Milkers. Langarm Je Echo aan nel zuiden" Aanbesteding. Prima Dansmuziek Daasmnziek DIT BLAD. IEMAND „KERKKLOKJE" WAARHEEN worden aanbesteed SPRANG-CAPELLE (V.m. Sprang). De Chr. Besturenbond Sprang-Capelle kwam j.l. Maandagavond in de zaal van den Chr. Volksbond, alhier in al- gerneene vergadering bijeen, onder leiding van haar voorzitter, de heer J. C. de Roon. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, werden en kele mededeelingen gedaan, o.a. dat door het bestuur in een adres aan B en W. van Sprang-Capelle is verzocht zulks naar aanleiding van een cir culaire van het Nat. Crisis Comité aan de Burgemeesters een naar het ge middeld aantal werkloozen berekend bedrag beschikbaar te stellen voor extra hulp aan werkloozen, bij inwil liging waarvan door het Nat. Crisis- Comité een evenredig bedrag voor hetzelfde doel wordt beschikbaar ge steld. Door de vergadering werd ten zeer ste betreurd, dat een vorig jaar door het Gemeentebestuur op eenzelfde vanwege het Nationaal Crisis Comité gedane aanbieding, niet werd inge gaan. Enkele ingekomen stukken kwa men hierna aan de orde. Van de Chr. Besturenbond te Utrecht was een schrijven ingekomen betreffende plannen van een te orga. niseeren openlucht-meeting ter gele genheid van het 25-jarig bestaan van het C.N.V. in den a.s. zomer, om alzoo door een daad de dankbaarheid te to<w nen voor hetgeen God ons als Chr. Vakbeweging in het C.N.V. heeft ge schonken. Verzocht wordt hiertoe mee te werken, opdat zooveel mogelijk le den aan deze betooging, welke denke lijk in Utrecht zal worden gehouden, zullen deelnemen. Na breedvoerige be spreking, waarbij tot uiting kwam, dat de vergadering zich unaniem met het denkbeeld kon vereenigen, werd besloten een spaarfonds te stichten voor de reiskosten; de besturen zul len hunne leden van deze plannen in kennis stellen. Verder kwam de werkverschaffing in onze gemeente ter sprake en wer den verschillende klachten geuit. Besloten werd tenslotte een adres te richten aan den Raad der Gemeente, met verzoek een commissie voor rege ling der werkverschaffings-aangele- genheden te benoemen. Ter sprake kwam nog dat in onze gemeente geen steunregeling bestaat voor werkloozen die niet in staat zijn het grondwerk in de werkverschaffing te verrichten, zulks in tegenstelling met andere gemeenten. Hierna werd de vergadering geslo ten met dankgebed door dhr. W. M. Dalmaijer. De A.R.J.A. »Mr. Heemskerk» alhier komt a.s. Vrijdagavond half acht in de zaal van den Chr. Volks bond in vergadering hijeen. Op deze V rgadering, die voor belangstellende geestverwanten toegankelijk is, zal door een der leden een actueel onderwerp worden behandeld. Voor eenigen tijd werden achter de woning van.dhr. J. C. de Roon alhier meermalen steenkolen ont vreemd van de Koleninkoopvereen. van Patrimonium. Hoewel hiervan aangifte bij de politie was gedaan, leverde het onderzoek geen resul taat op. Thans vernemen wij dat dezer dagen wederom kolen werden ont vreemd. Het komt den laatsten tijd meermalen voor d «t op het terrein van den Chr. Volksbond ergerlijke baldadigheid wordt gepleegd aan rijwielen van personen, die in het gebouw eene vergade ing bijwonen. Het komt meermalen voor dat de fietsen onklaar worden gemaakt door het laten leegloopen van de banden, waarvan de fontielen wor den afgenomen, zoodat de eigenaar, uit de vergadering komende, zich te voet huiswaarts moeten begeven een andere maal worden de lantaarns bewerkt, wat eenzelfde gevolg heeft. 