M'dD %.«.A mede dhr. G. dagelijks aan 't werk ging, temeer omdat zijn leven niet gemakkelijk was en hij door vele harde slagen werd getroffen. Door zijn optimisme en werklust wist hij deze echter steeds te overwinnen. Namens het geheele personeel der school zeide spr. dat het allen leed doet dat dhr. G. weggaat en wenschte hij hem nog tal van goede jaren toe. Spr. bood een geschenk onder cou vert aan. De heer W. Eibers vertolkte de gevoelens van de ouders, wier zoons hun opleiding aan de Rijksvakschool genoten. Hij bracht een hartelijk dankwoord en wenschte den schei dende leeraar nog vele voorspoedige jaren. Namens de leerlingen sprak dhr. v. Rijckevorsel uit Oosterhout, die o.m. zeide dat de leerlingen in dhr. Gediga niet alleen een goed leeraar zien vertrekken, maar ook een vader, die hen vele wijze levenslessen heeft gegeven. Daar de verdiensten van dhr. G. te groot zijn geweest om ze met een enkele handdruk te beloo- nen, bood spr. namens alle leerlingen en oud—leerlingen een prachtige groote foto der school aan, benevens een geschenk onder couvert, verge zeld van een lijst van leerlingen en oud—leerlingen, die hieraan hun bijdrage gaven. Hij uitte tenslotte de hoop dat God den oud-leeraar nog vele ge lukkige jaren moge schenken en eindigde met een tot weerziens. De heer Wiegerink uit Groenlo voegde er nog een enkel dankwoord aan toe uit naam der afdeeling Schoenmakerij en hij verzekerde daarbij, dat de heer Gediga bij zijn vertrek naar de Heimat hier vele oprechte vrienden achterlaat. De concierge der school, de heer van Haperen, sprak nog een per soonlijk afscheidswoord, waarna de opvolger van dhr. Gediga, de heer Suermondt, de rij der sprekers sloot met de verzekering te zullen trachten de voehtappen van zijn voorganger te zullen volgen. Een aardig intermezzo was het toen de dochtertjes van ir. van der Waerden en ir. van der Hoeven, den heer Gediga bloemen kwamen aanbieden. De scheidende leeraar heeft alle sprekers afzonderlijk bedankt en kon geen woorden genoeg vinden om zijn dankbaarheid te uiten voor de vele onverwachte geschenken. Ook nu kon hij niet nalaten de jongelui nog een nuttige levensles mee te geven. Hij eindigde dan ook met te zeggen »Das Leben 1st so kurz, es ist gar nichts wenn wir nicht zu leben verstehen«. Nadat de aanwezigen hun hand- teekening hadden geplaatst in een album, dat den heer Gediga zal worden aangeboden, en er op de binnenplaats een foto genomen was, was de afscheidsplechtigheid ten einde. Ook wij bieden den geachten heer Gediga, waarvan ook onze redactie mee malen prettige medewerking ondervond, onze beste wenschen voor een langen en aangenamen pensioentijd. Bijna verdronken. Gisteren reed een heer, afkomstig uit Rotterdam, per fiets over den Zomerdijk. Waarschijnlijk door den meer dan erbarmelijken toestand, waarin een gedeelte van dezen weg thans verkeert, kwam de man zoo danig te vallen, dat hij met fiets en al in den sloot langs den weg terecht kwam. Rij zijn val was de man zoodanig met zijn beenen tusschen de stangen van zijn rijwiel verward geraakt dat hij niet uit eigen beweging uit het water kon komen. Het zou er dan ook voor den drenkeling slecht hebhen uit gezien als niet juist de vrachtwagen der Reederij Thor was gepasseerd. De voerman merkte de benarde positie, waarin het slachtoffer ver keerde op en had hem daaruit spoedig bevrijd. Het ongeval had ernstiger ge. volgen kunnen hebben. Café »de Zwaana. Bl»ik»ns achterstaande advertentie zal het geheel vernieuwde café »de