MOTORBAL in Musis Sacrum Victoria-Band H, de Bont-v. Huiten BEZOEKT Zondag 6 Mei het gezellige met uitreiking der STER RIT- en VOSSENJACHTPRIJZEN. Entrée f 1— AANVANG 8 UUR Heer en Dame f 1.50 incl. belasting. I)e jubilaris bekleedt momenteel nog de functie van president-commissaris dezer N.V. LUXOR-BIOSCOOP. Vrouwen achter tralies. Het prachtige filmwerk dat deze week in de Luxor vertoond wordt, ver dient een bijzondere belangstelling van eenieder die zich maar iets voor de film interesseert. De film „Vrouwen achter tralies" staat op een bijzonder hoog peil, vooral door het schitteren de spel van Silvia Sidney en Wynne Gibson. Deze heide filmsterren zijn geen onbekenden voor de bezoekers der Luxor en meermalen kon men hen bewonderen om hun hoogstaande film kunst. De inhoud van de film, welke de tragedie van twee onschuldig ter dood veroordeelden verhaalt is als volgt: Toen de nieuwe officier van Justitie, Lauson, het kantoor van zijn voorgan ger betrok, was detectieve Hartmann de eenige van den' staf die niet ontsla gen werd. Toen deze opdracht kreeg om een gevreesd bendeleider „Kid Athens" te arresteeren, gaat l^ij dezen echter waarschuwen om zoo spoedig mogelijk de stad te verlaten, wijl hij anders de kans oploopt gevangen ge nomen te worden. Kid Athens, die het gevaar van langer in de stad te blij ven, inziet, gaat alvorens deze te ver laten afscheid nemen van Kathleen Horm, een bloemenverkoopster, die thans echter te kennen geeft niets meer met hem te maken te willen heb ben. Een maand later stapt Kid wederom den bloemenwinkel binnen om dan van een ander meisje te vernemen dat Kathleen dien dag juist getrouwd is met een ingenieur. Vol woede begeeft zich Kid naar haar woning en als hij kans ziet bin nen te sluipen komt juist een politie agent om te informeeren of Kid hier soms een schuilplaats gevonden heeft. Zich ontdekt wanende, schiet Kid den politieagent neer en weet door mede werking van detectieve Hartman de schuld op Kathleen en haar man te werpen, Hiervoor worden beiden ter dood veroordeeld, doch op den dag der terechtstelling wordt Juin onschuld volkomen bewezen, waardoor Kid en Hartmann hun gerechte straf niet ont gaan. i Und wer kiïsst mich R.D.B.-Theater. Felix Bressart verschijnt weer eens ten tooneele, thans in de oer-komi- sche amusementsfilm »Und wer küsst mich?» De bekende komiek speelt hier de rol van theater-directeur, en dan nog wel van een theater-directeur, die in financieele moeilijkheden zit. Maar hij is vindingrijk, en weet een on verwachte kennismaking van een zijner artistes met een rijken bankier uit te buiten om den laatste voor zijn bedrijf te intresseeren. In het begin schijnt dat alles van een leien dakje te loopen, maar dan komt er achterdocht. Is de bankier wel ban kier of is hij slechts een kranten man De recherche wordt in de zaak gemoeid en we maken allerlei dolle, kluchtige scènes mee, die den bezoeker zullen doen schudden van het lachen. Totdat het slot een wer kelijk verrassende oplossing brengt van de ingewikkelde situatie, en het geval, zooals een goede amusements film betaamd, op een happy end uitloopt. Behalve Felix Bressart spelen in deze klucht mee G. Alexander, Marion Taal en talrijke andere sterren. De pittige muziek is van Franz Grothe. Ned. Herv. Kerk te Waalwijk. Wegens de bevestiging van nieuwe lidmaten in Waalwijk Besoijen zal a.s. Zondag de dienst in de Ned. Herv. Kerk te Waalwijk plaats