Had i» d ra sra tn m <i II 2 Eerw. beleefd tot wijding van het vaandel te willen overgaan. Na deze plechtigheid sprak de EdAchtb. Heer L. J. v. d. Horst namens" Gemeente Bestuur. Hij zeide, dat hij gaarne gehoor heeft gegeven aan de uitnoodiging om dit vaandel aan te bieden. Hij wees in het bijzonder op het symbool en de spreuk van het vaandel »Als het moet!» Door Revolutionaire com munisten en Fascisten wordt wel eens' gezegd, dat deze vereeniging is opgericht om te worden losgelaten als wilde dieren en te vechten tegen hare medebroeders, doch juist het tegenovergestelde is waar. Deze vereeniging is er juist om de orde en rust te handhaven. Bij niemand zal het ooit in gedachte op komen het geweer ter hand te nemen om fi(it ten onrechte te gebruiken, doch mocht het ooit noodig zijn daf ons gezag in gevaar kwam, dan is het doel allen paraat te zijn. Het vaandel is door de burgerij bijeen gebracht omdat allen het nut van een vaandel ook voor deze vereeniging eve.ials voor alle vereenigingen kennen. Hij sprak de hoop uit dat allen trouw dit vaandel zullen volgen wat er ook gebeuren moge! Hij bood vervolgens het vaandel namens de heélg. burgerij aan de vereeniging aan. ;;Pe. plaatselijke Leider sprak een dankwoord voor de sympatieke woorden door den EdAchtb. Heer v. d. Horst gesproken. Hierna kreeg de Wel.Eerw. Heer de Klijn het woord, ,die zeide dat de Zeer Eerw. Heer1 'Pastoor vanwege een bedevaart nie.t,.,,^ de plechtigheid aanwezig kon zijn, doch dat hij ook namens hem de B. V. L. feliciteerde met dit nieuwe vaandel en wees als voor beeld op den H. Michaël om het gezag overal, waar noodig te hand haven. jDe Leider dankte en sprak «Gaarne aanvaard ik namens de Afcïeejing dit vaandel, waarvoor we de schenkers hartelijk dankbaar zijn. We zullen trachten Landstor- mers te zijn, die de eer van hun vaandel hoog houden. En mocht wat God verhoede het noodig zijn, dat we geschaard achter dit vaandel met geestdrift onze Heiligste goederen moeten verdedigen, dan zullen we als ware Landstormers be&ield met een idealen geest gaarne d|.(,.vaandel volgen«. Hierna ver kreeg de WelEd. Geb. Heer A. B. Rabou het woord, die sprak over de noodzakelijkheid van een vereeni ging B.V.L. ook nog in deze tijd. Hebben we de revolutie in Nov. 1918 van ons afgeweerd, thans ook zouden deze rampen, die overal heerschen, Rusland, Mexico en an dere.,.landen niet van ons blijven dqp^ het bestaan van deze vereeni ging. "Hier in ons land bezitten wij nog het geluk, dat onze Godsdienst vrij mag worden uitgeoefend, waar bij andere landen Kloosters en Kerken worden verwoest. Om hier tegen te waken is onze vereeniging. Oifllj.idit doel te blijven behouden zullen wij op de bres staan waar zulks noodig is. Met een woord van gelukwensch aan de vereeniging met dit mooie vaandel besloot hij zijne rede. Onder de aanwezige merkten we. op verschillende leden van de Gemeenteraad, De WelEd. Heer M. v. d<jWee, Gemeente Secretaris, de Commandant van de Burgerwacht, alhier, de Plaatselijke Leider B.V.L. Berkdijk. Een collecte voor het nieuwe- vaandel bracht nog ruim f 9<i—nPP- Vervolgens werd met het nieuwe vaandel in optocht naar de schietbaan getrokken, waar door Wethouder v. d. Horst het schiet- seizoen met het eerste schot geopend en;neen photo van alle aanwezigen met het nieuwe vaandel genomen werd. ld Voetbal. Heden had onder veel belangstel ling de finale plaats van de serie wedstrijden uitgeschreven door de R.K. V.V. Wilhelmina. De uitslag was: Rapid (Berkdijk)—DES2a 21. Juliana—Hercules 2—1. Finale: RapidJuliana 2—0. 