urn uw mi IC^OR BIOSCOOP lisais uil laalsóeuvsl. iis b R D. B. THEATER RASPOETIN EN DE KEIZERIN. No. 26. Woensdag 28 Maart '34. 57e Jg. TWEEDE BLAD. PKOV! MUI A I. NIEUWS Waalwijk, 28 Maart 1934. J.vARMARKT TE WAALWIJK OP hoogachting geniet dan welke vorst of sierde zich met oranje. Aan de Ko ningin-Moeder hebben wij voor een groot deel te danken dat ons land een koninkrijk is gebleven, cn door haar persoonlijk optreden èn door haar bij zondere zorg voor de opvoeding van baar dochter, H.M. Koningin Wilhel- mina, die de voetsporen van haar Moe der heeft gevolgd en in binnen- en bui tenland misschien meer sympathie en DONDERDAG 29 MAART 1934. Waalwijks Belang. vorstin ook Het is een verheugend verschijnsel, t> I dat thans alle Nederlanders zich één Naar wij vernemen is door het Be- jn Hefde cn p.-tdt voor de over. stuur van Waalwijks Belang to jedene> Koningin en Moeder. W. dezer gemeente het verzoek ge-l God in eeuwigheid be. richt te willen bevorderen: e. dat ?e loonen voor de vele verd ensten, welke •orde gewijzigd, speciaal met hel oog I v)Undigheid doch in passende stem- het urinoir, dat er vóór geplaatst brengen 1 kiosk van W. B. op het Raadhuisplein wordt geplaatst op steenen of beton nen fundament, zoo mogelijk op eenige verhooging. 2e. dat de huidige situatie op het Raadhuisplein ten opzichte der kiosk v. op is en zoo wijziging absoluut onmo gelijk zou blijken, deze laatste zooveel doenlijk te maskeeren. Het bestuur van W.B. heeft voorts aan B. en W. ter overweging aange boden het plan om de leeggekomen zaal'en) van het Kantongerecht te be stemmen voor Oudheidkamer en zich gaarne bereid verklaard alle mede werking te verleenen tot het verzame len van zaken van belang voor de ge schiedenis onzer gemeente. Geslaagd. zij zich voor ons land heeft verworven. Met gebed werd de herdenking hier na gesloten. De leerlingen kregen voor de rest van den dag vrij-af, doch de directeur verzocht hen, dezen dag niet in uit- vaartsdag te Breda. Vcrkooping onroerende goederen. Door notaris Christ werden Donder- in café v. d. Meijs verkocht de onroerende goederen van de Erven Vooruitgang zij ons Doel" De gemengde zangvereeniging Voor- uitgang zij ons Doel" zal deelnemen Mej. Lucia Zigenhorn slaagde Za- I a£)n bet nati0naal Festival op Hemel- terdag 24 Maart j.l. te Eindhoven voor I het examen Stenografie. Kampioenschap Noordhr.Geldersche Tnrnkring. Op de 25 dezer gehouden Gymnas- I dag j.l. liek Kampioenschapswedstrijden te I onroen Eindhoven, behaalde onze plaatsge- I Jen heer J. Breeders^ noot en leider van de Waalwijksche De verschillende koopen gingen als Gymnastiekverceniging, de heer E. F. volgt van de hand: v. d. Geer, leeraar M. O., den kam pioenstitel v. d. Noordbr. Gelderschcn Turnkring, onder-afdeeling van het Kon. Nederlandsch Gymnastiek Ver bond. Herdenkingsplechtigheid H.M. de Koningin-Moeder. Dinsdagmorgen had aan de R.K. H.II.S. en H.B.S., alhier een korte Koop 1, perceel weiland aan de Nieuwe Zeine, aan den heer A. v. Hilst voor 1350. Koopen 2 en 3 in massa, perceelen bouwland aan de Spoorlijn, aan den heer A. van Hilst voor 4025. Koopen 5 en 6 in massa, perceelen hooiland in den Buitenpolder, aan den heer A. de Kort voor 7300. Koop 8, heerenhuis aan de Groote plechtigheid plaats ter herdenking van straat aan den heer van Hilst voor die lijden aan de