Hieuis olt Kaalshetifel. met dankgebed door den heer C. B. Timmermans. Maandagavond j.l. kwam de Af- deeling Sprang van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders in de zaal van den Chr. Volksbond in l'eestvergadering bijeen. Te ruim 7,30 uur opende haar, voor zitter, de heer J. C. de Roon, deze zeer druk bezochte vergadering en verzocht te zingen Psalm 84 3 en 6, las ver volgens Psalm 40 (onberijmd) en ging voor in 't gebed. De voorzitter sprak een woord van welkom; het deed spr. genogen dat door de vergrooting en vernieuwing van de vergaderlocaliteit de afdeeling in één feestvergadering kon te samen komen. Voorts wekt spr. op tot trouw vergaderingbezoek en wees vervolgens op de moeilijke tijdsomstandigheden, daarbij de hoop uitsprekende dat spoe dig verandering ten goede mocht ko men; doch hoe het ook zij, aldus spr., laat ons in het volle vertrouwen op Hem, Die alles bestuurt, moedig voort- arbeiden. Vervolgens heet spr. welkom de heer Kunst, vertegenwoordiger van het Bondsbestuur en de afgevaardigden van de respectievelijke vereenigingen, die in flinke getale aanwezig waren. Na de opening werd door de aanwe zigen staande het hondslied aangehe ven. De heer Kunst verkreeg het woord, die begon met te zeggen dat het hem genoegen deed om op deze feestverga dering tegenwoordig te zijn om mede te gedenken. „In ongebroken kracht voorwaarts", was het motto der toe spraak die spr. zou houden. Gebroken en krachteloosheid op alle terrein van den arbeid, zoowel bij den landbouwer als bij den fabrieksarbeider. Spr. wees op de groote werkeloos heid, wat gebrokenheid en krachte loosheid ten gevolge heeft. Wij bele ven, aldus spr., ernstige tijden van geestelijke verwildering, welke reeds dateeren vanaf het einde der vorige eeuw, een afval van God en een ver heerlijking van den mensch. De mensch wordt op den voorgrond gesteld; met enkele beelden illustreerde spr. dit be toog. Spr. noemde als gevolgen de groote geestelijke verwildering, de af val van God. Vervolgens wees spr. op den strijd die door de christenen gevoerd moet worden, welke niet onze, aldus spr maar Gods strijd is; dan kunnen we moedig voorwaarts gaan. Wij moeten ons vastklemmen aan den Rots der Eeuwen, Die niet wijkt of wankelt. Dan wijst spr. op de toekomst die donker is en in verband hiermede op Duitschland, waar men de vrijheid heeft teniet gedaan en op den gevoer- den strijd om het geloof, waarom spr opwekt tot gebed, dan zal God kracht geven om te strijden tegen Nationaal- Socialisme en Fascisme. Wij, verwach ten geen redding van hun leiders, maar alléén van Hem, Die troont in den Hemel, Die alle macht gegeven is in hemel en op aarde. Al gaat de weg door diepe dalen, toch zij dit tot troost: „de poorten der hel zullen de gemeen te Gods niet overweldigen". De voorzitter dankt den heer Kunst voor het zoo vurig uitgesproken woord. Als antwoord werd door de vergade ring aangeheven: „Een vaste burcht is onze God". Tot het meer opgewekte gedeelte der agenda gekomen zijnde, werden enkele luimige voordrachten en samenspraken ten gehoore gebracht. Na de pauze werden 3 Coupletten ge zongen van het Bondslied; onderwijl werd een collecte gehouden voor het fonds tot aankoop van een bondsvaan- del, welke ruim 7.opbracht. Door de verschillende afgevaardig den werd het woord gevoerd, waarbij de beste wenschen voor de feestvieren de afdeeling werden geuit. De toespra ken werden met een woord van dank beantwoord. Met het oog op de aansluiting bij het T.B.C.