De Echo san het Wen PROVINCIAAL MIEUWh. Waalwijk, 25 April 1934. Jaarmarkt te Waalwijk op Donderdag 26 April. Hondenlentoonstellirig De a.s. Int. Hondententoonstelling op Zondag a.s. alhier te houden ter herdenking van 't 10-jarig bestaan der Kynologen-Vereeniging Waalwijk en Omstreken belo fft een groot succes. Bijna 200 honden zijn in geschreven en speciaal de groote rassen zijn schitterend vertegen woordigd. Wij geven hier de verdeeling der inzendingen St. Bernards 10, Duitsche Doggen 12, Greyhounds 7, Barsois 8, Sloeqi's 1, Saluki's 2, Duitsche staande 4, Whippets 4, Pointers 2, Engelsche Setter 1, Gordon Setters 3, Spaniels 16, Dashonden 6, Hollandsche Her ders 11, Belgische Herders 9, Duitsche Herders 28, Schotsche Herders 2, Bouviers 11, Keeshonden 5, Boxers 8, Poedels 1, Dobermann Pinchers 2, Airedale Terriers 6, Fox Terriers 12, Schotsche Terriers 5, Cairn Terriers 2, Malthezer 1,^ Pekingeezen 4, Duit sche dwergpinchers 5, Dwergkeesje 1, Dwergpoedels 2. Jaarvergadering Wit-Gele Kruis. Wij herinneren eraan dat de ver eeniging „He. Wit Gele Kruis' heden, avond in den Gildenbond haar jaarvergadering houdt, waarop ver schillende belangrijke punten ter bespreking zulien komen Wij sporen de leden dan ook aan de vergadering niet te verzuimen en het bestuur te steunen in zijn in deze dagen toch al zoo moeilijke taak. De sprekendeen musiceerende film. die na afloop der vergadering vertoond zal worden, belooft zeer spannend te zijn. Vervroegde Postbestelling. Naar wij vernemen zal met ingang van 15 Mei a.s. de eerste postbestelling aanmerkelijk vervroegd worden. Deze vervroeging is mogelijk doordat een speciale postbus wordt ingelegd, die 's morgens om half zes reeds hier zal arriveeren. Diocesanen Katholiekendag. Een plaatselijk comité is te Waal wijk gevormd voor den Diocesanen Katholiekendag 23—24 Juni a.s. te 's-Bosch. Het is als volgt saamgesteld Eere-leden Hoogeerw. Heer Deken N. v. Riel. Edelachtbare Heer Burgemeester E. Moonen. Mevrouw Donkers, pres. R. K. Vrouwenbond. Weled.geb. Heer J. van Iersel Holtus, R.K. Kerkbestuur. Ledens W. Eibers, Voorzitter, Wethouder. G. de Vries, Vice-voorzitter, Direct. Hoogere Burger- en Handelsschool. C. Witlox, Secretaris-Penningm. P. H. Broos, Hoofd Bijz. School v.m. Besoijen. J. van Heesbeen, Voorz. R.K. Kies- vereeniging. F. Passier, Voorz. R.K. Werk liedenvereeniging. F. Smolders, Wethouder. J. Spapens, Fabrikant. L. Slaats, R.K. Kerkbestuur St. Ant. Diploma Machine-zetter. 1.1. Zaterdagmiddag werd ter druk kerij van dit blad het examen afgenomen als Machine-zetter (afd. practisch werk). Het volledig diploma machine, zetten werd uitgereikt aan den heer N. van der Schans Thzn. alhier, werkzaam op onze drukkerij. De Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen heeft dezer dagen hare derde zetmachine aangeschaft, een Intertype B.B. met twee magazijnen. R.K. W.G.V. De heeren B. Mombers, J. van de Leur, H. Schilders en L. Aarts, leden der R.K. Waalwijksche Gymnastiek vereniging, slaagden als keurturner 2e gr. Een mooie prestatie van deze jeugdige turners waarmede wij hen en ook de W.G.V. van harte felici- teeren. Winkelsluiting. Op Zondagen 29 April en 6 Mei zullen de winkels in onze plaats geopend mogen zijn, resp. in ver band met de Hondentenloonstelling en de Sterrit naar Waalwijk. Sterrit Waalwijk. Verschenen is het keurig verzorgd programmaboekje van den Sterrit en de Vossenjacht, die op 6 Mei gehouden zullen worden. Het boekje