Nieuws uil Kaalsbeevel. tijd de noodige mededeelingen worden gedaan. De Provinciale Commissies namen op zich mede te werken aan de vorming van plaatselijke comités, die de plannen zullen uitwerken De vorming van een Nationaal Comité van Aanbeveling is in voorbereiding. Het Uitvoerend Comité voor het „N.C.R.V. - Jubileumfonds 1934" be- staat uit de leden van de Provinciale Commissies der N.C.R.V., terwijl de dagelijksche leiding werd opgedragen aan de heeren Joh. C. Francken Utrecht, Voorzitter; H. van den Berg, 's Gravendeel, Secretaris; Dr. J. M. de Morrée, IJsselstein, Penningmeester en Chr. K. F. van Duyker, Baarn. Het bureau van het Uitvoerend Comité is gevestigd te Utrecht, Munt straat 6, Telefoon 14806, Giro 65. DRUNEN. Met Hemelvaartsdag behaalde de Zangvereeniging .Zang en Vriendschap", gevestigd bij A. v. d. Geld, op het Groote Concours te Oisterwijk den 2en prijs. In de maand April werd op het postkantoor alhier voor de Rijks postspaarbank ingelegd f 8172,45 en terugbetaald f 11759,68. Voor den Vleeschkeuringsdienst werden in de maand April ter secre tarie aangegeven 42 varkens en 13 runderen. Maandag j. 1. was het 40 jaar geleden dit de Eerw. Zuster Regina van het Gezelschap J. M. J. werd overgeplaatst naar het St. Jacobus gesticht alhier. Moge het de door iedereen geachte Zuster gegeven zijn nog vele jaren haar functie als leerares in de handwerken te kunnen uitoefe nen. Vele bewijzen van belangstelling zijn dien dag binnen gekomen. Alhier had een aanbesteding plaats voor 't bouwen van een woon huis voor rekening van de Wed. A. v. 1 ulten-v, Kuik onder architectuur van den heer S L. Orie, Bouwkundig Ingenieur te Vught. ingeschreven werd als volgt; Van Horen 111145. Van Oers, Drunen 9649.— Witlox, Vught 9500.- Smits, Heusden 9280 Jos. v. d. Loo, Elshout 9160.— G. de Bont, Nieuwkuik 9160 M Schapendonk, Drunen 8945.— Fasser 7993.— Heijkant, Vught 7415. SPRANGCAPELLE (Vm. Sprang). Predikbeurten Zondag 13 Mei 1934: Ned. Herv. Kerk, v.m. 9,30 uur lees- dienst, n.m. 6 uur Ds. Guittart van Raamsdonksveer. Geref. Kerk, v.m. 9,30 uur en nam. 5 uur Ds. J. C. Hagen. De Chr. Gemengde Zangvereeni ging „Excelsior" alhier, behaalde op Hemelvaartsdag, op het concours voor zang- en muziekgezelschappen te Vu ren, den tweeden prijs in de Eerste Af- deeling, met 274 punten. CAPELLE. Voor de Ned. Herv. Gemeente hoopt a.s Zondag 's mor gens half tien en des nam. half drie op te treden Ds. Cuperus In het Stationskoffiehuis van den heer L. F. van Dongen werd j 1. Dins dagmiddag 3 uur de jaarlijksche ver gadering gehouden van stemgerechtigde ingelanden van de waterschappen „De Groote Oude Straat", „Binnen de Oude Straat", „Ten Westen van de Vrijh. Vaart" en „Ten Westen van den Nieuwendijk en de Aanwassen". Na mededeeling van het proces verbaal van kasopneming bij den penningmeester en behandeling der ingekomen stukken, volgde de vast stelling der rekeningen over 't dienst, jaar. aangevangen 1 Juli 1932 en geëindigd 30 Juni 1933, alsmede der begrootingen voor het dienstjaar aan vangende 1 Juni 1934 en eindigende 30 Juni 1935 voor de betreffende waterschappen. Het bestuur werd gemachtigd tot uitvoering der werken in eigen beheer, terwijl het voorstel van de Dagelijksche Besturen van de Waterschappen „De Groote Oude Straat" en „Binnen de Oude Straat" tot het aangaan van een geldleening, groot f 3000 van elk der waterschappen voor verhooging der kade werd aangenomen. Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing be droeg in de afgeloopen werkweek 79, Het eerste elftal der voetbalver. „Capelle" neemt a.s. Zondag deel aan de door de voetbalvereeniging R W.B te Besoijen georganiseerde seriewed strijden en zal spelen tegen „Longa" uit Tilburg Deze wedstrijd vangt aan om 2 uur. Onze gemengde zangvereeniging „'t Rozeknopje" zal 2en Pinksterdag deelnemen aan het te Oisterwijk te houden Muziek- en Zangconcours. Zij zal onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, uitkomen in de Eere Afdeeling As. Zondag des nam. 2 uur hoopt voor de Ned. Herv. Gemeente aan den Loonschendijk op te treden Ds. Mühlnickel uit Waalwijk. Des morgens half tien leesdienst. In een der nachten van de vorige 'week heeft men in de Nieuwstraai alhier op verschillende plaatsen in tuinen, aan hegg n e d. op meer dan ergerlijke wijze huisgehouden. Dank zij de medewerking van enkelen is is het de politie gelukt de bedrijvers hiervan op te sporen, zoodat proces verbaal tegen hen is opgemaakt en dit muisje dus nog een staartje zal hebben^ Het muziekgezelschap Kunst na Arbeid" behaalde op het met Hemel vaartsdag te Vuren gehouden Zang en Muziekconcours onder leiding van zijn directeur, den heer Alb. Christ, in de Eere Afdeeling met 313 punten een eersten prijs. GEERTRUIDENBERG. Door den heer Hendriks, Rijksontvanger alhier, werd in de kelder van het door hem bewoond huis aan de Markt, een gra naat gevonden alsmede een granaat kartets. Het bleek dat beide projectielen nog geladen waren, hetgeen door de mili taire politie werd geconstateerd. De uiterst gevaarlijke granaten zijn aan de militaire politie overhandigd die voor de onschadelijk-making zullen zorg dragen. Op de gehouden keuring voor springstieren te Oosterhout werden de slieren van de landbouwers D. van Ardenne en Chr. Maas goedgekeurd Hedenmiddag om drie uur had alhier de plechtige eerste steenlegging plaats van de nieuwe kapel der Eerw. Zusters van het St. Agnesgesticht. Door Pastoor V. C. v. d. Wee werd de eerste steen gelegd, terwijl door de Eerw. Zuster Overste de steen werd vastge- metseld. Door de geestelijken werden de gebruikelijke kerkelijke gezangen uitgevoerd. De arbeiders welke aan de kapel werkzaam zijn, werden bij deze gelegenheid bedacht. Predikbeurten op Zondag 13 Mei 1934. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg Evangelisatie Immanuel des n.m. half zes Ds. de Bruijn uit Hooge Zwaluwe. Evangelisatie Eben Haezer te Raams donksveer des v.m. 9,30 en des n.m. 2 uur de heer Snaijer uit Dordrechty 1 LOONOPZAND. Onze gemeente werd op Hemelvaartsdag bezocht door de Gymnastiek-! ereen- „Voorwaarts" uit Tilburg, die hier de H. Mis van 8 uur bijwoonde. A.s. Zondag vertrekt de bedevaart naar de Zoete Lieve Vrouw van den Bosch. Vertrokken wordt om kwart over drie en men keert ten half zes terug. De missie—naaikring „Petrus Donders" houdt met de Pinksterdagen in de zaal van Mej. de Wed. Coomans een tentoonstelling, die door den ZeerEerw. heer Pastoor geopend wordt en waaraan een verloting verbonden is, die 2en Pinksterdag wordt uitge- speeld. Er is de laatste dagen weer her- rie om en bij den Kraanvenschenweg, die is afgesloten. De bewoners van 't Kraanven zijn het met die afsluiting niet eens, de afsluiting wordt vernield, bordjes afgebroken, de eigenaar be -- dreigd. Deze toestand kan zoo niet geduld worden, De heer Jos. van Esch is aan gesteld tot leider van de Jonge Werk-1 man, afdeeling Loonopzand. Concours-Concert „Bel Canto". Wij ontvingen een keurig verzorgd programmaboekje voor het concours- concert van de zangvereeniging „Bel Canto", dat morgen gegeven zal wor den. Het boekwerkje is ter drukkerij Excelsior uitstekend verzorgd en ziet er in liet roode omslag fraai uit. T.B.C. Barak-concours. Het T.B.C.