Nieuws ui! Kaalsheuul \mi sioomnr Mil Helen. - Telefoon 38. Ondertrouw brieven en -kaarten StinttMi Mil lull. J. ELEKAN Het BESTE adres 's-BOSCH. Belast zich FABRIKANTEN EN HANDELAREN voor Wijffels, onlang9 in den leeftijd van 42 jjren overleden. Spreker rekende hei zich tot tajik den overledene dank te brengen voor al hetgeen hij in het belang der vereeniging, vooral voor het consultatiebureau voor zuigelingen heeft verricht Door den secretaris penningmeester, den heer A. de Groot, werd een keurig verzorgd jaarverslag over het afge loopen jaar gegeven. De rekening over het vorige jaar en de begrooiing voor het jaar 1934 werden onveranderd vastgesteld. Door den WelEerw. Heer G. van Riel oud kapelaan dezer parochie werd vervolgens een propagandarede gehouden. Spreker spoorde alle in gezeten van Waspik aan lid te worden van deze onmisbare vereeniging. De aftredende bestuursleden werden bij acclamatie herkozen. De Voorzitter dankte de leden voor de zeer getrouwe opkomst waarna de vergadering met den Christelijken groet werd gesloten. Voor den dienstplicht der lichting 1935 zijn in deze gemeente 39 per sonen ingesi h even RAAMSDONKSVEER Tot brand meesters op het Veer zijn benoemd de heeren J. A van den Heuvel en J. G. Lankhuijzeo, en bevorderd tot Hoofdbrandmeester is de heer J. W. Menens. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente 454. Bij de Martchaussees zijn in lichtingen te bekomen omtrent een grijs bruine jachthond, die dezer dagen i9 komen aanloopen. en waarvoor de eigenaar onbekend is. Kenteckenen slappe ooren, korte staart, hoogte 48 cM RAAMSDONK De Eiervereeni. ging Raamsdonk zal op Donderdag 1 Feoruari as. des namiddags om half zeven, in het café van P Heere aan de Schansstraat, haar jaarverga dering houden. Aan de orde is: jaafverslag. rappoit en benoeming verificatiecommissie, veikiezing van twee bestuursleden, wegens periodieke aftreding van de heeren W de Groot en C. H. Schoen, makers, lezing over pluimveeteelt door den heer Teurlings. De Raamsdonksche Tooneel en Zangvereeniging .Laetiiia" gaf j 1. Zondag in het St. Leogebouw een zeer goed geslaagde uitvoering voor hare donateurs Opgevoerd werd het tooneelstuk met zang .Baboe Rna" in vier bedrijven van A. Ruisch door A Hogendoorn. Als naar gewoonte kweet de vereeniging zich uitstekend van haar taak. bij de opvoering van dit schitterende tooneelstuk. dat dan ook op verdienstelijke wijze werd uitgevoerd. Het publitk was in grooten getale opgekomen, want de groote zaal was tot in alle hoeken gevuld. De vereeniging mag op een succes vollen avond terugzien en het publiek keerde hoogst voldaan huiswaarts. GEERTRUIDENBERG. In-de ge- houüen vergadering van de Com missie lot wering van schoolverzuim is herbenoemd tot voorzitter dier commissie de heer G. J. du Pont, terwijl de heer G. J. F. Offermans winkelier alhier uit baldadigheid een dikke paal voor de deur van zijn woning gegooid. Het is de plaatselijke politie mogen gelukken de dad rs een zekeren H. v. d. P. en A. v. d. P. op te sporen, l egen hen is proces verbaal opgemaakt. Door den gemeente-veldwachter is Zondagavond j.l, proces-verbaal opgemaakt legen A. v. 0. uit Dussen, wegens openbare dronkenschap. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 36 Jan. '34. De Knapenvereeniging »de Jonge Garde» houdt a.s. Zaterdag in de Prot. Bewaarschool haar jaarverga dering T«t opluistering zullen twee tooneelstukjes worden opgevoerd^vjagoen 't Wapen van Amsterdam initiatief van »Heusdens een bijeenkomst plaats, de geoeesheeren en velen r en de mgeving waren In had op Belang» waartoe hi Waar Pastoor van den Brekel mo menteel nog slechts benoemd als deservitor hebben de gewone litur- g:sche plechtigheden niet plaats. Een kort Lof met toespraak van den ZeerEerw. Heer Pastoor zal alsnu gehouden worden. Na afloop brengen de beide Har- moniën met de Zangvereeniging »Bel Canto» versterkt door de leden van het Parochiaal Zongkoor voor de Pastorie een serenade. Kerk en Pastorie zullen dien avond met schijnwerpers verlicht worden Bij de serenade zal de heer M. A. van der Wee, als Voorzitter van de vereeniging Kaatsheuvels Belang het woord voeren. Aan de burgerij is het verzoek gericht bij deze ge legenheid door het uitsteken der hunne sympathie te be tuigen. looneeluitvoering Patronaat. De R.K. Tooneelvereening »0ns Vermaak» afd. van 't Kaatsheuvelsch Kruisverbond gaf Zondag tweegroole tooneeluitvoeringen ten bate van de t. b. c. vereeniging. Opgevoerd werd 't groote tooneelwerk in 4 bedrijven van J. J. C. Wahlen »De Vadervloek». Het spel dat de jongens leverden mogen we goed noemen. Vooral sommige rollen werden zeer goed uitgebeeld. Het decor was schitte rend. De costumes tip top in orde, de grime passend bij de typen. Het tooneelwerk zelf kan onze goedkeuring niet wegdragen. We vinden het jammer, dat jongens met zoovi el'oewijdingen zooveel looneel- lust niet een betere keuze gedaan hebben om hunne acteurstalenten door ten toon te spreiden. We hopen een volgende keer een meer natuurlijke greep uit het wer kelijk leven, verstaanbaar voor de spelers zelf en gespeend van opge schroefde holle phrasen, op het tooneel gebracht te zien. Beide ui voeringen waren zeer goed bezocht. Jubileum. Zaterdagavond herdacht de har monie »Apollo« het heugelijk feit, dat de heer P. B. Bisselink gedu rende den onafgebroken tijd 25 jaren den dirigeerstok over het corps zwaaide. In woord en souvenir werd de jubilaris bij gelegenheid van den werd herbenoemd tot secretaris. de jongens, schitterden bijna allen Onze stadgenoot de heer G. van door afwezigheid. den Bosch is door de gewestelijke crisis rundvee-centrale benoemd in de commissie voor de teellbeperking van het rundvee in het district Geertruiden berg. Als teller zal hij optreden in de als eeti groote tekortkoming op. gemeenten Geertruidenberg, Made, Na de afhandeling van eenige Wagenberg en Terheijden. huishoudelijke zaken kreeg de heer Deze telling zal eerdaags worden H. Verbakei uit Lieshout, landbouw- gehouden. 0' kundige voor het Zuiden van het Predikbeurten op Zondag 4 Inlichtingsbureau voor kalkstikstof °P Fabruari 1934. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des v.m. 10 uur Ds. van Dijk uit Breda. DUSSEN. De heer P. van der Zou wen, lid van den raad dezer gemeente, is candidaat gesteld voor bestuurslid van het Provinciaal Comité voor Noord-Bra bant en Limburg van den Chr. Nat. Werk mansbond. Tot bestuursleden van het fanfarecorps »Wilhelmina« alhier, zijn gekozen de heeren J. Jongbloets en J. van Mierlo. De commies der Directe Be lastingen Tj. Smink alhier, is in gelijke betrekking overgeplaatst naar van den Akkrum (Fr.) Zaterdagavond j.l. is bij de Majoor der Rijksveldwacht dooreen zekeren H. aangifte gedaan dat hij bij het café van B. de W. aan de Dussebaan was mishandeld door een zekere S. alhier. Deze zaak wordt door de rijkspolitie onderzocht. elf alhier, per rijwiel over de Nieuwe steeg, komende van de Hank. Hij werd aldaar aangevallen door een zekeren B. S. fabrieksarbeider, wo nende te Dussen, die hem met een mes boven in zijn hoofd slak. De verwonding is niet van ernstigen aard ofschoon hij nog al hevig heeft gebloed. Door den Majoor der Rijks veldwacht en den gemeente-veld wachter is proces-verbaal opgemaakt. HANK. Dezer dagen werden bij de woning van den veldwachter Keiler, terwijl deze niet thuis was, verschillende