KENUIIIlIfi „WILHELMINA" DRUKWERK STEEDS TEVREDEN STEEDS HET GOEDKOOPST N.V. STOOMERIJ-VERVERIJ TILBURG. OP ELK GEBIED Kaas verkrijgbaar dat extra kosten mee, die we niet hebben als we de bebouwing aan den Parallelweg laten voortgaan, zoodat daarvan een gesloten geheel gemaakt wordt. I)e heer Roxs vraagt of er nog geen kans bestaat dat de tram uit de Grootestraat verdwijnt. De Voorzitter zegt dat daarover al zoo herhaaldelijk gesproken is. Deeenige mogelijkheid bestaat hierin dat deze lijn zou worden opgeheven Omlegging der lijn zou, met het oog op de hooge kosten, in dezen tijd nu de trams toch al zoo'n kwijnend bestaan lijden, niet te verantwoorden zijn. De beer Spapens meent dat het voor de neringdoenden in de ge mecnte veel heter zou zijn als het snelverkeer door de Grootestraat bleef dan dat het wordt omgelegd langs den Parallelweg. De Voorzitter vreest dat dan over 25 jaar de bevolking grootendeels uit kreupelen en andere slachtoffers van het snelverkeer zal bestaan. Spreker somt de moeilijkheden op die zich voordoen om aan de gemaakte be merkingen inzake het industrieter rein achter Besoijen tegemoet te komen. Zou men het aanhouden tot de volgende vergadering, dan wordt de procedure weer een maand langer gerekt, want na goedkeuring dooi den raad moet het plan nog een maand ter inzage liggen. Zou de raad het vanavond goedkeuren, dan gaat het weer niet aan om in de volgende vergadering nog met be merkingen aan te komen. De eenige mogelijkheid is dat de raadsleden er vanavond hun goedkeu ing aan hechten en een ander ingezetene niet-raadslid er toe bewegen om de door hen geopperde bezwaren ge durende den daarvoor gestelden termijn in te dienen. Dan komen deze bezwaren in de volgende ver gadering toch ter sprake en de pro cedure kan voortgang hebben. De beer Passier voelt niet veel voor bet ideeEen ander te vragen om bezwaren in te dienen tegen wat men eerst mede goedkeurt. De Voorzitter zegt, dat een lid dat tegen stemt in de volgende vergade ring ook nog met zijn bezwaren naar voren kan komen en dan behoeft de zaak intusschen weer geen maand te traineeren. Wethouder Eibers meent dat men zich alleen mag afvragen wat het zwaarst weegt en het meest in het belang van de gemeente is. Moet men voor die circa 25 woningen die er zouden kunnen gebouwd worden langsden Parallelweg achter Besoijen de gelegenheid voorbij laten gaan om een zeer aantrekkelijk gelegen fabrieksterrein te krijgen, dat een prikkel voor vestiging van nieuwe Daarvoor moet kunnen brengen. De heer v. d. Waerden merkt op dat er altijd maar weer over Besoijen en Baardwijk wordt gesproken, doch er bestaat maar een Groot-Waalwijk meer, of noem het dan Waalwijk Oost en WaalwijkWest. De Voorzitter zegt dat hij daarop al 10 jaar gewerkt beeft, maar er blijft nog altijd een merkbaar ver schil tusschen de volksaard dezer vroegere gemeenten en die van Oud- Waalwijk. Mogelijk helpt hel weer iets als dit nog eens in openbare vergadering naar voren is gebracht. Weth. Smolders wijst op de voor de toekomst geprojecteerde straat tusschen Kerkstraat en Besoijensche- slraat waardoor, zoodra behoefte daaraan blijkt, er voldoende bouw- gelegenheid aanwezig zal zijn als men zoo graag aldaar gevestigd wil zijn. Verplaatsing van het industrie terrein naar den Parallelweg achter Baardwijk, ten Oosten van de Put straat acht spr. niet aan te bevelen omdat men dan bet idee van het vormen van een centrum, waarop dit plan is gebouwd, prijs geeft. De heer Klijberg vindt het veel logischer dat fabrieksterreinen huiten het centrum worden geprojecteerd. De heer Spapens vraagt of iemand die hier een fabriek wil bouwen voortaan gebonden zal zijn aan het terrein dat in het plan als fabrieks terrein staat aangegeven. De Voorzitter beaamt zulks, doch zegt dat op de terreinen die buiten dit plan vallen, bijv. ten Zuiden van den Spoorweg, altijd nog gebouwd zou kunnen worden. De Voorzitter meent tenslotte dat er lang genoeg van gedachten is gewisseld over deze kwestie en zal in omvraag brengen of men het industrie—terrein