is gevat in een artistiek verzorgd omslag, ontworpen en uitgevoerd door den heer Jac. Bergmans. Inschrijfbiljetten zijn erin opge nomen. Het is ons gebleken dat velen nog niet weten waar zij zich voor deel name kunnen aanmelden. Voor hen zij nogmaals medegedeeld, dat zij dit kunnen doen vóór 1 Mei aan het Secretariaat Markt 13. Wij hoorden dezer dagen dat alleen uit Tilburg reeds bijna 60 deelnemers hebben ingeschreven. N.V. Meubel-Industrie Waalwijk. De ter visie gelegde lijst van vor- 4 deringen in 't faillissement van de N.V. Meubel-Industrie Waalwijk *®,bevat in totaal 142 namen tot een ibedrag van f 178.105.75. Pastoor Dr. J. P. Ie Blanc. Onder de priesters, die dit jaar op 19 Mei hun 40-jarig priesterjubileum vieren, is ook pastoor Dr. J. Ie Blanc te Tilburg. Dr. Joannes Petrusle Blanc,in 1870 te Waalwijk geboren, was student en theologant aan beide Seminarieën van 't Bisdom. Hij werd na het doctoraal behaald te hebben te Leuven in 1897, professor aan het Groot Seminarie, aangezien de Hoog- Eerw. heer Mgr. Dr. G. W. J. M. van Zinnicq Bergmann druk bezig was met de voorbereidende werken tot stichting van de parochie van het H. Hart te Tilburg. Zijn gansche priesterleven, vóór tot het Pastoraat geroepen te worden, heeft hij besteed aan de vorming der toekomstige priesters van ons bisdom en velen ook in de missie. In Maart 1915 ontving hij in de prachtige promotie tot pastoor van het Goirke te Tilburg, alwaar Mgr. J. B. Bots op 3 Maart bevorens overleden was, erkenning van zijne vele verdiensten voor het bisdom. Prov. Ct. Roode Kruis. Het Bestuur van het Nederlandsche Roode Kruis, Afdeeling Waalwijk, heeft uilnoodigingen verzonden tol het bijwonen eener bijeenkomst op Woensdag 2 Mei 1934, des avonds 8 uur, in de Concertzaal »Musis Sacrum« te Waalwijk, waar aan de orde zal zijn Uiteenzetting van de bestemming en beteekenis van het Nederl. Roode Kruis, door den Legercommissaris Luit. Generaal P. J. van Munnekrede. Installatie Transportcolonne, die eenige oefeningen zal doen. Vertooning Roode Kruis-tilm. Niemand verzuime dezen hoogst belangrijken avond bij te wonen. Emmabloem-collecte. Zondag a.s. zullen alhier de be kende Emma-bloempjes worden ver kocht ten bate der t.b.c.-bestrijding. Niemand verzuime deze collecte te steunen, opdat ook dit jaar de collecte een flink bedrag aan de kas der t.b.c.-commissie zal opleveren en de ijverige collectanten met voldoe ning op hun werk kunnen terugzien. »Langs doornige Paden«. De tooneelvereen. »Ons Onderling Genoegen« alhier, gevestigd in café P. van Daelen, gaf Zaterdag en Zondag een tweetal opvoeringen van het bekende tooneelspel van Jan Grosfeld »Langs Doornige Paden«. We zijn het van »0. O. G.« goed gewoon, zoodat we met hoogge stemde verwachting naar de concert zaal »de Lindeboom« gegaan zijn en het pleit voor het spel van de amateur-tooneelisten, dat we in deze verwachtingen geenszins bedrogen werden. Integendeel, we hadden moeilijk kunnen denken dat de dillettanten de zoo uiteenloopende karakters, die in dit stuk voorkomen, zoo uitstekend zouden typeeren. Voor deze competitie—uitvoering had O.O.G. haar beste krachten op de planken gezet. En geen enkele der optredenden mogen wij onze bewondering onthouden. H. van Engelen als de oude heer Verduijn, W. Klein als Stolpers, C. Dekkers, H. Brokken en Chr. Duijvekam als de drie zoons van Verduijn en tenslotte de veteraan W. Hooff, die ook hier zijn eeuwige rol van trouwe huisknecht