Omstreeks 4 uur ging zij naar haar oom die in den tuin werkte en zeide dat zij zich, onwel gevoelde. Deze raad de haar aan om naar bed te gaan. Toen hij eenige minuten later eens ging zien hoe zij het maakte, was zij reeds overleden. Dat dit onverwacht sterfgeval groote ontsteltenis te weeg bracht, laat zich begrijpen. Zondag had in de Jongenscongre gatie de prijsuitreiking plaats van den grooten damwedstrijd, door den lei der, Broeder Werenfridus, in tegen woordigheid van pastoor Goossens. De prijzen werden behaald als volgt: Eerste afd.: P. Elshout le pr., Leo Elshout 2e pr., A. Maas 3e pr., N. Merkx 4e pr., P. v. d. Ven 5e pr., J. Lommers 6e pr., L. van Leest 7e pr., L. v. d. Krabben 8e pr., A. Veltman 9e pr., A. v. d. Heijden 10e pr., H. Pulles 11e pr., P. v. Nistelrooy 12e pr., H. v. d. Geld 13e pr., A. van Delft 14e pr., J. Koks 15e pr., G. Klerks 16e pr., J. v. d. Ho ven 17e pr. Tweede afd.: M. de Gouw le pr., J. van Delft 2e pr., ,J. Pulles 3e pr., Fr. v. Leest 4e pr., H. Ivuijpers 5e pr., H. Maas 6e pr., F. Kuijpers 7e pr., R. van Son 8e pr., J. Tupie 9e pr., C. Sasse lüe Na enkele oogenblikken te hebben gepauseerd werd de vergadering her opend met het zingen van het eerste couplet van 't Bondslied, waarna dhr. Korleweg inleidde: „Christendom en Humanisme". Op deze inleiding volg de eveneens een goede bespreking. Door dhr. P. Heurter, van de afdee- ling Capelle, werd nog een voordracht ten beste gegeven. Bij de rondvraag werden nog enkele huishoudelijke zaken afgehandeld. Door den voorzitter werd aan het einde een woord van dank gebracht aan allen die tot het welslagen van deze vergadering hadden medegewerkt, waarnal de vergadering met dankgebed wordt gesloten. voor het volgende jaar de heer B. Maijers. bij de rondvraag richtte de heer M. Oerlemans zich in waardeerende woorden lol hel bestuur en brachl hen namens de aanwezigen dank voor het vele en gewichtige werk door hen in bet algcioopen jaar in hei belang der schooi en der school- vcreeniging gedaan, waarna deze in alle opzichten goed geslaagde ver gadering mei het zingen van Fs. 43 vers 3 en dankgebed werd gesloten. gramma geopend heeft. RAAMSDONKSVEER. Het bou wen van een schuur voor rekening van W. van Raamsdonk in de Prins Hendrikstraat, is opgedragen aan den aannemer C. J. Kerstens, alhier. Met ingang van 22 Februari jl. is aan den heer C. A. B de Bont eervol ontslag verleend als brand meester. Bouwvergunningen zijn ver- A.s. Donderdag 6 Maart, de»; leend, aan J. van den Kieboom tot Onder groote belangstelling werd op de begraafplaats alhier j.l. Zater dagmiddag ter aarde besteld het stof felijk overschot van het 9-jarig zoon tje van dhr. A. Mandemafcers, dat aan de mazelen was bezweken. Aan de groeve werd het woord ge voerd door ,Ds. Cuperus van Capelle, consulent bij de Ned. Herv. Kerk al hier. Door de aanwezigen werd gezon gen Ps. 103 :,8: „Gelijk het gras is ons kortstondig leven". Een familielid dankte voor de be- pr., L. Kuijpers lie pr., J. v. d. Leur toonde belangstelling. 12e pr., J. Mackay 13e pr., M. v. Loon 14e pr., W. /Vissers 15e pr., A. v. Son De A' R- Kiesvereemging alhier 16e pr., >V. Bruurinijn 17e pr., C. van kwam j.l. Maandagavond jn de zaal van Drunen 18e ,pr., H. van Delft 19e pr., den ^br* olksbond in Jaarvergade- J. v. Liet 20e pr., J. v. d. Heijden 21e rin8 biJeen' onder leidin8 pr., C. van Baardwijk 22e pr., P. Wil- lemse 23e pr., H. Brok 24e pr., Ph. Cou- wenberg 25e pr. jC. Hommels 26e pr. De prijzen waren mooi, degelijk en doelmatig. Woensdagavond komt een vijftal van de biljartclub E.B.C. uit Elshout op bezoek bij B.J.C. alhier voor een return-wedstrijd. In de zaal der meisjes-congregatie had een druk bezochte vergadering plaats voor de