fielledizc&Mdsckejjuvifiasta J tie te begroeten. En wanneer ik zeg, dat deze invitatie voor ons een aangename voldoening is, dan mag dit zijn reden wel voornamelijk hierin vinden dat wij in U mogen .verwelkomen den Doorluch- tigen Kerkvorst, van het ons zoo dier baar diocees, den hoeksteen van het diocesaan gebouw, dat het licht van leven en waarheid over Brabants landouwen weet uit (te stralen. Als zoodanig dam ook gaat ons welkom, het welkom van Kaats heuvels Parochianen in volle sympathie naar U uit en [mag onze groet Voor U de volle beteekenis hebben van onze Katholiciteit en onze groote aanhan kelijkheid jegens hun Bisschop, die straks in het volle medeleven van de zijde zijner diocesanen, het Gouden feest van zijn verheven Priesterschap zal vie ren. Maar ook het officie, dat Gfj hier komt vervullen, heeft voor ons zijn groote beteekenis, nu door de gewijde hande lingen, n.l. hare consecratie, de Kapel onzer Paters meer nog dan thans wordt bestempeld tot een huis van God van waaruit straks velen, die daar hunne roeping hebben gewijd zullen uitgaan, om ons dierbaar geloof aan anderen te gaan verkondigen. En in die velen, in. wien jn deze Kapel de grondslag voor het H. Priesterschap zal worden gevormd, zal de gedachte van oprechte hulde, vereering en dank blij ven sluimeren jegens hun hooggeachten Primaat, die door de Consecratie der Kapel tot hun heiliging en het intensie- veeren van hun roeping zoo gaarne zijn Bisschoppelijke-medewerking heeft willen geven. Als oprechte Katholieken, sluiten wij ons bij die gevoelens van geheeler harte aan en daarom hopen wij, dat het wel kom, dat wij IJ hier toeroepen, verbon den moge worden aan den wensch dat de door U ,1e consacrecren Kapel voor talrijk velen een bouw mogen worden van een rijk en verdienstelijk missiona risleven, hun tot groot godsdienstig welzijn, U ten zegen en Gode ten heil. Nadat de leden van het Eere Comité en het Comité van Ontvangst Z.H.W. Exc. persoonlijk hadden hegroet, trok de navolgende stoet, opgeluisterd door de muziek van onze drie harmoniën naar het Missiehuis St. Antonius. 1 Comité van Ontvangst; 2 R.K. Gyin- nastiekver. K.G.V.; 3 Kon. Muziekge zelschap Euphonia; 4 Jeugdelftallen van de scholen der Eerw. Broeders v. Liefde; 5 K.J.V. der Parochies Kaats heuvel en Berkdijk; 6 R.K.V.V. DES; 7 R.K. Jongens Patronaat St. Jan; 8 R.K. Voethalver. Wilhelmina; 9 R.K. Jonge Werkman; 10 Harmonie St. Jan; 11 R.K.V.V. Rapid; 12 R.K. Jonge Boe renstand; 13 R.K. Jongenspatronaat Berkdijk; 14 R.J.M. en Gildemeisjes; 15 Zangvereeniging Bel Canto; 1G Har monie Apollo; 17 Auto Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, gescorteerd door bruid jes; 17 Volgauto's piet de leden van het eerecomité. De Hoofdstraat, welke de stoet volgde hood een zeer feestelijken aan blik door de wapperende vlaggen die aan bijna geen enkel huis ontbraken. Duizenden belangstellenden ston den langs de straat geschaard en bij het Missiehuis maakten drommen menschen hunne opwachting om den HoogEerw. Bisschop te kunnen be groeten. Ongeveer G uur arriveerde Z. Exc. aan het Missiehuis, waar Hij allereerst werd verwelkomd door den HoogEerw. Vicaris en den HoogEerw. Pater Vriens,.Overste van het Missiehuis St. Antonius alhier. Inmiddels stelden vorengenoemde vereenigingen zich weder in de Hoofd straat op om alsdan voor Z. H. Exc. te defileeren en Hem op de hun