speelde, zij allen gaven spel te genieten, dat we voor amateurs van de bovenste plank mogen noemen. Natuurlijk waren er in het goede weer schakee ringen van beter en best. Zonder daarmede aan het spel der overigen ook maar iets te kort te doen, mogen wij hier wel in het bijzonder noemen H. van Engelen en H. Brokken, vooral de eerste, die het in zijn dubbele kwaliteit van regis seur en speler dubbel zwaar had, mogen wij hulde brengen voor het onder zijn leiding bereikte resultaat. Al was de heer van Engelen de laatste uitvoeringen zelf achter de schermen gebleven, zijn spel bleek daaronder niet in het minst geleden te hébben. In het stuk van Grosfeld heeft O.O.G. een goede keuze gedaan. Ook de afwerking viel te roemen, in het bijzonder de tooneelaan kleeding en de grimeering, die door den heer Scheefhals uit den Bosch verzorgd was. Het publiek, jammer dat 't beide avonden niet drukker was, heeft werkelijk van goed tooneel kunnen genieten. De jury heeft O.O.G. een punten tal van 71.36 toegekend, waardoor O.O.G. dus in de eerste klasse ge handhaafd blijft. K. Rosdorjf. Naar wij vernemen zal de heer K. F. Rosdorff, ontvanger der directe belastingen alhier, per 27 Juni a.s worden overgeplaatst naar Hoek van Holland. Vele Waal wij kers zullen den heer Rosdorff, die zich in de korte jaren dat hij hier was heeft doen kennen als een sympathiek, plichtsgetrouw en hulpvaardig ambtenaar, slechts zeer noode zien vertrekken. Ook voor ons blad maakte de heer Rosdorf' zich verdienstelijkmen herinnere zich zijn uiteenzettingen over acute belasting—vraagstukken in onze plaats. Onze beste wenschen bij zijn vertrek naar zijn nieuwe stand plaats. P. J. M. Sweens. Gisteren bereikte ons de dat dokter Sweens in den ouderdom van 71 jaren in 't Ziekenhuis van Joanes de Deo te 's Hertogenbosch is overleden. Dr. Sweens vestigde zich op 1 October 1891 als geneesheer in onze gemeente, terwijl hij einde Decem ber van 't zelfde jaar tot gemeente geneesheer werd benoemd. Ruim 40 jaar was hij dus als zoodanig in onze gemeente werkzaam. Wij hebben tal van malen ge legenheid gehad te wijzen op de groote verdiensten die de overledene gedurende de 40 jaren voor plaats en inwoners heeft gehad, voorwien lij dag en nacht gereed stond en aan wien hij z'n beste zorgen be steedde. Bij z'n 25-jarig en niet minder z'n 40-jarig jubileum is hij dan ook door gemeente en inwoners waardig gehuldigd. Ook op charitatief gebied was )r. Sweens in onze gemeente ver dienstelijk werkzaam als lid en voorzitter van de St. Vincentius vereeniging, terwijl hij ook vele jaren id was van 't kerkbestuur van St. Jan Baptist. Dr. Sweens was vanaf de instelling der Gezondheidscommissie in 1902 lid en voorzitter der Comissie met zetel te Waalwijk. Ontslag daaruit verzocht en verkreeg hij op 19 December 1931, zoodat ook deze 'unctie bijna 30 jaren door hem werd vervuld op een wijze boven onzen lof verheven, waardoor hij krachtig heeft medegemerkt aan de verbetering van talrijke mistoe standen op 'l gebied der Volks gezondheid. Betrekkelijk kort na z'n 40-jarig jubileum als geneesheer moest dr. Sweens zich onder behandeling stellen in 't Ziekenhuis van St. Joannes de Deo, waar hij z'n laatste levensjaren, jammer genoeg steeds onder ziekelijke omstandigheden en geplaagd door zijn kwaal, heeft doorgebracht. Bij de lijkbaar van dezen genees heer, die zooveel voor de Waal wijksche lijdende menschheid heeft gedaan, zullen zeer zeker z'n talrijke oud-patiënten en