Heiin ml liilstiiiil. ers al hun krachten zullen inspannen van den mensch is. En wie zijn lichaam en zich tot het uiterste zullen geven lit en jong wil houden heeft steeds ge- om Waalwijk's le klasser in de Plan- volg te geven aan den natuurlijken kenland-competilie te kunnen behou- drang tot beweging. Het gezonde ka den. Tot heden hebben zich reeds 4 rakter der nieuwe sport is dan ook meermalen door geneeskundigen in het vereenigingen in de le klas welen te plaatsen en met een minimum ver schil van punten staat de vereeniging Concordia uit Borne met 71.51 punt aan den kop. Hieruit kan men dus bij voorbaat opmaken, dat de strijd van de le klas clubs vooralsnog zeer hard gaat en dat O.O.G. dus wederom voor een zware taak is gesteld. Laten wij echter hopen dat onze sympathieke vereeniging O.O.G. ook dit jaar wederom met suc ces uit hel strijdperk zal mogen tre den om zoodoende haar goeden naam op tooneelgebied te handhaven en als mede hierdoor een waardig slot te geven aan hunne uitvoering bij het 10-jarig bestaan dat de vereeniging op 27 Mei a.s. op feestelijke wijze hoopt te herdenken. Om allen in de gelegenheid te stel len een dezer uitvoeringen bij te wo nen, heeft 't Bestuur, zooals wij reeds meldden, gemeend de entree voor Za terdag op 35 cent te stellen, zoodat dus thans een ieder in de gelegenheid is een der uilvoeringen van O.O.G. te komen bijwonen. Laten wij dus hopen dat het publiek in grooten getale zal opkomen om de spelers tot nog groo teren strijd le doen aanmoedigen en al zoodoende tevens mede te werken aan het welslagen der uitvoeringen. Door een groote opkomst werkt men alsdan ook nog mede aan het streven van O.O.G. tol den opbouw van ons mooi dilettanlen-tooneelspel. Met het oog op den langen speelduur van het stuk wordt men ook beleefd verzocht tijdig aanwezig te zijn, zoodat op tijd kan worden begonnen. En thans tot slot: Opwaarts O.O.G.- ers, ten strijde, schaart u allen achter uw bekwamen leider, den heer H. van Engelen en geeft u allen voor datgene wat gij waard zijt.en dan kan het niet uitblijven of ook deze wedstrijduitvoe ring zal voor uwe vereeniging met suc ces worden bekroond. Voor verdere bijzonderheden betref fende deze uitvoeringen verwijzen wij u naar de affiches. Wandelsport. Met zeer veel genoegen hebben wij verleden week melding gemaakt van de oprichting van de eerste Waalwijk- sche Wandeisportvereeniging. De wandelsport heeft zich de laat ste jaren in een zeer grooten bloei mo gen verheugen. In alle plaatsen is de belangstelling er .voor in zeer sterke mate toegenomen, hetgeen gebleken is uit het z5ch steeds vergrootende aan tal van vereenigingen, die zich de be oefening dezer mooie sport ten doel stellen. Tot nog toe was onze plaats, die toch overigens op sportgebied een zeer prijzenswaardige' plaats inneemt, in deze ten achter gebleven. Maar toch wisten we wel dat de belangstelling voor de nieuwe tak van sport ook hier steeds groeiende was, sinds vorige ja ren enkele pioniers uit onze plaats er dapper op uit waren getrokken en zich in belangrijke wedstrijden zeer mooi hadden weten te onderscheiden. Thans heeft die belangstelling zich zoo sterk uitgebreid, dat men tot op richting van een vereeniging is kun nen overgaan, en naar wij mochten vernemen, blijkt reeds nu, weinige da gen nadat de oprichting heeft plaats gehad, dat de vereeniging levenskracht bezit. Het aantal leden blijft zich nog steeds