Vanaf Zaterdag 10 Februari het 3e paar in denzelfden prijs GRATIS. L. van Well-Appels, Grootestraat 209, Waalwijk. Tel. 89. DM 16 te UiuiW Café „City ffMV-» geven wi| bij aankoop van êJFW 2 paar Sokken of 2 paar Kousen Profiteer van deze goedkoope aanbieding. Zeer lage prijzen. »De ernst der tijden», da was het onderwerp dat Ds. Pop uit Zevenbergen op uitnoodiging van het Comité voor Wiuterlezingen, behan delde. Met de grootste aandacht werd deze boeiende rede aanhoord door een tamelijk goed bezochte vergadering. \j Hield de Zangvereeniging »Ex telsior» 'ot dusver haar oefenin- in de zaal bij den heer de Reijer, nu heeft ze haar intrek genomen in Reh iboth. IJ GEERTRUIDENBERG. Tenge volge van den storm is in den nacht vad Woensdag op Donderdag het dak van de in aanbouw zijnde loods van de N. C. R. afgewaaid Naar wij vernemen zullen de trottoirs aan het Wilhelminaplein van tegels worden voorzien. Binnen enkele dagen zal hiermede worden aangeva. gen. Het belooft een reus achtige verbetering te worden. Predikbeurten op Zondag 11 Februari 1934: Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes Ds. Straling uit Ooslerhout.j SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Predikbeurten Zondag 11 Febr. 1934: Ned. Herv. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2 uur Ds. J. C. Wolthers van Onslwedde, vroeger predikant adder. Gercf. Kerk v.m. 9.30 uur en nam. 2.30 uur Ds. J. C. Hagen. A s. Maandag zal in de zaal van den Chr. Volksbond alhier de JavaFilm van de Zending der Geref. Kerken onder de Heidenen en Mohamedanen worden vertoond, waarvan de opbrengst komt ten bate dezer Zending. Aanvang half acht. Voor de kinderen wordt een voor stelling gegeven ten 5 uur. De leiding van beide samenkom sten berust bij Ds. J. C. Hagen. Het muzikitle gedeelte wordt verzorgd door den organist dhr. L. H. Both. Wij vernemen dat Ds. Planting van Harmeien, beroepen predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier, a s. Maandag een bezoek hoopt te bren gen aan deze Gemeente ter nadere kennismaking met Kerkeraad en Kerkvoogdij en ter bezichtiging der pastorie. J.l. Woensdagavond kwam de Sociale Studieclub van den Chr. Besturenbond Sprang Capelle in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen. Na opening op gebruikelijke wijze werden door den secretaris de nolu len gelezen, waarna mededeelmg werd gedaan dat voor leden van hel C.N.V. tegen gereduceerden prijs ver krijgbaar is het verschenen boek van den heer R. Hagoort»De Chr. Sociale Beweging». Door het lid C. Chabot werd hierna een onderwerp ingeleid »De Sociale Verzekeringswetgeving». De inleider liet in zijn onderwerp de voornaam ste sociale wetten, waarmede elk arbeider in aanraking komt de revue Easseeren en gewaagde met dank- aarheid van den grooten zegen welke hierin is gelegen. Een aangename bespreking volgde op deze inleiding. Den inleider werd voor zijn werk dank gebracht. Op een volgende vergadering zal door het lid C. v. Caem Dzn. wor den behandeld »De beginselen van het fascisme en nat. socialisme». Met een woord van dank voorde opkomst en dankgebed werd deze vergadering, die een aangenaam verloop had, gesloten. De Chr. Oranjevereeniging »Het Drievoudig Snoer» te Sprang— Capelle kwam ter gelegenheid van haar eerste lustrum j.l. Donderdag avond in de zaal van den Chr. Volksbond alhier in vergadering bijeen, onder leiding van haar voor zitter de heer K. Alblas. De opkomst was slechts matig. Na opening met het zingen van Ps. 133 1, het lezen van Ps. SI (onberijmd) en