mede-ingezetenen, dankbaar gedenken wat hij voor hen heeft gedaan en geweest is en een hartelijk gebed storten voor de zielerust van hem, die een leven heeft gehad van voortdurende werk zaamheid en ongekende opoffering een aaneenschakeling van verdien stelijken arbeid voor anderen, tot zijn krachten hem begaven en tot rust dwongen. Hij ruste in vrede. nauwernood afgebrand. Sommige lucifers bleken zelfs in het geheel t j niet te zijn aangestoken. Dat is wel tijding eigenaardig, want men zou toch Moord te Waspik. I verkeerde. Het ledental dervereeni- Maandagavond is te Waspik, vlak w,as, N stationair'gebleven, bij den provincialen weg even voor Mutaties bij het P.T.T.-kantoor. De heer de Wit uit Geertruiden- berg is per 15 Mei a.s. tijdelijk werkzaam gesteld op het P.T.T.-kan toor alhier. De heer A. v. Herwijnen, schrijver op het P.T.T -kantoor, zal per October den dienst met pensioen verlaten. De heer van Herwijnen zal voor vele Waalwijkers geen onbekende zijn, daar hij dikwijls het publiek aan de loketten van het postkantoor bediende en zich daarbij een zeer hulpvaardig beambte toonde. Overgeplaatst. De Maréchaussée Ansems is over geplaatst van de brigade Apeldoorn naar de brigade Waalwijk. Federatie v. Ned. Schoenfabrikanten. A.s. Maandag 30 April des nam. ten 3 uur vergadert te Tilburg het bestuur der Federatie van Nederl. Schoenfabrikanten. Vischplant. Door de vereeniging »Het Puiloog« alhier zijn op het door haar ge pachte »Oude Maasje« een 10,000 vischjes geplant, hoofdzakelijk snoek, baars, zeelt en karper. Inbraak te v.m. Baardwijk. Zondagnacht heeft aan 't Hoogeinde te v.m. Baardwijk, in de woning van den heer II. Nieuwenhuizen, een inbraak plaats gevonden, die in een eenigszins geheimzinnig waas gehuld is. De vrouw van N. deed Maandag morgen bij den Rijksveldwachter die vlak in de buurt woont, aangifte van den diefstal. Bij het onderzoek bleek dat de inbreker(s) zich toe gang tot het huis verschaft had(den) door het opschuiven van een huis kamerraam. Ook het keukenraam bleek geopend te zijn, doch dit kon uitsluitend van binnen uit gebeurd zijn. De dieven hebben blijkbaar eens op hun gemak het huis door snuffeld, waarbij zij gemakkelijk werk hadden, daar alle laden en kasten geopend bleken te zijn. Een en ander wat van hun gading was hebben zij meegenomen. Zoo wordt vermisteen zilveren dameshorloge, een bedrag van f24.van de kas der Christelijk-Historische Kiesver- eeniging, f 6,uit de kas Chr. Werklieden vereen, en voorts nog een bedrag van f 12,van de bewoners zelf en eenige beddelakens. De dieven hadden blijkbaar een flinken voorraad peper meegebracht teneinde politiehonden af te schrik ken. Op verschillende plaatsen was tenminste peper gestrooid. Even kwistig als met de peper is mogen verwachten dat de dieven dit materiaal hebben bij zich gehad om zich wat licht te verschaffen bij hun duisteren arbeid. En dieven, die wel peper doch geen zaklantaarn meebrengen, zijn toch wel slecht in hun vak thuis. Zoo zijn er aan deze zaak nogal wat mysterieuze kanten. De politie speurt naarstig om er het volle licht op te werpen. Vermoedelijk zal de dader wel in deze buurt bekend zijn, want van een vreemde ling is het moeilijk te verwachten, dat hij een zoo onaanzienlijk huisje zou gaan »bewerken«. Jaarlijksch onderzoek Groot- Verlofgangers. Het door den lndeelingsdistrict9- commandant te 's.Hertogenbosch te louden jaarlijksch onderzoek der groot-verlofgangers van de lichtingen 1922 