litlti. - ielEloon 38. arvrss sr- «- - .De Echo van het Zomen FABRIKANTEN EN HANDELAREN Hf. de Bont-v. Hulten vrijheid waarborgen bij de gratie Gods en naar de beginselen van Uods Woord. De moeilijkheden waarin de slaten zich Ihans bevinden, kun nen alleen opgelost worden als men terugkeert tol de Wet en Gelui0enis, waai door ongeloof en wereldzin be streden kunnen worden. Op dit keurige en heldere vertoog volgt een zeer aangename bespreking, waarin de referent de gestelde via- gen lot ieders bevrediging beant- wooidt. In de rondvraag krijgt de heer v. Wilhgenburg nog hel woord, die de Kiesvereenigiug lelicileert met liaar eerste juar\ergadeiing en haar Gods zegen op haar verder levenspad loe- weuscht. Na dankgebed door den heer Ver doorn Wordt deze zeer geanimeerde vergadering door den voorzmer ge sloten. Begrafenis Pastoor Buijs. heden (Vrijdagmorgen had te v.m. Besoijcn ue plecnuge uitvaart en bc- qidienis plaats van uen ZeerLerw. heer pastoor buijs. Ie cuca half tien begon de lange begraleaissloet te trekaen vanaf ue pastorie. Voorop gingen ue leuen van het gilde »ot. Crisp in en Crispuuanus« met net omfloerste vaandel. Liaarach er volgden de heeren Kerkmeesters en de Konsten. Üe baar werd door leden van het Zangkoor gedragen. l.i den langen stoet die achter de baar volgde waren een 50 tal h.il. Geestelijken uit het geheele Dekenaal en van daarbuiten, o.m. zagen wi] Mgr. hendrikx, vicarus van den bisschop, Mgr. Sweens, president van h;t üroui Seminarie, den Welterw. heer jac. van Loon, secretaris van den bisscnop, de Hoogterw. heeren Dekens van Veghel, Geertrutdenberg en Heusaen. Voorts was er 't voltallige dagelijksch bestuur der gemeente, burgemeester Verwiel van Oisterwijk, drs. de Vries, directeur der K.K. H.hl.S.,'t dagelijksch bestuur der R.K. MiJdenstandsvereen., de dames vau het bestuur van den R.K. Vrouwenbond, de Misstenaaikring, de Elizabclhsvereen. en het patronaat. Te kwart voor tien werden de Metten gezongen, waarna de plechtige uitvaart dienst begon. Aan het hoofdaltaar werd de H. Mis opgedragen door den Zeer Eerw. heer pastoor van Erp, geassis teerd door kapelaan van Rooü als diaken en kapelaan beekmans als sub diaken. Cantores waren kapelaan AUard en pater v. d. Vssel M S.F. en ceremo- niaris kapelaan Honout. Aan de zij-altaren werden H. Missen opgedragen door neefs van den over ledene. In het kerkgebouw bleef geen plaats onbezet en zelfs in de zijgangen stonden de menschen opeengepakt. Het Zangkoor onder leiding van den heer broos zong zeer correct en stichtend de Requiem-mis van Haller. Na den uitvaartdienst betrad de Zeer Eerw. Heer van Erp, Pastoor der St. Cle- mens-parochie alhier, den preekstoel om, bij verhindering wegens ziekte van den HoogEerw. Heer Deken van Riel, eenige gevoelvolle woorden te wijden aan de nagedachtenis van den beminden herder der parochie van O.L. Vrouw. Op dezen dierbaren doode achtte spf. ten volle van toepassing de tekstwoorden „Hfj was bemind by God en by de men. schen en zijn nagedachtenis zal gezegend worden". Zyn Eerw. gaf een korte levensschets van den overledene en stond wat meer uitvoerig stil by de opsomming van de groote verdiensten, die deze als pastoor van Besoijen heeft gehad. Hij wees op diens schoone eigenschappen van geest en hart, zijn aangenamen omgang, een voud en gastvrijheid, zijn medeleven met zijn parochianen, zijn mildheid voor cle armen en zijn belangstelling voor de zie ken. Hij kende zijne schapen en zijne schapen kenden hem. Spreker somde o.m. zijn verdiensten op voor het onderwijs, het patronaat, de St. Elisabethsvereeniging, H. Familie, als voornaamste bestuursdaad de stichting der fraaie nieuwe parochiekerk, waarop hij met recht zoo trotsch was. In het Godshuis vooral heeft hij zijn verheven ambt als een ware zielzorger met volle toewijding 25 jaar lang uitgeoefend. Spreker hoopte, dat spec:aal zijn paro- met de vaandels. Vele parochianen samenvalt zijn de bestuursleden bij hadden