BAK- EiS PUDDINGPOEDERS fl. Kolsteren-Lagarde De loon van den Mali Een film, die niemand mag verzuimen. Briel uil Waspik. VRIJ TOEGANG. Dr. OETKER'S R.D.B.-THEATER ALLÉÉN Zondag 4 Maart '34. te 6 en 8'|2 uur No. 18. Woensdag 28 Febr. 1934. 57e Jrg. Waspik, 22 FcOiuan 1934. Geachte Lezer, Er schijnt momenteel weer wat meer amoilie te gaan komen 111 onze muzikale verecnigingeu, want zoowel op vocaal als op instrumen taal gebied hooien we spreken over grooisclie plannen. Er is een groote beweging gaande ill den it.lv. ivo- reuboad van ons district, en het Waspiksche zangkoor, wijd en zija bekend, zal daar zeker wel een aardig loontje in mee welen le zingen. lteeds worden hiervoor plaatselijke repetities gehouden, en we hoorden zells vertellen, dat ook een der groote eindrepelilks, met o.m. 8 stemmig vnerk, nier zal plaats hebben. Hij de ilai moiiie is er al mei minder op til. behalve dal men er sterk over denkt deel te nemen aan een lederatielconcours, ^mogelijk te Dordrecht V) hebben niet minder dan acht leden het voornemen le kennen gegeven, om van de partij te zijn op net solisleiiconcours dat niet Pasctien in 't naburige 's Gra venmoer zal worden georganiseeid. De laatste |aren heelt onze Harmonie geen solisten meer naar voren welen te brengen, en wij zijn wei beuieuwd, hoe deze jonge krachten t.z.t. voor den dag zuilen welen le komen. Men is wel eens geneigd om een dergelijk conci urs een beetje licht te schikken, maar wij zijn er van overtuigd, dat, wil men een beelje succes behalen, hiervoor voortdu rende en ernstige studie noodig zal zijn. We vei wachten trouwens, dal er van de acht aspu anl-deelnemcis zich nog wei 'n paar zuilen terugtrek ken, eer het zoover is. Naar we vernamen licht 'l in de bedoeling, de lui zoo n soort voor-examentje af te nemen, en wij hoorden oen wensch uiten om dit te doen plaats hebben tijdens een voor 't publiek toegankelijken muziekavond, le hou den bijv. met halfvasten. Het wil ons voorkomen dat dit een zeer goed idee is. Niet alleen zou men dan onvoldoende krachten kunnen adviseeren niet deel te nemen, maar bovendien zou dit ook voor de deelnemers de onwennigheid om als solist voor publiek op le treden, voor een groot gedeelte wegnemen. Wat er ook van kome, wij wenschen de Heeren succes, en zullen zulk een muziekavond met halfvasten ten zeerste apprecieeren. Nog hoor den we een idee opperen om zulk een uil voering tegen een matig entree te geven cu dan het netto provenu af te staan voor een ol anuer liefdadig doel, bijv. aan het plaatselijk crisis-comité. Er is nog zoo veel noodig en al heeft men al met open schaal langs de huizen gecollecteerd, men is er toch lieusch nog niet mee bovenop. Weliswaar kunnen we constateeren dat de werkloosheid weer iels alneemt (doordat op de scheepswerven weer een 40 50 tal menschen werk vonden) maar nog steeds is de nood dringend, en alles helpt Wie neemt hiervoor het initiatief? ADEPT. (Te laat ontvangen voor ons no. van Zaterdag. lied.) terende wijze met orgelbegeleiding van den heer Notaris Christ, de drie stemmige, mis van Perosi. Na alloop van den H. Dienst verrichtte prof. Willox de absoule en volgde de groo'e schare deelnemers de laatste liturgische plechtigheden op 't kerkhof, waar allen di p onder den indruk waren van 't feit dat men op te jeugdigen leeftijd aan den schoot der aarde wederom had toevertrouwd 'n waar en groot Waalwijksch burger, een man van groote bekwaamheid en werkkracht, wiens heengaan voor familie, bedrijf en gemeenschap een schier onherstelbaar verlies beteekent. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 28 Febr. 1934. f Begrafenis Mr. B. Timmermans, f Onder overgroote belangstelling hadden Dinsdag ten 10 uur de plechtige uitvaart en begrafenis plaats van Mr. li. Timmermans, directeur der N.V. «Noordbrabund« alhier, mede-vennoot der la. W. Timmer mans Zonen, die zooals wij in een gedeelte der oplaag van Zaterdag nog konden berichten, op 52 jarigen leeftijd in hetSi.Elisabeth-Ziekenhuis te Tilburg is overleden. Het stoffelijk overschot werd ge dragen doorleden van het personeel van xjNoord liraband« en van de firma >V. Timmermans Zn. terwijl het verdere personeel der Mij. en der firma W. Timmermans Zonen de lijkbaar vooraf ging en met talrijke vertegenwoordigers van den buiten dienst uit Nederland en België op het kerkplein zich en haie schaarden om hun hooggeschallen direcleur aldus de laatste eer te bewijzen. Onze imponeerende kerk van St. Jan baadde in een zee van lichten was overvol met deelnemers aan de uitvaart en honderde parochianen. De plechtige H. Mis werd opge dragen doorden Z.Eerw. heer Antoon Willox, professor aan 't Seminarie i)Beekvliel« te St. Michiels Gestel, daarbij geassisteerd door de Eerw. heeren van Rooij en Klaassen, kapelaans van St. Jan. l)e Zeereerw. Zcergel. heer Dr. Jan Willox, hoofd-redacleur van »de Muasbode«, celebreerde aan een der zij altaren. Het zangkoor onder leiding van den heer Duij velaar, 2e directeur van 't koor en werkzaam aan de Mij. «NoordBrabandcc, zong op schit- Mr. W. K. S. v. Haastert schrijft in 't Dagblad van Noord-Branant het volgende: In Memoriam Mr. J. B. J. Timmermans. Breves dies hominis sunt; nu merus mensium upud te est. Uit boek Job). Wel kort is de tijd dat de mensch de stof bewoont, de wisselende stof, die lol Mensch gekroond, na een vluchtig duren zielloos uiteenvalt. Breves dies hominis sunt: zij zijn wel kort de dagen, die den mensch zijn toegemeten. (Jp nauwelijks 52- juiigen teeltijd is ons een man ont vallen, die door zijn leven en werken een allereerste plaats innam iu de harten van allen, die hem hebben gekend. Eu bovenal in de harten van zijn vrienden, diemaar laat ik liever persooiilijk wo dcii, omdat zijn leven en het mijne zooveel jaren parallel hebben geloopeu en weinigen uem hebben gekend, zooais ik. Bernard, je was een kerel, zooals ik er zelden of wellicht nimmer in mijn leven heb ontmoet, loen ge, nu ruim dertig jaar geleden ter Academie loogt, guigl ge er niet alleen om den dokteis üoed te winnen, maar veel meer nog om den vo len doop le balen van Minerva's gouden zon. En dien doop heeft zij je ge geven in al zijn volheid. Je was een wetenschappelijk mensch, zooals slechts weinigen. Je scherpe geest stelde zich niet tevreden met een vluchtige aanraking van de stof, die de talrijke levensproblemen ons menschen stellen. Met je meer dan gewone intelligentie drong je door ui al de vraagstukken, die zich aan je levendigen geest voordeden en steeds toch bleef er een volmaakt evenwichtige wisselwerking lussclien je intellect eenerzijds en je warme üart en practisclien zin anderzijds. Sieeds stond je met heide beenen op den bodem der werkelijkheid en was er harmonisch