I ESI li» «ET ZDIIEI No. 10. Woensdag 31 Jan. '34. 57e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 31 Jan. '34. Meur. Esther de Boer—van Rijk. Zooals wij nog in de Waal wij k- sche oplaag van 't vorig nummer hebben medegedeeld heeft zich op initiatief van Waalwijks Belang eene commissie gevormd lot huldiging van de 80-jarige toonreliste Mevr. Esther de Boer—van Rijk, ter gele genheid van het optreden te Waal wijk met haar jubileumstuk «Levensavond» op 5 Febr. a.s. in Musis Sacrum alhier. Dit comité bestaande uit de heerenDrs. van Imbeeck, J. Tim mermans Phz., A. C. van der Heij den, C. Pullens en H. van Engelen, heeft Zondag vergaderd en een plan voor deze huldiging ontworpen, waarvoor den daadwerkelijken steun van kunstlievende vereenigingen e.a. in onze gemeente is gevraagd. Wordt deze verleend, zooals het comité terecht mag verwachten, dan zal Waalwijk eene hulde brengen, onze gemeente waardig, eene hulde van een bijzonder cachet, die voor andere plaatsen niet onder doet. Wij wekken alle aangeschreven vereenigingen op, om ten spoedigste te voldoen aan den oproep van het comité, terwijl ook geldelijke bijdra gen van particulieren gaarne in ont vangst worden genomen door den heer J. Timmermans Phzn., Groote straat alhier. Mochten er vereenigen, kunstlief hebbers. particulieren zijn, die op den avond een bloemenhulde willen biengen, ook dat zal welkom zijn, wanneer men 't comité daarvan tijdig in kennis stelt. De eerste en voornaamste hulde is natuurlijk dat men blijk geeft, dat Waalwijk het zeer op prijsstelt.dat deze groote tooneelspeelster ook onze gemeente ter gelegenheid van haar 60-jarig tooner 1— jubileum met haar jubileum—stuk «Levensavond» komt bezoeken. Dus op de eerste plaats een volle zaal. Dat er van dit «jubileum—stuk» zeer te genieten zal vallen, moge blijken uit de recencies die we in een volgend nummer aanhalen. Pastoor Buys. Naar wij vernemen was de toe stand van pastoor J. Th. Buys hedenmorgen weer iets beter, nadat Z.E. enkele zeer slechte dagen had doorgemaakt. Kamer van Koophandel. De Kamer van Koophandel voor de Langstraat alhier komt Woens dag 7 Februari a.s. in algemeene vergadering bijeen. Gouden bruiloft. Het ijverige buurtcomilé heeft de noodige voorbereidingen getroffen voor de gouden bruiloft van het echtpaar Jos. Verschuren-Ammer- dorffer, dat op Zaterdag a.s. gevierd zal worden. Er is voor deze zeldzame gebeur tenis een Eere-comilé samengesteld, waarin de volgende heeren zitting hebben Notaris Christ (Eere-Voor zitter), Th. van Delft, J. van Hel- voirt, Ds. Muhlnickel, C. Witlox, H. Hoffinans, N. Graglmans, W. Eibers, C. Eibers Sr., J. Spijkerman, A. van Gent, I. Mortier en J. van lersel Sr. Het programma voor den feestdag is als volgt samengesteld 9 uur H. Mis, waarna zanghulde door de bruidjes. 122 uur. Receptie en aanbieding van het geschenk der buurt door den eere-voorzitter. 2 uur. Zanghulde door de buurt kinderen. 's Avonds half ac.ht brengt de har monie St. Crispijn een serenade en om acht uur de liedertafel Oefening en Vermaak. Daarna begint het buurtfeest, waarvoor in het groote graanp akhuis aan de Haven een zaal in feestge waad gestoken is. Het belooft voor de oudjes een onvergetelijke dag te worden. Triduum. Zooals Zaterdag gemeld is werd vorige week in de St. Antoniuskerk een plechtig triduum voor de H. Familie gehouden. De piedicaties, die door Pater Deltijk Red. gehouden werden, waren zeer druk bezocht. Zondagmorgen had de plechtige jaarlijksche aanneming van nieuwe Familieleden plaats, 's Morgens werd een algemeene H. Communie ge houden en 's middags te half vijf werden door 22 nieuwe leden hun