leden van den Boeren bond, om te komen tot oprichting van een varkensfokvereeniging. De voorzitter verwelkomde allen, opende de vergadering en gaf het woord aan Mr. ir. Dekkers. Spreker zeide dat de varkens-fok- en mesterij van vroeger niet meer paste voor onzen tijd. Immers toen werd al leen gewerkt om varkens vet te mes ten. Wij leven echter in een tijd dat vet spek niet meer gevraagd wordt, men wil mager spek en vleescli heb ben. Daarom moet de boer zich er op toeleggen om vleeschvarkens te mes ten. Spreker deed daarvoor de midde len aan de hand, waarbij op de eerste en voornaamste plaats plantaardig voedsel in allerlei soort en vorm in aanmerking komt. Bovendien is deze manier van mesten goedkooper en men krijgt voor vleeschvarkens den hoogsten prijs uitbetaald. Vervolgens is het noodig om een goed soort var kens te krijgen n.l. stamboekvarkens. Hoe dit te bereiken is werd door spr. duidelijk gemaakt; bovendien komt men hierdoor bij de Provinciale com missie in aanmerking voor subsidie. Van de gelegenheid om vragen te stellen werd door verschillende leden gebruik gemaakt; deze werden naar genoegen beantwoord. De voorzitter dankte den spreker voor zijn duidelijke, leerrijke rede en sloot de vergadering op gebruikelijke wijze. ELSHOUT. J.l. Zondag speelde de voetbalvereeniging E.S.C. een wedstrijd tegen V.J.C. en won met 3—1. E.S.C. II speelde eveneens tegen V.J.C. II en won met 42. Prachtige prestatie! Bij genoegzame deelneming zal alhier een Moedercursus worden gege ven. Opgeven bij de Eerw. Zusters. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Ds. Plantinga van Harmeien heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Kerk alhier bedankt. Ds. J. C. Hagen, Geref. predikant alhier, komt voor op een drietal voor het beroepen van. een predikant bij de Geref. Kerk te Amstelveen. Vrijdagavond hield de Ring 's-Gre- velduin-Capelle en Omstreken van Ned. Herv. Jongelings-vereenigingen op G. G. een ledenvergadering in de consistoriekamer der Ned. Herv. Kerk alhier. De heer van Ham opende de bijeen komst, verzocht te zingen Ps. 25 2 en 7, las vervolgens Joh. 3 en ging voor in Gebed. Hierna heet dhr. v. Ham, 2de voor zitter, de aanwezigen hartelijk welkom, in 't bijzonder den nieuwen voorzitter, den Weleerw. heer Ds. Cuperus van Capelle. Spr. brengt Z.E. dank dat hij het voorzitterschap heeft willen aan vaarden en hoopt dat Z.E. deze functie vele jaren mag waarnemen en geeft dan de leiding over aan Ds. Cuperus. Ds. Cuperus brengt dank voor de tot hem gesproken woorden en voor de benoeming als voorzitter; mij aldus Z.E. is de jeugd-arbeid lief gewor den. Spr. hoopt dat de vergaderingen steeds diuk bezocht mogen worden, om gezamenlijk te bouwen en mannen te kweeken voor Kerk, Staat en Maat schappij, dan zullen de vergaderingen zijn als een oase in de woestijn des levens. Na het lezen der notulen wordt door dhr. Dekkers, van de J. V. te Loon- schendijk, een onderwerp ingeleid over „Het Evangelie", waarop een goede be spreking volgde. den Chr. Volksbond onder leiding van haar voorzitter dhr. G. J. van Willigenburg. Na opening op gebruikelijke wijze sprak de voorzitter een kort openings woord waarin hij wees op den ernst der tijden en opwekte tot bestudeering en beleving der A.R. beginselen. De penningmeester dhr. C. v. Heijst bracht verslag uit; de boeken werden nagezien door de heeren Drost en Bras penning en jwerden jn orde bevonden. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende bestuursleden, de heeren W. M. Dalmaijer, A. Braspenning en J. W. Genuït Jr. met bijna algemeene stemmen herkozen. Ds. J. C. Hagen werd benoemd tot afgevaardigde naar de dit jaar te hou den vergaderingen van den Kieskring Den Bosch. De aanwezige afgevaardigden spra ken de beste wenschen uit voor den groei der vereeniging, waarvoor de voorzitter dankte. De voorzitter hield vervolgens een causerie over: Onze houding ten op zichte der ernstige vragen van dezen tijd, waarop een aangename bespre king volgde. Ds. Hagen sloot met dankgebed. De Ned. Herv. Ivnapenvereeniging „Samuel" alhier kwam j.l. Dinsdag avond in 't kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente alhier in 19e Jaarvergade ring bijeen. De leider der vereeniging de heer van Ham, opende op gebrui kelijke wijze en riep de aanwezige ouders en donateurs een hartelijk wel kom toe. Uit de jaarverslagen van secretaris en penningmeester bleek dat het leden tal dit jaar aanmerkelijk was terugge- loopen. I Het programma hetwelk niet min der dan 26 jiummers bevatte, werd hierna vlot afgewerkt; enkele opstel len werden behandeld en voorts een aantal mooie voordrachten en samen spraken ten gehoore gebracht. De heer Drost voerde op het kerk orgel enkele prachtige muzieknum mers uitj - Aan het einde dankte de voorzitter voor de opkomst en spoorde aan om leden voor de vereeniging te werven, waarna deze goedgeslaagde bijeen komst piet dankgebed werd gesloten. namiddags 4 uur zal een vergadering van siemgeiecbugde hoofdingelanden vaa hel waierscnap „Hei Zuiderat- waieringskanaal" worden gehouden, waarbij o.m. aan de orde komi de rekening 1932,1933 en de begrooung 1934/1935. Tol Consulent der Ned. Herv. Gem. aan den Loonschendijk is benoemd Ds. Cuperus le 's Greveld.- Capelle. i et aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke wetkverbchaifing heeft gedurende de week 16 23 Fcbr. 19o4 bedragen 80. Op Donderdag 6 Maart a s. des avonds 7 uur zal de Gcr. Jongeling», vereeniging in de Ger. Kerk aan hel Bruggetje baar jaarvergadering houden. Na alnandcling der huishoudelijke aangelegenheden zal de avond gevuld worden met inleidingen en voor drachten. CaPELLE. In het gebouw vdór Chr. Belangen aan bcL Bruggetje, kwam de Jeugd-ciub van de piaaise. ujke atdeeling van den Chr. Faoricks- en Iransporiarbcidersboud in diuk oezochie vergadering bijeen ouder leiding van dcu heer Jac. Vos. le ruim hait acni werd deze samen- komsi op gebruikelijke wijze geopend waarna de leider een openingswoord sprak. Door den Secretaris, den heer C Koenen werden de notulen der vorige vergadering voorgelezen, welke werden goedgekeurd. Hierna werd door het lid A. van Oversteeg een onderwerp ingeleid geiiicld „De Crisis", hciweik mei de meeste aandacht werd gevolgd en waarop een leerzame bespreking volgde. Dan werd door eenige leden nog een voordracht ten bcsie gegeven, welke goed in den smaak der aan- wezigen vielen. Nadat nog besloten is de volgende vergadering ie houden op Donderdag 15 Maari a.s., wordt de vergadering met dankzegging gesloten. De landbouwer J. v. d. S aau den Loonschendijk had 't ongeluk tusschen de mangeisnijmachine te geraken, zoodat hij zich onder ge neeskundige behandeling moesi stellen. WASPIK. Op de voor het jaar 1934 1935 vastgestelde kiezerslijst komen voor 1759 kiezers voor de 2e Kanier, het bouwen van een bergplaats achter zijn woning aan de Konings- straat; aan G. M. Merkx tot het verbouwen van een woning aan de Keizersdijk; en aan L. C. Spu ij broek tot het vernieuwen van een woning aan de Suikerstraat. Op het bureau van de Ge- meente-politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zwarte hond met witte poolen, die dezer dagen bij een inwoner in deze gemeen ie is komen aanloopen. In het volgende tijdvak is de onvermengde margarine voor recht hebbenden te bekomen bij de vol gende winkeliers, M. Timmermans, F. van Leeuwen en A. de Bont. Het vleesch in blik is verkrijgbaar bij de slagers G. A. van Rooij en