-Fonds „Draagt Elkanders Las ten", werd door dhr. Kunst een en an der nog even toegelicht. Spr. toont aan dat met dank op dezen arbeid mag worden terug gezien. De resultaten wa ren dat de afdeeling an blok tot dit fonds toetrad, waarvoor de le week in Maart de contributie zal geind worden. Het programma vermeldde nog en kele samenspraken, die op zeer ver dienstelijke wijze werden uitgevoerd. Aan het slot sprak de voorzitter een woord van dank aa nallen die tot het welslagen hadden medegewerkt en aan de dienende Martha's, die steeds zorg droegen voor de uitreiking van ver snaperingen. De heer Kunst sloot met dankzeg ging en ging men te ruim 12 uur ten hoogste voldaan huiswaarts. A.s. Vrijdagavond hoopt den Ring 's-Capelle en Omstreken van Ned. Herv. Jongelingsvereen. op G.G., on der leiding van haar voorzitter, Ds. Cuperus, in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier een vergade ring te houden. De agenda vermeld o.a. een inleiding over Johannes 3 121, door de ver- eeniging 's-Gravenmoer, en door de J.V. van Loonschendijk een vrij onder werp. Ook zullen enkele voordrachten worden ten gehoore gebracht. De plan nen tot het houden van een landdag zullen nader besproken worden. Berichten we onlangs dat onder de kinderen nogal erg de mazelen heerschten, doch niet van ernstigen aard waren, gisteren ;is in het gezin van A. Mandemakers hun 9-jarig zoon tje aan deze kinderziekte overleden. De vader moest tengevolge van over spanning direct per auto naar het zie kenhuis worden overgebracht. CAPELLE. Donderdagavond j.l. kwam de plaatselijke afdeeling van den Ned. Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders, in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje, in jaarvergadering bijeen. Te ruim half 8 opent de voorzitter, de heer P. Hommel, deze samenkomst op de gebruikelijke wijze, waarna hij in een kort openingswoord er zijn blijd schap over uitspreekt, dat deze ver gadering zoo druk bezocht is en heet dan ook de talrijk aanwezigen harte lijk welkom. Na het lezen der notulen brengt de secretaris, dhr. P. Wagemakers, een uitvoerig jaarverslag uit, waarin hij het voornaamste betreffende de afdee ling de revue laat passeeren. Het leden tal bedroeg op 1 Januari 180. Met een opwekking om trouw te blijven aan de organisatie besloot de secretaris dit keurig verzorgd verslag. De heer Jac. Vos gaf als penning meester der afdeeling, een breedveorig finantieel overzicht. De inkomsten aan bondscontributie bedroegen 3.626.78 en aan werkloozenkas-contributie 2.033.50. De uitkeering aan werkloo- zen bedroeg 7.310.85. Bij overlijden werd 50.uitgekeerd. De voorzitter brengt beide functio narissen namens de vergadering dank voor den verrichten arbeid., Bij de hierna volgende bestuursver kiezing worden de aftredende heeren P. Wagemakers, Jac. Vos en E. Spran- gers met bijna algemeene stemmen herkozen en nemen hun benoeming, met dankzegging voor het vertrouwen in hen gesteld, als zoodanig aan. Het 25-jarig jubileum van het Chr. Nat. Vakverbond en de filmavond op 28 Febr. maakten nog een punt van bespreking uit. Daarna dankt de voor zitter voor de goede opkomst en het vlotte verloop dezer vergadering, waar na gezongen wordt „Maar de Heer zal uitkomst geven" en sluiting volgt met dankzegging. De afdeeling van den Chr. Bouw vakarbeidersbond hield Vrijdagavond j.l. in het gebouw voor Chr. Belangen aan het Bruggetje een propaganda- vergadering, waarbij als spreker optrad de heer A. Mobach van Utrecht, hoofd bestuurder dezer organisatie. Deze sa menkomst was slechts matig bezocht. CAPELLE. Vrijdagavond j.l. werd in de Chr. School aan den Loon schendijk den jaarlijksche ouder avond gehouden, welke door ver schillende ouders werd bijgewoond. Hel hoofd der school, de heer M. J. Juursema, opende te 7 uur deze samenkomst met gebed, waarna ge zongen werd Ps. 25 vs. 2 en een gedeelte uit de H. Schrift werd werd voorgelezen. Na een kort openingswoord be handelde de heer Juursema het on derwerp »De taak van den onder wijzer». Na deze, door allen met belangstelling gevolgde inleiding, werd gepauseerd, in welken tijd ver ver schingen werden rondgediend en de ouders in de gelegenheid gesteld werden het werk der leerlingen te bezichtigen. Van deze gelegenheid werd een dankbaar geb'-uik