ÉiliöËFli DE DUIVEL VAN U 69 5» l Zaterdag, Zondag, Maandag: 40. Woensdag 16 Mei '34. 57e Jrg. TWEEDE BLAD. PROVINCIAAL nieuws. Waahvijk, 16 Mei 1934. :ins- ING Waalwijk geniet de eer de Bra- ,ntsche poppententoonstelling ge- rganiseerd ten bate van het Groene ruis en de T.B.C. bestrijding het erst te mogen huisvesten. gij de officieele opening Maan- auavond bleek al aanstonds welk en groote belangstelling er voor eZe buitengewone expositie bestaat. j| de eetzaal van Hotel de Twee [olommen vereenigden zich te acht ,ur een groot aantal belangstellen len. Daaronder waren waren de lurgemeester, wethouder Smolders, verschillende gemeen teraadsleden, je heer Springer uit Ginneken, alg. ieCr. van het Provinciaal Groene Kruis, Dr. Langemeijer, vertegen- -oordigers der afdeelingen Tilburg, ireda, Qss, 's-Bosch en Eindhoven an bet Groene Kruis. Os. Louwe Kooymans, die door het lainescomité was uitgenoodigd om ie leiding te nemen bij de officieele ipening, heette allen van harte wei- om. Op de eerste plaats richtte hij •ich tot den burgemeester met een voord van dank voor de bereid willigheid dezen avond aanwezig te willen zijnen detentoonsteliingte wil- en openen. Wanneer het een werk neldt voor een goed doel kloppen wij nooit tevergeefs bij u aan zeide spr. U hebt steeds getoond voor het jroene Kruis een warm hart te be- 5*0 ziften, en daarom stellen wij het zeer op prijs dat u ook deze ten- Cp toonstelling wilt steunen. Ook wethouder en gemeente- aadsleden heette spr. bijzonder wei tom en in hunne aanwezigheid, zag hij een bewijs van hun mede- even met het prachtige werk van iet Groene Kruis. Na ook Dr. Lange meijer verwelkomd te hebben richtte <Z. zich tot de verschillende af deelingen van het Groene Kruis en an de T.B.C. bestrijding inNoord- Irabant. Hij roemde de uitstekende erstandhouding die er tusschen de -afdeelingen bestaat. Door de hulp srkri mollis O.ICjder verschillende afdeelingen is het OEG HNS g 50 f ge mogelijk geworden deze tentoonstel- ing te organiseeren. Men hoort den aalsten tijd veel van poppenten- oonstellingen, en spr. kon dan ook iet zeggen dat het idee van deze laats is uitgegaan, wel echter kon ij met genoegen constateeren dat iet initiatief tot het weergeven van Ie Brabantsche folklore door de m wwiWaalwijksehe dames is genomen. 3 dl Als niet alle afdeelingen hadden medegewerkt, had echter niet het resultaat van thans bereikt kunnen worden. Spr. stelde nog in het licht welke moeielijkheden moesten wor- in overwonnen om tot deze ten toonstelling te komen. Mogen deze moeite cn zorgen worden beloond door een druk bezoek aan de ten- oonstelling, zoo eindigde spr anke Ds. Louwe Kooymans verzocht CEJ vervolgens den burgemeester de opening te willen verrichten. Deze zeide het als een voorrecht le beschouwen de tentoonstelling te nogen openen. De onderneming jSj# heelt voor spr. een bijzondere be- bring om haar charitatief karakter. Spr. schetste de wereldpsyche van den na-oorlogschen tijd met het k -.egoïsme alom, en wees op de bij zondere taak der liefdadigheid in dezen tijd. Veel leed moet worden verzacht, een uitgebreid veld van arbeid ligt voor de liefdadigheid open. Het zal de liefdadigheid moe ten lijn, die den behoeftigen even- ^^Émensch bijstaat en daarna zal de overheidszorg aanvullend moeten pfreden. Men moet daarom gaan inzien dat de liefdadigheid niet al leen een deugd, maar ook een Uj plicht is. 11. Daarom