opdracht gedaan en de leden hun opdracht hernieuwd. De ZeerEerw. heer directeur Pastoor Verhagen feliciteerde de nieuwe leden en hoopte dat het trouwe leden zullen blijven en bracht tevens een woord van dank aan de Eerw. Pater voor de schoone en duidelijke predicaties en aan de leden voor hunne trouwe opkomst gedurende drie dagen. Vanaf a s. Vrijdag wordt in de St. Anloniuskerk een triduum voor meisjes gehouden. Droeve plechtigheid. Gistermorgen werd op het kerkhof van St. Jan ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den heer Jos. korthout. De baar werd ge dragen door de leden der harmonie «St. Crispijn«, waarvan de overledene lange jaren een zoo verdienstelijk lid is geweest. Ook het vaandel der harmonie werd in den droeven stoet meegedragen. Er waren verschillende rouwkransen, o.m. van den R.K. Werkmcestersbond, van de afdeeling Snijderij van v. Haren's Schoen fabrieken, waarvan de overledene chef was, en van de Muziekschool, waaraan hij les gaf. Na de plechtige uitvaartdienst, die te negen uur in de St Janskerk, werd gehouden, had de begrafenis plaats. Aan de geopende groeve speelde de harmonie treurmuziek. Het was een zeer droeve en indruk wekkende plechtigheid. Er was zeer veel deelneming, zoowel in de kerk als op het kerkhof. Concert »Oefening en Vermaak Het is een bedroevend feit telkens opnieuw te moeten constateeren, dat de belangstelling voor kunstavonden ook in onze plaats geringer wordt. Dat bleek Maandag in MusisSacrum weer bij het tweede winterconcert der liedertafel Oefening en Vermaak. De belangstelling was thans wel heel povertjes, zoodat tal van stoeien onbezet bleven. En dat is dubbel jammer, daar «Oefening en Vermaak» ons dezen avond vergast heeft op een keurig programma, waarvan de vertolking op zeer hoog peil stond. De koude indruk die de halfvolle zaal op de bezoekers maakte, werd dan ook goeddeels weggevaagd door het vele schoone dat koor en solist te ge nieten gaven. De liedertafel zelf zong onder de kundige leiding van haar directeur, den heer G. Gerritsen, op zeer loffe lijke wijze een aantal koorwerken, w.o. Gloria van Verheij, Glockenlied en Buszlied van Lendvai, Ich legte mich zur Ruh van v. Othegraven en Tranen van Roeske. Het dankbare applaus na elk nummer was voor deze hoogstaande vertolking, waar voor speciaal den directeur alle lof toekomt, ten zeerste verdiend. Ook het optreden van den solist, den bekenden Amsterdamschen bas zanger den heer Joh. Lammen, was een volledig succes. De heer Lammen, met zijn prachtig vol en diep bas- geluid, past volkomen in de serie van eersteklas zangers, die wij tot nu toe steeds op de liedertafel— concerten konden beluisteren. Een dankbaar applaus viel den heer Lammen ten deel, en dat werd krachtiger toen hij na de pauze op verzoek dat schoone «Chanson de l'adieu» van Tosti friseerde. De heer Gerritsen verzorgde het accompagne ment aan de piano. Voordat de liedertafel voor de laatste maal het podium besteeg nam de president, de heer Aug v. d. Heijden, 't woord om in 't bijzonder de heeren Lammen en Gerritsen dank te zeggen voor het vele mooie dat zij dezen avond geboden hadden. Hij uitte daarbij de hoop dat de heer Lammen nog meerdere malen in Waalwijk zal optreden, welke uiting het publiek door applaus be krachtigde. In zijn gewone bloem rijke taal drukte spr. er zijn teleur stelling over uit dat de zaal zoo slecht bezet was, daar een vereeniging als de liederialel voor alles de mo- reele en financieele steun van de ingezetenen van Waalwijk noodig heeft. De tijdsomstandigheden in aanmerking genomen meende spr. te mogen zeggen dat de liederlafel nog niet te klagen heeft, daar