gemaak, en vooral de handwerken, alsmede het figuurzaagwerk, trokken de aan dacht. Na de pauze hield mej. A. van Campen een inleiding over het on derwerp »Karaktervorming«, welke lezing eveneens met belangstelling gevolgd werd. Deze goed geslaagde ouderavond werd door het hoofd der school, na gemeenschappelijk zingen van Ps. 43 vs. met dankgebed gesloten. De postduivenvereniging »de Luchtvaart» houdt a.s. Zaterdag 24 dezer des avonds 7 uur in het café van mej. wed. A. v. d. Haart aan de Niewevaart haar maandelijksche ledenvergadering, waarop o.m. aan de orde komt de uitreiking van de voetringen voor het jaar 1934. Het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» zal niet op 2en Pink sterdag, zooals aanvankelijk het voornemen was, aan het concours te Vuren deelnemen, doch op Don derdag 10 Mei (Hemelvaartsdag) a.s. en uitkomen in de eereafdeeling. De jaarli|ksche ouderavond in de Bijzondere school in de Nieuw- straat zal worden gehouden op a.s. Donderdagavond. Naar we verne men zal de leiding berusten bij ds. Cuperus en zal het kinderkoor de Zangvogeltjes», onder leiding van den heer M. C. Rijken, zijn medewerking verleenen. Inverband met de ontslag aanvrage van ds. Schlemper te v,m. Besoijen zal de Ring 's Grevel duinCapelle eerlang weer 4 va cante Ned. Herv. gemeenten tellen en wel die te v.m. Besoijen, Sprang, Loonschendijk en Waspik. WASPIK. Op Vrijdag 23 Februari des namiddags 7 uur zal ten ge— meentehuize een openbare vergade ring worden gehouden van den raad dezer gemeente. Aan de orde 1. Mededeelingen. 2. Adhaesiebetuiging adres Gilze omtrent waterleiding tarieven. 3. Wijziging verordening honden belasting. 4. Wijziging begrooting 1933. 5. Wijziging verordening op de veemarkten. 6. Pachtvermindering 1934. Door den Heer E. Nieuwen huizen in aan Burg. en Weth. in gevolge de drankwet verlof gevraagd voor den verkoop van zwak alcoho- bschen drank in het klein in in het perceel wijk F Nr. 183. Tengevolge van de ontslagname van den heer M. van Dongen is tot lid van het bestuur van den R. K Bond van Gr. Gez. benoemd dhr. B. Langerwerf. RAAMSDONKSVEER. De Kon. Eik. Harmonie »de Eendracht» heeft in de dezer dagen gehouden ledenvergadering besloten, op 5 Aug. a.s. deel te nemen aan het Muziek concours te 's-Gravenhage in de le afdeeling. De voorjaarskeuring van spring- stieren zal voor deze gemeente wor den gehouden te Oosterhout op Vrijdag 9 Maart a.s., des voormid- dagss om 9 uur. Door de Chr. Besturenbond Raamsdonksveer—Geertruidenberg zal op Vrijdag 23 Februari a.s. om half acht namiddag in het Gebouw »Rehoboth» een lezing met licht beelden worden gehouden. Als spreker zal optreden de heer W. Kok, algemeen propagandist van hel Christelijk Nationaal Vakverbond met als onderwerp »het Christelijk Nationaal Vakverbond aanschouwe lijk voorgesteld.» De Hervormde Mannenver- eeniging zal Donderdag onder leiding van ds. Guiltart een vergadering houden. RAAMSDONK. Het seizoen van de Wielersport zal in deze gemeente met een schitterend programma ge opend worden op de Wielerbaan »het Vliegend Wiel» aan de Keistraat, en wel reeds a.s. Zondag 25 Febr. om 2 uur namiddag Hel belooft op het Dorp a.s. Zondag weer druk le worden, gezien het keurige programma, dat dezer dagen in zee ging. Dat het publiek van Raamsdonk veel voelt voor de wielersport, hebben we het vorige seizoen wel kunnen constateeren, alle wedstrijden werden toen druk bezocht. Allen dus Zondag naar de Wieler baan om de openingswedstrijden te gaan zien, ge zult er geen spijt van hebben. Hieronder laten we het programma volgen 1. Sprint over 3 baanronden. Deel nemers zijnSerie 1 Dalmaijer— v. d. Ven, serie 2 Duppen—van Leest. 