gaat voor spr. groote be koring uit van het initiatief vin het ra mescomité dat zich ten doel stelt slden in te zamelen voor het roene Kruis. Daarvoor bracht de urgemeesler aan de dames en in R' et bijzonder aan de presidente nevr. Louwe Kooymans, hulde en ank. Spr. zeide dan dat het inrichten ezer tentoonstelling veel en om- ngrijken arbeid heeft vereischt, en at dit werk alleen daarom reeds •oote waardeering verdient. Met n verwijzing naar het »En ziet en uilslag niet, maar telt het doel leen», wilde spr. reeds nu zijn aardeering uiten en hij vertrouwde at de tentoonstelling aan de ver pachtingen zou beantwoorden. In 'ie hoop dat de onderneming aan die dames, die er aan hebben me egewerkt, voldoening moge schen- .en verklaarde de burgemeester de cnloonstelling geopend. Ds. Louwe Kooymans sprak na ns het comité een dankwoord noodigde vervolgens de aanwe- en uit de stands in Musis te be- chtigen. In de zaal heeft de heer A. v. ent, voorzitter der afd. Waalwijk an het Groene Kruis, nog het oord gevoerd om alle medewer- ers aan de tentoonstelling te be- anken. De Stands. Eerst als men een rondgrang langs e stands heeft gemaakt kan men V TE tite begrijpen dat de voorbereiding dezer tentoonstelling maandenlang heett geduurd. Zeer lang heeft men moeten zoeken, met de hulp van verschil lende bekende folkloristen, vooraleer men de juiste kleederdrachten ge vonden had en deze precies had nagemaakt. Het grootste deel van het werk is geleverd door de aal- wijksche dames, die niet minder dan vier groepen hebben vervaar digd. Den Bosch, Eindhoven, Breda en Oss komen elk uit met een enkele groep. Bijzondere belangstelling verdient wel het prachtige stuk werk dat werd ingezonden door de afdeeling Breda en omstreken. Het is een le vendige uitbeelding van een Bra bantsche boerenverhuizing, zooals deze is beschreven in Antoon Coo- len's boek «Kinderen van ons volk». De voorste wagen is een groote kar met huif, spaarzaam versierd met een enkele guirlande van roos jes. Godefridus en zijn jonge vrouw zitten op geverfde stoelen voor in de kar, Godefridus buigt zich met vroolijk meesmuilend gezicht over naar 'de jonge boerin, die zedig lachend met het het hoofd omlaag gericht voor zich kijkt. De jonge boer houdt de enkele teugel in de hand, een beklompte voet op het kruis van het paard. De huifkar is zoo goed als nieuw en keurig ge- wassen. Achterop zit »de Schele", die in zijn armoedige vuile plunje mee mag rijden. Hij heeft de har monica onder de rechterarm ge klemd en roept met wijd geopende mond naai de volgwagens achter. Op de tweede kar zitten in de rust van den ouderdom de ouders van de jonge boerin. Achterop de kar is huisraad opgestapeldeen ko peren ketel schemert onder den stoel met biezen zitting. De kar is niet zoo nieuw als de voorste; de kleuren, groen, rood, zwart hebben echter nog weinig van hun oor spronkelijke frischheid ingeboet. De knecht, zittend op het schot van een beladen klikkar was de weg reeds opgereden. Hij zal nu juist door de tweede groote kar worden voorbijgegaan. De klikkar bevindt zich midden aphter in het tafreel, uit de karresporen gereden. De klik kar draagt de sporen van veel ge bruik; de hooge last bestaal uit beddegoed, een tafel, een eg, ploeg enz. De weg, waarop de karren rijden is met gras en hei omzoomd; een diepte neigt zich daarachter omlaag, waaroverheen een Brabantsch land schap bij Breda zichtbaar is. Rechts