Gebed, sprak de voorzitter een openingswoord, waar in hij de aanwezigen welkom heette, in het bijzonder de Eerw. heeren predikanten en wethouder van Wil- ligenuurg. Spr. zegt dat de vereeniging in de 5 jaren van haar beslaan daadwer kelijk getoond heeft door woord en geschrift haar naam waardig te dra gen, door de schakels Nederland en Oranje, verbonden aan den grooten schakel God, steeds hechter tc doen worden. Hij wijst erop datwijGode dankbaar moeten zijn voor de gave welke ons door Oranje is geworden en verzoekt staande te zingen een tweetal coupletten van 't Wilhelmus. Vervolgens zegt de voorzitter dat het bestaan van Ghi Oranjevereeni- gingen in onzen tijd meer dan noodig is. nu Oranjeleuze en nationaliteits gezang te pas en te onpas weer klinken. Wij hebben benoefte aan een hechte grond dag en daarvoor geven geen socialisme of commu nisme, maar ook geen Mussert ons waarborg, zegt spr. Hij prijst ons volk gelukkig dat door Gods trouw zulk een Vor>tenhuis mag bezitten, en een regeering die trouw het schip van staat door deze bewogen tijden tracht heen te sturen. Spr. wekt op den arbeid der ver- een'ging te steunen, om 'le lijn onzer historie door te trekken en die aan een volgend geslacht door te geven. Die arbeid is moeilijk, maar ook heerlijk, dienstbaar tot verheffing van ons volksleven, en bovenal tot handhaving van 's Heeren ordinan tiën. Wij zijn, aldus spr., dankbaar voor wat wij in deze 5 jaren hebben mogen verrichten, zoowel door de lezingen als door de Oranjedagen die door de vereeniging werden geleid. Dankbaar, maar niet voldaan. Spr. wekt op tot ledenwerving en tot gebed voor land en vorstenhuis, tot voortgang achter het vaandel: Gud, Nederland en Oranje. Na het lezen der notulen brengt de secretaris dhr. R. v. Dalen een keurig jaarverslag uit, waarin hij met dankbaarheid terugwijst naar de herdenking van Prins Willem van Oranje's geboortedag. De voorzitter richt een woord van dank tot den secretaris voor zijn keurig verslag, w>arna de penning meester het finanlieel verslag uit brengt, waaruit blijkt dat't boekjaar met een llink batig saldo sluit. Het ledental der vereeniging is stationnair gebleven. De heeren Addink en v. Willigen- burg controleeren boeken en beschei den van den penningmeester dhr. J. Vos Mzn. Bij monde van dhr. Addink wordt de vergadering mede gedeeld dat alles in orde werd be vonden en stelde de commissie aan de vergadering voor den penning meester te dechargeeren voor zijn beheer. De voorzitter dankt de commissie voor haar werk en den penning meester voor zijn beheer en geelt hem het volle vertrouwen voor hel nieuwe jaar. Na het zingen van het bondslied brengt dhr. Jac. Timmermans ver slag uit van de op 2b en 27 Juli 1933 te 's Gravensande bijgewoonde bondsvergadering, waarvoor hij naast den dank van den voorzitter, ook die der vergadering, die zulks met luid applaus deed, had in ontvangst te nemen. Bij de bestuursverkiezing werden op voorstel van dhr. W. M. Dulmaijer de aftredende bestuursleden dhr. Nic. v. Ommeren, W. Kuijpers en Jac. Timmermans bij acclamatie herbenoemd. De voorzitter deed enkele mede- deelingen omtrent de plannen van het bestuur bij gelegenheid van den 2 >en verjaardag van H.K.il. Prinses Juliana en KoninginMoeder. Het ligt in de bedoeling ter gelegenheid van den 23en verjaatdag onzer prinses in de Ned. Herv. Kerk te Capelle een spreker te doen optreden, waarvoor reeds werd aangezocht Ds. v. d. Bosch uit Den Haag. De vergadering kon zich met de plannen van het bestuur geheel