zich achter den stoet aangesloten, gelegenheid der feestviering over» De absouie werd verricht aoor pas-, belust toor v. Erp. Het kerkkoor zong bij het geopende graf. Het was een plechtigheid oie op de talrijke aanwezigen een diepen indruk maakte. Te 12 uur was de plechtigheid ten einde en verlieten de parochianen hel kerkhof, in de overtuiging een goed en bemind herder grafwaarts te hebben gedragen. Dank zij de zorgen van de W.'ers en van Politie en Maiéchaussée haa alles een ordelijk verloop. Lichtbeeldenavond R.K. Werk liedenuereeniging. Vastenavond-concert. Haar traditie getrouw geeft de XT 1 i j liedertaf 1 Tot Bloei der Toonkunst Na een korte bespreking werd Zondagavond haar Vastenavond- besloten het aantal leden op ld te conce|., en bal in de zaal van den brengen, teneinde een ongelijk getal heer p v Cromvoirt. Voor de R.K. Werkliedenvereen. i Grnglmans. le hebben. Aftredend waren de bestuursleden L. Kroot, J. van Eijkelenburg en L. Ilartog, waarvan alleen de twee laatslen nog herkiesbaar waren, daar de heer Kroot geen lid meer is. Naar de Voorzitter mededeelde heelt de burgemeester een vier tal heeren aangezocht en bereid gevonden om in het bestuur zitting te nemen, n.l. de heer H. Witlox H. Moonen, J. van Mierlo en N hield de ZEerw. pater Fr. Wijnhoven van het Missiehuis te Boxtel gister avond een lezing met lichtbeelden over Egypte en Palestina. Jammer genoeg was de zaal weer vrij slecht bezel. De WelEerw. heer Beekman sprak een openingswoord, waarii hij de leden nog eenige mede— deelingen deed Over deonlwikkelings avonden. Pater Wijnhoven heeft daarna aan de hand van een serie mooie lichtbeelden met de bezoekers een reisje door Egypte en Palestina gemaak t. Veel wist de eerw. spreker uit eigen ervaring over deze landen, hun volk en bun cultuur te vertellen Vooral sprak hij lang over de 11 )laalsen in Jeruzalem. En ook over l Egyptische land, met de piramiden velden nabij Gizeh. wist hij boeient en leerzaam te vertellen. E n mooie avond, die zeker een drukker bezoek verdiend had. chianen de vele verdiensten van hun ontslapen herder zouden indachtig blij ven en dit hun zou aansporen hem in hunne gebeden en goede werken te ge denken. Bij zijn ziekbed stonden de vele belangstellenden machteloos om hem z(jn pijnen en benauwdheden te verlich ten. Thans echter kunnen alle geloovigen hem helpen door hunne gebeden opdat hun herder, die voor Gods rechterstoel rekenschap over 7yn verantwoordelijke taak zal moeten afleggen, spoedig tot de gelukzalige eeuwigheid moge toegelaten worden. Moge het pastoor Buys, zoo eindigde Zfjn Eerwaarde, die op aarde eens een pelgrimsreis naar Jerusalem mocht ma ken, gegeven zijn, om, geholpen door on ze gebeden, thans een voorspoedige reis te maken naar het Hemelsche Jerusalem. Oranje Huis. De vergadering van de vcreeniging «Oranje liuis«. Donderdagavond in de foyer van Musis Sacrum gehou den, was weer zeer slecht bezocht De Voorzitter, de heer L Ilartog sprak daarover in zijn openings woord zijn Kleurstelling uit. Hij bracht een speciaal woord van dank aan den oud—voorzitter, den heer J. van Heesbeen, voor de belangstelling die deze blijft toonen Nadat de notulen der laatste jaarvergadering waren gelezen,bracht de Secretaris, de heer J. v. lieeswijk het jaarverslag uit. Daarin wordt medegedeeld dat de gang van zaken in het aigeloopen jaar bevredigend was. Met genoegen heeft het bestuut kunnen constaieeren, dat de sym pathie voor de vereeniging n sleeds veld wint, welk succes de Secretaris voornamelijk dankt aan den goeden opzet der feestviering op Koninginnedag. Door de crisis omstandigheden hebben wel vele leden moeten bedanken, doch daarlegenovt r staat een flinke aan was van nieuwe leden. Waren er het eerste vereenigingsjaar 287 leden, die een contributie van f 337,10 opbrachten, in 1932 daalden deze cijfers tot resp. 243 en f27»,3ü en in 1933 tot 205 en f240,50. Hel ledental is dus weer met 35 ver minderd. In zijn verslag blikt de