achter Besoijen langs den Parallelweg wil hand haven of dit voor bouwterrein be stemmen. Vóór handhaven van 't ontwerp stemden de heeren Roxs, Smolders, Eibers, v. Driel, v. d. Geld en v. d. Waerden. Tegen de heeren Passier, Spapens, Spijkerman en Klijberg. De heer v. d. Waerden wilde aanvankelijk blanco stemmen, het geen de Voorzitter niet kon toestaan. Zijn stem gaf tenslotte de meerder heid aan het ontworpen plan. 10. Nadere bespreking van het door den gemeentebouwkundige uitgebracht rapport inzake ver betering van wegen. De Voorzitter zegt dat er een industrie kan zijn men een offertje nadere bespreking heeft plaats gehad tusschen de commissie uit den raac en wethouder Eibers, den gemeente- bouwkundige en den gemeente secretaris. Na breedvoerige gedachte wisseling heeft de commissie het voorgestelde in het rapport als juist erkend. De heer Klijberg, lid der commissie bevestigt zulks. De commissie heeft de conclusie getrokken dat de wijze van wegenverbetering en onderhoud, die thans gevolgd wordt, voor het oogenblik voor de gemeente het goedkoopst is. Wel heeft de commissie in overweging gegeven om zoodra de financieele vooruitzichten voor de gemeente verbeteren de bestrating van de Putstraat ernstig onder het oog te zien. Het rapport wordt hierna goedge keurd. De Voorzitter doet nog mede- deeling van enkele nagekomen adres sen aan den raad De heer van Zeist wil aan het Westeinde te Besoijen woningen bouwen, doch naar gebleken is, is een strook van het terrein eigendom van de gemeente, ofschoon hij het steeds als zijn eigendom heeft be schouwd, Zonder zijn rechten prijs te geven, indien hij die mocht hebben wil de heer van Zeist bedoelde strook ter diepte van 2'/2 Meter en met een frontbreedte van 12'/a Meter wel van de gemeente koopen. B. en W. stellen voor die strook voor f5,— af te staan. De gemeente heeft er niets aan en adressant heeft heeft het steeds als eigendom be schouwt en gebruikt. Hij bouwt dan in de rooilijn waarbij hij nog l'/2 M. van zijn terrein verliest. Met algemeene stemmen wordt dit goedgekeurd. Schrijven van de streekplan—com missie de Meijerij dat de gemeenten Dongen en Ravensteijn zich voor het lidmaatschap hebben aangemeld. De raad heeft hiertegen geen be zwaar. Verzoek van den heer Millenaar om vergoeding van reiskosten voor zijn kind dat de school voor buiten gewoon lager onderwijs te 's Bosch bezoekt. Aanvankelijk was dit verzoek aan B. en W. gericht, die het hebben afgewezen op grond dat adressants inkomen niet van dien aard is dat lij deze kosten niet zou kunnen jetalen. Om dezelfde redenen advi- seeren B. en W. ook den raad om dit verzoek af te wijzen. Na nog eenige toelichting op enkele vragen dienaangaande besluit de raad afwijzend te beschikken. Hierna sluiting. CORRESPONDENTIE. Brief uit de Drunensche Haai door omstandigheden te laat ontvangen. MARKTBERICHT. Waalwijk, 26 April Varkens f 9 f 12.— Eieren 2—2cent. 1934 AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag5'/4—0'/3 u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/219 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15-8.30 uur en 8.4510 uur. W.C.B. - Vrijdag van ö1^—8 uur inkorven Vilvoorde. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertal'el «Oefening en Vermaak». «Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». GEMENGD NIEUWS. Het Onnes—proces. Naar de Telegraaf verneemt kan het nog geruimen tijd duren alvorens de gesplitste zaken van het Onnes proces weer aan de orde komen. De zaken tegen Koning, Witbraad, Mees Gerritsen en Biesing, die van de verhuizers Maag, Van Binsbergen en Grotjohan en de zaak-Johanknegt worden eerst voortgezet als tot in hoogste instantie de beslissing is ge. vallen in de zaak van Onnes. Immers zijn deze verdachten allen beschuldigd van medeplichtigheid aan het misdrijf: oplichting der verzeke. ringsmaatschappijen. Wordt de hoofd- dader vrijgesproken, dan vervalt de aanklacht tegen de medeplichtigen. j Familiedrama's. Een jonge vrouw te Berson heeft achtereenvolgens haar man en kind