en 1925 zal plaat9 vinden als volgt Te Raamsdonksveer op 18 Juni voor de gemeenten Raamsdonk, 's.Grave- moer, Dongen, Sprang.Capelle, Made ca., Waspik en Geertruidenberg. Te Waalwijk op 23 Juni voor de gemeenten Waalwijk, Wijk c.a., Hedik huizen, Drunen. Heusden, Nieuwkuijk, Herpt, Eethen, Veen en Oud-Heusden. Te Woudrichem op 25 Juni o.m. voor de gemeenten Almkerk en Du9sen. Te Tilburg op 30 Juni voor de gemeente Loon-op Zand. Nieuwe zaak. De heer Th. v. d. Aa heeft aan de Grootestraat een winkel geopend in verfwaren, behangselpapieren en aanverwante artikelen. De nieuwe zaak ziet er goed uit en wat het voornaamste is, er is een keur van artikelen. Den eigenaar wenschen wij goed succes. K. J. V.-uitvoering Even wilden we nog op deze uit voering terugkomen. Opgeveerd zal worden„Tonnie" (Hoe zij was en hoe zij werd Verder zal door de districtleidster van den Bosch Mej Reintje9 een korte uiteenzetting worden gegeven van het Vrouwelijk Jeugdwerk, vervolgens wisselen reidansen, zang en declamatie elkander af. Tot slot een spreekkoor tusschen K.J.V.er9 en NiVtf-K.J.V.ers. Daar het program nog al uitgebreid is, zal stipt gehandhaafd worden de aanvang van den avond, n.l. halt acht. Ook de pauzen zullen zoo kort mogelijk worden gemaakt. f Th. Vianen. f In den ouderdom van 62 jaar over leed te Valkenburg, de heer Theo Vianen, gedelegeerd commissaris van de N.V. Limburgsch Dagb. te Heerlen De heer Vianen nam indertijd met den heer Penners de drukkerij over den heer P. C. Baijens alhier van onder de naam van fa. Penners Vianen en stichtte toen te Waalwijk ,de Noordbrabantsche Post", waarvan laatstgenoemde redacteur was. Na eenige jaren werd de heer Vianen mede eigenair van de Nieuwe Lim burgsche Koerier te Heerlen, de heer Penners stichtte een drukkerij aldaar en de drukkerij met courant alhier werd overgedragen aan den heer v. Alphen uit Rotterdam Een paar jaar later likwideerde de drukkerij en nam ons blad „de Noord brabantsche Post* over, die mede in on9 blad werd opgelost De heer Th. Vianen kwam in 1911 aan de Nieuwe Venlosche Courant, die hij van een anderdaagsch in een dagblad omzette. In 1926 ging het Limburgsch Dagblad te Heerlen aan een nieuwe combinatie over en werd de heer Vianen, die inmiddels te Valkenburg was gaan wonen, gedelegeerd commissaris. Nieuwe R.H.B.S. te Tilburg geopend. Mr. dr. Vonk de Both, burgemeester van Tilburg, heeft Vrijdag namens het college van B. en W. de nieuwe R H. B S. aan de Ringbaan-Oost officieel overgedragen aan het Rijk. Bij deze plechtigheid waren o.m. tegenwoordig mr. P. Marchant, minister van Onderwijs, Kunsten en Weten schappen, de Éer9te Kamerleden P W. de Jong, H. M J. Blomjou9, mgr. dr. Th. J Goossen9 Minister Marchant hield een rede. Er tusschen uit. Sinds 1.1. Donderdag was uit onze plaats verdwenen de beer J. R. uit de St. Crispijnstraat. Men vermoedde dat hij in de richting Rotterdam gegaan was en de politie zocht dan ook in die richting. Echter zonder resultaat. Hedenmorgen heeft R. zich aan gemeld op het politiebureau te 's Bosch, waar hij de mededeeling deed dat hij oplichting gepleegd had. R. zal naar Waalwijk worden overgebracht. van Waterschap »de Binnenpolder Besoijen Gistermorgen vergaderden de 9tem gerechtigde ingelanden van het water der schap .de Binnenpolder van Besoijen" in café v. d. Meijs, Buiten het bestuur was geen enkele ingelande vertegen woordigd. De rekening 1931—32 werd conform ontwerp vastgesteld op f3083 86 in