in het landschap bevindt zich de oude behuizing, vanwaar de stoet komt met nieuwe bestemming, die nog niet le zien is en waarvan het lief en leed nog onbekend De hooiden der poppen zijn alle karakteristiek gesneden uit populie- renhoul en met olieverf gekleurd. De genie-officieren kapt. de Man en kapt. Laane hebben'dit werkelijk kunstige snijwerk verricht. Het ge heel is een harmonie van vormen en kleuren, dat een levend schilderij geeft van dan diepe plastiek. Tot in de details is de schaal van het geheele tafreel zuiver op een derde der ware grootte. Naast dezen zeer fraaien en tot in finesses verzorgden stand wordt de aandacht van ons Waalwijkers in het bijzonder getrokken door de ouderwetsche schoenmakerij, die na tuurgetrouw is nagebootst van een Waalwijksch model. Oudere Waal wijkers zullen zich deze woon-, werk- en slaapruirnten nog levendig kunnen voorstellen en zij zullen zien hoe deze stand en treffende weergave is van de werkelijkheid. Schier geen detail is vergeten/en alles is in de juiste proporties ge houden. Het is wel een bijzonder levendig interieur dat deze schoen makerswoning ons schenkt. Er is juist een kraamvisite aan den gang, weshalve de traditioneele beschuiten met «muisjes» niet ontbreken. Kwis tig liggen ze op tafel tusschen de kopjes, die natuurlijk zonder schotel en voor het grootste deel ook zonder oor zijn. De likker op de lamp en de kanariepiet ontbreken niet! Dit zijn slechts enkele onder de vele typische details, die ons treffen in dit mooie werkstuk van de Waal wijksche dames. Een tweede interieur is dat van een ouderwetsche klompenmakerij, zooals er nog slechts heel weinige in Brabant gevonden worden. De afdeeling Oss heeft daarmede wel een der fraaiste inzendingen geleverd. Haast nog meer dan in de Waalwijksche schoenmakerij treft ons hier de keurige afwerking dei- details: schoorsteenbordjes, heiligen beeldjes, eetgerei, enz. enz. Typisch is het meer lichte en vroolijke interieur van »In den houteren Klomp», tegenover de meer sombere Waalwijksche woning. Dan is er de Woensdagsche Bossche Markt (afd. 's-Bosch), waar op alleen de burgemeester vergeten is! Tegen een achtergrond die na tuurgetrouw 't mooie Bossche Markt plein teekent, zien we de kraamp jes opgesteld waar het volk van den buiten zijn koopwaar, groenten en fruit zijn hoofdzaak, te koop biedt. Eindhoven zond een boerenerf met omgeving, waarop de 3 Wijzen uit het Oosten zijn opgesteld. Dit model werd gemaakt op initiatief van mevr. Philips—de Jong. Noemen wij tenslotte nog de overige Waalwijksche werkstukken: het typische Giersbergen met zijn mooie boerenwoningen, die echter wel wal klein zijn in verhouding tot de poppen; de kerkgang van het boerenvolk, waarbij de keurige na bootsing der witte vrouwenmutsen opvalt, alles zeer juist en natuur getrouw het Lieshoutsche Schut tersgilde, met standaardrijder koning, vendelzwaaier en trommelslagers, opgesteld op het Waalwijksche Raadhuisplein, keurig bewerkt, voor al de door Kees Marks kunstvol gedreven koperen helm van den Ruiter. Wat een werk om zooiets bijeen te krijgen en af te werken. 