Brieven. EnueloDP Kaarten Dames corresponiieniie. sterken burcht, die de belegeringen der vijanden met glans kan door staan. Onder dankzegging aan den secretaris werd dit verslag aangenomen. Financieel verslag. De penningmeester, de heer F. Smolders, gaf vervolgens een overzicht over de financiën. De ontvangsten der bondskas hebben bedragen f4774 en de uitgaven 9luiten op eenzelfde bedrag De post „Overschrijving naar Expl. rekening Gebouw en caté", die als sluitpost te beschouwen is, bedraagt f 1240 20. De opbrengst der contributie is f 100.beneden de raming gebleven. De Exploitatie-rekening van gebouw en café sluit in ontvangsten op f 5370.41 en in uitgaven op f 6022 66. dus met een nadeelig slot van f652 25, De hypotheek bedraagt than9 nog f 12750.- Het bezit is van f2939 52 gedurende het jaar teruggeloopen tot f 2240 90. Het nadeelig saldo is voornamelijk veroorzaakt door de hooge uitgaven voor de verbetering der urinoirs in het gebouw. De begrooting voor 1934 sluit op f 4825.— voor de Bondskas en op f5750.— voor de Exploitatie rekening. Het lid A. Kerkhof zeide namens de Contröle-commissie dat boeken en bescheiden in orde bevonden waren. Onder dankzegging werd de penning meester voor zijn beheer gedechar geerd. In de Controle commissie moest een nieuw lid gekozen worden in de plaats van A. Kerkhof. Het lid Strijk adviseerde geen familieleden van den penningmeester meer in de commissie te benoemen. Aangewezen werd het lid van den bestuursraad F. v. d. Leur. Bestuursverkiezing. Vervolgens had een bestuursver- kiezing plaat9 wegens een drietal periodieke aftredingen. Uitgebracht werden 76 stemmen, waarvan 68 geldige. De drie aftredende leden werden allen met groote meer derheid herkozen n.l. C. Didden met 66 stemmen C. v. Hoof met 62 en Jac. Fransen met 46. Het lid G. T, Strijk, dat door de leden was candidaat gesteld, verkreeg 30 stemmen. Bij de mededeelingen zeide de Voorzitter, dat de heer Jac. Didden thans definitief is aangesteld tot regis- seur dertooneelclub, welke mededeeling met applaus werd ontvangen. De Voorzitter deed een goed woordje voor het lezen van de Volskrant, het steunen der loterij der harmonie en het deelnemen aan den a.s Bosschen Katholiekendag. De penningmoester zette uiteen dat in het contract met „Purfina" voor de levering van petroleum aan de leden een wijziging gebracht is. De tarieven zijn voor de leden en voor de veree- nigingskas iets onvoordeeliger gewor den, maar daar hieraan toch niet te tornen viel heeft het bestuur het con tract geteekend. De reductie van 1 ct. per liter geldt nog slechts zoolang de prijs niet beneden 10 ct. per liter komt. De korting van 6 pCt. wordt tot 4 pCt. teruggebracht en het voordeel voor de bondskas wordt gereduceerd van '/4 ct. per liter tot '/s cl Per liter- De geestelijk adviseur kapelaan Beekmans spoorde de leden aan tot deelname aan de bedevaart naar Elshout op a s. Zondag. Het vertrek i9 bepaald op half zes, de samen komst op kwart over vijf. Voor insignes en teksten moet dit jaar een vergoeding van 10 cent betaald ten bate der parochie te worden, Elshout. Z Eerw. noodigde de leden nog uit tot deelname aan de retraite te Vught met de Pinksterdagen, van Vrijdagavond tot Maandagmiddag Men hoeft dus slechts een halve dag te verzuimen. Daarna was de rondvraag aan de orde. Het lid van Assen vroeg nadere toelichting van de houding van het bestuur in de kwestie der electriciteits- tarieven. De Voorzitter zeide nogmaals dat het bestuur niet graag een fiasco wil lijden. Het bestuur meent dat momen teel niets te bereiken is. Spr. gelooft dat er een zekere groep leden is die geen vertrouwen stellen in 't bestuur Op verzoek van het bestuurslid van Gorcum lichtte de penningm. het punt nog toe. Deze betoogde dat de gemeente de winsten uit de bedrijven hard noodig heeft. Enorme bedragen wor den gevraagd voor sociale doeleinden. Reeds een verlaging van 1 ct. per M3 op den gasprijs zou zoo groote bedragen vorderen, dat