eigen wijze den groet te brengen. Hierna werd Z. ,H. Exc. door de jon gedames Joke en Zus Jansen in een keurig kinderlijk versje toegesproken. De gulle lach en de naar de' kinderen uitstrekkende hand van Z.H. Exc. tot het in ontvangst nemen van een keu rig bloemstuk deden aanvoelen dat deze wijze van ovatie Hem aangenaam getroffen had. Het Kon. Muziekgezelschap Eupho nia bracht vervolgens een vroolijke marsch ten gehoore, waarna de Weled. Achtb. Heer Jt A. Frans Mallens, Bur gemeester dezer gemeente Z. H. Exc. ongeveer als volgt toesprak: ters en Broeders en hun Rector en hun studenten zijn de onzen, zfj zijn één met ons en wij zijn één met hen. In hun roem deelen wij en wij deelen in hun glorie. Hun arbeid heeft onze steun ;en sympa thie en ons gebed en wij zyn overtuigd van hun sympathie !en hun gebed. Vervolgens weten wij „die onderschei dende eer" en die „uiting van tevreden heid en lof" van Uwe Excellentie op heden des te hooger aan te slaan, wijl wij allen er van overtuigd zijn, dat Hare meer dan drukke bezigheden en ambts verplichtingen, vooral in deze droeve tijdsomstanigheden, nu zoovelen Uwer diocesanen aan den rand der nooddruft staan en dikwijls Ireeds in armoede zijn vervallen, waardoor zij, huiten eigen toe doen jzijn prijsgegeven aan de bijzondere en openbare liefdadigheid, wijl die ambtsbezigheden zoo zeg ik, een uitbre ken voor slechts een korten ftijd a.h.w. onmogelijk maken. Wij weten hoe de zorgen Uwer dioce sanen zwaar drukken op het hart van Uwe Excellentie. Wij kennen haar vurig verlangen om zoo mogelijk in alle noo- den te voorzien en wij zijn af mede niet onbekend met Haar voortdurend ijveren in de richting vai^ leniging van nood jen verleening van hulp en bijstand overal waar die noodig mocht blijken. Wij kunnen daarom ook eenigszins be vroeden hoe (pijnlijk het; Uwe Excellentie teerminnend Vaderhart moet zijn om niet in alles te kunnen (voorzien. En trots dien drukken werkkring en trots die kommervolle zorgen heeft XJwe Excellentie een korten tijd voor ons we ten vrij te tnaken om eenigen tijd in ons midden te vertoeven. Hoe kanhet anders, dan dat wij daarvoor Uwe Excellentie dankbaar zijn. En uit die dankbaarheid vloeit ons har telijk welkom voort, dat [ik Uwe Excel lentie hierbij toeroep. De bevolking van Katholiek Kaatsheu vel bevestigt opnieuw hare gehechtheid aan onze ,Roomsch-Kath. Kerk, hare volg zaam- en onderdanigheid aan de bedie naren dier Kerk en met name aan Z. II. Exc. Mgr. Arnold ,Frans [Diepen, wiens tegenwoordigheid te dezer plaatse zij met ingenomenheid begroet, waarvan naar zij vertrouwt melding moge worden ge maakt in de analen der geschiedenis van Kaatsheuvel. Diezelfde bevolking .ver heugt zich reeds nu in het feit, dat het zeer binneenkort, Uwe Excellentie ge geven zal zijn Haar Gouden Priesterjubilé te vieren en hoopt en verlangt vurig dat Zij nadien nog talloos vele jaren de kracht zal vinden hetschoone Bisdom van 's-Her- togcnbosch met bekwame hand te be stieren, waarvoor de Algoede Haar de genade en bijstand moge verleenen, die hiervoor in zoo ruime mate noodig zijn. Ter afwisseling bracht de Harmonie St. Jan van de Parochie Berkdijk we derom een vroolijke marsch ten ge hoore, waarna den ZeerEerw. Pastoor A. J. van den Brekel van de Parochie St. Jan alhier Z. H. Exc. ongeveer als volgt toesprak: eindigde Z. Excellentie zijne toespraak. „Apollo" liet