2. Ploegachtervolging over 20 baanronden. Ploeg A. Smulders A. van Leestvan Erven. Ploeg B. van Dorremalen PolG. v. Leest 3. Koppelwedstrijd over 130 baan ronden, met 3 klassementen. Deel nemers Scheerens—Verhoof, Vissers. Dalkens, van Strien—van Kuijk Nijnatten—Dalman, Lievers—Enz 4. Een uur koppelwedstrijd met vier klassementen (Amateurs). Deel nemers. Duppe—van Erven (Weg - kampioen 1933), Dalmaijer—van Leest (Recordhouder Wielerbaan »het Vliegend Wiel»)van der Ven— Smulders, Gebroeders van Leest Pol—van Dorremalen. GEERTRUIDENBERG. Maandag morgen om elf uur werd alhier in tegenwoordigheid van de heeren kerkmeesters en het dagelijksch bestuur dezer gemeente, door den ZeerEerwaarden Heer V. C. v. d Wee, pastoor der parochie St. Gertru dis, de eerste steen gelegd van een der gebouwen behoorende tot de nieuw aan te leggen R. K. Begraaf plaats. Na inzegening en passende toespraak en voorlezing eener oor konde, werd de eerste steen gelegd De heer J. Bianchi, burgemeester dezer gemeente, bracht een woord van dank aan den heer pastoor en de heeren kerkmeesters voor het geen door hen gedaan is om te bevorderen dat 'n geschikte begraaf plaats wordt aangelegd, waardoor werkelijk aan den wensch van vele ingezetenen is voldaan. De begraafplaats wordt aangelegd op een terrein deel uitmakend der voormalige vestinggronden. Op de de begraaiplaats zal, naast 't dooden- huisje, een kleedkamer voor den priester worden gebouwd, terwijl een calvarieberg zal worden aange legd en gelegenheid zal bestaan tot het in eigendom verkrijgen van grafkelders. De geheele begraafplaats zal door een muur worden omgeven. Het werk wordt uitgevoerd door de aannemers Mertens en Weterings- uit Raamsdonksveer, onder arcni- tectuur van de heeren Fr. Renniers en Zoon. GEERTRUIDENBERG. Maandag j.l. werd een aanvang gemaakt met de cursu9 in belastingen en het op een voudige wijze bijhouden der boeken welke cursus wordt gegeven, door den heer Frans Verhoeven, belasting consulent uit Breda, voor de leden der .k. middenstandsvereeniging. Deze eerste les welke bestond uit net geven van een uiteenzetting der vermogensbelasting, werd door een 40-ial leden der middenstandsvereeni ging bijgewoond. Ook enkele dames an de leden der vereeniging woonden deze les bij. Zij die alsnog wenschen deel te nemen, kunnen zich opgeven bij den secretaris A. du Pont De biljartclub Geertruidenberg )ehaalde op het biljartconcour9 te Hank met haar eerste vijftal een eerste prijs met 292 punten. In de gehouden jaarvergadering van de postduivenvereeniging „Ge vleugelde vrienden1*, gevestigd in het calé van den heer G. van Wietmar schen, werd het bestuur met algemeene stemmen herkozen. De samenstelling van het bestuur is als volgt: J Feskens voorzitter, P. Broeders secretaris, C. Kerremans, vice—voor zitter, G. van Wietmarschen penning, meester. Predikbeurten op Zondag 25 Februari 19^4. Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes Ds. Guittart uit Raamsdonk9. veer. Ned. Herv, Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg, Openbare vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg, op Vrijdag 23 Februari 1934 des na middags 2 uur in het gemeentehuis alhier. Te behandelen zaken; 1 Vaststelling kohier Hondenbelas, ting dienst 1934. 2 Voorstel tot het houden van de gebruikelijke verpachtingen en aanbe. stedingen in 1934. 3 Voorstel van burgemeester en wethouders, om bij de uitbetaling van rente op geldleeningen, de verschul. digde belasting af te houden. 4 Voorstel van Burgemeester en wethouders tot het geven van eervol ontslag aan A. de Ruijter, als ge meente-reiniger, wegens het bereiken van den 65 jarigen leeftijd, 5 Ingekomen stukken. DUSSEN. De rijksveldwachter alhier hield Zaterdagavond een vrachtauto aan die bleek afkomstig te zijn uit Wijk, en geladen was met 4000 Kg. aardappelen zonder vervoerbewijs. Het vrachtje werd in beslag genomen en de eigenaar, de heer S., werd verbaliseerd. LOONOPZAND, Maandag 1.1. her dacht de Kon. Erk. Harm. «Sophia's Vereeniging» haar 70-jarig bestaans- feest. Vele felicitaties en bloemen waren binnengekomen. Ter