iiem uil Kaalshouvel. KHiipriiriiBi IN DEPÓT Net Dagmeisje Zit- en siaantamer HooiorasuerpaclUiH m. h. Zaterdag aa Zondag Ihrtaljifeleollijn Ondertrouw brieven en -kaarten UIT IL DIE iDVEBTENTIES WINKELIERS Gevraagd AANGEBODEN Notaris CHRIST 2 dagen Alles inbegrepen f 17.- A. MULDERS SARS Het BESTE adres voor meene H. Communie. Om 10 uur solemneele H. Mis. Na de H. Mis Sacramentsprocessie over het Kerkhof. Om 6 uur plechtig Lof, processie met het Wonderbare Beeld naar de Kapel met predicatie, en cantate, daarna in de kerk Te Deum. J.l. Zondag hield de R. K. Werkliedenvereniging alhier een vergadering, waarbij werd gesproken over den Katholiekendag te Js Bosch. Bijna alle leden gaven zich op. De reiskosten worden vergoed. De Eerw. adviseur sprak nog even over het 800—jarig bestaan van de abdij van Berne. Voor eventueele bijdragen zal een speldjesdag georganiseerd worden. De adviseur bracht tevens dank aan den afgetreden voorzitter voor hetgeen hij voor de vereeniging heeft gedaan. SPRANG—CAPELLE (V.m. Sprang). Het Bestuur der Chr. Gemengde Zangvereeniging .Excelsior" alhier heeft besloten in 1935 bij gelegen- heid van baar 50 jarig bestaan, op 2den Pinksterdag 1935 een concours voor Zang- en Muziekgezelschappen te organiseeren. CAPELLE. Aan mej. D. Benja- minse alhier, onderwijzeres aan de O. L. School te Heusden, is naar wij vernemen voor eenigen tijd ziekteverlof verleend. De voetbalvereen. »Capelle» speelde j.l. Zondag te Heusden tegen »Juliana» aldaar voor de beker wedstrijden van den B.V.B. en won met 1—0. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» maakte Zaterdagavond onder leiding van zijn directeur den heer Alb. Christ, een muzikale wandeling vanaf het repetitielokaal over Winterdijk (Westzijde), Willem van Gentsvaart, Nieuwevaart en Kom. Ondanks het minder gunstige weer bracht dit heel wat menschen op de been op dezen guren avond. Bij het dezer dagen gehouden examen behaalde onze dorpsgenoot de heer G. v. d. Werken het diploma «Algemeene Ontwikkeling», omvat tende de vakken Lager Onderwijs en Staatsinrichting. Onze vroegere dorpsgenoot de heer Chr. v. Beek behaalde op het te Oudewater gehouden zang— en muziekconcours met de Gemengde Zangvereeniging ^Harmonie» uit Capelle a. d. IJsel, van welke ver eeniging hij directeur is, in de hoogste Eere—Afdeeling een eersten prijs met het hoogste aantal punten. Het muziekgezelschap «Kunst na Arbeid» heeft besloten Zaterdag 16 Juni a.s. deel te nemen aan het door de Kon. Erk. Harmonie Sophia's Vereeniging te Loonopzand te orga niseeren festival. De Rijkswaterstaat heeft bestek No. 136: het maken van vier sluis deuren voor de sluizen 1, 2 en 3 van de Zuid-Willemsvaart in Noord- Brabant onder de gemeenten Schijn- del, Berlicum en 's Hertogenbosch, gegund aan den heer A. J. Dijkstra alhier voor f6280. De postduivenvereen. „De Luchtvaart*, gevestigd in het café van mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart, hield j.l. Zondag een wedvlucht vanuit Pont Sr. Maxence, waarbij de eerste duif geconstateerd werd om 11.32.29 en de laatste prijswinnende duif om 11.55.20, waarvan de uitslag luidt als volgt: J. v. Doornik 1 21 27 38, W. Mandemakers 2 20 39, H. Dekkers 3 22 31 36, Adr. Kloot wijk 4 9 16 25, E. Haverhals 5 15 32 33, M. de Jong 6 8, A. Blom 7 19, P. Verhagen 10 13, W. Versteeg 11 28, C. Verhagen 12, A. de Jong 14 29, J. Versteeg 17 18 34, P. Nieuwenhuizen 22, F. Raaijmakers 24, A. Spierings 26 42, W. Meter 30, C. Rosen- brand 35 37, P. Bakkeren 4Q, J. de Jong 41. Aangetoonde duivenH. Dekkers, E. Haverhals, M. de Jong, Adr. Klootwijk en J. Versteeg. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht met oude duiven vanuit Dourdan wordende duiven a.s. Donderdagavond tusschen7en8 uur in het clublokaal ingekorfd. WASPIK. Openbare vergadering van den raad der gemeente Waspik op Vrijdag 1 Juni 1934 des avonds ten 7 uur. Aan de orde 1. Mededeelingen. 2. Besluit aangaan leening water leidingmaatschappij. 3. Besluit aangaan leening haven beschoeiing. 4. Wijziging politieverordening. 5. Verordening tot heffing van bouwrechten. 6. Verordening tot heffing van rechten op kosten van besmettelijke ziekten. 7. Heffing belasting gebouwdeen/of ongebouwde eigendommen. 8. Onbewoonbaarverklaring wo ning J. Kools. In de plaats van den heer W. van 't Geloof is tot stationsbeambte alhier benoemd de heer A. Kools uit Zevenbergen. Zondag 1.1. werd door de leden der H. Familie een bedevaart ge houden naar Elshout. Zondag had in Benedenkerk op de brug over het Zuiderafwate ringskanaal een aanrijding plaats tusschen een vrachtauto en de auto van den heer R. alhier. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. De auto van den heer R. werd ernstig beschadigd. De postduivenvereniging „De Reisduif" hield een wedvlucht van Corbeil naar Waspik. De prijzen werden behaald als volgt 1 5 7 13 18 Broekmans, 2 4 14 van Onzenoort, 3 Langermans, 6 P. Kuijten, 8 Verschure, 9 Coesmans. 10 11 12 20 de Graauw, 15 19 Selders, 16 Verduijn, 17 21 22 van den Hoven, 23 L. Pols. RAAMSDONKSVEER. Op een dezer dagen gehouden vergadering van de Besturen van de R K. V.V. Veerscbe Boys en RK V.V. Olympia is besloten een R K. Sportdag te organiseeren en wel op Zondag 17 Juni a.s. Er werd een comité gevormd onder den naam van R K. Sportdagcomité, bestaande uit de volgende heeren den WelEerw. heer A van der Vaart, kapelaan der Parochie, E. v. Seeters, Voorzitter, Fr. Steijlen, Secretaris, J. Meikx, Penningmeester en J. de Graaf, Commissaris. Een voorloopig programma werd samengesteld, dat bestaat uitGroote optocht, gecostumeerde voetbalwed strijd en een voetbalwedstrijd tusschen R K. T.V V. 1 uit Tilburg, kampioen le klas R.K.F. en Dongen 1, le klas RIF. Het R K. Sportdagcomité rekent op de medewerking van alle inwoners om de R.K Sport in Raamsdonksveer omhoog te werken en in stand te houden. RAAMSDONK. De familie J. B. Broeders Pauwels, in de Korte Broek straat ontving Maandagvoormiddag bericht, dat hun zoon Petrus Cornelis, oud 18 jaar, varende op het schip „Wijkdienst 13". bij 't waterscheppen onder Lobith in de Rijn over boord is geslagen en verdronken. Met een roeiboot is nog getracht hem te redden, hetgeen echter niet gelukte. Het lijk is noj niet gevonden. GEERTRUI DEN BERG. Op Zon dag 24 Juni a.s. zal. behoudens toestemming van B. en W., een speldjesdag worden gehouden, uit gaande van de K.R O. De opbrengst komt ten bate van de Radio-Missie. Predikbeurten Zondag 3 Juni. Evangelisatie „Immanuel" des n.m. half zes Ds. Guittart uit Raamsdonks- veer. Ned. Herv. Kerk des voorm. 10 uur Ds. Zuurdeeg. EETHEN Openbare vergadering van de Commissie van ingezetenen, als bedoeld in artikel 158 der ge- meentewet te houden op 4 Juni '34, des namiddags om 3 uur (zomertijd). NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 29 Mei 1934. Wegens ongesteldheid is aan mej. D. Benjamir.se, onderwijzeres aan de openbare school, eenigen tijd ziekenverlof verleend, Voorloopig is als plaatsvervangend onderwijzer aangesteld onze stadgenoot, de heer Ant. Sluimers. Van de scheepswerf der fa. De Haan en Oerlemans alhier, liep met goed gevolg te water een stalen motor—dekschuit, waarvan de af metingen zijn: lengte 42 M., breedte 6 M., holte 1.63 M. Het schip, ge bouwd voor buitenlandsche rekening