Runderhorzelziekte, kenbaar aan de z.g. wormbuiten. Vee houders die hier ter veemarkt komen, dienen hiermede dus rekening te hou den. Bomv-opdracht. Het bouwen van een dubbel woon huis aan de Burgemeester Smeelelaan voor rekening van mej. A. van der Schoot, alhier, is onderhands opgedra gen aan den heer A. Vermeer, aan nemer. alhier. Vroege bloei. Bij den landbouwer P. Musters-Pul- ens te v.m. Baardwijk staan de aard- heiplanten onder glas reeds volop in loei. Lezing. Vrijdagavond (Goede Vrijdag) ten half 8 hoopt in het Kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente te v.m. Besoijen de heer J. v. d. Hoek van Vrijhocve- Capellc een lezing te houden voor de Ned. Herv. Jongelings Vereeniging Benoemd. De heer A. Horst, onderwijzer aan uc Openbare Lagere School, alhier, is benoemd tot schrijver ten Kantore der Directe Belastingen, alhier. Winkelsluiting. De regeling der winkelsluiting is deze week en op Twee'den Paaschdag als volgt: Donderdag en Vrijdag mogen alle winkels tot 10 uur geopend zijn. Maandag (2en Paaschdag) mogen alle winkels tot 9 uur geopend zijn. Ongevallen. De K., alhier, had op de cambereur- fabriek van de fa. v. Gent Co., het ongeluk met den wijsvinger van de linkerhand onder de stanzmachine te geraken, waardoor deze vinger ern» stig werd geblesseerd, n.l. geheel open- gesplitst tot op het been. Dr. Kolstcr verleende de eerste geneeskundige hulp. Het zoontje van den heer de R., dat achter op de fiets bij zijn zuster zat, had het ongeluk met z'n hieltje tusschen het rijwiel te geraken. Scheen en kous werden hem van het voetje gereten en het hieltje ernstig ont wricht. De werkman v. d. B. had op de ma chinefabriek van de fa. v. W., alhier het ongeluk tusschen een machine tc H.M. de Koningin-Moeder. Te 10 uur vereenigden zich leeraren en leerlingen in het gymnastieklokaal. Ook de voorzitter van het plaatselijk schoolbestuur, de heer J. van Iersel Sr., was aanwezig. De directeur der school hield de vol gende herdenkingsrede: „De reden, waarom wij hier samen komen, zal ik wel niet behoeven aan te geven. Onwillekeur'g gaan op dit oogenblik onze gedachten naar het Voorhout in Den Haag, waar men zich nu gereed maakt om het stoffelijk overschot van H.M. de Koningin-Moe der naar Delft over te brengen. Degenen onder ons, die het afster ven van dierbare familieleden of ken nissen hebben medegemaakt, weten, Zusters, is schitterend geslaagd. Beide dagen is de tentoonstelling druk bezocht, het was den geheelen dag een komen en gaan. Maar het was ook de moeite waard 'n kijkje te gaan nemen, de Eervv. Zusters hadden eer van haar werk. üe grabbelton voor de kinderen, die op geen ten toonstelling ontbreekt, was er ook. Aan de lento mslelling was ook een verloting verbonden, waarvan de trekking Maandagavond plaatsheeft. De melkprijs is in deze ge mcente met een cent per liter ver laagd en gebracht op 7 cent per liter. Aan het Bestuur der Slichting tot ondersteuning en zedelijke ont wikkeling van hulpbehoevende blinden te Utrecht is toestemming verleend tot het houden van een collecte in deze gemeente in de week van 10 tot en met 21 April a.s. Dezer dagen is in deze ge meente een pak werkmanskleeren gevonden. Inlichtingen te bekomen bij de gemeentepolitie. De collecte voor de Samen werkende Zendings—vereenigingen bracht in de Herv. Kerk op lót,21. Naar wij vernamen werd