1ste prijs Ra pid, 2de prijs Juliana, 3de prijs Hercules (met strafschoppen van Des2a gewonnen), 4de prijs Des 2a. DES 1 speelde een vriendschap pelijke wedstrijd te Baardwijk tegen Juliana aldaar en wist deze met 5 2 te winnen. K. N. P. V. Als attentie aan de eerste Loon- op Zandsche Politiehondenclub, bij gelegenheid van haar 12'/2 jarig bestaan hield de afdeeling Noord brabant van den K. N. P. V. dit jaar hare jaarvergadering in 't clublokaal der Eerste Loonopzandsche bij den heer Jan van Dun te Kaatsheuvel. De vergadering was goedbezocht en had een gezellig verloop. Bij zijn woord van welkom, rele veerde de Voorzitter de heer Sijster- man het jubileum der plaatselijke afdeeling, bracht hulde aan het on verpoosd werken dezer kranige club en sprak de hoop uit, dat de Eerste Loonopzandsche ook in de toekomst een voorbeeld voor de andere af deelingen zou blijven. Het jaarverslag over 1933 dooi den heer Masseling uitgebracht, toonde dat in het afgeloopen jaar met veel ambitie gewerkt is en dat schitterende resultaten met de dieren bereikt zijn. Met 576 leden staat de afdeeling Noordbrabant thans aan de spits van het geheele land. Het financieel verslag sloot met een saldo van ruim f59.Zoowel Secretaris als Penningmeesterhadden een dankbaar applaus en tevens woorden van dank voor het keurige werk van den Voorzitter te incas seeren. De heer Sijsterman werd bij ac clamatie aangewezen als afgevaar digde van de afdeeling Noordbrabant naar de algemeene vergadering te Utrecht. Als plaatsvervanger werd de heer van Helsland benoemd. Uitvoerig werd de houding be sproken welke de afgevaardigden omtrent eenige zeer belangrijke punten hadden aan te nemen. Van de club uit Helmond mocht de ver gadering vernemen, dat men daar bezig is om voor de K. N. P. V. een propagandafilm te vervaardigen. Uitvoering werden de voorkeu ringen besproken. Het bestuur wees er op, dat deze beslist reeds in Juni moeten gehouden worden, dus dat onmiddellijk opgave van de honden die daaraan deelnemen noodzakelijk is. Om de kosten zoo mogelijk geheel te vermijden adviseert het bestuur dat clubs in een centrum samen een voorkeuring aanvragen. Voor deze voorkeuring een of meer keurmees ters aan het hoofdbestuurvoordragen waaruit zoo mogelijk een benoeming zal volgen, waarnaast het hoofdbe stuur nog een tweede keurmeester aanwijst. De actie welke tot heden door de «Diensthond» tegen de K.N.P.V. ge voerd wordt doet tot heden volgens den heer Letschert, penningmeester van het hoofdbestuur der K.N.P.V., geen schade. De vereeniging mocht sinds het optreden van de «Dienst- hond» nog 700 nieuwe leden boeken. Duivenvergifliging Bij een postduivenliefhebber alhier deed zich dezer dagen het verschijn sel voor dat meerdere dieren plotse ling stierven. Eenige dieren zijn ter onderzoek naar het Laboratorium te Utrecht opgezonden. Oogenschijn- lijk is vergiftiging hier in het spel. Mijnheer de Redacteur! Beleefd verzoek ik U onderstaand als ingezonden stukje in »De Echo van het Zuiden« te willen plaatsen, waarvoor mijn dank. In een extra-nummer van »De Fabrieksarbeider» dat hier vorige week verspreid werd, las ik over toestanden in Kaatsheuvel, die onge looflijk schijnen. Er worden loonen genoemd, door Kaatsheuvelsche arbeiders in Kaats- heuvelsche fabrieken verdiend, die niet alleen ver onder de loonen blijven, aangegeven door de Federatie van Schoenfabrikanten, doch meer als een bespotting