heb ben 's namiddags half 3. Dus 's Morgens geen dienst. R.K. Sportuereeniging. Op initiatief van de Z.Eerw. Heer pastoor v. d. Made waren gisteravond een aantal jongelui uit de parochie O. L. Vrouw Onb. Ontv. bijeenge komen om te beraadslagen over de stichting van een R.K. Sportveree- niging in deze parochie. Na eenige besprekingen en uiteenzettingen van kapelaan de Klijn uit Kaatsheuvel, werd in beginsel tot oprichting be sloten, zoodat ook Besoijen spoedig zijn katholieke sportclub zal hebben. Gegapt. Terwijl de meisjes van de gymna stiekvereniging zich in het gymna stieklokaal in de Stationsstraat oefenden heeft een vlugvinger kans gezien uit hun mantels een porte- monnaie en een fietsplaatje te gappen. De politie stelt een onder zoek in. Aanbesteding. Onder architectuur van de heer A. v. Huiten werd aanbesteed het verbouwen van het café van den heer L. Leijtens. Ingeschreven werd als volgt J. v. Huiten f 763 H. Maas f 777 G. v. Heesch f 799 W. v. d. Hammen f 782 J. v. d. Aa f 759 J. Kooien f 820 Mahieu en v. Hilst f 761 A. den Teuling f 791 H. v. Huiten f 939 Zw. Treffers f 776 Het werk is aan den laagsten in schrijver gegund. Veertigjarig 0bestaan van Bata- fabrieken. Te Zlin, de schoenenstad in Cechoslowakije, hebben heden groote feestelijkheden plaats gehad ter herdenking van het feit, dat de schoenfabrieken van Bata veertig jaar bestaan. On weder. Het onweer van Donderdag avond is volgens den weerkundige van 't Vaderland 't zwaarste sedert dertig jaren in ons land. Gisteravond 6 uur is een groote autobus nabij Poeldijk in de vaart gereden, die daar 2 5 2'/2 M. diep is. Alle passagiers een 30—tal konden worden gered, de meeste hadden snij wonden. ELSHOUT. A.s. Zondag komt met twee extra trams de groote pro cessie uit Tilburg, terwijl nog volgt de H. Familie en R.K. Werklieden- vereeniging en kleine H. Familie uit Heusden. Alsdan zullen Zondag de H. Mis sen zijn om 6—7—8—9'/2 en 10'/2 uur, om 2 uur plechtige Kruisweg, bezoek aan de Kapel en daarna processie over het Kerkhof met op luistering van muziek en daarna om 3 uur plechtig Lof. Afscheidsplechtigheid aan de O. L. School. DUSSEN. Maandagmiddag heeft alhier de sluiting plaats gehad van de O. L. School in Wijk A, die zooals bekend is opgeheven. Met de schoolkinderen waren vele ouders, de burgemeester en ds. v. d. Berg aanwezig. Door een der leerlingen der hoogste klasse werd de heer P. Michaël toegesprokenals blijk van waardeering voor hetgeen het hoofd der school voor hen gedaan had boden de jongens een prachtige boekenkast aan. Een der kleineren richtte zich tot de onderwijzeres mej. v. d. Pluijm, en bood deze een prachtig klokje en bloemen aan. Hierna nam Ds. v. d. Berg, na mens de ouders het woord. Spreker memoreerde, dat de heer Michaël ongeveer 23 jaren de kinderen, als hoofd der school, heeft onderwezen en kan zich voorstellen, dat schei den in deze voor hem zeer zwaar valt. De ouders hadden gaarne ge zien dat hij de jeugd nog verder had kunnen en mogen onderwijzen. Ook richtte Z.Eerw. zich tot de kinderen der school en drukte ze op het hart, dat vooral hetgeen ze geleerd hadden, in dankbare herin nering en eerbied voor hun onder wijzer zal blijven voortleven. Nadat hij den heer Michaël en de zijnen, benevens de onderwijzeres nogmaals dank had gebracht, voor het goede wat zij voor de kinderen hadden gedaan, hoopte en wenschte hij hen toe, dat het hun in het verdere leven wel moge