al- bouw, ir. Velo, verwelkomde het gezelschap en noemde in zijn toe spraak dezen dag waarop het werk gezegend zal worden, een rustpunt in den arbeid, die hier sinds cenigen lijd is aangevangen. Vervolgens sprak pastoor G. Vos, die erkende dat deze gebeurtenis als een groot feit op sociaal en maatschappelijk gebied is aan te merken. Voor den werkgever en len arbeider, zijn gezin en de maatschappij zal deze zegening geluk geven en ook de Kerk zal tevreden zijn. Na pastoor Vos sprak burge meester Stnk, die de beste wenscher» uitte voor het welzijn van werk gevers, arbeiders, het bedrijf en de samenwerking met het gemeente bestuur. Tenslotte sprak de heer Bata uit Zlin (Tsjecho-Slowakije). Spreker hoopte, dat deze fabriek de omgeving ten goede zou komen, dat de bier vervaardigde schoen van even goede kwaliteit zou zijn als die in Tsjecho-Slowakije wordt vervaardigd. Na deze toespraken nam de rnzegeningsplechligheid een aanvang, die verricht werd door pastoor G Vos, met assistentie van de kapelaans- _,ool L. v. d. Hoven en J. Diels. (Msb.) hier 1 19.81 bijeengebracht voor de Dr. de Vissenhichting te Luntcren. CAPELLE. Door den bouwkun-1 dige, den heer F. Michael te Vrij— I S lichting üp Goeden Vrijdag zal Ds. hoeve"Gapdle\ weVd n'^mens den h'eer I 9U1}!arl T uur üpUedcn in J. Fruissers alhier jl.Maandagmiddag I de ^eeIsclie Keik. alhier jl. 3 uur in de zaal van den heer J. treffers aan het Bruggetje te Vrij Dhr. Stolk, die zich vorige weck bij een val zich ernstig be hoeve Capelle aanbesteed 't bouwen zeerde, is helaas reeds Vrijdag over- van een woonhuis met boerderij aan leden. de Hoogevaart, waarvoor als volgt werd ingeschreven Kleinloog Verhagen, GEERTUUIDENBERG. Mej. H. Offermans is toegelaten tot kweeke- liuge met acte aan de Bijz. U.K. G. Baeten, Waspik f8710.— C. B. Timmermans, Sprang f8583. J. W. Nieuwenbuizen f8379.— Jac. v. d. Broek, Waspik f 833b. L. Fitters, Waspik f8200. G. Paans, Capelle, f8250. Gebr. Spierings, Capelle f8249. C. Kersten, Haamsdonksveer f7990. J. Michaël, Vrijh.-Capelle f79155.— H. Wagemakers, Capelle f7853. Het weik is aan den laagsten in schrijver gegund. De Coöp. Aankoopvereeniging van landbouwersbenoodigdheden Capelle f8795.I School voor Meisjes in de Koestraat hoe juist dit oogenblik voor de treu-.|ovei' to brengen. 6825.—. Meubel-Industrie Waalwijk. Naar wij met belangstelling verne men zijn de fabrieksgebouwen uil machinerieën der Meubel-Industrie Waalwijk aan de le Zeine, alhier, bij den gisteravond in Hotel Verwiel ge houden toeslag onder de notarisse Fortuyn-Droogleever, te Utrecht en Schaap alhier, in massa aangekocht voor de som van 22.211 door de N.V. Fabriek van Eikeii cn Gestoffeerde meubelen v.h. G. Dirks-v. Oers te Til burg. Als een goede tijding deelt men ons uit betrouwbare bron mede, dat deze firma het plan heeft haar geheele be drijf (pl.m. 60 man) naar Waalwijk geraken en daardoor zijn duim ernstig „Sprang-Capeile en Omstreken» w.u. kwetsen, zoodat hij zich onder ge- I j~_ nveskundige behandeling moest stel len. rende familie bijzonder smartelijk is en we kunnen ons de droefheid van onze Koningin indenken, nu zij als ecnig Kind Haar Moeder ziet uitdra gen. De droefheid wordt niet alleen ge voeld door de Kon. Familie, neen, w kunnen ook nu weer met den dichter zeggen: er is rouwe op het Huis, er is rouwe in de kluis". Arm