DE ECHO M DET ZUIOE) GROOT CONCERT op Maandag 29 lan. 1934 na aiiooa groot om. ïïüSiZZ LIEBELEI LDXOR-BIOSGOOP fiROCK DE CLOUIIt 8.D. B. THEATER, Waalwijk „ZOOAIS Gil Mil BEGEERT". R.D.B. THEATER Een film van ongekende pracht. GRETA GARBO's Liidiililtl „OEFENING EN VERM»»" - Waalwijk LIANE HAIO CLOWN GROCK Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 25 Januari 1931. Gemeenteraad. De leden van den raad der ge meente Waalwijk zijn opgeroepen tot bijwoning ëener openbare ver gadering, te nouden op Vrijdag 26 Januari 1934, des namiddags om 7 uur, ten gemeentehuize. Aan de orde 1. Ingekomen stukken. a. Van de Gedeputeerde Staten. 1. Goedgekeurd raadsbesluit van 29 December 1933 tot wijziging der begrooting 1933. 2. Alsvoor tot verhuring dei- woning Mr. van Coothstraat 31. 3. Alsvoor tot verhuring der woning Minister Loeffstraat 27. 4. Goedgekeurde gemeente- en bèdrijfsbegróotingen voor 1934. b. Van verschillende personen. Mededeeling aanneming hunner benoeming herbenoeming tol lid van diverse com missiën. c. Van den Directeur der Hoogere Handelsschool H.B S. alhier. Verslag der school over 1933. 2. Voorstel tot aanvaarding van een aquarel van het interieur der Groote Kerk, aangeboden door de Kerkvoogden en Notabelen der N. H. Gemeente van Waalwijk. 3. Voorstel tot vaststelling eener ge wijzigde schoolgeldverordening voor 1 o. en u. 1. o. 4. Voorstel tot vaststelling van het over 1934 beschikbaar te stellen bedrag voor het verleenen van extra- hulp aan steuntrekkendewerkloozen. 5. Voorstel tot wijziging der be grooting voor 1933. 6. Alsvoor tot wijziging der be grooting voor 1934. Schoolgeldverordening. B. en W. bieden den raad een ge- wij /.igde schoolgeld verordening voor 1. o. en u. 1. o. ter vaststelling aan. Ged. Staten hebben verzocht de helling in overeenstemming te bren gen met de eischen der lager onder wijswet 1920. De heffing voldoet evenwel niet meer aan het bepaalde in art. 64, 4e lid der wet. Hierin is voorgeschre ven, dat het bedrag van het school geld, voor iedere soort van scholen verschuldigd volgens de hoogste klasse van heffing, het gemiddeld bedrag per leerling van de kosten dier soort niet te boven mag gaan. Het bedrag verschuldigd volgens de hoogste 2 klassen van heffing der in November 1933 vastgestelde veror dening, gaat het gemiddeld bedrag van de kosten te boven. Dit gemid deld bedrag is f78 64 voor het gewoon lager onderwijs en f 184,21 voor het uitgebreid lager onderwijs. Teneinde de heffing in overeenstem ming te brengen met de wettelijke bepalingen is het daarom noodig de hoogste 2 klassen van heffing zoowel voor het gewoon als voor het uil- gebreid lager onderwijs te doen vervallen. In de invoi deringsveror- dening zijn geen wijzigingen aan gebracht. Extra-hulp aan werkloozen. Evenals in 1933 belast zich ook in het jaar 1934 het Nationaal Crisis- Comité te 's-Gravenhage met het verstrekken van extra-hulp aan werk loozen (de z.g. steunverleening B.) In 1933 werd daarvoor besteed ten hoogste f 5.per ingeschreven wt-rklooze bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling. Voor 1934 bedraagt dit slechts f4.20, met dien verstande evenwel, dat het Nationaal-Crisis-Comité daar van 50 pCt. voor zijn rekening neemt, indien de gemeenteraad een over eenkomstige bijdrage beschikbaar stelt. Voor de bepaling van het totaal bedrag wordt mede tot basis genomen het gemiddeld aantal geheel of ge deeltelijk werkloozen, dat gedurende de eerste 10 maanden van 1933 als werkzoekenden bij het plaatselijk orgaan der arbeidsbemiddeling stond ■'ngesehreven, volgens de gegevens van het Ministerie van Sociale Zaken. Voor onze gemeente bedraagt dit gemiddeld 239. B. en W. stellen den raad daarom voor als aandeel der gemeente voor het jaar 1934 beschikbaar te stellen een bedrag van 239 x f2.10 off 501.90. Op de begrooting is reeds gerekend op een gemeentelijk aandeel van f750.