baldadigheden gepleegd van uilgenoodigd ter bespreking van de oprichting eener vereeniging van ziekenlniisve» pleging voor de stad en omstreken. Da; r de meesten veel bel ng stelden in de zaak we* d een commissie van vootbereiding be noemd, bestaande uit de heeren H. Meerhorst en P. Verschure alhier, J. Buijs Herpt, K. v. d. Mooren en K. v. d. Velden Wijk, die met den voorzitter van Heusd ns Belang con tact zullen zien te kr gen met per sonen uit de omgeving en de mid delen zullen overwegen, om tot op richting te komen. Bu ten de Wijksche Pont had Zaterdag een aanrijding pl als van' een fietser, den iieer P. E een luxe auto, n iar men zegt door verkeerd rijden van den eerste. De heer P. werd eenue meiers meege sleurd en bles-eerde toen het ge beente in de ki.i<\ terwijl tevens het scneenbeen gedeeltelijk werd ver splinterd. Zaterdag speelde de voetbal- vereeniging Longa tegen W. V. V. te Werkendam voor de S.O.S. comp. en won met 4—0. Zondag werd hier gespeeld voor de comp. B.V.B door Juliana I en Devo II 's Bosch, de eerste verloor met 12 en tevens door Juliana II en Devo III. De laatste won met 6—1. /fslatiedag die het gezelschap Zaterdag Voor de comp. van den R.K. jl- hield gehuldigd. voetbalver» eniging speelde P.S.V te \Vaar de heer Bisselink in zijn Helvoirt tegen Emos aldaar. Deze loopbaan van een kwart eeuw op wedstrijd eindigde met gelijk spel een prestatie mag wijzen die weinig 4_4 dilettanten dn ecteuren zullen leve- ren, mag een wooid van hulde ook onzer/ijds niet ontbreken j Alleen van het corps hadden we verwacht, dat het gelegenheid had gegeven ook meer van buiten met het jubileum te mogen meeleven. Ongetwijfeld zou ook buiten »Apollo« het den heer Bisselink niet aan at tentie ontbroken hebben. Uitvoering »Apollo«. De vroolijke avond welke de Harmonie »Apollo« op verzoek van de geestelijkheid om het sterfgeval van Mgr. Pastoor Völker had uil- ge teld tot Zondag 28 Januari is om dit uitstel niet minder geslaagd. Het Kaspolavos ensemble met den komiek parodist Henry Woodward en de humorist Jos de Winter hebben op een groot succes mogen bogen. Kaspolavos bracht er met zijn entreeinuziek de stemming di rect in. Woodward deed de zaal reeds met zijn eerste optreden schudden van het lachen, en Jos de Winter deed er het zijne bij om het amusement lot een toppunt te voeren. De stampvolle zaal heeft van 8—12 uur genoten. De twee Mara- nellys brachten een amusante,doch tevens kunstvolle afwisseling in het rijk gevarieerde programma. Ongeval. In den nacht van Zaterdag op Zondag werd de heer C. v. d. v'. in de Peperstraat door een ge voo-.bij- g.ingers aangetroffen kermend op het trottoir uitgestrekt. Met behulp van eenige hoen van »Apollo» die van hun staliedag huiswaarts keer den werd v. d. V. naur huis ge dragen. Bij onderzoek van den huisdokter, 1 leek dat van der V., het linkerbeen ge roken had. De verklaring door h«m afgelegd, konden niet het noo- dige 1 cht brengen hoe dit ongeval ontstaan was. Van de V. is ter be handeling in het Ziekenhuis te Waalwijk opgenomen. i R K. Voetbalvereniging D. E. S. 1 Terwijl de ontmoeting ÜSS DES I werd afgelast gingen op het Don Bosco-terrein alhier DES 11 IaSt. Het spel ein- was een span nende wedstrijd die verschillende fraaie momenten leverde. Op het DES terrein bracht Vios DES Ila een bezoek. Het terrein was slecht bespeelbaar en glijpartijen vormden de hoofdschotel, zoodat fraai spel uitzondering werd. DES was over wegend sterker dan Vio* ofschoon verschillende schitterende kansen deerlijk verknoeid werden. De gast- heeren bleven de meerderen met 4-2. Kaatsheuvel, 29 Jan '34. Ontivikkelingsauond J. Boerenstand. Zaterdagavond werd in de zaal van