Secretaris terug naar de goedgeslaagde feest viering op Koninginnedag. Voorts wordt in het verslag dank gebracht aan den oud—voorzitter, den heer J. van Heesheen, voor 't vele moeilijke werk dat hij in de oprichtingsjaren voor de vereeniging heeft gedaan. In samenwerking met 't Centraal Comité nam hit Comilé ook andere werkzaamheden op zich, o.a. thans voor het Pelikaanfonds. Het verslag sluit met een beroep op aller samenwerking in het komende jaar. De Secretaris kreeg van den Voorzitter een bedankje voor zijn goed overzicht. De heer A. Froklage, Penning meester, gaf daarna financieel verslag. Daaraan ontkenen wij dat het jaar met een voordeelig saldo van f 11.19 begonnen werd en sloot met een voordeelig slot van f8,08, of eigenlijk een nadeelig slot van f 12.daar er nog f 20. te betalen is. De ontvangsten beliepen f370,82 waarvan van speldjesverkoop f 02.08. contributie f 240,50 en subsidie f57.05. De uitgaven waren voor muziek f 100,89, cadeaux f 158,00, plancher en versieiing f50,90 en film f47,93. Nadat de rekening door de heeren H. Willox en H. Moonen was in orde bevonden, werd de Penningm. onder dankzegging voor zijn beheer Te half twaalf was de plechtige dient* gedechargeerd. ten einde en trok de stoet naar he1 kerkhof. Tal van vereenlgingen gingen de baar vooraf. Na een lange rii schoolkinderen volgden de meis'es van den Misslenaai- krlng, de M irta-Conqregafie, 't patro naat St. Cecilia, de H. Familie, de R.K. Werkliedenvereeniging, het Gilde, allen Aan de orde was voorts de ver kiezing van bestuuisleden. De Voorzitter deed hierbij namens het bestuur het voorslel het aantal bestuurleden uit te breiden van 9 tot 12, waartoe een wijziging van art. 5 van het reglement noodig is. Daar al het w erk op één dag De twee aftredenden en deze vier candidate» werden bij acclamatie tot bestuursleden benoemd, waar door het bestuur thans uit 11 leden beslaat. De Voorzilter achtte het wen3che- Iijk voor de resleerende 2 vacatures personen van andere gezindien dan de Katholieke le kiezen, zoodat het bestuur zijn algemeen karakter behoudt. Aan het dagelijksch bestuur werd opgedragen twee nieuwe bestuurs leden aan te zoeken. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt, waarna de Voor zitler de bijeenkomst sloot. Pelikaan-Comité. Waartoe een Nationaal Luchtvaart fonds Het Nationaal Luchtvaartfonds zal moeten dienen tot het bevorderen en steunen van de Nederlandsche luchtvaart in den meest algemeenen zin, teneinde den Ned« rlundschen ondernemingsgeest op dit gebied aan te wakkeren en nog lange jaren de herinnering levendig te houden aan een daad, die in hare gevolgen het best te vergelijken is met de histo rische eerste vlucht naar Indië in 1924 Het Pelikaan.comité stelt zich voor uit dit fonds le financierenbijzon dere vluchten, welke voor den vooruitgang der luchtvaart van bij zonder belang zouden kunnen zijn het doen verrichten van studiereizen op luchtvaartgebied; belangrijke we tenschappelijke of technische proef nemingen; het uitschrijven van prijsvragen, het toekennen van on derscheidingen op luchtvaartgebied of voor an Jere dergelijke doeleinden. Voor dit doel is veel geld.noodig. Er valt op luchtvaartgebied nog zooveel te doen. Zooveel, dat nog moest wachten of niet in vollen omvang kon worden aangepakt omdat de particuliere middelen er vo- r ontbraken en de Regeering er f.een fondsen voor kon of mocht jeschikbaar stellen. Het is juist voor zulke gevallen en er zijn er zoo vele, waarin hel particulier initiatief voorbereidend en baanbrekend zal tunnen optreden dat een nationaal onds van onberekenbaar nut zal kunnen zijn door mogelijk te maken, wat anders wellicht onuitgevoerd zou blijven. Ambachtsschool Tilburg. Wij verwijzen naar de in dit blad opgenomen advertentie derTilburg- sclie Ambachtsschool. De inschrij ving van nieuwe leerlingen kan in de maand Februari plaats hebben. De medewerking van het bekende Duo Murtron uit Den Haag zal niet weinig bijdragen