zijn lievelingsmarsch „Groet aan Kaatsheuvel" van zijn Di recteur den heer P. B. Bisselink hooren waarna het Mgr. niet kon nalaten de muziekgezelschappn nog een speciaal woord van dank te brengen. Ordelijk loste zich de groote menigte die binnen de poorten van bet Missie huis was opgesteld op. Z. Exc. Mgr Diepen begaf zich met Priesters, Broe ders en studenten en genoodigden als nu naar de Kapel, waar de liturgische plechtigheden als voorbereiding voor de Kerkconsecratie, welke Maandag zou plaats bebben, gehouden werden. De ZeerEerw. Pater Rector sprak hierbij woorden van welkom en dank aan den Hoogen Prelaat, terwijl Mgr. Diepen in zijn antwoord de groote verhevenheid van de kerkwijding schetste, hierbij releveerende hoe de Congregatie der H. Familie in zoo korten tijd was ge groeid van een klein convent tot een groote Missie-congregatie, waarvan de machtige bouw van het Missiehuis en de prachtige kapel die gaat gecon sacreerd worden, getuigenis afleggen. Plechtige Kapel-consecratie Rede Burgemeester Mallens. Excellentie! Als Burgemeester dezer schoone, echt Brabantsch landelijke gemeente, is mij de meer dan vereerende taak opgedragen, Uwe Excellentie bij Hare inkomste in ons midden een hartelijk en welgemeend welkom toe te roepen. Met buitengewoon groot genoegen vol doe ik aan het vriendelijk verzoek en dat wel om meer dan één reden. Eerstens beschouwen de inwoners van Kaatsheuvel het als een onderscheidende eer, dat Uwe Excellentie zich wel heeft willen verwaardigeen reeds op he den naar Kaatsheuvel te komen, terwijl Hare hooge, door ons niet genoeg te be grijpen of te Waardeeren ambtsbezighe den te dezer plaatse in feite eerst morgen vervuld zijllen gaan worden. Die inwoners en ik zien daarin op nieuw een onomstootelijk, bewijs van het feit dat Uwe Excellentie deze plaats en hare bevolking een goed hart toedraagt en haar zeer genegen zijt. Ik kan Haar de verzekering geven dat zulks door hen en door mij op zeer lioogeen prijs werd en wordt gesteld. Maar voorts zien wij in Rare komst op heden ook een uiting van volkomen tevredenheid over datgene wat de Paters en Broeders van het Missiehuis „St. An tonius" alhier, in het verleden deden, thans nog doen en [in de toekomst nog hopen te doen, een lof ipver bun werk. Maar, excelleentie, in die tevredenheid, in ,die lof, deelen ook wij, want de Pa- Toespraak Pastoor v. d. Brekel. HoogEerw. Excellentie, Bij hetgeen U hier gezien en gehoord heeft is het mij haast overbodig gewor den (om nog (te spreken over de sponta niteit waarmede Uwe Exc. hier werd be groet. Spreker was bij voorbaat van de hulde aan Z- H. Exc. overtuigd. Hij prees het volk gelukkig, dat zijn Priesters eert, dit toch wordt gezegend door God. (De trouw en aanhankelijk heid van Kaatsheuvel jegens hun Pries ters is wederom vandaag opnieuw ge bleken en ongetwijfeld moet dit ook Z.H. Exc. aangenaam stemmen. De sympathie die Kaatsheuvel voor hun Priesters heeft, zal ook (zeer zeker nog in sterkere mate worden bewezen wan neer het Z. H. Excellentie binnenkort zal gegeven zijn zijn 50-jarig Priesterschap te herdenken. Met zijn Parochianen zal hij gebeden aan God, den Gever van alle goed opzenden en Hem smeeken dat Z. H. Excellentie nog vele jaren in de beste gezondheid de zoo verheven Bisschops- taak zal mogen waarnemen, dit zeer zeker tot heil van het ons zoo dierbaar zijnde