nog steeds een schare van toegewijde en volijverige zangers zich schaart om den 74 jaren ouden stam van O. en V. Een der leden van de oude garde der liedertafel, de heer Corn, van Heijst, bracht spr. hulde ter gelegen heid van diens 2ö jarig lidmaatschap Hij stelde den plichtsgetrouwen zan ger aan alle jeugdige leden ten voor beeld en bood hem als herinnering een gouden zegelring met inscriptie aan. Het koor zong den jubilaris een «Hij leve lang» toe. Met een tweetal lichtere liederen van Lendvai, het «Vlamisches Tanz- liedchen» en «die Latern», sloot de liedertafel dezen mooien avond, waarop voor muziekliefhebbeis veel te genieten viel. Tot half twee konden de dans- lustigen zich nog op den gladden vloer vermaken. Een bijzonderheid. Als een bijzonder feit mogen we zeker wel vermelden, dat sinds 1 Januari in de gemeente Waalwijk negen tweelingen zijn geboren. Nieuwe slagerij. Dhr. Adr. v. d. Broek-Hoefnagels opent morgen zijn nieuwe slagerij, die gelegen is aan de Burg. v. d. Klokkenlaan tegenover 't Station. Door de firma's Wed. Aarts Zn. en G. Hens is het oude pand, waarin vroeger een café gevestigd was, geheel verbouwd. De slagerij ziet er in- en uitwendig uitstekend uit. Vooral aan het interieur is groote zorg besteed, teneinde aan de hoogste eischen der hygiëne tege moet te komen. De geheele hal is wit betegeld, met marmeren toon bank en etalage. De ruime koelcel is in den muur ingebouwd. De uitvoerders van het werk hebben hier werkelijk alle eer van. Wij gelooven dat deze nieuwe zaak in deze steeds meer bebouwde omgeving in een behoefte zal voor zien en wenschen den eigenaar gaarne het beste succes. Successen H. van Engelen. Onze humorist de heer H. van Engelen mocht Zondag j.l. weereen paar mooie successen boeken. Op den nalionalen voordrachten wedstrijd te Vught, uitgeschreven door de Vughtsche Dilettanten tooneel vereeniging «Kunst na Arbeid» behaalde hij de volgende prijzen In de afdeeling solo's le prijs met lof der jury, met de voordracht «Keesje de Koster», met 511 punten, tevens behaalde hij met algemeene stemmen den publieksprijs in deze afdeeling. In de afdeeling duo's behaalde hij met z'n partner dhr. Vermeeren uit Breda, eveneens den len ri ijs met lof der jury, met 't duo «Naar 't Zan gersfeest» met 64 punten, tevens behaalde hij met algemeene stemmen ook in deze afdeeling den publieks prijs. 1 ooneeluitvoering D. V.S. V. Zooals vij leeds in ons vorig nummer vermeldden, zal Woensdag 7 Febr. a.s. door de R.K. Tooneel- vereeniging D.V.S.V. tin heropvoe ring gegeven wordeii van «de Vloek eener Roeping» len bate van hi t WitGele Kruis. Deze sympathieke daad wordt gesteund door «de Jonge Werkman», die zich spontaan bereid verklaarde, om den voorverkoop der kaarten op zich te nemen. De I-elanyslelling van Waalwijk voor het Wit—Gele Kruis èn voor «de Jonge Werkman» kennende, twijfelen wij er niet aan, of dit schoone doel zal algemeen steun ondervinden. aZooals gij mij begeert.» Dit scenario alleen aan het slot heeft men in de film Pirandello niet meer durven vo'gen bood de groote kans voor de fascineerend mysterieuze gestalte »G rbo» om zich na voorgaande desillusies, op te heffen door de mogelijkh. id zich zelf le kunnen zijn. En de regisseur Fitzmaurice heeft haar de kans ge laten. Men zou van den regisseur hebben kunnen vragen om een be- wogentr stijl, om minder verzach ting van de sfeer der wroeging, die door twijfel werd geboren. Maar daar tegenover staat, dat hij de ge stalte—Garbo intact liet en dal hij toch alles heeft gedaan om de psy chologische onirafeling van Piran dello niet le vergroven. Het tooneel- matige, dat vlak voor het slot, niet vee meden werd, vergeet men graag voor de d kwijts stukke filmdialoog. Greta Garl o is als de figuur van de vrouw, die 10 jaar verdwenen was en dan terugkomt in het huis waar het portret van de 10 j «ar jongere hangt, die zij is en toch niet is, maar die zij wil zijn, ronduit prachtig. - Erich von Stroheim ziet men in deze film weer eens; in de scherpe creatie van een cynischen auteur. R.D.B.1 heater. Wegens het niet beschikbaar zijn van de zaal, kan het R.D.R.