en rijk, ge leerd of ongeletterd, Hollander, Fries of Brabander,-allen moeten getuigen: er is een week geleden, een Koningin en een Moeder van ons heengegaan. Een Koningin. Ik herinner me nog even, 1 oè zij als weduwe met haar dochtertje van 11, 12 jaar door ons land trok. Ik zie nog de eerepoorten van sparregroen en de slingers in de nationale én oranjekleuren, welke op ieder mensch, maar vooral op ieder kind, zoo'n feeste'ijken indruk maken. Het heerenhuis te v.m. Besoijen werd voor 9900 aangekocht door den heer G. A. Maas, alhier. Paasch-orogramma In de hoofdrol BEINR1CH GEORGE. Zie advertentie van a.s. Zaterdag. Paascli-programma der Nog jarenlang hoorde ik thuis en bij Ucxlertafcl „Oefening en Vermaak" Zondag, le Paaschdag geeft de Lie dertafel oudergewoonte haar volks- matinée in Musis Sacrum, voor een ieder vrij toegankelijk. Ditmaal is deze matinée speciaal aantrekkelijk ge maakt door de welwillende medewer king van onze plaatsgenoote mejuffr. Marie Mertens, mezzo-sopraan, die enkele liederen ten gehoore zal bren gen. Wij kennen haar mooi geluid reeds van vroeger en twijfelen niet of de studie onder leiding van mevrouw M. D'Hont en mej. Di Moorlag zal haar stem, zoowel als voordracht zeer ten anderen dat er toen een geweldig enthousiasme was geweest onder de overigens nogal nuchtere bewoners van het Noorden des lands. Och, ik heb eerst veel later de oor zaak van dien geestdrift begrepen: men had gevreesd, dat het Koninklijk Huis zou uitsterven en men zag nu een aanvallig kind, dat om zoo te zeggen, bij die tournee door de Moeder aan het Nederlandsche volk werd gepre senteerd en onmiddellijk aller harten won. Men zag echter ook een Konink lijke Moeder, die door haar vriendelijk en minzaam uiterlijk, haar eenvoudige verschijning en haar bescheiden en toch zelfbewust optreden, de hoog achting en liefde van de Nederlanders afdwong en die zoo, ook in de moei lijke jaren van 18901898, de liefde voor het Koninklijke Huis heeft be waard, zelfs versterkt. Omstreeks 1890 begon juist in ons land het socialisme ingang te vinden bij een deel van het Nederlandsche volk, dat als landbouwer een moeilijk en als arbeider in de fabrieken en ma gazijnen soms ternauwernood een menschwaardig bestaan had. Het Gods geloof was bij velen in de 19e eeuw verzwakt of zelfs verdwenen, en het was maar al te vaak Ni Dieu, ni maitre. Toch heeft de republikeinsche ge dachte nooit ingang gevonden bij ons volk. Men stemde soms rood, maar Het mannenkoor onder leiding van den heer Gerritsen, zal een speciaal Paasch-programma ten beste geven zoodat met een en ander den zanglief hebbers een varieerende genotvolle gratis-uitvoering geboden wordt. Aanvang 12 uur. Maandag 2en Paaschdag geeft de Lie dertafel haar Paaschbal, waarvoor prima Jaszband uit Tilburg is geën gageerd. Honoraire leden hebben als gewoon vrij entree met recht tot in troductie van ééne dame. Voor niet leden is een matige entree gesteld. Aanvang 8 uur. Runderhorzelbestrijding Men verzoekt ons er de aandacht op te vestigen dat op de Waalwijksche Veemarkt bij gemeenteverordening geen beesten mogen worden toegelaten 1 HET THEATER MET DE BESTE FILMS. ZATERDAG 31 MAART '34 8 UUR ZONDAG 1 APRiL 'te 6 en 85uur MAANDAG (2en Paaschdag) 2 APRIL te 6 en 8'/3 uur de veel besproken grootsch opgezette millioenenfilm houdt a.s. Donderdag 29 dezer des avonds 15 uur in de zaal van den heer J. Treffers aan het Bruggetje te Vrijhoeve-Cupelle een algemeene ledenvergadering. De agenda vermeldt 1 Opening en notulen. 