cieel verslag uit. De balans per 31 December geeft een eindcijfer van f 11,190,96 Het kapitaal vermeerderde met een batig saldo van f154 64 tot f2902,29. De exploitatierekening 1933 sluit in ontvangsten en uitgaven met een bedrag van f7143 03 w.o. opgenomen voor meld batig slot 1933. Aan het fonds voor diverse belangen werd een be drag van f350— toegevoegd. De exploitatie van de ziekenauto had een nadeelig saldo van f 117.40. De begrooting voor 1934 werd vast gesteld op f6450. Bij acclamatie werden in het bestuur herkozen: A. A. M P. Kooien, arts te Vught; Jos P. M. van de Ven, burge meester van Zeeland. In de vacature L. M.J. Hoebens, Eindhoven, werd gekozen de heer H. Malthee, voorzitter der afd Moerdijk. Besproken werd wijziging der sta tuten en huish. reglement, waarbij de geestelijke adviseur eene inleiding hield over het werk der Nationale Federatie. De heer G. A. E. Christ te Uden- hout hield een voordracht over zwak- zinnige kinderen. Dr. Kooien, te Vught nam het pleit op voor den verkoop van het Ver- pleegbloempje tot - bestrijding der uitgaven van het Verpleegfonds. Na nog ampele bespreking sloot de voorzitter de jaarvergadering onder dank en met den christelijken groet. DRUNEN. Naar ons van alles zins deskundige zijde wordt mede gedeeld, zal aan hen die tot dusverre in gebreke bleven, de door hen voor land- en tuinbouw gebezigde perceelen ter registratie op te geven alsnog gelegenheid worden gegeven dit verzuim te herstellen. Op Vrijdag 20 April a.s. kan men zich hiervoor vervoegen aan het kantoor der Veilingvereeniging »De Langstraat« te Drunen, waardoor de nalatigheid geen verdere onaangename gevolgen zal hebben. Allen die zich op de teelt van fruit en groenten, bestemd voor den verkoop,' toeleggen, zijn verplicht deze aangifte te doen. Gedurende de maand Maart werden voor den vleeschkeurings- dienst ter secretarie alhier aange geven 12 runderen en 54 varkens. Zondag werd de jaarver gadering gehouden voor de leden van het Wit—Gele Kruis, onder voorzitterschap van den heer M. v. Halder. De vergadering was zeer matig bezocht. Na opening met den Chr. groet en voorlezing der notulen bracht de secretarie dhr. M. van Huiten het jaarverslag uit, waaruit blijkt dat einde boekjaar 1932 in kas was f 43.45. De inkomsten be droegen f4721,20 de uitgaven f 4742,07 Bezittingen 1932 f389.83. Bezittingen 1933 f544.02. De vereeniging telt 560 leden. Door de Eerw. Zusters wijkver pleegsters werden 980 personen bezocht. De kliniek werd 3870 maal bezocht. Uitgeleend werden 290 artikelen. Voor de T.B.C.-bestrijding werden 256 bezoeken afgelegd. De bloempjesverkoop bracht op f62.35. Voor het Consulatie-bureau waren 51 kinderen ingeschreven met 186 consulten. De voorzitter dankte den secretaris voor zijn keurig verslag. Dank werd gebracht aan mej. Meeuwis verloskundige, aan de Eerw. Zusters-verpleegsters, aan Dr. Akkermans en allen die zich voor de vereeniging hadden verdienstelijk gemaakt. Nadat eenige vragen waren beantwoord, werd de vergadering gesloten. DRUNEN. Zondag j.l. hield onze Kolencoöperatie onderafd. van de R.K. Werklieden vereeniging haar tweede algemeene jaarvergadering in de zaal der Meisjes-congregatie. De Voorzitter, dhr. W. v. d. Wiel heette allen welkom en opende de vergadering met de gebruikelijke groet. Door dhr. D. Muller werden de notulen voorgelezen en vastgesteld. Deze bracht daarna verslag uit, waaruit bleek dat het ledental thans 48 bedraagt. De totale inkomsten bedroegen f 1385.45, de uitgaven f 1245.65. batig saldo bedroeg op 31 Maart 1934 f 139.80. Met kerstmis werden 47 H.L. kolen gratis verstrekt de