gaan. Na deze rede verkreeg de heer Michaël het woord, die mede na mens de zijnen, dank bracht voor de vriendelijke woorden en blijken van waardeering en medeleven in deze zaak ondervonden. Spreker zegt, dat hij thans, door de tijds omstandigheden gedwongen, heeft moeten scheiden van alles wat hem lief en dierbaar was. Hij dankte zichtbaar ontroerd, voor al hetgeen hij in den afgeloopen tijd aan mede leven heeft mogen ondervinden. Vervolgens sprak de Burgemeester, die behoefte gevoelde als Hoofd der gemeente, zijn waardeering uit te spreken, voor al hetgeen dat door het onderwijzend personeel van deze school, op onderwijsgebied is ge daan. Vooral op dezen middag was spr. gebleken, hoezeer de verdienste, door den heer Michaël en mej. v. d. Pluijm bewezen, gewaardeerd worden door de ouders en kinderen. Namens den Raad der gemeente Dussen deelt spreker mede, dat ook die de verdienste van den heer Michaël en mej. v. d Plijum op onderwijsgebied bewezen, op hoogen prijs stelt en in verband hiermede hebben besloten, aan genoemd per soneel bij het scheiden een kleine gratificatie als blijk van waardeering te moeten aanbieden. Na een dankwoord van den heer Michaël werden de kinderen getrac- teerd. Tot slot werd den scheidenden onderwijzer door alle aanwezigen psalm 134 vers 3 toegezongen. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 3 Mei 1934. Maandag 7 Mei zal het 50 jaar geleden zijn, dat de heer Norb. v. Diem en mej. Joh. v. d. Vel len zich in den echt vereenigden. Wegens droevige familieomstandigheden zal men zich van feestviering naar buiten onthouden. J Onze oudstadgenoot de heer G. A. D. v. An del is bevorderd tot assistent-resident op Ja va (Magelang)^ Ook de Prot. Kiesvereeniging zal deze week op haar jaarvergade ring candidaten stellen voor den ^dubbelen Raad», zulks in verband met de eventueele annexatie van Heesbeen en Doeveren. De visscherij op fint, die hier sedert enkele weken op de Maas werd uitgeoefend, gaf een hoogst bedroevende uitkomst, slechts enkele werden bemachtigd. Gelukkig is er eenige verbetering te bespeuren, zoodat het bedrijf, dat zoo ongeveer loonend wordt, zal worden voort gezet. Zalm echter is tot heden nog heelemaal niet gevangen, wat ook een tegenvaller is. VERVOLG NIEUWS UIT KAATSHEUVEL. Benoemd. Tot correspondente voor Kaatsheu vel en Berkdijk van de R.K. Vereeni- ging ter Bescherming van Meisjes, af- deeling Den Bosch, is benoemd "Mevr. P. Elbers-Burmanje. Eerste Loon-op-Zandsche Politie- Honden-Vereeniging. In het café Van Dun alhier zal op Dinsdag 8 Mei a.s. het 12Vs-jarig be staan gevierd worden van de „Eerste Loon-op-Zandsche Politiehondenver- ceniging", die in het geheele gewest verspreid haar leden vindt. Om drie uur zal de feestvergadering, welke zeer interessant belooft te wor den, officieel geopend worden. Des avonds zal een feestavond wor den georganiseerd, waaraan eenige be kende humoristen zullen meewerken. SPORT. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BETERE HEERENKLEEDING GEMENGD NIEUWS. Familiedrama te Den Haag. Voor de tweede maal binnen be trekkelijk korten tijd heeft zich in de residentie een afschuwelijk huwelijks drama afgespeeld. Ditmaal zijn twee slachtoffers te betreuren. De 35 jarige W. van den B. heeft zijn één jaar oudere vrouw den schedel ingeslagen en daarna zichzelf door gasverstikking van het leven be roofd. De verhouding tusschen de echte lieden, was reeds geruimen tijd zeer slecht en ten slotte besloot het echt. paar uiteen te gaan. Juist gisteren was de echtscheiding uitgesproken. Het drama werd ontdekt toen ver schillende leveranciers,ook na herhaald bellen, geen toegang tot het huis ver kregen. Toen politiemannen in de slaapkamer van het echtpaar kwamen trof hen daar een ontzettend schouw spel. Badend in bloed lag daar het lijk van de vrouw met ingeslagen schedel. In de keuken vond men het lijk van den man, die zich door gasverstikking van het leven had beroofd, na zijn vrouw met vermoedelijk een bijl of een ander zwaar voorwerp te hebben gedood. De gaskraan in de keuken stond, toen de politiemannen het lijk vonden, nog open. Uit papieren, die men in de woning vond, bleek, dat de motieven voor dit drama, gezocht moeten worden in het slechte huwelijksleven van't echtpaar. Het is niet onwaarschijnlijk dat de man reeds eerder het voornemen had opgevat eec eind aan zijn leven en dat van zijn vrouw te maken, indien de echtscheiding werd uitgesproken. In die richting wijst wellicht ook het feit, dat het zesjarig zoontje van het echtpaar juist den avond te voren bij kennissen was ondergebracht. Nog een ongeluk in Spoorweg, werkplaatsen te Utrecht. Aan de centrale werkplaatsen van de Ned. Spoorwegen heeft Woensdag nog een ernstig ongeval plaatsgehad, dat wederom een menschenleven heeft gekost. Men was ter plaatse bezig met het rangeeren van wagons, toen plot seling de wagenlichter V. D. door onverklaarbare oorzaak tusschen twee wagens beklemd geraakte. De man werd met zeer ernstige verwondingen opgenomen en naar de Rijksklinieken vervoerd, waar hij inmiddels is over leden. Arbeider door electrischen stroom gedood. Te Breda had op het terrein van de N.V. Machinefabriek »Breda«, gelegen in den Belcrumpolder, een doodelijk ongeval plaats. De 27-jarige ongehuwde P., die op een stelling tusschen twee kranen liep, had het ongeluk met een electrische leiding, waarop een spanning van 380 Volt stond, in aanraking te komen. Op het gegil van den ongelukkige, sloot men oogenblikkelijk den stroom af, waarna P. van een hoogte van ongeveer 15 M. naar beneden stortte. Ijlings schoot men te hulp, doch de inmiddels ontboden gemeente geneesheer dr. Payens kon slechts den dood constateeren. Het lijk is door de politie in beslag genomen. Doodelijk mijnongeval te Heerlen. Te Heerlen is de houwer F. H. Peters in een grondgalerij van staats mijn »Hendrik« onder een plotseling neervallend stuk gesteente geraakt en heeft zulke ernstige verwondingen bekomen, dat de ongelukkige vrij spoedig daarop is overleden. P. was 31 jaar, gehuwd en vader van zes nog jeugdige kinderen. Hij was woonachtig te Brunssum. DE VOETBALCOMPETITIES. Willem II naar Almelo. Re- tarn in het Westen. Ook in het Zuiden begint de promotie competitie. Nog belangrijke wedstrijden in 2 D. Na het internationale intermezzo gaan wij deze week weer verder met de com petitie. Het wordt tyd ook, want zeer waarschijnlijk zullen wc weer diep in den zomer zitten voor de beslissingen gevallen zijn. Willem II gaat thans hit en krijgt in Heracles, de Oostelijke kampioen, waar schijnlijk geen gemakkelijke tegenstander. De Tilburgers zijn echter goed begonnen en daarom hebben we eenig vertrouwen in hen. In Amsterdam wordt voor de tweede maal KFCAjax gespeeld en ook nu is er weinig van te zeggen wie dezer beide ploegen met de zegepalm zal gaan strij ken. In het Zuiden gaat de promotie