-barakconcours dat door de plaatselijke vereeniging tot bestrij ding der tuberculose in den afgeloo pen winter was georganiseerd en waar voor allerwege groote belangstelling Koperen juibleum der Eerste Loon op Zandsche Politiehon den Vereeniging. De leden gekiekt met hun beschermheer Jhr. Mr. E. Verheijen te Loon op Zand, voor diens villa. heeft bestaan, werd beden in de boven zaal van den R.K. Gildenbond gesloten. In totaal werd voor dit concours de niet onaardige som van Fl. 233.80 ont vangen. De uitslag van het concours was: L. v. d. Hoven 102 pnt.r C. Gubbens 101 pnt.; At Aquia 96 pnt.; W. v. We zenbeek 95 pnt.; A. Bertens 95 pnt.; J. Priems 86 put.; A. Elshout 86 pnt.; H. Kops.84 pnt.; M. Didden 83 pnt.; Jos. Yerboven 81 pnt.; Jan de Kort 80 pnt.; C. van Wanrooij 79 pnt.; C. Roesten- berg 79 pnt.; Jan van Wezenbeek 77 pnt.; C. Kroot 77 pnt.; P. Netten 77 pnt.; Corn, van Beers 76 pnt.; Jan Pols 76 pnt. I)e Voorzitter der T.B.C.-vereeniging sprak een woord van dank aan allen, die tot het welslagen van dit barak concours hebben willen medewerken. Hij vroeg vervolgens den steun voor alles wat in de toekomst door de plaat selijke vereeniging nog gedaan zou worden voor de t.b.c.-patiënten. Hierna bad met een toepasselijk woord de uitreiking der prijzen plaats, waarna een verloting en verkoop van enkele prijzen die ongeveer 1. 15. opbracht. Schietvereeniging St. Jan, Kaatsheuvel. Op het te Vlijmen gehouden Bonds- concours behaalde de Kon. Erk. Kaats- heuvelsche Scbietvereeniging „St. Jan" den eersten prijs. Tevens wisten de leden dezer ver eeniging op een vijftal personeele prij zen beslag te leggen. Bel Canto. Wij vragen de bijzondere aandacht van 'l muziek- en zangminnend pu bliek van Kaatsheuvel en omgeving voor 't groot concert, dat de zangver eeniging Bel Canto Zondagavond in hare zaal zal geven. Men heeft bet een durf genoemd van Bel Canto opnieuw naar 't concours te gaan, daar men wist dat de zangvereeniging in de afd. uitmuntendheid moest uitkomen. I)e lauweren door B. C. in de verloop en 6 jaren geplukt, zijn zoo groot geweest dat ook B. C. zelf niet jn de meening verkeert, zóó te kunnen liooger stijgen. De eischen zijn vooral in de hoogere afdeelingen hoog, doch de zangers hebben zich met taaien wil en stugge volharding op de studie geworpen. Er is geoefend avond op avond en 't, koor staat er thans zoo voor, dat het zeg gen mag: wij zijn in staat een goed fi guur te slaan. Zondagavond is er ge legenheid dit te komen beoordeelen. Wij gelooven dat er veel belangstelling zijn zal, vooral daar de entrée zoo ma tig mogelijk gehouden is, en er nog een aanvulling gepresenteerd wordt in 't optreden van de fijne Humorist-zan ger Henry, 't Sas. D.E.S.-nieuws. J.l. Zondag maakte 't eerste elftal een uitstapje naar Waspik. De R.K. voetbalver. Hercules vierde haar 1ste lustrum. HEC en DES waren uitgenodigd om een huldigings-wedstrijd te spelen. Nadat aan 't bestuur onze felicitaties waren overgebracht ten een bloem- bouquet was aangeboden, werden de elftallen in 't veld geroepen. DES ver scheen met eenige invallers van het 2de elftal, evenals HEC. De Elftal commissie had deze keer de opstelling eenigszins gewijzigd. Begrijpelijkerwij ze was hier al voldoende critiek over uitgeoefend, maar de eïltal-commissie bleef bij haar besluit. Na den aftrap neemt HEC de bal over en de eerste aanval wordt op ons doel ondernomen, doch