den heer Jan van Dun een Ontwikkelingsavond gehouden van den R.K. J. Boerenstand alhier. De opkomst van de jonge boeren was uitstekend. De ouderen die uit dezen avond voor hun bedrijf zeker zoo veel hadden kunnen leeren als Zelfs het bestuur van de plaatse lijke afd. van de N. C. B. was geheel absent. Zeer terecht merkte de heer van der Sanden leider van den land- bouwcursus in onze gemeente dit in Groningen bet'woord. Hij zette uitvoerig de samenstelling, de wer king, het uitstrooien, de tijd van aan wending, mengen met andere kunst meststoffen, de bemesting op diverse landbouwgewassen, de bestrijding van plantenziekten en onkruid, door de kalkstikstof uiteen. Nadien verduidelijkte hij zijn practische lezing niet een serie licht beelden die nog duidelijker de toe passing als lfemestiig en onkruid— bestrijding deden uitkomen. De aanwezigen waren zeer content over den leerrijken avond en ook de enkele oudere landbouwers spraken hun groote tevredenheid hierove:*uit. Met een woord van dank aan den heer van der Sanden en den spreker avond sloot de Voorzitter J. B., de heer J. Klijn, de van den avond. Intocht en plechtige installatie. De intocht en plechtige installatie van den nieuw benoemden Pastoor den ZeerEerw. Heer J. v. d. Brekel zij aan een boerderij hadden ge kaapt, voorts wegens diefstal van paling en sigaren. De eerste beriep zich op ziekte. Maar je bent toch nog gezond genoeg om sigaren te stelen en te rooken, oordeelde de president. Verdachte, varensgezel, olieventer en bereid en geschikt voor ander werk, zeide in eenige jaren niet meer te hebben gewerkt, omdat hij »mankeerende was«. Maar dat stelen dan? vroeg de president. Dat heb ik uit armlede gedaan, beweerde verdachte. Hij had zich bij den burgemeester gemeld om hulp en hij meende dat de burgemeester verplicht was hem vanwege de gemeente volgens de Armenwet te helpen, maar de bur gemeester deed niets voor hem. De eisch van den adv. gen. luidde bevestiging van het vonnis. Dus zal verdachte de gevangenisstraf be houden. Ik ben geen mensch voor de gevangenis, daar kan ik het niet uithouden. Hij had een doktersbriefje mee gebracht, houdende verklaring, dat hij wegens gezondheidsredenen geen gevangenis zou kunnen verdragen. Verdachte is t.b.c. lijder. De adv. gen. zeide niet op het kletspraatje van den dokter van het dorp X. te kunnen afgaan. Spr. had inlichtingen ingewonnen bij den directeur der gevangenis te Scheve- ningen, welke gevangenis voor zulke patiënten-veroordeelden aangewezen is. De zeelucht is daar goed en er is een dokter en een ziekenzaal, daar is orde en regel welke weldadig aandoet en beter voor de veroor deelden is dan hun ongeregeld, onverzorgd leven in de maatschappij. Een matige levenswijze is goed voor t.b.c. lijders. De adv. gen. requireerde dan ook, dat verdachte in S* heveningen zijn straf zou ondergaan. Als 't daar zoo goed is, dan wil ik er gt'éég heen, zeide verdachte In De Werken heb ik het verschrik kelijk slecht, maar als 't in de ge vangenis beter is, laat mij er dan maar naar toe gaan 1 Verdachte A. v. d. S. beriep zich op armoede door werkloosheid. In De Werken werd heel slecht voor de noodlijdenden gezorgd. Verdachte kreeg geen steun en moest dan wel gaan stelen. Ook tegen hem luidde de eisch bevestiging van het vonnis. Uitspraak 10 Febr. a.s. zal Donderdagavond a.s. geschieden. Op uitnoodiging van de geeslelijk- Zaterdagavond j.l. te circa half heid der Parochie werd hedenmor gen J°s*'ph Tilburg door. reed een zekeren C. D. arbeider in de Patronaalszaal een biieenkomst digde met 1-1. Het HeT ieseadePnaa^0dPge^0ten ]ongCnS' én den InU n I V J van der W De st, bijeenkom- gehouden van afgevaardigden uit