— zoodat de betreffende post meer dan toereikend is. Hondententoonstelling te Waalwijk. In de gisterenavond in »de Twee Kolommen» gehouden algemeene vergadering der Kynologenvereen. Waalwijk en Omstreken werd met algemeene stemmen besloten om ter herdenking van het 10 jarig bestaan der vereeniging, met goedkeuring van den Raad van Beheer een groote Eendaagsche Honden tentoon stelling te organiseeren alhier op Zondag 29 April a.s. Deze expositie zal gehouden wor den in de zalen en op de terreinen der N.V. de Twee Kolommen en voor alle rassen worden uitgeschre ven. Het tentoonstellings—comité bestaat uit de heerenW. Eibers, voorzitter; Th. Bakkers, secretaris- penningmeester; Jan Beerens, Jos 1 Pulles en Jacq. Eijckens, leden terwijl aan dit comité als admini strateur is toegevoegd de heer J. Adriaanse. Solist: de heer Baszanger Amsterdam. a Honoraire led*n vrtf entrée met ééne dame. Onze lezers zullen zich herinneren de twee voorgaande schitterend ge slaagde tentoonstellingen in 1926 en 1928 en wij twijfelen er niet aan of ook deze wordt weer een groot succes, waarvoor wij reeds bij voorbaat den financieelen en mo rrelen steun van alle Waalwijkers inroepen. Jubileum pastoor Buijs. Op initia'ief der heeren kerk meesters is in de parochie van O. L. Vr. Onb. Ontvangen een comité gevormd, met de bedoeling voorbe reidingen te treffen voor het jubileum van den Z.Eerw. heer pastoor Buijs in September a.s. Pastoor Buijs. De ZeerEerw. heer pastoor Buijs is voor enkele dagen ter observatie opgenomen in het ziekenhuis te Tilburg. Z.E. is thans weer uit het zieken huis ontslagen en heeft hedenmorgen de H. Mis weer opgedragen. Januari-concert Liedertafel nOefening en Vermaak Maandag '29 Januari e.k. geeft de Liedertafel «Oefening en Vermaak» haar Januari—concert, waarvoor als solist geëngageerd is de alom bekende baszanger den heer Joh. Lammen te Amsterdam, die een keurig pro gramma aria's en liederen zal ten gehoore brengen. Het mannenkoor zelf komt met een zoo goed als nieuw programma voor den dag. Ondanks den slechten economi- schen toestand, waarvan ook Oefe ning en Vermaak de finanlieele gevolgen ten zeerste ondervindt, heeft het bestuur besloten hare traditioneile concerten, trots de daaraan verbonden zware geldelijke opofferingen, te laten doorgaan, in het vertrouwen dat haar aanhangers de vereeniging ook in dezen tijd trouw blijven en in grooten getale van hun belangstelling blijk geven. Carnaval Liederlafel vOe/emny en Vermaak».- De Carnaval-soirées op 11, 12 en 13 Febr. a.s. der Liedertafel Oefening en Vermaak beloven dit jaar weder zeer aantrekkelijk te worden Een speciaal comité is benoemd om deze avonden te organiseeren. Voor het muzikale gedeelte is beslag gelegd op »The Famous Little Band» uit Gorinchem, die met Kerstmis hier zoo verdienstelijk debuteerde. HET THEATER MET DE BESTE FILMS. Zaterdag, Zondag en Maandag a.s. MAG DA SCHNEIDER PAUL HÖRBIGER OLGA 1 SCHECHO WA PAUL 07TO, in: 99 (MINNESPEL) 99 Naar het bekende looneelstuk van ARTHUR SCHNITZEL. Een prachtig filmdrama. Pel ikaan—coim té. Men verzoekt ons opname van het volgende Het Pelikaan—comité, opgericht tot het bijeenbrengen van een Nati onaal Luchtvaartfonds, heeft tot alle