Wede. C. A. Bouwens. Be kiezerslijst voor het dienst jaar 1934/1935 is in deze gemeente vastgesteld met een getal van 33ÖU kiezers. De Christelijke Jongelingsver eenigiug »Obadja« uit deze gemeente zal op Vrijdag 2 Maart a.s., des namiddags om 7 uur haar jaarlijk- sche feest vergadering houden in het gebouw »Rehoboth« aan de Juliana- laan. RAAMSDONKSVEER. Zaterdag houdt de Chr. Werkmansbond zijn jaarvergadering, o.m. ter vaststelling programma .en datum jaarfeest. J De Herv. Jongel. Ver. Obadja geeft Vrijdag dezer week haar jaar- leest. Het programma bevat o.m.: Opening, Begroetingswoord, Toe spraak Dr. Guittart, Verslagen secr. en penningm., muzikaal intermezzo door dhr. Groenewegen, voordrachten en een spreekkoor. De vergadering van den Chr. Be sturenbond, waarin de film van het C.N.V. werd vertoond, was zeer matig bezocht. Zeer zeker hebben de aanwe zigen genoten, van de vertooning en de afwezigen veel gemist. en CAPELLE. J.l. Vrijdagavond 7 uur hield de Chr. Schoolvereenigiog aan den Loonschendijk in 't school gebouw aldaar ouder leiding van haar voorzitter, den heer B. Verhoeven haar gewone jaarlijksche algemeene vergadering. Na het zingen v n Ps. 25 2, gebed en leziog schriftgedeelte heette de voorzitter de talrijk opge. komenen hartelijk welkom, waarna de notulen der vorige vergadering, na voorlezing, werden goedgekeurd en vastgesteld. Hierna volgden de verslagen van secretaris en penningmeester, waaruit bleek, dat de school zich in voort- durenden bloei mag verheugen. Beide verslagen getuigden van gedegen arbeid, waarvoor de voorzitter den betrokkenen dank bracht. Namens de commissie, belast met het nazien van de boeken en be scheiden van den penningmeester, bracht de heer Jac. Vos veislag uit, waarbij hij een woord van dank brachl aan den penningmeester voor de keurige wijze, waarop hij zich van zijn taak bad gekweten. Spr. spoorde de aanwezigen aan, *aar noodig, steeds voor de belangen der school op te komen. Bij de nu volgende bestuursver kiezing werden de aftredenden, de heeren B. Verhoeven en P. van der Schans herkozen, terwijl in de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer D. Spierings, werd gekozen de heer J. den Hollander. De g kozenen namen staande de vergadering hunne benoeming aan onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen. Alsnu werd bij acclamatie aange. wezen voor het nazien der boeken en bescheiden van den penningm. 1753 voor de Provinciale Staten 1740 voor den gemeenteraad. Door den bouwkundige A. de Bruijn alhier is aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor den heer Th. Dal- meijer alhier. Ingeschreven werd door: P. de Graauw, Waspik C. Savelkouls, Waspik J. v. d. Broek, Waspik J .de Ruijter, Waspik A. Mutsaerts, Waspik L. Fitters en A. de Graauw, Waspik 2134 Gegund aan de laagste inschrijvers. 2544 2400 2331 2225 2200 RAAMSDONK- Zondag jl. werden op de Wielerbaan »het Vliegend \Viel« aan de Keistraat de groote openingswedstrijden gehouden van het seizoen 1931. Het publiek was goed opgekomen, het aantal kon geschat worden op 500 5 Ö00 toe schouwers. Vele vreemdelingen wa ren ook aanwezig. Geen wonder, want het Bestuur had ook een prachtig programma samengesteld. De uitslag die wij hierondei laten volgen, is alsvolgt: Wedstrijd no. 1. Sprint over 3 baanronden. 1. D up pen, 2. van der Ven, 3. van Leest, 4.. Dalmaijer. No. 2. Ploegachtervolging over 20 baanronden. Ploeg A. Smulders- A. van Leest-van Erven winnen van Ploeg B. van Doremalen-van der Pol-G. van Leest. No. 3. Koppelv/edstrijd over 130 baanronden met 3 klassementen. 