samengaan van geest en hart bij je waar le nemen, waar door op juu van toepassing was het woord van Josef de Maislre: une têle saine qui surmonte un coeur droit. En zooals je leven was, zoo was ook je sterfbed. Een sterfbed dat een blijvende herinnering bij mij zal nalaten. Die zekerheid waai mede je mij zei be reid, volkomen beieidte zijn de reis te aanvaardenEen verzekt ring, die je mij hij het laatste afscheid, toen ik je sterfkamer verliet, bezegelde met dat breede stoere ge? aar van een zeeman, die zijn arm ten afscheid wuift aan hen, die achterblijven op de kade. Jij wist, dat je schip zeil klaar was en zeewaardig. Jij wisl ook datje veilig zoudt binnen loopen in de haven, die wij allen eens hopen aan te doen en waaruit niemand meer wegzeilt. Ik dank God dat ik je op je sterfbed nog voor hel laatst de warme vriendenhand heb mogen drukken. Je sterven was mooi door de rust, die van je uitging. De dood had niets afschrikwekkends voor je en ook dit laatste groote levensprobleem bleek je te hebben doorzien en overwonnen. Wanneer straks de tot een nieuwe lente ontwakende, warme moeder aarde je ontzielde lichaam geheel tot zich zal hebben genomen en je reine ziel ongetwijfeld reeds haar eeuwig loon zal hebben ontvangen, zullen wij niel treuren omdat je van ons bent heengegaan, maar slechts omdat je ons hier hebt achtergelaten toen je wegvoer naar een betere haven. Non quia a nobis, sed quia sine nobis. Bust zacht, besle kerel, wij zullen je nooit vergelen! dan ook geen nader betoog, dat al hetgeen hij in liet belang van de paardensport heelt gedaan, den toets der criliek geheel kan doorslaan. Be halve als mede-eigenaar van den stal Timmermans was de overledene een verdienstelijk bestuurshd van ver- eenigingen op hippisch gebied, en als juryud voor ue concoursen van rijpaardenlnj was zeil een uit stekend ruiter werd aan zijn oordeel veel waarde gehecht. Benoeming. De heer P. van Meeuwen, alhier, is met ingang van 1 Maart benoemd tot tijdelijk hoold der Openbare Lagere bcüool Le Werkendam. Ijsbaan Sportterrein. Wij vernemen, dat het bestuur der Waalwijkscbe IJsclub besloten heeft uit te zien naar een ander terrein voor tie ijsbaan of in eik geval naar eene \erbeterde baan, waar tiians de toe stand zoo is, dat juist in de vorstpe riode gewoonlijk geen water is te krij gen of le houden, o.a. bij Oostenwind. Mogelijk in verband ook hiermede \eriuiut anderzijds, dat de Commissie voor werkverschalling uit den ge meenteraad onderhandelingen voert met de betrefiende eigenaren der lan- oerijen tusschen den Zuidelijken Pa- rabelweg en de Eerste Zeine en de Burgemeester Smeelelaan en dc Baardwijksche Steeg, een prachtig ter rein van pl.m. 8 H.A. om daarop in werkverschalling te geraken vooreerst tot een uitgebreide en ook goede ijs- haan en langzaam aan tot een volleuig sportterrein daar ter plaatse. Wij vernemen voorts, dat oogenblik- kelijk de besprekingen in de j.l. Maan dag gehouden vergadering nog niet zoo vlotten wat de prijs betrelt, maar laat ons hopen, dat ze tot een goed resultaat zuilen leiden, waar het hier geldt een groot algemeen belang in menig opzicht. DENKT aan de van op HEDEN WOENSDAG en MORGEN DONDERDAG van 10 tot 6 nor. Grootestr. 