PRACHTIGE HOOFDPRIJZEN GROOTE GELDPRIJZEN (van 100.- tot f. 10.-) EN NOG HONDERD EXTRA PRIJZEN VERSPILLINGS-TABEL le Prijs: de groote luxe radio-gramofoon Philips 676 A ter waarde van f. 475.- hen gaarne nog een keer op het HEC-ter- Mijnheer de Redacteur. Onder vriendelijke dankzegging voor de opname van mijn ingezonden stuk in uw blad van 10 Febr. ver zoek ik beleefd navolgende rectificatie te willen plaatsen. Het betrof het handschoen opnemen voor de oude ambtenaren. De zetter heeft n .i. hier een groole fout begaan. Hij plaatste «vergrijsde ouderwetsche »On ruikbare« (Ik schreef «Onkreuk bare») ambtenaren. Het verschil is te groot, om dit door te lat* n loopen. Vele bevriende oude ambtenaren uit alle standen moeten zich terecht hieraan geërgerd hebben en dit zoude mij ten ze rste spijten. Voor plaatsing nogmaals dank zeggend, Hoogachtend, Uw abonné A. M. VERHEIJ DEN Adrszn. 's-Grevelduin-Capelle, 10 Febr. '34. Waalwijk, 11 Febr. '34. Mijnheer de Redacteur. In uw blad van 10 Febr. j 1. meent de heer Verheijden hr.t niet eens te kunnen zijn met Tilburgsche opvat tingen aangaande het al of niet handhaven van den gouden standaard. Dit is ieders goed recht. Wel echter vergt het uiting geven aan een mee ning, dienaangaande, een studie, die niet aan stamtafel of op reis ver kregen kan worden. Het genoemde artikel, waarin de geachte inzender duidelijk doelt op de meening van de Tilburgsche Hoogleeraren, spreekt over «theore tici» alsof deze kamergeleerden waren en de mufheid hunner studiever trekken oorzaak is van een onmo gelijkheid hunner meening in de werkelijkheid. Het ware beter geweest indien de heer Verheijden, alvorens dergelijke praedicalen aan deze Hoogleeraren toe te kennen, zich eens op de hoogte had gesteld van de maatschappelijke functies, die deze »lheoretici« bekleed hebben en nog bekleeden. Hij zou dan wellicht niet smalend gesproken hebben over «theoretici» wier mee ning grauwe theorie is en als zoodanig nooit voor verwerkelijking vatbaar. Hij zou bovendien ervaren, dat deze «vogelaars* met 2 beenen in de werkelijkheid staan. Ten tweede zou «Ie heer Verheijden, indien hij iets van deze personen kende, nooit de veronderstelling hebben kunnen opperen alsof deze «vogelaars liefelijk kweelden» enkel en alleen orn de naam van de U.K. Handelshoogeschool, waar volgens de inzender, de financieele thermo meter onder 0° zou staan, het hoofd boven water te doen houden. Vei der zou ik den heer Verheijden willen verzoeken eens na te denken over de voordeelen die de industrie van een devaluatiewat nog geens zins heteekent een loslaten van den gouden standaard geniet. Het is voor een onpartijdig oordeel over meergenoemde kwestie noodig deze van meer zijden te belichten en zich niet alleen blind te staren op de gevolgen, die een devaluatie eveniueel op pensioentrekkers heb ben zal. Het kan misschien geen kwaad, indien de inzender van dat stuk eens goed (cursiveeren s.v.p.) de artikelen van Prol. Gimbrère in «de Maasbode» aangaande dit onderwerp naleest. Met dank voor de verleende plaats ruimte. STUDENT. Een scheiding. Hij is heengegaan, de man met grijze haren. Toch met een glimlach op 't gelaat, Die man die vijf en veertig jaren Een sieraad was in Priesterslaat. Die bijna vijf en twintig jaren Herder was op Besoijens grond En Godes Woord zoo kon verklaren Dat 't in ons hart steeds weerklank vond. De man eenvoudig in den omgang, Bereikbaar voor een iedereen, Die steeds een iedereen te woord stond, Die goede grijsaard die ging heen. De man die