burgemeesters het verzoek gericht, medewerking te verleenen lot het welslagen der inzameling. Het Centraal Oranje—comité heeft aan den oproep van den Burge meester gaarne gevolg willen geven het stelt zich voor in de week van 18 tot 24 Februari de inwoners van Waalwijk in de gelegenheid te stellen, voor dit schoone nationale doel, eene bijdrage te storten. Het kleine Nederland heeft door moed en beleid een voorsprong in het luchtverkeer. Industriëel Waal wijk zal ongetwijfeld gaarne en krachtig steunen, datgene, waarin een klein volk groot kan zijn. Het Centraal Oranje—comité ver trouwt op aller medewerking, om deze inzameling te doen slagen. Stillen Omgang. De tweede pelgrimstocht van Waalwijk naar Amsterdam, ter vereering van het H. Sacrament van Mirakel en georganiseerd door de afdeeling Waalwijk en Omstreken van 't Genootschap van den «Stillen Omgang» te Amsterdam zal plaats hebben in den nacht van 10 op 11 Maart a.s. De gebedsintentie zal ditmaal zijn »Hel bewaren der eenheid onder de Katholieken». Voor nadere bijzonderheden om trent adressen van aanmelding, kos ten enz. zie men de verspreide publicaties. Harmonie St Crispijn. Naar wij vernemen zal de harmonie »St. Crispijn« dit jaar deelnemen aan een der Nat. Fed. Concoursen, waai schijn lijk datgene dat door »Sophia's-Vereeniging« te Loonop- zand zal worden georganiseerd. »St. Crispijna moet uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid. Ijsbaan. De Waalwijksche IJsbaan ligt er nu schitterend bij, maar op het oogenblik is 't ijs nog niet stérk genoeg om de baan te openen Als de vorst wat aanhoudt, zal dit zeer spoedig zijn en als men 't water er onder houden kan, zullen we een prachtige baan hebben. Chr. Hist. Kiesvereeniging. De Chr. Hist. Kiesvereeniging hield Maandagavond in het gebouw van Chr. Belangen in de Besoijen- scheslraat, een openbare vergadering, die goed bezocht was. Te kwart voor acht werd de bij eenkomst geopend met het zingen van psalm 99 en met gebed, waarin de voorzitter dé heer Buddingh voorging. Hierna volgde een voor lezing uit de II. Schrift. De voorzitter sprak daarop een welkomstwoord, waarin hij erop wees dat het zijn nut moet hebben thans te spreken over de groote vraagstukken van den tijd. De geestelijke vrijheid komt steeds meer in het gedrang, doch deze histori sche vrijheid moet bewaard worden. Hij wees erop dat in landen, waar politieke partijen het zwijgen is op gelegd, de kerken zich weten te handhaven. Spr. maande de aan wezigen aan zich te organiseeren in de christelijke partijen. De dragers der christelijke beginselen roemen in den naam van God, die in de bangste tijden de toevlucht van het volk is geweest, zoo zeide spr. De voorzitter verwelkomde hierna in het bijzonder de leden derzang- vereeniging «Halleluja», en (Teelde mede dat de inleiding van den heer Goedhart, «Willem van Oranje» door omstandigheden moet ver vallen. De penningmeester de heer H. Nieuwenhuizen, bracht financieel verslag uit over het afgeloopen jaar, waaruit bleek dat een batig saldo kan worden genoteerd van f 11.38. Onder dankzegging werd de pen ningmeester voor zijn beheer gede chargeerd. De heer M. Faro declameerde vervolgens een vertelling uit deh verkiezingsstrijd, waarmede hij een verdiend succes mocht oogsten. Na de pauze, waarin thee werd geschonken kwam het hoofdpunt aan de orde, n.l een inleiding van den heer H. Nieuwenhuizen, over nationaalsocialisme en fascisme. Op heldere wijze legde spr. de grondslagen dezer slaatsrichlingeri bloot, in het bijzonder de totaliteits idee van den staat