't Ware te wenschen dat hieraan een einde kwameen gesloten rij wielbergplaats was dé beste oplos sing. RAAMSDONK. De eiervereeniging Raamsdonk hield dezer dagen haar jaarvergadering en teeravond in café P. Heere. De leden waren goed opgekomen, want de zaal was flink bezet. Het jaarverslag dat door den Secretaris werd voorgelezen werd vastgesteld. Na benoeming van de verificatiecommissie werd overge gaan tot verkiezing van 2 bestuurs leden, wegens periodieke aftreding van de heeren W. de Groot en C. H. Schoenmakers. De aftredende leden werden met algemeene stemmen herkozen. Tot slot hield de heer Tuerlings een lezing over pluimvee teelt. Wenscht gt| volledig ingelicht over gebeurtenissen, vergade ringen, uitvoeringen, ver- kooplngen, verpachtingen in Uwe en omlig, g e n d e gemeenten ABONNEERT U DAN OP GEMENGD NIEUWS. Auto in brand gevlogen. De bestuurder verbrand. Maandag reed op den provincialen weg Schijndel—St. Oedenrode de 35—jarige autobuschauffeur v. d. Vorstenbosch uit Eindhoven met een gehuurde auto onder de gemeente St. Oedenrode. Door tot nog toe onopgehelderde oorzaak raakte hij tusschen de tramrails. Bij zijn po gingen om den auto weer op den weg te brengen, verloor hij de macht over het stuur. De auto slingerde over den weg en botste met kracht tegen een boom. Hij vloog vervolgens eenige malen over den kop. Toen omwonenden ter hulp snelden, zagen zij vlammen uit den auto slaan. Zij trachtten den bestuurder, die versuft achter het stuur zat, te bevrijden. De brandende auto ontwikkelde een geweldige hitte en de vlammen laai den zoo fel, dat zij weldra hun pogingen moesten opgeven. De burgemeester van St Oedenrode verscheen spoedig op de plaats des onheils. De brandweer doofde de vlammen met de motorspuit In den uitgebranden auto vond met het geheel verkoolde lijk van den chauf feur. Het is door de justitie in beslag genomen. v d. V. was een zeer bekwaam bestuurder; hij had een vrijen dag en wilde zijn ouders te St. Oedenrode gaan bezoeken. Hij was gehuwd en vader van drie kinderen. Door een vallenden boom vermorzeld. De ongehuwde arbeider H. Meu- lenbelt te Oudenbosch, die met zijn broer bezig was een boom om te hakken, is, toen de boom werd om getrokken, gestruikeld. De boom viel op hem. Zijn hersenpan werd ver brijzeld. De man was onmiddellijk dood. Doodgedrukt. Maandagavond wilde de 47-jarige rangeerder P. v. V. te Weesp achter een wagon omloopen, om aan den anderen kant te laden. Juist op dat oogenblik kreeg de rangeerende trein een stoot, zoodat V. tusschen wagon en stootblok werd doodgedrukt. V. laat een vrouw en vijf kinderen achter. Schippersfamilie erft 3 ik.000. Omstreeks 1870 vertrok 'n zekere Chr. Schaeffer van Bischheim (Elza9) naar Amerika om daar fortuin te maken Z n zaken gingen goed en hij werd rijk. Hij stierf in 1885 en liet twee kinderen na, n dochter en 'n zoon Z n zoon bleef ongetrouwd en stierf in 1914. Z'n dochter die dus alles erfde, trouwde mr. Garet, die groote tabaksplantages bezat in Mis. souri. In November 1930 stierf deze grondbezitter en liet z'n vrouw kinder- loos, maar met bergen geld achter. Z'n vrouw stierf echter de maand