'Wij mogen zeggen dat het zeer de moeite waard is deze origineele en buitengewone tentoonstelling te gaan zien. Er zijn vele vermakelijk heden, ^ooals rad van avontuur, sweepstake, draaibord pnz., waar men zijn geluk kan beproeven zijn offertje voor het Groene Kruis kan brengen. De fa. v. Nelle zorgt voor goede dranken. Des avonds werd de nieuwe Groen Kruisfilm in de zaal vertoond en de officieele openaars hebben hun penningske al aardig geofferd den eersten avond. Een woord van speciale hulde aan de afdeeling Waalwijk, die niet minder dan 4 mooie inzendingen verzórgde; de dames en heeren hebben wel succes van hun noesten arbeid, ook van de aankleeding van 't geheel. Luister wat de speciale corres pondent van de N. Rott. Ct. o.m. schrijft in een kolom-lang verslag: «Het is zeker geen geringe verdienste in deze dagen nog een middel le hebben gevonden om een nood lijdende kas te helpen versterken. De Brabantsche afdeelingen van het Groene Kruis, die het initiatief namen tot deze poppententoonstelling, heb ben door kunstzin en intelligentie, smaak en toewijding geleid, iets heel origineels tot stand gebracht. En verder o.m. over de inzending van Breda Zijn dit werkelijk poppen? Dit is een prachtig levende groep, prachtig in hout gesnedenop 1/3 van de ware grootte zijn alle onderdeelen volkomen naar het echte model natuurgetrouw nagebootst: het ga reel, de bespanning, de typisch Brabantsche kleuren. Hoe levendig zal deze groep Brabanders in hun kleurige karren zijn wanneer geen kunstlicht, maar de vroege avondzon ze beschijnt met dwarse stralen! Als weggereden uit Coolen's boek En wat kan een dichter meer wenschen dan dat men zoo kent en eert de kinderen van zijn geest. Ten slotte zegt hij En toen hadden wij nog wel langer willen blijven op deze aardige Brabantsche tentoonstelling, waar folklore en historie vereenigd, zooveel moois le zien gaven waar de sfeer van har monie en enthousiasme om wat bereikt was, sterk waswe hadden willen keuren wat meiskes in Bra bantsche dracht ronddienden, maar wij moesten den laatsten trein halen. Wij namen den indruk mee naar huis dal de maanden van overleg en besprekingen, hieraan voorafge gaan, hun vruchten bullen moeten afwerpen en dat het voor deze inte ressante expositie op haar rondgang door de provincie Brabant een nationale zegetocht zal worden. Het Groene Kruis le Waalwijk moge er dan wèl bij varen Waar een blad als de N. Rott. Ct zoo schrijft, waar degenen die dit alles bewonderd hebben zoo enthou siast erover zijn, waar we gisteren dames en heeren zagen uit Eind hoven o.w. mevrouw Philips, een heel gezelschap per autobus uit den Bosch, daar moet toch zeker ieder Waalwijker, ieder Langstrater deze origineele tentoonstelling gezien heb ben ze is schitterend, ze is kunst en smaakvolmen geniet er, men amuseert zich en men steunt 't goede doel. Dit is een tentoonstelling voor jong en oud Vermelden we tenslotte dat de keurige zaalaankleeding is van »de Kofa«, de bloem-en groen versiering van de fa. L. van Bladel Zonen en de opbrengst der geurige thee en koffie der fa. van Nelle is ten bate van 't Groene Kruis. Het verdere programma is als volgt: Woensdag 16 Mei. Opening om 2'/3 uur. Om 3 uur opvoering wan een Kin deroperette, levende plaatjes en zangstukjes. Ongeveer 30 kinderen verleenen hnn medewerking. Om 7 uur komische gymnastiek door de Vereeniging «Klein en Vlug». Donderdag 17 Mei. Opening om 2uur. Om 8 uur optreden van den beken den humorist Drik van Engelen met extra nummers. Vrijdag 18 Mei. Opening om 2'/a uur. Om 9 uur trekking der groote Ver loting. DSP Denkt aan de Kinder-operette- namiddag. Raadsvergadering In verband met den beroepstermijn voor het Uitbreidingsplan zal de raadsvergadering