van 2 ons a 25 cent zeer rune koekjes flee, m Balilerij Pulles-Heen Wit Overhemd f 1.89 HEDEN HEROPEND!! Een goed loopend Horloge met nachtverlichting gratis Fa. ANTON HOLTGREFE E. I 10. i Reclame-aanbieding. met zijden borst met zelfbinder gratis. volgt spoedig. Wij noodigen U beleefd tot een bezoek uit* Doe mee aan onze Openings reclame Lang niet mis! Geen speelgoed maar iets degelijks. PP" De reclame is geldig van 14 APRIL tot 14 OCTOBER 1934. Dus bereikbaar voor iedereen. v/h. Bierlaagh-v. d. Heijden Harkt Hoek Raadhuisplein T E L. 72 - W fl fl L W IJ K. H. de Bont-v. Huiten No. 31. Zaterdag 14 April '34. 57e Jrg. DERDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS Waalwijk, 13 April 1,34. Koopt ln Waalwijk. Steunt de Waalwijksche handelen Industrie. W. 8 Benoeming De heer J. Gubbens te Veghel, vroeger te Kaatsheuvel, oud leerling der R K. Hoogere Handelsschool te Waalwijk, is met ingang van 1 Mei 1934 benoemd tot Adjunct-accountant bij 's Rijks Directe Belastingen. R.K. Vrouwenbond. In de groote zaal van den Gilden bond hield de R.K. Vrouwenbond Donderdagavond een bijeenkomst, die zeer goed bezocht was. Te ongeveer acht uur opende de presidente, Mevr. Donkers, den avond met den gebruikelijken groet en een welkomswoord tot de leden. Zij bracht dank aan de tooneelclub, die weer bereid gevonden was om dezen avond de leden van haar spel te laten genieten. Ook vroeg spr. de aandacht voor de collecte, die tijdens de pauze gehouden zou worden en waarvan de baten ten goede zullen komen aan het fonds tot plaatsing van een her. denkingsraam voor Koningin Emma in de Nieuwe kerk te Delft. Daar alle Vrouwenvereenigingen van Neder- land daaraan medewerken mag ook de Waalwijksche vereeniging niet achterblijven. De secretaresse, mej. M v. Iersel, deed hierop voorlezing van een brief van het Diocesanen Bestuur, waarin met kracht wordt aangedrongen op deelname aan den Katholiekendag, die dezen zomer te 's Bosch zal gehouden worden. Vervolgens gingen de gordijnen op en kregen de dames het tooneelspe „Overwonnen" te genieten, opgevoerd door de tooneelclub van den Vrouwen, bond. Het lijkt ons dat de tooneelclub met dit stuk een buitengewoon goede keuze gedaan heeft. Er zat werkelijk animo in en vooral 't tweede bedriji was uitstekend Ook voor de vertolking onze volle bewondering, niet alleen voorde amatrices, die stuk voor stuk hun rol goed speelden, maar voora ook voor den regisseur dhr. A Ver hoeven, aan wiens werk dit succes voor een niet gering deel te danken zal zijn. Geen wonder dat dit stuk bij het publiek uitstekend in den smaak viel hetgeen ten duidelijkste bleek uit het telkens losbrekend applaus. In de pauze werd nog het woord gevoerd door mej Zijlmans, K.J V. leidster, die aller belangstelling vroeg voor de uitvoering die de K.J.V.— meisjes binnen enkele weken zullen geven Door alle dames gezamenlijk were het lied der Roomsche Vrouw aan geheven. Aan het slot van den avond sprak den Weleerw. heer kap. van Rooij een dankwoord, in het bijzonder aan tooneelclub en regisseur, doch niet minder ook aan de zoo talrijk opge komen belangstellenden Z E. spoorde allen nog aan tot deelname aan den Bosschen Katholiekendag en zette kracht bij aan de woorden gesproken door mej Zijlmans. Op de gebruikelijke wijze heeft Z E daarna dezen mooientooneelavonc gesloten Naast onze WEKELIJK- SCHE RECLAMEKOEKJES vind U bij ons een ZEER GROOTE SORTEERING vanaf 10 cent per ons Biljart-séance. Wij vragen de aandacht voor de in dit nummer voorkomende adver tentie betreffende de biljart-séance, die Zaterdagavond in de Twee Ko lommen gegeven wordt door mej Lies Schrier uit Domburg. Zij is een der bekendste profs op dit terrein en zal behalve kunststooten enz. een partij 500 cadre spelen tegen den heer Vink, met een voor gift van 350 Er kan druk bezoek verwacht wor den voor dit biljart festijn Mooie weg verbetering in uitzicht? Het «Dagblad van Noord-Brabant» van Woensdagavond bevat een be- richt over de doortrekking der Groote Straat aan het Hoekeinde. Het blad verneemt van bevoegde zijde dat nog dezer dagen bespre kingen en onderhandelingen zullen ffaats vinden om tot oplossing te komen, in dien geest dat de Groote Straat naar het Laageinde wordt doorgetrokken, waarvoor een eerste vereischte is dat het huis van den leer TimmermansVroomans, dat thans leeg staat, door de gemeente wordt aangekocht. Wij behoeven niet te zeggen dat dit in de gemeente loopende gerucht ook ons bekend was, en dat wij om eventueel geen belangen te schaden, van dit praatje vooralsnog geen gewag gemaakt hebben. Nu het toch z'n plaats vindt in de pers, willen wij wel mededeelen uit de beste bron, dat van bovenstaand plan geen sprake is, dat hierover geen onderhandelingen gaande zijn of gevoerd zullen worden en dat er dus van verbetering in dezen geest ook niets zal komen. Of er mettertijd een andere oplos sing van dit wegverbeterings— vraagstuk aan de orde zal komen, is een tweede vraag, die thans niet terzake doet. Wandelsportvereeniging. Wij hebben ons steeds verwonderd, dat er in Waalwijk, dat op zoo velerlei wijze de sport beoefent, nog steeds geen wandelsportvereeniging bestaat. (Zoo verbazen wij ons eveneens over 't gemis van een rij vereeniging). Wel namen nu en dan Waal wijksche wandelaars deel aan wed strijden elders en maakten daar een heel goed figuur, maar een eigen vereeniging, die voor geregelde trai ning zorgt, die ook eens wedstrijden kan uitschrijven, hadden we niet. Daarin is nu verandering gekomen. Eenige energieke jongelui hebben 't initiatief genomen tot stichting eener dergelijke vereeniging en deze week heeft de oprichtings—vergadering plaats gehad. De nieuwe wandelsportvereeniging heeft den naam aangenomen van Wandelsportvereeniging Achilles» en is opgericht 10 April 1934. Het doel is regelmatige trainingsmarschen te houden en deel te nemen aan afstandsmarschen. De club is ge vestigd in de achterzaal van café »de Korenbeurs». Zij die lid willen worden, kunnen zich aanmelden mondeling in het Sigarenmagazijn van den heer H. Kolsteren—Lagarde, schriftelijk bij den heer J. Klijberg, Groote Straat 86 v.m. Besoijen. Wij begroeten deze jonge sport— vereeniging met veel belangstelling en bevelen haar gaarne in aller medewerking en steun aan. O.O.G. naar Raamsdonksveer. Op uitnoodiging van de Kon. Erk. Harmonie»De Eendracht» te Raams donksveer zal onze tooneelvereen. O.O.G. op Dinsdag a.s. aldaar eene uitvoering geven met het tooneelspel in vier bedrijven «Langs doornige paden». Raamsdonksveer zal dus de eer hebben om O.O.G. met dit mooie tooneelspel voor het eerst te zien optreden. Dit is nu de tweedemaal dat O.O.G. voor deze vereeniging optreedt, en laten we hopen dat het ook als voor enkele jaren terug wederom voor beide een groot succes mag worden. Voor de spelers zelf is deze opvoering tevens een mooie generale repetitie voor de groote wedstrijd—uitvoering op '22 April a.s. te Waalwijk Wij hopen op deze belangrijke competitie—uitvoering nog nader terug te komen. Tooneeluitvoering van de Jonge Werkman. Volgende week zal de tooneelclub van de Jonge Werkman weer eens op de planken komen. Opgevoerd zal wor den het tooneel pel in vier bedrijven, getiteld: „Offerande" van J. Grosfeld. Het stuk zal tweemaal gespeeld wor den. De uitvoering op Maandagavond wordt gegeven uitsluitend voor de le den van de R. K. Werkliedenvereeni- ging, terwijl de opvoering op Woens dag toegankelijk is voor iedereen. Gezien het succes van de vorige tooneeluitvoering, hopen we ook dezen keer opnieuw goed tooneelspel te zien te krijgen, en op een volle zaal. Overtuigd van de belangstelling, welke de vereeniging „de Jonge Werk man" ook buiten den kring der arbei ders geniet, hopen we ook Woensdag avond een volle zaal te krijgen. Wij zullen doen wat we kunnen, alles