig had om de laatste plaats aan een concurrent af te staan. De wispelturige Venlosche ploeg lijdt weer aan dezelfde grillen als vorige ja ren. Telkens verkeert zij ongeveer het ge heele seizoen in degradatiegevaar, om tenslotte met enkele formidabele spron gen den dans te ontspringen. Roermond is thans de dupe geworden van zoo'n noodsprong, en niet minder ook W.S.C., dat erdoor naar den onderkant gedu keld is. De Waalwijkers moesten in Den Bosch de meerderheid erkennen van Wilhel mina en zullen een harden strijd om 't bestaan te voeren krijgen. De uitslagen zijn: le klasse: Willem IINAC 42 BleijerheideLonga 24 PSV—NOAD i_i MVVEindhoven 32 2e klasse A. BredaRBC 3—5 De BaronieVlissingen 3l DoskoHero 12 Axel—TSC 51 2e klasse B: WilhelminaWSC 5l VOSRoermond 41 Standenlijsten: le klasse: Willem II L. O. N. G. A. M. V. V. P; S. V. Eindhoven B. ,V. V. Blcyerheide Middelburg N. A. C. N. O. A. Tegelen Roermond Helmond De Valk T. A. C. Picus Wilhelmina V. V. V. V. O. S. W. S. C. Katholiek Voetbal. I. V. C. B. De belangrijke ontmoeting tusschen HEC en OSS ging niet door, daar het terrein van eerstgenoemde club in te slechten toestand was. De leidende ploeg toonde zich van haar beste zijde door met liefst 90 af te rekenen met Oranje-Wit. Men houdt in deze afdeeling blijkbaar niet van halve maatregelen, want ook Uno Animo en St. Michicls- Gestel wonnen hun thuiswedstrijden met klinkende cijfers. Van DES valt de uit slag zeker tegen. De uitslagen in de afdeeling Zuid 2B zijn Uno Animo KJW 7 S.V.D.Oranje-Wit 90 St. Mich.-GestelD.E.S. 82 De stand is: S. V. D. 10 6 3 1 15 33-14 H. E. C. 11 6 3 2 15 28-20 O. S. S. 7 3 3 1 9 21-15 K. J. W. 10 4 1 5 9 26-28 St. M.-Gestel 9 3 2 4 8 24-18 D. E. S. 9 2 3 4 7 21-34 Oranje Wit 9 2 2 5 6 19-41 Uno Animo 9 2 1 6 5 22-24 W. S. C. WILHELMINA—W.S.C. 5—1. De wedstrijd die door de W.S.C.-sup- porters met zoo'n groote belangstelling is tegemoet gezien, is op een groote de ceptie voor de zwarthemden uitgeloo- pen. De uitslag moge dan eenigszins ge flatteerd zijn, toch heeft deze ontmoe ting op overtuigende wijze aangetoond, dat Wilhelmina over een sterker elftal beschikt dan W.S.C. Dat het spel van Wilhelmina beter is dan dat der zwart hemden wisten we reeds, doch wij had den de overtuiging dat een flinke dosis geestdrift de tekortkomingen in WSC's spel zou kunnen aanvullen, zoodat het een strijd van gelijke krachten zou wor den. En in den aanvang slaagden de WSC'ers er dan ook in stormenderhand tot de aanval over te gaan en Wilhelmina terug te dringen. De WSC'ers gaven zich geheel en het succes van dezen krachti- gon inzet bleef niet uit. Er waren nog slechts enkele minuten gespeeld, toen 'n misser van Poierrie in de Bossche ver dediging Ad. de Jongh een gemakkelijke kans bood om langs den uitgeloopen kee per heen te schieten. Zoo had WSC al heel spoedig de leiding en in de volgen de periode zou niemand hebben durven voorspellen, dat dit het eenige Wanlwyk- sche doelpunt zou blijven. Voortdurend waren de zwarthemden met snelle en gevaarlijke aanvallen aan het woord, en het eerste kwartier hadden de Bossche naren dan ook heel weinig in te brengen. Het bleek echter spoedig, dat de aanval len te rommelig waren, zonder groot- schen opzet, dat er in de voorhoede de noodigc leiding ontbrak. Toen de thuisclub de onstuimige inzet getrotseerd had, kwam de omkeer. De geelbaadies begonnen zich los te wer ken en hadden al ganw het initiatief overgenomen, zoodat WSC in de verde diging gedrongen werd. Voortdurend was er gevaar voor de WSC-veste en het was maar goed dat de backs daar in be trouwbaren vorm waren en met forsche trappen opruimden. Keeper Dekkers be- 'onfde toch nog talrijke angstige oogen- blikken. want eenige ferme schoten van de Bossche binnensnelers gingen maar luist over