uitbreiden. Deze enthousiaste belangstelling ver heugt ons, want de wandelsport ver dient deze ook werkelijk. Wat is spor tiever en wat is gezonder voor jonge menschen dan een fiksche wandeling, in stevigen pas, van enkele uren lang! Het loopen is en blijft nu eenmaal de natuurlijkste beweging van den mensch, ook al is het ons in het jach tende leven van onzen tijd, misschien niet snel genoeg meer. In absoluten zin zou de bewering natuurlijk niet opgaan, maar in betrekkelijken zin mogen wij wel zeggen dat het loopen vooral bij de jeugd van vandaag in on bruik is geraakt. Wie denkt er nog over om enkele honderden meters te loo pen om een boodschap t<#doen? Waar voor hebben wij dan onze fietsen, onze auto's? Een Nederlander zonder fiets is een bijna historische verschijning geworden. Voor korte jaren toen het loopen werkelijk nog in volle eer was bewaard gebleven, zou niemand er over gedacht hebben een wandelvereeniging te gaan oprichten en hij wijze van sport een duchtige wandeling te maken. Maar juist nu, nu de wandeling in het dage lij ksche leven op den achtergrond ge schoven is, wordt zij op een verheven troon gezet en gaan wij haar als sport bedrijven. Waaraan is dit typische verschijnsel toe te schrijven? Wij ineenen de oor zaak te moeten zoeken in hetgeen wij straks reeds schreven: het feit dat het licht gesteld en wij meenen te weten dat de jonge vereeniging ook hier ter plaatse de volle belangstelling der doktoren heeft. De wandelsport heeft voorts nog tal van andere voordeelen boven verschil lende andere takken van sport. Wij willen deze voordeelen hier niet in den breede uitmeten, maar wijzen er slechts op dat het zuiver sportieve, physiek ontwikkelende karakter hier sterker op den voorgrond treedt als in vele specifieke wedstrijdsporten. Want wedstrijdsport is de wandelsport niet, althans niet in dezen zin, dat de be oefenaren zich het elkander in resul taten overtreffen hebben vooropge steld. Daarom zal de wandelsport haar zuiver sportieve karakter gemakke lijker behouden dan andere sporten. Juist dit maakt haar zoo sympathiek. ij hopen dat de Waalwij ksche Wandeisportvereeniging een lang en gezond leven begonnen is. Missienaaikring Besoijen. J.l. Zondag is de ZeerEerw. heer v. d. Made geïnstalleerd als advi seur van de Besoijensche Missie- naaikring. De plechtigheid had plaats in de patronaatszaal, die tot te te pastooi mooie avonc in de hoeken bezet was. Mej. Verwiel, presidente der vereeniging heette den nieuwen pastoor in den kring welkom, waarna pater Vriens een woord van felicitatie sprak. Hierna vond een zeer geslaagde lilmverlooniiig plaats, verzorgd dooi de paters van het Missiehuis Kaatsheuvel. Onder de pauze werd een ver- loling ten hate der missie gehouden waarhij de nieuwe adviseur zoo gelukkig was den eersten prijs win nen. Met een dankwoord van v. d. Made werd de gesloten. 's Zaterdagsavonds zijn de films voor de jeugd vertoond. In- en Ihtuoer uan Schoenen. Blijkens de Maart Statisiiek bedroeg de invoer van schoenen in Maart 1934 65 604 paren (Maart 1933 9i 459 pj en in Jan - Maart 1934 141 408 p. Jan.