wordt gedaan om deze avonden goed te doen slagen, nu is het aan het Waalwijksche publiek zijn belangstelling voor de Jonge Werkman daadwerkelijk te toonen. De uitvoeringen beginnen op heide avonden om half acht en worden ge geven -in de groote zaal van den R. K. Gildenbond. Door de J. W.'ers zal dezer dagen de voorverkoop van kaarten worden ge houden. Fa. J. Vermeer. De fa. J. Vermeer, wier fabrieksge bouw verleden week door den grooten ting aan. Fa. Anton Holtgrefe. en Zn. verzorgde op keurige wijze het Hedenmiddag zal de fa. Anton Holt- schilderwerk e» de fa- f. Marks bracht grefe v.h. P. T. Bierlaagh-v. d. Heijden I de moder»e en overvloedige verlich- haar geheel verbouwde zaak aan de Markt heropenen. Het oude pand is door de goede zor gen van den architect Ed. Bossaerts, I Opheldering naar wiens ontwerp de vernieuwing is I uitgevoerd, omgebouwd in een groot, ruim winkelpand, dat het centrum on zer plaats niet weinig verfraait. De forsche gevel, met de zeven keu rige vitrines, zal straks een waardig hoekpand zijn, en een mooie afsluiting van het Raadhuisplein. Temeer zal dit het geval zijn als straks ook het bo- (ioed afqeloopen. Dinsdagnacht werd de heer v. H., vendeel van het hoekpand een weinig I wonende aan den Parallelweg alhier, wordt opgeknapt, zoodat het beter bij de moderne winkelpui zal passen. Maar ook het interieur der nieuwe zaak mag gezien worden. Er is een zeer groote winkelruimte verkregen met 'n enorme bergruimte, die toch echter in zijn huis een sterke gaslucht ge waar. Toen hij op onderzoek uittoog, bleek dat een gasslang van de leiding gesprongen was. Gelukkig dat de heer v. H. toevallig ontwaakte en zoodoen de nog voorzieningen kon treffen, an ders zou het zeker ernstige gevolgen nauwelijks groot genoeg is om de zeer brand te v.m. Baardwijk werd ver- groote verscheidenheid van artikelen, I gehad hebben. De echtgenoote en een woest, is er in geslaagd reeds deze die de firma brengt, naar voren te doen I kind van v. H. waren een dagje ziek week de productie gedeeltelijk te her- komen. Er zijn drie groote toonban- I Van de gaslucht. vatten in het gebouw waarin vroeger ken geplaatst, allen voorzien van tal- de schoenfabriek van de fa. Krol-van rijke laden, waarin keurig gerang schikt de artikelen zijn opgeborgen. Ten gerieve der cliënten is in den win kel ook een weegschaal geplaatst, waar men gratis zijn gewicht kan controlee- Hulten gevestigd was. Een uitkomst voor de firma en niet. minder ook voor het personeel, dat nu tenminste weer gedeeltelijk aan het werk is. I)e oorzaak van den brand te v.m. Baardwijk. In tegenstelling met hetgeen oor spronkelijk is gemeld, vernemen wij thans dat de groote brand te Baard wijk ontstaan is doordat een jongen in de nabijheid van een houtschelf in den dam van W. de Jong met lucifers heeft gespeeld. De jongen hield een lucifer hij ren. De zeven ruime etalage-kasten bieden voldoende ruimte om de verschillende artikelen te etaleeren. Voor elke afdee- Ongeval. Op de schoenfabriek der N.V. A. H. van Schijndel alhier, had de stanzer H. v. R. hedenmorgen het ongeluk mei zijn hand onder een stanzmes te ge raken, met het gevolg dat een zijner vingers zoo goed als geheel werd afge sneden. Per auto werd de man naar Dr. Kolster vervoerd, die geneeskun- ïii, I dige hulp verleende en v. R. naar het ling wordt een speciale vitrine be-|".