Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. HflflR ERFDEEL, FEUILLETON Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG UITGAVE: Prijs der Advertentiën: 20 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*. W AALWIJKSCHK STOOMDRUKKERIJ 4NTOON TIELEN Reclames 40 cent per reg°.l. franco te zenden aan den Uitgever. Advertentiën moeten Woensdag en Abonnementsprijs per 3 maanden t 1.25. Telegr.-adres: ECHO. Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur Franco p. post door 't gebeele rijk 1.40. Telefoon No. in ons bezit zijn. GEMEENTERAAD LOON-OP-ZAND. De raad der gemeente Loonop- Zand vergaderde Vrijdagavond ten raadhuize te Kaatsheuvel, onder voorzitterschap van wethouder v. d. Horst, loco—burgemeester. Secretaris de heer M. A. v. d. Wee. Afwezig de heer Roest-nberg. Nagedachtenis Mgr. Völker. Terwijl de leden zich van hun zetels verheffen spreekt de voor zitter ter nagedachtenis van Mgr. Völker de volgende woorden Ruim 30 jaren heeft hij gearbeid voor het heil en geestelijk welzijn van onze bevolking in het algemeen, en van zijn parochie in het bijzon der. Wij hebben hem als priester als een groot man leeren kennen, een man die nacht en dag wilde werken voor zijn taak, voor wie het nooit te vroeg of nooit te laat was, die toegankelijk was voor ieder en ieder met raad en daad bijstond vooral de hulpbehoevenden en armen hebben veel aan hem ver loren. Namens den raad uit ik den hartgrondigen wensch, dat de goede God hem reeds het loon moge heb ben gesch nken voor het werk dat hij voor het zieleleven van de be volking van Kaatsheuvel gedaan heeft. Spr. wil den nieuwen pastoor met een enkel woord begroeten. Hij heeft hem reeds leeren kennen als een joviaal en vriendelijk man, in wien Kaatsheuvel den herder zal vinden die het hebben moet. een man die mee zal leven met zijn parochie en die ieder met raad en daad zal bijstaan. De nieuwe Burgemeester. Aangaande den nieuwen burge meester zegt de voorzitter het vol gende Wanneer wij zien de groote capa citeiten van burgemeester Mallens, die blijken uit hetgeen hij in Zundert in 7 jaren gepresteerd heeft, als we zien dat hij een onpartijdig en werkzaam man was, die zich geheel gegeven heeft aan de belangen van zijn gemeente, dan geloof ik te mogen zeggen dat we H M. de Ko- ningin dankbaar mogen zijn voor j de benoeming van burgemeester Mallens. Hierna wordt overgegaan tot af werking der agenda. De voorzitter dringt er op aan de punten zoo kort en zakelijk moge lijk te behandelen, daar er in be sloten vergadering nog enkele zeer belangrijke kwesties ter sprake zullen komen. De notulen der beide vorige ver gaderingen worden ongewijzigd vast gesteld. Aan de orde la. Beschikking Gedeputeerde Sta ten betreffende de verlaging van het presentiegeld voor het bijwonen dei- raadsvergaderingen Wordt voor kennisgeving aange nomen. b. Verslag der Commissie tot We ring van Schoolverzuim te Kaats heuvel over 1933. Het verslag wordt voor kennisge ving aangenomen. c. Van Ged Staten besluit tot ver daging der beslissing op het Amb tenaren- en Werklieden—reglement. j Alsvoor. 1 d. Van de Streekplancommissie verzoek tot toelating van de gemeente Terheijden tot het plan. Daartegen heeft de raad geen bezwaar. Schonlregeling met Sprang— Cupelle. 