goed was voor de armen, Gaf ziele-, maar ook lichaamsspijs, De man vol meelij en erbarmen Is heengegaan ten eeuwigen reis. O, blijven wij Hem steeds gedenken Als edele man in woord en daad, Volgen wij zijn raad en wenken Tot ons stervensuur eens slaat. V.m. Besoijen. DRUNEN. Voor den vlecschkeu- ringsdienst werden ter Secretarie alhier in de maand Januari aange geven 13 runderen en 5(.) varkens In het afgeloopen jaar werA voor de afdeeling Di unen, door ver schillende bonden aan georgani seerde werkloozen alhier uitbetaald f 3332. De collecte gehouden ten b?té van het crisiscomité in de Ned. Herv. kerk alhier heelt opgebracht f 13,-. De biljartwedstrijd dieteElshout is gespeeld tusschen B.J C. alhier en E.B.C. aldaar is als volgt B.J.C E.B C. Th. v. d. Wiel 100 Th. v.d. Besselaar 57 H. Brok 100 M. Klerks 87 .1. van Delft 8!) H. Tamch 100 D. v. d. Wiel 98 D. v. d. Besselaar 100 H. Verhoeven 100 H. Muskens 63 De 80-jarige M. v. d. L. was Zondag op weg naar de keik, hij struikelde en viel met zijn hoofd op de tramrail. Besmeurd met bloed en zand weid bij door kerkgangers op de been gebracht en naar huis geleid. De ontboden geneesheer con- sla'eerde dat de rechterarm was gebroken. \j Zondag j 1. speelde V.J.C. alhier haar eerste junioren-voetbal wedstrijd tegen V.V.O.I. uit Vlijmen en verloor met 1 8. V.J.C. II verloor eveneens voor de juniorencomp. tegen Brabantia II uit Herpt met 0—5. Om het aangename met het nuttige te vereenigen werd in de zaal der Jongensconcregatie voor de leden van de Concregatie Maandagavond een uitvoering gegeven doordegym- nasliekvereeniging en de tooiieel- vereeniging. Toen om 7 uur de zaal geheel gevuld was, sprak deZeerEerw. heer pastoor een openingswooi d. Daarna werd met een opmarsch van de aspirantleden der S.il.J.-vereeniging, waarop de stokoefeningen volgden. De leden van S.H J. demonstreerden figuurmarschen, vrije oefeningen, alhletiek, brug- en rek-oefemngen. Wat wij te zien kregen was zeer goed werk waaruit bleek dat onder de leiding van den heer Meijs Hink geoefend is. De tooneelclub voerde op «In den zilveren haas«, en «De verrassing», twee kluchtige een acters, die vlot gespeeld werden, en voorts de ope rette in een bedrijf «Mozes in de klem», waai mede onbedaarlijk is gelachen. Om 10 uur keerden allen voldaan huiswaarts. Dinsdagavond werd het pro gramma nogmaals uitgevoerd voor gemengd publiek, waarbij enkele soli, waarmede de leden in Boxtel zijn bekroond, ten gehoore werden gebracht. Het waren een paar mooie avonden. Zondig j.l. gaf de harmonie «de Volharding» in de zaal bij den heer Th. Elshout, met medewerking van het bekende duo v, K<ulen en Frt-deriks uit Tiel, haar tweede win- terconcert. De heer Sikkers sprak een welkomstwoord. Daarna werd het muzikale gedeelte afgewerkt. De nieuwe marsch «Hoch das Banner» van Fiiedeman, en ook de andere nummers werden uitstekend uitge voerd. Daarna trad het duo op. De nummers die het te zien en te hooren gaf waren vol gezonden humor en werden tot in de puntjes uitgevoerd. Er werd onbedaailijk gelachen en het publiek heeft hen dan ook met een spontaan applaus heloond. De begeleiding was bij den heer Princen uit Waalwijk in goede handen. Tot slot sprak de heer Sikkers een dankwoord. Het verslag van de vergadering van den Boerinnenbond bevatte enkele fouten, waarom wij het hier gerectificeerd herplaatsen. De Boerinnenbond van Drunen en Elshout hirld de algemeene ver gadering in de Meisjes Concregatie. Bij afwezigheid van de presidente opende mevr. Vermeerv. Loon uit