dezer maand niet gehouden worden op den laatsten Vrijdag, doch is zij verdaagd tot Vrijdag 1 Juni. Naar wij hooren zijn tot nog toe geen bezwaren legen het plan inge komen. H. Priesterwijding. Onder degenen, die op Zaterdag 26 Mei het geluk hebben in de kathedrale basiliek van St. Jan de H. Pieterwijding te ontvangen, behoort ook wederom een Waalwijker, n 1. de Lerw. heer Adri Wagemakers Gz *>Ja deze H. Wijding zal hij het eerste 4. Misoffer opdragen in de kapel van het Seminarie te Haaren op Sacramentsdag 31 Mei en zijn eerste Plechtige H. Mis in de parochiekerk van St. Jan Baptist alhier op Zondag 3 Juni a s. Collecte. De open schaal—collecte om bij te dragen voor de feestgave bij het zilveren priesterfeest van Z. Exc. Mgr. Diepen, heeft in de parochie kerk van St. Jan opgebracht f 152. R.K. Kiesvereeniging. Hedenavond te acht uur houdt de R.K. Kiesvereeniging alhier in de zaal van den R.K. Gildenbond hare jaarvergadering. Aan de orde komen de jaarver slagen van secretaris en penning meester en de verkiezing van een voorzitter. We hopen dat deze be langrijke bijeenkomst door talrijke leden den Kiesvereeniging zal worden bijgewoond. LUXOR-BIOSCOOP. In de hoofdrollen Tallulah Bankhead Carry Cooper Charles Lauqhton. Een e ven em ent op filmgebied. Voor-verkoop van kaarten bij Wed. J. v. d. Broek-van Ree. Beëedigd makelaar. Voor de arrondissements-recht bank te 's Bosch, is heden de heer W. v. d. Hammen, alhier beëedigd als makelaar in roerende cn onroe rende goederen. Concert'-sHerlogenboschMuziekcorps »'s-Hertogenbosch' Muziekcorps» zal onder leiding van zijn directeur den heer Mar. ügier Jr., op Zondag 27 Mei a.s. op de kiosk op het Raadhuisplein, op uitnoodiging van »Waalwijks Belang» het openings concert van dit seizoen geven. Wij zullen in een volgend num mer het programma geven dat dit Brabantsche keurcorps hier zal uit voeren. Waalwijksche Zwemclub. De volgende zwemmers van de W.Z.C. zullen deelnemen aan de wedstrijden die binnenkort te Den Bosch gehouden worden Jos Slaats, schoolslag; Ebe Treffers, rugslag; Dick Horst en W. Rommelaar, vrije slag. Binnen- en Buitenpolder van Baardwijk. In de vergadering van stemgerech tigde ingelanden van dit waterschap werden rekening en begrooling con form ontwerp vastgesteld. De rekening 1932 33 sluit met een batig saldo van f 1428.31. Het bestuur werd gemachtigd onderhoudswerken in eigen beheer uit te voeren. Tentoonstelling General Motors. Wij vestigen de aandacht op de tentoonstelling der nieuwe modellen der General Motors—merken, die hedenmiddag op het terrein van de N.V. Waveem geopend zal worden. Er zullen op deze expositie, die tot en met Zondag geopend blijft, tal van prachtige wagens te bezichtigen zijn. Geen automobilist mag dan ook verzuimen de groote tentoonstellings tent te bezoeken. Baldadigheid. In den avond of nacht van Zaterdag op Zondag, zijn langs den Parallelweg, (waar 't circus stond) een groot aantal der jonge boompjes ernstig beschadigd. Er zijn er bij die vermoedelijk met een mes voor een groot deel ontveld zijnandere meer of minder ernstig beschadigd. Men kan alleen afschuw hebben over dergelijk verregaand vandalisme en betreuren dat zulke helden gewoon lijk den dans ontspringen. Verloting Visscherslust. De verloting indertijd door de vereeniging »Visscherslust» op touw gezet, zal Zaterdag a.s. (19 Mei) worden gehouden in het clublokaal café L. HeesbeenKeetels, tegen