Zwaan* van den heer H. v. Boxlel-1 jpelaar, in de Stationsstraat. Zaterdag worden her opend. Er is een flinke vergaderzaal aangebouwd. De zaak ziet er thans uitstekend uit. Voetbal vlegels. In Baardwijk is het Zondag bij den wedstrijd Baardwijk Bossche Boys lot excessen gekomen. Even voor het einde kregen twee spelers van beide partijen oneenigheid. De scheidsrechter staakte toen de wedstrijd, doch toen de Bossche spelers het veld verlieten gingen enkele Baardwijksche supporters hen te liif. Twee der spelers liepen hoofdwonden op. Toen agent Nijssen tusschenbeide kwam was het rellelfe spoedigafgeloopen. De daders zijn bekend en de politie heeft tegen hen proces-verbaal opge- «pelers. Voor liefhebbers de moeite van gaan zien dubbel waard Biljarltournooi W. B. C. Uitslag van den gespeelden biljart wedstrijd tusschen »Het Arendje» 's Bosch en W.R.C. op Vrijdag 2 Maart /-• Het Arendje W. Maas A. Schraven .1. Schraven H. Jansen R. Schraven A. Schippers W. R. C. 98 Fr. Schoelitz 100 36 Fr. Slaats 100 100 G. Pulles 48 61 M. Slaats 100 60 P. Danckaert100 71 M. de Folter 100 426 518 Hoogste serie W. R. C. Fr. Slaats 38. Hoogste serie Arendje J. Schraven 21. Gem. W. R. C.4.— Gem. Arendje 3.10 Uitslag gespeelde biljart wed strijd op Maandag 5 Maart tusschen «Amusement» en W.R.C. Amusement J. Reus 100 R. v, d. Linden 68 M. v. d. Ven 100 J. Klerkx Verhagen W. Raak 77 100 85 W. B. C. Fr. Schoelitz 95 Fr. Slaats 100 G. Pulles 51 M. Slaats 100 P. Danckaert 80 M. de Folter 100 Biljarten. Woensdag 7 Maart komt de Biljart club .De Watertorenspelers" uit Tilburg op bezoek bij de biljartclub gevestigd bij den heer Kemperman alhier In deze Tilburgsche club staan enkele der bekendste Tilburgsche 530 526 Hoogste serie W.B.C Fr. Slaats 25. Hoogste serie Amusement J. Reus 23. Gem. W. R. C. 3.52. Gem. Amusement 3.48. De belangstelling voor beide wed strijden was zeer groot en verschil lende partijen stonden op hoog peil De grootste belangstelling zal we uitgaan naar de wedstrijd welke volgende week Maandag gespeelt wordt als »Ons Genoegen» van Aibert Kemperman op bezoek komt. Unie van Werkgevers in de Schoenindustrie. Zaterdagmiddag is alhier in Musis Sacrum een vergadering gehouden van de pas opgerichte Unie van Weikgevers in de Schoenindustrie De voo.zilter, de heer Wellen uit Nijmegen, gaf' een uiteenzetting van de groeps—commissie der Centrale H. L. S. De Fed. van Ned. Schoen fabrieken bezet hierin 15 van de 25 zetels, de Unie wenscht zich nu de andere 10 zetels te zien toegewezen. Voorts wenscht zij zitting in het dagelijksch bestuur en in de con tractcommissie, die met de regeering zal overleggen. Een voorstel om op de a.s. groepsvergadering der Centrale H. L. S. te verzoeken de lOcandidaten der Unie zonder stemming te be noemen, werd aangenomen. Na bespreking werden statuten en huishoudelijk reglement vastgesteld. De heeren J. Vesters en C. v. Wijck, beiden te Waalwijk, werden in het bestuur gekozen, dat thans uit 7 leden bestaat. Voorts werden nog de productie beperking en prijsbepaling bespro ken, vooral de eerste is voor de Unie van belang, daar de hierbij aangesloten fabrikanten de laatste jaren hun bedrijven hebben uitge breid. Ernstige val. Mej. S. op de markt alhier, had het ongeluk van een trap te vallen. Zij kreeg daarbij zulke ernstige erwondingen dat zij zich onder doktersbehandeling moest stellen. Reclame—uitgaven. Vel pon Ceta Bever. De Vereenigde Chemische fabrie ken Ceta-Bever te Beverwijk hebben de bekende teekeniar Jo Spier