de diverse beduren dervereenigingen om bovengenoemde zaak te bespreken. Besloten werd dat nagenoeg de zelfde stoet zal geformeerd worden die Woensdag jl. Mgr Völker graf waarts begeleidde. Waar de ont vangst en installatie 's avonds ge schiedt zullen echter de schoolkin deren niet aan den stoet deelnemen. Aan de grens van de parochie nabij de Marechausseekazerne zal zijn Z.E'tw. onhangen en toegesproken worden door den Voorzitter van het Kerkbestuur den heer J. de Bondt heer Te-Ben" heJafe °r rr?n-^^"^"'kerkwaarls'trekken'alwaar nietaVüne°n°€ilr don Ps^Laudale pt'rf Enum zullen ontgaan. de nieuwe Putoor naar het Priester- Een dezer avonden was bij een koor zal begeleiden. RECHTZAKEN. Een gevangenis als ziekenhuis. W. B. en A. v. d. S., twee nog vrij jonge personen uit De Werken waren in hooger beroep gekomen van eenige vonnissen, waarbij zij ieder tot tweemaal 14 dagen gevan genisstraf waren veroordeeld wegens diefstal van een paar ganzen welke AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 7'/, u. Tooneeluitvoering »Het nest ontvlucht» i.»i. Gildenbond. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S. W.G.V. Donderdag 5'/4—ö'/j u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8''a—10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.4510 uur. Zaterdagavond Serenade Gouden Bruiloft Liedertafel O. en V. en harmonie St. Crispijn. Zondag 12 uur. Algemeene jaar vergadering Liederlafel O. en V. GEMENGD NIEUWS. Poging tot doodslag. Zaterdagavond heeft te Groningen de 58 jarige colporteur E. K die sedert eenigen tijd een liefdesbetrekking on derh eld met een aldaar wonende 44 jarige weduwe, getracht zijn mede minnaar, een 18 jarigen kostganger dezer vrouw, van het leven te beroo ven In opgewonden toestand drong hij de woning binnen en maakte ruzie met den jongen man. Toen haalde hij een me9 voor den dag. greep den jongen aan en stak naar hem Deze wist zich lo9 te rukken, doch kreeg bij het afweren van den stoot een wonde aan de 1 and. De gewonde vluchtte de trap af De woesteling greep toen een bijl om den aangeval lene daarmee een slag op het hoofd toe te brecgen. h tgeen hem echter door de vrouw werd belet. De man werd spoedig gearresteerd Op hem werden twee messen gevon den. Hij zal wegens pogii g tot dood. slag worden vervolgd. Twaalf visschers omgekomen. Naar uit Rykjavik gemeld wordt, heeft aan de Wesikust van IJsland een botsing plaats gehad tusschen de Engelsche trawlers „Sabik" en .Eu tbamia*. Eerstgenoemde zonk terstond en van de uit 14 koppen bestaande bemanning konden slechts twee per sonen gered worden. Alle overigen verdronken. De twee overlevenden bevonden zich op het oogenblik van de botsing juist op de commandobrug en spron. gen terstond na de aanvaring op de .Euthamia* over. De kapitein en een bootsman van de .Sabik" dreven nog enkele minuten aan de oppervlakte van de zee, doch konden door den zwaren golfslag en doordat in de .Euthamia" zelf een groot lek was geslagen, niet worden gered. De .Eu thamia" slaagde er in, ondanks de opgeloopen averij de haven van Dyrafjord binnen te loopen. Fraude te Boxtel. Bij het gemeentelijk gasbedrijf te Boxtel i9 ernstige fraude aan het licht gekomen Het beheer van het be. drijf, dat zijn ga9 van de staatsmijnen betrekt, gelijkt op een jamboel. Hoe de vork precies aan den stoel steekt weet men op het oogenblik nog niet. Evenwel heeft men termen aanwezig gevonden tot het opmaken van proces verbaal tegen den 24 jari gen kantoorbediende v. B. wegens verduistering en het plegen van valsch heid in geschrifte. Hem is tevens ontslag verleend. De Directeur van de fabriek N. en de boekhouder H. zijn in verhoor genomen. Z= zijn evenwel daarna