doodgeschoten en tenslotte zelfmoord gepleegd, nadat zij de hoeve van haar schoonmoeder in brand had gestoken. j Een inwoner van het dorp Paimont heeft in een vlaag van waanzin zijn moeder, zwager en zuster doodge schoten en een kind van vijf jaar gewond. De moordenaar schoot ook op de gendarmes, van wie een ern j stig gewond is. Men heeft den onge lukkige nog niet kunnen arresteeren. Vier Fransche zeelieden verdronken te Rotterdam. In de Waalhaven te Rotterdam heeft zich Woensdagmiddag en. drama afgespeeld dat aan vier Frae- sche zeelieden het leven heeft gekost Een sloep waarin negen leden van de bemanning van het Fransche stoomschip »Deputé Pierre Guijot« zaten, is nabij paal 71 gekapseisd waardoor allen te water geraakten. Vijf menschen wisten zich te redden maar moesten lijdelijk toezien dat hun vier kameraden in de diepte verdwenen. Hun lijken zijn kort daarna opgehaald. HOOFDPIJN VERSTOORD FAMILIEGELUK Nu weergvroolijk en opgewekt. „Ik ben getrouwd en moeder van twee kinderen. Stumperdsals ze van school thuis kwamen moesten ze altijd erg stil zijn vanwege mijn gevoelig hoofd. Ik leed voortdurend heel erg aan hoofdpijn en zenuw achtigheid. Ik probeerde allerlei medicijnen, maar niets hielp me inderdaad werd het steeds erger. Het minste geluid kon ik niet meer verdragen. Drie jaar geleden begon ik voor 't eerst Kruschen Salts te gebruiken. Nu kan ik weer werken en ben altijd opgeruimd en vroolijk. Verscheidene menschen lachten me uit toen ik hun vertelde wat ik ging innemen zelfs mijn eigen zuster maar toen ze zagen hoe ik ver anderd was, waren ze verstomd en nu nemen ze zelf ook Kruschen Salts. Ik heb het honderden menschen aanbevolen gedurende de laatste jaren, want ik vind het een prachtig middel, vooral voor vrouweh als ik zelf, tusschen de 40 en 50. Het is een wonder. Ik neem Kruschen 's morgens in mijn eerste kop thee en zou het nooit willen missen. Onlangs heb ik eens een tijd lang geen Kruschen gehad en ik was dezelfde vrouw niet meer". Mevr. M. I). te L. Zoovele kwalen waaraan men lijdt en hoofdpijn is wel de meest voorkomende klacht kunnen meestal worden teruggebracht tot één en dezelfde oorzaaktraagheid der inwendige organen. Wanneer de afvoerorganen onvoldoende werken, blijven steeds afvalstoffen in bet lichaam achter, welke het bloed onzuiver maken en de algeheelege. zondbeidstoestand kunnen schaden. De »kleine dagelijksche dosis« Kru schen Salts zal uw afvoerorganen tot betere werking aansporen en zoodoende steeds inwendig zuiver ïouden. Kruschen Salts zal u naar ichaam en geest verfrisschen en verjongen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de ilesch zoowel als op de buitenverpakking de naam 4owntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt Tragisch ongeluk bij Heemslede. Gisteravond omstreeks acht uur is de automobilist Weers, Regen- tesselaan te Haarlem, in de Leid- schevaart onder Heemstede ver dronken, toen hij zich bij een Doging om water te scheppen voor den radialeur van zijn auto, te ver voorover had gebogen, waardoor lij in het water is terecht gekomen, loewel het dreggen van de Heem- steedsche politie aanvankelijk geen succes had, is het lijk hedenmorgen negen uur uit de vaart opgehaald. Doodvonnis voor een dronken chauffeur Naar uit Moskou gemeld wordt is te Tiflis de Russische chauffeur <arnantsjof, die in beschonken toe stand met zijn auto een voorbij ganger overreed en doodde, ter dood veroordeeld. De autoriteiten weigerden gratie. 4et vonnis is reeds voltrokken. Auto tegen boom en in brand. Op den Breedeweg onder de ge meente Zevenhuizen is een auto tegen een boom gereden en in brand geraakt. De twee inzittenden be kwamen zware brandwonden en andere kwetsuren.' Hun toestand is ernstig. AGENDA. WAALWIJK. Liederlafel Oefening en Vermaak. Deze week GEEN repetitie. Zaterdag, Zondag, Maandag, R.D.B.- Theater »Polly, het Circusmeisje» en »Geld is niet alles». Zaterdag en Zondag, Luxor Bioscoop, »Opgepast, de huzaren komen». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames Iv. en V. Gymnastieklokaal O.S. Woensdag 78.