dit voor de gemeenteniet mogelijk zou zijn. Men bedenke dat het bedrijf ongeveer 1 milioen M3 aflevert en deze kleine verlaging dus al f 10 000 zou kosten Een dergelijke verlaging zou zeker verhooging van belasting tengevolge hebben en naar spr. meent betalen de arbeiders liever 1 cent meer voor hun gasverbruik dan dat zij meer belasting te betalen krijgen. Weliswaar zijn er plaatsen waar de tarieven lager zijn dan hier maar in meer andere plaatsen zijn zij hooger. Door applaus gaven de leden hun instemming te kennen. Het lid Strijk dankte voor deze toelichting en vond het jammer dat een dergelijk antwoord niet eerder gegeven was, dan hadden onaange naamheden vermeden kunnen wor den. De adviseur betoogde nog dat de vereeniging zeer voorzichtig moet zijn met het sturen van adressen aan het gemeentebestuur. Nadat de leden nog een Maria lied gezongen hadden werd de bijeen- komst met den Christelijken groet gesloten. Emmabloem-verkoop. Begunstigd door mooi weer, hebben de ijverige collectanten voor de Emmabloem het niet onbelangrijke bedrag bijeengezameld van f 158.13. Luchtpost voor Ned.-Indië. In verband met den dienst op Hemelvaartsdag, zal op Woensdag 9 dezer de laatste lichting voor de met den luchtmail Amsterdam- Bandoeng van 10 dezer te verzenden correspondentie aan het hoofdkan toor ten 19.15 plaats vinden. Postdienst op Hemelvaartsdag. Op Hemelvaartsdag heeft geen bestelling plaats. Afhalen van corres pondentie als op Zondagen. Open stelling eveneens als op Zondagen. Het Gorinchemsche veer. De K. N. A. C. meldt Met ingang van 16 Mei zal de verkoop van overzetkaartjes voor het veer Gorinchem—Sleeuwijk niet meer op de pont zelf geschieden, maar zal men overgaan tot verkoop van kaartjes aan den wal. Te dien einde wordt aan iederen kant een veerhuisje geopend. Dit huisje staat bij het oprijden van de pont in Gorinchem aan de rechter zijde van den weg, terwijl het aan de zijde van Sleeuwijk links is op gesteld. Tentoonstelling Slad Tilburg 193k. Men is nu ongeveer vier weken bezig met den bouw van de onder scheiden afdeelingen van de Inter nationale Tentoonstelling Stad Til burg 1934. Nog anderhalve maand en't werk zal gereed moeten zijn. Voorzoover de bouw thans is ge vorderd, kan men reeds een indruk krijgen van het inderdaad geweldige gebouwen-complex, dat- hier gaat verrijzen. Zoo is de groote dubbele toegangs poort aan De Enschotschestraat vrijwel geheel gereed. Vanwege de gemeente is men bezig met de ver harding van het dubbele wegdek de doorgetrokken Ringbaan Oost dat door de dubbele poort de dubbele toegangsweg tol de tentoonstelling vormt. Rechts van den ingang is men druk bezig met den opbouw van de groote textielfabriek. Iets meer naar achter rechts komt men in wat »Venetie« worden moet. De boezem van den vijver, waarop straks de gondels zullen varen, is op enkele meters zand na gereed. Ook de groote hooge toren boven de hall, die straks het centrale punt van de eigenlijke tentoonstelling zal vormen, nadert zijn voltooiing. Verder liggen vrijwel alle vloeren voor de onderscheiden afdeelingen der tentoonstelling al op hun plaats gereed. (Msb.) Zie vervolg Prov. Nieuws 2e Blad). ELSHOUT. Zondag j.l. heeft onze parochie zich in een druk bezoek mogen verheugen. Reeds in den vroegen morgen kwamen honderden pelgrims uit den verren omtrek om Maria hulde en dank te brengen voor verkregen gunsten. Bij de H. Missen moesten velen zich buiten de kerk met een staanplaats tevreden stellen. Om 9 uur arriveerde per extra trams de groote processie uit Tilburg. Voorts kwamen nog *de meisjes van de K.J.V. en K.J.M. uit Kaatsheuvel en de R.K. Werklieden- vereen. en H. Familie uit Heusden. A.s. Donderdag komt de processie van de Meisjescongregatie uit Drunen en de K.J.V, K.J.M. en de Congre gatie van Vlijmen. Alsdan zijn de H. Missen om 6, 7, 8, 9'/a en_10'/j uur. De kerk is geopend vanaf 5 uur. Capelle. wegens Neerlandia Kaatsheuvel is terugtrekken van S.D.O. bemiddeling bedraagt