diocees. Onder leiding van den heer J. Tuer- lings, zong het voor deze gelegenheid versterkt mannenkoor „Bel Canto" met begeleiding van orgel van den student van het Missiehuis, de heer Hollak, „Ecce Sacerdos Magnus" van Kreit- mayer. i In keurige samenzang werd dit mas sale koorwerk ten gehoore gebracht. Hierna volgde de toespraak van Z.H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. Toespraak Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen. HoogEerw. jVicaris, ZeerEerw. Pater Overste, Hooggeachte aanwezigen, i Het beeft mij ialdus Z. R. Exc., zeer aangenaam getroffen de luisterrijke ontvangst mij heden hier bereid. Wat hij ?ag een hoorde was hem een bewijs van de groote erkentelijkheid en den eerbied die Kaatsheuvel aan zijne geestelijkheid betoont. Rij was getroffen door de hartelijke en welsprekende woor den door de Voorzitter ,van de Commis sie van; ontvangst den ,\VelEd. heer M. A. van (der Wee, gesproken. Sympathiek waren de woorden door de WelEd. Achtb. heer Burgemeester J. A. F. Mallens tot hem gericht, dien hij in Kaatsheuvel een zegenrijk bestuur onder Gods leiding en hulp toewenschte. t Erkentelijk was hij voor de sympathieke woorden door Kaatsheuvels Pastoor A. J. van den Brekel hem toegesproken. Hij beaamde ten [volle de waarheid van de woorden van dezen Herder, toen hij zei- de dat het overbodig was Z.Exc. nog een welkom toe te roepen, waar alles ge tuigde dat geheel Kaatsheuvel hem sym pathiek*' en ten volle verwelkomde. Met bijzondere yoorliefde was Rij voor de consecratie der Kapel van het Missiehuis naar hier gekomen, waar hier de toe komstige Priesters voor de verre wereld zullen gevormd worden. Met bijzondere liefde heeft hij den stoet gade geslagen, die de legioenen der jeugd bevatte, waar op de Kerk hare toekomst bouwen moet. Niemand willende vergeten, dankt Mgr. allen die hij mogelijk mocht vergeten hebben. Met den Bisschoppeljjken Zegen Om 8 uur Maandagmorgen begon nen de plechtigheden in de kapel van de Eerw. Paters van de H. Familie in bet Missiehuis „St. Antonius" alhier De wijdingen werden verricht door Z.H. Excellentie Mgr. A. F. Diepen, bijgestaan door de volgende functio narissen: diaconis consecrationis Pa ter W. B. Beerninck, den vorigen Rec tor, die met heel veel zorg den bouw van de kapel heeft ondernomen en voltooid, sub diaconus consecrationis Pater Dr. J. Weyenberg, diaconus ec- clesie Pater Rector A. J. Vriens, caere- moniarius de Secretaris van het Bis dom de Z.Eerw. Heer Jacq. v. Loon. De lagere functies werden waargenomen door verschillende paters. Na de kerk en altaarwijding, met haar rijkdom van gebeden en ceremoniën volgde de plechtige H. Mis met Pontificale as sistentie van Z.H. Exc. Mgr. A. F. Die pen. De H. Mis werd opgedragen dooi den Z.Eerw. Heer A. J. van den Bre kel, Pastoor van Kaatsheuvel. Pres byter assistens was de Z.Eerw. Pater Rector A. J. Vriens, troondiakens wa ren de Paters A. van de Klauw en C. A. R. Verheugt, Diaconus Missae Pa ter Dr. J. Weyenberg, sub-diaconus missae Pater H. Beerninck, ceremo- niarius de Z.Eerw. Heer van Loon, de overige assistentie geschiedde doof eenige Eerw. Paters. De belangstelling van Geestelijke en Burgerlijke autori teiten was buitengewoon groot. Aanwezig waren De Pastoors en ka pelaans der buurparochies en de oud kapelaans van Kaatsheuvel, de Edel- achtb. Heer J. A. Frans Mallens, bur gemeester