door de backs onderschept. Onze voorhoede krijgt den bal vlug gaat het van man tot man en reeds in de eerste minuut heeft DES de leiding door een goed schot van den nieuwen rechtsbinnen. Door dit succes aangemoedigd behouden de Dessers 't beste van 't spel en telkenmale wordt de bal gevaarlijk voor doel gebracht. Het uitstekende spel in de voorhoede geeft aan de HEC-achterhoede de grootste moeite en spoedig is 't de rechtsbuiten die met een onhoudbaar doelpunt den keeper geen schijn van I kans geeft. Het is niet alleen aan de voorhoede te danken, dat DES veel sterker is, we SPORT. VOETBALSPORT. Nederland verliest van Frankrijk. Daar is het Nederlandsche voetbal elftal in zijn zegevierenden tocht dan eindelijk gestuit, en dat nog wel tegen Frankrijk, dat momenteel al bedui dend minder sterk dan Nederland werd beschouwd. Maar laten wij ei- onmiddellijk aan toevoegen, dat de wedstrijd van gisteren bewezen heeH dat de Franschen met hun voetbal er mogen zeker 't goede, nuttige spel van onze beide backs nietvergeten, die een flink stuk op vooruit gegaan zijn steeds op de* juiste wijze weten in te en l)on(|erdag zelts een grijpen en in laatste instantie is het Brok die alle gevaar weet te voorko men. Goed bijgestaan door onze half-linie wordt de voorhoede weer aan 't werk gezet. Een corner wordt geforceerd en uitstekende ploeg in het veld brachten die de overwinning ten volle verdiend heeft. De wedstrijd had een eigenaardig verloop. Het leek er in het begin op alsof Nederland op een kapitale over winning afstevende. De Oranje-voor- mooi voor doel geplaatst, en hieruit boede kree8 haar bevlieging n.l. al di wordt no. 3 genoteerd. Onze jongens hebben er de kneep van te pakken en zelden zagen we ben zoo aan 't {werk. Nog voor de rust werd het vierde doelpunt gemaakt. reet na den aanvang. Reeds na 4 mi nuten passeerde Vente den Franschen doelman met een geweldig schot op een pass van W'els. En Bakhuys wist 3 minuten later van een misser van Na half time pakte HEC de zaken cen der halfs gebruik te maken om wat steviger aan, want 4—0 vonden ze het 2e Punl te scoren- Nog binnen het toch een 'beetje al te bar. De strijd ging Kwartier had Bakhuys opnieuw suc- tlians beter tegen elkaar op en soms ('es» t°en bij eenige Franschen, den was HEC voor doel van DES niet weg keeper incluis, handig wist te pas- Ie krijgen. In deze periode dankten we seeren- het aan bet soliede spel onzer verde diging, dat HEC niet in staat was te doelpunten. DES scheen er nog niet genoeg van te hebben. Onze linksbinnen wist voor de 5e maal de keeper 't nakijken te geven. Onze voetbalvereeniging DES heeft weer eens getoond 't spel goed meester te zijn. Als de verstandhouding in 't veld goed is, als de aanvoerder alleen baas is en naar zijn wenschen en raad gevingen wordt geluisterd, dan zal DES zeker in staat zijn dezen zomer nog veel overwinningen te boeken. En laat ons allen de trainingslessen Za terdagsmiddags trouw volgen om de volgende competitie bij 't 5-jarig bestaan onzer vereeniging bet be stuur het cadeau van 'n kampioenschap te kunnen aanbieden. Door Eendracht Sterk, zal ons dit zeker gelukken. NIEUWS UIT HEUSDEN. Met dezen 30 voorsprong leek het alsof Nederland zoo goed als veilig was, maar het verdere verloop van den strijd bewees wel dat dit in het geheel niet het geval was. Al heel gauw was het eerste tegenpunt ge scoord en een blunder van keeper Kei zer deed Frankrijk goedkoop aan een tweede punt komen. En het gevreesde bleef niet uit: Frankrijk haalde den achterstand