Brie! ui! de Drunsnscïie haal Ruwe handen Drunen, 1 Febroearie 1934. Munheer van de ii"aant Alle meensen wen gek weer. Vurrechlig de Mèèrlsche buien ko men aafgezet. Dè zamme wè worren di joar. Al lang hek 't gezeed. Die katten, joa wij hebben bij oons zo'n klein veftig, die doen me toch lullijk 's naachts, dè heuien en zien vurgoi. Ik hauw 't altij mèr mee Kiskus „ge lukkig dè me er gin van alle iets oan te zeggen hebben", zee tie gemellijk en gelijk heeftie. Gogged mèr us noa in oew noaste t mgeving. Dèr, unnen bieënkurf kan nog nie bestoan mee meer es eenen bons. Dan hedde ur toch nog die in oons klein Koninkrijkske heel de kliek op zun- nen kop wullen zetten. 't Zal nie goan! Al sturen ze nog zooveul traande kraanten en bloikes rond; unnen Drunensche meens valt nie om. Die draait zun rokske nie om veur wè gesauwel of gededdel van dun eenen of dun aandere, die al us wè vvijer de wereld in is gewist es van- doag en giesteren. Woarom wullen ze alles aanders in richten? Eigen belang, niks es eigen belang zèk oe. Ze dèènken ammel dè ze eens urn nen Hitler of unnen Mouselinie zallen worren, mèr dè zal tur lullijk op dur neus vallen. Kèk ze mèr us noa. Neeë, Drunen blèft zun eigen lèven- tje laaien. Vrimde illementen worren zonder veul poppenkaast aafgewezen. Of ze 't bij oons geprubeerd hebben om rekloame te moaken veur dieë nij- vurwetste flauwekul? Zeker, mèr ze zèn mee dur gatje in 'l woater gevallen. Mer goed ook, want ik geef oew op un briefke, dèk ur gère un stel blauw erten op vur- seho'en haai, op die lui. Wij trekken oons eigen niks of heel weinig van dieën flauwekul oan. Wij hebben wel wè daanders te doen. Deze keer hek mun plots in oewe kraant besproken om zoo us 't een en daander te vurtellen van dè sport ist dè me veur virtien doagen of drie wèè- ken in Drunen hebben meegemokt. Net zook zeg, drie wéken geleje zit ik Zondags onder de schauw, mee mun voeten op de kachelpoot van oons boerenkachel un lekker pepke tebak te rooken, toen oons Drieka dun huis in komt geloopen, opgetogen en wel en zee „Tienus, doar is meziek in de baai". DRUNEN. Voor de leden der Veeverzekering werd in de zaal der Meisjescongregatie een algemeene jaarvergadering gehouden. De voor zitter dhr. C. v. Drunen opende de vergadering na een welkomstwoord met den chr. groet. De secretaris dhr. L. de Wit las de notulen der vorige vergad ring. Deze werden goedgekeurd. Uit het financieel ver slag bleek dat op 1 Jan. 1933 in kas was f 23.07. De inkomsten bedroegen f 1567.81, de uilgaven f 2097 20, alzoo nadeelig sald i van f529.39. Aan schadevergoeding werd uitbetaald f1932. Tekort in kas op 31 Dec. 1933 f2632. De vereeniging telt 1 -10leden met 626 stuks verzekerd vee Na bespreking van enkele aangelegen heden sloot de voorzitter met den chr. groet. In de zaal der Jongens- congregatie zal Zaterdagavond ten halt acht voor het publiek een generale repetitie worden gehouden door de solisten die a.s. Zondag deelnemen aan het solistenconcours te Boxtel. c/ Zondag zal alhier een comp.- wedstrijd worden gespeeld tusschen de Vlijmensche Boijs III en V.J.C.I. Aanvang 1 uur. C7 Op Zondag 4 Febr. zal in de zaal bij den heer Th. Elshout een uilvoering gegeven worden door de harmonie »de Volharding» voor heeren donateurs en hunne dames, met medewerking van een tweetal humoristen. JiLSHOUT. Zondag 11 Febr. zal in de zaal bij de Eerw. Broeders een tooneeluitvoering worden ge geven Opgevoerd zal worden »Die geen hart had», tooneelspel in 4 bedrijven. NTEUWKUIJK. Op initiatief van de plaatselijke kasteleins alhier werd in calé Geraerls een bijeenkomst gehouden, waartoe alle caféhouders ter plaatse waren uitgenoodigd. Het doel dezer bijeenkomst was bespre kingen te houden om dit jaar ge durende de Carnavalsdagen enkele festiviteiten op touw te zetten. Men kwam overeen een optocht en groeps wedstrijden van gecoslumeerde per sonen te doen plaats vinden, waar- „Muziek?" „Un hermenie of zooiets, want dui delijk heur ik de dikke trom ur boven uit". „Och meens, dè kan nie. Zoo mid den in de wenter kan tur toch niks bezunders in oons haai te doen zijn". „Ik heb 't toch duidelijk geheurd". „Kan best". Joa, wè moette al aanders doen es mèr gelijk geven. Wast mooi weer ge wist, veur de tijd van 't joar dan hak ur al'icht us op uit gegoan om de zoak te onderzuken. 