ATB,MEOWS. 1 heele fl. Atrax-Slaolie v. 0,12'|2 VOOR DE KEUKEN. Bl| aankoop van 1 Ilesch Atrax- Besaensap voor 0.06 1 carton Atrax-KoIIle a 0.50 ol 1 carton Atrax-Cacao a 0.50 ol 1 carton Atrax-Havermout h 0.40 de echte snelkokende ol 1 carton met 3 groote pakjes Atrax Maizena ol 1 carton met 3 pakjes Atrax-Pudding a ol 1 carton Atrax-Zeep bij aankoop van 1 ponds*pak Atrax-Koffie met bon voor mooi cadeau 1.— In ieder carton bevindt zich een mooi cadeau Atrax heeft 6 veel gevraagde artikelen met cadeauxalle overige Atrax-artikelen zijn zonder cadeaux. zijn plaats als plombeerder gekozen de heer Jac. Leemans. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden 23 Maart 1934. Bij de brigade der Kon. Maré- chaussée alhier is geplaatst de maté- chaussée Jol, afkomstig van de instruc tieschool van het wapen te Apeldoorq/ Onze oud stadgenoot de heer J. v. Eeuwijk, die met 1 April als Hoofd der O. L. School te Wolfshoek op wachtgeld zou komen, is met ingang van dien datum benoemd in dezelfde functie te Lith. Donderdagmorgen, dus juist bij 't begin van de lente, kwamen de ooie vaars terug op het nest bij de brou werij, zoodat we dit jaar weer twee ooievaar-families in de stad hebben, wat soms aardige schermutselingen te zien geeft. GEMEENTERAAD. DRUNEN. Spoedeischende vergadering van den Raad dezer gemeente gehouden op Woensdag 21 Maart, des nam. te 6.15 uur ten gemeentehuize. Voorziter: Burgemeester Mr. R. van der Heijden. Afwezig: de leden de Wijs en Vrijhoeven. Aan de orde 1. Mededeeling van het overlijden van H. M. de Koningin-Moeder en zenden van een telegram van rouw beklag. De Voorzitter spreekt de volgende rede uit „Ik vervul hierbij de droeve taak Uwen Raad mededeeling te doen van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. Groot is dit verlies voor Hare Majesteit de Konin gin en voor het Koninklijk Huis. Groot ook is dit verlies voor ons vaderland. Een hoogvereerde Vorstin is van ons weggegaan, een vorstin aan wie het vaderland zooveel te danken heeft. God heeft haar tot zich geroepen, ongetwijfeld om het eeuwige loon in ontvangst te nemen voor een leven vol verdiensten, een leven gewijd aan de belangen van haar volk. Overtuigd, dat Uw Raad diep medevoelt in de smart, die het Koninklijk Huis door dit groote ver lies getroffen heeft, stel ik vooraan Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin het navolgende telegram van deelneming te verzenden De Raad der gemeente Drunen, in bijzondere vergadering bijeen, heeft met diep leedwezen kennis genomen van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin-Moeder. De Raad betuigt Uwe Majesteit en de Koninklijke Familie zijn innige deel neming met dit smartelijk verlies." Z. h. stemming aangenomen. De vergadering wordt daarna ge sloten. in ontvangst te nemen voor een leven vol verdiensten, een leven gewijd aan de belangen van Haar volk. Overtuigd, dat Uw Raad diep medevoelt in de smart, die het Koninklijk Huis door dit groote ver lies getroffen heeft, stel ik voor aan Hare Majesteit onze geëerbiedigde Koningin het navolgende telegram van deelneming te verzenden De Raad der gemeente Oud— heusden, in bijzondere verga dering bijeen, heeft met diep leedwezen kennis genomen van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin Moeder. De Raad betuigt Uwe Majesteit en de Koninklijke Familie zijn innige deelneming met dit smartelijk verlies. Met algemeene stemmen kon de Raad zich met het voorstel ver eenigen. Hierna sluiting. OUDHEUSDEN C. A. Woensdag 21 Maart 1634 kwam de Raad in spoedeischende openbare vergadering bijeen, onder voor zitterschap van Burgemeester Mr. van der Heijden. Alle leden waren aanwezig. De Burgemeester sprak het vol gende, hetwelk door de vergadering staande werd aanhoord »Ik vervul hierbij de droeve taak Uwen Raad mededeeling te doen van het overlijden van Hare Ma jesteit de Koningin—Moeder. Groot is dit verlies voor Hare Majesteit de Koningin