LnmBioscooo lieg» uil laalsbeoiel. DONDERDAG No. 38. Woensdag 9 Mei '34. 57e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL NIEUWS. VERVOLG Waalwijk, 9 Mei 1934. 100 JAAR. In verband met de sterfgevallen van den laatslen tijd in de familie, speciaal het overlijden van den directeur van Noord-Braband, wijlen mr. Bernard Timmermans, zal, hoe zeer het de familie om tal van rede nen spijt, geen enkel openbaar feest betoon kunnen worden aanvaard ter gelegenheid van den lOOsten verjaar dag van den heer Jud. Timmermans Wzn., oud-directeur van Noord— Braband, oud-wethouder onzer ge meente enz. Men zal natuurlijk de redenen die geleid hebben tot deze begrijpelijke beslissing respecteeren en zich daar aan houden, hoe gaarne Waalwijk z'n warme hulde en dank spontaan zou hebben gebracht aan den 100- jarige, aan deze groole echt Waal wij ksche figuur, voor wiens alge- meene huldiging Waalwijks Belang reeds plannen in voorbereiding had. Wij wisten trouwens van de familie van den jubilaris dat zij hiermede ten volle sympathiseerde en er zeer veel prijs op stelde, dat dit zeldzaam jubileum een feest zou geworden zijn voor geheel Waalwijk. Zooals boven reeds gezegd, zal het feit nu slechts in den familiekring zoo eenvoudig mogelijk worden her dacht en ook geen receptie worden gehouden. Wij meenen echter wel te weten dat voor de verschillende vereenigingen in onze gemeente, charitatieve zoowel als andere, deze zeer bijzondere gebeurtenis niet on gemerkt zal voorbijgaan. De Zomerdienst van dc Nederlandsctie Spoorwegen. Vanaf heden is aan de stations loketten en bij de boekhandelaren verkrijgbaar gesteld de kleine uit gave (toch nog 208 bladzijden 1) van de zomerdienstregeling van de Ned. Spoorwegen. De prijs van deze typografisch uitnemend verzorgde uitgave bedraagt slechts 15 cent de groote uitgave met de buiten- landsche verbindingen verschijnt in het laatst dezer week en kost 50 cent. Aanschaffing van een spoorboekje is ditmaal voor ieder, die wel eens per spoor reist, beslist noodzakelijk. Er is veel veranderd, en we consta- teeren met vreugde ook verbeterd, van welke verbeteringen Waalwijk en omgeving mede profiteeren. Wel is het aantal treinen op de lijn 's HertogenboschLage Zwaluwe niet vermeerderd, maar de verbin dingen met de groote stations van het land zijn verbeterd, vooral in de richtingen UtrechtAmsterdam en Arnhem—Leeuwarden en Gro ningen. Eenige verbeteringen zullen we noemen en verwijzen verder naar het spoorboekje. De trein van 10.04 naar Den Bosch rijdt vanaf 15 Mei om 10.27, geeft in Den Bosch aan sluiting op Amsterdam W.P., aan komst 12.23. De trein van 14.05 naar Den Bosch rijdt voortaan om 13.40, geeft in Den Bosch onmid dellijk aansluiting op Amsterdam, aankomst W.P. 15.25. Een nog snellere verbinding geeft een trein welke 's avonds om 18.56 uit Waalwijk vertrekt en in Den Bosch aansluiting geeft op den snel trein Sittard—Amsterdam, aankomst W.P. 20.36. Met groote voldoening mag ook worden geconstateerd dat de laatste trein naar Den Bosch (vertrek 21.55) nog aansluiting geeft op Amsterdam, aankomst 23.43 WT.P. Men kan dus vanaf Dinsdag a.s. 