-Mrt, 1933 196.860 paren De voornaamste invoerende landen •varen Duiischland, Gr. Briitannië en Tsjecho Slowakije. De invoer van rubberschoenen beliep in Maart 1934 133 470 (1933 533 666> en in Jan Mrt 1934 408 681 paren (1933 807 837j. Dit soort schoenwerk kwam voor namelijk uit Duitschland, België, Polen en Japan. De oh voer van schoenen beliep in Maart 1934 3167 (1933 5754) en in Jan Mn 1934 8110 (1933 17199 p Bekendmaking Door een zeer ongunstig hekend staanden man werden hij een repe- rateur van gouden en zilveren voor werpen te Botterdam horloges van het navolgende signalement aange boden 1. Een 18—karaats gouden zak horloge waarop geen merk voorkomt. Blijkens inscriptie is het horloge meermalen gerepareerd, en wel op 21 Maart 1919; 11 Mei 1928 en 18 December 1929. Van binnen staat op het uurwerk het woord Metal en op de kast het cijfer 20. Het hor loge is voorzien van zwarte cijfers. 2. Een 14—karaats gouden pols horloge voorzien van een gouden schakelsluiting. Op dit horloge slaat Cavanna Watch Swigs, terwijl daarop verder het nummer 0679438/7 voor komt witte wijzerplaat met vergulde wiizers en cijfers. 3. Een afbeelding van de wijzer plaat, welke oorspronkelijk op het horloge sub. 2 aanwezig was; deze wijzerplaat is van alluminium en voorzien van vergulde cijfers. Daar de mogelijkheid niet is uit gesloten, dat deze voorwerpen van misdrijf afkomstig zijn, verzoekt de Comm. van Politie le Afd. te Rotter dam nauwkeurige controle en even tueel bericht. Staten kieskring Heus den. De vergadering van den Staten- Kieskring Heusden gehouden op Zater dag 14 April 1934 in Hotel „Noord- Braband» te 's Bosch, stond in het teeken van de oplevende actie in onze Katholieke Staatspartij. Uitgenoodigd waren, behalve de af gevaardigden alle bestuursleden der aangesloten kiesvereenigi gen. Aan deze uitnoodiging was goed gevolg gegeven. Dr. Moller hield een zeer actueele rede over >De taak der bestuurders onzer kiesvereenigiogen in den tegenwoordi- gen tijd". Duidelijk liet de spreker uitkomen, dat de taak dezer bestuurders tegen woordig een heel andere is dan de taak zooals die vroeger werd opgenomen. Het is niet voldoende alleen bij verkie zingen eenige actie te ontwikkelen, de massa behoort politiek te worden op gevoed en onderricht. De tegenwoordige tijd eischt dat men de kiezers duidelijk maakt het hoe en waarom zij op de katholieke lijst behooren te stemmen Vooral werd door den spreker de nadruk gelegd op de noodzakelijkheid om de jongeren voor de politiek te in teresseeren. Laten de bestuurders het praktische werk aan de jongeren over laten, natuurlijk onder hun toezicht, dan kunnen zij, die toch de mannen van morgen zijn, zich inwerken en in staat worden gesteld zoo noodig de taak der ouderen over te nemen. Wanneer onze katholieke Staatspartij er niet voor zorgt te kunnen bouwen op de jongeren dan is zij onherroepelijk ten doode gedoemd. Deze goed gedocumenteerde rede liet niet na een uitstekenden indruk bij de aanwezigen achter te laten, hetgeen de Voorzitter ook in zijn dankwoord liet uitkomen. Uit de overige agenda-punten zij ver meld dat het bestuur werd opgedragen op de najaarsvergadering in September met wijzigingsvoorstellen voor het regle ment te komen en het aantal bestuurs leden van 5 op 7 te brengen. Van de rondvraag werd nog door verschillende leden gebruik gemaakt, waarna deze goed geslaagde vergadering door den Voorzitter werd gesloten. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). De A. R. J. A. Mr. Heemskerk alhier komt a.s. Vrijdagavond kwart voor acht in de zaal van den Chr. Volkshond in vergadering hijeen. Aan de orde is een onderwerp »De beginselen der R.K. Staatspartij», in te leiden door Ds. J. C. Hagen. Ds. J. C. Hagen alhj^r komt voor op een tweetal voo/het be roepen van een predikant bij de Geref. Kerk te Eindhoven. DES lila stond voor 't gewichtige, doch naar 't schijnt voor het niet zware werk te zorgen, dat het heden den kampioenstitel van zijn afdeeling DUSSEN. Hedenmiddag wordtin café de Zwaan een vergadering ge houden van burgemeesters en secre tarissen uit de gemeenten van het Land van Heusden en Altena, ten einde te komen tot instelling van een voortdurende gedachtenwisseling over de belangen der streek. Burg. Landweer van Wijk en Veen heeft daartoe het initiatief genomen. De Burgemeester van Lonneker geeft in overweging geen relaties aan te knoopen met de zgn. Bouw- en Exploi tatie Maatschappij „Alaska", Lipper- kèrkstraat No. 69 aldaar. Reeds verschillende personen zijn de dupe geworden van de handelingen van den persoon, die zich directeur noemt van die instelling. Tot voor kort oefen de hij zijn praktijken uit onder voor geven, dat hij directeur was van het assurantiehuis „Fortune". Autobotsing. Hedenmorgen had in de Groote straat een autobotsing plaats tusschen een tractor met oplegger, bestuurd door H. uit 's Bosch en een luxe wa gen von den heer W. v. D. alhier. De NIEUWKUIJK. Op Zaterdag 14 en Zondag 15 April jl. werd in den tuin van café Frans Brok door het aldaar gevestigde Kruisbooggezel— schap »De Transvaalsche Boeren», een groot nationaal concours ge ven. De uitslag was als volgt: Corps Eerste Zestallen, lste prijs »De geest des tijds» Til- >urg 83 punten. 2e prijs »De spruit wordt een hoorn» Óisterwijk 81 p. 3e prijs «Godfried van Bouillon» Vucht, 77 p. 4e prijs »De Eendracht» Waalwijk 75 p. 5e prijs »Rozenplant in 't woud» Tilburg, 75 p. 6e prijs »Oefeningin den Wijngaard» Tilburg 74 p. 7e prijs »De Jonge Batavieren» STieuwkuijk 71 punten. Corps Tweede Zestallen. le prijs «Vriendschap onderons» Óisterwijk, 70 punten. 2e prijs »God- 'ried van Bouillon» Vucht 69 punten. 3e prijs «Onderlinge Vriendschap» haarsteeg 68 punten. 4e prijs »Ro enjacht» Vlijmen, 66 punten. Het koningskruis werd behaald door H. Heikants Óisterwijk met punten. Het eerekruis door C. Vermeer Tilburg met 15 punten. De le Kampioensprijs behaalde H. Heikants Tilburg met 15punten. De 2e Kampioensprijs C. Vermeer en de 3e Kampioensprijs D.Tabbers mei 15 punten. Personeele Zestallen, lste prijs »Rozenplant in 't woud» Tilburg met 84 punten. 2e prijs »De spruit wordt een boom» Óisterwijk, met 83 punten. 3e prijs »De geest des tijds» Tilburg met 82 punten. Personeele drietallen. RAAMSDONKSVEER. De heeren W. Faro, B. A. Kramer en H. Netten werden gekozen tot Lid van het Bestuur van den Chr. Nat. Werkm. Bond alhier. De Afdeeling »Dragershulp« pas opgericht, zag haar ledental reeds hoven de 50 gestegen. GEERTRUIDENBERG. Maandag avond j.l. kwam onze stadgenoote mej. E. de Visser zoodanig met haar rijwiel te vallen dat zij een hersen schudding opliep. Geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Herhaaldelijk komt het voor dat de Bergsche jeugd het natuur schoon vernielt. Zoo werd in de afgeloopen week nog legen een opgeschoten jongen procesverbaal opgemaakt wegens vernieling, ge pleegd in het Bolwerk. Zondag wa ren er weer eenige jongens bezig steenen te gooien naar waterkipjes. Laten de ouders hun kinderen toch waarschuwen dat zij het natuur schoon trachten te behouden. Ook door de gemeente-politie zullen tegen vernieling krasse maatregelen wor den genomen. Het