gelegen heid van dit heugelijk feit zal in Juli een Federatief Muziekconcours gegeven worden. Bereids is reeds een feestcommissie gekozen, bestaan de uit de heeren C. Maas, Jac. Veraa, G. Dankers, W. Biemans, H. v. d. Heuvel, J. v. d. Nieuwenhuizen en F. v. Tilborg. Het belooft een grootsch opgezet feest te worden. Zondag hield de R.K. W.V. hare algemeene ledenvergadering. Als spreker trad op de heer Kiestra, die kwam spreken over het dagblad De Volkskrant. Besloten werd een adres te richten aan den Bond van Huiseigenaren, dit in verband met eventueele huur- verlaging, welke in dezen crisistijd een zwaartepunt is voor de arbeiders. Ook werd besloten in April de steenkolen te betrekken van de in koopcentrale van den BosschenBond. GEMENGD NIEUWS. Overval op de heide. Gisterenmiddag te ongeveer 1 uur heeft op de heide nabij Oss een overval plaats gehad. Een vrouw uit Schaik begaf zich per fiet9 van de Osser vee markt terug naar huis, toen zij in de heide gekomen door een van de tegen, overgestelde richting komend persoon werd aangehouden. Deze vroeg haar of zij in het bezit van een rijwielplaatje was, waarop de vrouw ja antwoordde en haar porte- monnaie te voorschijo haalde waarin zicg het plaatje bevond. De man rukte haar toen de portemonnaie uit de hand In de portemonnaie bevond zich een bedrag aan geld alsmede een fiets- plaatje. De man koos hiermede het hazen, pad, terwijl hij zijn rijwiel achterliet. Eenige voorbijgangers namen het rijwiel in bewaring en waarschuwden de marechaussee te O99. Het onderzoek, dat deze instelde had spoedig tot resultaat dat zekere B. uit üss kon worden gearresteerd en geboeid naar de kazerne werd overgebracht. Bij zijn verhoor legde hij een volledige bekentenis af. Hij is daarna in voorloopige hechtenis ge- steld en zal voor den Officier van Justitie worden geleid. ABONNEERT U OP DE ECHO VAN HET ZUIDEN. Burgemeester Malleus. Zaterdagmiddag om 3 uur bracht onze nieuw benoemde Burgemeester de EdelAchtb. Heer J. A. F. Mallens een bezoek aan het gemeentehuis, ter kennismaking met het personeel ter secretarie en de hoofden der diverse gemeente bedrijven. Na de eerste be- groeting had de nieuw benoemde burgemeester een langdurig onderhoud met de beide Wethouders en den Gemeentesecretaris. De dag der olfi- cieele installatie zal nader worden bekend gemaakt. Intusschen vergader, de het bestuur der Ver. Kaatsheuvels Belang Maandagavond, om de orga. nisatie der feestelijkheden bij deze gelegenheden te bespreken. Het Be stuur der Ver. Loonopzand Vooruit was op deze vergadering genoodigd. Installatie Burgemeester Mallens. Maandagavond hield het bestuur der veieeniging Kaatsheuvels Belang in combinatie met het bestuur van Loonopzands Belang een vergadering bij den heer J van Dun ter bespre, king van de feestelijkheden bij gele genheid vaq. de installatie van burge- i meester J. A. F. Mallens. I Daar de dag waarop de officieele installatie zal plaais vinden nog nader moet worden vastgesteld, kon de ver gadering nog slecht9 met concept plannen voor den dag komen. Zoowel bij de vereeniging Loonopzands Belang als bij K. B. ligt het evenwel in de bedoeling als hoofdzaak door een grootsch défilé den burgemeester het welkom in de gemeente te demon- streeren. Vrijdagavond a.s. worden de be sturen der diverse vereenigingen in Kaatsheuvel ter vergadering opgeroe. pen om de organisatie van deze ge. tegenheid te bespreken. Mogelijk kan dan het bestuur van K. B over meer dere gegevens beschikken, die het vaststellen van een officieel programma mogelijk maken. Installatie Plechtigheid. De plechtige installatie van den ZeerEerw. Heer J A. van den Brekel, pastoor alhier is nu de bekrachtiging van de benoeming van zijn ZeerEerw. uit Rome is afgekomen bepaald op Zondag a s. om half 10. De HoogEerw. Deken v. d. Hout fiij Apoth. en Drogisten

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7