mum uil Kaatsheuvel. PUROL No. 42. Woensdag 23 Mei 1934. 57e Jrg. TWEEDE BLAD. VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Uitbreidingsplan. Bezwaren van grond-eigenaren tegen 't Industrie-terrein. Het volgende adres is aan den Gemeenteraad gezonden: Waalwijk 5 Mei 1934- Aan den Raad der Gemeente Waalwijk. Weled. Heeren, Ondergeteekenden allen grondeige naren van de perceelen, welke door Uw geacht college als industrie terrein werden bestemd, nemen de vrijheid hunne bezwaren tegen dit ontwerp in te dienen. Reedenkele grondeigenaren heb ben aanvrage gehad voor bouwter rein en zouden door het ontwerp dan zeer benadeeld worden, wanneer dit voor industrie-terrein gereser veerd zou moeten worden, terwijl het allerwaarschijnlijkst tientallen jaren kan duren, vooraleer dit ter rein daarvoor in aanmerking komt. Tweedens is in enkele jaren de grootste helft van den Parallelweg reeds bebouwd, zoodat met recht verwacht kan worden, dat de be bouwing tot de Besoyensche Straat binnen enkele jaren tot stand komt, waardoor een gesloten geheel ge vormd wordt. De terreinen zijn tevens zeer geschikt om achter de woningen een fabriekje te plaatsen, waarvoor ook eenige belangstelling is, vooral van Besoyenaren, die beslist in Besoyen willen bouwen, zooals zeer - terecht in de vergadering is opgemerkt. Het nut van industrie-terrein of terreinen is toch nog zeer twijfel achtig en de industrie wordt volstrekt niet geweerd of in den hoek ge drongen, wanneer het terrein in questie als woningbouw wordt ge handhaafd. De aanleg van een weg voor snelverkeer kan volgens onze be - scheiden meening thans geen be zwaar geven, nu reeds 2/3 van den Parallelweg is bebouwd en wordt dit bezwaar niet opgelost met een verbod van bebouwing voor het kleme resteerende gedeelte. Het nadeel, dat door het ontwerp voor de grondeigenaren ontstaat, wordt nog vermeerderd, wanneer iemand op eigen grond eene woning wenscht te bouwen. Beleefd verzoeken wij Uw geacht college de bestaande bezwaren voor de grondeigenaren in overweging te willen nemen. Hoogachtend, Was get. J. van Iersel. A. M. v. d. Lee. Wed. G. Verhoeven v. d. Zanden. H. Klerkx Pz. R.K. Kerkbestuur v.m. Besoyen. P. J. v. d. Made Voorz. C. v. d. Heijden Secr. Jac. Kuijsten. J. B. 'Iimmermans Wzn. Ten vervolge op het artikel in het eerste blad zij nog medegedeeld dat de heer J. B. Timmermans Wzn. lid van den raad was in de periode van 18741911 en wethouder van 1886 1911. Hij was voorts vele jaren lid der Schoolcommissie, lid der Brand weer en lid van het College van Zetters. Van het bestuur van den Binnen- polder was hij lid van 18801923, waarvan 25 jaren voorzitter. Wij mogen hier een en ander aan halen uit de afscheidsrede die Bur gemeester Surmont de Bas Smeele in de raadsvergadering van 30 Maart 1911 tot den toen scheidenden wet houder richtte Hij heeft in die vele jaren getoond te zijn een stoere werker en heeft met onverflauwde toewijding de belangen van zijn geboorteplaats voorgestaan. Zijn vele gaven heeft hij onbekrompen aan Waalwijk geofferd, geen arbeid was hem te zwaar, geen plicht verzaakte hij, hij deed alles met blijmoedigheid en helderen blik, hoewel toch dikwijls veel werd ge vergd. Ik behoef er slechts op te wijzen dat het dagelijksch bestuur tn de laatste jaren twee zelfs driemaal per week vergaderde en altijd was de heer Timmermans present niet alleen, maar toonde door zijn aanteekeningen en opmer kingen dat