-T'heater op Vrijdag en Maandag a.s. geen Bioscoopvoorstellingen geven. De voorstellingen zijn dus deze week alléén op Zaterdag en Zondag. Naar wij vernamen heeft de Directie van het R.D B.Theater de hand weten te leggen op de eerste Nederlands; he sprekende film: «Prins Wil em van Oranje», die ge heel op de Philips Fabrieken te Eindhoven is vervaardigd en die zooals wij reeds berichtten, eenige weken geleden voor het eerst te den Haag wei d vertoond, bij welke pre miere Z. K. ll. Hendrik en H. K. H. Prinses Juliana benevens het geheel corps diplomatique aanwezig was. Dank zij de activiteit van het R.D.B.theater zullen wij hier dus binnenkort ook hier ter plaatse ons eers te Vaderlandsche historische film werk kunnen gaan zien. Alg. Vergadering „Het Groene Kruis". Gisteravond hield de vereeniging „Het Groene Kruis" in haar wijkgebouw in de Mr. van Coolhstraat een algemeene ver gadering, die vrij goed bezocht was. Te 8 uur opende de Voorzitter, de heer A. van Gent, de bijeenkomst met een welkomstwoord. Spreker moest het be treuren, dat nog niet meerdere leden aanwezig zijn, temeer waar deze verga dering een jubileumvergadering is. Het Groene Kruis bestaat n.l. thans 20 jaar. Spreker zeide, dat het bestuur bewust is van de sympathie van Waalwijk, dat blijkt wel "uit den groei van het ledental, den bouw van een eigen gebouw en den goeden grondslag waarop de Vereeniging staat. Spreker meende, dat een terugblik op de afgeloopen 20 jaren tot tevredenheid stemt. In 1914 werd de vereeniging op initiatief van den heer v. Eek opgericht. Toen was het de bedoeling een Groene Kruis voor heel Waalwijk op te richten; daarmede was de stoot gegeven voor het opnemen van het charitatieve werk. Spr. meende dat er reden tot verheugenis is over de goede samenwerking met het Wit Gele Kruis. Spr. dacht ook terug aan het werk van den mede-oprichter, Nic. v. d. Hammen, die niet alleen secretaris-penningmeester was, maar feitelijk het geheele Groene Kruis bestuur. Spreker bracht den heer van der Hammen daarvoor gaarne hulde, en zeide, dat de energie van dezen op richter nog thans in de vereeniging leeft. Ook den heer Both, den eere-voorzitter brengt spreker hulde en dank voor het geen hij voor het Groene Kruis gedaan heeft en nog doet, ondanks zijn hoogen leeftyd. Verdere namen wilde spreker niet noemen, doch hij dacht terug aan alle modewerkers uit de voorbije jaren. Spreker herinnerde eraan dat vorig jaar de contributie verhoogd moest wor den en gaf nog eens de redenen aan die tot dit besluit geleid hebben, n.l. de ver mindering der subsidies, zoowel van of- ficieele instanties als van particulieren. Spreker vraagt aan de lichamen die het Groene Kruis subsidieeren, volle aan dacht te blijven schenken aan het be langrijke werk. dat de Vereeniging voor de Volksgezondheid doet. Zou het werk der Kruis-vereenigingen door de Overheid zelf gedaan moeten worden, dan zou het, naar spreker meen de, heel wat meer geld kosten. Spreker was dankbaar voor den steun die de Vereeniging steeds van Overheid DRUNEN. De schoenfabriek van de sloot de voorzitter onder dankbetui- 1 "inmiddels werd^namen™ eenige °Gróe- .fa: Geb.r" de ^IuniJ.ik alh*er heeft een ging voor de goede opkomst deze zeer ne Kruis vrienden een prachtig bloem- belangrijke uitbreiding ondergaan, door geanimeerde vergadering met den Chr. stuk gebracht, waarvoor de voorzitter het plaatsen van een nieuwe kracht- groet. een dankwoord sprak. installatie, n.l. een ruw-olie-motor met HERPT. De Handboogschutterij „Ons woord raeT'de'hoop' uu't/sprêkenf d°t <Iynan'° ,W'ij ve«>.emen ff meer- Genoegen" gevestigd in Café „de Ploeg" geen der leden in de contributieverhoo- dere bedrijven dit voorbeeld zullen van L. v. d. Griendt, hield Zondag haar ging een aanleiding zal vinden om zyn volgen. jaarlijksche winteruitvocring, des mid- steun aan het Groene Kruis op te zeggen. A.s. Zaterdag begint bij M. v. d. dags voor dames, des avonds voor De notulen, voorgelezen door (Fen heer W,estcn ecn biljartwedstrijd op de ba- heeren. Telkens was er een goed be- Wildeman, secretaris, werden onveran- ra waarvoor prachtige prijzen be- zette zaal. Voor iedere uitvoering derd vastgesteld. schikbaar zijn. sprak de voorzitter een inleidend mS.'S DRUNEN. Maandagavond wevd in de woord slag uitgebracht, waaruit bleek, dat er zaaI der meisjescongregatie een verga-He afdeeling Herpt-Hedikhuizen een nadeelig saldo te noteeren valt van dering gehouden voorde leden van de van den N.C.B. hield Vrijdagavond hare oVi'ola !?e ontvan8stfcn bedroegen Onderl. Paardenverzekering van den algemeene jaarvergadering. Namens de cLmmTssfe^-anOnderzoek, K(' Bocrcnl)on,i van Drunen en Els" Nadat de jaarverslagen waren uiige- zeide de heer Muys, dat boeken en kas bout. bracht werd een lezing gehouden door in goede orde zijn bevonden. De Voorzitter, de heer Chr. Muskens den heer Verbakei uit Lieshout, die een Onder dankzegging werd de penning- verwelkomde de aanwezigen en open- aandachtig gehoor had; de verschillen- f, regeling ge treffen is jegens diegenen die de ver hoogde contributie niet willen, maar wel kunnen betalen. Dergelijke personen zul len bij geen der beide vereenigingen nog worden aangenomen. Hierna las de Secretaris zijn jaarver slag voor, waarin de moeilijkheden waar tegen- de vereeniging te strijden heeft, werden in het licht gesteld. Voorts wijd de spreker uit over de vele takken van werkzaamheid der vereeniging, o.m. het werk van Zuster Boos, de kleuterzorg, de t.h.c.-hestrijding, het wijkgebouw, de kinder-uitzending e.a. Aan het slot van zijn verslag riep spr. de leden op tot steun aan het Groene Kruis-werk, Onder dank werd het verslag aange nomen. In.de pauze, die hierna volgde, werden de aanwezigen op een kopje thee ont haald. In de vacature Nieuwkoop werd tot bestuurslid gekozen de heer Muijs, met 15 van de 28 stemmen. De secretaris bracht nog een uitvoerig verslag uit over de afdeeling „Huiszorg". Daaruit bleek, dat deze afdeeling vrij goede resultaten had, al was het nadee lig saldo iets grooter dan verleden jaar. Niet minder aan 344 dagen is hulp ver leend. Uit de vergadering werd de opmer king gemaakt, dat de eene verzorgster het werk wel niet meer zal af kunnen. In verband daarmede beloofde het bestuur een tweede hulp in de huishouding le zullen aanstellen. Den heer Wildeman werd dank ge bracht voor de uitstekende zorgen, die hij aan de afdeeling „Huiszorg" besteed heeft. Met een dankwoord van den Voorzit ter werd de vergadering gesloten. Vereeniging van Melkslijters. De pas opgerichte vereeniging van melkslijters heeft den naam aangeno men van „Door Eendracht Sterk". Er zijn thans een dertigtal melkslijters hij aangesloten. Het ligt in de bedoeling de vereeni ging te doen toetreden tot de Crisis- Melkcommissie, die dan de prijzen voor den