Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. wm FEUILLETON ATRAX PASCHEN. Bezuinig in gshoekje. NUMMER 27. *\^H§ ZATERDAG 31 MAART 1934. 57e JAARGANG. Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, en*. franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.25. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE. WAAL WIJ KSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEiS Telefoon No. 8ë. Telegr.-adresECHO Prijs der Advertentiën: 26 cent per regel; minimum 1.50. Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regsl. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 9 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT DRIE BLADEN. EERSTE BLAD De Dood is niet het Einde, Maar het Begin van de.... Ouerivinning. Christus werd verraden door één uit den intiemsten kring Zijner volgelingen drie uitverkoren leer lingen vermochten niet langer dan één uur te waken met hun Meester; de eerste der Apostelen verloochende j Christus driemalen achtereenhet volk, dat Hem drie dagen tevoren onder het juichen van Hosannah en onder palmengewu f triomfante- lijk binnenhaalde in Jerusalem, ver guisde thans den Messias; Hij werd gegeeseld aan het Kruis genageld.... Scheen met dat alles het levenswerk van den Profeet uit Nazareth niet volkomen verloren en ten doode gedoemd Zelfs de weinigen, die vast in Hem geloofd hadden, begonnen te wanke len. »Wij voor ons zoo lezen we in de Schrift de overweging wee; ge geven van de leerlingen van Emmaus hoopten, dat Hij het was, die Israël zoude verlossen, maar met dat al is het heden de derde dag, sinds deze dingen geschied zijn....» En toch is uit de chnslene Waar heid, welke in het aardsche niet verzonken scheen, het christendom ontstaan, dat nu negentien eeuwen lang reeds stand hield en steeds gro« teren wasdom kreeg, ondanks bloedige vervolging, smaad en hoon. Het christendom is ontstaan en gegroeid, zooals De Schepper alles heeft gewekt en laten leven heeft wat goed is. Uit den Dood tot het van „De Echo van het Zuiden". Zijn. Elke goddelijke Overwinning ligt omsloten in het Leven, dat uit den Dood voortkwam. Omwille van Zijn Overwinning, omwille van de volmaaktheid van Zijn Offer en van de volkomenheid onzer menschelijke Verlossing, had Christus dan ook de geheelen menschelijke nederlaag van Zijn persoonlijkheid noodig. Ter voor bereiding. De Dood moest er zijn om de heerlijkheid van de Overwinning, de Opstanding, des te luisterrijker te doen stralen. Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. Nadruk verboden. Neen. Haar blos werd dieper bij zijn aanhouden. Ik ga haast altijd rechtstreeks van huis hierheen. En gaat U 's middags altijd direct naar huis terug? Altijd! En is er nooit een uitzondering op dien regel? Ze keek hem recht in het gezicht; haar verontwaardiging gaf haar moed. Het is voorschrift hier op de afdee- ling, Mr. Fowle, zei ze, dat de meisjes tijdens de werkuren niet mogen praten, behalve als het voor het werk absoluut noodig is. Wat heeft dat te maken met mijn vraag? IT t Wel, ik ben overtuigd dat U niet wilt, dat ik moeilijkheden krijg, maar die zouden niet uitblijven, a's U mij cr toe brengt, op deze manier de voorscluif- Un te overtreden. De meisjes in Winifred's nabijheid spitsten de ooren, bij deze vrijmoedige ontboezeming. Maar Mr. Fowle werd niet hoos, zooals deze hrstervinkjes verwacht ten. Integendeel, hij lachte luchtig, met de gemakkelijke nonchalance van den man, die zich zeker van zijn zaak voelt. M'n beste kind, verklaarde hij ge moedelijk, je schynt vanochtend een beet je de kluts kwijt te zijn. Ten slotte ben ik hier de baas op de expeditie dus wie zou er aanmerking op kunnen ma ken als je een paar beleefde vragen van mij beantwoord? Hij draaide zich om en wandelde ver- Wanneer de bladeren der boomen bij haar afval in den herfst onmid dellijk door het nieuwe groen zouden worden gevolgd, zouden we dan wel de heerlijkheid van de lente kennen, zooals we dat nu doen en zou de triumph van bet nieuwe leven wel zoo stralen als nu? Neen immers 1 In de natuur moet eerst een schijn van overwinning worden gelaten