gemeentebestuur heeft nu gezorgd dat wij hier in Geertruiden- berg een aardig wandelpark bezitten. Laten wij dit dan ook waardeeren door ons niet builen de paden te begeven en geen papier, schillen of doozen achter te laten. Voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer hoopt Zondag a.s. des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. ST. JOACHIMSMOER. De Toc^ neelclub T. O. G. alhier vergaderde Zaterdagavond ter bespreking van reglementswijziging. Deze zal in de volgende vergadering haar beslag krijgen, nadat door het bestuur met nog 2 werkende leden een ontwerp zal zijn klaargemaakt. Samenwerking met de bestaande organisaties werd uitvoerig besproken en de wen- schelijkheid geuit de meening der andere vereenigingen te vragen. Dit jaar viert deze vereeniging haar 12'/a-jarig bestaan, een feit, dat voor haar geen enkele club heeft bereikt in ons gehucht. Op bescheiden wijze zal dit feest in de maand Juli herdacht worden. Nadat nog eenige vragen gesteld waren omtrent de circulatie van Plankenland en de in gebruik zijnde voordrachten sloot de voorzitter op de gebruikelijke wijze. De Voetbal Vereeniging Blauw- it alhier zal ter gelegenheid van haar 5-jarig bestaan een seriewed strijd uitschrijven voor 2de en 3de klas elftallen van den R. K. V. B. 4 prijzen, waaronder 2 bekers, 1 lauwertak en 1 medaille, beschikbaar gesteld. loopen de meest natuurlijke beweging laatste kreeg vrij ernstige averij. De politie onderzoekt de schuldvraag. lste prijs »De spruit wordt een boom» Óisterwijk met 42 punten. 2e prijs »De spruit wordt een boom» Óisterwijk met 42 punten. 3e prijs »Rozenplant in 't woud» Tilburg met 42 punten. Gedurende het geheele concours was er in den tuin en café Brok een gezellige drukte. Een en ander had door de goede regeling een ordelijk verloop zoodat »De Trans vaalsche Boeren» met genoegen kunnen terugzien op dit concours en het behaalde succes hiermee. Door de Voorzitter van »De Trans vaalsche Boeren» den heer W. van Engelen werden na afloop Zondag avond met een toepasselijk woord de prijzen uitgereikt. Men bleef hierna nog geruimen tijd genoegelijk bijeen. In de Zaterdag j.l. daarvob^ gehouden vergadering besloot onze liedertafel «Oefening baart Kunst» tot deelneming aan het gedurende dezen zomer te geven Zangconcoursv, te Strijp (bij Eindhoven.) Joco 1. In het patronaat ging heden de derde opvoering van Joco I voor een overdruk bezoek van dames. We willen niet in herhaling vallen door andermaal over spel, muziek en zang te oordeelen. Genoeg als wij mogen herhalen dat er genoten van 't vele, dat geboden werd. Niet het minst sloeg de toegift »De Voetbalsuporter« in. R.K. Voetbal DES. successen. Onze R.K. V.V. DES heeft Zondag kranig van zich afgebeten. Het kan heusch niet in het brein van Oranje Wit zijn opgekomen om in Kaatsheuvel bij DES een jasje te halen van 4—0. Was ons eerste elftal van den beginne af zoo in vorm geweest, dan was het geen kunst voor DES geweest om nummer een van 't ranglijstje te zijn. DES lib deed zijn groote broer na en sloeg dezelfde kleuren Oranje Wit II met 2—0. behaalde. Met niet minder dan 6—0 werd Velocitas in een fraaie strijd geslagen. De twee andere elftallen konden getuigen zijn van de successen van de overwinnaars. Zitdagen Rijksontvanger. Voor het afhalen van weggeld- kaarten zal door den Rijksontvanger gelegenheid gegeven worden dezer ter plaatse af te halen en zal hiervoor