een geestig reclame-schriftje laten samen stellen. De fijne pen van Spier heeft een heele serie humoristische plaatjes geteekend voorstellende breuken die niet gerepareerd kun nen worden Maar wat er over schiet en dat is heel wat, krijgt men met Velpon weer aan elkaar! En goed ook. Dienstvak der Directe Belastingen. Bij resolutie van den Minister van Financiën is verplaats, de Rijksklerk W. Koudijs van de Inspectie Waalwijk naar het kantoor Hilversum. Oneerlijke boterhandelaren te Heusden. Maandag zijn te Heusden de boter handelaren B N en D v. P. uit Wijk bij Heusden gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Den Bosch overgebracht, verdacht van heling van groote partijen boter, afkomstig van diefstal uit de Coöperatieve Zuivel fabriek te Nuland. Gemeentesecretaris van Veen gearresteerd. In het dorp Veen bij Heusden.dat nog steeds het bekende coi fl ct met de regeering heeft, heerscht nu weer groote opwinding door de arrestaiie van den oud-secretaris, den heer T Deze arrestatie houdt verband met vermeende onregelmatigheden, die door den heer T. zouden zijn gepleegd toen hij nog secretaris en gemeente ontvanger van Veen was Dat er iets gaande was is eigenlijk reeds in 1932 bekend geworden. Er zou toen een tekort zijn geweest van ongeveer f3 000 dat slechts gedeel telijk is aangezuiverd door een borg. stelling van f1300.— bij den bond van Ambtenaren. De verhouding tusschen den nieuwen burgemeester, den heer Landweer, die sinds 1932 in functie is. en den heer Twas van den beginne af slecht geweest Uit medelijden voor het gezin en de bejaarde ouders van den toen maligen secretaris had men hem echter gespaard Nadat den burgemeester van hooger hand wa9 verzocht krachtiger op te treden, had hij gemeend geen consideratie meer te mogen laten ge den en de zaak aan een justitieel onderzoek te moeten onderwerpen DRUNEN. Voor het vele goede dat de voetbalvereeniging V.J.C. van de Jongenscongregatie alhier te dan ken heelt aan haar geestel. adviseur pastoor Goossens, hebben de leden Z.Eerw. bij gelegenheid van zijn verjaardag als bewijs van erkente lijkheid en hoogachting een sierlijken bloempot met een prachtige clivia in bloei aangeboden onder toepas selijke woorden van den voorzitter dhr. P. v. Nistelrooij. Z.Eerw. was zeer gevoelig voor dit blijk van waardeering. De vereeniging kan ook in de toekomst op zijn medewerking rekenen, indien zij zich die waardig toont door ondergeschiktheid en eendracht. 1/ In het Oudemannenhuis van het St. Franciscusgesticht alhier be vinden zich twaalf personen die te samen meer dan 1000 jaren tellen. De jongste is 80, de oudste 93 jaar. Het huis draagt dus zijn naam met eere. In de maand Februari werden voor den Vleeschkeuringsdienst op de Secretarie alhier aangegeven 38 varkens en 14 runderen. y De alhier vastgestelde Kiezers lijst telt 1689 kiezers voor de Tweede Kamer, 1686 voor de Prov. Staten en 1643 voor den Gemeenteraad. DRUNEN. Het bericht dat er bij een onzer fabrikanten een groot aantal van het personeel ontslagen is heeft ons aai'iieiding gegeven eens te informeeren naar den algemeenen toestand in de schoenindustrie en zijn wij tot ons genoegen tot bevin ding gekomen, dat de werkzaam heden in vergelijking met vorig jaar wel niet zoo druk zijn, doch dat in alle fabrieken voldoende werk is. Ook het bericht omtrent de fabriek waar zooveel werkvolk ontslagen zou zijn, berust op een misverstand. Wel zijn er eenige werklieden out slagen, maar alleen die krachten die overbodig blekendaartegenover zijn weer anderen aan het werk gegaan. - Melden we voor enkele weken dat bij V. J. C. de goalpalen waren stuk gezaagd, thans vernemen wij dat ook bij T.O.P. de goalpaal is doorgezaagd en afgebroken. Moge deze baldadigheid toch spoedig een einde nemen. ELSHOUT. Daar de stoomtram over het traject Drunen—Heusden niet meer rijdt is men reeds druk in de weer om de lijn op te breken, wat weer een verbetering is voor de weg en hel verkeer te goede komt. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). In de zaal van den Chr. Volks bond alhier werd Vrijdagavond j.l. de jaarlijksche feestvergadering ge houden van de afd. Sprang van den Ned. Chr. Bouwvakarbeidersbond. De vergadering welke druk bezocht was werd door den voorzitter dhr. H. Rogers op gebruikelijke wijze geopend. In zijn openingswoord schetst spr. de moeilijke tijdsomstan digheden en wekte de leden op trouw te zijn aan de Chr. organisatie. In dezen tijd, aldus spr., moet het zijn een optrekken in den Naam des Heeren. Na het zingen van het Bondslied verkrijgt de afgevaardigde van het hoofdbestuur dhr. Moubach het woord, die zegt dat 't hem aange naam is dezen avond in het midden der Sprangsche afdeeling te kunnen zijn ter viering van het eeiste lus trum. Hij prijst de afdeeling, die is uitgegroeid tot een afdeeling die er zijn mag. Hij wekt den leden op om jetrouw en in vertrouwen met het jestuur saam te werken, dan zal door de afdeeling opbouwend werk verricht kunnen worden. Spr. eindigt met de aansporing voor elkaar te ïidden en alles van den God des evens te verwachten en' het werk der Chr. Vakbeweging te zien als onze taak en roeping. De voorzitter dankt dhr. Moubach voor de tot de vergadering gerichte woorden. In gezellige stemming wordt de avond verder doorgebracht met zang, muziek en voordrachten. Ondertus- schen werd op een glas wijn getrac- teerd. Het woord werd nog gevoerd door afgevaardigden van zusterafdeelingen te Capelle en Waalwijk, Chr. Be sturenbond Sprang—Capelle, Afd. Sprang Chr. Fabrieksen Trans portarbeidersbond, Chr. Volksbond, Chr. Werkmeesters en Patrimonium. Het middernachtelijk uur was al verstreken toen de vergadering die een zeer aangenaam verloop had werd gesloten. De Geref. Jongelingsvereen. »Timolheus» alhier kwam Maandag avond in de zaal van den Chr. Volksbond in 35e jaarvergadering bijeen onder leiding van haar eere voorzitter Ds. J. C. Hagen. Na opening met psalmgezang en gebed sprak Ds. Hagen een kort openingswoord, waarin hij de talrijke aanwezigen een hartelijk welkom toeriep en er zijn blijdschap over uitspraak dat zoovelen waren opge komen, waaruit de belangstelling en het medeleven met de J. V. blijkt. De secretaris en penningmeester brachten vervolgens hun in majeur- toon gestelde jaarverslagen uit. Aan een drietal oud—leden werd het eere—lidmaatschap aangeboden. Onderwerpen werden ingeleid doorII. Chabot Gewijde geschie denis, Adr. Braspenning maatschap pelijk onderwerp, en R. Dalmaijer Vaderlandsche geschiedenis, terwijl de avond verder werd gevuld met zang, muziek en voordracht. Door afgevaardigden van zuster vereenigingen en plaatselijke ver- eenigingen werden de beste wenschen voor den groei der vereeniging over gebracht. Ondertusschen zorgden de dienende Martha's voor thee en koek. Tegen middernacht sloot Ds. Hagen met dankgebed. CAPELLE. De Onderlinge Tuin- bouwvereeniging hield Vrijdagavond j.l. in het café van dhr. J. Quirijns aan de Vaartkant haar jaarvergade ring. Na een kort openingswoord van den