daarop en het geld bleef liggen wachten op den recht matigen erfgenaam. In Amerika, Frankrijk en Duitsch- land doken natuurlijk direct heele scharen Schaeffers op- De onder zoekingen leidden echter naar een schippersfamilie in den Elzas en het is den advokaten gelukt om hun aan spraken wettig te staven Deze maand nog zullen ze de 17 millioen dollars crijgen. Aan een journalist verklaarde een van de dochters van de plotseling rijk geworden familie die op 't douane- cantoor werkt, dat ze gewoon op het 3ureau zou blijven doorwerken. Wat velen in haar plaats niet zouden na zeggen 1 Vier Communisten op de vlucht gedood. Vier communisten die van een lerlijnsche gevangenis naar Potsdam zouden worden overgebracht, zijn bij Wannsee, toen zij een poging tot ontvluchten deden, doodgeschoten. Auto verongelukt. Te Apeldoorn heeft op den Rijks straatweg een zeer ernstig auto ongeval plaats gehad, waarbij twee personen om het leven zijn gekomen. Een auto lomende uit de richting Amersfoort, is tengevolge van de gladheid van den weg geslipt en daarbij tegen een drietal boomen gebotst. De schok was zoo hevig, dat de wagen, die vermoedelijk met zeer groote snelheid beeft gereden, totaal werd vernield. Beide inzittenden, de heeren J J. ïisma, oud 38 jaar en A. Hoogland, oud 33 jaar, afkomstig uit Den Haag zijn zonder bij kennis te zijn gekomen overleden. Tragische dood van een heel gezin. Zaterdag is te Nimschutz bij Baut zen een heel gezin om het leven gekomen. Het vierjarig dochtertje van het echtpaar Malder was met haar slede op de Spree door het ijs gezakt. De moeder sprong het kind na, doch zonk zelf in de diepte weg. Daarna begaf ook de vader zich te water. Alle drie zijn verdronken. Verkeersongevallen. Zaterdagavond is op den Rijksstraat, weg 's-Hertogenbosch Grave onder de gemeente Rosmalen een auto, waarin een r. k priester zat, tengevolge van de gladheid van den weg geslipt. De auto reed eerst tegen een boom en kwam vervolgens in een sloot terecht De auto werd totaal vernield De in zittenden liepen geen letsel op. De garagehouder H. uit Rosmalen had zich met een auto en kraanwagen naar de plaats van het ongeluk bege ven om het wrak te lichten. De auto had hij tijdens zijn werkzaamheden terzijde van den weg geplaatst. Eeni ge oogenblikken later botste een na derende automobilist in volle vaart tegen den stilstaanden auto op. De bestuurder werd door de voorruit ge slingerd. Hij liep snijwonden aan gelaat en handen op. Ook deze tweede auto werd bescha digd. Zondagmorgen is te Apeldoorn op den Amersfoortschen weg ter hoogte van Oud-Millingen iemand uit Rotterdam door de gladheid van den weg met zijn auto uit den koers ge slagen. Met kracht vloog de auto tegen een Jangs den weg staanden boom op De auto werd zwaar beschadigd De zes personen, die in dezen auto zaten liepen verwondingen op Op den Amersfoortschen weg ter hoogte van Oud- en Nieuw-M Hingen zijn Zaterdag en Zondag vele auto. mobilisten de dupe van de gladheid geworden. Zes auto's konden niet meer op eigen kracht verder komen. Ge lukkig vielen hierbij geen ernstige persoonlijke ongelukken te betreuren. Zaterdag en Zondag heeft de gladheid van den weg heel wat on gelukken veroorzaakt. Het aantal auto's die geslipt zijn en tegen elkaar bots ten, is legio. Uit Nuland, Nijmegen, Wychen, Vught, Oirschot