's avonds om 5 minuten voor 10 nog naar Am sterdam en eveneens naar Den Haag en Rotterdam over Utrecht. Ook van Amsterdam naar Waal wijk is de dienst beter geworden. We wijzen speciaal op de verbin dingen 11.38 Amsterdam W.P., aan komst Waalwijk 13 37; 15.40 Am sterdam W.P., aankomst Waalwijk 17.37 en de mooie avondverbinding Amsterdam W.P. 20.24, aankomst Waalwijk 22.11. Men kan dus vanaf 15 Mei s avonds tot 6 minuten voor half 9 in Amsterdam blijven en be hoeft zich niet meer drie kwartier in station Den Bosch te vervelen zooals tot heden. Het treinverkeer tusschen Nijmegen en Den Bosch is aanmerkelijk ver beterd. De eerste sneltrein op dat traject rijdt nu al om 6.25 en is reeds om 10.53 in Leeuwarden. (Groningen 10.24). Op dezen trein heeft men van Waalwijk uit geen aansluiting. Er is echter om 8.20 een nieuwe sneltrein ingelegd, waar op de eerste trein van Waalwijk wel aansluiting geeft (vertrek Waalwijk 7.27). Men is dan om 12.50 reeds in Leeuwarden (12.28 in Groningen) en kan daar zaken blijven doen tot 17.30 (Groningen 17.42); terug in Waalwijk 22.11. Ook van Maastricht uit heeft men eenige verbeterde verbindingen. Een trein 14.45 uit Maastricht geeft aan sluiting op den trein, welke 17.37 te Waalwijk aankomt. De laatste trein uit Maastricht naar Waalwijk ver trekt voortaan eerst om 19.39. In de verbindingen over Lage Zwaluwe is minder verandering ge komen. De eerste sneltrein vertrekt 's morgens 8.43 uit Waalwijk en geeft aansluiting op den D—trein van Roosendaalaankomst Rotter dam D.P. 10.03. Men behoeft geen D—toeslag op dezen trein te betalen, als men in de rijtuigen Vlissingen— Amsterdam plaats neemt. Een aanmerkelijke verbetering, vooral voor zakenmenschen, geeft voortaan een trein, welke 16.07 van Rotterdam Beurs vertrekt en 17.39 in Waalwijk aankomt. Ook Vlissingen kan men op een dag bereizen, doordat de trein, welke om 16.30 uit Vlissingen vertrekt over Den Bosch aansluiting geeft op den trein, welke om 19.39 in Waalwijk aankomt. Men kan ook in Tilburg de H.B.bus nemen, maar is dan eerst om 20.29 in Waalwijk. Men kan ook nog om 19.04 uit Vlissingen en is dan 5 voor 10 's avonds over LageZwaluwe in Waalwijk. Alles tezamen genomen, mogen we dus getuigen, dat de nieuwe dienstregeling een groote verbetering brengt in het verkeer tusschen de Langstraat en de andere deelen des lands. Die verbeteringen zijn voor een deel te danken aan de invoering van Dieseltreinen op de lijn Am sterdam—Den Bosch—Eindhoven en in mindere mate aan de elec- trificatie van het traject Rotterdam- Dordrecht. Tegenover deze voordeelen, vooral voor de handelsreizigers, staat het nadeel dat voor de leerlingen van diverse onderwijs-inrichtingen in Den Bosch de namiddagtrein zoo laat rijdt, dat zij tot kwart over vijf aldaar moeten wachten en dan ongeveer een half uur later thuis komen. Voor de leerlingen die de H.B.S. en H.H.S. te Waalwijk be zoeken geldt dit bezwaar niet, waar deze reeds om 15.38 kunnen ver trekken in de richting Geertruiden- berg. Brabantsche Poppententoonstelling De provinciale Brabantsche Pop pententoonstelling die Maandag a.s. 14 Mei in Musis Sacrum te Waal wijk wordt geopend, belooft iets zeer bizonders te worden. Aan de verschillende groepen, die worden tentoongesteld, is door verschillende dames-comité's in Noord-Brabant, gewerkt. De tentoonstelling geeft een kijk op het typisch Brabantsch familieleven, volksgewoonten en eigenaardige