zitting worden gehouden in de achterzaal van 't gemeentehuis te Kaatsheuvel op Maanndag 23 April 1934 van 9 12 uur v.m. en van 1—4 uur n.m. Euphonia. De Soirée Amusante gegeven in de zaal van het Kon. Muziekgezel schap »Euphonia« door »The Song Singers« met medewerking van The Melodymakers, Bob Blijenberg musi cal clown en de heer Kruiselberg met partnerin was iets geheel nieuws voor Kaatsheuvel. Het zeer gevarieerde programma, specifiek cabaretwerk, viel zeer in den smaak van het niet overtalrijk publiek. Jammer voor de execu tanten, dat deze avond niet drukker bezocht was. Ze hebben getoond de kunst te verstaan op zeer beschaafde en prettige manier een avond voor iedereen te vullen. Wij hopen dit gezelschap nog eens in ons midden terug te zien. Jaarvergadering R.K. Fabrieksarbei- dersbond »St. Willibrordusa. Maandagavond hield de afdeeling Kaatsheuvel van den R.K. Fabrieks- arbeidersbond »St. Willibrordus« haar jaarvergadering. Na opening door den Voorzitter die zijn misnoegen te kennen gaf over de zeer matige opkomst, memoreerde hij in korte trekken het werk van het afgeloopen jaar. Mochten we het vorig jaar hopen, aldus de Voorzitter, dat de crisis een voor ons gunstige wending zou aannemen, het heeft niet zoo mogen zijn. Maar laat ons daarom niet pessimistisch zijn maar vol ver trouwen het nieuwe vereenigingsjaar tegemoet zien Hierna kreeg de Secretaris ge legenheid tot het uitbrengen van het jaarverslag, waaruit bleek, dat gehouden werden 4 algemeene vergaderingen en 8 fabrieksvergade- ringen. Het ledental bedroeg per 1 Januari j.l. 596 en teruggang van 41 leden, waaronder 3 door over lijden en 8 wegens royement, 11 wegens vertrek en 19 wegens uit treding. Ingeschreven werden 26 leden, zoodat er een teruggang is van 15 leden. Uit het verslag van den Penning meester bleek, dat aan contributies is ontvangen f24527.71, terwijl door de werkloozenkas werd uitgekeerd f32114.57. Voor 3 overleden leden werd f150.— uitgekeerd. De Voorzitter dankte beide functionarissen voor hun werk in het afgeloopen jaar. Daar geen candidaten gesteld waren werden de aftredende be stuursleden zonder stemming her kozen. De heer Grootswagers even eens herkozen dankte mede namens zijn collega's voor het vertrouwen in hen gesteld, de verzekering gevende ook in de komende periode naar best vermogen de zaken te zullen behartigen. Door de Plaatselijke afdeeling van de Jonge Werkman werd hierna opgevoerd het tooneelspel »Onder de Sovjetvlag«. Na ieder bedrijf bewees het applaus dat het stuk insloeg. De geestelijk adviseur sprak tol slot een ernstig woord om de beweging ook in dezen tijd trouw te blijven. De heer C. Roesten berg bracht ook namens het hoofdbestuur dank voor het moeilijke werk in het afgeloopen jaar verricht, waarna de vergadering werd gesloten. Gemeenteraadsvergadering. Openbare vergadering van den Ge meenteraad van Loon op Zand, te houden hedenavond om 7 uur, ten ge- meentehuize en zoo noodig volgende werkdagen om 7 uur. Aan de orde: 1. Vaststelling notulen. 2. Ingekomen stukken. 3. Aanbieding verslag betreffende den toestand der volkshuisvesting over 1933. 4. Benoeming Ambtenaar van den Burgerlijken Stand, ter voorzie ning in de vacature, ontstaan door het ontslag van den heer J. L. van Besouw. Op de aanbeveling komen voor de volgende heeren: 1. J. A. F. Mallens. nonooldn MaI D,t i.. .1 Jr* a zijn

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6