over het Station. Houders van loten worden ver zocht zooveel mogelijk aanwezig te zijn. Ongeval. Maandagmiddag had in de St. Antoniusstraat een ongeval plaats met ernstigen afloop. Het 5-jarig dochtertje van den heer de L. was bij het spelen op een hek geklom men en kwam zoodanig te vallen dat het een der armpjes brak. Het kind is naar het St. Nicolaas Ziekenhuis ovei gebracht. Droeve omstandigheid is dat het kind pas enkele dagen geleden uit het Ziekenhuis ontslagen was. Snelverkeer 1934 Al meermalen hebben we hooren beweren dat er in onzen tijd geen afstanden meer bestaan. We zouden het gaan gelooven als we lezen van recordvluchten, van Dieseltreinen die 140 K.M. per uur loopen enz. Maar toch hebben reizigers, die Zondagmiddag per bus de Heusden- sche kermis wilden gaan bezoeken, ondervonden dat er tusschen Waal wijk en Heusden nog wel degelijk een flinke afstand ligt. Op het traject Drunen—Heusden werden deze reizigers geborgen in een vehikel, dat zich tot het uiterste moest inspannen om zichzelf in be weging te zetten. Hijgend en puffend sleepte het busje zich voort en de opmerkzame reiziger had aldra in de gaten dat de motor het steeds benauwder kreeg. In Elshout gebeur de 't onvermijdelijke. Bij de halte wer den passagiers gewisseld en voort ging hetalthans voort moest het gaan, maar het busje stond amech tig te blazen en vertikte het 't wrakke lijf weer op gang te brengen. De chauffeur ploeterde wat hij kon, maar het baatte niethet was of het laatste leven uit den motor ge. weken was. Er kwamen deskundigen bij. De motorkap ging op, ging neer, ging weer op, ging weer neer. Maar leven kwam er niet meer in. De passagiers, verlangend paar kermisklanken en oliebollen werden ongeduldig. Zii zouden zelf een handje helpen. De vereende krachten werden tegen het busje gezet en langzaam, uiterst langzaam hobbelde het geval verder. De bus bleef loo pen, zoo lang ipen duwde maar niet langer.... jawel eindelijk kwam er weer wat geluid onder de motorkap vandaan. Gewonnen De bus ging weer, op eigen kracht liep zij een goede honderd meter verder. De passagiers te voet er achter aan. Maar toen bleek dat men teveel van de kracht van het busje gevergd had. Het heftig kermen van den motor werd zachter en zachter.... de levensgeesten weken. En ditmaal weken zij voorgoed Hernieuwde duwpogingen ten spijt bleef het koppige ding weigeren. De chauffeur gaf het op en vleidde zich behaaglijk op zijn besluuiders zetel uit, liet cynisch den stortvloed van weinig vriendelijke woorden over zijn hoofd gaan en zag ten slotte de passagiers een voor een afdruipen, te voet in de richting Heusden. En zij zijn in de kermisvierende stad gekomen, maar per bus terug gegaan zijn zij niet.... Noord bra ba n tsch e Provi nciale Brandweerbond. De lOealgemeene vergadering van den Bond zal plaats hebben op 20 Juni a.s. te Eindhoven. Plaats en uur zullen nader wor. den bekend gemaakt. Evenals vorige jaren zal aan deze vergadering wederom verbonden zijn een expQsitie van brandweermate riaal, terwijl in den namiddag ver schillende demonstraties gegeven zullen worden. Voor de tweede maal zal ter ge legenheid van deze vergadering wor den gehouden een wedstrijd voor brandweermannen, waaraan als hoofdprijs is verbonden de door het Bestuur beschikbaar gestelde wissel beker, welke ten vorigen jare is ge wonnen door de Brandweer van van Princenhage. Opgaven tot deelname