't Was meen te wenderig en gij wit ook goed „unnen auwen boom kan nie veul hebben en zeker ginne sturm- wend". Saanderen doags was tur onze Giel al. „Ik heb oew giesteren gemist op 't Sportersterrein, Zedde nie goed". „Joa, dè goi wel, mèr wè moes ik op dè Sporters of hoe nuumde gij dè ook wir, goan doen?" „Hedde dan gin meziek geheurd?" „Ikke nie, mèr moeders hèk wel zooiets heuren proaten van mez:ek, hermenie en weet ik veul. En dan dur bij, 't weer was meen te killig, om mun eige mee zukke dingen op te hauwen". „Di was iets heel b°zunders, voader. De Sporters, die voetbalclub, die kin- de toch, nou die vierde toen dur 10- joarig bestoan". „Is dè alles?" „Mèr voader, hoe kande zoo proa ten. Ge loat heuren, dè ge toch echt nie veul van voetballen aaf wit. Un voetbalclub tien, tien vol joar loaten bestoan en oan dun draai hauwen en steeds toe loaten nemen, di is wè". Ik zin ook: „Giet, ik geef sebiet toe, dèk ur nie veul verstaand van heb. Gij moet het me dus nie kwoalijk ne men es ik een of aander wè lomp vroag of zeg. Mèr vurtel me us wè van die 10-joarige bestoanderij". „De Sporters, voader, zèn un groo- te tien joar geleje opgericht. Zoo es elke vureeniciiTg, in 't beg'n nog klein, slap en vechten om de boel overèind te hauwen. Mèr deur volhauwen en volharden zijn ze geworren tot dè wè ze nou zèn; één van de grootste clubs uit oonzen omtrek. Op dur eige wieken zèn ze vort blij ven draaien. Deur un werkzoamheid en steun, die in dun beginne hoofdzoa- kelijk van binnen van dur eigen lee uitging, zèn ze nou geworren un club die steun krijgt en meelèven van hil oons durp en omgeving. Es ik oew toch vurtel voader, hoe druk 't was op de receptie, die ze op dieën dag hieven, dan slodde oew haanden in mekare. Alle vureenigingen uit Drunen lééf den mee in 't 10-joarig bestoan van „De Sporters". Dur clubhuis was te klein om al de belangstellenden cn receptiegangers te herbergen. Ge kont efkes langs 't bestuur heene loopeo en ze feliciteeren mee dur jubileum cn dan moeste gauw deurgoan om plots te moaken veur de volgenden". „Is dè toch woar? Spijt hèk ur van dèk doar nie bij zij gewist. Ik weet nog zoo goed dè ze doar dè terrein han over de kenoaldijk en doar langs de Voart. 't Is nettuurlijk mun eigen schuld wir gewist. Wir eigengeraaid gewist. Tienus bétert oew leven!" „Dè moette nie uitvlakken, voader, tien joar un voetbalclub loaten be stoan. Dè is heel wè. Gij wit dè nie zoo goed es ikke, mèr doar is heel wè meensenkinnus en geduld veur noo- dig". j „Hoezoo?" „Moette clè nog vroagen? Mistal krijdde te doen in un voetbalclub mee jongens van zeuvenlien joar en auwer. 1 Ze zèn in 't kwaaiste van dur leven, zoo es ze dè numen. Om doar goed mee om te kannen goan, dè valt nie mee". „Dè geleuf ik goed. Op dieën auwer waarde gij ook unnen echte broerling. Mèr mee dè alles hèk toch respekt j veur de Sportesr gekregen. Zoo ge zegt, Giel, een van de grootste en besïe clubs uit dun omtrek. Doar goi ik groot op. Geëerd bij alle vureenigingen in de zeitde plots, dè wul ook wè zeggen", i „Dè geleuf ik wel, voader. Es ge er nog bij bedenkt, dè de clubs, voetbal- clubs in Drunen op echt vr-endschao- pelijken voet mee mekare ston, dan besefte zon fist nog meer es iets bui tengewoons". „Kérel, kérel Giel, wè heb ik toch veul gemist. Mèr ik zal nie tun aach- tere blijven mee meen wenschen. Sporters, de beste wenschen van ineen en Driekas en dè ge nog veul joarkes maagt blijven vorthestoan. Joa, zoo is 't nou eenmcal in dees wereld „Woa^ unnen wil is, 's unnen j weg". j Mee dezen slagzin veur