heeft een draagvermogen van circa 250 ton. In deze motor—dekschuit wordt geplaatst een Deutzmotor van 36/40 P.K. Ze is geheel naar de eischen des tijd ingericht. De aria's op het stadscarillon zijn deze week door andere ver vangen. Op het heel uur staat nu »We gaan naar Rome», op het half uur: »Naar huis» van D. Sicking. De jaarlijksche processie naar Brielle (H Martelaren van Gorcum) vertrekt dezen keer van hier per salonboot op 12 Juni e.k. om 4 uur v.m. De R.K. Bibliotheek St. Catha— rina is voor het nazien der boeken vanaf Zondag voor eenigen tijd gesloten. De wedstrijd om den wissel— beker van den B.V.B. Zondag hier gespeeld tusschen Juliana en Capelle, werd gewonnen door de laatste met 1—0. Een prachtig geslaagde dag. De Holland België dag door het actieve D E S. Bestuur georganiseerd, is op de meest schitterende wijze ge slaagd. Hadden wij dan het windje wat minder sterk, de zon wat krach- tiger kunnen hebben, het heeft niets kunnen afdoen aan 't slagen van deze internationale ontmoeting. Drommen menschen stonden reeds te wachten in de Gasthuisstraat waar de stoet zou opstellen, om de gasten voor officieele ontvangst naar het Gemeentehuis te begeleiden. Vooraf werden de Belgen door den Voorzitter van het Eere Comité den heer M. A v. d. Wee, met een kort woord verwelkomd, waarop Euphonia het Vlaamsche Volkslied speelde Onder de tonen van Bisselinks marsch »Groet aan Kaatsheuvels werd alsnu opgemarcheerd naar het gemeentehuis, 't Was een keurig aan zien onze sportmenschen, gymnastiek cn voetbal, met onze beide muziek corpsen onder die duizendkoppige belangstellenden, door de zonnige straten te zien marcheeren. Op hel Gemeentehuis was Burgemeester Mal lens ter begroeting aanwezig. Hij prees, na een persoonlijke kennismaking met de bestuurderen van den St. Victors kring, het initiatief van het D.E S. bestuur, de medewerking van K B en de beide harmonie corpsen, en de Gymnastiek ver. Hij had zich gaarne tot deze officieele ontvangst bereid verklaard. Hij sprak de hoop uit dat de gasten van Kaatsheuvel den indruk zouden medenemen van vriendelijk, heid, opgeruimde blijheid,sportiviteit, jovialiteit en gemoedelijkheid, eigen schappen, die wij bij onze zuidelijke buren, bijzonder bij de Turnhouters in zoo hooge mate aanwezig vir.den Hij was er van overtuigd, dat dan de eerste reis naar Kaatsheuvel zou ge volgd worden door meerdere bezoeken, waarbij dan tevens kan worden genoten van het ongerepte schoon dat de natuur onze plaats in zoo ruime mate heeft toegewezen. Hij is overtuigd, dat de wedstrijd in de allerbeste verhouding zal gespeeld worden, en het weerzien van de gasten een spoedig zal zijn Spreker eindigt met een Leve België, Leve de St. Victorskring uit Turnhout. De Voorzitter van den St. Victors kring dankte in keurige woorden, waarbij hij zijn vreugde uitsprak, dat zijne vereeniging was uitverkoren om de feestelijkheden alhier luister te komen bijzetten. Hij aanzag deze ge beurtenis als een R.K actie van sport en muziek,enkele der vele richtsnoeren van de St. Victorsvereeniging. Hij beschouwt dit treffen als een verstevi ging van de vriendschappelijke ver houding, die tusschen Holland en België bestaat. Hij hoopt, dat dezen feestdag zal strekken tot eer van de organisatoren en tot voldoening van Kaatsheuvel Dat, aldus spreker is onze innigste betrachting.Leve Holland Leve Kaatsheuvel 111 De heer Jac. Smit dankte allen, die hadden medegewerkt tot de voorbe reiding van dezen dag namens het bestuur van D.E S speciaal Burge- meester Mallens voor de joviale wijze waarop hij zich bereid verklaarde, de gasten ten raadhuize teontvangen.de ver. K B voor de