aan den wedstrijd worden vóór 5 Juni 1934 ingewacht bij den heer Commandant der Brandweer te Eindhoven. Programma's voor den wedstrijd zijn bereids aan alle gemeentebestu ren gezonden en zijn nog verkrijg baar bij den heer Jos Maas, Juliana- laan 43 te Helmond. De weg 7 ilburg—Turnhout. De A.N.W.B Toeristenbond voor Nederland, meldt: Kort geleden is een belangrijke ver betering van den weg Tilburg - Goirle Poppel—Turnhout gereed ge komen, welke voor het Oosten des lands, mede in verband met de reeds gereedgekomen en spoedig gereed zijnde overbruggingen der groote rivieren, een korte verbinding met Brussel vormt. Evenwel waren de aan Eindhoven. De fabriek te Eindhoven blijft echter ook verder produceeren. (Msb SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Onder enorme belangstellng van familie, vrienden en hekenden vierde gisteren het echtpaar Karei Janson en Johanna de Bie hun gouden huwe lijksfeest. Door de buurtbewoners was een prachtige eerepoort voor de woning van het gouden echtpaar opgericht cn verdere versieringen aangebracht. Van verschillende zijden ontvingen de krasse oudjes geschenken in den vorm van bloemen, enz. Het Fanfare corps „Sirena" van Vrijhoevc-Capelle bracht des avonds een serenade en maakte tevens een muzikale wande ling, wat begrijpelijkerwijze veel pu bliek op de been bracht en vooral aan de jeugd een gewilde ontspanning be zorgde. Bij de vele felicitaties die het echt paar mocht ontvangen, voegen wij gaarne de onze, en wenschen hen nog menig jaar in goede gezondheid toe, Candidaat v. d. Boogert van Som. melsdtjk, beroepen predikant bij do Ned. Herv. Kerk alhier, bracht j.K Dinsdag een bezoek aan de gemeente ter kennismaking met kerkeraad en kerkvoogd ff, en trad des avonds in 'n godsdienstoefening voor de gemeente op. CAPELLE. Met Hemelvaartsdag hield de Poslduivenver. „De Lucht vaart*4, gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwe- vaart, met oude duiven een wedvlucht vanuit. Vilvoorden, met den volgenden uitslag: U P. Verhagen 1, 3, 7, 10, 12, 21; CL» Verhagen 2, 14; A. Spierings 4, 22; E. Haverhals 5, 15; W. Mandemakers 6, 19; A. Versteeg 8; L. de Haan 9, 16; ^J. Versteeg 11," 13; O. Treffers 17, 18; C. Broeks 20, 23, 24; A. Blom 25; F. Raayinakers 26; C. Rosenbrand 27 en H. Dekkers 28. Aangetoonde duiven: W. Mandema kers, L. de Haan, J. Versteeg, C. Ver hagen, terwijl de heer E. Haverhals als extra-prijs een tulband verwierf. J.l. Zondag werd een wedvlucht gehouden vanaf Noyon, waarvan de uitslag luidt als volgt: W. Mandemakers 1, 46, 47; G. Tref fers 2, 21, 31, 37; H. Dekkers 3, 27, 33; C. Rosenbrand 4; M. de Jong 5, 19, 29; J. van Doornik 6, 7, 16, 23; L. de Haan 8, 34; F. Raaymakers 9, 40, 41, 45; A. Blom 10, 15.'22, 25, 35, 39; A. Bakkeren 11 26; A. Klootwijk 12, 14, 36; C. Broeks 13; A. de Jong 17; E. Haverhals 18; J. Versteeg 20, 30, 38, 43; P. Bakkeren 24, 32; J. de Jong 28; A. Versteeg 12 cn C. Verha gen 44. Eerste overduif: W. Mandemakers. Aangetoonde duiven: H. Dekkers, C. Rosenbrand, M. de Jong, A. Kloot wijk en A. de Jong. A.s. Zondag wordt een wedvlucht gehouden vanaf Quievrain, waarvoor de duiven Vrijdagavond 7 uur inge- korfd zullen worden in het clublokaal. Door B. en W. der gemeente Sprang-Capelle is aan de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" toe stemming verleend tot het organisee ren eener verloting ten bate der kas dezer vereeniging. De trekking