en voor het Koninklijk Huis. Groot ook is dit verlies voor ons vaderland. Een hoogvereerde vorstin is van ons weggegaan, een vorstin aan wie het vaderland zooveel te danken heeft. God heeft Haar tot zich geroepen, ongetwijfeld om het eeuwige loon GEERTRUIDEN BERG. Donderdagmiddag des namiddags vier uur was de raad der gemeente Geertruidenberg in openbare ver gadering bijeengeroepen, ter her denking van het overlijden van Hare Majesteit de Koningin Moeder en vaststelling adres rouwbeklag. Voorzitter burgemeester J. Bianchi; Secretaris N. G. E. Meijers. Afwezig de heeren W, Sassen en C. Jansen (met kennisgeving.) In een herdenkingsrede wees de Voorzitter op den zwaren slag welke door het verscheiden van H. M. de Koningin Moeder onze Koningin, het Koninklijk Huis en het geheele land heeft getroffen. Daarna gaf hij een levensbeschrij ving van de overledene Vorstin die in 1879 haar intrede in ons vader land deed en reeds 12 jaar nadien de zware taak van Koningin-Regentes aanvaardde. Hoe zij op voortreffe lijke wijze gedurende de acht jaren ven Haar Regentschap ons land bestuurde, doch daarnaast zich ge heel wijdde aan de opvoeding van Haar Dochter Koningin Wilhelmina en haar opleidde tot de verant woordelijke taak, welke zij op 31 Augustus 1898 in volle gerustheid op Haar Dochter Wilhelmina overdroeg. Na het Regentschap kon de Konin gin-Moeder zich meer geheel wijden aan het maatschappelijk werk en velel zijn de gelegenheden waarbij de Koningin-Moeder haar steun ge schonken heeft en veel leed en nood heeft helpen lenigen. Spreker brengt daarna eerbiedige hulde aan de nagedachtenis dezer groote Landsvrouwe die naast Moeder van de Koningin ook Landsmoeder was. De nagedachtenis van deze hoog vereerde Vorstin zal ook in onze gemeente in dankbare herinnering blijven voortleven. Overtuigd dat Uw Raad instemt met mijn voornemen om aan H. M. de Koningin te doen blijken van ons medeleven in Haar smart door het heengaan van Haar onvergetelijke Koninklijke Moeder, stel ik U voor het volgende telegram te zenden Aan Hare Majesteit de Koningin der Nederlanden. Majesteit. De Raad der gemeente Geer truidenberg in vergadering bij een, betuigt Uwe Majesteit zijn deelneming in het leed dat door het verscheiden van Hare Maje steit de Koningin—Moeder Uw Koninklijk Huis heeft getroffen. Moge de Almachtige Uwe Majesteit kracht schenken om deze beproeving te dragen. De Gemeenteraad voornoemd, J. BIANCHI, Voorzitter. N. G. E. MEIJERS, Secretaris. De Raad ging met bovenvermeld rouwbeklag accoord waarna de ver gadering werd gesloten. Nog zij vermeld dat wij onder de aanwezigen opmerkten de ZeerEerw. Heer Pastoor V. C. v. d. Wee en de ZeerEerw. Heer J. Zuurdeeg, dominé van de Ned. Herv. Gemeente. licht, 4.boete of 4 d. h. A. V., Meeuwen, Motor- en Rijwielwet, 15.boete of 15 d. h., niet toewijzing van een civiele vordering van 25.40. Ruzie over een partij zakken. J. B., 32 jaar, arbeider te Eethen, moest terecht staan wegens mishandeling op Adriaan Lankhaar, De ruzie was ont staan op 18 Dec. over een partij zakken. Volgens verdachte zou Lankhaar hem hebben gedreigd met de klomp en zoo zou hij uit noodweer hebben gehandeld. Getuige W. Lankhaar verklaarde inder daad de klomp te hebben getrokken, maar eerst nadat hij eenige meppen had gehad. Eisch wegens mishandeling 10 boete. Uitspraak 5.subs 5 dagen. RECHTZAKEN. Op smokkeUochfi G. J. de W., landbouwersknecht te Wijk?, vraagt de President van het Ge rechtshof. En chauffeur, antwoordde verdachte, die in hooger beroep terecht staat we gens overtreding van art. 180. De rechtbank heeft hem ontslagen van rechtsvervolging, maar het O.M. berustte daar niet in en bracht den man voor het Gerechtshof. Verdacht van overtreding der Land bouw Crisiswet werd hij, terwijl hij on der Tilburg reed, gesommeerd halt te houden, doch hij schoot maar door, har der zelfs dan hij aanvankelijk reed. Hij was er ten slotte dan toch ingeloo- pen, maar