gebruiken. Ook de ver schillende kleederdrachten in de provincie worden gedemonstreerd. Gedurende de expositie zullen aantrekkelijkheden de belangstelling gaande houden. Onder meer wordt Woensdag 16 Mei om drie uur 's middags een kinderoperette opge voerd. Nadere bizonderheden zullen hieromtrent nog worden bekend i gemaakt. De baten van de tentoonstelling, die een rondgang door de provincie zal maken en na Waalwijk in 's Bosch zal worden opgesteld, ko men ten goede aan Het Groene Kruis en de T.B.C. bestrijding. Het is een goede gedachte van de ondernemers geweest om nu eens met wat nieuws te komen op dit gebied. Moge de opzet slagen, in het belang van het werk voor de volksgezondheid en tot voldoening van de Dames en Heeren, die maanden van voorbereidend werk hebben moeten doen om de uit voering mogelijk te maken. Allen dus naar de Poppententoonstelling De entreeprijs van F1 0,25 kan voor niemand een bezwaar zijn. Aanbesteding. (O H. Hemelvaart) 6 uur en half negen Geweldige sensatie film 2de Hoofdnummer: Alles overtreffende Cowboy film. Niemand verzuime dit sensatie-program. Opening der zaal om 5 uur. lijkheden voorkomen kunnen worden Leest—Gommer9, Pellenaar9—Bras— Di W.G.V. naar Den Bosch. De R.K. W.G.V. maakt a.s. Zondag haar jaarlijksche bedevaart naar Den Bosch. Om precies half zes zullen de leden aan het clublokaal in de Stationsstraat afmarcheeren. Met de trein van 12 uur komen de gymnasten terug en vanaf het Station zullen zij via Mr. v. Cooth- straat, Julianastraat en Stationsstraat naar het oefenlokaal terugkeeren. Goed afgeloopen. Toen de werkman Br. werkzaam bij de Fa. v. d. Heijden—v. Loon alhier bezig was aan de Opanken zolenpers had hij het ongeluk met zijn hand beklemd te geraken tus schen vormer en pers. Gelukkig had hij er de volle druk niet opgezet anders ware zijn hand afgekneld. Op zijn hulpgeroep kwam de be drijfsleider aanloopen, die door een paar schroeven los te draaien den druk weer afzette, zoodat Br. bijtijds uit zijn benarde positie kon worden bevrijd. Aanrijdingen. Dinsdagmiddag half een had aan het Laageinde een botsing tusschen een auto en een motorrijwiel plaats, die gelukkig zonder persoonlijke onge lukken is afgeloopen. De heer F. v. M. uit Reijen reed op zijn motor juist voorden auto van den heer F. V. uit Valkenburg. Toen van M. plotseling naar links uitweek zonder tijdig richting aan te geven, werd hij door V. aangereden en tegen den grond gesmakt. Het motorrijwiel werd zoo goed als geheel vernield, doch v. M. kwam er met enkele schrammen af. Maandagmiddag stopte de heer K met zijn luxe wagen in de Groote straat achtereen stilstaande vrachauto. Op het zelfde moment reed de vracht wagen echter achteruit, zoodat hij tegen de luxe wagen opbotste. Deze aatste werd vrij ernstig beschadigd. In de Grootestraat ter hoogte der Putstraat kwam de fietser de P., die onoplettend op zijn rij wiel zat, in otsing met de vrachtwagen van A. K. De P. werd tegen de straat gesmakt en kreeg eenige verwondingen, die hij door Dr. L. moest laten verbinden. Uitslag der door het Architecten bureau Van Ree Bossaerts alhier gehouden publieke aanbesteding van den bouw van een dubbel woonhuis aan de Kerkstraat voor rekening van den heer J. v. d. Heuvel alhier. De lood-, zink- en mastiekwerken, het