totale bezittingen bedroegen f253,48. De aftredende bestuursleden D. Muller en M. van Oers werden met algemeene stemmen herkozen. Door de Commissie van Controle werd rapport uitgebracht waarin zij mededeelde dat alles keurig in orde was. Vervolgens kwam het voorstel tot uitkeering van extra kolen. Na een langdurige bespreking werd besloten met Sept. percentsgewijs kolen te verstrekken. Extra toegift, waarbij tevens werd aangedrongen dat de leden in de zomermaanden weke lijks meer moeten opbrengen om zoodoende het bestuur de gelegen heid te geven goedkoope kolen in voorraad te kunnen koopen. Door een lid werd de vraag ge steld of niet-leden der R.K. Werk- liedenvereeniging ook lid van de Kolenbond kunnen worden. Hierover ontstond nogal een discussie, waarop werd gezegd dat iedereen die geen lid van de R.K. Werklied en vereeni ging kan zijn, toch donateur van de R.K. Werkliedenvereeniging kan worden en tevens lid van de Kolen- coöperatie, doch geen stem heeft, maar wel de zelfde rechten op gratis kolen. De Voorzitter bracht daarna dank aan den ijverigen secretaris voor zijn keurig verslag, een bijzonder woord van dank aan den penningm., die zeer veel werk heeft gehad met alles, dankte verder de leden en spoorde allen aan veel te sparen en weke lijks op te brengen in hun eigen belang en in het belang van den Kolenbond en sloot de vergadering met den Chr. groet. ELSHOUT. A.s. Zaterdag begint alhier de kermis en eindigt op Dinsdag 24 April. Op verschillende plaatsen is gelegenheid om te dansen waarbij prachtig muziek aanwezig is. Ook zijn op de kermis diverse attracties, alsdraaimolen, lucht- schommel enz. zoodat er voor iedereen gelegenheid is te profiteeren. HERPT. 20 Mei a.s. zal het 50 jaren geleden zijn dat Jac. BuijsJz. geboren 17 October 1860 en Dor. BuijsVerhoeven, geboren 1 Juli 1861 in het huwelijk traden. De boerenleenbank alhier hield Zondagavond hare algemeene jaar vergadering in het café van J. Verhoeven. Rekening en Balans werden goed gekeurd. De reserve bedraagt f 14075.31 de winst van het boekjaar f 1100.62. Van de winst zal worden uitge keerd aan den R.K. Jonge Boeren stand f25.aan de beide stieren- vereenigingen ieder f50.terwijl het overige gedeelte plm. f150. zal gestort worden in een crisisfonds waarmede leden der bank die vanwege de crisis in moeilijkheden zitten geholpen kunnen worden. De aftredende bestuursleden dhrn. Adr. Piron en Johs. Winkel alsmede het aftredende lid van den Raad van Toezicht werden herkozen. Besloten werd het maximum crediet van f 10.000.tot f5.000.— te verlagen. CAPELLE. De jaarlijkschealgem. vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap »De Binnenpolder van 's Greveld.- Capelle« zal gehouden worden op Dinsdag 1 Mei a.s. des nam. 3 uur in de zaal van dhr. L. F. v Dongen. Aan de orde komt: 1 Ingekomen stukken. 2 Mede- deeling procesverbaal van kasop name bij den penningm. 3 Vast stelling der rekening over het dienstjaar 1 Juli 1932 tot 30 Juni 1933. 4. Vaststelling der begrooting voor het dienstjaar 1 Juli 1934 tot 30 Juni 1935. 5 Bepaling van het bedrag der omslagen. 6 Voorstel Dagelijksch Bestuur tot uitvoering der werken in eigen beheer. Op Dinsdag 1 Mei a.s. des avonds 8 uur zal in het Stations- koffiehuis van den heer L. F. van Dongen alhier de algemeene leden vergadering worden gehouden van de plaatselijke Coöp. Boerenleen bank. De agenda vermeldt: 1 Opening en notulen. 2 Aan wijzing secretaris. 3 Verslag van den toestand der Bank. 4 Verkiezing van een lid van den Raad van Toezicht, wegens periodieke aftreding van den heer A. A. Michael (offi cieel candidaat in deze vacature is A. A. Michael). 