d'oogen, zijn dur meer dingen in oons durp oan 't draaien en zoo'k hier en doar cm beur goan, draaien ze de goeie kaant uit om iets te worren. De ze doarom volhauwen en un veurbiid nemen oan de Sporters. Ik moet de „keuen" goan voeieren zun ze in 't Geldersche zeggen en dè moet ik ook, want ze brèken dun bak hekaant aaf. Munheer, de groeten van oons twee- kes. Hou doe. TIENUS. voor door de kasteleins geldprijzen besch kbnar zullen worden gestold. Ter beoordeeling van een en ander zal dan in elk café een z.g. jurylid zitting hebben voor toekenning der prijzen. Een en ander zal nader worden bekend gemaakt. Rij ren gehouden vergadering in café Brok om te komen tot de oprichting van een supporters veree niging was nogal animo. Naar aanlei ding daarvan zal dan ook Zaterdag a.s. in bovengenoemd cafédedefini tieve oprichting dezer club plaats hebben Er zal alsdan ook een be stuur worden samengesteld, waa om belanghebbenden worden uitgenoo digd deze vergadering bij te wonen. SPRANG-CAPEllLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 4 Febr. 1931 Ned. Herv. kerk v.m. 9 30 uur Ds. P. J. Vreuge ihil van Gorinchem, n m. 2 uur Ds. Slcniper v:tn Waal wijk. Jaarvergadering der «Hulpkas», onderafdeeling der afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbo d «Patri monium» op Zaterdag 3 Febr., des avonds halt 8, in de zaal van den Chr. Volksbond. Agenda Opening, notulen, inge komen stukken, jaarveislagen secre taris en penningmeester, Bestuurs verkiezing, Rondvraag en Sluiting. De Chr. Besturenbond «Sprang Ca pel Ie» komt a.s. Maandagavond halt 8, in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in alg meene ver gadering bijeen. Agenda: Opening, Notulen, Inge komen stukken. Bespreking Jubi leum C.N.V., Rondvraag, Sluiting. In het café van den heer van Zwieteri ig alhier zal op Zaterdag 17 Febr. a s. een barakwedstrijd worden g houden waarvoor enkele waarde volle prijzen, in den vorm van meubilair beschikbaar worden ge steld. CAPELLE. Woensdagmiddag ge raakte de heer D. uit Loonopzand, met zijn auto op den weg naar het CapeFch'* Veer alhier, door slippen in den diepen bermsloot. De wagen kwam vrijwel recht standig met den neus in den modder te staan. De heer D. wist zich gelukkig nog uit zijn benarde positie te redden. Met een kraanwagen van de firma de Giaaff Co. uit Waalwijk, werd de onfortuinlijke auto in korten tijd weder op 't droge gebracht en naar de garage vervoerd. CAPELLE. Onder leiding van zijn voorzitter, den heer J. Michael, hield het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» j.l. Dinsdagavond in het gymnastieklokaal zijn jaariijksche algemeene ledenvergadering, welke goed bezocht was. Ongeveer 8 uur opende de voor zitter de vergadei ing en heette alle aanwezigen hartelijk welkom, waar na hij een kort openingswoord sprak, waarin hij de werkende leden dank bracht voor den in het afgeloopen jaar betoonden ijver en hij ben aanspoorde iu 1934 met nog meer ambitie getrouw de repetities te be zoeken en zich door nauwgezette studie verder in de muziekkunst te bekwamen, waai na de secretaris de notulen voorlas der vorige algemeene leden vergadei ing, welke onveranderd werden vastgegesleld. Vervolgens bracht de secretaris, de heer W. J. van Nieuwenhuijzen, verslag uit omtrent den toestand er. de werkzaamheden van het gezel schap over het afgeloopen jaar, in welk verslag de voornaamste ge beur ten isst n, die voor de vereeniging van belang waren, gememoreerd werden en waarin met vreugde melding gemaakt werd van de suc cessen, zoowel door de \erceniging als door solisten op concoursen behaald. Uit het verslag van den penning meester den heer E. Colet, bleek, dat niettegenstaande de sl chte tijds omstandigheden, de kas sloot met een voordeelig saldo. De rekening en ve-antwoording werden do >r de heeren L. de Jong en Joh. Sterren- burg nagezien en in orde bevonden. Mei een woord van dank aan den penningmeester voor zijn