of naast. Vooral van den rech tervleugel van Wilhelmina, waar J. Poierrie als rechtsbuiten een zeer goed fiffutir sloeg, kwam herhaaldelijk gevaar. Talriik waren de corners, die geforceerd werden, maar ondanks alles wist de zwarte achterhoede langen tijd het rrele *»cvaar te bezweren. Sommige oogenblik- v-en. beleefden de Bosschenaren zelfs angstige oogenbhkken, want de snelle nitlooners der WSC-voorhoede kwamen dikwijls tot vlak voor het Bossche doel. Een schot van den linksbuiten, in vollen 'en gelost, kon Mooren nog maar juist vallende tot corner tippen. Zoo bleef de -tand onveranderd tot ongeveer 10 mi nuten voor rust. De minuten die toen echter voor half-time volgden, zouden den wedstrjjd beslissen. Een vrije schop, die Wilhelmina juist hyiten het strafschopgebied kreeg te ne men, vermocht niet door den wirwar van beenen het doel te bereiken. Toen kreeg de rechtsbuiten weer een corner 'e nemen. Hii plaatste den bal uitstekend voor het doel en een fiksche hoofdzwaai van den Bosschen midvoor deed den bal :n den bovenhoek verdwijnen. Nauwe- 'ijks was het enthousiasme der thuisclub bedaard of haar rechtsbinnen benutte 'n voorzet van links, om de leiding te ne men. En nog voor het signaal van scheidsrechter Seecrelaar klonk, passeer de Potters den WSC-doelman voor de 3e maal. In de 2e helft poogden de zwarthem den alweer het snel te forceeren, doch haar voorhoede had tegen de robuste verdediging van Wilhelnr'na weinig in te brengen. S'uk voor stuk speelden de voorhoede-spelers van WSC zwakker dan we van hen gewoon ziin. Gevaarlij ker waren de aanvallen der kanaries. Een schot van dichtbij gelost, ketste te gen de bovenlat. Het was weer de Bos sche midvoor, die succes had, nu wist hij den bal uit 's keepers handen te loo- pen. De WSC-doelman raakte bij deze pootige ontmoeting zoodanig geblesseerd, dat hij uit het veld moest. Ook Roxs ver huisde tegelijkertijd naar de kleedkamer. Veel moois was er in het verdere deel van den strijd niet meer te genieten. Er hadden nog enkele stevige botsingen plaats, tengevolge van het feit, dat er nogal „op den man" gespeeld werd. Scheidsrechter Seegelaar moest daar voor enkele waarschuwingen ronddee- len. Kort voor het einde kostte een aar zeling van den doelverdediger WSC het 5e doelpunt. Tot overmaat van ramp heeft het enlo-sche VOS een der kampioenscan- didaten geslagen, waardoor WSC nu op de laatste plaats is aangeland. De ko mende wedstrijden zijn nu van des te grooter beteekenis. Zondag a.s. komt Tegelen, do leidende ploeg, op bezoek. Het 2e elftal gaat Zondag naar het sforke DEVO in Den Bosch. R.K.V.V. H.E.C. De aangekondigde wedstrijd HEC 1 O.S.S. is niet gespeeld daar het HEC-ter- rcin afgekeurd werd. Wegens het overlijden van den Zeer Eerw. Heer Pastoor van Kaatsheuvel, Mgr. Völker. werd de? wedstrijd DES 2a HEC 2 niet gespee'd. Zondag a.s. moet HEC 1 op bezoek Mj Oranje-Wit. Op dezen wedstrijd hopen we nader terug te komen. HEC 2 ontvangt a.s. Zondag Velocitas uit Tilburg. Dit belooft een interessante wedstrijd te worden, waarop we a.s. Zaterdag nog terug komen. R.K.V.V. QUICK. QUICK—H.V.V. 6—1. Onder groote belangsteling had Zon dag de aangekondigde voetbalwedstrijd plaats tusschen Quick en HVV. Als om 2 uur scheidsrechter Kaat bei- 'te aanvoerders tot zich fluit, blijkt dat HVV het slechtst raadt en Quick trapt tegen zon in af. Het begin is van beide zijden zeer zenuwachtig te noemen, wat bliikt uit het nog al eens naast en over schieten. Geleidelijk komt Quick er be ter in on als er dan ook circa 18 minuten gespeeld zijn, krygt de rechtsbinnen van Ouick den bal toegespeeld. Hij bedenkt zich geen oogenhlik en met een prachtig schot geeft hij ziin club de leiding. Quick 'oidt met 10. Lang plezier hebben zy hier niet van, want als de keeper van Quick den bal niet goed kan wegwerken, is er dé voorhoede van HVV als de kip pen bij en deze schopt den bal uit kee pers handen en de stand is gelijk. Niet ontmoedigd spelen de Quickers verder. Ongeveer een kwartier voor de rust doelpunt de rechtsbinnen van Quick opnieuw onhoudbaar. 