Tilburg,St Michiels- Gestel (Pettelaarsche weg) en vele andere plaatsen kwamen daarover be richten Zaterdagavond zijn ook enkele on gevallen voorgekomen op de ver- keersbrug te Zahbommel en in de omgeving daarvan. Verschillende wiel rijders, motorrijders en automobilisten maakten minder of meer ernstige schuivers Een van de ernstigste on gevallen overkwam Dr. Stehman te Zaltbommel, die op de brug door de gladheid aan het schuiven raakte en minder gelukkig terecht kwarn. Hij licht met een lichte hersenschudding te bed. Misdadiger na langdurig beleg van zijn woning gearresleerd. De politie te Lodz (Polen) kreeg eergisteren bericht dat de beruchte bandiet Janiak, die reeds geruimen tijd door de politie wordt gezocht, zijn intrek had genomen in de wo ning van zijn ouders in het dorp Wola nabij Lodz. De politie om singelde het huis en Janiak, die zag dat hij verloren was, doodde een nachtwaker, die zich kwam over tuigen of hij inderdaad aanwezig was. Zijn ouders vluchtten uit het huis en Janiak verschanste zich op het dak, waar hij het vuur op de politie opende. Ruim tien uur lang maakte hij het de politie onmogelijk het huis te naderen en verscheidene agenten werden gewond. Tenslotte werd ook Janiak door enkele kogels getroffen en moest hij zich eindelijk overgeven. Fraude. Op aangifte van de Centrale Boe renleenbank te Eindhoven is van ochtend door de Eindhovensche recherche gearresteerd, verdacht van fraude tot een bedrag van f 18.000 ten nadeele van de Boerenleenbank te Beugen, een zekere H., kassier bij de Boerenleenbank te Beugen. De fraude, die op een geraffineerde wijze zou zijn geschied, was eenige dagen geleden door de inspectie van de Boerenleenbank ontdekt. De plaatselijke Boerenleenbank te Beugen is tegen schade door fraude verzekerd, zoodat de spaarders en de leden van de bank aldaar geen schade zullen lijden. Van een trap gevallen. Tengevolge van kolendampvergif tiging in haar woning is mevrouw W. G. Somsen geboren de Liefde, echtgenoote van het hoofd van de openbare school te Klarenbeek, in den nacht van Zaterdag op Zondag met haar kind van twee jaar op den arm, achterover van de trap gevallen. Zij liep daarbij een schedelbreuk op aan de gevolgen waarvan zij gistermiddag in het r.k. ziekenhuis te Zutfen is overleden. De overige huisgenooten, die allen min of meer door den kolendamp beneveld wa ren, ondervonden geen ernstige ge volgen daarvan, ook het twee-jarig kind niet. Dame. door een stoomtram overreden en gedood. Gisteravond omstreeks zes uur is te Bennecom (gemeente Ede) een tot dusver niet geïdentificeerde dame door de stoomtram gegrepen en gedood. Het signalement kon niet worden vastgesteld, daar het lijk geheel verminkt was. De commissaris van politie te Ede verzoekt in verband hiermede den genen,die nadereinlichtingen meenen te kunnen verstrekken, hem op de hoogte te stellen. Man door een taxi aangereden en op slag gedood. In den afgeloopen nacht om 12 uur heeft op den Hornerweg te Roermond een ernstige aanrijding plaats gehad. Een taxi uit Roermond, bestuurd door K. uit Horn, bracht enkele personen naar Horn. Plotseling zag de bestuurder iemand vlak voor zijn wagen. Een aanrijding was onver mijdelijk. De aangereden man werd tegen den grond geslingerd en op slag gedood. De chauffeur reed door. Tegen