momenteel 116. Zondag 13 Mei a.9. zal in deze Sprang vrijgeloot. De eindwedstrijden l gemeente een zangersdag worden ge- voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens Waalwijksche Stoomdrukkeri Antoon Tielen. DRUNEN. De bibliotheek der Jongenscongregatie bevat momenteel een collectie van ongeveer 1000 exemplaren. De titels der leesboeken zijn op keurig verzorgde lijsten ge plaatst en genummerd. Deze lijsten zijn aan de bibliotheek verkrijgbaar tegen een kleine vergoeding alleen voor de leden der Congregatie. Op deze lijsten kan men aanteekeningen maken van de boeken die men heeft gelezen en men behoeft slechts het nummer op te geven van het boek dat men verlangt. Dit is een groot gemak èn voor den lezer èn voor den bibliothecaris. Vrijdag 11 Mei ten half zes wordt in het Gemeentehuis de jaar vergadering gehouden voor de leden van de Woningbouwvereniging »Drunens Welzijn». Zondagmorgen omstreeks half vijf werden de inwoners van ons dorp gewekt door tromgeroffel en signalen der gymnastiekvereen. St. Herman Jozef, die een bezoek gingen brengen aan de Zoete Lieve Vrouw van den Bosch. Omstreeks half 12 arriveerden zij weer frisch en opgewekt in hun clublokaal op de Congregatie. SPRANG—CAPELLE (V.ni. Sprang) Predikbeurten Hemelvaartsdag, Don derdag 10 Mei 1934: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9.30 uur lees dienst. Geref. Kerk v.m. 9.30 uur Ds. J. C Hagen. Tot predikant bij de Ned. Herv Gemeente alhier is beroepen Candidaat v. d. Boogaerd van Sommelsdijk. Tot ouderling bij de Ned. Herv. Kerk alhier werd gekozen de heer A. Smits en tot diaken de heer A. Bosch. De Chr. Gemengde Zangvereeni- ging „Excelsior" alhier neemt naar wij vernemen op Hemelvaartsdag deel I aan liet Concours voor zang- en mu ziekgezelschappen te Vuren. Ondei leiding van haar Directeur, dhr. Alb. Christ van Capelle. heelt de vereeni ging zich ernstig voorbereid, zoodat wij mogen verwachten dat zij een goed figuur zal maken. Wij wenschen directeur en leden veel succes. De Sociale Studieclub van den Christ. Besturenbond Sprang-Capelle hield j.l. Maandagavond in de zaal van [den Chr. Volksbond haar laatste ver gadering van dit seizoen. Na opening op gebruikelijke wijze en het lezen der notulen, was aan de orde een onderwerp over: „De Internatio nale Organisatie van den Arbeid van den Volkenbond", welk onderwerp werd ingeleid door dhr. C. Braspen- ning. Aan de hand van een viertal pun ten zette de inleider de beteekenis van internationale samenwerking op het gebied der arbeidswetgeving uiteen. Een geanimeerde bespreking volgde. Na een woord van dank aan den in leider en tevens aan de leden voor hun medewerking in het afgeloopen seizoen sloot de voorzitter de vergadering en ging dhr. C. Braspenning in dankgebed voor. VRIJH.—CAPELLE. Gedurende de maand April werd op de Rijks postspaarbank alhier ingelegd een bedrag van f4800.65 en terugbetaald f4196.33. CAPELLE. Gedurende de maand April werd in de Rijkspostspaarbank alhier ingelegd f6190.38 en terug betaald f6617.72. Het aantal inlagen bedroeg 55, dat der terugbetalingen 40. L Tot deurwaarder bij de plaat selijke belastingen in de gemeente Sprang—Capelle is benoemd de heer P. v. d. Schans, gemeentebode. De heer Alb. Christ alhier is benoemd tot technisch leider van het 15 Aug. e.k. te Almkerk dooi de Chr. Gem. Zangvereen. Hallelujah te organiseeren concours. Naar wij vernamen is de inschrijvingsdatum voor dit concours verlengd tot 28 Mei a.s., terwijl tot juryleden zijn benoemd de heeren S. Vlessing, W. F. Kools en Ed. Erdelman. Bij de eerste ronde van de a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) alhier te houden seriewedstrijden zullen de navolgende wedstrijden worden ge speeld Combinatie Kaatsheuvel—N.E.O. Sprang; Nog Sneller Capelle— Besoijensche Boijs BesoijenDe Pelikaan Capelle—Sparta Vrijh zullen a.s. Zaterdagnamiddag plaats hebben. De wedstrijd Holland- Frankrijk zal waarschijnlijk op het terrein te beluisteren