Dagmeisje f! JHC Net verpacht rekening houden. Lijdt iemand werkelijk schade door het plan, dan kan hij schadevergoeding vragen. De heer Spapens: Als ons werkelijk geen andere weg open stond, dan zou den we met de wenschen der grond eigenaren geen rekening mogen hou den. Echter afgezien van de particu liere belangen ben ik er nog niet voor om het terrein aan den Parallelweg als industrie-terrein aan te wijzen. De heer Klijberg zegt, dat er voor kleine industrieën geen speciaal ter rein behoeft te worden aangewezen. Daarvoor is immers plaats genoeg. Voor groote industrieën die zich even tueel in Waalwijk zouden vestigen, acht spr. dit terrein echter te klein; daarvoor moet men een veel ruimer terrein beschikbaar hebben. In deze moet de gemeente, volgens spr., een groot standpunt innemen en een in dustrie-terrein aanwijzen dat groote mogelijkheden biedt. Spr. ziet niet in waarom er behoefte zou zijn aan een klein industrie-terrein, zooals voorge steld wordt. Spreker zou het jammer vinden als de bebouwing van den Parallelweg, nu die eenmaal voor drie-kwart ge schied is, niet voltooid zou worden. De Voorzitter zegt, dat B. en W. met betrekking tot het aantrekken van nieuwe industrieën meer beschei den zijn. De heer Klijberg merkt op, dat Waalwijk al meer de kans heeft laten voorbijgaan om een groot-industrie in de gemeente te halen. Belangente genstellingen hebben dat toen voorko men. Spr. gelooft, dat het belang der gemeente beter gediend zal zijn met een ruimer industrie-terrein. De Voorzitter zegt, dat het gemeen tebestuur altijd nog nader kan be raadslagen als zich werkelijk de mo gelijkheid voordoet een terrein aan 'n groot-industrie te verkoopen. De heer Roxs meent, dat mettertijd ook aan de Oostzijde der Haven een mooi industrie-terrein zal komen. De heer v. Driel merkt op, dat men buiten de grenzen van het uitbrei dingsplan altijd industrieën mag ves tigen. De heer Klijberg zegt, dat het indu strie-terrein niet meer zoo sterk af hankelijk is van de spoorbaan, sinds het autovervoer is toegenomen. Spre ker acht het gewenscht de industrie te vestigen aan den rand der gemeente en niet in het centrum. Hij wijst op de wenschelijkheid dat de gemeente altijd over voldoende bouwterrein kan beschikken, opdat het niet meer kan voorkomen, dal grondeigenaren groo te bedrijven uit de plaats kunnen weren. De Voorzitter zegt, dat het gemeen tebestuur die macht toch niet krijgt. Al wordt een terrein als industrie-ter rein aangewezen, dan nog behoudt de eigenaar het recht om den grond te \erkoopen wanneer hij wil. Weth. Smolders betoogt eveneens, dat de grond-eigenaren toch de macht volledig in handen houden. Spr. ver wacht dat, mocht de Parallelweg ge heel voor woningbouw bestemd wor den, er een ruime erfscheiding gevor derd zou worden. De heer Passier meent, dat met de belangen van grond-eigenaren wel degelijk eenigszins moet worden re kening gehouden. Spr. vindt het snel verkeer een ,,sof-inotief" voor het te gengaan der bebouwing van den Parallelweg. De Voorzitter: De particuliere be langen schakel ik absoluut uit en als de heeren dat ook doen, zijn er wei nig argumenten tegen het plan aan te voeren. De heer Spijkerman vindt het in het algemeen belang wenschelijk, dat de industrie zich buiten de bebouwde kom vestigt. De heer Pullens acht het wensche lijk de eenmaal begonnen bebouwing van den Parallelweg voort te zetten. De Voorzitter meent uit de bespre kingen te mogen concludeeren, dat geen nieuwe gezichtspunten zijn naar voren gebracht. Hij vindt daarom dat de Raad zich gebonden moet achten aan zijn eenmaal genomen besluit. De heer Spapens: Het is beter ten halve gekeerd, dan ten heele ge dwaald De Voorzitter: Als de heeren mee- ren dat zij in de vorige vergadering hun stem ongemotiveerd hebben uit gebracht, kunnen zij nu anders stem men. De heer v. d. Waerden vraagt of bij event, wijziging het plan weer ter in zage moet liggen. De Voorzitter zegt, dat dit het geval zou zijn, als door deze wijziging weer opnieuw belangen zouden worden ge schaad. In omvraag gebracht wordt het voorstel van B. en W. tot behoud van het industrie-terrein, zooals