hij de vele stukken steeds nauwkeurig had bestudeerd. Het dagelijksch bestuur vooral zal de voorzichtige stuurman zeer missen. Met voldoening kan hij terugzien op zijn nuttig leven en de herinne ring aanzijn persoon en zijn optreden zal in ons levendig blijven. (Bravo's.) In het gemeente-archief berust nog een naamlijstvan het dagelijksch bestuur en de leden van den raad der gemeente Waalwijk, gedurende het tijdvak 25 Febr. 1873 tot 1 Sept. 1911, die den heer Timmermans bij gelegenheid van zijn aftreden als Doorzitten Stukloopen Zonnebrand wethouder en raadslid ter herinne ring is aangeboden. Aanbesteding. Uitslag van de gehouden aanbe steding voor het bouwen van een Boerderij en Woonhuis voor den heer W. de Jong. Architect A. van Huiten Jr. Massa Perc. a. Perc. b Herreijgers, Drunen 6811.50 3877.- 2934.50 C. B. Timmermans, Sprang 6980.— 3993.— L. Fitters. Waspik 7518.— 4474 Kleijngeld, W'wijk 7618.— P. de Graauw, Waspik 7628— 4574.— 3065.— J. Nieuwenhuizen Sprang 7695.— (massa.) Mahieu en Verhilst, Waalwijk 7700.— 4423.— 3289.— H. Maas, Waalwijk 7860.— J. Kooien, 7880.— j. v. d. Aa 7900. G. v. Heesch 7960. J. Schalken 8026.— Gegund aan den laagslen inschrijver. Uitstapje. Maandag maakte de leden van de R. K. Werkmeestersbond een trip naar Hilversum, waar de studio's van den,K.R.O. werden bezocht. Na een bezichtiging van het mooie Gooische Haagje werd de terugtocht aanvaard. In Utrecht werd nog even een bezoek gebracht aan het Bonds lokaal. Congreganisten naar 's Bosch. Een aantal Waalwijksche con greganisten bracht Maandag een bezoek aan de St. Jan te 's Bosch. Voor den troon der H. Maagd werd een korte oefening gehouden, waarna een lof volgde waaronder de zange ressen der congregatie Maria liederen zongen. 7 weede Pinksterdag. Al werkte het weer niet mee toch was er Maandag in onze plaats weer veel gewag van fietsers, die uit het land over de Maas naar Roestelberg en omgeving kwamen. Reeds vroeg in den morgen zag men heel rijen van fietsefs en 's avonds keerden zij gelooid met heide terug. Van de pleizierboot die de »Thor» Maandag liet varen op Hoek van Holland is zeer druk gebruik gemaakt. Er waren niet minder dan 200 passagiers aan boord, die een prettige dag hebben doorgemaakt, ook al was het gure weer nu juist niet voor een boottocht geschikt. De muziek heeft er echter voortdurend een goede stemming in weten te houden. De Dongebrug te Raamsdonksveer wordt verbreed. De Dongebrug te Raamsdonksveer, een van de zeer smalle verkeers- bruggen in den weg Amsterdam- Parijs, zal binnen afzienbaren tijd worden vervangen door een ophaal brug met een rijdek van 6 M., terwijl aan weerskanten een trottoir voor voetgangers zal worden gemaakt. De brugwachterswoning zal hierdoor moeten worden afgebroken. De vorige week zijn reeds de noodige opmetin gen gedaan, zoodat weldra de aan besteding kan worden tegemoet gezien. Veertigjarig priesterfeest van Dr. Leblanc te Tilburg. Op eersten Pinksterdag hebben drie zeereerw. heeren Pastoors te Tilburg hun veertigjarig priesterfeest gevierd, waaronder pastoor dr. J. P. Ie Blanc van de parochie 't Goirke geboren te Waalwijk. De drie priesterfeesten werden op uitdrukkelijk verlangen van de jubi larissen op eenvoudige wijze gevierd met een plechtige H. Mis des morgens en een receptie in de onderscheiden pastorieën nadien. De recepties waren buitengewoon druk bezocht. Behalve de parochiale en stedelijke notabelen en