190 201, Waalwijk, in de Stationsstraat alhier dezen nacht ingekwartierd. üeueninorgen omstreeks 8 uur ver heten zij weuerom onder tromgeroffel onze gemeente om den terugtocht naai" Breda te aanvaarden. Men verzoekt ons nog mede te deelen, dat inkwartieringsgelden kun nen worden afgehaald aan net Bur.au voor Militaire Zaken ten Kaadhuize. Militaire Zaken. Naar het Bureau voor Militaire Za ken ons mededeelt, zijn de navolgend® ingeschrevenen voor de lichting 1935, op 23 Febr. 1.1. door den Algemecnen iveunngsraad voor den dienstplicht, voorgoed ongeschikt verklaard: C. H. Dekkers, J. A. van Heesch, D. J. M. van Herpt, H. A. Hoevenaars, H. V. C. J. Hoitmans, F. A. Leltz, H. A. M. Maas, J. N. Schapendonk en J. C. Vesters. Boerenleenbank. Hedenavond houdt de Boerenleen bank hare boetplicütige jaarvergade ring in het Patronaatsgebouw te v.m. Baardwijk. Reus' Gelukskantoor. Bij de gehouden trekking van Loti- sico op Maandag 20 Fenr. 1934, zijn op ue voigeuue No.'s de hooidprijzen aC v alien: 7entoonstelling Ned. Fabrikctenhuis. Vandaag en morgen wordt in Musis Sacrum de (entoonstelling van nel Nederlandsch Fabnkaienhuis ge nouden en ter inleiding heeft de teider gisterenmiddag en avond een propaganda rede gehouden. Üe belangstelling was vooral s avonds gmoi, doch ook 's middags was er een fi uk aantal, meest vrouwe, ujke, bezoekers. üe spreker schetste de gevolgen van den heerschenden economische» oorlog en de beieekenis van de propaganda voor Nederlandsch fabri kaat voor onze arbeiders. 'Hei koupen van buitenlandsche artikelen leidt lot vergrooung van her aantal Neder, landsche werkloozen en tot verhooging der belastingen, want de a beiders, die uil het productie proces gestooten worden, moeien leven van de be lasiingpenningen der andere landge. nooien. Spr. mocht constateeren dat het publiek reeds wakker begint te worden Nationale Nederlandsche Bedevaart naar Home. Z.Eerw. zal plm. 14 dagen weg blijven. Harmonie StCrispijn". De nummers "waarmede de Harmo nie waarschijnlijk dezen zomer aan het Federatief Nationaal Concours zal deelnemen, zijn de volgende: 1. Chants de la vallée noire Rap sodie berrichronne, M. Bernay. Andante con moto uit Sympho- nie en Ut mineur No. 5 van L. van Beethoven, .1. Buisson. De verkoop van loten gaat uitste kend. Eenige tirma's hebben reeds prijzen voor verloting beschikbaar ge- sield. Wel een mooi voorbeeld! Zooa!s De overige gevallen prijzen zullen men weet, wordt de verloting gehou- P*r ofiicieeie lijst bekend worden ge- den voor aanschaffing van een stel maakt. 103;> 100.000; 15805 50.000; 11)096 31.000; 6443 25.000; 6911 25.000; 138ó5 2a.000; 14U2U 20.000; 5128 20.000; 16375 15.000; 18797 10.000; 188 5.000; 10u77 ö.OoO; 7644 5.000; 11659 5.0u0; 2709 5.000; 918 3.U00; 9004 2.000; 15046 2.000; 15334 2.000; 11509 2.000; 11519 2.000; machine-pauken. Verhuring Kermisterrein. Door B. en W. zijn de volgende standplaatsen voor de Kermis 1934 toegewezen C. W. Jacobs, Geldrop, danstent. F. Gersen, Ginneken, gebakkraam. A. Janssens, 's-Bosch, suikerkraam. B. M. Giezen, Den Bosch, draaimolen. J v. d. Haar, Genemuiden, paling- kraam. Deze waren reeds vóór de verpach ting onderhands toegewezen. Gebr. v. Bergen, Roermond, stoom- carrousel en lunapark. Gebr. Hommerson, Ginneken, emotie- baan. H. Theunissen, Weert, autobaan. W. Verdonk, Utrecht, groote en kleine zweefmolen. Wed. Leander, Breda, luchtschommel. K. Appel, Rotterdam, Deensche hoog- vaart. G. Posthumus, Bergen op