21. Hiermede breekt de rust aan. Na rust heeft Quick zon mee en maakt er direct 31 van. Door dezen achterstand niet ontmoe digd speelt HW verder en de achter hoede van Quick heeft het nog al eens 'waar te verantwoorden, maar zjj weet door haar keeper, die dezen middag weer buitengewoon op dreef was, alle gevaar 'e voorkomen. Ongeveer een kwartier voor het einde ontstaat er een klein mis verstand tusschen den linksbuiten van HVV en den rechtsachter van Quick. Deze laatste wordt voor deze overtreding 'loor den scheidsrechter het veld uitge zonden, zoodat Ouick met tien man ver der speelt. Geleidelijk weet de thuisclub den stand op te voeren tot 61 door haar rechtsbinnen, met welken stand het ein de komt. Ouick heeft dezen wedstrijd verdiend gewonnen. Scheidsrechter Koot leidde dezen wed strijd uitstekend. DRUNEN. Zondag j.l. speelde VJC 1 voor de competitie tegen TOP 2, beiden alhier en won van TOP met 2—0. VJC 2 verloor van Brabantia 2 met 1-3. De Sporters 1 wonnen van DEVO 1 met 20. De Sporters 2 verloren van ESV te Elshout met 16. De Sporters 3 maakten gelijk spel tegen VVO 1 met 1-1. Voor a.s. Zondag wederom zeer be langrijke wedstrijden en wel Sporters 1 tegen Vlijmensche Boys 1aanvang om 2 uur. Sporters 2 tegen VJC, eveneens uit Drunen. Daar deze twee elkaar niet veel toegeven, zal het aan spanning niet ontbreken. Aanvang 12 uur. N.E.O., SPRANG. J.l. Zaterdagmiddag speelde de voet- balvereeniging N.E.O., alhier, een com petitiewedstrijd voor de Zaterdagmiddag competitie van den B.V.B. tegen de voet- balvcreeniging Neerlandia te Kaatsheu vel. De wedstrijd eindigde in een gelijk spel, 00, wat de verhouding goed weer geeft. daar de beide partijen elkaar niet veel toegaven. WIELERSPORT. Tilbnrasche Wielerclub. De Tilburgsche Wielerclub hield Zon dag een trainingsrit langs de volgende route: Tilburg. Loon op Zand. Kaatsheu vel, Sprang, Besoyen, Waalwijk, Baard wijk, Drunen, Nieuwkuik, Vlijmen, Den Bosch. Vught. Helvoirt, Tilburg, afstand 55 K.M. De uitslagen zijn als volgt: A-klassers: 1 L. Rnijnen, tijd 1.32.50 u„ 2 Klaas Bakker 1.33.45 uur; 3 Jo Kre- mers, 4 Jo Gommers, 5 J. van Eyndhoven 6 P. van Erve, 7 N. Prince, 8 C. Tillieu. B-Klassers: 1 G. Aarts 1.42 uur, 2 L. van den Brekel, 3 C. Oppermans. 4 Th. van Schoten, 5 J. van Thiel, 6 F. Grim- minck, 7 J. van Amelsfoort. C-klassers: 1 A Revnen 1.30 uur. 2 F. van Bavel, 3 A. van Engelen, 4 Hulskens, 5 J. Overdijk, 6 A. van Gooi, 7 Ferwerda, 8 Nieuwenhuis, 9 Arnold, 10 van Laar hoven. Waalwiiksche Wielerclub „De Zwaluw". De Waalwijksche Wielerclub ,iDe Zwa- 'uw" hield Zendag een trainingsrit over het traject Waalwijk, Nieuwkuik, Hel voirt, Udenhout, Waalwijk. 1. van Geenen, 10 minuten later: 2 Dol- lekens, 3 de Vaan, 4 Kamp. 5 Verhoof- stad, 6 van der Linden, 7 Bonis. Willem van Wijnendaele over Frans Slaats. In de „Sportwereld" schrijft Willem van Wijnendaele: „Als ploeg hebben Slaats en Vluggen nog het best van al hun streng getrokken, en het is vooral daarom dat we ze on middellijk achter MartinSmets plaat sen. Slaats is de beste van de twee. al is Vluggen heel wat vlugger. Maar deze laatste heeft te veel hoogten en laagten, terwijl Slaats bestendig goed heeft ge reden en in de Zes-Dagen van Antwerpen waar hij met Wals een ploeg vormt, is hij bekwaam om naam en fortuin te ma ken. In de rij van de Hollandsche pisterij ders is Slaats een figuur apart. Hy is minder snel dan Pijnenburg en Jan van Kempen, en toch sneller dan Braspen- ninx. En hij demarreert minder rap