vereenigen. In dit verband gewaagt de voor zitter met dank voor den steun ontvangen van de hooiden der scholen en vertrouwde in de toe komst weer op hun steun te mogen rekenen. Hij wekt op mede te wer ken om bij herdenkingen het peil van ons voiksleven omhoog te bren gen door als leden een goed voor beeld te geven. Ondertusschen werd de vergade ring vergast op een declamatie van den heer Feijten uit Utrecht, die door zijn ernst en luim veel heeft bijgedragen tot het aangename ver loop van dezen avond, waarvoor de voorzitter hem in zijn slotwoord dank brengt. De agenda werd meermalen afge wisseld door het staande zingen van vaderlandsche liederen. Ds. Hagen sloot met dankgebed. BINNENLAND. Di. Colijn over ons kabinet. Na de beëindiging der begrootings- beschouwingen in de Eerste K nier, nam minister Colijn het woord en zeide omtrent de vorming vin bet kabinet om. het volgende; Het karakter van het kabinet wordt bepaald door zijn verlangen zijn laak te volbrengen in hartelijke samen, werking met de Staten.Generaal Het heeft dus een Nederland>ch constiiu. tioneel karakter het tracht te vermij. den, wat het het grootste gevaar acht van dezen tijd, het verloren gaan van de volksvrijheden Zou ech'er die samenwerking met de S'aten.Generaal worden verbroken, dan zou een toe- s'and kunnen ontstaan, die bevorderlijk zou zijn voor de anti parlementaire actie. Het kabinet wil echter zoo lang mogeliik tegengaan, dat het gevaar ontstaat dat men met het badwater ook het kind zou willen wegwerpen. Ook de politieke toestand noopte tot de vorming van een kabinet op breede basis, de agitatie der links revolutionnaire partijen werd steeds» onbeschaamder, de houding van de S.D A.P bij de muiterij wekte onrust Die overwegingen hebben geleid tot de samenstelling en het optreden van dit kabinet. De sociaal-democratie is beslist niet buitengesloten. Als er groepen zijn, die in het kabinet geen zitdag hebben, dan is dat omdat die groepen zichzelf htbben buitengesloten. HEllP-RHEUMATIFK» BI| elke weersverandering. Nu reeds laren vrij van plln. «Ongeveer vier jaar geleden«, schrijft ons iemand, »had ik een leelijken aanval van rheumaliek in de heupgewrichten. Vier weken lang lag ik in het ziekenhuis. N «dat ik e< uit was, kreeg ik het steeds weer terug als een verandering van weer op komst was. Toen probeerde ik Kruschen Salts; eiken ochtend niets anders dan de kleine dosis. Het hielp mij zoo goed, dat ik er mee door ging en na ongeveer zes maanden me»*kle ik, dat de rheumati-che pijnen verdwenen waren. Dat was drie en een half jaar geleden en nadien heb ik nooit meer eenigen last van de oude kwaal gehad. Ik neem altijd 's morgens de kleine dosis en hoewel ik 71 jaar oud ben, voel ik me als toen ik 40 was. C. M. G.« Geen middel kan blijvende ver betering brengen van rheumaliek, tenzij het drie verschillende werkin gen verricht. Deze zijn a. neutra lisering van het kwaadaardige urinezuur, dat de. pijn veroorzaakt; b. verdrijving van het urinezuur uit het lt.haamc. voorkoming van verdere ophooping van urinezuur. De zes verschillende zouten in Kruschen nu verrichten alle drie genoemde functies. Twee der ingre diënten in Kruschen vormen het meest werkzame oplossingsmiddel van urinezuur, dat de medische wetenschap kent. Andere zouten in Krusch' n hebben een aansporenden invloed op de afvoerorganen en helpen zoodoende om hel opgeloste urinezuur langs den natuurlijken weg te verwijderen. Weer andere zouten voorkomen, dat voedselresten in de ingewanden zouden gisten en maken daardoor onmogelijk, dat er weer een teveel aan kwaadaardig urinezuur kan ontstaan. Dat is de oorzaak van de blijvende verbetering door »de kleine, dagelijksche dosis«. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en dro gisten f 11.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag, Let op dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buitenverpakking de naam Howntree Handels Mij., Amsterdam, voorkomt. Crisis- maatregelen, commissie. Minister Verschuur heeft gisteren de commissie van onderzoek naar onderwerpen, verband houdende met de crisismaatregelen gtï ïstalleerd. Hij heeft er daarbij op gewezen dat Nederland zich gelukkig mag prijzen dat hier de corruptie nog niet heeft doorgevreten. De heffing van belastingen van besloten vennootschappen en vereeniging en, enz. Het gisteren door minister Oud in de Eerste Kamer aangekondigde wets, ontwerp houdende voorzieningen be- trtffende de htffing van belastingen van besloten vennootschappen en vereenigingen en haar aandeelhouders of leden; wij iging van enkele wet e. lijke bepalingen betreffende directe belastingen, 19 reeds bij de Tweede Kamer ingediend. De overeenkomst met België. In verband met de Nederlandsch- Belgische economische overeenkomst deelt men mede, dat deze volledigis en uiterlijk 1 Maart van kracht zal worden. Minister Sap zal wel naar Nederland gaan, docQ niet officieel qualitate qua. De vijfentwintigste Prinsessc verjaardag. Naar aanleiding van de voorgeno men hu de.betooging ter gelegenheid van den 25uen verjaardag van Prinses Juliana verzoekt men ons bekend te maken, dat Hare Koninklijke Hoog hetd, hoezeer ook waardeerende de goede bedoelingen der organisatoren, het op prijs zou stellen, indien, in verband met de moeilijke tijdsom standigheden en met het oog op de kosten vaj deze plannen werd afge zien In en uitvoer over Januari. Blijkens mededeeling van het Cen traal Bureau voor de S atistiek bedroeg de waarde van den Nederlandschen invoer (zonder goud en zilver) over Januari 1100 millioen (v.m. f 108 miltioen). De waarde van den uitvoer beliep over Januari f56 millioen (v.m. 152 millioen). Het percentage van den invoer, gedekt door uitvoer bedroeg over Januari 55 4 (v.m 48 6). Crisisinkomstenbelasting. Bij de Tweede Kamer is een wets ontwerp ingediend tot hiffiigvaneen crisisinkoinstenbelasting i)e hoofdin- houd van het ontwerp is, dat een belasting wordt geheven van de binnen het rijk wonende personen, wier in. komen, vergeleken met dat over hel belastingjaar 1931 - 32. niet of met minder dan tien procent is gedaald. GEMENGD NIEUWS. Russisch schip in nood. Uit Moskou wordt gemeld, dat door eenige Russische draadlooze stations S.Ü.S.-seinen zijn opgevan gen van een Russisch stoomschip, dat bij Moermansk op een rif is geloopen. Er bevinden zich 180 per sonen aan boord. Gepensioneerd spoorwegarbeider wordt millionnalr. De winnaar van het lot, waarop in de Fransche nationale loterij de hoofdprijs van vijf millioen francs is gevallen, is thans bekend gewor den. Het is een gepensionneerd spoorwegarbeider te Rijssel. De inbrekersbende ie Oss gesnapt. Eindelijk is het na maandenlang speuren de Kon. Marechaussee en gemeentepolitie te Oss gelukt een dievenbende te arresleeren, waarvan met vrij groote zekerheid kan wor den aangenomen, dat de leden van dit gilde del.et zijn geweest aan een lange reeks van inbraken, die de laatste maanden in Oss en omgeving werden gepleegd. De langvingers zitlen nu veilig achter slot en grendel. De krachtige nasporingen hebben tot succes