2 Aan schaffen veevoeder, super- en andere kunstmeststoffen, kalk en steenkolen. 3 Rondvraag. alhier. Onze stadgenooten de heeren H. Elzernian en Ai. de Jong slaagden aan de Ambachtschool te Ooslernout voor het diploma teekenen. Voor de Evangelisatie Immanuel zal a.s. Zondag (1 e Paaschdag) voor gaan Ds. de Bruijn uit H. Zwaluwe. Aanvang van den dienst half zes. 2e Paaschdag geen dienst. Predikbeurten op Goede Vrijdag. Ned. Herv. Kerk des n.m. 7 uur Ds. Zuurdeeg. Evangelisatie Eben Haezer te Ilaamsdonksveer des n.m. 7 uur de heer Snaijer uit Dordrecht. Propaganda vergadering R.KKies vereeniging. J. 1. Zondag-avond hield de Donderdagavond j.l. hield de 1 R.K. Kiesvereeniging Par. St. Jan Ant. Rev. Propaganda-Club in het een groote propagandavergadering gehouw voor Clir. belangen een vergadering die goed bezocht was. in dé zaal van het Patronaat. Als spreker trad op de bekende De heer W. Kuipers behandelde als redenaar Pater Heuricus C. M. met onderwerp «Zondagsheiliging» wa ir- het onderwerp «Het bacismea met Was Raspoetin een heilige of een duivel? Hoe kwam het, dat den Roma noff's zco'n tragisch lot beschoren was? Konden zij zich niet verzetten tegen den funeslen invloed van hun omgeving? Hebben zij hun verschrikkelijk einde voorvoeld? Hoe kwam Raspoetin aan den invloed op de Czarina? Wie was Nalasja? De film Raspoetin en de. Keize rin" geeft antwoord op deze vragen. Bespreek hiervoor nu reeds uw plaatsen bij Fa. Wed. Th. C. Pulles Sigaienmagazijn Tel. 116 Waalwijk. ■mmimii minimin*"" Tentoonstelling Stad Tilburg 1934". Dc bouw van den grooten toren op het tentoonstellingsterrein is gegund aan de laagste inschrijfster, de N.V. N.E.M.A.H.O. te Doetinchemi die ook het Nederlandsche Paviljoen op de Koloniale Tentoonstelling te Parijs bouwde. Deze toren wordt geheel uit hout op getrokken en heeft een speciale con structie; hij wordt 45 M. hoog, de ba sis is 16 M. hoog met een doorsnee van 20 M. (achtkantig). Daarop komt een op een geanimeerde volgde. Naar we vernemen is het bouwen van een woonhuis aan de lloogevaarl, voor rekening van den heer H. Snijders te Vrijh.-Capelle, opgedragen aan de aannemers Klein loog en Oversteeg aldaar. bespreking als titel «Loyaal En Eerlijk, Maar Ons Zelfa. De groote zaal was nagenoeg geheel gevuld, toen de voorzitter, de Weled. Heer L. J. v. d. Horst om zeven uur zijn welkom sprak lot de Zeereerw. Heeren Pastoors uit de beide parochiën, de Zeer eerw. Pater Rector met andere In de gehouden Jaarvergade- Falers uit het Missiehuis St. Anto- der afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond is tot nieuw bestuurslid gekozen de heer W. van Zeist. In de vacature J. Haverhuls is lot secretaris benoemd de heer W. Ros. In verband met het overlijden mus, de gewijde spreker van den avond en de talrijke dames en heeren, die ter vergadering waren opgekomen. Een bijzonder woord van dank mocht de ijverige Secretaris de heer W. Damen incasseeren voor zijn van H. M. Koningin Emma werd uitgebreid en keurig verslag van de Maandagavond in de Gcref. Kerk aan laatste vergadering. Wijdingsdienst ye Voorzitter wijdde hierna een leiding van Ds. dankbaar woord van hulde aan de