melkverkoop bindend zal vaststellen. Ongeval. In de Grootestraat kwam gistermid dag de touring-car van den heer Mul- ders-Sars in botsing met een luxe wa gen uit Den Bosch. De laatste kreeg vrij ernstige beschadigingen, terwijl de bus er met een ingedeukt spatbord afkwam. Vanmiddag reed op den hoek Mr. v. Coothstr.Grootestr. de fietser v. D. te gen den vrachtwagen van J. V. v. D. zelf kwam er vrij goed af, doch zijn fiets werd grondig vernield. Waalwijksche Biljartclub W.B.C. Hel door bovengenoemde vereeni ging te geven biljart-tournooi !er gelegenheid van haar 12"/,-jarig bestaan zal Zaterdag a.s. in 'teafé van dhr. van Berkel geopend wor den met de wedstrijd W.B.C. tegen B.J.C. Drunen. De volgende vereenigingen hebben voor het tournooi ingeschreven Amusement, Eerste Baardwijksche Biljartclub, Ons Genoegen, alle uit Waalwijk, Bossche Biljartclub 's Bosch, Volhouden Sprang, B.J.C. Drunen, E B.B. Elshnut. Het zestal der W.B.C. hetwelk tegen bovengenoemde vereenigingen speelt, is als volgt samenges'eld Fr. Schoelitz, Fr. Slaats, G. Pulles, M. Slaats, P. Danckaart en M. de Folter. Gezien de sterkte der ingeschreven vereenigingen zal het publiek van spannende wedstrijden kunnen ge nieten. Promotie De heer M. C. v. d. Ven, werk zaam aan 't Rijksproefstation te Waal wijk is bevorderd tot Amanuensis. Voorwaar een flinke promotie. De heer v. d. Ven, die reeds als knaap van 14 jaar in dienst is gekomen bij het Rijkspropfstalion en niets anders heeft genoten dan gewoon lager onderwijs, heeft zich door eigen studie en het volgen van schriftelijke cursussen telkens en telkens hooger welen te plaatsen aan I het Rijksinstituut. Een voorbeeld van wat men met goeden wil en volharding kan be reiken. Den heer v. d. Ven onze welge meende gelukwensch. Een rijwiel gewonnen. De heer Jan Kooien, St. Antonius- straat 74 alhier, ontving van de Kon. Ned. Zoulindustrie te Bockelo be richt, dat hij door de oplossing van de Jozo-puzzle 'n Fongersrijwiel heeft gewonnen. Het Jozo-zout was gekocht bij dhr. J. van KempenHombergen, St. Antoniusstraat. Een mooie vangst. De Baardwijk«che Vischclub «Maar Geduld Hebben« hield Zater dag een flinke opruiming onder de visschen in het Afwateringskanaal. Niet minder dan 1U00 pond visch werd buitgemaakt, dus ieder der 75 leden kreeg een mooi portie j thuis I M. v. Halder las de notulen voor der vorige vergadering die onveraderd werden goedgekeurd. Uit het finanti- eel verslag bleek, dat de totale inkom sten bedroegen 2271.83, de uitgaven 2257.96. Op 31 Mei 1933 was in Kas 13.87. Het winstsaldo bedroeg 277.96. De reserve 565.56. Aan schadevergoeduig werd uitbe taald 1352.Volgens de schattings- ijst van December waren alsdan ver zekerd 236 paarden van 215 leden, voor een geschatte waarde van 57.105. De periodiek aftredende leden, Chr. Muskens, N. v. Drunen en A. de Gouw, werden bij acclamatie herkozen. Nog werd bekend gemaakt dat bij voldoende deelname een varkensfokvereeniging zal worden opgericht. Van de rond vraag werd geen gebruik gemaakt, zoo dat de voorzitter sloot met den Chr. groet. Wegens ziektd van den spreker is de lezing met lichtbeelden, die Woens dagavond zou worden gehouden voor de leden van den Boerenbond, uitge steld tot nader order. DRUNEN. Dinsdag hield de Jonge Boerenstand te Drunen-Elshout hare jaarvergadering, in de zaal van het patronaat. De voorzitter, den heer Pij nenburg, opende de vergadering met den Chr. groet en heette allen hartelijk welkom en gaf direct het woord aan de secretarispenningmeester, dhr. Brok, die begon met verschillende voorvallen de vereeniging aangaande te memoreeren. Mede vermeldde hij dat er dit jaar 5 best.