accuraat beheer en keurige boekhouding werd deze rekening en verantwoor ding vervolgens goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren J. Miehaël, E. Coh.t, en H. W. Kerst, werden bij acclamatie herkozen en namen onder dank— zegging voor het in hen gestelde vertrouwen deze benoeming aan. In zijn dankwoord her nnerde de voorzitter nog even aan de oprich ting der vereeniging en bracht hij hulde aan den grondlegger van het gezelschap, onzen oudvoorzitter, thans eerelid, den 1 eer Adr. van Beek te Bdthoven, die nog steeds met de meeste belangstelling met de vereeniging medeleeft. Na de rondvraag, waarvan door enkele leden gebru;k werd gemaakt en waarbij in beginsel besloten werd tot deelname aan het Maandag 21 Mei a.s. (2en Pmksteidag) door de muziekvereeniging «Harp en Luit» te Vuren te organiseeren Nationaal Concours voor Zangen Muz<ek gezelschappen, werd hel huishou delijk gedeelte van dezen avo;.d door den voorzitter gesloten. Neg eenigen lijd bleef men daarna in gezellig samenzijn bijeen in welken tijd een collecte gehouden werd ten bate van het Fonds lot slichting en instandhouding van een muziektent,welke cobecte ruim f 12 opbracht. Voor de Ned. Herv. gemeente alhier hoopt a.s. Zondag des mor gens half tien en des namiddags half drie op te treden ds. Cuperus. Gedurende de maand Januari 1934 werd in de Rijkspostspaarbank op het hulpposlkanloor te dezer plaatse ingelegd f 6569 88 en terug retaald f 13960.09 Het aantal inlagtn bedroeg 78 en dat der terugbeta—r lingen 62. In het gebouw voor Chr. Belangen werd een dezer dagen onder leiding van den heer K. Alblas de jaarvergadering gehouden van de A. R. Kiesvereeniging alhier. Deze bijeenkomst werd door den voorzitter op de gebruikelijke wijze geopend, waarna de notulen dei- vorige vergadering na voorlezing werden goedgekeurd. De secretaris bracht daarna een keu>ig verzorgd verslag uit omtrent den toestanden de werkzaamheden der vereeniging o\er het afgeloopen jaar, welk ver slag evenals dat van den penning meester onder dankzegging werd goedgekeurd. De aftredende bestuursleden, de heeren K. Alb as en A. Hommel, werden herkozen en lieten zich deze hernieuwing van hun mandaat welgevallen. De heer R. van Dalen, die de vereeniging op de gehouden depu— laten vergadering vertegenwoordigd had, bracht verslag uit omtrent het verloop dezer vergadering. Ten slotte volgde de rondvraag, waarna deze vergadering door den voorzitter, met een woord van dank voor de belangstelling, met gebed gesloten werd. J.l. Woensdag kwam de land bouwer G. S. met een met twee paarden bespannen wagen in aan rijding met de vrachtwagen van van Gend Loos. Behoudens aanzien iijke materieele schade liep dt geval gelukkig zonder persoonlijke on— geva len af. Daartoe uitgenoodigd door de Ned. Herv. Jongelingsvereenigingop Ger. Gr. «Immanuel» trad j.l. Don derdagavond 7 uur-in de Ned. Herv. kerk alhier op ds. Lekkerkerker, Ned. I'erv. predikant te Oldebroek, Met belangstt Hing werd de spreker door de aanwezigen in zijn gedach tengang gevolgd. A.s. Zondag des morgens half tien en des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loon schendijk op te treden de neer v, d. Ent, godsdienstonderwijzer te Aalst [Geld.). Het 2e elftal der voetbalver eeniging «Capelle» speelt a s. Zondag voor de le klasse B.V.B.een thuis wedstrijd tegen «Juliana I» uit Heusden. De koleninkoopvereeniging houdt a.s. Donderdag 8 Febr. des avonds half acht in het gebouw voor Chr. Belangen haar jaarvergadering. De agenda vermeid jaarverslagen van secretaris en penningmeester, Bestuursverkiezing wegens periodieke aftreding van den voorzitter en secretaris de he ren Jac. Vos en W. van Vuuren. Verder zal de behan deling van een nieuw ontwerp— reglement aan de orde komen. In de Geref. Kerk aan het Bruggetje hoopt a.s. Zondag 4 Febr. op te treden ds. P. K. Keizer. Bij onderhandsche aanbe steding is het bouwen van een dubbel woonhuis in de