aangename wijze waarop is saamgewerkt en de vele raadgevingen in het belang der orga nisatie gegeven, de beide harmoniën en de R. K. Gymnastiek club K G.V. voor hun steeds bereidwillige mede werking, en verder allen die hunnen medewerking en belangstelling op eenigerlei wijze boden. Hierna werd de thee geserveerd en een kleine rondwandeling gemaakt door Hoofd straat, Schoolstraat, Gasthuisstraat, Peperstraat, Hoofdstraat naar het DES terrein. Onder het spelen van het Vlaamsche Volkslied betraden de Belgen in paars shirt met witte broek het keurige grasveld, waarop DES in eigen kleuren onder het spelen van het Wilhelmus volgde Aan belangstelling was geen gebrek. Kaatsheuvel heeft laten zien, dat het deze Actie voor de Roomsche sport op hoogen prijs stelde. Meer dan duizend toeschouwers stonden aan de lijnen. Scheidsrechter Frauenfelder leidde op keurige wijze de wedstrijd, die op zeer faire wijze gespeeld werd. Waren de Belgen in het veld vlugger, het spel van het versterkte DES was technisch beter. Voor doel wou het echter niet lukken. Belgie wist reeds na tien minuten de leiding te nemen, en ofschoon DES een bijna onweer- staanbaren druk op het Belgische doel uitoefende ging de rust met 1 0 voor de gasten in. Direct na de thee was het opnieuw Turnhout dat doelpuntte. Toen kwam Kaatsheuvel opzetten en met een prachtig schot wist de links buiten een tegenpunt te maken. Dit moedigde aan, doch de Belgische keeper was in prachtvorm en wist alle schoten vallende te houden. Vijf minuten voor het einde zette DES rechtsbuiten prachtig voor en gaf den midvoor voor den gelijk maker de kans. Dankbaar applau diseerde het publiek voor dit schitterend staaltje van samenspel. Met beurtelings beide doelen in gevaar kwam met een gelijk spel het einde. Het publiek had genoten van een keurig spel. 't Was half negen toen het avond concert van het Symphonie—orkest van den St. Victorskring aanving. Alhoewel het weer niet gunstig was was de belangstelling zeer groot. Ook nu bewees Turnhout tot iets goeds in staat te zijn. Het groote zware programma werd op meester lijke wijze vertolkt Kaatsheuvel mag DES dankbaar zijn voor dezen mooien dag. Jaar en Feestverqaderinq R.K.V.V. «D.E.S.» Hedenavond werd tn de zaal van Euphonia een feest en jaarvergade ring gehouden van de R.K.V.V. DES. De Voorzitter de Eerw. Broeder Vivinus sprak een openingswoord met een hartelijk welkom. Een revue over het afgeloopen jaar speciaal wat de gespeelde wedstrijden betreft, een felicitatie aan DES 2b, die kam pioen van hear afdeeling werd, een woord tot opwekking voor samen werking voor het werk dat bij de oefening competitiewedstrijden moet geschieden, en een woord van aan beveling tot toetreding van het on derlinge Ziekenfonds. Uit het verslag bleek, dat DES momenteel 108 leden telt, waarvan er 106 op de vergade ring aanwezig waren. Het donateurs aantal is nog steeds stijgende. De samenvloeiing van Don Bosco en DES kreeg een aparte plaats in het keurig verslag. Een overzicht van de Holland Bel- giëdag sloot het keurig overzicht. De boeken van den penningmeester gaven een saldo te zien waartegen echter nog vele uitgaven verwerkt moesten worden. Tegen het verslag van het vorig jaar was echter een vooruitgang van van plm. f200 te constateeren. De bestuursverkiezingen hadden tot re sultaat dat het zittend bestuur be staande uit de Eerw. Broeder Vivi nus en de heeren Jac. Smit, W. v. Nieuwstad, G. v. d. Hoven, J. Ver hoeven en M. Holten werden her hozen en als aanvulling voor een vacature werd gekozen de heer Jan Jansen (Tramlaan) Met een Bra— bantsche Koffietafel verlucht met zang en muziek werd de avond