ontvangsten en f798 11 in uitgaven, met een batig slot van f2285.75. café „Het Middenhuis", een moord gepleegd op den 72-jarigen J Kools, gewoond hebbende Benedenkerk A 72 te Waspik. Wij hebben daaromtrent de volgende bulletins verspreid Dinsdagmorgen ontdekte de land bouwer H, Nouwens dat in de zijtak van het Zuidcrafwateringskanaal, een tiental meters vanaf den provincialen weg, een lijk lag waarvan een klein gedeelte boven den waterspiegel uit. stak. Onmiddellijk waarschuwde hij de gemeente.politie. Veldwachter de Moor was spoedig aanwezig en haalde het lijk uit het water op. Het bleek te zijn de 72-jarige Joh. Kools, een alleenwonend man, die wat eenzelvig was en de gewoonte had vooral de9 avonds zijn wa idelirgen aan te vangen. Maandagavond was hij om 6 uur in Waalwijk op familiebezoek en i9 hij te voet naar Waspik gegaan, waar hij tot ongeveer elf uur in café iet Middenhuis gezeten heeft. Men had hier echter niets bijzonders aan hem gemerkt, hij had hier gewoon met de bezoekers zitten praten. Het wa9 een kalme man, die nooit ruzie zocht. Een oogenblik werd gedacht aan een mogelijk ongeluk waarbij de man door de duisternis misleid zou zijn te water geraakt, maar dit idee werd direct losgelaten toen bleek dat het lijk een zeer diepe snede in den hals bad, die volgens verklaring van Dr Mouwen onmogelijk door den man zelf kon zijn toegebracht. Op de weide achter het schuurtje van de Wed De Bont, een tiental meters vanaf de vindingsplaat9, werd een bloedplas aangetroffen. Men vermoedt daarom dat K. door zijn aanvaller(s) hierheen gebracht is en dat hem daar den doo- delijken steek is toegebracht. Uit de bloedsporen blijkt dat het lijk daarna naar het kanaaltje gesleept is. De maréchaussée van de brigade Waalwijk heeft de zaak in onderzoek Omtrent de beweegredenen en de dader(9) tast men nog volkomen in het duister. Dinsdagmiddag arriveerde 'tparket uit den Bo9ch en werd 't lijk overge bracht naar 't gemeentehuis, waar justitie en politie het onderzoek met kracht voortzetten. Verschillende per sonen werden verhoord en wij ver namen dat een hunner die des avonds met hem in 't café had vertoefd, is opgesloten. Dinsdagavond arriveerde de politie, scheikundige dr. van Ledden Hulsebo9 Als vermoedelijke dader van den moord is aangehouden de 30 jarige arbeider P. van O te Sprang Capelle De verdachte heeft nog geen bekentenis afgelegd, doch er zijn sterke aanwij zingen tegen hem Hij is Maandag avond met K, tesamen uit het café vertrokken en is reed9 Dinsdagochtenc half zeven op de plaats van den moord wezen kijken, waar hij door buren gezien is. Het is gebleken dat bloed spatten op zijn kleeren voorkwamen die nader onderzocht worden Het mes waarmede de moord begaan is, is nog niet gevonden. Omtrent de drijfveer tot de daad is nog niet9 bekend. De verdachte zal ter beschikking van den Officier van Justitie gestelc worden Hij is voorloopig opgesloten in het politie.bureau te Waalwijk. Een belangrijke vondst bij hel prae historisch onderzoek te Best Wij ontvingen van den heer Karei Azijnman, conservator van het Centraal Noord-Brabantsch Museum te 's Her. togenbosch de volgende mededeeling Zaterdag j 1. is een uiterst zeldzame vondst gedaan, een formidabele urn, waarvan de hoogte een meter i9 Waarschijnlijk een unicum in Neder land Over eenige dagen hopen wij mede- deelingen te kunnen doen over even- tueelen inhoud, aard en ouderdom. Teneinde de opgraving ongestoord te kunnen voortzetten, zullen