zijn. Voor de Ned. Herv. Gemeente alhier hoopt a.s. Donderdag (Hemel vaartsdag) des morgens half 10 op te treden Ds. Cuperus. Maandag werd in café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart onder leiding van den heer Arn. Boeser een vergadering gehou den van stemgerechtigde ingelanden van het Waterschap »Het Eenden nest», gelegen onder de gemeenten Waspik, SprangCapelle en Loon op Zand. Na de opening werd de rekening over het dienstjaar 1932/33 vastgesteld op f754.24 aan ontvang sten en f582.29 aan uitgaven, zoodat deze sloot met een voordeelig saldo van f162.95. De begr. voor 't dienstjaar 1934/35 werd vastgesteld in ontvang sten en uitgaven op f 690.68, waarbij iet bedrag der omslagen voor 163 LA. 91 A. 22 c.A. geraamd is op 3.per H.A. en voor 36 H.A. 35 A. 25 c.A. op f 1.— per H.A. Na afhandeling der agenda werd de vergadering door den voorzitter gesloten. CAPELLE. De afdeeling van den Chr. Bouwvakarbeidersbond alhier, hield een feestvergadering, in verband met het 15 jarig bestaan. De versierde zaal was geheel met belangstellenden gevuld. De Bondsvoorzitter de heer A. Terweij van Utrecht hield de feestrede. Het dochtertje van C. H. in de Nieuwstraat, werd zoodanig door een vrachtauto aangereden, dat genees kundige hulp van Dr. R. moest wor den ingeroepen. Het fanfarecorps „Sirena" te Vrijhoeve- Capelle zal a.s. Donderdag (Hemelvaartsdag) een muzikale wan- deling maken. De jeugd in de Heistraat, in feeststemming verkeerende, haalde een dezer nachten, schier huis aan huis baldadigheid uit. De politie heeft de zaak in onderzoek. WASPIK. Zondag 1.1. vierde de R K. Voetbalvereeniging „Hercules" haar eerste lustrum. In den.namiddag kwart voor drie werd, door schitterend weer begunstigd, onder begeleiding van de Harmonie „Volks, vlijt en Volksvermaak" in optocht naar het met vele vlaggen versierde terrein getrokken, alwaar reeds ver schillende belangstellenden aanwezig waren. Op het middenveld had de offici- eele huldiging plaats. De adviseur der vereeniging, de WelEerw. Heer van Houtert, bracht een woord van dank en hulde aan het bestuur en leden van .Hercules". Een speciaal woord van dank werd gericht aan den terrein- meester, den heer C. Schapers. Uit dank voor zijn goede zorgen bood spreker hem een kistje sigaren aan. De EdelAchtb. Heer Burgemeester wenschte de vereeniging geluk met het eerste lustrum en zei, steede zijn volle medewerking voor den groei en bloei der vereeniging te zullen schenken. De Heer A Kamp sprak vervolgens als voorzitter van het district Lang straat van den I.V.C B. Spreker memoreerde, dat „Hercules" reeds zooveel in het belang van de r.k. sportbeweging had gedaan. Verder werd nog een woord van gelukwensch gericht door de aanvoer ders der genoodigde vereenigingen, waaronder de jeugdige r.k. voetbalver. .Sparta". Verschillende bloemstukken werden aangeboden. Na deze officieele huldiging werd een vriendschappelijke wedstrijd ge speeld tusschen DES uit Kaatsheuvel en HEC, uit Waalwijk. Na een fraaie wedstrijd wist DES met 5—0 te winnen. Na dezen wedstrijd gaf de veree niging S.S S. uit Waalwijk een zeer goed geslaagde turndemonstratie en werd vervolgens een vriendschappelijke houden vanwege den R.K. Korenbond in het dekenaat „Geertruidenberg". Aan dezen zangersdag zullen vijf koren deelnemen. Om vijf uur zal een plechtig Lof worden gehouden, terwijl om half 6 een bijeenkomst plaat9 vindt in het r.k, parochiehuis. Op Hemelvaartsdag hoopt voor de Evangelisatie Eben Haezer te Raamsdonksveer om 9,30 uur voor te gaan de heer Vroeg in de Wei uit Middelharnis. DUSSEN. Zondagmorgen om streeks 11 uur bad op 't kruispunt Dorpstraat—Oude Straat—Voorsten Hoek een aanrijding plaats tusschen de wagens van v. Zijl uit Woudri- chem en v. Seters uit Heusden. Doordat de wagen van v. Z. in volle vaart opzij gedrukt werd, vloog hij tegen een hoek van de woning van v. Luxemburg. De passagierster, mej. Smit uit Den Haag, die een der Eerw. Zusters in 't