Niegmiil Kaatsheuvel. Brieven. Kaarten en Enueloneen Dames-correspondentie. zoodat we binnen enkele weken van het openingsconcert zullen kunnen ge nieten. De moeilijkheden welke zich nog voordeden het benoodigde kapitaal voor den bouw is nog niet bijeen hoopt het comité op te lossen door het plaatsen van rentelooze aandeeltjes groot 5.en 10.en het ver trouwt dat velen haar pogen in dezen door het nemen van aandeeltjes zullen steunen. In alle stilte herdacht de heer C. van Veen j.l. Dinsdag den dag, waar op hij 50 jaar geleden in de Nieuwstraat alhier zich vestigde als smid. Voor de Ned. Herv. gemeente al hier hoopt a.s. Zondag des morgens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. Cuperus. 's Morgens bedie ning H. Avondmaal en des nam. Doops- bediening. Voor de Ned. Herv. gemeente a.d. Loonschendijk hoopt des nam. 2 uur op te treden Ds. Guittart uit Raams- donksveer. 's Morgens half 10 lees- dienst. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden gedurende de maand April '34 ter secretarie van Sprang-Capelle aan- gegevèn 21 runderen en 68 .varkens. Aan de met Hemelvaartsdag a.&r' te. dezer plaatse te houden seriewed strijden zullen deelnemen: Besoijen- sche Boys, Besoijen; N.E.O., Sprang; Sparta,.Vrijh.-Capelle; S.D.O., Sprang; De Combinatie, Kaatsheuvel; Neerlan- dia, Kaatsheuvel; Nog Sneller, Capelle: De Pelikaan, Capelle. De vergadering van stemgerech tigde ingelanden van het waterschap Het Eendennest, zal op Maandag 7 Mei a.s. des nam. 2 uur worden gehouden in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart. WASPIK. Onder overgroote blijken van belangstelling vierden j.l. Donder dag de echtelieden Peter Pagie en Adriana Sneeuw den dag, waarop zij voor 60 jaren in het huwelijk werden vereenigd. Door de goede zorgen van het feestcomité werden voor de wo ning van het jubileerend echtpaar en in de onmiddellijke nabijheid daarvan prachtige versieringen aangebracht. De dag werd begonnen met eene plechtige H. Mis van dankbaarheid in de St. Theresiakerk te Waspik-Boven, opgedragen aan het rijk versierde hoogaltaar door den Zeereerwaarden Pater Honorius, rector dier kerk. De oudjes werden per auto aan hunne woning i afgehaald en voorafgegaan door eenige gardes d'honneur en een zestal bruidjes naar de kerk geleid. Van alle woningen, waarlangs de stoet trok, wapperde de vaderlandsche driekleur. Na de plechtige H. Mis werd een zeer druk bezochte receptie gehouden, waaraan verschillende vooraanstaande personen deelnamen. In den loop van den dag, werd een rijtoer door de ge meente gemaakt; overal werd het ju bileerend echtpaar hartelijk toege juicht In den avond bracht de Har monie „Volksvlijt en Volksvermaak" een serenade, hetgeen zeer veel volk op de been bracht. Tot laat in den avond werd het feest op gezellige wijze voortgezet. Op a.s. Zondag 6 Mei des n.m. 8 uur zal in de zaal van den heer H. v. Iersel de jaarvergadering worden ge houden van de harmonie „Volksvlijt en Volksvermaak". Voor den vleeschkeuringsdienst werden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 9 runderen en 22 varkens. Het ijken en herijken van maten en gewichten zal in deze gemeente wor den gehouden in de voormalige open bare lagere school op Donderdag 17 Mei van 9 tot 12 en van 1 tot 4 uur, voor hen wier geslachtsnaam aan vangt met een der letters A tot en met T en op Vrijdag 18 Mei ,van 9 tot 11 uur voor hen wier geslachtsnaam aanvangt met een der letters U tot en met Z. Door den architect den heer A. G. de Bruijn alhier is namens den heer O. G. Vloei mans alhier het bouwen van een woonhuis bij onderhandsche aanbesteding opgedragen aan de hee- ren L. Fitters en J. de Ruijter voor 4472.—. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor te Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulp- postkantoren werd gedurende de maand April j.l. op de Rijkspost spaarbank ingelegd 35477,51 en terugbetaald f 65734.98. Dezer dagen hield de R. K. Vrouwenbond van het Veer haar jaarvergadering in het St. Henricus- gebonwd. Door de Secretaresse en Penningmeesteresse werd verslag uit gebracht over het afgeloopen jaar, waarna door een dames-tooneelclub uit Tilburg werd opgevoerd het tooneelstuk »De droom van tante De onvermengde margarine is in de volgende periode voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de vol gende winkeliers H. J. Meewisse en Wed. L. Pruijssen. In verband met eventueele wijzigingen voor den aanslag in de brandverzekeringsbelasting over het belastingjaar 1934, kunnen belang hebbenden tot 22 Mei a.s. ter ge meente-secretarie aangiftebiljetten verkrijgen a. voor aan- of verkoop van ge bouwde eigendommen of die ten gevolge van eene andere reden be dragen aan brandverzekeringspremie betalen, die niet met hunne reeds ingediende opgaven overeenstemmen; b. met wier aangifte nog geen rekening kan worden gehouden bij de vaststelling van den aanslag in de brandverzekeringsbelasting over het vorige jaar, omdat die aangiften nog niet of niet tijdig genoeg zijn inge diend. Door de Rijkspolitie is tegen zekeren van S. procesverbaal opge maakt wegens het visschen met snoekstrikken. Het aantal werkloozen bedraagt alhier 356. De Gemengde Zangvereeniging Excelsior» zal op Hemelvaartsdag deelnemen aan het concours te Oosterbeek. Zondag om half 10 treedt Ds. Guittart op in de Dorpsche Herv. Kerk des middags op 't Veer geen dienst. Hemelvaartsdag houdt »Recht door Plicht» haar Jaarvergadering in Rehoboth alhier. GEERTRUIDENBERG. Voor de Evangelisatie «Eben Haëzer» te Raamsdonksveer hoopt Zondag 6Mei a.s. des v.m. 9.30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer v. d. Ent uit Aalst. L/ Dinsdag j. 1. des n.m. 8 uur werd in 't R.K. Parochiehuis alhier een algemeene ledenvergadering ge- hoifden door de R.K. Middenstands- vereeniging «Geertruidenberg.» Op de laatst gehouden vergadering was door den heer C. Stal het ver zoek gericht om op de eerstvolgende ledenvergadering te houden over het al of niet meer vergaderen in het parochiehuis. Volgens zijn meening was de zaalhuur zeer hoog terwijl een middenstandsvereeniging be hoort te vergaderen bij de aange sloten hotelhouders. Dit punt kwam thans ter tafel. Nadat door den Voorzitter aan de vergadering was medegedeeld dat door den geestelijken adviseur de zaalhuur aanmerkelijk was verlaagd kwam het bestuur met het voorstel de vergaderingen te blijven houden in het parochiehuis omdat er vol gens hen thans geen rede meer is, verandering in den bestaanden toestand te brengen. Het voorstel werd in stemming gebracht en met algemeene stemmen aangenomen. Besproken werd de deelname aan de centrale voorjaarsvergadering, welke gehouden zal worden teVal- kenswaard. Het bestuur zal afge vaardigden zenden. Verder spoorde de Voorzitter