dan Wals en toch rapper dan vele anderen. Hij hangt zoo tusschen de twee. Hy mist iets om AA als te zijn, en hy heeft iets meer dan Braspenninx. Van al de jonge ryders heeft Slaats op ons den gunstigsten indruk gemaakt en het is juist omdat hy vol kwaliteiten steekt, dat we hem een schoone toekomst durven voorspellen". De Ballye Monte-Carlo. Volgens de laatste berichten zijn de voornaamste deelnemers uit 't Noorden (Stavanger, Oslo), de Hollandsche grens, die uit Athene, Rucarin, enz., Strassburg gepasseerd en te Parijs aangekomen. De Hollanders maakten, wat het fou- ten-aantal betreft, een goed figuur. Gisternacht passeerden 24 auto 9, die deelnemen aan den Sierrit naar Vlonte Carlo en in het Noorden van Europa startten, de Ned. grens bij Venlo. denkt aan de voor 8ESTELORDERS ingevolge Art. 19 in practische bloes, al of niet bedrukt met firmanaam REGISTERS tot inschrijving van ontvangen facturen voor fabrikanten en han delaren REGISTERS tol inschrijving van dubbelen der verzonden faciuurs voor fabri kanten, in elke gewenschte dikte, is h^t billijkst en vertrouwdst adres Direct uit voorraad leverbaar GEMENGD NIEUWS. Door een fiels overreden en gedood. Zondag is te Oud Gastel een 86. jarige vrouw, de wed. v. d. Bosch, bij het oversteken van den weg dooreen wielrijder aangereden, tengevolge waar aan zij kwam te vallen De vrouw vrouw werd naar haar woning ge bracht. Maandagavand is zij aan de gevolgen van haar val overleden De politie stelt een onderzoek in. Het blijkt, dat de wielrijder zeer bijzien. de is, zoodat hij de oude vrouw wellicht niet of te laat heeft opgemerkt. Maluschka was krankzinnig. De zenuwarts prof. dr Julius Donath, treeft op verzoek van den advocaat een onderzoek ingesteld naar de geestvermogens van Matuschka. Uit zijn thans ingediend rapport blijkt, dat hij van oordeel is, dat de man bij het plegen van de treinaanslagen krankzinning is geweest Reeds in 1911 moet hij, volgens talrijke getuigen, 'eekentn van krankzinnigheid hebben getoond. Oorlogen in de laatste duizend jaren. Twee Amerikanen hebben een lijst opgesteld van de oorlogen, sedert 933 door acht der voornaamste Europce- ■.qhe landen gevoerd. De lijst wordt geopend dor Frank- ijk met 185 en gesloten door Neder. iand met 23 oorlogen. Voor de andere landen zijn de cijfers als volgt: Engeland 176, Rusland 151, Oos- enrijk 131. Spanje 75, Italië 32, Duitschland 24. Tevens hebben deze personen een graphische voorstelling gemaakt van 900 groote oorlogen sedert £00 jaar v. Chr welke aantoont, dat de groote wereldoorlog achtmaal zoo erg was, als andere oorlogen tezamen. De voorstelling toont aan, dat de >orlogen in de moderne tijden steeds erger worden. Deensch schip gestrand. Het Deensche s.s Chris'ian Ma- thiesen" is gestrand in de Eierland- >che gronden bij het Engelsche Mans- gat, en heeft dringend om sleepboot- hulp geseind. De bergingsboot .Hol- tand is ter assistentie vertrokken. Ook de .Drenthe' van bureau Wijsmuller te Den Helder en de bergingsvlet van de Cocksdorp zijn uitgevaren. Het is dik van mist. Daar er nog geen ^lulpseinen, doch alleen attentie, seinen zijn gegeven, zijn er nog geen reddingsbooten heen. Wenscht gtf volledig Ineelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uilvoeringen, ver- koopingen, verpachtingen In U w e en omlig g e n d e gemeenten ABONNEERT II DAN OP 13 9 3 1 21 32-20 14 10 1 3 21 47«26 14 8 2 4 18 39-33 13 6 3 4 15 36-27 14 6 2 6 14 26-25 14 5 2 7 12 26-40 12 4 2 6 10 29-°9 13 4 1 8 9 23-35 14 3 2 9 8 17-29 11 1 2 8 4 13-24 klasse B: 11 9 1 1 19 39-12 11 7 3 1 17 36-23 14 5 6 3 16 25-23 11 4 4 3 12 25-15 12 4 4 4 12 16-17 12 5 2 5 12 32-36 12 5 0 7 10 25-29 12 3 3 6 9 14-20 13 3 2 9 8 21-34 13 3 1 9 7 20-45 OmzetMastiaé

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3