sanitaire, alsmede de water-, gas- en electrische leidingen zijn buiten het bestek. Adr. Kleijngeld, Kaatsheuvel f9826 Fa. Wed. G. v. Hul ten, Waal wijk f 9520 J. Kooien, 19480 G. v. Heesch, H. Maas, C. Timmermans, Sprang H. Kramer, Waalwijk A. P. Kramer, B'broek Gunning volgens bestek. f9460 f9387 f888! f8750 f 786c Anti Rev. Kiesvereeniging )>Nederland en Oranjeu. Maandagavond hield de Anti Rev. (ie9 vereeniging,Nederland en Oranje" te Waalwijk een vergadering in het gebouw van Christelijke Belangen. De Voorzitter, de heer M. Wijnand9, opende de vergadering, ging voor in gebed en las Ps. 99. Na verwelkoming der leden sprak lij een kort en pittig openingswoord uit. De notulen werden goedgekeurd. Herkozen als bestuurslid werd de heer B. A. G. Treffers De heer Drost trad dezen avond op als referent met het onderwerp «Cal- vinisme en de Staatkunde", Hij betoogde dat het Calvinisme tot grondbeginsel had «Alles tot eer van God", waarbij Gods Woord in alle verhoudingen de eind-uitspraak had. Daarna ging hij na a. de verhou ding van God tot mensch, b. de ver houding van mensch tot mensch, en c. de verhouding van mensch tot wereld Daar alle menschen geschapen zijn naar «den Heelde Gods' is het Cal vinisme sterk «democratisch". Verder bepaalde zich de referent tot de kerk, als verzameling van ge- loovigen de overheidsinstelling door God zelf; volkssouvereiniteitsouve- reiniteit in eigen kring; nationalisme en internationalisme. Het volkerenrecht bij Calvinistisch licht gezien kan de oplossing vinden bij de 9 ontstane geschillen en geeft het recht om tot den oorlog over te gaan indien een staat z'n machts wellust bot viert. Het Calvinisme laat de rechte ge. zagsverhouding zien waardoor rooei- op alle terrein des levens. Na dit gedegen stuk werk volgde nog een aangename bespreking. Na behandeling van eenige inge komen stukken eindige de heer Drost met dankgebed en sloot de voorzitter de vergadering. Huldiging van den heer van Ihiel-Longlet. Zaterdag heeft de heer W. G. van Thiel-Longlet te Beek en Donk onder groote belangstelling zijn zestig-jarig jubileum in de Draad- en i Draadnagelfabriek aldaar, gevierd. De jubilaris, die thans president commissaris der N.V. Van Thiels Draad-Industrie te Beek en Donk is, werd in een bijeenkomst ten kantore door directie, kantoor- en fabriekspersoneel, onder aanbieding van fraaie geschenken en bloemen, gehuldigd. Tijdens de receptie kwamen veel vooraanstaande persoonlijkheden uit kringen van handel en industrie den heer Van Thiel gelukwenschen. Het Tweede Kamerlid A. N. Fles- kens sprak namens het College van Commissarissen, terwijl de heer D. Huysmans, voorzitter van de aideeling Grootbedrijf der Kamer van Koophandel en Fabrieken in Oostelijk Noord-Brabant te Eindho ven den jubilaris de eere-penning der kamer overhandigde. DRUNEN. Op de gehouden ver gadering van de besturen van de R.K. Werkliedenvereenigingen van Drunen, Nieuwkuik, Vlijmen, Haarsteeg en i Elshout, waarbij de heer Hoogers uit 's Bosch, een bespreking heeft ge houden over de broodprijzen werd besloten op Maandag 14 Mei wederom een algemeene vergadering te houden met de besturen der vereenigingen en waarbij ook teven9 alle bakkers van de dezelfde plaatsen worden uitgenoodigd. Ze zal gehouden worden in