voor/itter, dhr. C. Sterren burg, werden de notulen der vorige vergadering na voorlezing goedge keurd en vastgesteld, waarna de secr. penn, dhr. .1. den Hollander, een keurig verzorgd verslag uitbraciit omtrent den toestand en werkzaam heden der vereeniging over het afge- loopen vereenigingsjaar, dat onder dankzegging aan den samensteller werd goedgekeurd. De rekening en verantwoording over 1933 werden door dhr. C. J. v. d. Hoek en H. v. Suijlekom nagezien en in orde be vonden. De heer v. d. Hoek bracht namens de vergadering den penning meester dank voor zijn keurige en accurate boekhouding. De aftredende bestuursleden dhr. C. Sterrenburg en M. v. Pelt werden herkozen en namen onder dankzegging voor het in hen gestelde vertrouwen hunne herbenoeming aan, terwijl in de plaats van dhr. A. v. d. Hoek, die zich niet meer herkiesbaar stelde, gekozen werd dhr. C. J. v. d. Hoek, die zich deze benoeming liet wel gevallen. Na de gebruikelijke rond vraag werd deze vergadering doo den voorzitter gesloten. Mej. J. H. Cové alhier heeft haar benoeming tot onderwijzeres aan de L. School te Renkum aangenomen en zal 16 Maart a.s. aldaar in functie treden. De afd. Sprang—Capelle e.o. van Volksonderwijs houdt Vrijdag 9 Maart as. des avonds 7 uur in de zaal van dhr. L. F. v. Dongen alhier een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt: 1. Opening en notulen, 2. Jaarverslagen seeretaris en penningmeester, 3. Verslag afge vaardigde Alg. Vergadering. Na afhandeling der huishoudelijke aangelegenheden zal Ds. G. Westmijse uit Rotterdam een lezing houden over: SOS. (Steunt onze School). Om 8 uur is de zaal voor alle belangstellenden kosteloos toeganke lijk. Laten alle voorstanders van Openbaar Onderwijs naar dezen begaafden spreker komen luisteren. In de O. L. School in de Kom zal a.s. Woensdagavond 7 uur onder leiding van den heer E Colet een ouderavond worden gehouden. De voorjaarskeuring van spring- stieren uit deze gemeente zal Dinsdag 13 dezer des morgens ten 10 uur te Waalwijk worden gehouden. Woensdagavond 14 dezer ten 7 uur zal in de Geref. Kerk aan 't Bruggetje een bidstond voor het gewas gehouden worden, waarbij hoopt voor te gaan Ds. Keizer. In de Korte Nieuwstraat werd de heer V. door een passeerende hondenkar aangereden, doordat de hond opzij uitsprong. De heer V. had de tegenwoordigheid van geest dadelijk van zijn fiets te springen, zoodat hij zelf met den schrik vrij kwam, doch zijn rijwiel werd deerlijk gehavend. Tot consulent der Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschendijk is benoemd Ds. Louwe Kooijmans te v.m. Baardwijk, welke benoeming Z.Eerw. heeft aangenomen. Door den burgemeester der gemeente Sprang—Capelle is aan- )or gewezen tot voorzitter van 't plaat selijk PelikaanComité de heer K Alblas, die deze benoeming onder dankzegging voor het in hem ge stelde vertrouwen heelt aangenomen. Het aantal teweikgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing bedroeg in de afgeloopen werkweek 77. Naar men ons mededeelt is de heer v. d. Ent, godsdienstonderwijzer te Aalst (Gld.) door den kerkeraad en het kerkbestuur der Ned. Herv. Gemeente a. d. Loonschemlijk aan gezocht tot het geven van cathechis- tisch onderwijs en het doen van ziekenbezoek. Gedurende het tijdvak van 28 Jan. tot 24 Febr. werd ten behoeve der gemeentelijke werkverschaffing uitbetaald f 27^0.13. Door den bouwkundige dhr. H. J. Versteeg werd j.l. Maandag in het café van dhr. J. Treffers aan 't Bruggetje voor rekening van dhr. P. A. Klootwijk