nu ook aanvangen. Voor de eerste klasse zullen cie Baronie, Juliana, Middelburg en Tege- len of Roermond een robbertje moeten maken. Wie dezer vier zal de sterkste blijken? In Breda komen de Baronie en Juliana tegen elkaar en naar wij ver wachten zullen de Zuid-Limburgers zich hier de sterksten toonen. In 2 B wordt morgen zeer waarschijn lijk het pleit beslecht. Tegelen heeft het in eigen handen en kan zich door een overwinning op Helmond den titel ver- I schaffen. Falen de Limburgers echter, I dan komt Roermond in de rij, en deze ploeg zal daarom wel oppassen niet bij voorbaat haar kleine kansje te verspelen door zich door WSC te laten slaan. De promotieronde tussche WSC, ESV Zaltbommel en Devo wordt morgen inge zet door den strijd tussche de Bommela ren en Devo. De kracht der thuisclub ken nen wij niet, maar toch durven wij haar tegen DEVO, dat wel de zwakste ploeg zal blijken, een goede kans geven. Het programma luidt: Om het landskampioenschap: KFCAjax; HeraclesWillem II. Afdeeling IV. Promotie-competitie 2e klasse. De BaronieJuliana. 2e klasse B. Helmond—-Tegelen; WSCRoermond, Promotiecompetitie 3e klasse. ZaltbommelDEVO. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—ROERMOND. De laatste competitiewedstrijd, althans voor de gewone competitie zal morgen op het WSC-terrein worden gespeeld. Voor WSC is er aan dezen wedstrijd oogenschijnlijk weinig meer gelegen, want dat de Waahvijkers de laatste plaats zouden ontloopen, is toch reeds uitge sloten. Voor Roermond is de beteekenis van de ontmoeting echter des te grooter want de rood-witten hebben nog altijd een, zij het klein, kansje op de bovenste plaats. Daartoe is slechts noodig dat Tegelen in Helmond struikelt, iets wat in het geheel niet tot de onmogelijkheden behoort. Daarom zal Roermond wel zijn beste ?beenlje voorzetten om zijn kans te verde digen en kunnen we dus verwachten, dat de Limburgers hier hun beste spel zul len trachten te spelen. Wij hebben vreger al eens over de ca paciteiten der Roermondsche ploeg ge rept, zoodat wij daar thans het zwijgen toe kunnen doen. Spelers als v. Loon, Imkamp, Pijpers, Schreurs en Delil heb ben in het Zuiden een goeden naam. Voor WSC is dat een mooie oefening voor de komende degradatiewedstrijden. Niet voor niets zeiden we dan ook hier boven, dat deze strijd voor WSC „oogen schijnlijk" van geen beteekenis is. Al baat geen puntenwinst meer, toch zou een eventueele overwinning of een gelijk spel voor de thuisclub een factor van beteekenis zijn. Dat zou n.l. een resultaat zijn, dat WSC een moreele kracht ver schaft voor de komende wedstrijden. Behoudt WSC den vorm, waarin zij de laatste ontmoetingen heeft gespeeld, dan zal zij de moeilijke degradatie-ronde ge rust kunnen afwachten. Morgen tegen Roermond zullen wij zien of dat het ge val is, nu in dezen laatsten wedstrijd moet WSC toonen, dat zij nog steeds de 2e klasse waardig is en dat zij beslist te sterk is om te degradeeren. Wij verwachten daarom dat de zwart- hemden zich morgen ten volle zullen ge ven en dan kunnen we ook van een span- nenden wedstrijd verzekerd zijn. R.K.V.V. H.E.C. Bij gelegenheid van het 5-jarig bestaan van de R.K.V.V. Hercules te Waspik zal HEC 1 op Zondag 6 Mei een wedstrijd spelen tegen DES 1 uit Kaatsheuvel op 't terrein van Hercules te Waspik. Gezien den laatsten competitiewed strijd tegen I)ES zal HEC danig moeten oppassen om a.s. Zondag een dragelyk figuur te slaan. We