ontkende te hebben gesmok keld. Hij beweerde zelfs niet aan hel stuur te hebben gezeten en niets met het geval te maken te hebben. In een bredsprakig verhaal, wilde hij aannemenlijk maken dat een van de twee, die met hem in den vrachtwagen zaten, dien zou bestuurd hebben, maar hij wist alweer niet, wie gechauffeurd had. Hij was in den wagen gevallen, met z'n boe nen in de hoogte, toen een van de twee den wagen snel, heel snel wilde voort- sturen. En hoe heetcn die twee? vraagt de President. De een is Bastiaan van Haarlem, die in Aalburg woont, en de tweede heet Jan Rouwbosch en woont in Drongelen, waar hij een handel heeft in groenten en aardappelen. Maar wie van de twee aan het stuur gezeten heeft, en daar komt het toch maar op aan, ja, dat weet verdachte absoluut niet. De griffier noteert de genoemde na men en de adv.-gen. oordeelt, dat de W. alleen de overtreder en aansprakelijke persoon is. Daarom luidde de eisch 3 maanden gevangenisstraf. TIJDSCHRIFTEN. De Zwerver in Gods vrije natuur. Het Maart-nummer van het nieuwe tijdschrift .De Zwerver in Gods vrije natuur' ziet er weer zeer verzorgd uit. Het bevat een serie zeer lezenswaar dige artikelen, zoo van .Viator" .als die Bergen roepen", van JanVriends over de Sterns en nog verschillende andere artikelen voor dieren-en plan- tenvrienden. Voorts wordt het machtige landschap van het Tatra-gebergte en het leven der Eskimo's beschreven. Als altijd zijn de illustraties voor treffelijk. UITSPRAKEN KANTONGERECHT 's-HERTOGENBOSCH. J. B. V., koopman, Hedikhuizen, onge dekt vervoer mollen, vrijspraak. A. v. R., Haarsteeg en A. v. G., Vlijmen, meisje van fiets getrokken, ieder 10. boete of 10 dagen hechtenis. W. V., Genderen, ongedekt vervoer van aardappelen, 10.boete of 10 d. h. met verbeurdverklaring aardappelen. H. A. M. J. M. V., wijnhandelaar, Heus den, motor en Rijwielwet, 10 boete of 10 dagen hechtenis. J. V., arbeider Eethen, geen reflector, ei 3 moete of 3 dagen hechtenis. W. H. de G., Almkerk-Nieuwendyk, autonummer en letterbord niet verlicht, tweemaal 3.boete of 3 dagen hech tenis. L. A. v. K., Nieuwkuik, rijden zonder GEMENGD NIEUWS. Passagiersvliegtuig in Peru verongelukt. Een passagiersvliegtuig aan boord waarvan zich twaalf personen be vonden, is kort na het vertrek uit Lima door onbekende oorzaak ver ongelukt. Drie personen zijn om het leven gekomen, vier andere passagiers zijn ernstig gewond. Vermist vliegtuig na twintig maanden teruggevonden. De overblijfselen van een vliegtuig, dat ongeveer twintig maanden geleden met negen personen aan boord tijdens een tocht over de Andes is veronge lukt, is teruggevonden in de Argen- tijnsche Andes in de buurt van Puente del Ince. Naast en te midden van het puin lagen diep in de sneeuw de lijken der negen slachtoffers. Heldhaftig offer van twee Zwitschersche spoormannen. Door den zelfopofferenden moed van twee spoorweg beambten is een Zwitsersche trein, waarin zich talrijke passagiers bevonden, voor een cata strofe behoed. Doch de beide be ambten hebben hun daad met den dood moeten bekoopen. Kort voor de trein van den Ber. nina-spoorweg het station Bernina Hauser zou binnenrijden, maakte een groote sneeuwmassa zich los van den berg, waarbij het stationnetje is gele- gen. Over een afstand van ongeveer 800 meter werd de spoorbaan bedekt met een sneeuwlaag van drie tot vier meter hoogte. De beide spoorwegbe ambten begrepen onmiddellijk, dat een ramp zou plaats hebben als de trein niet tijdig tot stilstand kon wor den gebracht Met vlaggen in de hand renden de mannen den trein tegemoet, de machinist merkte hen op en op het laatste oogenblik kon de trein tot staan worden gebracht. Op hetzelfde oogenblik echter stortte weer een lawine neer, die de beide moedige mannen onder zich bedolf. Een hun. ner werd na een uur zoeken als lijk geborgen; het lichaam van den ande ren man heeft men nog niet kunnen vinden. Groote partij diamanten