die de geestelijke vrijheid in verdrukking brengt. Spr. noemde het fascisme in zijn wezen onNederlandsch, daar de Neder landers hun historische rechten op geestelijke vrijheid niet zullén willen prijsgeven. De inleider mocht een Hartelijk applaus oogsten voor zijn duidelijke uiteenzetting. Het programma werd afgewisseld door psalmgezang en door het op treden van het gemengd koor «Hal leluja», dat onder leiding van den heer v. d. Kolk, op zeer verdienste lijke wijze een aantal liederen zong. Mej. v. d. Kolk verraste de aan wezigen voor de pauze nog op enkele soli, w. o. Panis Angelicus, heigeen blijkens het applaus ten zeerste gewaardeerd werd. De begeleiding aan liet orgel was bij mej. J. van Heijst in vertrouwde handen. Met psalmzang en gebed werd deze openbare vergadering gesloten. Anti—Reu. Kiesvereeniging. De AntiRevolutionnaire Kies vereeniging zal hare jaarvergadering houden op Woensdag 7 Febr. a.s. 's avonds 7'/a uur in het gebouw voor Chr. Belangen. Aan de orde komen de jaarver slagen en een inleiding van den heer J. Verdoorn, over »Het ont staan van den Staat». Vereeniging van rhelkslijtérs. Bovenstaande Vereeniging 2al Don derdag 25 Januari a.s. des avonds ten 8 uur eenre vergadering houden in 't café v. Heesbeen Ketels, Burg. v. d. Klokkénlaan alhier, ter vast stelling van een reglement en ter besprekingvan verschillende punten. Waterschap »üe Binnen en Buiten- polder van Baardwijk.« In de in café »het Vosje» gehouden vergadering hebben de stemgerech tigde ingelanden van het Waterschap »De Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk^ goedkeuring verleend aan de overdracht van het onderhoud der Baardwijksche Straat (vroeger Akkersteeg) aan de gemeente. Hier voor zal een jaarlijksch recognito van f200. - of een afkoopsom van f4000.— worden betaald. De weg was reeds het eigendom der gemeente doch tot nog toe was het onderhoud in handen van het Waterschap. Uilvoering S.S.S. Zaterdag 20 dezer gaf de Turn en Athletiekvereeniging S.S.S. (Sport Staalt Spieren) haar eerste jaar- uitvoering in de zaal van den heer P. v. Daelen. Jammer was dat het muziek ensemble Van den Akker uit 's Bosch ongeveer een half uur te laat op 't appel verscheen, hetgeen een nerveuse stemming verwekte bij de turners. Evenwel moet tot lol van alle executanten worden gezegd, dat zij zich meer dan verdienstelijk van hun taak hebben gekweten. De voorzitter der vereeniging, dc heer H. v. Daelen, sprak bij dc opening van den avond een hartelijk woord van welkom en dank aai- genoodigden en belangstellenden waarbij hij gelegenheid vond der leider, den heer L. van Drunen met bloemen te huldigen voor d< moeite, welke zoo'n eerste optredei van den directeur eischt. Daarna werd een aanvang gemaakt met de afwerking van 't programme, dat een achttal nummers bevatte Alles liep vlot van stapel en d< oefeningen weiden over het geheel vlug en correct afgewerkt, zoodal het applaus der toeschouwers dan ook herhaaldelijk weerklonk. Na een korte opmarsch, die in flink tempo werd uitgevoerd, werdei twee rhytmische vrije oefeningei verwerkt, die zeer in den smaal vielen. Het rekturnen was, behou dens een enkele Imislukking, zeei goed. De staafoefer.ingen, opgevat al? evenwichtsoefening, voldeden even zeer. Ook het brugturnen oogstb veel bijval. Deathletiekstanden warer als plastiek zeer origineel bedacht. Twee mooie, goede groepen beslotei met een afmarsch deze uitvoering die in snel tempo was afgewerkt. Hei was een gezellige turnavond. Een geanimeerd bal hield de be zoekers nog tot sluitingstijd bijeen