ter plaatse geen bezoekers meer worden ontvangen, tenzij voorzien van een schriftelijke permissie van het bestuur het Prov. Genootschap voor Kunsten en Wetenschappen in Noord.Brabant. DRUNEN. Door den landbouwer A. KnippelsBeaard zijn deze week de eerste aardbeien aan de Veiling- vereen. »De Langstraat» geleverd. De heer Jo de Hart alhier slaagde Zondag te 's Bosch voor het examen Keurkorps-turnen 2e graad. Dit is een mooie prestatie, waarmede wij den geslaagde en de vereeniging S.H.J. van harteTeliciteeren. Zondagmiddag hield de pas opgerichte varkensfok vereeniging, onderafdeeling van den Boerenbond, een vergadering in de zaal van de Meisjescongregatie. Aangekocht zijn om te beginnen 30 groot Yorkshire stamboekvarkens en een fokbeer. Door het bestuur werd voorgesteld om subsidie aan te vragen bij den Boerenbond, de Boerenleenbank en de Gemeente, waarmede de vergade ring accoord ging. Hierna sluiting. V SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Onder leiding van haar 2e voor zitter de heer G. J. v. Willigenburg kwam j.l. Maandagavond de Scbool- vereen. voor Chr. Volksonderwijs in haar 28e jaarvergadering bijeen. Ook het finantieel verslag, uitge bracht. door den penningmeester dhr. C. B. Timmermans gaf reden tot dank. Door de commissie van onderzoek, bestaande uit de heeren A. Smits en Arn. Hoevenaars, werd verslag uitgebracht, waaruit bleek dat boeken en bescheiden in orde waren bevonden. Verder kwam de bestuursverkie zing ter tafel. Aan de beurt van aftreding waren de heeren W. N. Kuijsten en G. Janson Fzn. Herkozen werd dhr. W. N. Kuijsten en in de vacature Janson werd benoemd dhr. J. W. B. v. Schuppen. Dhr. Kuijsten nam onder dankzegging zijn her benoeming aan. Daar dhr. v. Schup- )en niet ter vergadering aanwezig was zou deze met zijn benoeming in kennis worden gesteld. Na de rondvraag sloot de voor zitter op gebruikelijke wijze, waarna dhr. Dees eindigde met dankgebed. DUSSEN De heer J. V. had het ongeluk bij het houthakken, door dat plotseling het kapmes uitgleed, in zijn knie te slaan. Naast een uitwendige blessure bekwam hij ook een lichte inwendige kneuzing. In een alhier gehouden ver gadering is opgericht een vereeniging van burgemeesters en secretarissen in 't Land van Heusden en Altena. In het voorloopig bestuur werden gekozen de heeren C. J. Snijders, burgemeester van Dussen, en Chr. van Rijswijk, gemeente—secretaris van Woudrichem. Op 25 April a.s. zal in Hotel Koppelpaarden des avonds 7 uur een buitengewone ledenvergadering gehouden worden van den N.C.B. afd. Dussen. De heer van Unnink zal op deze vergadering spreken over de eventueele totstandkoming van een collectief arbeidscontract in deze gemeente. Genoemde spreker is een afgevaardigde van den R.K. Land- arbeidersbond. De arbeider I). v. d. PI. had bij het griendhakken het ongeluk zijn linkerwijsvinger bijna geheel af te hakken. Directe hulp van dokter v. Vuuren moest worden ingeroepen. De vrouw van wethouder v. d. Pluijm, die bij tuin werkzaamheden een ernstige bloedvergiftiging opliep, maakt het thans weer vrij goed. De behandeling geschiedt door Dr. v. Vuuren en haar toestand is vooruit gaande. DUSSEN. Afgekondigd is in Staats blad no. 140 het besluit van den lOJen April 1934, houdende beschikking op de beroepen, ingesteld door lo. J. J. van den Berg en 19 andere ouders of verzorgers van kinderen, die de open bare lagere school A. 49, te Dussen, bezoeken; en 2e. den raad der ge meente Dussen, tegen