1. Nijnatten—Dalman 15 punten; 2. ScherensVerhoof 8 punten; 3. van Strien—van Kuijk 6 punten; 4. Vissers—Dalkens 4 punten; 5. Lievers—Mook 0 punten. No. 4. Een uur Koppel wedstrijd met 4 klassementen (A.matturs). Aan dezen wedstrijd, die he t neusje van den zalm was, werd deelgeno men door Duppen—van Erven (Wegkampioen 1933), Dulma ijer— van Leest (recordhouder »Het Vlie gend Wiel«), van der Ven Smuldvers, I Gebrs. van Leest, en van der Pol Ivan Doremalen. De uitslag was-' 1. Duppenvan Erven 20 punten; Op 1 ronde: 2. van der VenSmul ders 11 punten; 3. Gebrs. van Leest 4 punten; 4. van Leest Dalmaijer 4 punten; Op 3 ronden: 5. vaa der Pol—van Doremalen 3 puntenu Het moet gezegd worden, diit het Bestuur van de Wielerbaan,, het seizoen met een schitterend pro- GEERTRUIDEN BERG. Predi kbeur- ten op Zondag 4 Maart 1934: Evangelisatie Imnianuel des n.m. half zes Ds. van Dijk uit Breda. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg alhier. HANK. J.l. Zaterdagmiddag had een zoontje van den landbouwer v. V. al hier het ongeluk van een hek te val len, waar hij overheen wilde klimmen. Hij bezeerde zich daarbij zoo ernstig, dat de hulp van Dr. van Vuure te Dus- sen moest worden ingeroepen. Deze constateerde een groote wonde in de lies, zoodat de jongen voorloopig rust moet houden. DUSSEN. Zondagmorgen werden door majoorRamakers en veldwach ter Keiler een viertal Belgische henge laars bekeurd, voor het visschen in het Noorder Afwateringskanaal zonder de vereischte vergunning. Het vischtuig werd in beslag geno men. In den nacht van Zondag op Maandag j.l. werd bij den slager P. V. alhier een spiegelruit stuk gegooid. Aangifte bij de plaatselijke politie volgde, die een onderzoek insteld. Ouderavond, in de School met den Bijbel in de Nieuwstraat te's-Grevel. duinCapelle. Achtste ouderavond gehouden op Donderdagavond 22 Februari 1.1. in de School met den Bijbel te 's Gre- velduin—Capelle Nieuwstraat. Te half zeven werden de deuren van het schoolgebouw geopend en stroomden de ouders en belang stellenden naar binnen. Evenals vorige jaren stapte men dadelijk in de richting van bet handwerklokaal, waarvan de kinderen aan de ouders ai verteld hadden»dat het toch zoo mooi was.» Keurig uiteenge spreid lagen daar de «nuttige en fraaie handwerken» uitgestald op de dearvoor met gekleurd papier be dekte tafels. Geen wonder dat dit lokaal tot bezichtiging uitlokteniet alleen moeders maar ook vaders bewonderden het werk van hun kinderen en spraken tegen de onder wijzeressen hun voldoening uit. Tegen zevenen ging de tocht lang zamerhand naar de lokalen, waar de vergadering zou plaats hebben, ten einde een goede plaats te ver overen. Daar opende de voorzitter der schoolvereeniging de heer H. Kerst, de samenkomst met het zingen van Psalm 118 vers 8, waarna hij voorging in gebed. Gelezen werd Psalm 8. Daarna riep de voorzitter allen een hartelijk welkom toe. Medegedeeld werd dat ds. Keizer deze avond niet kon bijwonen we gens andere werkzaamheden en dat ds. Cuperus, de nieuwe Herv. pre dikant, die het hem aangeboden eere-voorzitterschap heeft aanvaard, later ter vergadering zal verschijnen om een slotwoord te spreken. In 't kort memoreerde de voor zitter de veranderingen, die in het al'geloopen jaar in het schoolleven plaats vonden o.a. het heengaan van de heer M. de Rooij, wiens plaats werd ingenomen door de heer 11. A. Kor te weg. Spr. teekende de verwarde toe standen overal om ons heen, wees er op, hoe we bij alle ellende nog dankbaar moeten zijn voor de zege ningen, die God ons schonk, ook in ons schoolleven. Wij hebben een school met den Bijbel, dat wil niet zeggen een neutrale school en drie kwartier godsdienstonderwijs en een psalmversje. Neen, de Bijnel staat in het middelpunt van ons school leven en doortrekt als een zuurdee. sem het gcheeie onderwijs. Daarom de kinderen niet gestuurd naar de School