dier loonen aan doen. Waar verschillende Kaatsheuvel sche fabrikanten met name genoemd werden, had ik gemeend hiertegen in de plaatselijke pers een protest te zullen vinden, daar iemand die ten onrechte zoo iels wordt aange wreven, toch wel minstens hiertegen protesteeren zal. Ik hoop nog dat «De Fabrieksar beider» ongelijk heeft, en dat dit openlijk zal worden bewezen. Mochten evenwel genoemde feiten op waarheid berusten, dan dreigt er onheil voor de Waalwijksche arbei ders, en ook elders, want een aan passing van de loonen buiten Kaatsheuvel zou daarvan het gevolg moeten zijn, aangezien er een be paalde verhouding tusschen deloonen op de verschillende plaatsen steeds bestond en altijd zal blijven bestaan. En om bedoelde verhouding weder te herstellen, zouden Of de genoemde loonen in Kaats heuvel verhoogd, Of de loonen elders verlaagd moeten worden. Ik druk nogmaals de hoop uit, dat de berichten in «De Fabrieksarbeider» zullen blijken onwaar te zijn, mocht dit niet het geval zijn dan zal er werk aan den winkel zijn voor de arbeidersleiders, die zeer vlug resul taten zouden moeten bereiken, om een algeheele daling der loonen in de schoenindustrie te voorkomen. ARGUS. GEMENGD NIEUWS. Burgemeester verongelukt. De burgemeester van Denekamp, de heer D. Wynia, is het slachtoffer geworden van een ernstig ongeluk. Rijdendein zijn auto van Ootmarsum naar Denekamp is hij ter hoogte van de buurtschap Tilligte tegen een boom gebotst, waarbij de auto in brand vloog. Omwonenden trokken den burgemeester half verbrand uit de auto. Korten tijd later is hij aan zijn wonden bezweken. Wielrijder op slag gedood. Maandagmiddag is de 18-jarige H. B. S.-er S. te Nijmegen het slacht offer geworden van een aanrijding. De jongeman wilde de Stieltjes- straat uitfietsen den Kronenburger singel af. Tegelijk kwam er een auto de singel afzetten. De jongen dacht blijkbaar de auto nog voor te kunnen komen, maar had zich misrekend. Op het snijpunt van de wegen werd hij door de auto gegrepen en tegen den grond gesmakt. S. kwam zoo ongelukkig met zijn hoofd op de straatsteenen terecht, dat hij do_>d werd opgenomen. Het stoffelijk overschot is naar het St. Canisius-ziekenhuis over gebracht. Zesdagenrenner Richli overleden. De bekende Zwitsersche Zesdagen renner Emil Richli, die op Hemel- vaarlsdag een ernstige val op een wielerbaan had gedaan, is te Bern aan de gevolgen daarvan overleden. Explosie op Sachalin. Op het Japansche deel van het eiland Sachalin heeft bij den bouw van een electrische centrale een ontploffing plaats gehad. Er zijn 21 dooden geborgen. Scheeps-ongeluk op de Weser. In de monding van de Weser is Zaterdag de zeesleepboot »Merkur» gezonken na een botsing met de «Albert Ballin». Slechts vijf leden der bemanning, o.m. de kapitein konden worden gered. De twee machinisten de beide stokers, twee matrozen de kok en diens vrouw werden in het wrak opgesloten en verdronken. Gashouder in de lucht gevlogen. Op een van de westelijke eilanden van de stad Hongkong is een gas houder in de lucht gevlogen, waar door minstens 29 personen gedood en ongeveer 100 menschen gewond zijn. De ontploffing was zoo hevig, dat de huizen in de omgeving geheel werden vernield, terwijl een aantal branden uitbrak, welke door de brandweer met alle kracht werd bestreden. De geëxplodeerde gashouder is de grootste van geheel Zuid-China. Van Irambalcon gevallen. Zaterdagmiddag heeft te Peizerwold een droevig ongeval plaats gevonden. De zeventienjarige A. B. keerde