Elshout de vergadering met den ge- bruikelijken groet. Door den Geeste lijke Adviseur Pastoor Goosscns uit Drunen werd een rede gehouden over het katholieke geloof der boe rinnen. Daarna had de bestuurs verkiezing plaats, wegens periodiek aftreden van mevr, Mostermans— van Huiten en mej. Joh. Vuchts uit Elshout. Mej. Vuchts werd herkozen; daar mevr. Mosiermans—v. Huiten niet meer in aanmerking wenschte De strijd tegen de verspil ling is in vollen gang het aantal deelnemers stijgt met den dag. Bekijkt eens nevenstaande tabel en gaat na, welke be dragen er verspild worden door het gebruik van z. g. „goedkoope" lampen. Deze tabel speelt een groöte rol in de prijsvraag. Uw gloeilampen-leverancier, die U gaarne prijsvraagformu- lier en voorwaarden zal ver strekken, vertelt U alles haar fijn. Wendt U tot hem en wordt deelnemer. VOORBEELD te komen werd in haar plaats ge kozen mevr. M. v. KesselBrok uit Drunen. Verder werd nog besloten een vcrplegingscursus te geven en een tooneelvereeniging op te richten. ELSHOUT. Zondagavond gaf de tooneelvereeniging met medewerking van de harmonie en de liedertafel een uitvoering die goed geslaagd mag heeten. Het programma werd geopend met een paar muziek nummers welke onder leiding van J. Merks uit Drunen keurig werden uitgevoerd. Vervolgens werd opge voerd «die geen hart bezat», too- neelspel in vier bedrijven, door J. Odijk. Dit stuk, dat zware eischen stelt, werd schillerend opgevoerd, Zoowel de hoofd- als nevenrollen werden goed vertolkt. Tusschen de bedrijven gaf de liedertafel enkele nummers ten beste, zoodat het een genoeg lijke avond was. Zondag speelde de voetbalver- eeniging E.S.C. II alhier een wed strijd voor de kleine compe itie tegen de Sporters 3 en vedoor met 3-1. J.l. Vrijdag hield de R.K. Jon gen boerenbond alhier een vergade ring waarvoor veel belangstelling was. Na een kort openingswoord, kreeg de heer v. d. Broek direcleur der L .ndbouwschool te Boxtel het woord en hield een interessante rede over verschillende belangrijke vraag stukken in het boerenbedrijf. Er was voor jonge boeren veel te leeren en zij hebhen daarvan dan ook geprofiteerd, hetgeen wel bletk uit de vele vragen die den heer v. d. Broek gesteld werden. NIEUWKUIJK. Zaterdagavond had in ons dirp een auto-ongeval plaats, dat naar omstandigheden nog goed afliep. Bij het passeeren van een geladen kar met hout waar voor hij uitweek, reed de bestuurder van de luxe auto, de heer v. d. V. uit Vlijmen, plotseling tegen een electrischen paal der lichtleiding en een boom. Wonder boven wonder bekwam de bestuurder der auto niet het minste letsel, terwijl de auto ernstig werd beschadigd. Verschil lende huizenn geraakte door het om ver rijden van den electrischen paal waardoor enkele draden afknapten, zonder licht. Voor het verdere ge vaar dezer draden werden vanwege de P.N.E M. direct maatregelen ge troffen. Naar oorzaak en schuld wordt door de politie een onderzoek ingesteld. Zondag j.l. had op het voet balterrein van S.D.O. door de sup porters dezer club een gecostumeerde wedstrijd plaats. De belangstelling hiervoor was groot. Het was een strijd tusschen »Dc Klossers» en «De Sprinkhanen.» Na een feilen strijd waarbij de noodige humor niet ontbrak, werd de wedstrijd door de Klossers met 10 gewonnen. Zondagavond j.l. werd in de zaal van den heer Geraerls door de R.K. Gemengde Tooneelvereeniging «Oefening haart Kunst» uit Goirle een uitvoering gegeven. Opgevoerd werd het bhispel «Haar laatste wil». De belangstelling voor deze uit voering was