de leden aan deel te nemen aan den te houden Katholiekendag te 's Bosch alsmede aan de retraite te Vught. Zij die wenschen deel te nemen kunnen zich voor Zaterdag a.s. op. geven bij den secretarts. Besloten wordt de Weleerwaarde kapelaan Sliepen uit Udenhout uit te noodigen om op een te houden vergadering door de middenstands vereeniging, een nadere uiteenzetting te geven omtrent het doel en de werking van het Santosfonds. De heer P. Stallen verzocht om in het vervolg de notulen uitgebrei der weer te geven alsmede om de verslagen van de vergaderingen in eigen blad te plaatsen. De Secretaris antwoordde, dat de bedoeling van notulen is, den zake- lijken inhoud der besluiten weer te geven doch geen feiten van weinig of geen waarde. Door den heer H. v. d. Heijkant werd besproken het vervoer van zand voor de kapel van het St. Agnes gesticht. Spreker meent dat het bestek niet is nageleefd doordat de plaatselijke expediteurs zijn gepas seerd. Tevens bracht spreker naar voren dat de werkzaamheden be treffende het smeedwerk aan het nieuwe kerkhof niet overeenkomstig bestek waren uitgevoerd. De heer C. Jansen beantwoordde spreker en gaf een toelichting op het zandvervoer. De zaak is nog niet ALS DOLKSTEKEN IN HAAR RUQ. GEKWELD DOOR RHEUMATIEK. Thans van alle pijn verlost. Een vrouw schrijft ons »Ik werd gemarteld door pijnen, die me als een dolk in mijn rug staken. Van daar straalden de pijnen uit tot aan mijn schouders, zoodat ik mijn armen niet kon op en neer bewegen van pijn. Nu en dan dacht ik, dat ik me zelf nooit meer van deze kwellingen zou kunnen bevrijden. Weken lang liep ik 's nachts maar door de kamer zonder te kunnen slapen. Ik pro beerde allerlei soorten smeersels, maar kreeg niet de minste verlichting. Toen probeerde ik het met Kruschen Salts en daarmee begon onmiddellijk het wonderlijke resultaat, waarvan ik tegenwoordig nog steeds geniet. Geen angst meer om naar bed te gaan, niet meer bang om te eten. Vroeger werd ik bijna altijd benauwd door het eten. Het zal wel door een teveel aan maagzuur in mijn lichaam geweest zijn, maar ik kan met groote dankbaarheid zeggen, dat dit thans ook over is. Ik oogst veel succes met Kruschen Salts, dat ik nu regelmatig eiken morgen neem. Het heeft me nieuwe levenskracht gegeven«. Mevr. E. P. Kruschen Salts spoort de inwen dige organen aan tot krachtige werking. Urinezuur en afvalstoffen, die zich mochten hebben opgehoopt, en de aanleiding uwer rheumatiek zijn, worden verwijderd. Gezwellen en pijnen verdwijnen, stijve ledema ten worden weer normaal en U voelt zich weer gezond en lenig als voor heen. Kruschen Salts is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten 5 f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels Maatschappij Amsterdam, voorkomt. maal aan te bevelen, want: goede wijn behoeft geen krans en de actie van onze T.B.C.-vereeniging ligt reeds ge deeltelijk lain, omdat het bestuur niet de beschikking heeft over voldoende geldmiddelen. Wij weten dat hel werk der T.B.C.- vereeniging sympathiek is. Ieder kan dat toonen, door zich Zondag met het insigne der Vereeniging, dat de jonge dames U met aandrang zullen presen teeren, te tooien. Gedurende den geheelen winter heeft wederom het barakconcours ge- loopen der T.B.C.