aan den Dood wat w&s, moet eenigen tijd rusten als in een graf, gedekt door een witte wintersche lijkwade. En dan zullen we het kunnen zien, als een wonder Gods, dat de uit eindelijke overwinning toch weer is aan het hernieuwde leven. We moeten ondergang en dood, leed en smart hebben gekend, om te kunnen juichen over het leven. Paschen is het blijde feest der Overwin ning. We bejubelen de overwinning van God's Zoon over den Dood en een koor van vogelen, in welke ook een nieuwe levensdrang werd gewekt, jubelt mee. Het jong uitloopende groen van plant en boom spreidt zijn eigen levenspraal, en de men schelijke ziel looft den Schepper om haar deel in Diens Zegel der zonder een woord te zeggen. Het duurde een poosje eer de arme Winifred haar zelfbeheersching weer terug had. Het gesprek met Mr. Fowle had haar in verwarring gebracht en beschaamd ge maakt. Zoodra de kust veilig was, brak, on danks de strenge orders, in Winifred's onmiddellijke omgeving een gefluisterde, maar levendige gedachtenwisseling los. Ik geloof üat je niet goed wijs bent, Winnie, oordeelde een lang meisje met slordige roode sprietharen, om de baas zoo'n grooten mond te geven. Ik zou maar wat toeschietelijker zijn, als ik jou was en hem een beetje aanhalen een blinde kan toch zien, dat hy gek op je is en hij kan je hier een allemensche- lijk plezierig leventje bezorgen als je de vriendschap warm houdt. En een allemenschelijk zuur leven, als je hem op stang jaagt, viel een ander i ginnegappend in. Ik wou, dat ik ook zoo'n sprookjes-prinses was als jy met gouden haren en vergeet-me-niet-oogen. Dan zou ik wel wetendat verzeker ik je. Ze wierp uitdagend het hoofd in den nek, met half-spijtigen, half-humoristi- schen blik in de oogen. Want het was duidelijk, dat zij nooit aan die beschrij ving zou beantwoorden, want haar oogen waren van een uitdrukkingloos grijs groen en haar haren vertoonden de kleur van een deurmat. Verscheidene meisjes knikten bijval en de arme Winifred trachtte haar verle genheid en ontstemming te verbergen achter verdubbelden ijver. Ze was zóó onweersprekelijk de meerdere van de anderen, dat niemand er aan dacht die superioriteit in twijfel te trekken of zich er door tot vijandigheid te laten prikke len. Bovendien, ze hielden allemaal van Winifred om haar natuurlijke vriende lijkheid en goedhartigheid, maar begrij pen hoe haar fijnbesnaarde, gevoelige ziel gruwde van de toenaderingspogingen van een individu als Mr. Fowle die ze allemaal als een onvergelijkelijke buiten kans zouden hebben beschouwd dat konden de andere meisjes van de expe- ditie-afdeeling niet. En Winifred voelde dat, als bij de pla gerijen van juffrouw Sugg kwaadsap pige oude heks en geboren slavendryf- ster als ze was zich de ongewenschte Paschen is zoo'n blij feest om de verzekerdheid, welke het ons biedt, dat de Dood geen wezenlijke dreiging voor de menschheid kan zijn. De geschiedenis van Christus' leven, de geschiedenis van het christendom, de geschiedenis van de natuur, welke we van dag tot dag kunnen allezen, zeggen het ons hoe al't geschapene bestemd is om via den Dood tot een hernieuwd en hooger leven over te gaan en dat de Dood er slechts is om met Gods hulp verwonnen te worden. Maar gelijk de plant te sterker zal worden en eens te heerlijker zal bloeien, naarmate ze weet te profi- teeren van de krachtwekkende zon en de voeding van een vetten grond, zoo zal het menscheh|ke Leven tot vromer hoogten worden gevoerd, naarmate het wordt gevoed uit den bodem des Geloofs en zich ontvan kelijk betoond voor de genade Gods. BUITENLAND. Roosevelt's veto. Het Amerikaansche huis van afgevaardigden heeft het wetsontwerp inzake uitkeering aan oudstrijders en salarisverhooging voor de federale ambtenaren, waarvoor totaal 228 millioen dollar beschikbaar werd gesteld en waarover, zooals gemeld werd, Roosevelt zijn veto heeft uit gesproken, opnieuw aangenomen en wel met 310 legen 72 stemmen, dus met een meer dan twee derde meer derheid, noodig om het veto van den president te niet te doen. Dit is de grootste stemmenmeer- deiheid tegen de regeering, welke ooit