en J. L. van Besouw, oud burgemeester der gemeente Loon op Zand, de Wethouders der gemeente, de Weled. Heer J. Oomen, architect en de aannemers van Erp en Goesten; de leden van het Eere-comité en van het Comité van Ontvangst en ver schillende-genoodigden. De stemmige zang van het studen tenkoor stond onder leiding van den Eerw. Pater van den IJssel. De vele bloemstukken en gelukwenschen die de bewoners van St. Antonius bij ge legenheid van de plechtige Kapelwij ding mochten ontvangen, zijn een dui delijk bewijs dat de bewoners van Kaatsheuvel en Berkdijk met hun Pa ters medeleven. Zij die van de indruk wekkende plechtigheden getuigen mochten zijn, zullen deze 125ste kerk wijding van Z.H. Exc. Mgr. A. F. Die pen niet gauw vergeten. De kapel van het Missiehuis is uit architectonisch oogpunt beschouwd 'n waar meesterstuk. De sobere lijnen van bogen en vensters en de warme tinten van de steenen gewelven stem men tot rust en ingetogenheid. Het liturgische altaar met zijn groot do- mineerend kruis past volkomen in deze waardige woonstede van zijn verborgen God. Deze Kapel, waarnaar 20 jaar lang verlangend is uitgezien, is nu door menigvuldige aanroeping en zegeningen, door besprenkeling met gewijd water, door zalving en bewie rooking, gezuiverd en geheiligd en ge worden: een echt Huis van God. „Nu staat zij daar zoo hooge en wijd Als ons begeerte om voor altijd Den God van Al te bergen; Zooveel meer weerd, in ieder deel, En overtreffend het schoonst kasteel, Als Thabor de andere bergen". Guido Gezelle. DOOS 20 CT.- TUBE AO EN 60 CT. telegrammen en andere felicitaties en massa binnen en den geheelen dag bleef de stroom van sympathie-betui gingen uit alle streken aanhouden. Namens het Hoofdbestuur en mede namens het afdeelingsbestuur van de Afdeeling Noord-Brabant was aanwe zig de Edelachtb. Heer P. Lelschert, Burgemeester van Oud-Vosmeer, Eere-Voorzitter der Eerste Loon op Zandsche Pol. Hondenclub, haar op richter en Eerste Voorzitter, terwijl de Weled. Achtb. Heer Burgemeester J. A. F. Mallens, Burgemeester dezer gemeente zijn opwachting voor de feestvierende vereeniging maakte en hierdoor, doch vooral door zijn sym pathieke woorden, zijn medeleven met het Politiecorps en deze schoone ver eeniging betoonde. De Weled. Heer J. C. F. v. Helsland Inspecteur van Politie, alhier en voor zitter der Afdeeling, opende om 3 uur de feestvergadering met een geluk wensch aan de leden der afdeeling waarvan er nog vijf vanaf de oprich ting lid zijn, n.l. de heeren v. d. Griendt Didden, Driessen, v. Dun en hij zelf Speciaal aan het adres van deze hee ren richtte spreker zijn felicitatie, de hoop er aan toe voegende, dat de ver eeniging in blijvenden bloei nog lange jaren zal mogen blijven bestaan. De Eere-Voorzitter, de heer Let schert, sprak namens het Hoofdbe stuur en het Afdeelingsbestuur der Prov. Noord-Brabant woorden van geluk en reikte onder de bijvalsbetui gingen van de geheele vergadering aan den Voorzitter de hoogste onderschei ding der vereeniging uit, hem met toe stemming van het Hoofdbestuur door de afd. Noord-Brabant als dank voor de ijverige bemoeiingen voor de K.N.P.V. gebracht. (De K.N.P.V. gou den dasspeld). Dat er den geheelen avond stem ming bleef in het gezelschap behoe ven wij niet te releveeren. De gastheer zorgde voor een goede keuken, een goed stel humoristen zorgde voor de noodige lachpoeders