-vergaderingen had den plaats gevonden, dat er thank 39 werkende leden zijn en 11 donateurs; eene vermeerdering van 6 werkende leden dus. In Juni werd onder leiding van den technisch adviseur eene excursie ge houden naar West Brabant. Onder lei ding van den heer Naber, technisch adviseur der Staats Domeinen werden eenige Modelboerderijen alsook selec- tiebedrijven bezichtigd, tevens de Stoomzuivelfabriek aan den Zeven- bergschen Hoek, waar de condenscc- ring der ondermelk de bijzondere aan dacht trok. Verder ter amusement het Burgers Dierenpark te Tilburg be zocht. Aan de gewassen-wedstrijd werd door 9 leden deelgenomen. Een vee- verloskundige cursus werd gehouden en een inelk-cusus. Hier werd door de deelnemers goed gewerkt, waardoor verreweg de meesten een diploma be haalden. Een extra woord van lof werd in deze gericht aan den heer Knippels Aan den 2-jarige cursus in tuin bouwkunde wordt door 20 leerlingen deelgenomen. Een bijzonder woord van attentie werd geschonken aan den eerste hier gehouden Kring-land- en tuinbouwtentoonstelling, welke in alle opzichten schitterend geslaagd mag heeten. Het succes met de inzending was weliswaar middelmatig te noemen maar er werd veel geleerd en dat be looft voor de toekomst succes. Met de proefvelden-wedstrijd was het succes beter, n.l. werd deze met dc eerste prijs bekroond. De onkosten werden dooi den N.C.B. voor 100 gedragen, waar voor de vereeniging zeer dankbaar is Door 4 leden werd het Kader-cursus deelgenomen. In het algemeen mag ge constateerd worden dat de activiteit der leden sterk vooruitgaat. Het is daar om dat het bestuur met aandrang de leden aanmoedigt meer deel te nemen aan de gewassen-wedstrijd. Het financieel verslag luidt als volgt Aan ontvangsten werd J 376.20 ge boekt en aan uitgaven 305.01, aldus een batig saldo van 71.19. Bezittingen heeft de vereeniging voor een getaxeerde waarde van 153.48 aan schulden 65.72, dus het zuiver vermogen bedraagt 87.76, zijnde 8,35 minder als vorig jaar. Proefveldenrekening is het bewijs dat dit rendabel is met de tarwebouw Verschillende proeven werden geno men met stikstoffen afkomstig van de Stikstoffenindustrie der Staatsmijnen Het financieel resultaat der tarwebouw proefvelden is, dat er aan onkosten wa ren 27,97 en de ontvangsten 54.00 zoodat hier een winst van 26.03 ge maakt werd. Hulde aan de deelnemers De voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig verslag en sloot zich aan bij de wenschen door den secreta ris in zijn verslag geuit. Verder kwam bestuursverkiezing aan de orde, waarbij de aftredenden wer den herkozen en werd aangevuld met een nieuw lid uit de VVolfshoek. De voorzitter maakte de leden er op attent dat de filmvoorstelling deze week waaruit bleek, dat het nut van derge lijke lezingen niet te onderschatten is. Bij <le inededeelingen deelde de voor zitter mede dat het bestuur, gezien het nut dat men op andere plaatsen ermede heeft, zal trachten ook hier een boerin- nenbond op te richten, waarbij hij de leden aanspoorde hiervoor hun doch ters en vrouwen naar de binnenkort te houden oprichtingsvergadering te stu ren. Dhr. J. Buys gaf nog mededeeling van een voor Iieusden en Omstreken op te richten ziekenfonds, waarvoor binnenkort zal worden rondgegaan. Dit voornemen werd bestreden door dhr. Chr. v. Herpt. Met een slotwoord van den adviseur, pastoor Timmermans, werd de verga dering gesloten. 