zijn er echter zeker van dat alle spelers zich geheel zullen geven om dezen wedstrijd tot een goed einde te brengen. Aanvang 3 uur. Vertrek per fiets om 1.30 uur vanaf de Markt. R.K.V.V. QUICK. R.K.V.V. QuickR.K. Scheidsrechterver. Zaterdagmiddag 5 Mei speelt Quick 'n vriendschappelijke wedstrijd tegen de R.K. Scheidsrechtersvereen. welke uit sluitend bestaat uit 2e en 3e klas scheids rechters. Wij zijn dan ook erg benieuwd hoe de Quickers tegen deze arbiters zul len spelen door er verschillende goede krachten in schuilen. Wij raden daarom elke voetballiefhebber aan eens een wan deling naar het Quick-terrein te maken en we zijn er van overtuigd dat het de moeite waard zal zijn, want Quick be schikt ook over een goed elftal, dat heeft ze in dit seizoen wel bewezen, waardoor ze op de 2e plaats van het ranglijstje kwam te staan. Wij vertrouwen dat het publiek in grooten getale getuige zal zijn van dezen wedstrijd. Men steunt daarmede onze Roomsche sport. Wij zullen hier het elf tal dat tegen Quick speelt, laten volgen: Doel: M. Verhulst. Achter: C. van der Lee, C. Jansen. Midden: v. Nooyen, v. d. Velden, F. Schapendonk. Voor: W. v. Laarhoven (aanvoerder), T. van Gooi, van Mierlo, J. Verhoeven en II. Damen. Reserve: Hendriks. De wedstrijd vangt aan 's avonds om 6.15 uur, terrein Quick. R.K.V.V. H.V.V. Zondag a.s. speelt IIVV 1 een vriend schappelijke thuiswedstrijd tegen Uno Animo 1 uit Loon op Zand. Daar Uno Animo over een zeer sterke ploeg beschikt, zullen de HVV-ers het niet gemakkelijk hebben om het tot een overwinning te brengen; dus HVV-ers, geeft U geheel in den strijd, dan is er nog misschien wel een gelijk spel te be halen. De wedstrijd wordt gespeeld om 2.30 uur op het terrein van HVV. IIVV 2 speelt om 1 uur tegen de reser ves van Uno Animo. Ook deze wedstrijd belooft een spannenden strijd te worden. Wij raden daarom het publiek aan Zon dag eens een wandeling naar het HVV- terrein te maken, om deze wedstrijden j bij te wonen, om de R.K. sportbeweging ook in deze pladts te willen steunen. De trekking B van de loterij, welke door B. en W. is goedgekeurd, is uitge steld tot 31 Juli a.s. ZWEMMEN. Willy den Ouden komt naar Den Bosch. Zooals bekend zal de nieuwe 's-Bossche bad-inrichting op 26 Mei a.s. offi- cieel in gebruik genomen worden. Bij deze gelegenheid zullen op 26 en 27 Mei groote zwemwedstrijden gehouden wor- den, waaraan o.a. zal deelgenomen wor den door de beroemde Rotterdamsche wereldkampioene Willy den Ouden. WIELRENNEN. WAALWIJK. Waalwijksche Wielerbaan. Naar wij vernemen is de Waalwijksche Wielerbaan thans definitief door de Ne- derlandsche Wieier Unie goedgekeurd als B-baan, zoodat de baan ook door profs, mag worden bereden. De Waalwijksche Wielersportliefheb bers zullen dit zeker met groote vreugde vernemen, we zullen op de beton-baan dus voortaan de beste krachten kunnen zien optreden. Wij feliciteeren den onderncmenden eigenaar, den heer G. Kroot, en tevens den ontwerper, den heer Snijers, en den uitvoerder, de heer A. den Teuling, gaar ne met dit besluit, waaruit weer blijkt dat Waalwijk een le klas baan rijk is. Wij herinneren er aan, dat voor mor gen weer intressante wedstrijden op het program staan. Er worden koppel-, ach- tervolgings- en eigen kracht-races gere den door amateurs en nieuwelingen, die ongetwijfeld weer een gang naar de Wie lerbaan waard zullen zijn.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10