vrijwel geheel de Til- burgsche clergé, kwamen o.a. hun opwachting maken Mgr. A. F. M. Sweens en de hoogeerw. heer F. A. J. A. Goyaerts, resp. president van het Groot-Seminarie en regent van het Klein-Seminarie. De jubileumgift der parochianen bestond, bij pastoor dr. Ie Blanc, uit een aanzienlijke geldsom onder couvert, die bestemd zal worden voor de arme groote gezinnen in beide parochies. DRUNEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente, te houden op Donderdag 24 Mei a.s. des nam. te 8 uur ten gemeente huize. Agenda 1. Ingekomen stukken w.o. a. dankbetuiging van H. M. de Koningin voor de betuigde deelne ming bij gelegenheid van het over lijden van H.M. de Koningin- Moeder b. besluit van Ged. Staten d.d. 9 Mei 1.1., houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 24/25 April 1.1. tot overdracht van het G.E.B. aan de PNEM. c. proces-verbaal van kasopname bij den Gemeente—ontvanger d.d. 17 Mei 1934; d. besluit van Ged. Staten d.d. 16 Mei 1934 houdende goedkeuring van het raadsbesluit d.d. 24 April 1934 tot onderhandsche verpachting van een stukje tuingrond aan Adr. Hereygers 2. Wijziging begrootingen 1933 van gemeente en G.E.B. 3. Wijziging gemeentebegrooting 1934. 4. Bestemming beschikbaar geko men gelden door verkoop van het G.E.B. (Praeadvies). 5. Verkoop O. L. School met woonhuis etc. te Wolfshoek C 75. DRUNEN. De kermis alhier be hoort weer goeddeels tot 't verleden en wij kunnen gerust zeggen dat het weer een succes is geweest. De ver schillende vermakelijkheden en ook de kastelijns hebben het zeer druk gehad en kunnen zeer tevreden zijn. Er is voor iedereen te genieten ge weest. Bij café Vissers werd met de beide Pinksterdagen een matinée gegeven waar optrad de Russische Bariton solist Wissia Krimsky met mede werking van het ensemble van Beet hoven uit 's Bosch. Bij A. v. d. Geld gaf de zangver. eeniging een keurig programma. Jammer dat de humorist niet mocht optreden Ook bij Th. Elshout, waar de bekende muzikale clowns Vitiani optraden, was het zeer druk. Dinsdag werd in het Jongens- patronaat een uitvoering gegeven door de Harmonie en de tooneel- vereeniging. Het matinée bij Th. Elshout van de Harmonie .De Volharding" is eveneens goed geslaagd. Zondag hebben we de laatste kermisdag. VLIJMEN. Openbare vergadering van den Raad dezer gemeente op Donderdag 24 Mei 1934 des n.m. ten half 8 uur ten Raadhuize. 1. Ingekomen stukken. 2. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw gekozen lid, A. H. M. van de Meerendonk. 3. Benoeming lid Burgl. Armbest., Vacature J. v. d. Udenhout. 4. Benoeming lid schaarcommissie (als voren.) 5. Brief van den N. C. B. be treffende aansluiting bij den destruc tor voor afgekeurd vee en vleesch. 6. Voorstel van Burg. en Weth. tot hernieuwing van een onder handsche leening van kasgeld over 1934. 7. Voorstel van Burg. en Weth. tot verlenging van den termijn voor ontruiming van de woning plaatselijk gemerkt C no. 17. 8. Voorstel van Burgemeester en Wethouders tot verhaal van de coupon—belasting. 9. Voorstel van Burg. en Weth. tot hernieuwde vaststelling van de verordeningen op de heffing en in vordering van keurloonen voor de keuring van vee en vleesch. 10. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van eene verordening tot voorkoming van de ziekte van Weijl. 11. Voorstel van Burg. en Weth. tot toetreding tot den provincialen brandweerbond. 12. Bespreking toetreding Streek plan de Meijerij. 