Nieuwslraat voor rekening van den heer H. v. d. Schans opgedragen aan de firma van der Dussen te 's Gravenmoer. WASPIK. Voor den vleeschkeu- ringsdienst werden in de afgel jopen muil ter secretarie aangegeven 31 varkens, 15 runderen en 2 kal veren. Doos 30en60ct. RAAMSDONKSVEER. Woensdag avond circa elf uur is alhier een verdacht persoon gesignaleerd, die niet den trein van circa half elf van de richting 's Hertogenbosch was meegekomen. Dit heerschap dat een berucht inbreker moet zijn geweest, moet neg aan i mand naar den weg hebben gevraagd naar Oost-rhout. De politie die er van in kennis was gesteld, heeft direct een onderzoek ingesteld, doch zonder resultaat. A.s. Zondag 4 Februari des namiddags om 6 uur zal in het St. Henricusgebouw een uitvoering worden gegeven door de Tooneel- vereeniginten van de K J.V. en K.J.M. Opgevoerd zal worden het tooneel- sluk «Haar tweede Mordent, dat gegeven zal worden door de meisjes van de K.J.V., en het blijspel «de Kamer met de 6 kasten» door de meisjes van de K.J.M. Voor en i a de stukken zullen eenige zangnum mers ten gehoore worden gebracht Het aantal steuntrekkers van de gemeente bedraagt alhier 207. Tengevolge van den hevigen wir.d is in den nacht van Woensdag op Donderdag een karschuur van den landbouwer Z. geheel in elkaar gewaaid. Een schutting staande aan de Deijlslraat moest het ook ont gelden. Het aantal ingeschrevenen voor den dienstplicht der lichting 1935 bedraagt in deze gemeente 53, hier van hebben er 16 recht oplnoeder- dienst en recht op vrijstelling wegens opl- iding tot een geestelijk ambt. RAAMSDONKSVEER. Zondag zal ds. Guillart om half lien optre de n in de Veersche kerk en om 2 uur ia de Dorpsche Herv. kerk. Tot Diaken van de Ger. keik werd gekozen dhr. Teinslra, onder wijzer aan de Veersche Chr. Mulo. GEERTRUIDENBERG. Zaterdag en Zondag a.s. beide avonden om half acht zal door de tooneelvi reeni- ging I. V. B. een uitvoering worden gegeven in hotel Centraal. Opgevoerd zal worden het toorn el- spel in vier bedrijven: «Offerande» en het blijspel in één bedrijf Hannes en Krelis op bruid inspectie. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Vroeg in de Wij uit Middel harnis. DUSSEN. De heer T. Smink (S.D.A.P.) heeft wegens vei trek uit de gemeente bedankt als lid van den raad. MEEUWEN. De heeren Klokke en In 't Veld, hebben hunne be noeming tot ouderling in de Ned. Herv. kerk alhier niet aangenomen, Woensdagavond 7 Februari a.s. te half zeven, hoopt in de Ned. Herv. kerk alhier, op te treden Godsdienstleeraar H. Redelijkheid van Ouderkerk a/d IJst l. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 1 Febr. '34. A.s. Zondag gaat Juliana I naar Capelle om aldaar te spelen voor de competitie afd. IV, le kl. B.V.B. Naar we vernemen wordt hier in de R.K. Kerk Missie gegeven, welke aanvangt Zaterdag voor Pas sie—Zondag en eindigt op Palm Zundug. Gisternamiddag kwam een vrachtauto uit de rienting Gorcum. Bij de Conserven fabriek werd ver keerd gereden, waarop de chauffeur, die terug wilde, het ongeluk bad met auto en al van den hoogen Maasdijk te vallen. Hoewel er nog al materieele schade was, hadden er geen persoonlijke ongelukken plaats. SPORT. DE VOETBALCOMPETITIE. De leiders rusten. NO AD en Middelburg voor een moeilijk geval. Blijft WSC onderuanl Belangrijke ontmoetingen Ie Waal mij k en te Venlo. Teue- len naar de Valk. Baard- wok's laatste kans. Nu Willem II en Longa een dag vrij af hebben, gaat de volle belangstelling uit naar de ontmoeting die NüAD en Middelburg te spelen hebben. De Tilbur- gers staan voor een moeilijke opgave, want een bezoek aan Bleyerheide loopt mecslal op een node:laag u t. NOAD m et zich al bijzonder sterk verdedigen wil zij tegen de pootige Limburgers iet? be reiken. Voor Middelburg ziet het er niet zoo somber uit en het zou ons niet verwonderen, indien de Zeeuwen PSV op de koffie laten komen, V

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7