te 's Gravenhage aan besteed bet bouwen van een dubbel woonhuis aan de Hoogevaart alhier, waarvoor als volgt werd inge schreven A. de Graauw, Waspik f5618 J. Michael Czn., V.Capelle f5586 J. W. Nieuwenhuijzen, Sprang f 5495 C. B. Timmermans, f5383 Kleinloog& Verhagen,VCapelle f5375 H. Wugemakers, Capelle f53o7 Gebr. Spielings, f5058 C. J. Kerstens, R'veer f4998 A. H. Willemsz, Sprang f 4850 Het werk is opgedragen aan den laagsten inschrijver. Blijkens het verslag van de plaatselijke afdeeling van de Macht van het Kleine bedroeg het aantal leden dezer afdeeling 190 en het aantal collectanten 13, terwijl het aantal leden der afd. Loonschendijk^ 17 bedroeg. Het 2e elftal der voetbalvereen. »Capelle», dat j.l. Zondagmiddag voor de le klasse BVB op eigen terrein tegen WSC 3 uit Waalwijk speelde, verloor met 52. WASPIK. De groote voorjaarsmarkt zal dit jaar worden gehouden op Donderdag 15 Maart. Door Burgem. en Weth is aan den heer C. Nieuwenhuijzen verlof verleend tot het verkoopen van zwak alcoholischen drank in het perceel wijk F Nr. 180. Op Zaterdag 17 Maart des namiddags half 8 zal in de voormalige openbare lagere school een uitvoering worden gegeven door de Christelijke Gemengde Zangvereeniging „Oefening kweekt Kunst*. Verschillende zangnummers en voordrachten zullen worden ten ge- hoore gebracht. RAAMSDONK. A.s. Zondag 11 Maart zal de R.K. Tooneelvereen. »St. Bavo« in het St. Leogebouw haar tweede winteruitvoering geven. Opgevoerd zullen worden: een dramatisch spel uit het hedendaag- sche Rusland in drie bedrijven »Onder de Sovjetvlag« en de klucht in een bedrijf »Een spook op Manoeuvres». Eenieder moet dit prachtige too- neelstuk gaan zien, men zal er geen spijt van hebben. De uitvoering wordt opgeluisterd met accordeon- muziek, dat gegeven wordt door het bekende gezelschap van het Veer. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulppostkantoren werd gedurende de maand Februari j.l. ingelegd op de Rijkspostspaar bank f 45531.72 en terugbetaald f46650.08. Bij de gemeente-politie zijn inlichtingen te bekomen omtrent een zwarte hond met bruine vlekken, die dezer dagen bij een inwoner op het Veer is komen aanloopen. Het aantal werkloozen bedroeg in de afgeloopen maand in deze gemeente in totaal 412 en wel 408 geheel werkloos en 4 gedeeltelijk. Hef aantal kiezers volgens de dezer dagen vastgestelde kiezerslijst voor het dienstjaar 1934/'35 bedraagt voor de Tweede Kamer 3360, voor de Provinciale Staten 3339 en voor de Gemeenteraad 3283. Op Zondag 18 Maart zullen in de Parochiekerk van Onze Lieve Vrouw Hemelvaart 41 jongens en 44 meisjes hunne plechtige H. Com munie doen. RAAMSDONKSVEER. Tot secietaris van de Knapenvereeniging Timotheus werd gekozen de heer Marius Vink. \J Naar wij vernamen heeft de heer Adr. Snijders, provinciaal weg werker, tegen l April eervol ontslag aangevraagd. u Gedurende de maand Febr. werd aan het Postkantoor alhier ingelegd f45531.72 en terugbetaald f46650.08. De jaarvergadering van de Herv. Jongelingsver. trok geweldig veel bezoek. Het was een genot te hooren hoe de medewerkers aan de feestavond hun rollen hadden inge studeerd. V Gedurende de maand Febr. passeerden 1456 vaartuigen met een Bij opkomende ongesteldheid, hoofdpijn, kiespijn en pijnen, ontstaan door een ver koudheidAspirin! Sinds jaren beproefd, altijd onschadelijk bevonden. Let er op, dat U de echte Aspirin krijgt met Bayer- kruis en oranje band om de verpakking iLL maakt.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6