13. Wijziging begrooting 1933. 14. Besluit tot het doen van uit gaven buiten de begrooting 1934. CAPELLE. Op het 2en Pinksterdag te Oisterwijk gehouden concours voor muziek- en zangvereenigingen behaalde onze Gem. Zangvereen. »T Rozeknopje» onder leiding van haar directeur de heer N. Snijers, in de Eere-afdeeling met 330 punten een len prijs. Het Muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» is voornemens Zaterdag avond een muzikale rondgang door een deel der gemeente te maken. Ds. J. Cuperus hoopt Zondag namiddag voor de vacante Ned. Herv. Gemeente te v.m. Besoijen een vacaturebeurt t,e vervullen. De Chr. Gem. Zangvereen. «Hallelujah» alhier n;am 2en Pink sterdag deel aan het hi het Kurhaus te Scheveningen georga niseerde con cours en behaalde in die 4e afdeeling een 2en prijs met 292 punten. O De postduivenvereen. „De Luchtvaart", gevestigd in café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hie ld Zondag met oude duiven een wedvlucht va nuit Quievrain met den volgenden uitslag G. Treffers 1 11 29, A. Spi erings 2, A. Klootwijk 3 4, W. Mandemak ers 5 19 23, J. Versteeg 6 12, W. Verstee g 7 26, J. v. Doornik 8 24, P. Verhagen 9 10 31 32, H. Dekkers 13 15 22 36, A. Blom 14. M. de Jong 16 27 28, C. Rosenbrand 17, A. Versteeg 18 20 34, E. Haverhals 21 3'0 33, L. de Haan 25 en A. de Jong 35. Aangetoonde duivenA. Spierings, A. Klootwijk, W. Mandemakers, J. Versteeg. Zondag a.s. wordt met oude duiven een wedvlucht gehouden vanaf Pont St. Maxence, waarvoor de duiven a.s. Vrijdagavond tus- schen 7 en 8 uur ingekorfd worden. Op last van den Minister van Sociale Zaken is de gemeente lijke Werkverschaffing te Sprang Capelle voor onbepaalclen tijd stop gezet betreffende de werkzaamheden »Kadeverhooging Besoijensche Pol der.» Hierbij waren geplaatst 82 werkloozen. Zondagavond had de vrouw van P. K. het ongeluk van den zolder te vallen, met het gevolg dat zij haar been kneusde. Geneeskundige hulp van Dr. W. werd ingeroepen. WASPIK. Aan de processie naar Scherpenheuvel op a.s. Donderdag zullen ruim 60 pelgrims deelnemen. De reis geschiedt per autobussen. Het vertrek is bepaald des morgens half zes vanaf het Kerkplein. De heer W. v. 't Geloof, stations beambte alhier, is in gelijke betrek king benoemd te Haaksbergen (O.). De heer v. 't Geloof stond in deze gemeente bekend als een zeer ge dienstig en hulpvaardig ambtenaar, zoodat velen hem noode zien heen gaan. RAAMSDONK. De harmonie St. Bavo behaalde 2en Pinksterdag op het muziekconcours te Dordrecht den 2en prijs in de 3e Afdeeling. RAAMSDONKSVEER. De wiel renner C. F. kwam dezer dagen in botsing met een auto. F. kwam er zonder ongevallen af, maar het rennerskarretje moest 't ontgelden GEERTRUIDENBFRG Donder dag a.s. des n.m. half acht zal in het parochiehuis een ouderavond worden gehouden vanwege de K.J.V. Als spreker zal optreden de zeer eerwaarde pater Baschasius. Door den gem.veldwachter is tegen een ingezetene procesverbaal opgemaakt wegens diefstal van bad— materiaal. Donderdag 17 Mei j.l. hield de afd. »Geertruidenberg» va de R. K. Staatspartij een openbare ver gadering in het parochiehuis alhier. Deze vergadering droeg een bij zonder karakter omdat het de eerste maal zou zijn dat een tweetal kern leden, de heeren de Wit en Joosen, in het openbaar zouden optreden. De heer de Wit zou optreden met het onderwerp »Wat wil de R.K. Staatspartij» terwijl de heer Joosen zou behandelen »De toestand der Katholieken in Nederland in vroegere eeuwen.» Ongeveer kwart over acht opende de voorzitter der afdeeling de ver gadering en drukt zijn spijt uit over de zeer geringe opkomst. Hij vindt dit te meer spijtig in verband met het eerste optreden van den kern. Het schijnt echter dat men alleen in het werk der R.K. staatspartij belang stelt in den tijd der verkiezingen. Hij geeft hierna het woord aan den heer P. Joosen die een keurige lezing hield over het hierboven genoemde onderwerp en aan het slot een har telijk applaus ontving. Hierna volgde de lezing van de kernleider de heer P. de Wit over Wat de R.K. Staatspartij wil. De heer de Wit geeft een kort overzicht van het werk der r.k. staatspartij in den laatsten tijd met een ruimere omschrijving van taak en doel dei- kernen, tot slot een aansporing om vooral de katholieke eenheid, ver kregen na harden strijd van vele jaren, te behouden, wat vooral in dezen tijd van het allergrootste belang is. Ook de heer de Wit ontving voor zijn prachtige lezing een hartelijk applaus. De voorzitter dankt de heeren voor hun keurige prestatie en spreekt de hoop uit dat de kern op de ingeslagen weg mag voortgaan. Hij weet dat dit veel studie en veel tijd vereischt, doch dat dit ruim schoots wordt beloond door de vruchten welke dezen arbeid een maal zal dragen. Hij spoort de aan wezigen aan de r.k. staatspartij te steunen in haar streven en onder vrienden en kennissen propaganda te maken voor 't werk van den Kern waarvan hedenavond een proeve is gegeven. Dan is hij ervan overtuigd dat de volgende vergadering talrijker zal worden bezocht. Na nogmaals een dankwoord te hebben gesproken sluit hij de vergadering. DeGeertruidenbergschehon— dendressuurvereeniging H.D.G. be haalde op de gehouden hondende monstratie te Ililverenbeek met diie honden een prijs, hetgeen, gezien den jeugdigen leeftijd van H.D.G. een aardig succes genoemd kan worden. De Dongebrug te Raams donksveer, een van de zeer smalle verkeersbruggen van den weg AmsterdamParijs, zal binnen af zienbaren tijd worden vervangen door een ophaalbrug met een rijdek van 6 Meter, terwijl aan weerskanten een trottoir vooi voetgangers zal worden gemaakt. De brugwachters woning zal hierdoor moeten worden afgebroken. Deze week zijn reeds de noodige opmetingen gedaan, zoodat weldra de aanbesteding kan worden tegemoet gezien. Bij den gemeenteveldwachter zijn inlichtingen te bekomen omtrent een gevonden kindertrek wagentje. Predikbeurten op Zondag 27 Mei 1934. Evangelisatie Imanuel des v.m. J0 uur Ds. Tasseron uit Eethen. Ned. Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. DUSSEN Het onderzoek voor verlofgangers uit onze gemeente dei- lichtingen '22 en '25 zat geschieden op Maandag 25 Juni des n.m. dertien uur in het Gymnastiek lokaal te Woudrichem. Bij het draaien op den Bui tendijk alhier reed een luxe wagen van de P.N.E.M. uit G'berg achter uit den. dijk af en bleef gelukkig hangen tegen een der hoornen die langs den sloot staan. De kolenhan delaar Penninxs die juist met zijn paard en wagen passeerde hielp de de auto met paardenkracht weer boven op den dijk. De wagen kon op eigen kracht zijn weg vervolgen. De inzittende bekwamen geen letsel. R.K. V. V. Dusschensche Boys. Het is Maandag j.l. een drukke dag geweest voor de Boys. Het Ju nioren elftal speelde te Waspik Boven, tegen de W.S.C. junioren en moest met 21 't onderspit delven. Voor de rust scoord