per tram uit Groningen huiswaarts. Tijdens den rit is hij staande op het balcon van het rijtuig vermoedelijk met zijn bovenlichaam te ver naar buiten gebogen, met het noodlottige gevolg, dat hij met zijn hoofd tegen delangsde trambaan staande boomen is geslagen en uit het rijtuig op den weg is is gevallen. De jongen werd zoo ernstig gewond, dat hij enkele oogenblikken later overleed. Roof-overval ie 's Gravenhage. Zaterdag heeft te 's Gravenhage een brutale roofoverval met poging tot moord plaats gehad, 's Morg ns om 11 uur had zich bij den heer Blancke een persoon aangemeld om de tweede étage te huren. Men kwam toen niet tol overeenstemming, daar te bezoe ker zeide, deze verdieping eigenlijk voor zijn zwager te willen huren. Hij wenschte dat deze eerst de woning zou zien. Des avonds om zes uur zou hij daarom met zijn zwager terugkomen. Inderdaad kwam hij op het afge1 sproken uur met een andere persoon bij Blancke terug. Een van hen had een rijwiel bij zich. Blancke noodigde hen in het kantoortje achter de zaak om de huurkwestie nader te be spreken. Op een gegeven moment hebben beide bezoekers den heer Blancke, van wien zij vermoedden dat hij geld in huis had, aangevallen. Een der bandieten gaf hem daarbij met een looden waterleidingbuis, die hij hij zich had, een slag op het hoofd, terwijl den winkelier bovendien nog verschillende andere verwondingen werden toegebracht. De familie L., die de eerste étage bewoont, hoorde het gestommel en het gekreun van Blancke. Men be greep dat er iets niet in orde was. De heer L. liep onmiddellijk naar beneden, wist de deur van den winkel af te sluiten en waarschuwde telefonisch de politie. De politie van het bureau Rijswijkscheweg was -poedig ter plaatse en verschafte zich toegang tot den winkel. Zij vond den heer Blancke badend in zijn bloed, en met een schedel fractuur en andere wonden in het kantoortje liggen. Achter het perceel trof de politie een der daders aan. Deze werd aan gehouden en geboeid naar het politiebureau gebracht. Het bleek te zijn de 30 jarige monteur G. H. uit den Haag, die geen onbekende van de politie is. De tweede dader is Zondag gegrepen. De toestand van den heer Blancke is beterende. Dronken chauffeur maakt ongelukken. Een autobus met een reisgezel schap uit Praag is tegen een huis gereden, waardoor 24 inzittenden werden gewond. De chauffeur die niet gewond werd is direct gearre steerd. Er werd vastgesteld, dat hij dronken was. Veertien gewonden werden in het ziekenhuis opgenomen. Vijf van hen zijn ernstig gewond. De overigen werden bij particulieren onderge bracht. dm >9g I Groepfoto van Bestuur en leden van den Kaatsheuvelschen B.V.L. bij de opening der schietwedstrijden en *pn r plechtige Vaandelwijding. bi -12 ai INGEZONDEN STUKKEN. (Buiten verantwoordelijkheid der Red.). DONDERDAG 17 MEI. HILVERSUM 301 M. R. O. Ochtendmuziek Morgenwijding Gewijde muziek Vioolrecital Knipcursus kin derkleed ing Pianorecital Lunchconcert Elias van Praag leest voor. Omroeporkest Vervolg knipcursus Voor zieken en ouden van dagen Concert Aan den vooravond van den Good will day. kinderen en zijn orkest A. V. 8,00 10,00 10,15 10,30 11,00 11,30 12,00 2,00 2,30 3,00 4,00 4,30 4,45 5,00 5,30 0.30 7,00 7,30 8.00 8,05 8,15 9,45 10,00 11,00 11.10 K. R. 8,00 N C. 10,00 10.15 10,45 K. R. 11.00 11,30 12,15 N. C. 2,00 3,00 3.30 4,00 5,00 5,30 6,30 6,45 7.00 7.15 7,30 8 00 9.00 10,00 11,00 V. A. 8,00 V. P. 10,00 V. A. 10,15 11,00 11,20 Voor grootere Kovacs Lajos