vermist. Bij de Amsterdamsche politie is aangifte gedaan van de vermissing van een postpakket, waarin een paitij diamanten, ter waarde van ongeveer f 105 000.naar Weenen werd ver. zonden. Belgisch vaartuig vergaan. Gisteravond is een Belgisch vis- schersvaartuig op de Noordzee ver- brand. De vijf opvarenden zijn door een Nederlandsch stoomschip opge pikt en naar Rotterdam gebracht. BEVAL VAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN „Men wist geen raad meer" In drie maanden de pijn verdwenen en voor goed. «Het is mij een behoefte," schrijft de heer J G. te Amsterdam, «U te laten weten, dat het gebruik van Kruschen Salts mij radicaal heeft be vrijd van zware rheumatische pijn. Ik heb speciaal hiermede gewacht, totdat ik de absolute zekerheid had, dat geen herhalingen zich voordeden. Had twee jaar geleden hevige rheumatische pijnen, welke zoo erg waren, dat men geen raad meer met mij wist. Heb toen langen tijd getobd met kruiden, magnetiseurs en dergelijke, totdat ik ben overgegaan tot Kruschen Salts en na drie maanden was alle pijn ver dwenen, zoodat ik weer kan loopen, fietsen en autorijden als gewoonlijk. Heb echter nadien trouw gezworen aan Kruschen Salts en zal dit blijven doen LJ kunt volgens goeddunken van dit schrijven gebruik maken, waar noodig." J. G. te A. Alweer een verklaring bij de zoovele duizenden de origineele brief is desgewenscht voor ieder ter inzage dat Kruschen Salts zelfs de zwaarste rheumatiek bestrijdt. Wat zeer begrij pelijk is. De oorzaak der rheumatiek is immers een teveel aan urinezuur, dat ontstaan kan, wanneer de inwendige organen niet voldoende werken en de afvalstoffen zich in het lichaam kunnen ophoopen. Wanneer U dan bedenkt, dat de verschillende zouten in Kruschen de afvoerorganen aansporen, zoodat alle onheilbrengende afvalstoffen dus ook het kwaadaardig urinezuur geregeld en volkomen uit het lichaam verwijderd worden, dan zult U toegeven, dat Kruschen Salts bij rheumatiek verlichting móét brengen. En indien dan .de kleine, dagelijksche dosis* U inwendig .schoon" blijft houden, kan de rheumatiek nooit meer vat op U krijgen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogis ten a f0 90 en fl.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam voorkomt. VOORDEELIGE WONDER-CADEAUX Aantal Wonder- Spaarbons 1 china-matje 40 x 70 1 1 groote china-mat 140 x 180 4 160 x 230 7 met naad 230 x 280 12 2 Japan-matjes 40 x 70 3 1 Groote Japan-mat 140 x 180 6 160 x 230 10 (met naad) 230 x 280 16 De echte, zware Japan-matting p. el 3 IEDER: BUITENLAND. Ook Staviskij-schandaal in Engeland Het schijnt, dat het Stavisky-schan- claal zich thans ook tot Engeland uit zal strekken. Het gerucht gaat, dat de Londensche politie heeft ontdekt, dat hooggeplaatste Engelschen bij de zaak betrokken zijn. De Fransche afgevaardigde Philip pe Henriot heeft in de parlementaire Stavisky-commissie opzienbarende onthullingen gedaan, welke op het oogenblik door den minister van justi tie bestudeerd worden. De arbeidsconflicten in de Ver. Staten. Reu Ier meldde gisteren uit Was hington: Het is heden een kritieke dag voor Roosevelt. Er komen berichten over nieuwe arbeidsconflicten. De ver tegenwoordiger van de vereenigde textielarbeidersorganisaties heeft in de commissie voor arbeidszaken van den Senaat medegedeeld, dat de tex tielarbeiders in het Zuiden dreigen te gaan staken, omdat zij naar zij bewe ren door de werkgevers uitgebuit wor den. Uit Noord-Ohio komen berichien over stakingen, waarbij 1500 man be trokken zijn. België en Duitschland. Minister-president de Broqueville heeft gisteren voor de Belgische Ka mercommissie voor buitenlandsche za ken een geheime aanvullende verkla ring gegeven van zijn bekende rede, waaruit zou moeten blijken, dat de toestand thans even ernstig is als in 1913. Ontploffing te Rouaan. Te Rouaan is een tankboot in de lucht gevlogen. Dit ongeluk heeft waarschijnlijk 12 slachtoffers ge