Glas voor de Boys 't welk W.S.C. ook eenmaal doet. Na halftime maakt W.S.C. hel winnende doelpunt. Het was een aardige match met fraaie spelmo menten. In Dussen speelden de Boys de plaatselijke derby tegen Be Ready en moest eveneens in de Hankenareu hun meerderheid er kennen. De doelman der roodwittcn bezorgde hier aan Be Ready de overwinning, daar hij zelfs de on- mogelijkste^ballen doorliet. Het hack- stel had daarbij ook z'n dag niet, terwijl de halflinie 't er beter af bracht. De linkshalf moet evenwel nog 'n beetje spirit bijzetten. De voorhoede wisselde goede met slechte momenten, van welke de eerste het meest. Zij was evenwel niet gelukkig met haar schot. Be Ready was een homogene ploeg zonder uitblinkers, 't Geheel is 'n mooie wedstrijd ge weest, waarin uiterst fair werd ge speeld. Scheidrechter P.ceggangers had geen moeilijke taak. Alhier is opgericht 'n nieuwe voetbal ver. onder den naam van »D.S.V.» Het clublokaal is gevestigd in hotel Heesels. Het voorloopig be stuur is samengesteld uit de heeren Heesels, G. v. Biesen en C. v. Biesen. Er traden reeds 'n twintigtal per sonen als lid toe. In de gehouden vergadering van de Chr. Landarbeidersbond al hier werden de heeren M. de Tenter als secretaris en M. Teuling als 2de voorzitter herkozen. In de gehouden ledenvergade ring van den Chr. Boerenbond afd. Hank alhier zijn de leden er niet op ingegaan om verdere pogingen te uoen tot het slagen van 'n col lectief arbeidscontract in onze ge meente. De meeste aanwezigen brachten een blanco stem uit. De heer v. Honink trad wederom als spreker op, terwijl ook het bestuur en de onderzoekingscommissie der afd. Dussen aanwezig was. Men zal nu trachten voor de afd. Dussen alleen 'n dusdanig contract tot stand te brengen. te NIECJWS UIT HEUSDEN. Heusden, 22 Mei 1934. Den len Pinksterdag om half vijf gaf de R.K. Fanfare een concert op de Vischmarkt. Een goedverzorgd programma werd keurig vertolkt en wist de talrijke luisteraars ten zeerste te voldoen. Zaterdag speelde Longa Woudrichem tegen Stormvogels om den door een feestcommissie aldaar uitgeloofden beker. Longa wist hem te winnen met 4—3. Juliana speelde hier Maandag tegen de Kaatsh. Boys de eerste ronde om den door den B. V. B. uitgeloofden beker en wist haar tegenpartij met 3—0 te verslaan. J Stabilitas speelde Zondag te Nieuwkuik tegen Juliana aldaar en won maar eventjes met 141. Alhier is gevonden No. 09 van een te Eiversele (O.—Vlaanderen België) gehouden ballonnekenswed- strijd. Verzocht werd het bijgevoegde kaartje te retourneeren aan Mr. Frans van Doorn, lokaal sportpaleis aldaar, y De fanfare der H Familie be haalde op het concours te Veldhoven een len prijs in de afd. uitmuntend heid en den 3en eere-prijseen prachtprestatie. Bel Canto's succes te Zeist. Onze zangvereeniging »Bel Canto» heeft op het groote nationale zang concours, uitgeschreven door het G. v. K. Mannenkoor van de Kon. Zilverfabriek Gerritsen en v. Kempen te Zeist, wederom op schitterende wijze haar naam en die van muzi kaal Kaatsheuvel hoog gehouden. In de zes jaren van haar bestaan klom Bel Canto in drie zangwed— strijden telkens met een le prijs met zeer hoog aantal punten op tot de afdeeling Uitmuntendheid, waarin thans moest worden uitgekomen. Om half een werd de reis aan vaard. Het was ruim half vier eer 2987.- 3124.— 2968.- 4675,- 3185.- 4795.- 3165.- 4650.— 3376.—

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 5