van deze verloting zal plaats hebben in de eerste week van Juli a.s. \J Bij de alhier gehouden seriewed strijden, waarvan de eerste ronde op Hemelvaartsdag en de eindwedstrijden j.l. Zaterdagmiddag plaats hadden, werd de le prijs behaald door „Be- soijensche Boys" uit Besoijen; 2e prijs Neerlandia, Kaatsheuvel; 3e prijs NEO Sprang en de 4e prijs door De Peli- kaan, Capelle. Een der dagen van de vorige week werd door enkele bewoners der Hoogevaart in de buurt van het Zui- der Afwateringskanaal een ree waar genomen. Toen het dier zich ontdekt zag verdween het in den Binnenpolder en is later niet meer gezien. c/ Het aantal tewerkgestelden bij de gemeentelijke werkverschaffing 1 edroeg in de afgeloopen werkweek 80. A.s. Donderdag des nam. half 4 hoopt in de Ned. Herv. Kerk alhier openstellingsuren der grenjkantoren voor te gaan Ds. Cuperus. (Huwelijks tot heden ongunstig. Des Zondags was de grens geheel gesloten zoodat deze wegverbetering nog niet geheel ten goede kon komen aan 't verkeer De wegverbetering wordt 15 Mei opengesteld. Dank zij gedane stappen, zoowel bij de Belgische als de Nederlandsche autoriteiten, is daarin thans verbete ring gebrachtde grenskantoren zullen voortaan geopend zijn, zoowel op werkdagen als Zon- en feestdagen van: 4(11 t/m. 28/2 8 17, 1/3 t/m 31/3 8-1830, 1/4 t/m. 30/9 6.30- 2180, 1/10 t m. 3/11 8-21.30 Waarschuwing. De C. v. P te Schiedam geeft be langhebbenden ernstig in overweging geen relaties aan te knoopen met de Spaar- en Credietverzekering .Eigen Hulp" en de Onderlinge Spaarin- stelling, gevestigd te Schiedam, direct M. van Weerden. N.V. Gebrs. Keunen. Naar wij in de .Chronicle and Echo" te Northampton, lezen, zal de N V. Gebrs. Keunen leerfabrieken te Eindhoven, de lederproductie ter hand nemen in een aangekochte fabriek te Irthlingborough en wel met een personeel van 100 a 150 man, later op te voeren tot 200. Het verlaten van den gouden standaard en een invoerrecht van 15 pCt. door Engeland, welke maatregelen den invoer uit Nederland belemmeren, zijn oorzaak van deze werkonttrekking inzegening). Op de kiezerslijst 19341935 der gemeente Sprang-Capelle, laatst vast gesteld, komen voor: 2627 kiezers voor de Tweede Kamer, 2602 voor de Prov. Staten en 2564 voor den ge meenteraad. Zooals we reeds gemeld hebben, zal de gemengde zangvereeniging ,,'t Rozeknopje" op Maandag 21 de zer (2en Pinksterdag) onder leiding van haar directeur, den heer N. Snijers, deelnemen aan het door de Gem. Zangvereeniging „Zang en Vriendschap" te Oisterwijk georgani seerde concours. Het Rozeknopje komt weer uit in de Eere-afdeeling met als verplicht nummer „Vlaamsche Kermis" van Wierts, terwijl als vrij nummer „Waak op" van den Hertog genomen is. Ditmaal, gezien de vele jonge krachten, welke deze bekende veree niging den laatsten tijd voornamelijk onder de alten en sopranen zijn toege stroomd, twee te zware werken. Ge durende de laatste weken is er door de vereeniging ijverig gestudeerd en we wenschen directeur en werkende leden a.s. Maandag het beste toe. We verwachten, indien het weer medewerkt, dat velen uit deze ge meen de zangvereeniging zullen verge zellen, want de Oisterwijksche jubi- leerende vereeniging kan bogen op 'n bij uitstek gunstig gelegen terrein met diverse amusementen, terwijl de plaats Oisterwijk voor elk wat wils biedt. Do IDDEIEn terdam ge- iteits- U

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5