geregisieerd is, sedert Roosevelt het bewind voert. Vele leidenae mannen der demo craten partij stemden tegen Roosevelt. Intusschen zal ook de Senaat zich nog hebben uit te spreken en een twee derden meerderheid tegen Roosevelt moeten uitbrengen voor de door den president «verboden» wetten toch wet worden. Stawinsky's werk als spion. Naar mate het onderzoek naar de verschillende Siawinsky-zaken voort gang vindt, blijkt ook steeds meer, hoezeer de corruptie in practisch ieder departement van de Fransche regeering is doorgedrongen. Thans is, naar de .Daily Express" van haar specialen correspondent te Parijs verneemt, aan het licht gekomen, dat Stawinsky, behalve als politie spion, ook als verrader van landsge- heimen is werkzaam geweest. lederen dag opnieuw komen er tal van feiten aan het licht, waaruit blijkt, dat de doode .financier* lid is geweest van een internationale spionnenbende, welke overal in Frankrijk haar ver takkingen had Verschillende talons Tijdelijke reclame: van door hem uitgeschreven chéques bewijzen, hoe diep dit kwaad zich in de Fransche straatsorganisatie inge vreten heeft. Frankrijk is tot de ontdekking ge- komen, dat het nog maar heel weinig militaire of maritieme geheimen heeft overgehouden. Alle plannen van de strikt geheim gehouden versterkingen langs de Oost grens zijn bijvoorbeeld op het oogen- blik in handen van Uuitschland. Er behoett slechts weinig twijfel over te bestaan, dat Stawinsky slecht9 een agent was van deze reusachtige spionnenorganisatie, welke zich niet alleen bezig hield met het verrichten van spionnage werk voor een bepaalde, of voor verschillende naties, doch ook met het uitvoeren van misdaden, die groote geldelijke voordeelen afwierpen. Naar men tot nog toe heeft kunnen vaststellen, ontving de .financier* per soonlijk slechts één tiende van het bedrag, dat verdiend werd met de ondernemingen, waarvoor hij de plan nen had uitgewerkt. Aardschokken in Roemenië. Te Boekarest zijn gisteravond twee krachtige aardschokken waargoenmen. attenties van Mr. Fowle gingen voegen, haar leven hier tot een hel zou worden. Het koffieuur kwam en de meisjes konden wat verpoozing en opfrissching zoeken in de prettige herfstatmosfeer. Toen Winifred weer het Embankement i-aderde, waar ze van het wijde levendige riviergezicht wilde genieten, hoorde ze al van verre het schrille geschreeuw van ae krantenjongens die extra-edities aan- kondigden met nieuws omtrent „de moord op het Parleraentsterras", zooals de spraakmakende gemeente deze „eau- se celebre" al gedoopt had. Ze kon zich zelf de reden niet verkla- j ren, maar Winifred voelde een vreemde belangstelling voor deze geheimzinnige geschiedenis. Ze las zelden couranten en in haar teruggetrokken, pover leventje by een strenge, norsche tante in een der sombere achterstraten van een volks buurt, plachten de groote gebeurtenissen van den dag geen rol te spelen. Maar wat nog nooit gebeurd was ze kocht vandaag zelfs voor de tweede maal een krant; ontzegde zich zoo waai den gebruikelijken kop chocolade om zich de luxe te permitteeren van eeu blad dat „sensationcele onthullingen" beloof de. Na de feiten, die betrekking hadden op het vinden van de boot te hebben vermeld, vervolgde het bericht: Naar verluidt heeft de politie, op K.ond van inlichtingen door een bekend Parlementslid verstrekt, een waardevol spoor kunnen volgen dat schijnt te lei der naar een woning in het Southwark district. De arrestatie van een of meer personen, verdacht van medeplichtigheid aan deze geruchtmakende misdaad kan, als de voorteekencn niet bedriegen, elk oogenblik verwacht worden. Winifred glimlachte even, toen ze deze voorzichtig-gestelde mededeeling las. Eigenaardig, dacht ze, dat de poli tie juist bij ons in de buurt zoekt. Als de politie iemand in Southwark arresteert, zal ik het vanavond wel van tante Ra chel hooren. Je zou anders zeggen, dat de menschen dair veel te arm zijn en hi t veel te druk hebben om hun kostje by elkaar te scharrelen, om in een zaak als deze, waarin groote heeren een rol spe len, verwikkeld te zijn. Verlangend om Miss Sugg vandaag geen