het lokaal van den R K. Werkliedenver- eeniging te Nieuwkuik, 's avonds om 8 uur. Wij vertrouwen dat alle bakkers in hun eigen belang tegenwoordig zullen zijn. Gedurende de kermis, welke alhier op 20 Mei begint, zal in café de Wed. Vissers een uitvoering wor den gegeven met muziek van de van ouds bekende Jasz band.ensemble van Beethoven uit 's Bosch met mede- werking van een eer9te kla9 humorist, zoodat wij met de Pinksterdagen volop kunnen genieten. Er is ook gelegenheid tot dansen. Zondag werd door de hand boogschutterij .St. Aloysius" van de Jongens congregatie een wedstrijc gehouden om het koningschap. De overwinning werd behaald door Brok Jzn. ELSHOUT. Op a.s. Zondag 12 Mei komen alhier verschillende pro cessies: o.a. R.K. Werkliedenvereen. Waalwijk en de leden der H. Familie Haarsteeg, O. R O. V. A. uit Waal wijk, de Congregani9ten uit Kaat heuvel en uit Baardwiik. De H. Missen zijn alsdan om 6 kwart voor 7, kwart voor 8, 8'/a» 9'/a. lO'/a. II1/» uur. I SPRANG—CAPELLE. Naar m vernemen heeft het bestuur van het Fanfarecorps »Sirena» 't voornemen om dezen zomer bij concerten en rondgangen bloempjes te verkoopen voor het aanschaffen van nieuwe instrumenten. Het bestuur hoopt daarbij op de volle medewerking der inwoners van SprangCapelle. Blijkens de advert, in dit nummer zal vanwege de Prov. Vereeniging het Groene Kruis bij voldoende deel name te Sprang—Capelle een cursus in Zuigelingenverzorging gegeven worden. Gelegenheid tot aangifte voor deel name zal bestaan na de proefles, welke zal worden gegeven op 16 Mei a.s. des namiddags half 3 in de v.m. Openb. Lagere School aan de Nieuwstraat te Capelle. De cursus is toegankelijk voor vrouwelijke personen boven 19 jaar. RAAMSDONK. Op de Wielerbaan «het Vliegend Wiel" aan de Keistraat, zullen op Zondag 13 Mei a.s. weer groote wielerwedstrijden plaats hebben voor amateurs favorieten. De wed- strijden zullen aanvangen om half 3 Het bestuur heeft weer een keurig programma samengesteld, o a. 1 Sprint over 3 baanronden. Ie serie Cantineou- Fijneman, 2e serie van der Pol Dalmaijer, 3e serie de Gast-Heeren. 2 en 3 Achtervolging over 20 baan ronden. Deelnemers A. van Leest, Pellenaars, A. Gommer9, J. Bras penning 4 Afvalrace, de Gast, Dalmaijer, Cantineou, van Lee9t en Pellenaars. 5 Eigen kracht over 30 baanronden. Gommers, van der Pol, Fijneman, Braspenning en Heeren 6 Koppelwedstrijd 1'/, "ur voor amateurs. De deelnemers zijn van penning, de Gast—van der Pol, Cantineou—Heeren, Fijneman Dal- maijer. Het programma mag er weer zijn, op kosten wordt door het bestuur niet gekeken, laat het dus a s. Zondag eens stormloopen. RAAMSDONKSVEER. Donder dagavond werd om 8 uur in hotel Schelle een vergadering gehouden van de R K. Middenstandsvereemging. Na het behandelen van eenige huis- houdelijke punten, werd door den geestelijk adviseur kapelaan A van der Vaart een schitterende lezing ge- houden over de verhouding tusschen kerk en staat. De vergadering wa9 druk bezoent. Het aantal steuntrekkers van de gemeente bedraagt albier 180. Tegen zekeren O. uit deze ge meente is proces-verbaal opgemaakt door de Rijkspolitie, wegens over treding van de jachtwet. Dezer dagen werd in bet St. Henricusgebouw een vergadering ge houden der R.R. Kiesvereeniging in groottn getale waren de leden opge komen, om den spreker den heer M. Krijgsman uit 's Bosch, die 't bestuur had aangezocht, te hooren spreken. Als onderwerp had de heer Krijgsman gekozen «Moderne politieke stroo mingen". Spreker gat hierover een keurige uiteenzetting, die door de aanwezigen met aandacht werd gevolgd. Tot onderwijzer aan de Ned. Herv. School alhier, is benoemd de heer J. Zielstra. Op Zondag 13 Mei a.9. zal alhier het Emmabloempje verkocht worden, de opbrengst komt ten bate der T.B.C.