nagedachtenis van H. M. Koningin het Bruggetje een Wijdingsdienst gehouden, onder Keizer. De Chr. School vereeniging in Moeder, de edele vrouwe, die God de Heistraat, hield Maandagavond op het levenspad van Koning in het Schoolgebouw onder leiding Willem III geplaatst heeft, en die van den Voorziiter dhr. H. Kerst voor ons land een weldaad gewor- haar jaarvergadering. De secretaris- den is door haar eerlijk en oprecht, penningmeester de heer J. Huisman haar moedig en tactisch optreden, bracht een uitvoerig verslaguit, waar- de karaktervolle opvoeding, die zij uit bleek dat de school zich steeds gegeven heeft aan de thans regee- in een toenemenden groei mag ver- rende Koningin. Hij memoreert wat heugen. wij als Katholieken haar verschul- RAAMSDONK. Het aantal school-1 digd zijn voor het ontzaggelijk vele kinderen op het Dorp bedraagt 271, gesplitst als volgt: aan de R.K. Jongensschool 108, aan de R.K. Meisjesschool 101 en aan de Ned. Herv. School 40 jongens en 22 meisjes. De Wielerwedstrijd die j.l. stuk van 16 M. hoogte (eveneens acht- kantig) doch met een doorsnede van Zondag zou worden gehouden op de 12 M. en hierboven tenslotte een derde ielerbaan «het liegend iel» aan stuk van 13 M. hoogte met 8 M. in doorsnee. Aan dit „torentje" wordt pl.m. 300 M2. hout verwerkt. De Amsterdamsche tooneeldecora- teur zal zich wijden aan de decoratie ve aankleeding van het attractieterrein „Venetië Babi-Schoenfabrieken te Best. onder hare en na hare regeerings- periode bereikt. Hij spreekt de hoop uit, dat de barmhartige God ook haar barm hartig zijn zal voor het vele goede, dat zij aan ons Katholieken en aan ons geheele land gedaan heeft. Alsnu krijgt de Zeereerw. Paler Henricus het woord. Hij vangt aan inet te zeggen, dat de Keislraat is afgelast, vanwege het overlijdi Koningi RAAMSDONKSVEER. De Wacht-1 hêr'facisme" in" zijn verschil lende meester bij de Kon. Maréchaussée vormen bespreken en zijn oordeel J. Blokland wordt met ingang van I grover zeggen. ie iveisu aai x* a.gt.a, yan hem groote machtige i verlijd en van Hare Majesteit de moel ver^chten, hij wil alleen vonin&in Moeder. maar voor 100®/0 duidelijk en eerlijk 4 April a.s. overgeplaatst naar de I Als hij de meer dan dertig groepen brigade Oirschot. de revue moet laten passeeren, zal tDezer dagen is alhier gevonden de tjjd echter te kort zijn, waarom Te Best zijn de gebouwen van een auloband, merk Dunlop Inlich- hy zich zal bepalen bij de grootste nieuwe liata-schoenlabrieken 8C" le bekomen bij de gemeenle— en meest naar voren komende par- politie. tijen. Als eerste noemt hij dan de I MR RH De tentoonstelling van hand- groepMussert, niet omdat die in de parochiekerk een H. Mis [werken der kinderen van de ver- quantitatief de grootste macht heeft, opgedragen, waarbij directie, perso-1 schillende klassen en der Naaischool doch omdat deze partij momenteel van de leerlingen der cursussen het meest op den voorgrond treedt, voor naaien, knippen en borduren, Mussert beweert, aldus spr., dat die j.l. Zaterdag en Zondag is ge- de geest van het volk is verknoeid, houden in de school der Eerw.het parlementaire regeeringssysteem neel en genoodigden aanwezig waren. Vandaar trok men naar de fabrieks gebouwen. De technische leider van den Pb Zee roepl i!Uil IIIII III IIIIIII HUI UI IB

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5