zoo groot, dat niet alleen, velen zich met een staan, plaatsje moesten tevreden stellen, doch velen moesten teleurgesteld terug daar ze geen plaats konden krijgen, Het stuk werd in alli op zichten zeer vlot en goed gespeeld. Elk speler vervulde zijn rol uitste kend. Veel werd van deze vereeni- ging verwacht, doch de verwach tingen werden ver overtroffen. Het publiek heeft dan ook een ge notvollen avond gehad. RAAMSDONKSVEER. Voorde vaceerende betrekking als Wijkver pleegster T.B.C. Enquelrice kwamen niet minder dan '27 sollicitaties in hij het Bestuur van het Groene Kruis alhier. Naar wij vernemen zal de Hei v. Jorgelingsvereeniging «Hadja» a.s. Vrijdag haar jaarfeest vieren in Rehobolh. De heeren Molewijk en Bax werd den bouw gegund van een woonhuis in de Koningstraat voor rekening van dhr. Malhon. De afd. van den Chr. Nat. Werkmansbond besloot haar jaar feest te houden 16 Mrt. a.s. Door het Hoofdbestuur van den Chr. Nat. Werkm. Bond werd de heer Sneep aangewezen als lid der Commissie tot herziening van het Sociaal Program. De Registers voor de Omzetbelasting zijn bl] ons ln voorraad Waalwlfksche Stoom drukker!] Antoon Tieten. rein terug. Zondag wordt op het HEC-terrein ge speeld dc wedstrijd HECOSS. In ver band met het bezetten der 2e plaats is deze wedstrijd zeer belangrijk. We ko men hierop Zaterdag nog terug. RECHTZAKEN. Het Gerechtshof bevestigde in hooger beroep de vonnissen tegen W. B. en A. v. d. S., werklooze arbeiders te Sle:uwyk, wegens diefstal, driemaal gepleegd, ieder veroordeeld tot 6 weken gevangenisstraf. In verzet gekomen. J. A. K., koopman te Heusden, had te Haarsteeg wederspannighcid gepleegd en var. daarvoor veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf. Verdachte kwam U gen net vonnis in verzet, omdat hjj de straf te hoog vond. Getuige Wilhelmus Koster, die als dienstdoende politie het arrestatiebevel moest uitvoeren en zich 's morgens naar de woning van verdachte liad begeven, verklaarde, dat verdachte zich ernstig had verzet. Eerstens had hij de deur niet willen openen, toen de politie was bin nengedrongen was verdachte er vnu door gegaan en ten slotte was het bij het ar resteeren tot een formeel® vechtpartij ge komen. Conform den eisch werd het vonnis \an een maand gevangenisstraf bevest.gd. INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). Dl LA MAÏ N.V. PHILIPS' GLOEILAMPEN FABRIEKEN EINDHOVEN Stroomprijs per K.W.U. Minder rendement in °/o Wanneer de photometer bij een z.g, „goedkoope" lampminder ren- npmpnf AAntoont Hah Hp 20 u/0 ^30%l 40 0 50 °'o 60 5 ct. f 0.S9 f 1.49 f 1.98 f 2.48 f 2.97 6 ct. 1-19 1-78 2.38 2.97 3.56 7 ct. 1.39 2.08 2.77 3.47 4.16 overeenkomstig gestem pelde Philipslamp, ver spilt deze z.g. „goed koope'' lamp, indien Uw 8 ct. 1-58 2.38 3.17 3.96 4.75 9 ct. 1-78 2.67 3.56 4.46 5.35 10 ct. 1 1.98 1 2.971 3.96 4.95 .1 S94 15 ct. 2.97 4.46 5.94 7.43 8.91 stroomprijs 1 10 ct.l per K.W.U. be- \draagt If 2.971 gedurende 1000 uren. Dit bedrag te vermenig vuldigen met het aantal zg- „goedkoope" lam pen hetwelk in gebruik is. 20 ct. 3.96 5 94 7.92 9.90 „11.88 25 ct. 4.95 7.43 9.90 12.38 14.85 30 ct. 5.94 8.91 „11.88 14.85 17.82 35 ct. 6.93 10.40 13.86 17.33 20.79 40 ct. 7.92 11.88 15.84 19.80 23.76 45 ct. 8.91 13.36 17.82 22.28 26.73 50 ct. 9.90 14.85 19.80 24.75 29.70 De photometer bewijst, dat Philips „Bi-Arlita" lampen altijd goedkooper zijn. Deze cijfers zijn gebaseerd op Philips Bi-Arlitalampen van 125 Decalumen (99 walt)

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3