Sportpraatje Kovacs Lajos Reislezing Vaz Dias Causerie door v Deventer Concert, Beethoven-Cyclus Gramofoonmuziek Kovacs! Lajos en zijn orkest Vaz Dias Dansmuziek HUIZEN 1875 M. O. Morgenconcert B. V. Gramofoonmuziek Morgendienst Leger des Heils-kwartiertje O. Gramofoonmuziek Godsdienstig halfuurtje KRO-orkest R. V. -Cursus fraaie handwerken Vrouwenhalfuurtje Gramofoonmuziek Bijbellezing Cursus handenarbeid Concert Pr Mr V H (Rutgers spreekt voor Volkenbond en Vrede CNV-kwartiertje Ned Chr Persbureau Gramofoonmuziek Weekoverzicht En lcratei a-uur. NCR V-klei n-orkest Vaz Dias Gramofoonmuziek VRIJDAG 18 MEI. HILVERSUM 301 M. R. A. Gramofoonmuziek R. O. Morgenwijding R. A. Orgelspel Jan Lemaire draagt voor Gramofoonmuziek A. V. R. O. i2,UU Kovacs Lajos en zyn orkest 2,15 Lil onze platenverzameling 2,30 Knipcursus kinderkleeding 3,00 Concert V. A. R. A. 4,00 De .Notenkrakers 4,30 Na schooltijd 5,00 Vara-orkest 0,00 A Rienks spreekt voor Volken bond en Vrede 6,15 Zang met orgelbegeleiding 0,4o De flierefluiters 7,30 W Drop over sociale wetgeving /,50 Gramoioonmuziek V. P. R. U. 8,00 Lezing Ds v Iterson 8,30 Concert 9,00 Prof Schermerhorn spreekt 9,30 Concert 10,00 Yrijz Godsd Persbureau i0,05 Vaz Dias 10,15 De Volkenbondsgedachte door Prof Mr Francois 10,45 Gramofoonmuziek V. A. R. A. 11,00 Gramofoonmuziek HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek 10,30 Muziekuitz voor fabrieken 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Voor zieken en ouden v dagen 12,15 Concert 1,00 Vredesboodschap van de kinde ren van Wales 1,05 Gramofoonmuziek I,20 Concert 2,00 Gramofoonmuziek 2,30 Concert 3,45 Gramofoonmuziek 4,15 KRO-orkest 5,00 Land- een luinbouwvoordracht 5,20 KRO-orkest 6,00 Schaepman spreekt voor Volken bond en Vrede 6,15 KRO-orkest 7,15 Jan Hazewinkel: Het Meifeest en de Meibooiq 7,40 Harmonie-orkest uit Schiedam 8,00 Schiedams Mannenkoor 9,15 Voordr door H v d Eerenbeemt 9,30 Gramofoonmuziek 9,45 RK A'damsch kinderkoor 10,15 G ra mof oonmuzi ek 10,30 Vaz Dias 10,35 KR O-Boys ZATERDAG 19 MEI. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek 9,00 De Notenkrakers V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitz v arbeiders in continubedr 12,00 Klein-Vara-Ensemble 2,00 Causerie J Werkhoven: Kaatsen 2,15 Orgelspel 3,00 Strijders van voorheen 3,30 Vara-Mandoline-Ensemble 3,50 Beoefening der huismuziek 4,30 Filmkwartiertje 4,50 De Flierefluiters 5,30 Letterkundig overzicht 6,00 Vara-kinderkoor 6,15 Verslag 'voetbalwedstrijd Ajax Willem II 6,30 Gramofoonmuziek 7,00 Uitz v Onthouders Radio Comité 8,00 Gramofoonmuziek 8,20 A de Vries spreekt 8,30 Een uur Nelson-revue 9,30 Vara-orkest 10,10 Vaz Dias 10,25 Vara-orkest II,00 Accordeon-kwartet 11,15 Vara-orkest 11,45 Accordeon HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert 10,00 Gramofoonmuziek 10,30 Muziekuitz voor fabrieken 11,00 Gramofoonmuziek 11,30 Godsd halfuurtje 12,15 Lunchconcert 2,00 Halfuurtje v d rijpere jeugd 2,30 Kinderuurtje 4,15 Gramofoonmuziek 4,45 KRO-orkest 5,30 Esperanto-nieuws 5,45 KRO-orkest 6.20 Weekoverzicht 6,45 Gramofoonmuziek 7,15 P Jenneskcns over Het jeugdwerk in Limburg 7,35 Gramofoonmuziek 7,45 RKF-kwartiertje 8,00 De KRO-Bovs 8.30 Vaz Dias 8,35 De Bossche Revellers 8.45 De KRO-Boys 9,00 Voordracht door d'n Pré 9,15 Gramofoonmuziek 9,30 De Bissche Revellers 9,40 KRO-Boys 10,15 Gramofoonmuziek 10,30 Vaz Dias 10,35 De Bossche Revellers 10,45 KRO-Bovs.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3