half vier is hij naar Roer mond teruggekeerd om zich bij de politie te melden, waarop hij in arrest is gesteld. L)e aangeredene was zekere W. uit Reuver. Vermoedelijk was W. onder den invloed van sterken drank. In zijn zak werd nog een fleschjespi.itus gevonden. Het iijk van W. is door de politie in beslag genomen. De marechaussee uit Roermond stelt een nader onderzoek in. Twee inbraken te Oss. Zaterdagavond is ingebroken ten huize van den heer H. in de Klap hekkenstraat te Oss. Er is een klein bedrag aan geld ontvreemd. De Kon. marechaussée slaagde ei nog denzclf den avond in den vermoedelijken dader, zekeren de B. uit Oss te ar. resteeren. Hij is opgesloten en zal ter beschikking van den officier van justitie te 's Bosch worden gesteld. Tijdens de afwezigheid van de bewoners hebben Zondag onbekend gebleven personen zich toegang ver- schaft tot de vleeschhouwerij van den heer H J. Jansen in de Kromstraat te Oss Toen de familie 's avonds laat van familiebezoek thuis kwam, was het heheele huis overhoop gehaald. Er bleek een aanzienlijk bedrag aan geld, een geslacht verken en een hoe- veelheid hammen en worst te zijn gestolen. Onmiddellijk werd van de inbraak bij de politie aangifte gedaan. Deze stelde ten uiigebreid onderzoek in, waarbij gebruik werd gemaakt van speurhonden. Omtrent het resultaat van het onderzoek is nog niets bekend. De inbraken te Oss. De marechaussee te Oss heeft zekeren D. uit Oss gearresteerd, verdacht van medeplichtigheid aan de inbraak, welke Zaterdagavond ten huize vau den heer van H, in de Klaphekkerstraat is ge. pleegd. De verdachie is in de mare. chau9séckazerne opgesloten en zal ter beschikking van den officier van justitie te 's Bosch worden gesteld. In verband met de inbraak, welke Zondagavond is gepleegd bij den slager J. iri de Kromstraat ie Oss heeft de politie met behulp van politie honden het onderzoek voortgezet. Het spoor leidde naar zekeren W. in de Vierhoekstraat Bij huiszoeking werd in een schuur goederen aikomsiig van deze inbraak gevonden. W. is gear- resieerd en opgesloten. ;ic ecu aifsuiuuï volledige ecfóme wtl heb'; n voor plaats en plaai«e zijne advertenties In Waaiwijkscnc en Lttugsiraaiactid Courant, en het voor Kaatsheu-ti, LuunupzauG Waalwijk en Waspik. Vollediger en beier reclame kan geer. enkel b!ad bieden, men bereikt dar zoowat alle inwoners dezer streek. WAALWUKSCfiE STOOMDRUKKERIJ ANT00N T1ELEN. LAATSTE BERICHTEN. De toestand in Frankrijk. Het voornaamste feit van den in menig opzicht zeer bewogen dag van gisteren in de Fransche hoofdstad is ongetwijfeld, dat de premier Daladier bij drie achtereenvolgende stemmin gen in de Kamer, waaraan telkens de kwestie van vertrouwen was verbon den, met fl.nke cijfers in de meer derheid is gebleven De Kamer werd daaroptot Donderdagmorgen verdaagd De linkerzijde steunde hem telkens Zooals reeds werd gevreesd, is het tijdens de zitting vooral in de omge. ving van het Paleis Bourbon totein. stige ongeregeldheden gekomen, welke ook nadat de parlementsleden dooi een achterdeur waren heengegaan, not voortduurden. Bij geruchte verluidt, dat zeven personen werden gedood en vijftien gewond Het aantal arrestaties wordt op 500 geraamd. De stad bleek een bloedig slagveld, gedurende de zitting der Kamer BINNENLAND. In den Dierentuin in den Haag heeft