verdere aanleiding tot klachten te geven ging Winifred vyf heele minuten te vroeg naar het warenhuis terug. Toen ze langs den portier wilde gaan, boog die zich met een veelbeteekenend lachje naar haar toe. Je moet op het kantoor komen, jongejuffrouw. Winifred s hart zonk haar in de schoe nen. Ze was overtuigd, dat Juffrouw Sus/g haar bedreiging had uitgevoerd en dat Mr. Fowle, na haar optreden van van ochtend, weinig neiging had gevoeld, om zich tegen een onrechtvaardig ontslag te verzetten. Ze beet zich op de lippen en verraderlijke tranen trilden in haar cogen toen de portier op gedempten toon voortging Er is een klabak een een detec tive het lijkt me toe een inspecteur. Ze bleef als aan den grond genageld staan. Lui van de politie?, hijgde ze. Precies zooals U zegt, juffrouw. Je slaat den spijker op den kop. Maar die kunnen toch niet voor mij komen? Moet je niet zeggen, grinnikte de man. Je hebt er geen idee van wien ze vandaag-aan-den-dag niet te pakken ne men. Het zou me warempel niet verwon deren als ze op een goeden dag den ouden haas in eigen persoon aan zijn jas trekken. Winifred's aanvankelijke vrees maakte nu plaats voor een soort nieuwsgierige verbazing. Het moest een of andere idio te vergissing zijn; natuurlijk verwarden ze haar met iemand die werkelijk gezocht werd. Weet je wel zeker, dat het om mij te doen is?, vroeg ze. Zoo zeker als wat. Ga maar naar het kantoor, dan kun je hooren wat er aan de hand is. Ze liep naar de groote hall van het personeelkantoor en klopte aan een lo ket. Een bediende, die tot de schare van haar hopelooze aanbidders behoord had, stond haar te woord. De portier zei, dat er iemand was om mij te spreken. Ja juffrouw, gaat U maar mee. De jongeman kwam de hall in en bracht haar naar een deur, die toegang gaf tot de kamer van den hoofddirecteur der onderneming. In dit heilige der hei ligen zat de oude Mr. Page aan zyn enorm, met papieren overdekt schrijf bureau, terwijl Mr. Fowle, een agent in uniform en een goedgekleede, vieemde heer met z'n drieën bij den haard ston den. Dit is het meisje, kondigde Mr. Fowle aan, toen Winifred binnenkwam. Bent U Winifred Bartlett?, vroeg de vreemde heer in burgerkleeding. Ja, mijnheer, klonk het bedremmeld. En U woont Henry Street 7, South wark? Ja, mijnheer. By een oudere dame, bekend als uw tante, Miss Rachel Craik? Winifred knikte. Dan moet U met mij meegaan naar Scotland Yard. Naar Scotland Yard? herhaalde het onthutste meisje. Is dat niet het hoofd bureau van politie? Al de aanwezigen moesten lachen bij deze naieve vraag. Ja, dat is het, bevestigde haar on dervrager, die zooals de portier terecht vermoed had, inspecteur der recherche was. Maar U hoeft heelemaal niet bang te zyn; we hebben U alleen maar een paar vragen te stellen. Waarover? Het is het verstandigste, Juffrouw Bartlett, was het vriendelijke, maar ont wijkende antwoord, óm de zaak te laten rusten, tot U bij mijn chef bent, Mr. Marshall. Ik wil weten met welk recht U my uit mijn werk haalt, protesteerde Wini fred met een hoogroode kleur, en mij 1 meeneemt naar het politiebureau. De verontwaardiging won het nu over haar ontsteltenis. Goed, als U er dan op staat, wil ik U wel zeggen, dat IJ inlichtingen moet geven in verband met den moord op Lord Ronald Tower. Maar discussie over de opdracht, die ik gekregen heb, kan ik niet toestaan. Er was thans een besliste klank in de slem van den inspecteur. U moet zonder verder tegenstribbelen met den agent bier en met mij meegaan. Om U noode- looze onaangenaamheden te besparen, zyn wij per auto gekomen. U hoeft niet onder politic-geleide over straat. Eer Winifred goed en wel beseft had wat er met haar gebeurde, reed ze, ver gezeld van de beide politie-beambten, in snelle vaart over het Embankement. Wordt vervolgd. Waalwjjksclie en Lanptraatsche Coorant* 1 pakje Atrax-Maizena 0.09 Het tweede pakje voor haive geld 0.04'/2 U moet die Atrax-Artlkelen toch ook eens een keer probeeren! Iedere winkelier kan ze U leveren* Als hi| ze nog niet verkoopt beatelt hij ze gaarne voor U

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1