5 Verkiezing van een lid van het bestuur, wegens periodieke aftreding van den heer C. Vos (officieel candidaat in deze vacature is C. Vos). Tot en met 25 April 1934 is er gelegenheid ten kantore der Bank, ten huize van den heer B. Verhoeven aan den Loonschendijk, candidatenlijsten in te leveren, onderteekend door min stens 20 leden. 6 Nazien rekening en balans over het afgeloopen boekjaar. 7 Rondvraag en sluiting. Door de opheffing der O.L. school in de Nieuwstraat en te Vrijh.-Capelle is 't aantal leerlingen aan de O. L. school in de Kom dusdanig toegenomen, dat aan deze school een 4e leerkracht noodig is. Op Vrijdag 20 April a.s. van 9 tot 1 uur zal in het gymnastiek lokaal der O.L. school in de Kom alsnog gelegenheid zijn tot 't afhalen van weggeldkaarten voor het 1 Mei a.s. aanvangende belastingjaar. De rekening en balans van de Coop. Boerenleenbank liggen ten kantore der Bank, bij den heer B. Verhoeven aan den Loonschendijk op 18 en 25 April a.s. des avonds van 7 tot 8 uur ter inzage voor de leden. A.s. Zondag houdt de post duivenvereniging »De Luchtvaart«, gevestigd bij mej. Wed. A. v. d. Haart, een wedvlucht vanuit Lier. Tengevolge van het verkeerd uitwijken kwam mej. W. j.l. Zondag morgen met haar rijwiel in botsing met den heer v. R., die rechts van den weg, eveneens op de fiets, reed. Beiden werden tegen den grond gesmakt en de rijwielen beschadigd. Een dezer dagen had menjdes avonds aan 't Bruggetje de aardig heid een stuk rubber in brand te steken en dit boven op een daar ter plaatse staande paai der Motor en Rijwielwet te plaatsen. Naar we vernemen is de gemeentepolitie, die de zaak onderzoekt, de(n) dader(s) van deze gevaarlijke aardigheid op het spoor. WASPIK. Openbare vergadering van den Raad der gemeente Waspik op Vrijdag 20 April 1934, des namid dags zeven uur. Aan de orde is: 1 Vaststelling politieverordening. 2 Beschoeiing Vrouwkensvaartsche- en Kerkvaartsche haven. 3 Vaststelling ambtenarenreglementen. 4 Vaststelling rekening en begroo ting van het Burgerlijk Armbestuur. Door den keuringsraad voor de lichting 1935 zijn 10 ingeschrevenen dezer gemeente geschikt en 11 onge schikt verklaard. Voor het in ontvangst nemen der weggeldkaarten zal in deze ge meente zitting worden gehouden in een lokaal der voormalige openbare lagere school op a.s. Donderdag en Vrijdag telkens van des voormiddags half negen tot 12 uur en des namiddags van 1 tot half 5. Door den heer G. van Pas, is ontslag genomen als voorzitter van het Ned. Herv. Kerkbestuur. RAAMSDONKSVEER. De onver- mengde margarine is in de volgende periode verkrijgbaar bij de volgende winkeliers, de Gez. van Laarhoven, in de Kerkstraat en J. de Bodt, aan het Sandoel. Eenige jongens hadden dezer dagen de aardigheid, een vrachtauto van de K., die voor het winkelpand van M. stond, achteruit te duwen, nadat ze eerst de remmen hadden los gemaakt. De auto kwam terecht in het raam van het kantoor van M., dat geheel werd vernield. Tegen de daders die bij de politie bekend zijn, is procesverbaal opgemaakt. RAAMSDONK. Op Zondag 22 April a.s., om 2'/a uur namiddag, worden op de wielerbaan «Het Vlie gend Wiel" aan de Keistraat weer groote wielerwedstrijden gehouden voor Amateurs en Nieuwelingen. Het Be stuur heeft wederom een uitgezocht programma in elkaar gezet. Alle sportliefhebbers van Raamsdonk en omstreken dus a.s. Zondag weer naar de Raamsdonksche wielerbaan. Het programma ziet er als volgt uit: Wedstrijd 1 Sprint over 3 baanronden, deelnemers zijn van LeestVeldhoven Fijneman van der Pol de Gast. Wedstrijd 2. Koppelachtervolging over 