met de Bijbel, omdat ze zoo dicht bij is, of omdat een bepaald onderdeel de ouders zoo aanuekt, maar omdat deze hun kinderen opvoeden naar de eisch des Verbouds. Het is ook niet voldoende, dat de Bijbel alleen op de school in het centrum staat, maar eveneens hoort dat zoo in het gezin. Immers de ouders blijven een eerste plaats vervullen in de opvoe ding hunner kinderen. Daarom is de eisch school met den Bijbel en uezin met den Bijbel geen willekeur, geen liefhebberij, maar dure plicht vaii de Doopnelofte. Het gaat bij die opvoeding om het tijdelijk en eeuwig welzijn van ons en onze kinderen. Unze kinderen zijn het, die later onze plaatsen in ïverk, Staat en Maatschappij zullen innemen, dus gaat hel ook om Gods werk op die levensterreinen. Bovenal, zoo eindig de spr. gaat het in de opvoeding om de eere van Gods Naam, waar van Psalm 8 ons getuigt met deze woorden»0 Heere, onze Heere, hoe heerlijk is Uw Naam op de gansche aarde.» Vervolgens ging de leiding over in de handen van hel hoold der school den heer M. C. Rijken, die door de «Zangvogeltjes» eenige lie deren ten gehoore het brengen. Ze openden met «God heb ik lief.» Daarna volgde »Ver boven't prach- lig sterrendak» en «Avond wordt het weder». Na deze met gevoel ten gehoor gebrachte liederen, zong een klein meisje een solo: »Nu roept de kerkklok,» en twee meisjes »Ach, blijf met Uw genade.» Enkele jongens en meisjes uit de hoogste klassen kregen nu gelegen heid hun gedichten voor le dragen. Heel aardig werd dit gedaan en van vrees tegenover de groote menschen was niets te bespeuren. Het tweede gedeelte van het re pertoire der «Zangvogeltjes» werd nu ten gehoore gebraent. Achtereen volgens Boven de starren, het Angelus en Psalm 99. Al deze versjes werden heel mooi tweestemmig ge zongen. Door de stille aandacht van alle aanwezigen, gaven zij hun in genomenheid met het zingen dier kinderen te kennen. 't Was dan ook zeer op zijn plaats dat de voorzitter namens de verga dering zijn dank aan het hoofd der school uitsprak voor het wekenlange werk, waardoor hij in staat was, zoo iets van de kinderstemmen te maken. Na traclatie volgde de pauze, waarin de menschen zich over de verschillende lokalen verspreidden om het werk hunner kinderen te be zichtigen en daarover met het on derwijzend personeel te spreken. Intusschen gingen de kinderen na tractatie huiswaarts, Ruim negen uur werd de verga dering heropend met Psalm 89 vers 7, waarna mejuffrouw M. v. d. Zwet sprak over ^Moment—opnamen». Mijn opschrift, aldus spr. is ontleend aan de fotografie, waarbij verschil lende tafereeltjes slechts even, een moment worden bezien, belicht: momentopnamen. Als zulke op namen volgden de groote momenten van de eerste schoolmorgen, het afscheid van de moeders, het eerste gebed, waardoor het schoolleven bij zijn aanvang geheiligd wordtde eerste kennismaking werd geschetst, waarbij de karakters der kleintjes al uitkomen. Aan het eind van de morgen, als ze reeds een beetje ge wend zijn de eerste Bijbelvertelling. Een der kleintjes zorgde voor het bekende waarbij kon worden aan geslotende Paradijs—geschiedenis, die »hij al kende uit de Bijbel van thuis.» Na grappige, maar ook ernstige opnamen uit de eerste schoolgang te hebben aangestipt, eindigde de spr. met te wijzen op de moeilijke, maar toch ook zoo heerlijke taak van opvoeders, die zich gebonden weten aan de Groote Helper: Jezus Christus. Inmiddels was ds. Cuperus bin nengekomen en welkom geheeten door den voorzitter. Z.Eerw. sprak het slotwoord naar aanleiding van Lucas 2, vers 41—52. Hier treden drie gedeelten naar voren: le Jezus trekt mee op naar den Tempel, 2e Jezus in de Tempel, 3e Jezus terug

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6