1. tot het treffen van een gemeen schappelijke regeling met de gemeen te Sprang Capelle, omtrent de toe lating van de kinderen uit die gemeente op de Openbare Lagere school aan den Loonschendijk alhier. De voorzitter geeft op dit punt een toelichting en zegt daarbij dat de gemeente bij beschikking van Ged. Staten is verplicht tot het aan gaan van deze overeenkomst. Het is nog niet bekend hoeveel kinderen de school zullen bezoeken, doch de regeling is zoo opgesteld, dat de kosten voor de volle 100 pet. door Sprang—Capelle gedragen worden. Nadat verschillende leden toelich tingen op de regeling gevraagd heb ben wordt het voorstel aangenomen. Benoemingen. 3. benoeming van de leden der Raadscommhsies a. van de Gas- commissie, b. van de Wegencom missie, c. van de Commissie voor Steunverleening en Werkversctiaf fing. De Gascommissie bestaande uit de heeren v. d. Hoven, Vrinten, Nieuwstadt, Snoeren, Nijkamp en Snaphaan, en de wegencommissie bestaande uit de heeren C. Dinge- mans, v. d Hoven, Maas en de Kort, worden in hun geheel herkozen. In de steuncom missie worden herkozen de heeren v. d. Hoven, Grootzwagers, C. Dingemans en Snot-ren, inplaats van den heer Bee- rens wordt gekozen de heer Vrinten. De voorzitter zegt dat de verkie zing van leden van het arm bestuur in de volgende verga dering zal plaats hebben, daar er nog een rooster van aftreding moet worden opgemaakt. De heer C. Dingemans vraagt of er voor het armbestuur een voor-1 dracht wordt opgemaakt. De voorzitter zegt dat B. en W. een aanbeveling indienen en daarbij zullen rekening houden met de wenschen indertijd door den raad geuit. 4. om uitvoering te geven aan de bevoegdheid om de couponbelasting op de bezitters van de obligaties dezer gemeente te verhalen. De raad gaat met dit voorstel accoord. Veldwachtersverordening. 5. behandeling Veldwachtersver- ordening. De voorzitter zegt dat men in den Bosch nogal erg houdt van forma liteiten, en daarom B. en W. heeft aangeraden het uniforme reglement te volgen. Het college heeft echter gemeend het reglement op enkele punten te moeten wijzigen, in ver band met het bestaande Ambtena ren en Werkliedenreglement. Het voornaamste verschilpunt was wel de kindertoeslag die in de veld wachtersverordening is gesield op 5 pet. voor de kinderen beneden 18 jaar, en in het A en W—reglement op 3 pet. voor kinderen beneden 15 jaar. Voorts is de bestaande sala- rieering der veldwachters beter als die der provinciale regeling, n.l. f 150U tot f 170U tegenover f 12ÜÜ f 1600. Het nieuwe reglement willen B. en W. successievelijk invoeren, zoo dat het pas van kracht wordt voor nieuwe veldwachters, en de be staande bepalingen voor de huidige functionarissen i lijven gehandhaafd. B. en W. hebben zich afgevraagd waarom in zake den kindertoeslag voor de veldwachters een uitzonde ring moet worden gemaakt ten op zichte van anderen in gemeentedienst, en voorts waarom de salarissen zouden moeten worden verl -agd. De heer Snoeren vraagt wie de veldwachters aanstelt. De voorzitter zegt dat dit ge schiedt door den Commissaris der Koningin. In gemeenten waar poli- tieagenien zijn geschiedt de benoe ming door den burgemeester. Deze gemeente heeft slechts veldwachters, De heer Grootzwagers zegt dat als de kindertoeslag op 3 pet. gehand haafd blijft, dit een schadepost is juist voor die veldwachters die groote gezinnen hebben. De voorzitter merkt daartegen op dat de veldwachters van een kant nadeel, doch van den anderen kant voordeel hebben, waarom zou de eene