30 baanronden. Ie koppel van Amels- voort—Scholten, 2e koppel Nijnatten Dalman. Wedstrijd 3 Achtervolging over 30 baanronden. Koppels: van Leest—van der Pol en Fijneman Veldhoven. Wedstrijd 4. Afval Race. Deelnemers: van Kuijk—van Strien, Vissers Snijders, Verhoof Scheerens. Wedstrijd 5. Eigen kracht over 70 baanronden met 3 klassementen. Deelnemers: van Leest—v. d. Pol van Veldhoven Fijneman—de Gast. Wedstrijd 6. Koppelwedstrijd over 180 baanronden met 3 klassementen. De volgende deelnemers nemen aan dezen wedstrijd deel: van Amelsvoort Scholten, Nijnatten Dalman, Schee rens—Verhoof, Vissers—Snijders, van Kuijk—van Strien. DUSSEN. Vrijdagmiddag had op den driesprong „De Putte" 'n auto ongeval plaats met betrekkelijk goeden afloop. Daar 't uitzicht van beide zijden belemmerd is, zag de auto-bestuurder G. d. W. uit Wijk, komende uit de richting Heusden, den snel naderende wagen van O. de K. uit Den Haag niet aankomen, zoodat 'n aanrijding onvermijdelijk bleek. De W. slaagde er echter in nog zoover uit te wijken dat slechts 'n lichte aanrijding volgde, doch sleurde hierbij den tachtigjarigen W. L., die voor 't huis van V. gezeten was, enkele 'meters mee. De oude man bekwam enkele lichte kwetsuren en klaagde over pijn in den rug. Daar Dr. v. Vuuren niet aanwezig was, verleende de apothekeres de eerste geneeskundige hulp. De wagens werden licht beschadigd. Door den Majoor der Rijks veld- wacht werd proces-verbaal opgemaakt. Nader vernemen we dat de toestand van L. niet ernstig is en 't vrij goed maakt. De Herv. Jongelingsvereeniging alhier, voorzitter de heer Dekker, heeft bedankt als lid van den Ring Altena van Herv. Jongelingsver. in 't Land van Altena. Naar aanleiding van ons bericht over de ontvreemde koeien van «De Steen" kunnen we thans mededeelen. dat alle moeite van politie en parti culieren, die den geheelen dag hidden gezocht en geinformeerd, nutteloos en overbodig is gebleken. Thans is komen vast te staan, dat de dieren niet werden ontvreemd doch dat zij waren uitgebroken en naar 'n naburige griend hun heenkomen had den gezocht, alwaar zij door enkele knechts later op den dag werden ontdekt. Bij den landbouwer A. alhier, geraakte door 't z g n ,'oriczen" 'n koe in de sloot. Na op't droge te zijn geholpen, bleek 't dier niet meer te kunnen loopen en viel terstond neer. De oorzaak kon nog niet direct worden vastgesteld. Het paard van D. v. B. uit Meeuwen, sloeg nabij den Kolenmolen alhier plotseling op hol. De beide knechts die op den wagen waren ge zeten konden 't dier niet meer in bedwang houden en sprongen van den wagen. Hierbij bekwam een derknechts 'n ernstige hoofdwonde, terwijl de ander 't er met lichte ontvellingen af bracht. Dr. v. Vuuren verleende de eerste geneeskundige hulp. De Onderlinge Varkensverzeke ring heeft onder voorzitterschap van den heer Jongbloets, wederom hare algemeene ledenvergadering gehouden, in Hotel „Koppelpaarden". De op komst was buitengewoon goed te noemen. Slechts zeven leden ontbraken met vooraf gedane kennisgeving. Het bleek dus dat wanneer er iets verloot wordt, men .wel tijd" heeft om naar de vergadering te komen. Alvorens tot de agenda werd over gegaan, werd eerst definitief 't besluit genomen dat leden, die varkens houden en deze niet aangeven, onherroepelijk worden geroyeerd. Aan 't verslag van den secretaris- penningmeester ontleenen we 't vol gende Inkomsten aan contributie over 1933 is f99.70 De uitgaven over 1933 bedragen f 52,70, zijnde drie uitkee ringen voor gestorven varkens, 't in- spuiten der dieren en 't incasseeren der contiibutie. Batig saldo over 1933 bedraagt f47.