tot een druk bezoek. Het schitterend programma van revue-, klucht- en cabaretnummers dat dit duo ons aanbiedt, doet een genotvollen avond vol afwisseling en humor verwachten. Zelfs staat een revueschets van 8 lafereelen genaamd «Is 't nou goed» op het program. De liedertafel zal met een 4-tal met zorg gekozen nummers haar besle beentje voorzeilen en toonen dat er onder haren nieuwen directeur den heerLigtvoet reeds flinke vorde ringen zijn gemaakt. Ook op muzi kaal gebied dus een mooien avond. Ten siolle zullen de dansliefheb bers mei genoegen zien dat na afloop een bal gegeven wordt, waarop het er als altijd weer lustig zal toegaan. Lezing Pater Zuure. Voor een talrijk publiek gaf de bekende Pater Zuure Donderdag avond in het Patronaatsgebouw te v.m Baardwijk een lezing met licht beelden over Afrika. Waar we deze hoogst interessante lezing reeds onlangs bespraken nadat ze voor de R K. Vrouwenbond was gegeven, behoeven wij hierover niet verder uit te wijden. Het was wederom een genot zoo wel om naar den geesligen en be gaafden spreker te luisteren als om le kijken naar de schitterende serie lichtbeelden. Het publiek was buiten gewoon voldaan en toonde dit door een dankbaar applaus. denkt aan de voor BESTE L-ORDERS ingevolge Art. 19 in practische blocs, al of niet bedrukt met firmanaam. REGISTERS tot inschrijving van ontvangen fac'uren voor fabrikanten en han delaren. REGISTERS tol inschrijving van dubbelen der verzonden faouura voor fabri kanten, in elke gewenschte dikte, h;t billijkst en vertrouwdst adres: Direct alt voorraad leverbaar Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 (3ETERE HEERENK LEED ING. Café „City". Hedenmiddag opent de heer H. de Ruijter zijn nieuwe café „City" aan de Markt, alhier. Zoowel in- als uit wendig ziet de zaak er uitstekend uit. De ontwerper, de heer Jos. v. Hul ten, heeft op eenvoudige wijze een aar dige gevel weten te maken en werke lijk met de ruimte welen te woekeren, zoodat er een flinke café-ruimte ont staan is, en op de étage bovendien een flinke vergaderzaal. De uitvoerders, de heeren A. den Teuling Jr. en W. v. d. Heijden, heb ben voor een keurige afwerking zorg gedragen. Wandbekleeding en meubi lair zien er uitstekend uit en scheppen een gezellige intieme sfeer, die dook de radio-muziek-installatie nog ver hoogd wordt. De drie groote ramen aan de straat- Carnava l-soi rées Liedertafel »()tfening en Vermaak«.\ Wij vestigen nogmaals de aandacht zijde zijn opschuifbaar, zoodat er des op de Carnavalsavonden, georgani- zomers niet alleen op het terras, doch seerd door de liedcrtufel, welke even- ook in het café zelf voldoende versche als vorige jaren wederom grootsch lucht is. opgezet zijn. j Het nieuwe café is prachtig gelegen. Zondagavond zal Bacchus zijn Men heeft er een mooi uitzicht op ntocht houden en de groote feest- Markt en Raadhuisplein en vooral bij rede uitspreken. markten, kermis of avondconcerten Leest de aflfich s in dit blad en zal het een buitengewoon gezellig zit- verzuimt niet met Vastenavond een je zijn. Het is wel opmerkelijk dat in bezoek te brengen aan Musis Sacrum, vroegere jaren de Markt aan alle zij- Zi'ken kas R.K. Werkliedenvereen. den door café's omsloten werd, die echter in den loop der jaren meestal zijn verdwenen. Des te meer behoefte was er dan ook aan een café in het centrum der Markt, wat mettertijd nog erger zal worden. Wij wenschen den heer de Rujjter het beste succes. Doktersfonds R.K. Werkliedenvereen. Het Doktersfonds der R.K. W. V. Verkiezing eentwee BeetnurSle<len nélwWij^TeV'keïnr'we-.Hn^ het Hombergen. Mededeelingen. De Ziekenkas «Ier R.K. Werklie. envereeniging houdt een algemeene vergadering op Maandag 19 Febr. 934 des avonds 8 unr. I Aan de' orde komen o.m. de, volgende punten Verslag van den Penningmeester over het 2de halljaar 1933. Verslag der controleurs omtrent joeken en bescheiden. verloop en de oplossing van het conflict met de plaatselijke genees- heeren. Agent