het besluit van Gedeputeerde Staten van Noord- Brabant van 4 October 1933, waarbij bevolen, le dat met ingang van 1 Mei 1934 een gemeenschappelijke regeling tusschen de gemeenten Dussen en Eethen wordt vastgesteld aangaande de toelating van kinderen uit de eerstgenoemde gemeente op de open bare lagere school te Meeuwen der laatslgenoemde gemeente; 2o. dat met ingang van 1 Mei 1934 de openbare lagere school te Dussen, A no. 49, wordt opgeheven. Bij het besluit van de Kroon werden de beroepen afgewezen. Tijdens het prijsschieten op de Bazaar ten bate van het Crisis.Comité, liep mej. K. plotseling in een der banen, terwijl de heer S. juist zijn buks aftrok Mej. K kreeg 't kogeltje waarmede de buks geladen was, achter haar oor en 't drong in het hoofd. Zij werd direct naar den Bosch ver voerd. Den schutter treft geen schuld. LOON-OP ZAND. NadatZaterd.g namiddag de prestaties der leerlingen van de vakschool door een keurings commissie aan een examen waren onderworpen, had Zondagmiddag te 12 uur de opening plaats van de ten- toonstelling Bij deze opening waren tegenwoordig pastoor Schoenmakers, wethouder van Lier, de schoemakers- patroons ter plaatse, het bestuur der R.K. Vakvereeniging op wier initiatief het vakonderwijs tot stand kwam, be nevens zeer vele belargstellenden uit Loon op Zand en daarbuiten. Ver schillende autoriteiten voerden het woord. SPORT. en gebed opende de voorzitter deze ne^Pj}aan(,agmorfien Cn de dagbladen matig bezochte jaarvergadering en b sprak vervolgens een woord van welkom, daarbij tevens wijzend op dus De begrooting 1934—35 werd vast-dg weldaden Gods welke ook op dit gesteld op een totaal van f 3331.75 terrejn Qns tegen komen, men geweest met lucifers. Ontelbare: Het bestuur werd gemachtigd tot }ezing der notulen werd door! roode stokjes waren door het huis uitvoering van werken in eigen beheer. jjen secretaris dhr. W. J. Nieuwen- voorraad gestrooid en merkwaardig genoeg Het bestuurslid D. Loeff werd met buizen verslag uitgebracht, waaruit was bij allen slechts den kop ter- bijna algemeene stemmen herkozen, bleek dat de school in goede conditie De Registers voor de Omzetbelasting zijn bij ons In Waalwijksche Stoom drukkerij Antooo TJeJen. No. 34. Woensdag 25 April 1934. 57e Jrg. TWEEDE 13 LAD. is WIELRENNEN. Zondag 1.1. werd onder groote belang stelling de nieuwe wielerbaan alhier in gebruik genomen, de voor rekening van den heer G. Kroot door dhr. den Teuling gebouwde beton-baan, waarover wij reeds meermalen schreven en die in elk opzicht uitstekend blijkt te voldoen. Wy feliciteeren den eigenaar gaarne met deze nieuwe onderneming, niet twij felende of hij zal succes hebben met dit bewijs van durf en energie. Niet mindei- is het voor de Wielerclub „Dc Zwalu wen" een groote voldoening te kunnen beschikken over een dergelijke baan. Moge zij ook strekken tot belang van Waalwijk en daaraan behoeven we niet le twijfelen, waar da rennerssport tegen woordig zeker het vreemdelingenverkeer op de eerste plaats in de hand werkt. Aller steun en medewerking, zoowel van de renners als van het publiek mag dus hier verwacht worden, tenteer daar de baan aan alle eischen voldoet en uit stekend geoutilleerd is. officieele opening der baan L_o Wat de officieele opening Met de lezing van Ps. 111 onberijmd betreft, hier bleek een misverstand in cn loch schreven niet minder dan bestuur van Waalwyks Belang „dat het had toe-

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5