weer in vrijheid gesteld. Er heerscht momenteel in Boxtel groote verontwaardiging, hetgeen zeer begrijpelijk is Noodtoestand aan de Gele Rivier. In de Chineesche provincies Hoe- pei en Honan, die door de overstroo ming van de Gele Rivier zijn geteis terd, heerscht een verschnkkeliike toe stand. Naar verluidt moeten reeds 10 000 personen om het leven zijn gekomen. Het grootste deel hunner zou zijn verdronken of doodgevroren, terwijl ve en nog worden vermist Verscheiden districten zijn geheel verwoest In de geteisterde districten vriest het, dat het kraakt Groote ijsschotsen worden door de woeste rivier meegesleurd, waardoor de red. dingspog>ngen zeerworden bemoeilijkt. Tragisch ongeluk te Veghel. Maandagmorgee omstreeks 8 uur heeft in de graanfabriek van de Wed. F. v. d. berg te Veghel een groot ongeluk plaats gehad, dat een arbei der het leven heeft gekost. Toen op de tweede verditping, waar ongveer een ton mais lag opgestapeld, de arbeiders v d Til taart en Hazelberg bezig waren met op hoopen zetten van rnais, stortte plots een stuk van een der gevels in. De 24 jarige P v. d. Tillaart werd door de wegvloeiende mais meegesleurd naar buiten en onder de mais en afvallende steen blokken bedolven. Onmiddellijk wer. den reddingspogingen in het werk gesteld om den ongclukkigen jongeman te bevrijden. Hij werd echter dood te voorschijn gehaald. Het lijk werd overgebracht naar het gasthuis v d. Tillaart was de eenige kostwinner uit een gezin van 6 personen, waarvan de vader werkloos is. De andere arbeider Hazelberg wist zich vast te klampen aan een balk. Hij heeft daaraan gedurende enkele minuten in een zeer netelige positie gehangen, want doordat de lichtlei. ding verbroken werd, ontstond er een knetterende vonkenregen, waar Hazel, berg tusschen hing. Toegeschoten hulp wist hem geluk, kig nog te bevrijden. Diefstal van f8300. In den nacht van Zaterdag op Zon dag hebben dieven zich toegang ver schaft tot de bakkerij en fabriek van de firma T. den Hartighte Rotterdam. Uit de in het kantoor staande brand kast hebben zij, na de deur deur ge forceerd te hebben, f8300 gestolen. Oceaan-vliegtuig neergestort. Het vliegtuig de Savoia Marchelti, dat Zaterdag met Lombardi en Mazotti, als piloten van Rome is gestart voor een vlucht naar Zuid- Amerika, is neergestort op een plaats twaalf mijlen ten Zuiden van fort Aleagar in Brazilië. Het toestel is geheel verniel, doch de vier inzittenden zouden onge deerd zijn. BINNENLAND. De Regeering en de fascistische stroo. ming en. In haar antwoord op de begroo- tingsbeschouwirgen der E K. schrijft de regeering over de revolutionnaire stroomingen om het volgende: De staatsopvatting van fascisme en nationaal socialisme, waarin voor re gelmatigen volksinvloed en geestelijke vrijheid geen plaa!9 is, kan niet ernstig genoeg bestreden worden. Bij velen bestaat het betreurenswaardig misverstand, dat krachtige gezaghand- having in een parlementair geregeerd land niet tot de mogelijkheden zou beboeren. Volgens onze wetgeving behoeft een vereeniging niet vrrboden te worden verklaard, doch zij is verboden, in dien zij strijdig is met de openbare orde Deelneming aan een dergelijke vereeniging is strafbaar. Krachtens deze bepalingen kan eventueel tegen leden eener communistische organisa tie worden opgetreden. Een andere vraag is, of met een dergelijk optre den het gunstig resultaat zal worden verkregen, dat verscheidene leden hiervan verwachten. Binnen zeer korten tijd kan de instelling worden tegemoet gezien van een commissie tot onderzoek van de noodzakelijkheid en doelmatigheid van wettelijke en andere voorzieningen met betrekking tot het bekleeden van lidmaatschap van de