— In 1932 was in kas f493 69. Bijge schreven aan rente f 28.45 over 2 jaar. Totaal in kas 1933 f569.14. Over de maand Maart zijn 28 var kens ingeschreven. Het aantal inschrij vingen stijgt sterk, zoodat 't getal 50 wel kan worden bereikt. Het ledental bedraagt thans 44. Aan de beurt van aftreden zijn de heeren Jongbloets en Leemans, resp. voorzitter en secretaris penningmeester Zonder stemming worden zij herbe noemd, wat zij ook aanvaardden. Voor de verloting van 'n big was zeer veel animo. De weduwe Domeni was de gelukkige. Van de rondvraag werd geen gebruik gemaakt. Onder dankzegging voor de trouwe opkomst sloot de voorzitter deze zeer geanimeerde vergadering. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 17 April 1934. De Zangvereeniging »Frisch Gezongen», in hoofdzaak bestaande uit leerlingen der Openb. School, gaf onder leiding van baar directeur, den beerRunge, Donderdag j.l. in »Concordia» een uitvoering, waar-, over alle aanwezigen vol lof waren, zoowel wat betreft de zangnummers als 't tooneelstukjeDokter Alwetend. Met genoegen vernamen we dat de heer R. voorloopig directeur blijft en namens de jeugdige zangertjes en zangeressen werd hem een aardig cadeautje aangeboden. Ook was de oprichter de heer Den Beste uit Sliedrecht, mede aanwezig. Hoogst voldaan verliet ieder deze gezellige bijeenkomst. In den Raad van 10 April is tot lid van het College van Regenten der Godshuizen benoemd de heer Stap, buiten de aanbeveling om die door genoemd College was opge maakt. Naar aanleiding daarvan is door het College collectief ontslag aangevraagd. Zaterdagmiddag speelde alhier vriendschappelijk WSC V Waalwijk tegen Stabilitas. De eerste won met 2—1. Zondag speelde PSV tegen Concordia 's Bosch en verloor met 7—5. L Zaterdag was het feestavond bij de Chr. Jongelingsvereeniging Eben Haezer. Het programma dat naast een paar voordachten en enkele zangnummers nog een tooneelstukje in 3 bedrijven bevatte, n.l. Miskende Trouw, werd prima vertolkt, terwijl enkele muzieknummers van 't Klein Orkest een aangename afwisseling brachten. Voorwaar de dilettanten hebben een avond gehad van een ongekend succes. Door de opheffing der Openb. School te Heesbeen zijn de leerlingen gezamenlijk overgegaan naar de Openb. School alhier, wat voor deze een mooie aanwinst beteekent met het oog op het aantal onderwijzers in verband met de leerlingenschaal. Tot kerkmeester van de R.K. Kerk alhier is herbenoemd de heer Hub. Verhoeven. GEMENGD NIEUWS. Moord te Teg eten. Zondagavond ontstond in café Schepers nabij den Kaldenkerkerweg te Tegelen een hoogloopende twist tusschen den 27-jarigen gehuwden arbeider F. van A. en den eveneens gehuwden arbeider, den 38-jarigen A. S. De twist liep zoo hoog, dat S. zijn tegenstander uitnoodigde buiten het café te komen om daar de ruzie uit te vechten. Buiten op den don keren veldweg werden de messen getrokken en stormden de mannen op elkaar in. Tijdens het kort maar hevig gevecht stak van A. zijn tegenstander het vlijmscherpe mes in den hals, waarbij S. de halsslag. ader werd doorgesneden. De dader wierp zijn mes weg en na nog eerst in het café zijn glas bier te hebben uitgedronken, trok hij over de grens naar Kaldenkirchen, waar hij met eenige kennissen de kermis bezocht. Geneeskundige hulp die voor het slachtoffer werd ingeroepen, mocht niet meer baten. De dood tenge volge van de vreeselijke halsver wonding moet bijna onmiddellijk zijn ingetreden. De politie, welke direct na het misdrijf ter plaatse was, nam het lijk in beslag. In een bloedplas vlak bij het lijk lag het geopende mes van het slachtoffer, terwijl