en een lekker glaasje zorgde voor de rest. Wij mo gen het onze politiemannen gunnen. Te vaak hebben zij niet de gelegenheid lot vroolijk samenzijn. Concoursconcert. Op verzoek van vele belangstellen den geeft de Zangvereeniging Bel Can to op Zondag 13 Mei a.s. een groot concert in de zaal van den heer Jan v. Dun om het muziekliefhebbend pu bliek van Kaatsheuvel en Omgeving in de gelegenheid te stellen kennis te maken met de zangnummers waar mede deze vereeniging op den 2en Pinksterdag a.s. op het Groote Zang concours te Zeist in de Afdeeling Uit muntendheid zal uitkomen. Als eigenaardige attractie heeft de Directeur een programma saamgesteld bestaande uit de concoursnummers, waarmede Bel Canto tot heden op de erschillende concoursen uitkwam. Daarnaast zal de bekende conferen cier-chansonnier Henry 't Sas uit Breda met zijn hoogst beschaafd pro gramma tot aanvulling optreden. Duivensport. Zondag j.l. hield de Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun een wedvlucht voor oude duiven vanuit Quievrain. De uitslag was: 1, 35 P. Zijlmans; 2, 86 A. Pijnen burg; 3 J. Bergmans; 4, 28, 47, 79, 82 L. van Mosselveld; 5, 14, 16, 52, 53 M. Zacht; 6, 61 Jos. Vrinten; 7, 36 56 C. de Bondt; 8, 38, 40, 69 F. Da- men; 9 H. Hendriks; 10, 26, 77, 89 Fr. van den Assem; 11 G van der Lin den; 12, 45 P. de Nijs; 13, 67 P. Snoe ren; 15, 90 J. Zijlmans; 17, 75 P. Stok- kermans; 18, 80 Fr. van der Linden; 19, 33 Jos. Schrauers; 20, 21 P. Laros; 22, 39 W. Kemmeren; 23 W. van der Ven; 24, 46, 50, 51, 59, 72 A. Snoeren; 25, 68 85 P. Ligtvoet; 27, 42, 71 C. v. Boxtel; 29, 34, 81 Joh. Couwenberg; 30, 64 A. van Kuyk; 31 Jos. Valk; 32 M. Soeterboek; 37, 66 W. Brent; 41 P. Snaphaan; 43, 62 J. Bergmans; 44, i 70 P". van Esch; 48 M. Damen; 49, 82 Jan van Dongen; 54 H. Montée; 55 C. Jubileum Eerste Loon op Zandsche -o" £fn ^ssem' f'e Vries; Politiehondenclub58' 63 Opperman; 60, 74, 76 W. Politiehondenclub. Heden vierde de Eerste Loon op Zandsche Politiehondenclub een der grootste en meest actieve afdeelingen van de Kon. Ned. Pol. Vereeniging, gevestigd bij den heer Jan v. Dun, al hier, haar 12jarig jubileum. In de Concertzaal van den heer J. v. Dun wras een groote feestvergade ring belegd, waarop alle leden met hunne dames tegenwoordig waren. Reeds vroeg in den morgen kwamen Sulsters; 73, 88 A. Snaphaan; 78, 84 Ch. Steenbergen; 87 A. Aussems; 91 B. de Bruyckere; 92 Jos. Vloemans. Ie Duif snelheid 1294.1 M. per minuut. Laatste duif snelheid 1150.1 M. per minuut. Dresseerwedstrijden. Door schitterend weer begunstigd hield de Politiehondendresseerclub, gevestigd bij mej. de Wed. J. v. Ber- kel aan den Horst, ter viering van haar 2-jarig bestaan op en in de om geving van het voetballerrein van de Kaatsheuvelsche Boys Zondag j.l. onder veel belangstelling een groote wedstrijd, waaraan 6 gecertificeerde honden deelnamen. De heeren J. van Helsland, Inspec teur van Politie en J. Jansen, alhier, fungeerden als keurmeesters. De heer van der Velden had de zware taak van helper aanvaard. Er werd gekeurd volgens K.N.P.V.