verder gesleten, zoodat de Dessers na een goed geslaagde Holland Bel giedag op een aangename jaarver gadering konden terugzien. Jubileum Kaatsheuvel. Heden herdacht de heer J. J. van der Steen den dag, dat hij voor 25 jaar als veldwachter der gemeente Loonopzand in dienst trad. Op het Politiebureau te Kaatsheu vel werd de jubilaris door burgem. Mallens gecomplimenteerd en werd hem namens de gemeente onder enveloppe een souvenir aangeboden. Het geheele politiecorps der gemeente met de Rijksveldwacht en de Kon. Marechaussee namen aan de huldi ging van den eenvoudigen plichts getrouwen veldwachter deel. Zicht baar aangedaan dankte de heer van der Steen voor de hem bewezen hulde. Hij had niet verwacht op dergelijke wijze in de bloemetjes gezet te worden en te worden ge complimenteerd. Het gemeentelijk politiecorps bood den jubilaris eveneens een souvenir aan terwijl nog tal van felicitaties en bewijzen van sympathie binnen kwamen. Per auto werd de jubila ris naar zijn woning te Loonopzand teruggebracht en verder is het feest in nuiselijken kring voortgezet, waarbij in den avond de collega's politieagenten mede aanwezig waren. Vereeniging behartiging eigen belangen. Ter plaatse heeft zich een comité gevormd van kleine schoenfabrikan ten, die zich grootelijks gedupeerd achten bij de maatregelen die ge troffen worden door de Centrale in in de schoen en lederindustrie. Maandag 4 Juni a.s. zal in de zaal van den heer Jan van Dun een vergadering gehouden worden van alle schoenfabrikanten ter plaatse en in de omgeving om te komen tot definitieve oprichting van een vereeniging die bovengenoemde be langen zal voorstaan. Waar de ini tiatiefnemers overtuigd zijn dat de maatregelen door den Cenïrale ge troffen vooral de kleinere fabrikan ten grootelijks zullen schaden, en er geen andere organisatie voor hen bestaat die voor hunne belangen opkomt, doen ze een dringend be roep op degenen, die mede voor hun belangen willen opkomen deze vergadering te komen bijwonen. St JOACH1MSMOER. Het Kruis, booggezelschap „Onderlinge Vriend, schap" alhier, speelde verleden Zondag haar eerste prijswedstrijd met „Willem Teil" uit Berkdijk op de banen van deze laatste. De uitslag was als volgt: Afdeeling A. lste prijs G. Gommers van Willem Tell met 49 p., 2de pr. C. v. Wanroy van Willem Tell met 48 p 3de pr L. v. Gorp van Willem Teil met 47 p., 4de pr. H. Rolberg van Onderl. Vriendschap met 46 p., 5de pr. G v. Gorcum van Onderl. Vriendschap met 46 p 6de pr. A. Kouwenberg van Onderl Vriendschap met 45 p., 7de pr. W. Suis van Willem Tell met 43 p., 8ste pr. G. v, Wanroy van Willem Tell met 41 p., 9de pr H. Dingemans van Onderl. Vriendschap met 41 p, 10de pr. C. de Jong van Onderl. Vriendschap met 31 p. Afdeeling B. lste prijs H. v. d. Waarden van Willem Tell met 50 p 2de pr P. Hazenberg van Onderl. Vriendschap met 49 p., 3de pr. J Zebregts van Willem Teil met 48 p 4de pr. H Wagemakers van Willem Tell met 45 p., 5de pr. P. Hamers van Onderl. Vriendschap met 42 p., 6de pr. E Verhelst van Onderl. Vriendschap met 41 p, 7de pr. W. Klijn van Onderl. Vriendschap met 41 p 8ste pr. P Wagemakers van Willem Te 1 met 39 p De 2de bekerwedstrijd tusschen deze beide gezelschappen heeft 17 Juni plaats, terwijl op-15 Juli een krans door een milden gever geschonken, zal verschoten worden op de banen van Willem Teil. Zondag is de serie wedstrijd uit. geschreven door de R.K. Voetbalclub „Blauw-Wit" alhier bij gelegenheid van haar 5 jarig bestaan begonnen Alleen elftallen uit de 2de en 3de klas van den R. K. V. B. mogen deelnemen A s. Zondag heeft de finale plaats tusschen de 3 winnende elftallen Bloemisterij-saneering