-bestrijding. Tegen zekere A. v. d. P. is door de Rijkspolitie proce9-verbaal opgemaakt, wegens overtreding van het Melkbesluit. De Kon. Erk. Harmonie «De _endracht" zal a s. Donderdag een muzikale wandeling maken naar de Hank. Circa vijf uur v.m. zal afge marcheerd worden van de Harmonie zaal «Huis ten Deijl'. 's HERTOGENBOSCH. Wij ver nemen, dat de serie carillonconcerten ook dit seizoen weer zal gehouden worden. Het eerste concert wordt op Juni gegeven. Er zullen twee bij zondere concerten gegeven worden van den Sint Janstoren. Op 15 Augustus zal het bekende 's Hertogenbossche Mannenkoor van af den toren van Sint Jan een concert geven. Op 21 Juli wordt er weer een concert gegeven van den toren met koperblaasmuziek Kaatsheuvel, 8 Mei 1934. Officieele ontvangst van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Opnieuw heeft Zondag Kaatsheuvel bewezen, dat het zijne geestelijkheid in erkentelijkheid, liefde en toewijding weet te eeren. Op vereerend verzoek van het be stuur van het Missiehuis St. Antonius had zich het bestuur der Vereeniging Kaatsheuvels Belang volgaarne bereid verklaard, de organisatie van de offi cieele ontvangst van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, Bisschop van 's-Bosch, te organiseeren ter gelegenheid van de plechtige consecratie van de nieuwe kapel van het Missiehuis St. AWonius van den ZeerEerw. Paters der H. Fa milie. Een Eere-Comité was gevormd bestaande uit de ZeerEerw. H.H. A. J. van den Brekel, J. H. P. van Enschot, H. C. Schoenmakers, A. F. Kamp, Pas toors uit de gemeente; J. A. Frans Mal leus, Burgemeester; J. L. van Besouw, oud-burgemeester der gemeente; L. J. van der Horst en J. van Lier, Wet houders; M. A. v. d. Wee, gemeente secretaris; F. de Klijn en E. Rietra, kapelaans der Par. St. ,Jan, Broeder Palmace, overste der Broeders v. Lief de. Spontaan hadden alle jeugdver- eenigingen hun toezegging gegeven tot het forineeren van een stoet om den Doorl. Gast naar het Missiehuis te be geleiden. Goed vijf uur was de stoet in de Hoofdstraat opgesteld en klok slag half zes reed onder het luiden der klokken en onder de tonen van de Har monie Apollo" de auto van den Wel- ed. heer P. van der Velden-Zacht, ge tooid met de Pauselijke vlag de Hoofd straat binnen. Bij de woning van den Weled. heer van Nieuvvstadt stond een groep lieve bruidjes die Z.Exc. met pluimen en palmtakken enthousiast een eerste welkom toewuifden, waai- na de voorzitter van het Comité van Ontvangst den Bisschop aldus toe- sprak: Rede Af. A. van der Wee. voorzitter van het Comité van Ontvangst. Excellentie! Het |Bestuur van Kaatsheuvels Belang heeft met bijzondere voldoening de in vitatie aanvaard om als Commissie van Ontvangst Uwe Hoogwaardige Excellen- I

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5