eenige meters verder het mes van v. A. gevonden werd, waarmee de doode- lijke steek was toegebracht. Te ongeveer 3 uur in den nacht is de dader naar Tegelen terugge komen. Een in de nabijheid van de grens op post staanden agent hoorde omtrent dit uur een tweetal dronken en zingende personen aankomen. De verdachte behoorde tot dit tweetal, dat blijkbaar een vroolijke kermis had gevierd. Van A. werd door den agent gearresteerd en naar het politiebureau te Tegelen over gebracht. Heel gewillig liet hij zich meevoeren. Bij het eerste verhoor bekende hij S. te hebben neergestoken De oorzaak van het moorddrama moet gezocht worden in jalouzie tusschen beide mannen ten opzichte van een beruchte vrouw. Zoowel de dader als de verslagene stonden ongunstig bekend. Liefdesdrama te Bergen op Zoom. Zondagnacht heeft zich te Bergen op Zoom een ernstig liefdesdrama afgespeeld. De 21-jarige kleermaker W. had geruimen tijd verkeering gehad met het 17-jarig meisje B. Eenige dagen geleden had het meisje de verloving verbroken en sindsdien had \V. getracht haar te ontmoeten. Zondagavond ontmoet ten zij elkaar in een danszaal. Toen het meisje te middernacht naar huis ging liep W. haar achterna en hield haar op den Zwarteweg staande. Daar vroeg hij haar of zij den omgang met hem weer wilde her vatten en toen zij hem te kennen gaf, dat zij dit niet kon doen haalde hij een revolver te voorschijn en loste twee schoten op het meisje, die haar in de borst troffen. Daarna sloeg de jongeman de hand aan zichzelf en schoot zich een kogel door het hoofd. Hij was op slag dood. Het meisje is op advies van een geneesheer naar het Algemeen Burgergasthuis vervoerd. Haar toestand was zeer zorgwekkend. üoodelijk ongeluk bij Nistelrode. Zondagmorgen omstreeks elf uur is op den provincialen weg van Uden naar Nistelrode een doodelijk ongeval gebeurd. Een motorrijder uit Nistelrode die uit de richting Uden het dorp binnenreed, geraakte in een bocht van den weg met zijn rijwiel tusschen de tramrails. De bestuurder verloor daardoor de macht over het stuur en botste in volle vaart tegen een nabijstaande woning. Het drie-jarig dochtertje van den heer v. d. Velde, dat voor dit huis op de stoep speelde, werd door het motorrijwiel gegrepen en tegen den muur gedrukt. Het arme kind bekwam dien ten gevolge zwaar lichamelijk letsel. Door om standers werd het slachtoffertje de ouderlijke woning binnengedragen, waar het kort na de aankomst van een geneesheer aan de gevolgen van het bekomen letsel is over leden. Karl Dane overleden. De bekende Deensche filmstar Karl Dane, heeft gisteren te Holly wood met een revolverkogel een einde aan zijn leven gemaakt. Karl Dane vervulde in de periode van de zwijgende film in verschil lende Amerikaansche films de hoofd rol, waar hij vooral bekendheid ver wierf door zijn rol van »De Lange« in »de Groote Parade«. Accoord Dollfuss-Starhemberg. Officieel wordt te Weenen het volgende bekend gemaakt: »Een diepgaande bespreking tusschen bondskanselier dr. Dollfuss en den bondsleider van de »Heimwehren«, Starhemberg, heeft den grondslag gelegd voor de samensmelting van alle vaderlandsche groepen in het kader van het Vaderlandsche Front. Dit zal ook in de eerstvolgende organisatiemaatregelen, welke reeds in beginsel zijn vastgesteld, tot uiting komen«. De strijd om den Gran Chaco. Volgens een bericht uit La Paz wordt in den Gran Chaco in den Conchitas-sector een hevige veldslag geleverd, waarbij de Bolivianen aan de winnende hand zouden zijn. I)e Paragueesche troepen zouden 2000 man verloren hebben.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3