Didden met pensioen. Naar wij vernemen, is op zijn verzoek, door nen Burgemeester met ingang van 1 Juli a.s.eervol ontslag verleend aan den heer M. Didden, agent van politie alhier. De heer Didden was niet minder dun 3U jaren lid van het Wualwijk- sche politiecorps. Slechts zeer noode zullen wij eu geheel Waalwijk wederom een der agenten der oudere garden zien ver dwijnen, en mei hein een gemoede lijk maar niet minder degelijk en hulpvaardig en algemeen geacht politieman, al is de rust zeer zeker veruiend en hem heel hartelijk gegund. Gevonden voorweiptn. Op het politiebureau zijn inlich tingen ie bekomen omtrent de na volgende gevonden voorwerpen: aolelasch met inhoud, rijwielkelling, kerkboek, wollen das. BIOSCOOP. Früulein Hoffmann*» Erzühlungen. R.Ü.B.-Theater. In het R. D. B.Theater ont moeten we deze week een der lieve lingen van het filmpubliek: Anny Uudra. Het blonde, levenslustige meisje toont zich hier als 'n nuchtere zakenvrouw, die in een sporlvheg- tuig van land lol land reist oui tiaar kolliebelungeu te dienen. Want zij is de eigenares van een groote kollie import-zaak, en voornamelijk om baar millioenen telt zij veie «aanbidders.» Haar zakenoelungen talen echter niet toe dat zij zich met «lielde» ophoudt. In de lilm beleven wij na de avonturen die juffrouw Liuiann te ondergaan heelt en die er ten slotte toe leidden dat zij uit baar oil-vrou welijke rol valt, en haar zaken voor een liefdesverwikkeling vergeet. En het treil wel bijzondei* dal zij juist in banden gevallen is van baar grooUte kolbe concurrent, en de concunenliesliijd dus meteen tot een goede oplossing is gebracht. Deze komische lilm, waarin naast Anny ündra nog grootheden op treden als Ida WtLi, Paui O.lo en Matbias Wilman, zal velen een gepaste Carnavals-vreugde schenken. A Bedtime Story. Luxor Bioscoop. Maurice Chevalier is weer in de Luxor, nu In zijn laatste him „A Bedtime bioiy«, oie nogal opgang heelt gemaakt. Cnevdlier geell hier een üemonsiratie hoe een vrijgezel met een babyomspringt. Deze baby, Oe beroemüsie him baby oer laatste jiren Baby Leroy, valt Chevalier onverwacht In de armen en hij voelt zich er zoo toe aangetrokken dat hij besluit het kind zelf groot te brengen, hij gaat zoo in zijn nieuwe taak op dat hij er de atspraken met zijn vriendinnen om vergeet. Via de baby komi Chevalier in aan raking met de lieve kinderjuffrouw Sally (Helen Twelvetrees), iets wal niet naar den zin is van zijn officieele ver loofde, die er daarom een eind aan maakt. Half Parijs staat daarvoor opstelten. maar Chevalier is er mee in zijn schik, want hij behoudt Sally toch. Maar erger is het als het kindermeisje hem van andere verhoudingen verdenkt en dan dreigt er tusschen hen even een scheiding. Maar gelukkig Alles komt weer dik in orde, dank zij Baby's verzoenende woorden. Dezecomedie zal velen een prelllgen avond bezorgen. Groepscommissie der Centrale H.L.S. Groep D. Ledfrimporieurs en Agent n in Lrder. Zooals wij van het Crisis In—en Uitvoerbureau te 's Gravenhage ver- non en hebben, zijn de gedane aan vragen voorde Regeling: Agenten consignatielagerhouders, alsook de RegelingImporteurs—Exporteurs, bij het Depaitement v. Economische Zaken in behandeling. Daar echter de toewijzingen hierop onderzocht worden en het nog «enigen lijd zal duren eer de definitieve toezegging in Uw bezit 1 an zijn, is het Crisis In— en Uitvoerbureau beie'd om aanvragen voor bepaalde zendingen, indien van niet te grooten omvang, onmiddellijk in behandeling te ne men en bestaat de mogelijkheid dat hiervoor een voorloopige toewijzing wordt verleend. Eventueele aanvragen hiervoor moeten gericht worden aan genoemd Bureau te 's Gravenhage, Afd. Leder, 84 Laan van Meerdervoort. Namens de Groepscommissie Le- derimporleurs en Agenten in Leder, De waarnemend Secretaris, G. Levenbach. HET blad voor Waalwijk en de Langstraat. I..I.1 7L1i... i?„ \vrji._ I. ze (belasting ts

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10