categorie boven de andere moeten worden bevoordeeld Waar om de veldwachters 5 pet. en de ambtenaren slechts3 pet.? Spr.mis gunt de veldwachters de hoogere toeslag niet, doch het is hier om de uniformiteit te doen. De heer Grootzwagers blijft het jammer vinden dat de menschen die het het slechts kunnen missen schade zullen ondervinden. De voorzitter stelt daartegenover dat deze menschen later als hun kin deren groot zijn, in bete;en doen zullen komen. De heer Nieuwstadt vraagt of het de bedoeling is den toeslag op 3°/0 te bepalen. De Voorzitter antwoordt bevesti gend, als overgangsmaatregel blijft echter de 5 °/0 voor de huidige veld wachters gehandhaafd. De heer Beerens betreurt het dat de groote gezinnen hier weer de dupe zullen worden, temeer daar er ook rekening mee gehouden moet worden dat de salarissen al met 5°/0 zijn verlaagd. Spr. vraagt of de chef-veldwachter belast is met de leiding van het corps; slechts indien dit het geval is kan spr. zich vereenigen met het belangrijk hoogere salaris dat hem is toegekend. De Voorzitter zegt dat de chef de dagelijksche leiding heeft, zooals vroeger de inspecteur. De heer Grootzwagers vraagt of er achter deze formaliteit niet meer kan schuilen, en of men daarmede in den Bosch misschien bedoeld heeft de functie van inspecteur op te heffen teneinde een bezuiniging te bereiken. De Voorzitter ontkent dit. Het Voorstel van B. en W. wordt aangenomen. fj Wordt vervolgd. NUMMER 16. WOENSDAG 21 FEBRUARI 1934. 67e JAARGANG De Echo van het Zuiden, Waalwykscbe en Langstraatscbe Courant, ni« DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van Joseph Hocking. Nadruk verboden. 53. Het is een heel ernstig ding, ging het meisje voort. Heel ernstig. Een brandkast open te maken, als er iemand dood op bed ligt, is heel erg strafbaar. Maar het is een leggen! Waarom zou ik haar safe openbreken? zei Sarah Ellen heesch. Hoe moest ik weten wat ze er in wegborg? Nancy gaf geen antwoord, maar bleef haar aankijken. Wat heb ik aan een stukje papier, ging Sarah Ellen verward en angstig verder. Ik heb geen verstand van scheikunde en bovendien Ze hield plotseling op, merkend dat ze zich versproken had. Welk stuk papier? vroeg Nancy. Wat weet ik van een stuk papier? Wat bedoelt u? Het stuk papier waarover je sprak. Ik weet er niets van. Bovendien, als ik het had, waar zou ik het dan gelaten hebben? Je hebt het aan Mr. Briggs gegeven, die hier vanavond is geweest. Maar.... maarhij heeft het toch niet verteld? Ze stotterde van angst! Hy beloofde Wat beloofde hij? Sarah Ellen begreep, dat ze zichzelf er in gewerkt had en dingen had gezegd, die ze had willen verzwijgen. U probeert my, een arme, domme vrouw, in moeilijkheden te'brengen; dat is heel slecht van u. Ik weet niets van een brandkast af; ik ben er niet aan 3n! Houd je dat vol? Ja, Miss Judson was goed voor my en liet me 20 pond na. Ik zeg niet, dat ze me niet wat meer had kunnen geven, maar ik ben niet van steen en ik ging niet in haar kamer om te stelen toen ze was gestorven. Blijf je bij die woorden? Ja; ik ben geen dievegge en geen leugenaarster en ik laat me niets zeggen wat niet waar is. U heeft mij, een eerlijke vrouw, beschuldigd van Van wat? Ik zeg niets meer. Over een week zoek ik een anderen dienst, zei Sarah Ellen en sloeg de deur achter zich dicht. Nancy ging direct naar de telefoon en belde Woodroyd op. Is Mr. Ben thuis? vroeg