Zoom, lijn- trektent. I'. Ch. Lahnstein, Rotterdam, rolsport, hoepla, 2 vliegbommen. J. Wanningen, Amsterdam, vogolpiek. en gaat vragen om Nederlandsch P. Brunselaar, Apeldoorn, schiettent Wij lezen in de N. Rott. Crt. onder rubriek «Paardensporten Mr. B. Timmermans, f Mr. B. Timmermans te Waalwijk die na een kortstondige ziekte in het St. Elizabeth ziekenhuis te Tilburg is overleden, was, behalve een uit nemend zakenman, een sportman in in hart en nieren. Zijn liefde voor en de kenn s van het paard was bijzonder groot. Dit getuigt de be kende stoeterij in de stad zijner inwoning waar geregistreerde voi- en halfbloed Arabieren en Angelo— Arabieren gefokt worden, een stoe terij die niet alleen in ons land maar ook over de grenzen een groote vermaardheid heeft gekregen. In zijn devies slond: wanneer ge iets doet, doet dit dan goed, en het behoeft iabrikaat. Handel en industrie slapen cchier nog te veel. Echter niet de fabrikant is de werkgever, hij is slechis werkverdeeler, doch t publick is het dat voor het werk zorgt. Spr. citeerde verschillende uit. spraken van Minister Verschuur ten bewijze dat het koopen van Neder- landsche producten een eisch van vaderlandsliclde is. Het grooie euvel is echier en hierop heeft ook de Minister gewezen, dat het publiek het Nederlandsche product niet kent. Zoo loopt 3 der Nederlandsche bevolking op buitenlandsche schoenen, heel dikwijls omdat deze niet van binnenlandsche te onderscheiden zijn. Spr. laadde de aanwezigen daarom aan merkartikelen te koopen. die duidelijk hun herkomst aangeven. In een geestige causerie liet hij vervolgens de producten der aan de tentoonstelling deelnemende fabrieken de revue passeeren sieeds weer er op wijzende dat het Nederlandsche product ruimschoois met het buiten landsche kan wedijveren, zoowel in prijs als in kwaliteit. Aan het slot van zijn rede waar schuwde spr. nog tegen misleidende reclame voor Ned. fabrikaat niet zelden treft men b.v. een dergelijke reclame aan op ongemerkte buitenlandsche goedtren De rede werd door de aanwezigen met de grootste aandacht gevolgd In de pauze werden traciaiies rondge deeld en men had bovendien een kans op een aardig prijsje. Wij kunnen ieder aanraden eens een kijkje te nemen op de tentoon, s'elling die vandaag en morgen van 2 5 s middags en van 7'/a—10 uur 's avonds zal geopend zijn. Waalivijks Belang. De algemeene jaarvergadering van Wauhvijks Belang, die uitgeschreven en hoofd van Jut. J. v. d. Leeuw, 's-Bosch, suikerkraam. Gez. Vogel, Amsterdam, speelgoed- kraam. J. Boltini, Enschedé, theater. J. J. Graningen, Breda, museum poppenkast. Fa. Visser, Amsterdam, visch- zuurkraam. P. Trommelen, Waalwijk, speelgoed- kraam. Dassi, Schouwburgtent. Totale opbrengst 5075.ruim 1000.meer dan verleden jaar. en en Volgende trekking vermoedelijk op Maanuag 25 Juni 1934. Biljart-tour i.ooi VV. B. C. Vrijdag a.s. 2 Maart speelt de W.B. C. iu bel calé van den heer A. v. Berkel een wedstrijd voor liet lour- nooi legen de sterke Bossche biljart club «Het Arendje®. Üeze vereeniging welke in 's-Bosch en omstreken bekend slaat als een zeer sterke biljaiTveieeuiging, zal hier in Waalwijk ongetwijfeld een grooie belangstelling nekken, daal' uiel deze vereeniging nieespeell de kampioen van 's-Boscli, karei Dekkers. Hel zal voor den W.B.G er Frits Schoelilz een harde partij worden, doeb w ij welen zeker ual nij