en registratie der bedrijven. In verband met het onlangs vei. schenen persbericht verzoekt de Districtscommissie voor Noord- Brabant den belanghebbenden ten spoedigste een beschrijvingsformu lier voor de registratie der bedrijven bij het gemeentebestuur aan te vragen. Niet alleen de bloemisten zijn verplicht de formulieren in ie vullen, doch ook zij, die planten of bloemen kweeken en deze in leven den of afgesneden toestand ver— koopen. Eigenaren van gemengde bedrijven zijn bijgevolg van de ver plichting der registratie niet uitge sloten; ook niet voor de kleinst beteelde oppervlakten. AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5'/4—6'/a u. adspiranten afd. D.van 63/48 u. afd. C.; van 8'/a—10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.4510 uur. W.C.B. Donderdagavond van 6 tot 9 uur inkorven Dourdan. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, De man met de wassen beelden. Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel »Oefening en Vermaak». groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten zelfs minder I in het centrum der gemeen ten, waar ondergeteekende Firma geen filialen heeft, en die hare artikelen wenschen te ontvangen, ge lieven zich uitsluitend schrif telijk te richten tot do Firma tusschen 14 en 17 jaar. Adres: PUTSTRAAT 14b. De Hollandsche huisvrouw, 't is bewezen Wordt om haar zindelijkheid geprezen. Maar ze weet het ook maargoed Geen koperpoets 't als Sl-SÖ doet. Busjes van 12'/2 en 25 cent. A. SMOLDERS, Grootestr. 83, NET GEMEUBILEERDE MET DEGELIJK PENSION in het centrum van Waalwijk. Brieven onder No. der advert, a. h. Bureau v. d. blad. 52067 te Waalwijk, zal dit seizoen de navolgende hooigrasverpachtingen houden Te Baardwijk in de VELD TENT op Donderdag 7 Juni 1934 te circa 11 2 uur v.m. terstond na de hooigrasverpachting van Notaris Schreurs aldaar; Te Besoijen in café J. v. d. MEIJS op Vrijdag 8 Juni 1934 n.m. 2 uur precies en te Waalwijk in café DE TWEE KOLOMMEN op Vrijdag 8 Juni 1934 n.m. 4 uur, terstond na de hooigrasverpachtingin Besoijen. MT* Breedvoerige biljetten gratis verkrijgbaar ten kantore van genoemden Notaris. 52066 GEEN PAS NOOD1G. Stationsstr. 95 WAALWIJK. Aansluiting bij Tilburgsch gezelschap Onmiddellijke opgaaf gewenscht. 12,15 Carlllonconccrt St. Janstoren, 's-Bosch. 12,15 Het K.R.O.-orkest. N. C. R. V. DONDERDAG 31 MEI 1934. HILVERSUM 301 M. A. V. R. O. 8,00 Gramofoonmuzick. 10,00 Morgenwijding. 10,15 Gewijde muziek. 10,30 Vioolrecital. 11.00 Knipcursus kinderkleeding. 11,30 Zangvoordracht. 12,00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 2,15 Gramofoonmuziek. 2.30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 3,00 Vervolg knipcursus. 4,00 Concert. 6,15 Gramofoonmuziek. 6,30 Halfuur voor grootere kinderen. 7,00 Gramofoonmuziek. 7,30 Nederlanders, blijft in eigen land! 8,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 8,05 Het Omroeporkest. 8,30 Orgelconcert door Pierre Palla. 9,15 Concert door het Omroeporkest. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Populair Concert door het Omroep-orkcst. 11,00 Nieuwsberichten van Vaz Dias. 11,10 Kovacs Lajos en zijn orkest. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. N. C. R. V. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,15 Morgendienst. 10,45 Leger des Hcils-kwartiertje. K. R. O. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 2,00 3,00 ■1,00 5,00 5,30 5,45 6,00 6,20 6,45 7,00 7,15 7,30 8,00 9,00 9,30 11,00 Cursus fraaie handwerken. Opening van het nieuwe Kinder-ziekenliuis de „Koningin Emma-kliniek" op Meer en Bosch te Heemstede. Bijbellezing. Cursus handenarbeid voor onze jeugd. Liederen-recital. Gramofoonmuzick. Haydn-liedcren. Gramofoonmuziek. C.N.V.