ze. Ja, hy staat op het punt om uit te gaan. Wilt u hem spreken? Ja, ik wacht aan de telefoon. Wie is daar?, hoorde Nancy hem eenige seconden later vragen. U spreekt met Nancv Trevanion, mr. Ben. Nancy Trevanion! en zijn stem werd direct vriendelijk. Is er iets dat ik voor je doen kan? Bent u vanavond bezet? Niet als ik u van dienst kan zijn, antwoordde Ben zoetsappig. Ik zou u nog even willen spreken en ik zou uw mooi ingerichte kamers willen bewonderen. Bedoelt u dat u mij vanavond komt opzoeken? vroeg Ben verheugd. Ja, over een half uurtje. En Nancy hing den hoorn op. Daarna belde ze een garage op om een taxi en toen ze de kamer wilde uitgaan, hoorde ze haastige voetstappen in de gang. Zou Sarah Ellen geluisterd hebben? Ze aar zelde een oogenblik, nam toen opnieuw het toestel en vroeg de Centrale. Toen sloop ze de deur uit en zag juist Sarah Ellen in de keuken verdwijnen. Ze ging terug naar het toestel. Het is nu juist acht uur, zei Nancy. wilt u mijn toestel buiten gebruik stel len tot middernacht? Ik ga uit en wil niet dat het toestel wordt gebruikt. Be grijpt u wat ik bedoel? Ja zeker. Ik zal er voor zorgen. Eenige oogenblikken later wachtte Nancy op de taxi. Ze was erg zenuwach tig. ofschoon er uiterlijk niets van te merken was. De taxi staat voor, kondigde Sarah Ellen aan. Dank je, zei Nancy. Ze verliet het huis, sloeg de deur met een slag achter zich dicht en ging eenige seconden later behoedzaam de voordeur weer binnen. Ze hoorde hoe de meid te vergeefs probeerde de telefoon te gebrui ken. Nancy lachte in zichzelf en ging weer weg. Ben deed haar zelf open, toen ze aan de deur van Woodroyd belde. Je weet niet, hoe bly ik ben dat je gekomen bent, zei hij. Er is toch niets? Weineen, antwoordde het meisje, ik wilde alleen je nieuwe kamer zien. Ik stoor toch niet? Storen! riep Ben uit. Integendeel. Ik wilde juist uitgaan toen je opbelde, maar ik ben veel te blij dat je gekomen bent. Dezen kant uit, alsjeblieft. Nancy aarzelde. Nu ze op Woodroyd was, leek haar plan onuitvoerbaar. Ben scheen zoo blij haar te zien; hij leek zoo openhartig en joviaal, dat haar achter docht haar ongerijmd voorkwam. Ze was bijna bang, maar ze hoorde de hartelijke stem van Elyah Briggs uit de andere ka mer en dat gaf haar weer moed. Ze volg de Ben naar zyn vertrekken. Het ziet er niet kwaad uit, hè? vroeg hij. Ik heb alles naar mijn eigen smaak laten inrichten en het is het rus tigste deel van het huis. Wil je mijn bi bliotheek ook eens zien? Nancy keek rond. Ze zag de comforta bele meubels, de mooie kleurcombinatie, de zware brandkast tegen den muur. Neen, ik wilde de bibliotheek voor een ander keertje uitstellen, mr. Ben, zei ze; daarvoor ben ik niet gekomen. Ben hoorde de vreemde klank in haar stem. Hij keek haar verontrust aan. Is er iets gebeurd? vroeg hij angstig. Neen, ik wilde alleen iets vragen. Mij wat vragen? Wat dan? Ik wilde vragen, wat je met de for mule hebt gedaan, die Sarah Ellen uit Mary Judson's brandkast gestolen heeft. HOOFDSTUK XXV. Ben Briggs' bekentenis. Eenige seconden bleef het stil in de kamer. Ben stond in het midden van het vertrek; hy was door Nancy's plotselin ge beschuldiging overrompeld en bleef een minuut geheel uit het veld geslagen staan. Wat bedoel je daarmee?, vroeg hij, nu niet langer op zijn zoetsappigen toon, maar kortaf. Dat weet je heel goed. luidde het kalme antwoord. Dus je kwam niet