in. Toch schepte Neder land daarna weer eenigen moed, want het was Smit, die Holland een kwar tier voor rust opnieuw de leiding gaf. Maar ook nu was die voorsprong weer spoedig teniet gedaan, want 'n nieuwe blunder van Keizer gaf Nicolas een gemakkelijke kans tol scoren, die de ze dan ook niet ongebruikt liet. Met 44 ging de rust in. Was de eerste helft zeer rijk aan doelpunten, na de hervatting werd nog slechts een enkele goal gescoord. Het was een Fransche en opnieuw was doelman Keizer er schuldig aan. Holland stelde in het laatste kwar tier nog hardnekkige pogingen in het werk om het tenminste nog tot een ge lijk spel te brengen, maar de voor- waartsen kwamen niet voorbij de Heusden, 10 Mei 1934. Zaterdag speelt in de S. O. S. compet. afd. A, Longa I tegen Neo I te Sprang, in de afd. Juniores speelt backs, het leek alsof de troef er uit hier Longa II legen Stormvogels te en alsof onze spelers overver- Woudrichem. I "loe,d ™retn: Bovendien trachtten de D1 rranschen tijd te winnen door de bal - Zaterdagmiddag heeft by »Bla- j 01,ophoildelijk uit te trappen, waar voor hun aanvoerder dan ook door de scheidsrechter gewaarschuwd werd. Zoo bleef de stand tot aan het einde onveranderd. Men meene niet dal de Nederland sche ploeg nu plotseling in het geheel niet voldaan heeft. De voorhoede was grootendeels even gevaarlijk als tegen Ierland en België. Smit, Bakhuijs, Ven- Ie en Wels speelden een keurigen wed strijd, maar de linkervleugel was zeer verzwakt doordal Mijnders niet vol doende vervangen werd. Mol fungeer de thans als buitenspeler en toonde dat hij op deze plaats in het geheel niet thuis was. Hij was veel te langzaam en hield ons mooie voorhoedespel daardoor telkens op. Ook de invaller in de halflinie, Oprinsen, was beduidend zwakker als Anderiessen. De beide andere halfs v. Heel en Pellikaan speelden weer sius» onze Kon. Erkende Scherp- schuttersvereeniging het 2-jaarlijk- sche koningschieten plaats op den vogel. Onder begeleiding der R.K. Fanfare trekt men 's middags naar het schietterrein, terwijl na afloop de koning in 't vereenigingslokaal zal worden gekroond. De heer P. Volk, maréchaussée der brigade te Woudrichem, is over geplaatst naar de brigade alhier. Gedurende de kermis zijn de sluitingsuren voor de winkels alhier opgeheven. De melk—oorlog wordt nog steeds voortgezet, er wordt al melk aan huis bezorgd voor 5 cent per Liter. De persoon, die de vorige week door de maréchaussée in voorloopig arrest werd gesteld, ver dacht van zedendelict, is dezer jlun gew0ne sublieme spel, ook al had- dagen getransporteerd naar 's Bosch. - abonneert u op dit blad. Mgr. A. F. Diepen te Kaatsheuvel. den zij het tegen de geraffineerde Fransche voorhoede bijzonder zwaar. In de verdediging waren Weber en van Run goed, ofschoon zij niet zoo volkomen safe waren als in vorige wedstrijden, misschien ook al door dat zij wisten, dat de doelmond zwak bezet was. Keizer heeft dezen middag een zeer onbetrouwbaren indruk ge maakt, en minstens drie doelpunten staan volkomen op zijn rekening. De Fransche ploeg is als geheel zeer meegevallen. Uitblinkers waren doeK man Thépol, de vleugel Alcasar-Ivel- icr en de linkshalf Lietaert. De backs vooral Mattier, trapten in de eerste helft vaak radicaal mis, waarvan de Nederlanders enkele malen dankbaar gebruik maakten. Ook Nederland B verliest. Ook het Nederlandsche B-elftal beeft Donderdag van het Fransche di to verloren. De uitslag van dezen, te Rijsel gespeelden wedstrijd, was 21.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6