-vereenigng. Met de komst van den zomer gaat de ambitie om te barakken luwen, waarom het bestuur besloten heeft er een punt achter te zetten. Maandagavond om half 9 zal de officeele sluiting in den Gildenbond plaats hebben. Aanbesteding. Onder architectuur van den heer .1 A. Prins, Kaatsheuvel, werd heden aanbesteed den bouw van een dubbel woonhuis voor rekening van den heer L. Beerens te Kaatsheuvel. Uitslag: C. de Teuling, K'heuvel M. v. Campen, 's-Grev.-Capelle J. Michael, Vrijh.-Capelle C. B. Timmermans, Sprang P. de Grauw, Waspik ƒ6400 ƒ6310 6296 ƒ6187 5982 ƒ5735 ƒ5675 ƒ5136 Jet.» Het stuk werd schitterend- geheel afgewerkt en het bestuur zal gespeeld, wat wel bewees het her- trachten een goede oplossing te ver- haaldelijk applaus der aanwezigen Tot slot werd besloten op Don krijgen. Wat het smeedwerk van het kerkhof betreft, dit is geheel van den geestelijk adviseur. Ten slotte werd besloten evenals vorig jaar bij de ingezetenen leden lijsten te bezorgen met het vriende lijk verzoek om bij de georganiseer- den te koopen. Heden is de echtgenoote van den burgemeester, Mevr. M. Bianchi- von Freijburg per motorschip Marnix van St. Aldegonde voor een kort familiebezoek naar Indië vertrokken. AN DEL. Op de werkverschaffing te Andelerbroek onder deze gemeente zijn de arbeiders in staking gegaan, aangezien zij niet tot des avonds 6 uur wenschen te werken, doch tot 5 uur. LOON OP ZAND. Hemelvaartsdag, 10 Mei, zal de plechtige aanneming voor de Jonge Werkman plaats heb ben. Des morgens H. Mis met algemeene H. Communie; om 3 uur propaganda- tocht door de straten, om half 5 H. Lof met predicatie en aanneming nieuwe leden en om 7 uur feestverga- dering in de zaal van den heer J. Stal pers. Kaatsheuvel, 3 Mei 1934. Ontvangst Mgr. 'AF. Diepen. Officieel programma der plechtige ontvangst van Z.H. Exc.. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Bosch, op Zondag 6 Mei 1934 te Kaatsheuvel ter gelegenheid van de plechtige Conse cratie der nieuwe Kapel van het Mis siehuis „St. Antonius" der Eerw. Pa- Iers van de H. Familie. 5 uur precies. Opstellen van den stoet in de Hoofdstraat Oost. 5.30 uur. Aankomst van Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen bij het begin der Hoofdstraat. a. Groet door de Bruidjes. b. Welkom door den Edelachtl). heer M. A. v. d. Wee, Voorzitter Comm. van Ontvangst. c. Opmarsch naar het Missiehuis St. Antonius". 6 uur. Aankomst bij het Missiehuis St. Antonius. 6.15 uur. Défilé voor Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, waarna opstelling van de deelnemers aan den stoet, voor het Missiehuis. R.K. Spaarbank. Gedurende '33 is ingelegd ƒ38867.45 en terugbetaald 48623.38. Met inbegrip der rente van 5851.40 beliep 't tegoed einde '33 ƒ201542.96. Door toevoeging der netto-winst van 2024.78, steeg hel reserve-fonds tot ƒ31075.52. Er kwamen 29 nieuwe inleggers bij waardoor het getal steeg tot 382. Bloempjesdag. Zondag 6 Mei zal ten bate van de derdag °17* Mei' a.s."gezamenlijk ter I overeenkomstig het bestek geschied, T.B.C.