bel den Bosschenaar niet gemakkelijk gewon- neu zal geven. Voor de overige W. B. C.ers die allen een slerke tegenstander krijgen een aansporing om zicli geheel le geven. Üe weuslnjd begint om half acht. Was deze wedstrijd oorspronkelijk vaslgesleld op a.s. Zaterdag, wegens oiiislandigheuen is deze een dag vervroegu moeien worden. Uilslag biljartwedstrijd van 1.1. Zaterdag, welke gespeeld is tegen E. B. G. uit Elshoul. E. B. C. W. B. L. Th. v. d. Besselaar 57 Fr. Schoehtz HET THEATER MET DE BESTE FILMS. RAMON NOVARRO de held van «Ben Hur» en bekend uit «Het lied van de Zuidzee" in zijn grootstecrealie in het buitengewone filmwerk H. 1hausch M. Mciks A. Kujn H. Muskens C. Puilcs 94 100 63 67 100 Fr. blaais Puiies M. blaais F. uanckaert M. de Fuller 100 100 75 100 100 93 568 EEN SUCCES—SCHLAGEB uit de Melro-Goldwyn Mayer- produclie, vol mystieke Ooster- sche schoonheid en kleuren pracht en de sfeer der tropen. was tegen 1.1. Maandag, is door aan de Cassa. In verband met de geweldige belangstelling is plaahbespreken dring> nd uanbeuolen hij Fa WED. TH. C. PULLES, Sigarenmagazijn, Telefoon 110, Waalwijk. Zondag 4 Maart a. s. van 12—2 uur voorverkoop van kaarten bijzondere omstandigheden uitge steld moeten worden. Üp naderen d .turn zal deze ver gadering opgeroepen worden ter behandeling derzelfde agen ia. Pastoor Verhagen. Naar wij vernemen is de Z.Eerw. heer pasioor Verhagen van de Sl. TOEGANG 16 JAAR. Militair bezoek. Gistermiddag ten omstreeks 4 uur kreeg onze gemeente bezoek van een afdeeling militairen pl.m. 100 man, van het 6e Regiment Infanterie te Breda, onder bevel van kapitein Min- Antoniusparochie i.l. Zondag van I derhoud. hier naar Nijmegen vertrokken om j De militairen maakten een oefen van daaruit deel te nemen aan de marsch Breda Waalwijk en werden Hoogste serie E.B.C. Muskens 23. Huogste serie W.b.C. bth-ielitz 18. Gem. E.B.C. 2 87. uem. W.b.C. 3 40, Waterleiding in het Land van Allena. De werkzaamheden voor den aanleg van een waterleiding in het Land van Altena zijn aangevangen. Het werk is begonnen onder de gemeente Werkendam. De hoold- leiding wordt langs den Merwedcdijk gelegd van Werkendam tot aan Woudrichem. Verder vanaf Nieu- wendijk, flank, Keizersveer. Bij deze werkzaamheden zullen voorloopig 4ü werkloozen uit de verschillende gemeenten genomen worden. Het overige personeel wordt door den betrokken aannemer te werk gesleld. Prov. Crt. Antonie van Gils Sr. f Te Moergestel overleed Vrijdag in den ouderdom van 94 jaren de heer Antonie van Gils Sr., oprichter van de schoenfabriek thans bekend onder den naam «N.V. Antoon van Gils' Schoenfabrieken», gevestigd le Moer gestel, fdbrikanle van de «Avang»— schoenen. Klein werd begonnen, doch de taaie volharding bracht succes en herhaaldelijk moeslen de fabiieks- gebouwen worden uitgebreid. Mo menteel vinden ruim 1U0 arbeiders en arbeidsters uit Moergestel en omgeving werk in deze bloeiende onderneming. Wegens zijn hoogen ouderdom trok de heer v. Gils zich voor eenige jaren uil het zakenleven terug en werd hij opgevolgd door zijn 3 zoiun. DRUNEN. Een 19-jarig levenslustig meisje, mej. J. Verouden, die het huis houden waarnam bij haar oom, had J men Zaterdag j.l. als naar gewoonte haar werkzaamheden zien verrichten, binnen- en buitenshuis. Demonstratie 2. 448

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5