om de kamers te zien, zei hij langzaam; je bent onder valsche voorwendsels gekomen. Noem het zooals je wilt. Ik ben to weten gekomen, dat je mijn dienstmeisje hebt gebruikt om haar een document te laten stelen. Ben antwoordde niet. Hij scheen wer kelijk te zeer verrast. Maar plotseling be gon hij hardop te lachen. Ben je dat te weten gekomen? Ja. Welnu? Ik kom het halen; dat is alles. Je kunt niet loochenen, dat je het niet hebt. Wat je zegt is volkomen juist, maar of ik het teruggeef, is een tweede kwes tie. Zoo? Dat zou ik wel eens willen zien. Voor een oogenblik was Nancy versla gen. Ze was alleen met mr. Ben Briggs in de kamer en ondanks alles bleef hij meester van de situatie. Dus jij bent zooveel als een heler? Ben Briggs, die altijd snoeft op zijn eer lijkheid, heeft zoo iets gedaan? Ze had de beste methode gevolgd. Als ze hem direct had gedreigd zou ze niets hebben bereikt, maar hij was trotsch op zijn goeden naam en zyn reputatie. Wat bedoel je daarmee?, vroeg hij. Je hebt gestolen goed in ontvangst genomen. Je hebt gebruik gemaakt van de onwetendheid van een arm dienst meisje om een gemeenen diefstal te be gaan. Jij Ben Briggs, die Lord Mayor hoopt te worden. Wat zouden de men schen zeggen, als ze dat te weten kwa men? Op welke manier zouden ze dat te weten komen? Ik zal het bekend maken. Ben begon onrustig de kamer op en neer te loopen. Plotseling stond hij voor Nancy stil en keek haar lang en vol be wondering aan. Drie uur geleden dacht hy dat hij haar voor zich gewonnen had; nu voelde hij zich in gevaar. Ja, gaf hij eindelijk toe. Ik heb Sarah Ellen gezegd het papier te stelen. Het ligt hier in de brandkast en hij wees er naar. Weet je waarom ik dal deed? Het meisje gaf geen antwoord. Omdat ik jou wilde en omdat ik bang was je te verliezen. Ik heb nog nooit naar iets zoo heftig verlangd als om met jou te trouwen. Daarom heb ik het gedaan. Een stuk papier! Wat is het waard? Mis schien geen penny, misschien duizend pond. En ik ben bereid je die te geven, Nancv. Luister naar me. Drie jaar gele den kwam je voor het eerst bij ons. Ik werd verliefd op je, zooals op geen vrouw te vorenIk heb je meer dan eens ten huwelijk gevraagd, maar je wilde niet. Dat weet je toch zelf? Zyn ernstige woorden ontroerden haar ondanks alles. Hij had alles gedaan uit liefde voor haar en ze voelde zich zelfs een weinig gestreeld. Je weet, hoe het verder ging, zei Ben. Je wilde nauwelijks naar me luisteren, maar ik wilde het niet °P8c- ven. Je weet misschien dat ze in Leeds zeggen: Ben Briggs krijgt alles waarop hii zijn zinnen heeft gezet en ik heb inijn zinnen op jou gezetIk wist genoeg welke hartewensch je koesterde. Je wilde het oude tehuis terugkoopen en ik bood het je aan als huwelijksgeschenk. Je weigerde. Toen hoorde ik, dat Mary Judson een formule bezat om syntheti sche rubber te maken. Ik had er geen vertrouwen in, maar ik wist dat er ^api- talen mee te verdienen waren als het haar zou lukken. Dat is toch juist, niet waar? 4 Nancy gaf geen antwoord, maar ze luisterde oplettend naar elk woord. Tk wil het wel bekennen, ging Ben 1 voort< ik was angstig. Ik wist hoe knap je in de scheikunde bent en ik wil de je tegenwerkenMaar het ging niet Langham! riep Nancy uit. Juist. Langham. Maar ik heb alles geprobeerd ter wille van jou. denk daar aan. zei hij nadrukkelijk.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1