's-BOSCH. In de jaarlijksche verga dering der Octeldonkschc Club is be sloten het Carnavalsfeest op de ge wone wijze te doen plaats hebben. Prins Amadero XVI abdiceert niet, maar de heer J. v. d. Ven heeft als Peer van den Muggenheuvel bedankt. De troonrede en aonspraok op Maan dag zullen vervallen, daar er weinig belangstelling voor bleek; ze zullen nu worden uitgesproken op het mati nee van Carnaval-Zondag. St. JOACHIMSMOER. Zondagna middag gaven de schoolkinderen dei- Lagere School alhier, een herhaling van hun schooltijd van voordrachten en zangnummers van Woensdag 25 Januari voor belangstellenden. Velen waren opgekomen en toon den zich voldaan door het mooie, aan doenlijke spel der kleinen. Daniël, de blinde herdersknaap, werd met spanning tot 't einde toe ge volgd. De declamatie: „de blinde" was schitterend, onverbeterlijk. Het Kerst feest der twee clowntjes oogstte ook een hartelijk applaus. Zangnummers wisselden dc voordrachten af. Voor den afloop werd een collecte gehouden ten bate der blinden, die een netto opbrengst van pl.m. 20.opleverde. Het Barakconcours, uitgeschre ven door de gezamenlijke vereenigin gen, werd Zondag beëindigd. De prijzen werden toegewezen als volgt: le pr. A. Kouwenberg te St. Joachimsmoer met 143 p.; 2e pr. W. van Gorcum; 3e pr. H. Dingemans; om 4e en 5e prijs moet nog gekampt worden. SPRANGCAPELLE (V.m. Sprang). De Afd. Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Trans portarbeiders hield in de zaal van dc Chr. Volksbond haar jaarvergadering, welke slechts matig bezocht was. Na opening en notulen, bracht de secreta ris, dhr. C. Braspenning, een goed ver zorgd jaarverslag uit, waarin hij het werk der afdeeling in het afgeloopen jaar de revue liet passeeren en waaruit bleek dat de afdeeling zich in een ge- stadigen bloei mag' verheugen. De pen ningmeester bracht het finantieele ver slag uit. Beide functionarissen werden voor het vele werk dat zij voor de af deeling hadden verricht dank gezegd. Bij de bestuursverkiezing werd de voorzitter, dhr. J. C. de Roon, alsook de overige aftredende bestuursleden herkozen. Besloten werd op Maandag 19 Febru ari de jaarlijksche feestavond te hou den. Naar wij vernemen zal in de op Donderdag 8 Febr. a.s. in de zaal van den Chr. Volksbond alhier te houden jaarvergadering van de Chr. Oranjever- eeniging „Het Drievoudig Snoer" te Sprang-Capelle, de heer J. L. Feijten van Utrecht, voordrachtkunstenaar, optreden. Op Maandag 12 Februari a.s. zal alhier jn de zaal van den Chr. Volks bond de Java-Film, voor de Zending der Geref. Kerken onder de Heidenen en Mohamedanen, worden vertoond. Voor de kinderen zal een aparte a-oorstelling worden gegeven. De lei ding voor dezen avond berust in han den van Ds. J. C. Hagen. De muzikale opluistering zal worden verzorgd dooi den organist, de heer L. H. Both. Wij vernemen dat bij onderhand- sche aanbesteding het houwen van ecn dubbel woonhuis aan het Oosteinde alhier, voor rekening van dhr. B. van Caem, is opgedragen aan den heer C. B. Timmermans, aannemer alhier. WASPIK. Zondagavond hield de vereeniging .Het Wit - Gele - Kruis" hare algemeene jaarvergadering in het oaironaaisgt-bouw. Aan het verzoek der vereeniging om trouwe opkomst was gevolg gegeven want de zaal was 'ot in de uiterste hoeken bezet. De niet doorgaat, wegens ziekte van den I Voorzitter de heer A. F Maas opende filmvertooner. Ook deelde hij mede I de vergadering met den Christelijken dat voor de deelname aan de oprich-I groef, waarna de notulen der vorige ting der varkensstamboekvereeniging I vergadering onveranderd werden vast- men zich alsnog kan aanmelden bfi den gesteld. heer van Halder. I De Voorzitter wijdde vervolgens Nadat nog eenige zaken van meer woorden van nagedachtenis aan den j huishoudelfiken aard behandeld waren, j Weledelen Zeergeleerden Heer Dr.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5