-kwartiertje. Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau Gramofoonmuziek. Weekoverzicht. Orgelconcert door Jan Zwart. Cyclus: Beroepskeuze. N.C.R.V. Klein Orkest. Gramofoonplaten. VRIJDAG 1 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10.15 Jan Lemaire draagt voor. 10,30 Orgelspel door Joh. Jong. 11,00 Fré Dommisse leest voor. 11,20 Gramofoonmuziek. A. V. R. O. 12,00 Gramofoonmuzick. 12,30 Lunclimuzick. 2,30 Knipcursus kinderkleeding. 3,00 Piano-recital. V. A. R. A. 4,00 Gramofoonmuziek. Rollen Numann vertelt. Het VARA-orkest. Gramofoonmuziek. 6,10 Het VARA-orkest. 6,40 Causerie: „Wonderkinderen". Het VARA-orkest. Koos Vorrink: Opvoeding en democratie. Gramofoonmuziek. 4,30 5,00 6,00 7,00 7,30 7,50 V. P. R. O. 8,00 Lezing. 8,30 Concert. 9,00 Cursus. 9,30 Concert, 2e deel. 10,00 Vrijzinnig Godsdienstig Persbureau. 10,05 Persberichten van Vaz Dias. 10,15 Cursus: Droom en Geloof. 10,45 Gramofoonmuziek. V. A. R. A. 11,00 Muzikaal Allerlei. 11,30 Gramofoonmuziek. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,30 Muziekuitzending voor fabrieken. 11,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Halfuurtje voor zieken en ouden van dagen 12,15 De K.R.O.-Boys. 2,00 Gramofoonmuziek. 3,00 Zang-recital. 3,15 Gramofoonmuziek. 3,30 Vervolg zangrecital. 4,15 Orgelconcert uit St. Vituskerk, Hilversum. 5,30 Petit Balédent over het damspel. 5,50 Gramofoonmuziek. 6,10 Het K.R.O.-Orkest. 7,15 „Klokken en klokketorens", Joh. Vincent. 7,35 Gramofoonmuziek. 7,45 Concert door de Ned. Mozart Gemeente. 8,30 Vaz Dias. 9,00 De Kon. Zangver. „Maastreechter Staar". 9,30 Grainofoon-opera-programma. 10,30 Vaz Dias. 10,35 Gramofoonmuziek. ZATERDAG 2 JUNI 1934. HILVERSUM 301 M. V. A. R. A. 8,00 Gramofoonmuziek. 9,00 Klein VARA-Ensemble. V. P. R. O. 10,00 Morgenwijding. V. A. R. A. 10,15 Uitzending voor de arbeiders in de Con tinubedrijven. 1,10 De Notenkrakers. 1,00 Gé Houtzager: De Ned. Trekkersbond. 12,00 De Notenkrakers. I,30 Populaire Gramofoonmuziek. 2,15 Orgelspel door Joh. Jong. 3,00 Lezing door Mr. H. B. J. Waslander. 3,20 Gramofoonmuziek. 3,30 Jcugdconcert door het VARA-orkest. 4,00 Lezing: Het kind en de film. 4,20 Jcugdconcert door het VARA-orkest. 5,00 Dr. Max Euwe: Geestelijke Sport. 5,15 Gramofoonmuziek. 6,00 Volksliederen door De Wielewaal. 6,30 Letterkundig overzicht. 6,50 Gramofoonmuziek. 7,00 Lezing: „Het jcugdparool van dezen tijd". 7,20 Bont jeugdprogramma. 8,00 Herhaling S.O.S.-berichten. 8,15 Stadion-Concert te Amsterdam. 10,30 Vaz Dias. 10,35 Bont Jeugdprogramma, vervolg. HUIZEN 1875 M. K. R. O. 8,00 Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,30 Muziekuitzending voor fabrieken. II,00 Gramofoonmuziek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Het K.R.O.-Sextet. 1,30 Halfuurtje voor de rijpere jeugd. 2,00 Kinderuurtje. 3,00 Herdenking 300-jarige vereeniging „Neder land—Curacao" in de Ridderzaal te 's-IIagc H. I. R. O. 4,30 Gramofoonmuziek. 4,40 Lezing door mevr. G. Odé-Bcekholt. 5,00 Gramofoonmuziek. 5,10 Lezing: Vakbeweging en Fascisme. K. R. O. 5,30 Het K.R.O.-orkest. 6,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,45 Het K.R.O.-orkest. 7,15 Literatuur en volkssmaak. 7,35 Orkest. 8,15 Gramofoonmuziek. 8,30 Vaz Dias. 8,35 De K.R.O.-Boys. 9,00 Radio-tooneelHet late bezoek. 9,30 De K.R.O.-Boys. 10,00 MicrofoonvertelselDe vaas met roode rozen 10,15 Hetty Verbeek in haar repertoire. 10,30 Vaz Dias. 10,35 De K.R.O.-Boys. li,00 Gramofoonmuziek. Postbus 584 Rotterdam

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6