-reglementen, doch zonder waterwerk en schijnstellen, zoodat bet maximum aantal punten van het keuringsreglement niet bereikt kon worden. De uitslag was: le Prijs standaard-medaille van de K.N.P.V., aangeboden door de afdee ling Noord-Brabant van den K.N.P.V. plus 5.A. Voogd met 251 p. met Kr. H. H. x B. H.; 2e prijs Beker plus 3.Brekelmans B.H. met 250 p.; Je prijs zilveren lauwertak plus 2 door Glaudi, voorgeleid door v. d. Kaa II. H. met 2224 p.; 4e prijs Raessen, Dongen met Bouvier 214 p. zilveren medaille; 5e prijs Thomassen, Dongen 6e prijs van Ravenstein, Waalwijk. Met een toepasselijk woord werden de prijzen in het clublokaal uitgereikt. Bijz. Vrijwillige Landstorm. Te ongeveer kwart over 41 zal Zon dag 13 Mei a.s. in het Patronaat het nieuwe vaandel van den Bijz. Vrijw. Landstorm alhier door den Z.Eerw. Heer Pastoor van den Brekel plechtig worden gewijd, waarna het alsdan door den Edelachtb. Heer L. J. van der Horst namens de burgerij van Kaatsheuvel aan de afd. Kaatsheuvel van den B.V.L. zal worden aango- boden. Als spreker zal bij deze gelegenheid optreden namens de Landstorm-com missie „De Meierij" de WelEdGeb. Heer A. B. Rabou, Res. Luitenant en Commandant van de afd. 's-Bosch van den Bijz. Vrijw. Landstorm. Na deze bijeenkomst in het Patro naat zal gemarcheerd worden naar 't sehietterrein aan den Horst, waar Wethouder van der Horst het schiet- seizoen zal openen. Duivensport. Zondag j.l. hield de Kaatsheuvel sche Postduivenbond gevestigd bij den heer Oerlemans in de Mgr. Völker- slraat een wedvlucht voor oude dui ven vanuit Quievrain. De uitslag was: 1, 21, 23, 32, 33 C. van Heeswijk; 2, 9, 30, 38 A. Laros; 3, 4, 36 J. van Don gen; 6, 18 B. Emmen; 7, 15, 22, 27 A. Schaafstra; 8, 13, 17 28 35 W. Stub- be; 10, 39, 44 Gebr. van Woensel; 11, 37, 43, 45 Chr. Oerlemans; 14 G. de Benis; 16, 24 C. Klis; 19 W. van der Velden; 25 A. Lugters; 26, 41 J. Hoe venaar; 29 S. Dekkers; 31 C. v. Rooy; 34 F. van Woensel; 40, 42 F. Emmers. De eerste duif werd geconstateerd 10.11.46 uur. De laatste duif werd geconstateerd 11.25.45 uur. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 8 Mei 1934. Door de Kon. Maréehaussée is in voorloopig arrest gesteld de 71-jarige J. V. verdacht van niet te noemen handelingen met een 12-jarig meisje Door de R.K. Kiesvereeniging zijn candidaat gesteld voor den z.g. Dubbelen Raad» vanwege annexatie bij Heusden van Heesbeen en Doe veren de heeren P. v. Deursen, F. Klijn, R. Verhoeven en N. Vermeeren, door de Prot. Kiesvereening J. v. d. Schoor, Jac. v. Wijk en Joh. Vos. Vrijdag werd de heer Mars de brigade Kon. Maréehaussée alhier overgeplaatst naar die te Wou drichem. De prijs der volle melk, die lier Maandag nog 7 cent per Liter oedroeg, werd wederom met 1 cent verlaagd, zoodat ze nu kost 6 cent. De verkoop van het Emma— iloempje (t.b.c.bestrijding) bedroeg F 21.65. De kermis, die morgen (He melvaartsdag) aanvangt belooft nog al wat. Als van ouds zal er op vele )laatsen gelegenheid zijn tot dansen. L" Zondagmiddag rond half drie ling van hier uit de processie naar Elshout ter eere van O. L. Vrouw onder leiding van den Eerw. heer kap. Maas. De processie die bestond uit den R.K. Werkliedenbond, de kleine en groote H. Familie met hare fanfare, begaf zich eerst naar de ^enadekapel en daarna naar de kerk ter bijwoning van een Lof, waarin ons kerkkoor zich belastte met de lezangen. Te ongeveer 7 uur werd lier de bedevaart beëindigd, die steeds begunstigd was door mooi weer. Zaterdag speelde hier voor de zomercompetitie S.O.S. onze v. v. onga I tegen Sparta Capelle en won met 60. Tegelijk speelde de onga—junioren te An del tegen

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6