vertegenwoordi- gende lichamen door personen, wier staatkundig streven kennelijk is gericht op verandering der staatsinstellingen met toepassing of bevordering van onwettige middelen. De regeering heeft te goed vertroa. wen in den gezonden zin van ons volk en zijn gehechtheid aan aloude tradities, om te kunnen vreezen, dar, wanneer regeering en volksvertegen, woordiging haar plicht begrijpen, het nationaal socialisme hier ooit wortel zou kunnen schieten. Wanneer mocht blijken, dat ook van sociaal democr. zijde dergelijk optreden wordt aange prezen als door den leider der N.SB., zou een gelijke maatregel voor de S.D.A P. niet achterwege blijven. Terecht wordt door vele leden de staf gebroken over de onverantwoor delijke wijze, waarop de propaganda van nat. soc. zijde gevoerd wordt. Daarbij wordt niet slecht9 met onver, vulbare beloften gewerkt, doch men ontziet zich zelfs niet, te werken met volkomen valsche voorttellingen. Ned.-Belgische besprekingen. De onderhandelingen, die thans tusschen de Nederlandsche en Bel gische gedelegeerden alhier werden gevoerd over de Nederlandsch-Bel- gische economische verhoudingen, zullen nog gedurende onbepaalde tijd worden voortgezet. Naar de Telegraaf werd verzekerd, kunnen zij nog wel een veertiental dagen duren. De mogelijkheid beslaat ech ter, dat de onderhandelingen te Brussel worden onderbroken en in Den Haag zullen worden voortgezet. De loonsverlaging pij de Spoorwegen. De minister van waterstaat heeft aan de directie van de Nederland sche Spoorwegen bericht, dat hij bereid is om, de voorgestelde loons verlaging van 4 pet. goed te keuren. De regeling zal in geen geval later behooren in te gaan dan 1 Mer 1934. R.K. Handtlshoogeschool. Onder groote belangstelling heeft mr. C. P. Romme, benoemd tot lector in de sociale wetgeving aan de Ned. R. K. Handelshoogeschool te Tilburg, Maandagmiddag zijn ambt aanvaard met het uitspreken van een rede over het begrip «Arbeid naar Nederlandsch rechl«. BUITENLAND. Hitler's Rijksdag rede In een uitvoerige Rijksdag rede heeft rijkskanselier Hitier, op den eersten verjaardag van zijn bewinds. aanvaarding, de doeleinden der Duit- sche buitenlandsche politiek uiteenge zet, die kunnen werden samengevat in de woorden: vrede en rtchtsgelijk heid. Hij zeide ook de tegenstellingen tusschen Frar.krijk en Duitschland te willen wegnemen Wat de spanning met Oostenrijk betreft keerde Hitler zich met klem tegen de bewering dat het Duitsche volk Oostenrijk met ge weld wil overmeesteren. Op het gebied der binnenlandsche politiek trok vooral de aandacht Hit- Ier s verklaring, dat de kwestie van de monarchie thans builen de discus sies moet blijven. LETTEREN EN KUNST. De heer L. Morisson, opera-zanger, die meermalen ook in Musis Sacrum optrad, is te Antwerpen overleden. denkt aan de voor BESTELORDERS ingevolge Art. 19 in practische bloc9, al of niet bedrukt met firmanaam REGISTERS tot inschrijving van ontvangen facturen voor fabrikanten en han- delaren. REGISTERS tol inschrijving van dubbelen der verzonden factuurs voor fabri kanten, in elke gewenschte dikte, is het billijkst en vertrouwdst adre9 Direct olt voorraad leverbaar AIJV fc.H 1 fcjvi left. Allen die iets te vorderen hebben van het Buurtcomilé voor de Gouden Bruiloft VERSCHUREN-AMMERD0RFFER worden verzocht hun rekening, voor Vrijdag 1 Februari in te dienen bij den Secretaris van hel comité den heer H. VAN HELVOIRT, Grooteslraat 152. Rechtskundig Adviseur HAVENSTRAAT 5 (Nablf het Station) met het opmaken van akten betreffende den verkoop van roerende en onroerende goederen zooals:Inboedels hulzen enz. Billijke conditiën. Omzetbelasting

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6