Liefdegesticht alhier kwam bezoeken, vloog door een tweetal ruiten en werd ernstig aan hoofd en gelaat gewond. De chauffeur van Z., ondernemer der »Zijltax» uit Woudrichem, kreeg enkele ontvellingen en schrammen. Zijn wagen werd bijna geheel ver nield. Een tweetal wielen vlogen eraf, terwijl het voorste gedeelte geheel in elkaar werd gedrukt. De inzittenden van v. S. kwamen met den schrik vrij. De auto werd slechts licht beschadigd. Mej. S. werd bij v. L. binnengebracht; zij bloedde hevig aan het gelaat. Dr. v. Vuuren die spoedig ter plaatse was, gelaste overbrenging naar zijn woning, van- 'waar zij na aldaar verbonden te zijn in zorgwekkenden toestand naar het Liefdegesticht alhier werd vervoerd. De majoor der Rijksveldwacht maak te procesverbaal op. Burgemeester Snijders die kort na het ongeval arriveerde gaf blijk van deelneming. Gemeld zij nog dat de »Zijltax» onderneming, die eerst kortgeleden is opgericht, niet tegen ongevallen verzekerd is. Nader vernemen wij dat mej. S. een lichte hersensschudding heeft bekomen. Verder is haar neusbeen gebroken en men vreest ook nog voor inwendige kneuzingen. Wanneer zullen betrokken autori teiten nu overgaan tot het plaatsen van waarschuwingsborden op deze gevaarlijke kruispunten, alwaar het uitzicht geheel is benomen. Van den eigenaar Stevens alhier werd in de weide »Den Schiethoek» een zijner beste schapen door een hond doodgebeten. De arbeider A. Meijers had op de papierfabriek »De Maasmond» alhier het ongeluk met zijn rechter hand zoodanig tusschen ijzeren ton nen bekneld te geraken dat hij zich direct onder geneeskundige behan deling moest stellen. GEMENGD NIEUWS. Vrouw dood gereden te Valkenswaard. Zondagavond omstreeks halftien heeft op den Eindhovenscheweg onder de gemeente Valkenswaard een doodelijk verkeersongeval plaats gehad. Twee vrouwen staken plot seling den weg over en werden aangereden door een auto, bestuurd door een chauffeur van een Eind- hovensche taxi-onderneming. Een der vrouwen, de 84-jarige wed. Mathijsen—Van Utrecht, die sedert eenige maanden alhier woonde en vroeger te Antwerpen was gevestigd, bekwam een hersenschudding en eenige verwondingen. Ze bleet be wusteloos op den weg liggen en werd naar het ziekenhuis te Val kenswaard overgebracht, waar zij hedenavond om ongeveer halftwaalt aan de bekomen verwondingen is overleden. wedstrijd gespeeld tusschen Hercules 1 Doodelijk geval van vischvergiftigmg en S S.S 1 „Hercules won met 4—0. A.s. Zaterdag zal het vijfjarig be staan in het clublokaal door de leden worden gevierd. A.s. Zondag 13 Mei zal de Sint Theresiakerk te Waspik-Boven worden bezocht door eene processie uit Tilburg. GEERTRUIDENBERG. Vrijdag a.s. desn.m 7 uur zal in hotel Centraal een vergadering worden gehouden door de leden van de bijzondere vrijwillige landstorm. Tevens zal dien Een ernstig geval van vischver- giftiging, heeft zich te Leiden voor gedaan, waarbij het leven van een man is te betreuren, terwijl zijn vrouw in levensgevaarlijken toestand verkeert. Donderdag kocht de 28-jarige mej. J. W. H. Springer, echtgenoole van den 30-jarigen D. de Bolster, wonend Waardgracht 124 te Leiden, van een Katwijkschen vischverkoo- per, die daar met zijn kar met avond de prijs uitreiking plaats hebben viSch ventte, gestoomde makreel en van het prijsschieten. Van de gemeentelijke leening 1919, groot f50 000,— waarvan uitge geven f38 500 zijn uitgeloot schuld brief no. 3 groot f 1000,en schuld, brief no. 7 groot f 250.—. Deze brieven zijn per 1 Februari 1935 inwisselbaar. Het aantal werkloozen, inge schreven bij den agent der arbeids- twee zoodjes zgn. braad schar. Na het gebruik van deze visch is het echtpaar in den nacht van Donderdag op Vrijdag onwel ge worden. Hun toestand werd steeds ernstiger. De man is overleden. De toestand van de vrouw is zeer ernstig. V V. .1 IV! weru vcivuigcuai-vii ...V.,—v..-,.,.— vrijwillige - J li-nomine irtn Krnnrl SP.bar.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3