ZATERDAG ea ZONDAG en 's werelds beroemde in het grootschc filmwerk Plaatsbespreken bij WED. J. v. d. BROEK v. REE. Verloting. Aan de Harmonie »St. Crispijn» is door B. en W. vergunning ver leend tot het organiseeren eener loterij. R K. Tooneelvereeniging *0.0.0.9. Het bestuur van bovengenoemde tooneelvereeniging is op haar aan vankelijk besluit öttt de tweede uitvoering te geven met een groot blijspel, teruggekomen. Alsnog is tevens "besloten om ook dit seizoen wederom mede te dingen in den »PlankenIand« looneelcom- petitie. »O.O.G.« zal dus dit seizoen voor een zeer zware taak staan, immers verléden jaar behaalde zij in deze competitie-wedstrijden het eerste klasseschap en zal zij dit nu hebben te verdedigen en te hand haven. En daarvoor is in elk geval een heele prestatie noodig om het vereischte puntenaantal n.l. 70 punten te behalen. De competitie, welke nu reeds enkele maanden aan den gang is en waarin al vele vereenigingen zijn uitgekomen heeft nog geen enkele nieuwe eerste klaVser geschonken, daar al die vereenigingen nog een stuk onder 't vereischte puntenaantal bleven, waaruit weer zeer duidelijk blijkt, dat het heusch geen gemakkelijke opgave is om 70 punten te behalen, gezien de diverse vereenigingen, welke deelnemen. Onder leiding van den regisseur dhr. H. van Engelen is thans door O.O.G. in studie genomen het vier- bedrijvige tooneelspel Langs door nige paden« fan J. v. d. Griend in dé bewerking van Hans v. Balkum. Omstreeks Paschen zal de wedstrijd uitvoering plaats hebben en on- noodig te zeggen, dat thans meer dan ooit de O O.G.'erS hun krachten zullen inspannen om te trachten het kampioenschap te behalen daar dit immers een schitterend succes Zou zijn om het lOjarig bestaan dat zij in Mei a.s. zullen vieren meer luister by te zetten. We hopen dan Ook dat zij er in zullen slagen om dif seizoen den mooiste en nieuwste film kampioensbeker, die zij 't vorig seizoen met 'n halve punt verschil aan Venray moest n laten, dezen keer eens naar Waalwijk zullen doen verhuizen om te schitteren op huu 2e lustrum. O.O.G 'ers dus met man en macht aan 't werk 1 Algemeen Groene Kruis, Afd. Waalwijk. Jaarvergadering op Dinsdag 30 Januari 1934, des avonds om half 8 in het Wyk- gebouw der vereeniging. Aan de orde komen o.m.: Jaarverslagen, periodieke verkiezingen, Huiszorg, enz. R.D.B.-Theater. wDe Directie van het H.D.B.— Theater verzoekt ons mede te deelen, dat wegens het niet beschik baar zijn van de zaal op Vrijdag 26 dezer geen voorstelling kan worden gegeven. ~De voorstellingen zijn deze week verder normaal op Zaterdagavond 8 uur. Zondag 6 en 8'/j uur en Maandagavond 8 uur. Heropvoering »Excellentie». "".De tooneelvereeniging «Gezellig Samenzijn» van het personeel der N.V. Waalwijksche Chroomlcder fabriek v/h. Van Dooren de Greeff te'.Waalwijk, zal op Zondag '28 Jan. i.s. in de zaal van den heer P. v Daelen alhi' r een heropvoering geven van de klucht in drie bedrijven »Excellentie» van Jan Grosleld. Aanhrste'tinqrn. Bij de gisteravond gehouden aan besteding van een heden opslag plaats voor den heer Fr. Schilders ilhier was de inschrijving als volgt los Vermeer f2532 K. v. Hul ten Krol f2529 Fa. Wed. Aarts f'238"» W. v. d. Hammen f2259 1. Kooien f 196*2 Voor verbouwing van 't winkel huis bewoond door den heer H. v. Boxtel alhier, verleden week Vrijdag gehouden ond-r architectuur van Jen Snijers was de uitslag: -Krol f 503 f 500 f 499 f 495 f 490 f 488 f 487 f 485 f 419 2015 1476 1. v. Huiten 1. v. d. Aa Wed. G. v. Huiten Fa. Wed. Aaits Zw. Treffers en Zn. I. Kooien