maakt. Canada en den Volkenbond. Een Canadeesch minister heeft in den Senaat een resolutie ingediend, volgens welke Canada uit den Volken hond zal treden. Een schip gaat »d raad loos a te water. Naar de Tel verneemt, zal de tewaterlating van het motorschip .Bloemfontein" op 16 Juni a.s. van de werf der Nederlandsche Scheeps. bouwmaatschappij te Amsterdam een zeer bijzondere gebeurtenis worden. Het is n 1. de bedoeling de tewater lating te doen geschieden door een autoriteit teKaapstad, wiens handbeweging langs draadloozen weg naar Amsterdam wordt overgebracht. Postjager naar Australië. Het is volgens de Tel. vrijwel zeker, dat Nederlands snelste vlieg tuig, de Postjager», deel zal nemen aan de Melbournerace. Dit is mogelijk door de samenwerking van twee neutrale instanties, de K.N A.C. en het departement van Defensie, die een nationale daad wenschten te verrichten, waaraan eenige eco nomische overweging of eenig re— clamedoel vreemd is. Defensie zal dan de »Postjager» overnemen en de K.N.A.C. zal de benoodigde gelden fourneeren. Zeer waarschijnlijk zullen ook enkele K.L.M.toestellen deelnemen. Jongeman doodgereden te Duivendrecht. Gisteravond laat is in Duiven drecht een jongeman door een auto aangereden. De schok kwam zoo hevig aan dat het slachtoffer vrijwel op slag dood was. De bestuurder van den auto is, zonder zich om het gebeurde ie bekommeren doorgereden. Doodslag op zijn zwager. Voor het Gerechtshof te 's Bosch heeft in hooger beroep terecht ge staan de arbeider H. P. van R. uit Oss, verdacht van doodslag op zijn zwager G. van Lieshout. Het Hof bevestigde het vonnis der Bossche rechtbank en veroordeelde verdachte tot vier jaar gevangenis straf. De advocaatGeneraal had zes jaar geëischt. Paschen nadert! Paschen nadertals huisvrouw beginnnen we er al vast eens over te denken, hoe we binnenshuis de «stem ming" er in zullen brengen. Een potje of vaasje met fleurige „voorjaarsbloeiers" de narcisssn b.v. die altijd een zonnig plekje weten te tooveren, zelfs in sombere hoekjes behoeft in dezen tijd gewoonlijk niet te ontbreken. Maar zelfs al zouden we enkel beschikken over wat knoppende berken,- beuken- en elzentakjes als we die een goede week van te voren in een vaasje hebben gezet, dan is er alle kans, dat ze ons in de feestdagen de jonge groene blaadjes vertoonen, waarnaar we zoo verlangend uitzien. We kunnen nog méér doen eieren hard koken b v. en daarna klenren of op andere wijze versieren, om er op Paaschmorgen bij het ontbijt al een vroolijke tafel mee aan te richten. En we kunnen van te voren een programma opmaken voor de feest, dagen: een flinke gemeenschappelijke wandeling b v., als het weer ons naar buiten lokt; en anders een gezellig spelletje thuis, een vertel of een voorlees middag in elk geval een genoegen, waarin moeder óók kan deelen, omdat ze haar huishoudelijke zorgen tot een minimum heeft beperkt. Dat laatste heeft natuurlijk eenig overleg noodig gemaakt, want het .feestelijke" mag er niet onder lijden op Paschen eet men nu eemaal graag wat anders dan op een gewonen werkdag. Een bordje soep als inleiding van het middagmaal is zeker op zijn plaats. Lastig voor moeder de vrouw? In 't geheel niet, want ze vestigt haar keu9 op een van de smakelijke Maggi's 9oeptabletten de .vermicelli" of de .groente met vermicellisoep", waarbij ze niets anders te doen heeft dan een half uurtje vóór 't gebruik den inhoud van de tabletten in de voorgeschreven hoeveelheid kokend water zachtjes te laten koken. Vleesch bereiden vervalt al vanzelf, want de eieren nemen in het Paasch- maal de plaat9 daarvan in. Bij ver. schillende groenten vormen ze een bepaalde tractatie, en het werk, dat ze 0.37 J 0.32 0.37 die voor 20 Wondor-Spaarbons aan matten ineens bestelt ontvangt bovendien: 2 mooie witte fantasie-kleedjes (1 groot en 1 klein.) Deze aanbieding geldt alléén gedurende Maart en April.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 11