-bestnjding ter P1;»atst' een bedevaart te gaan «naar de 'zoete waarbij he^bestuurde vol^mede- j Lieve Vrouw van den Bosch. werking heeft mogen ondervinden II. Moolenschot, K'heuvel C. Mutsaers, Loon op Zand L v. Luxemburg, K'heuvel Wit-Gele Kruis. Deze week hield het bestuur der vereeniging het Wit-Gele Kruis een vergadering, waarin het verslag over het afgeloopen jaar werd aangeboden. Uit dit verslag blijkt, dat het bestuur in 1933 in getal (9) onveranderd bleef, doch in personen verwisselde met den heer W. de Jong, Berkdijk, in plaats van J. van Ham, die als penningmees ter ontslag nam. Het verslag spreekt woorden van waardeering voor den heengeganen penningmeester, doch speciaal aan het adres van den overleden Geest. Advi seur Mgr. W. Völker, die steeds een noeste werker voor de organisatie was en werd opgevolgd door den Z.Eerw. Heer Pastoor A. J. v. d. Brekel. Het ledental bedroeg 1025 tegen 1004 in 1932 en het aantal donateurs 109 tegen 111 in 1932. Van de diensten der Eerw. Zusters in de ziekenverpleging werd in 1933 door 179 patiënten gebruik gemaakt, waarbij 2858 bezoeken werden afge legd. 96 Patiënten maakten in 1221 bestralingen gebruik van de hoogte- zon. In 305 gevallen werd gebruik ge maakt van het verplegingsartikelen- magazijn. Öp 1 Jan. 1933 waren 27 gezinnen met 29 patiënten ingeschreven voor de TBG-bestrijding, per 31 Dec. ston den ingeschreven 31 gezinnen met 33 patiënten. De Eerw. Zuster Enquetrice legde 1069 bezoeken af. Mede door'de plaat selijke T.B.C.-vereen. werden 3 patiën ten in 1933 uitgezonden naar Sanato ria, terwijl 18 kinderen het herstel lingsoord Eersel bezochten; 9 patiën ten kuren thuis in een ligtent. De afdeeling kraamverpleging acti veerde bij 88 bevallingen, waarvoor door de Zuster kraamverpleegster 998 bezoeken werden afgelegd. Aan de meisjes van de K.J.V. brengt bet verslag dank voor in vele gevallen verleende hulp in huishouding. Van het Consultatiebureau werd druk gebruik gemaakt. In 26 zittingen werden 1003 consultaties verricht, terwijl 198 zuigelingen stonden inge schreven. Door Zuster Mertens werden daar enboven nog 1419 bezoeken afgelegd n verband met zuigelingenzorg. De geldmiddelen bedroegen in In komsten en Uitgaven: a. Ziekenverple ging 3740.60; Tuberculosebestrijding 1036.39; c. Kraamverpleging, zuige lingenzorg Consultatiebureau ƒ4044.04 De totale uitgaven 6746.14. De totale ontvangsten 5833.34 Nadeelig slot f 912.80 Kaatsheuvels Belang. Het Bestuur der Vereeniging Kaats heuvels Belang heeft het initiatief op genomen, persoonlijk te gaan werken om leden te winnen. Er zal in geen geval kunnen gezegd worden, dat er het laatste jaar weer niet gewerkt is. Alleen de organisatie van de diverse feestelijkheden, zoo wel burgerlijke als kerkelijke, heeft 'n massa werk engeld gekost. En de vereeniging staat er momenteel -zoo voor, dat zij onmogelijk vruchtbaar werkzaam kan zijn, als ze niet over 'n betere kas kan beschikken. Wij hebben er al bij herhaling op gewezen, dat het gewoon uitvluchten zijn, waarop men zich als lid zoekt te onttrekken. Doch de weldenkende man zal moe ten bekennen, dat voor elke organisa tie, voor elke actie geld noodig is. De geregeld terugkeerende kleine onkosten houden de kas reeds zoowat leeg en dan komt daarnaast nog het onderhoud van onze groote prachtige kiosk, die weet hoog noodig de hand van den schilder vraagt, om nog niet te spreken van verschillende andere zaken, die reeds achterwege moesten blijven, want. de kas liet geen uit gaven toe. Wij kunnen niet veronderstellen, dat de actie van K.B. geen succes zal hebben. R.K. Jonge Boerenstand. Op Dinsdag 1 Mei hield de vereeni ging van den R.K.J.B. een algemeene vergadering met hun nieuwen advi seur. De opkomst was bevredigend. Aanwezig waren de Geestelijk Advi seur, bestuur en 25 leden. De Voorzitter opent de vergadering