G. v. Heesch H. Maas W v. d. Hammen .4 an besteding Wielerbaan Bfi de gisteravond gehouden aanbe steding voor het leggen van een ce menten Wielerbaan voor rekening >an den heer Kroot-v. d. Leur (arch. Snijers te Raamsdonksveert werd in geschreven als volgt M. Kleijssen, Waalwijk 2338 Gebrs. Naglé. Geertïitidciiberg 2196 5. v. Hcese.h, Waalwijk 2190 M.lhieu en v. Hilst, Waalwijk 2033 J. v. Zeist, Waalwijk C. A. den Teuling, Waalwijk Gunning aangehou-.'en. Diphteritus. Bij een zoontje van den heer S. al hier heeft zich een geval van diphte ritus voorgedaan. Het kind is naar de arak ken overgebracht. Inbraak. Uit den werkwinkel van den heer v. H. te voormalig Baardwijk werden door inbrekers* een aanbal gereed- sohappen ontvreemd. De politie on. derzoekt de zaak. Inzet. In de Twee Kolommen had gisteren de inzet plaats van het'dubbel woon huis #nn dc Grootestrnat, eigendom van den heer \s. Hartog, alhier. De koop Werd ing- zet door den heer H. Maas. Alhier Voor de'som van 13.100. Ongevallen. Mej. D. in de St. Antoniusstraat had het ongeluk een ketel kokend water op haar voet te laten vallen, waardoor zij érnstige brandwonden aan dit li chaamsdeel opliep, zoodat geneeskun dige hulp moest worden ingeroepen. Maandag werd de auto van den heer K. alhier, door een blis te Den Bosch aangereden: de eerste werd nog al beschadigd. Naar wij vernemen, lag dc schuld bij den chauffeur der bus. Dn.heer v. E had het ongeluk aan de Haven met zijn fiets op te botsen tegen een kolenkar van den heer v. H., die juist voor hem een dam wilde inslaan. De fiets werd vrij ernstig gehavend. Dinsdagmorgen had de werkman v. M. alhier, werkzaam bij den gemeentereinigingsdienst, bij het uitstorten van vuil aan de Haven, het ongeluk met zijn hand bekneld te raken onder de bak van een vuilwagen. Een gedeelle van den pink werd finaal afgeklemd. De ongelukkige jongeman werd door dr. Langemeijer verbonden. H. Familie. Vrijdagavond om 8 uur begint het Triduum der H. Familie in de parochie van den H. Antonius, dat geleid zal worden door Pater Lips Hedemplorist. Zondagmiddag zal door een 20-tal nieuwe leden de plechtige opdracht gedaan en door de leden deze worden hernieuwd. De Tentoonstelling *Tilburg 193H. De deelneming der schoen en lederindustrie. Op de tentoonstelling die dezen zomer te Tilburg wordt gehouden zullen verschillende bedrijven in werking te zien zijn. Er is vooreerst een volledige instal latie van een woilenstoilëulabiiek, waarbij getoond wordt het geheete productieproces van het schaap in de weide ai tot de kleurigste dames jurk ol mantel en het fijnste heeren- kamgaren. Er is ten dienste alleen van deze expositie een hall gepro jecteerd van 130 x 20 M. Daarin wordt dan tevens ondergebracht een overzicht van de 1 ilburgsche deken- nijverheid, die zich vooral de laatste jaren heeft ontwikkeld tot een in dustrie van Europeesche vermaard heid. Onder de andere industrieele pro ducten, waarvan de aanmaak even eens aanschouwelijk zal worden voorgesteld, behoort de bekende Üredasche Kwatta-chocoladefabriek, die de nieuwsgierigheid van de dames geheel zal bevredigen, door te toonen, met welke ingrediënten en langs welken weg, haar eenvoudige reepen zoowel als haar meest exquise bon bons, in de wereld komen. Verder de vermaarde sigaren-en sigaretten industrie, speciaal in het Eindhoven- sche zoo uitstekend geoutilleerd, zonder Tilburg zelf (Gulden Vlies) en 's Hertogenbosch te vergeten, die mede haar fabricage in volle bedrijf en werkzaamheid zal demonstreeren. De schoen— en lederindustrie, die