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. BINNENLAND. Dr.Colijn over het 60-millioen-plan. Minister Colijn heeft in de Tweede Kamer uitvoerig de denkbeelden der Regeering inzake het 60 millioen-plan toegelicht. De Regeering stelt zich voor hiermede het normale bedrijfsleven en de loonen te beïnvloeden, terwijl zij hoopt de ,huren te |kunnen doen dalen. Het denkbeeld van een industriebank wees de heer Colijn van de hand. Het 60 millioenenplan in de Tweede Kamer. In de Tweede Kamer zijn de be sprekingen aangevangen voor het groote werkverruimingsplan, waarvoor 60 millioen zal worden geleend. Er zijn zeer vele sprekers en de debatten hebben veel overeenkomst, met alge meene beschouwing over het regee- ringsbeleid. Dagelijksche vlieg dienst op Indië? Directeur A. Plesman van de K.L.M. die na een bijzonder snelle vlucht uit Indië op Schiphol arriveerde, was vol enthousiasme over de nieuwe mogelijkheden, die hij voor de Indië. lijn zag. „Zoo spoedig mogelijk moeten wij zien te komen tot twee diensten per week, omdat mij duidelijk de behoefte daartoe is gebleken" zoo deelde hij aan de Telegraaf mede. .En wanneer dan de diensten van .Imperial Airways" en .Air France" in goede harmonie en verstandige samenwerking worden georganiseerd, komt het zoover, dat wij zes dagen per week naar het Oosten kunnen vertrekken, wat beteekent buiten den Zondag een dagelijkschen dienst! En daar moet het beslist heen". Na zijn onderhoud met Mussolini is de dienst AmsterdamMilaan per K.L M., dien men in Juni 1935 hoopt te openen, verzekerd. Afscheidsgroet aan Kon. Emma. Van de inzameling voor een af scheidsgroet aan de Koningin-Moeder onder de Nederlandsche vrouwen is bijna f9700 overgebleven, dat aan Oranje Nassau Oord zal worden af. gedragen. De Nederlandsche centrale vereeni- ging tot bestrijding van de tuberculose zal pogingen doen om een blijvenr aandenken aan de Koningin-Moeded waartoe het geheele Nederlandsche volk kan bijdragen, tot stand te brengen. Dr. Abrahams en »Trein 8.28«. Door Dr. Abrahams en zijn vrouw is een brief gericht aan het bestuur van „Trein 8.28" waarin hij mede deelt, dat zij de vereeniging per 1 Mei a.s. vaarwel zeggen. ADVERTENTlëN. GOEDKOOP ETEN. belegen 10 cent per pond, uit sluitend met de heele, weegt omstreeks 14 pond wordt toegezonden. De duurste Volvette Kaas met rijksmerk 18 cent per pond. Zeer geschikt voor winkeliers en venters. De Kaaskeizer, 1). HOEDEMAKERS, Grossier in Kaas, Plantsoen, - 's Bosch. De Burgemeester der ge meente WAALWIJK brengt ter openbare kennis, dat a. het ontwerp van een plan van uitbreiding voor die gemeente, b. het ontwerp van bebouwings voorschriften, waarbij de bestemming van de in be doeld plan van uitbreiding begrepen gronden nader wordt omschreven, ingevolge het bepaalde in de artikelen 37 en 39 der Woning wet gedurende 4 weken en wel vanaf 30 April 1934- voor een ieder ter inzage zullen worden nedergelegd ter gemeentesecre tarie in bet raadhuis en dat belanghebbenden de bezwaren, die zij daartegen mochten heb ben, gedurende dien termijn bij den Gemeenteraad kunnen in dienen. Waalwijk, 28 April 193'r. De Burgemeester, E. MOON EN. BENT BIJ DE EENIGE PRIJZEN! Stoomen Verven Colbertcostuum 2.50 4.50 Demi-saizon 2.50 3.75 Regenjas incl. waterpr. 2.75 3.75 Winterjas 3.00 4.50 Mantels 2.25 3.00 Japonnen vanaf 1.75 2.50 Depot voor WaalwijkSigarenmagazijn Wed. Th. C. PULLES, Grootestraat 247. Depót voor Baardwijk: Mej. C. BURMANJE, Hoogeinde 8. Depót voor Drunen: Wed. J. BROK, Manufacturen. Depót voor Kaatsheuvel: v. AMELSFOORT, Gasthuisstraat. Dat wij hierin iets presleeren, getuigen de vele schitterende recensies uit vakbladen en particuliere brieven welke wij tot nu toe ontvingen. Laat dit een aansporing voor U zijn om voortaan Uw drukwerk bij ons te laten vervaardigen. U is dan verzekerd, dat Uw drukwerk den toets der critiek kan doorstaan. DE DRUKKERS VOOR HET BETERE WERK 'KT - Ui^JU.iUMlLI^OPlgPSMWB—WMMWMWVCJPP——W»

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 12