°, I Ziekenhuis te den Bosch het overbren gen. Heden Vrijdagmorgen had wederom op den hoek Mr. v. Coothstraat— Groote Straat een botsing tusschen twee wielrijders plaats. Persoonlijke Wij wenschen den ondernemenden eigenaar het beste succes met zijn keu rige nieuwe zaak, die met recht voor Waalwijk een aanwinst mag worden uiu.t. w.i een hoopje stroo en ging genoemd. Opnieuw wordt hier bewe- aan den haal toen de vlam plotseling zen dat de Waalwijksche winkelstand ongelukken bleven uit, maar van hoog op sloeg. Van spelen met een wel iets durft aanpakken en dat hij een der hetsers was het achterwiel brandglas is dus geen sprake. niet wil achterblijven hij andere plaat- ingediukt en gelukkig konden de 1 melkkannen die voor op t rijwiel stonden hun plaats houden, anders waren de kostbare inhoud de straat overstroomd. Een ongeluk dat goed afliep De jongeheer D. W. reed op z'n race-fiets de Groote straat door in flinke vaart, toen een kar plotseling den dam in draaide bij de fa. v. L. Het jongmensch kon z'n vaart niet inhouden en vloog tusschen de pooten van het paard door tegen den muur van het huis op, waarna hij terugvielen juist onder 't paard, dat schrok en aanstalten maakte den jeugdigen renner met z'n zware pooten te bewerken, toen de voerman hem ineens uit zijn benarde positie wegtrok, zoodat dit evenement met eenige schrammen en den schrik afliep R.K. Gijmnastiekvereeniging y>Orova Algemeene vergadering op Maandag a.s. ten half 8 in de Gymnastiekzaal van de R.K. H. H. S., Mr. v. Coothstr. Opkomst dringend verzocht. Missa Alph. Diepenbrock. Het R.K. Mannenkoor Entre Nous zal op Zondag 6 Mei a.s. in de St. Elisabethskerk (Mathenesserlaan) te Rotterdam onder de Hoogmis van 12 uur uitvoeren »Missa voor 8 stemmig mannenkoor met orgel en tenorsoli van Alph. Diepenbrock». Tenor Corn. v. Munster, Rotterdam. Orgel W. v. Kalmthout, Directeur Afd. Muziekconservatorium R. K. Leergangen, Tilburg. De Gregoriaanschegezangen zullen worden gezongen door 't zangkoor In Honorem Sanctae Elisabeth. Na de H. Mis Toccata van Hendrik Andriessen door den organist van I.H.S.E. Het geheel staat onder leiding van den heer Jan Verhoeven. Deze première in Rotterdam zal door Mevr. Wed. Alph. Diepenbrock de Jong van Beek en Donk worden bijgewoond. Dezelfde uitvoering wordt herhaald op Zondag 7 October en door de K.R.O. uitgezonden. Bij elke contante koop ontvangt U een bon waarop het besteede bedrag wordt aangeteekendeen waarde aan bonnen van Fl. 10. waarover U een half jaar kunt doen geeft recht op het boven genoemde horloge- UITZONDERINGS BEPALING: De artikelen draad, puntdraad, gaas worden op de bonnen voor de halve besteede waarde aan geteekend. Voor H. H Aannemers geldt een speciale bepaling. Hondententoonstelling. Grootestraat Telefoon 109. - HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING. Praclijk-examens van de R.K. Vereen, van Leeraren. De R.K. Vereen, van Leeraren sen. Zaken als deze zouden in groote steden zelfs een goed ffguur maken en Naar wij vernemen is de belangstel- daarmede wordt weer eens temeer be ling voor de a.s. Hondententoonstelling wezen ^at men voor zijn inkoopen niet te Waalwijk zeer groot. meer naar iH1jten behoeft te gaan, doch tot bevordering van het Handels- Nauwelijks waren de programma s even g0ed en even voordeelig in eigen onderwijs maakt bekend, dat hare verzonden of de aanvragen om in- piaats terecht kan. 1 practijk-examens tot verkrijging van schrijfbiljetten waren legio, maar ook Voor bijzonderheden omtrent een het Handelsdiploma Boekhouden, hel aantal inschrijvingen in tal van specjaie openingsreclame, die den heer Nederlandsche, Eransche, Duitsche, klassen is reeds zeer groot. Holtgrefe zijn cliëntèle bereid heeft, Engelsche, Spaansche en Esperanto j verwijzen wij naar de in dit blad opge- Handelscorrespondentie zullen wor- Gevonden Voorwerpen. nomen advertentie. 'den gehouden op 4 en 5 Juli a.s. Bij de Gemeente-po li tie werden de Rest ons nog te vermelden dat de Deze examens staan gelijk met volgende voorwerpen als gevonden ge- verbouwing en vernieuwing uitsluitend die van Mercurius en Vereen, van deponeerddoor Waalwijksche handen is geschied. Auto-sleutel; nikkelen dop van ben- De heer W. v. d. Hammen voerde het I verbouwingswerk uit, de fa. W. Hens zine-reservoir. Leeraren in het Boekhouden, en worden algemeen als zoodanig erkend. 1 t

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9