aanvankelijk ietwat schuchter tegen over den opzet scheen te staan, heeft nu haar feitelijke medewerking toe gezegd in den vorm van een vak- lenloonstclling. Verschillende onzer fabrikanten hebben reeds ingeschreven. Bekendmaking. De Officier van Justitie te Breda vestigt de aandacht erop, dat voor zichtigheid geboden is bij 't treden in onderhandelingen met agenten of vertegenwoordigers van de N V. »de Ster», gevestigd te Apeldoorn, be- oogende verkoop van wettelijk ge oorloofde premie-aandeelen. Vernieuwing Rijbewijzen. De tweejaarlijksche vernieuwing van de rijbewijzen is wederom in vollen gang. Ter voorkoming van moeilijkheden met de politie wordt aan houders van rijbewijzen aangeraden 8 dagen voor den vervaldatum een nieuw rijbewijs aan te vragen ter secretarie hunner woonplaats. De geldigheid van elk rijbewijs eindigt twee jaar na de dagtéekening der afgifte. Kijk eens na of Uw eigen rijbewijs niet verloopen is DRUNEN. De voorraad zand tot verbreeding van den eg op liet Bossche veld, dat tot nu toegehaald werd lusscheii Drunen en Nieuwkuik is aldaar bijna uitgeput. Thans is men van plan om het verder he noodigde zand te betrekken van hoog gelegen akkers ten noorden van ons dorp genaamd »Ue Braken». Reeds hebben verschillendeeigenaars 'n overeenkomst hiervoor geleekend. Naar wij vernemen zullen ook hier uitsluitend werkloozen uit 's Bosch worden te werk gesteld. De biljartclub B. J. C. gaat Maandagavond naar Eishout om tegen E. B. C. aldaar een wedstrijd te spelen in de zaal der Jong, ns— congregatie. Aan het biljarttourr.ooi van W.B.C., in café v. Berkel te Waalwijk, zal worden deelgenomen door de biljartclub B. J. C. van de Jongens- congregatie alhier. f Doordat de kleine van J.Tim mermans een ketel met kokend water omtrok kwam deze op zijn beentjes terecht, zoodat 't kind brand wonden opliep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. No. 8. Woensdag 24 Jan. 1934. 57e Jrg. TWEEDE ULAD. NIEUWKUIK. Op den Zondag j.l. in Vught gehouden humoristenwedstrijd be haalde onze dorpsgenoot, de heer Th. Kasteleins den 2en prijs. Als men weet onder wélke omstandigheden deze prijs werd behaald, is dit succes voor den heer Kasteleins wel groot te noemen. Ten eerste was de concurrentie groot en werd de eerste prijs gewonnen met slechts één punt meer. De le prijs winnaar had 43 en Kasteleins 42 punten. Bovendien be haalde Kasteleins met zoo goed als alge meene stemmen den publieksprijs, waar uit dus wel blijkt, dat er door hem goed gespeeld is. Daartoe uitgenoodigd, zal door d» R.K. gemengde tooneelvereeniging ..Oefe ning baart Kunst" uit Goirle op Zondag 11 Februari a.s. in de zaal van den heer Geraerts, een uitvoering worden gegeven. HERPT. De R.K. Jonge Boerenstand hield in de R.K. Bijz. School hare jaar vergadering. De Voorzitter wenschte by de Opening de leden een Zalig Nieuwjaar en hoopte, dat 1934 ook voor de vereeniging een jaar van bloei moge zyn. De notulen der vorige vergadering werden door den Secretaris voorgelezen en goedgekeurd. Het jaarverslag over '33 werd, nadat het door de leden P. Buijs en Jac. van Vrede was nagezien, in orde bevonden. De aftredende bestuursleden Ant. v. d. Wensch en Thomas Buijs werden her kozen. Zes leden besloten zich aan te sluiten bij de R.K. Kiesvereeniging. Dit jaar zal getracht worden een proef veld te huren, waarvoor het bestuur de noodige stappen zou doen. De oprichting van een bond, die ten doel heeft de vereenigingen van Herpt nauwer aaneen te doen sluiten, elschte

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5