gisteren een buitengewoon congres van den R.K. Middenstands bond plaats gehad onder leiding van den heer Jos. Meijring. Er waren meer dan 3700 personen aanwezig, zoodat een parallelvergadering moest worden gehouden. De NederlandschBelgische onderhandelingen over een handels- accoord hebben gisteren tot over eenstemming geleid. Nu is een officieele commissie naar Parijs vertrokken met hetzelfde doel tusschen Nederland en Frankrijk. t Tegen de directeuren van »Staperlo» te Scheveningen is f2000 boete of 100 dagen geëischt, met verbeurdverklaring der stukken. De nieuwe burgemeester van Helvoirt. De nieuw benoem ie burgemeester van Helvoirt, mr. Bloemen, is 16 November 1893 te Tilburg geboren en dus 40 jaar oud. De heer bloemen is sinds 1925 als advocaat en procureur te Tilburg gevestigd. AGENDA. WAALWIJK. W oensdag 7'/2uur. Liefdadigheids- uitvoering t.b.v. bet Wit-Gele Kruis in den Gildenbond. Donderdag 8'/a uur. Bestuurver- gadeiing Liedertaiel Oefening en Vermaak. Donderdag 8 /a uur. Vergadering OranjeHuis, Foyer Musis 8acrum. W.G.V. Donderdag 5'/4b'/a u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. alü. C.van 8 /a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.45—10 uur. Vrijdag 8 uur R.B.D.-Theater, I'raulein Hoffmann's Erzahlungen. Zaterdag 8'/a u. repetitie voor allen Liedertaiel ^Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertaiel ^Oefening en Vermaak». Zondag 8 uur. Gecostumeerd Bal Liedertaiel Oefening en Vermaak. Intocht van «Baccbus». Maandag en Dinsdag 8 uur. Ge- costumeerde Bals der Liedertafel Oelening en Vermaak. MARKTBERICHTEN. VEE EN PAARDEN. Rotterdam, 6 Februari. Ter vee markt waren heden aangevoerd 4182 stuks, w.o. 191 paarden, 560 vette! run deren, 1509 magere runderen, 140 vet te kalveren, 1363 nuchtere kalveren, 237 graskalveren, 131 schapen of lamme ren, 2 varkens, 21 biggen, 24 bokken of geiten. Prijzen per K.G.: vette koeien 56— 60 ct., 5054 ct., 3842 ct.; vette os sen 54—58 ct., 43—48 ct., 38—40 ct.; stieren 50—54 ct., 4648 ct., 4042 ct.; vette kalveren 85—90 ct., 70—75 ct., 50 —55 ct.; graskalveren 48 ct., 43 ct., 28 ct.; slacht nuchtere kalveren 26 ct., 30 ct.; slachtpaarden 42 ct., 37 ct.; 33 ct.; schapen 40 ct., 36 ct., 33 ct., lam meren 42 ct., 38 ct., 33 ct.; schapen 20, 16, 12 per stuk; jammeren 17, 14, 11 per stuk. Prijzen per stuk van mager vee: nuchtere slachtkalveren 8, 6, 5; nuchtere fokkalveren 17, 13, 10; biggen 8, 6; slachtpaarden 140, 105, 80; werkpaarden 160, 125, 80; hitten 90, 70, 60; stieren 260; 200, 150; kalf koeien 260, 210, 160; melkkoeien 250, 200, 150; vaarzen 140, 115, 95, pin ken 100, 75, 50, graskalveren 60, 40, 28, alles per stuk; biggen per week 1.201.10. Op Woensdag 21 Februari 'snam. 7 uur zal in »de Gildenbond», te Kaatsheuvel onder georgani seerde bouwvakpatroons de bouw van een Woon huis voor den Heer J. H. Pols, en een Woon huis voor den Heer P. J. Elshout te Kaats heuvel. 2 Bestekken en 2 teekeningen te samen f5.(restitutie f2.—) De Architect, J. A. PRINS, 51409 Kaatsheuvel, met Vastenavond? Naar Concertzaal ZONDAG 11 FEBRUARI 's avonds half negen: Orgelmuziek, MAANDAG en DINSDAG: Prima Accordeon-Orchest Aanvang 's avonds half 8. ENTRÉE 30—40 CENT. Aanbevelend, VATER HEIN. 1 - ADV EK TEN ilea.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8