met den gebruikelijken groet en brengt een hartelijk welkom aan den nieu wen adviseur, de hoop uitsprekende, dat door de banden van aanhankelijk heid leden en adviseur nog lang aan elkaar zullen verbonden blijven en serzoebt de leden vooral het hunne daartoe bij te dragen. Na deze korte woorden gaf hij het woord aan den nieuwen adviseur, die den Voorzitter bedankte voor de sympathieke woorden tot hem gespro ken en spoorde de leden aan vertrou wen te stellen in hun bestuur en hun volle medewerking te verleenen voor hel organisatie-leven. Hij verrastte de leden ten slotte nog met een tractatie. Hierna werd de agenda vlot afgehandeld waarbij meer dere belangrijke punten de aandacht trokken. Nadat de agenda was afgewerkt, \roeg de Voorzitter of er nog leden waren, die van de Rondvraag gebruik wenschten te maken. De gestelde vra gen werden door den Voorzitter be antwoord. Hierna werd de vergadering geslo ten met den gebruikelijken groet. VOETBALSPORT. Nederland bij de sterkste acht. Tegen Zwitserland. l)e organisatie-commisie heeft het Ne- derlandsche elftal geplaatst bij de sterk ste 8 elftallen, die naar Italië komen voor het spelen van de finales om het wereld voel halkampioenschap. De loting voor de eerste ronde, die op 27 Mei gespeeld zal worden, heeft heden plaats gehad, liet resultaat was als volgt: MilaanNederlandZwiserland. Rome: Italiëwinn. Mexico-V.S. TriëstCechoslovakyeRoemenië. Napels: HongarijeEgypte. BolognaArgentiniëZweden. GenuaBraziliëSpanje. FlorenceDuitschlandBelgië. TurijnOostenrijkFrankrijk. De eerstgenoemde landen werden als de acht sterkste deelnemers aan dit tour- nooi beschouwd. De loting voor het voethalwereldkam- pioenschap is zoodanig geschied, dat te gelijkertijd de kwart-finale en de beide demi-finales bekend geworden zijn. Voor de eerste ronde spelen, zooals reeds ge meld, de navolgende landen, die wij ge makshalve met A, B, C, enz. indeelen, t.w. Eerste ronde: A. Italiëwinnaar AmerikaMexico. B. CechoslovakijeRoemenië. C. HongarijeEgypte. D. ArgentiniëZweden. E. BraziliëSpanje. F. NederlandZwitserland. G. OostenrijkFrankrijk. H. DuitschlandBelgië. Kwart-finale: Winnaar Hwinnaar D. Winnaar Fwinnaar B. Winnaar Gwinnaar C. Winnaar Ewinnaar A. Demi-finales.: winnaar van G.C.win naar van E.A.; winnaar van H.D.win naar van F.B. Wie wordt wereldkampioen Men meldt uit Weenen. dat de heer Ri- met, president van de F.I.F.A., aan een Italiaansch journalist een interview heeft toegestaan, in hetwelk hij als zijn mee ning doet uitkomen, dat Oostenrijk favo riet kan zijn voor de „Coupe du Monde" Brazilië zou voor de verrassing kunnen zorgen. Als demi-finalisten ziet president Ri- met: Oostenrijk, Brazilië en Nederland. Om het wereldkampioenschap. Van de zestien landen, die de reis naar Italië maken om te strijden om het we reldkampioenschap voetbal, zijn er reeds 15 bekend. Het zyn: Brazilië, Spanje, Nederland, Belgie, Frankrijk, Duitschland, Zwitserland. Roe menië, Italië, Zweden, Egypte, Oosten rijk. Hongarije, Cechoslovakye en Argen tinië. Het Die land zal Mexico of Amerika Onder de scheidsrechters die voor de wedstrijden te Rome zijn aangewezen is ook de Nederlander J. F. van Moorse!. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken een9. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. Barakconcours. zijn.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7