geleid. Achter de woning van een zekeren \V. werden de gestolen got deren gevonden. De bewoner, alsmede een zekere v. B., werden in hechtenis genomen en gevankelijk werden zij daarna naar het politiebureau overgebracht. Den volgenden dag werd het on- j derzoek voortgezet, daar men wist dat minstens vijf personen bij de »braak« betrokken waren. Er wer den nog drie verdachten, de gebroe ders De B. en een zekere R., aan gehouden en acuter slot en grendel gezet. Van het vijftal hebben eenige reeds een bekentenis afgelegd. Da geheele bende zal ter beschikking van de justitie worden gesteld en in de strafgevangenis te Den Bosch worden ingesloten. De inbraken te Oss De marechaussee te Oss heeft gisteren een derde aanhouding ver. richt inzake de inbraak Zaterdagavond gepleegd bij den heer van H. aldaar, üe verdachte, zekere V., is in de marechausseekazerne opgesloten. Hij zal ter beschikking worden gesteld van den officier van justitie te s Her- togenbosch. In h.l geheel bevinden z<ch lban9 acht personen, verdacht diverse iubraken van de laatste weken, in arrest. Bestelauto van nDe Lelie« verbrand. Woensdag is een bestelau'o van de stoomwasscherij de Lelie uit Vcghel bij Erp in brand geraakt. De chauf feur B. uit Veghcl kon zich slechts met moeite redden. Zijn kieeren had. den reeds vlam gevat doch het ge. lukte hem zich de brandende kieeren van het lichaam te rukken. Hij had brandwonden aan hals en ai men. De auto is geheel uitgebrand Hel wasch. goed ging verloren. Jonge arbeider overreden. Gisteravond kwart over Zes is de lójirige arbeider K. T. Mazeland uit Oidenzaal op den enbewaakien over. weg van den spoorlijn Oldenzaal Enschedé onder een personentrein geraakt. Beide beenen werden hem afgereden. In deerniswekkenden toe stand is hij naar het ziekenhuis te Oldenzaal gebracht. Voor zijn leven wordt gevreesd. Ongeluk met doodelijken afloop Te Rotterdam is aan boord van het in de Waalhaven alhier liegende Amerikaansche stoomschip Narbo de sluttingsring van een laadboom ge broken, waardoor de laadboom is gevallen. De boom is terecht gekomen op den 52 jarigen controleur G N. Astrego uit de Willem Buitewechsiraat. Hij werd op slag geood NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 8 Febr. 1934. In plaats van den bigade com mandant der Kon Mar., den Heer A. v. d. Plas, komt hier op 21 Febr. de Heer A. Kik, wachtmeester te Steenbergen. Zaterdag gaat de v. v. Longa naar Brakel, om zich te meten tegen de Zwaluwen aldaar in de Comp. S. O. S. Hier speelde in 't Wapen van Amsterdam voor de Competitie »Noordbrabantsche Dambond« de Bossche damclub tegen onze «Ver eenigde Dammers«. De voorloopige uitslag is, dat de eerste won van de Heusdenaren met 115; terwijl over een afgebroken partij arbitrair moet worden beschikt. Morgenavond treedt voor het Nut op de Heer Pi'ger te Amsterdam met het onderwent: »Een Japansche avond«. Vei leden jaar droeg hij hier met ongekend succes voor: »Een Chineesche avond«, zoodat wederom een gezellige avond te wachten staat. Hoewel de viering van Carnaval hier a. h.w. tot het verleden be hoort, wordt in -enkele café's hel Iradit. bal gehandhaafd. Voor enkele jaren terug was het op die bijeen komsten verbazend druk. Hoe zal het thans zijn? L/ MARKTBERICHT. Waalwijk, 9 Febr. 1934 Varkens f 8 f 11.— Eieren 3 4cent. mf|ii nieuw café aan de genaamd 99 Moderne Inrichting. Prima bediening en consumptie. Apart Vergaderzaaltje. Billijke prijzen. Aanbevelend. H. DE RUIJTÊR-MOONEN.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8