in het uitbreidingsplan opgenomen, met 6-5 stemmen aangenomen. Tegen stem den de heeren Spapens, Spijkerman, Passier, Klijberg en Pullens. Het uitbreidingsplan wordt hierna zonder hoofdelijke stemming conform ontwerp definitief vastgesteld. De openbare vergadering wordt hierna gesloten en de Raad gaat in ge heim comité ter behandeling van reclames vergunningsrecht. VERVOLG VTNCT AAL' NTETT W«ï Portret Jud. Timmermans Wzn. Het door den lieer Theo van Delft geschilderde portret van den heer Jud. Timmermans Wzn., dat hem door 't personeel van binnen- en buitendienst werd aangeboden ter gelegenheid van zijn lOOsten verjaardag, wordt vanaf heden (Zaterdag) geëxposeerd in de vitrine van den heer Oudkerk, foto graaf. Inzameling H. Vincentius-Vereeniging. Ongetwijfeld staat er al heel veel voor de kruisridders klaar, wanneer dezen vanmiddag komen aankloppen. Enkelen zullen er nog mede bezig zijn en een ander vergat het misschien en zal zich nu gaan haasten, om aan zijn voorgenomen plan uitvoering te geven, want eenieder draagt toch gaarne voor dit mooie doel bij. Daarom behoeven degenen, die on danks ijverig zoeken in kast of op vlie ring en zolder, niets geschikts voor deze inzameling vonden, niet al te mis troostig te zijn, want ook zij kunnen nog meedoen, door het geven eener geldelijke bijdrage, giften in natura, bons voor levensmiddelen enz., die evengoed tot het jbeoogde doel bijdra gen. En nu is er werkelijk niet veel tijd meer, de auto's door Waal wij ksche firma's belangeloos disponibel gesteld, staan klaar en zullen al heel gauw voor uw deur zijn. Rijkspostspaarbank. Aan het postkantoor Waalwijk en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Mei 1934 ingelegd 74602.90, terug betaald 63390.99. Het laatste door dat kantoor uitge geven boekje draagt het nummer 15727. Ongevallen. Op den hoek JulianastraatStations straat werd een schildershandwagentje aangereden door een kolenkar, met het gevolg dat de veelkleurige inhoud over de straatsteenen vloeide. Het karretje liep nogal wat averij ,op. In de Baardwjjksche straat werd een fietser door een motorrijder aan gereden. De fiets werd ernstig bescha digd, doch persoonlijke ongevallen kwamen niet voor. - Het zoontje van den heer P. raakte bij het spelen zoodanig met zijn vinger tussclien onderdeelen van zijn fiets bekneld dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Concert in lunchroom t,Berg en Dal" De heer Van Eeuwijk, eigenaar van de aan de Roestelberg gelegen lunch room .Berg en Dal" heeft voor het geheele seizoen een prima orkest geëngageerd, dat in zijn zaak eiken Zondag van vijf tot negen unr zal concerteeren. Ongetwijfeld zal deze noviteit bij de bezoekers van onze duinen in den smaak vallen en zullen velen van de gelegenheid profiteeren om onder een koelen drank een goed stukje muziek te beluisteren. Wij wenschen den ondernemende eigenaar bij voorbaat goed succes Timtur-Voetbal. Timtur 3 heeft heden, Vrijdag, haar eerste wedstrijd gespeeld. Zij hebben het er voortreffelijk afgebracht, door 'n 102 overwinning op S.D.O. te Sprang te behalen. Er werd goed ge speeld, vooral in de eerste helft was Tilmtur in den aanval. S.D.O. heeft ook goed gespeeld, maar Timtur heeft bewezen dat er goede schutters onder zitten. Al de doelpunten kwamen boven in den hoek en daar is jgeen houden aan. Aanbesteding. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een boerderij met woonhuis voor rekening van mej. Wed. Aarts alhier, onder leiding van den heer Snijers, werd ingeschreven als volgt M. P. v. d. Berg, Tilburg f 8730 J. Kleingeld, Waalwijk f 8529 A. Molenwijk, Raamsdonksveer f 8343 J. Schalken, Waalwijk f 8302 J. Nieuwenhuijzen, Sprang f 8249 C. Fressen, Drunen f 8140 Mahieu en v. Hilst, Waalwijk f 7943 C. Timmermans, Sprang f 7772 C. v. d. Steen, Made f 7750 P. de Graauw, Waspik f 7727 H. Maas, Waalwijk f 7555 J. Kooien, Waalwijk f 7518 L. Fitters, Waspik f 6889 Gunning volgens bestek. Gisteravond werd door den heer A. van Huiten Jr. alhier, voor rekening van dhr. H. v. d. Heuvel te v.m. Baard wijk, aanbesteed het bouwen ,van een woonhuis met boerderij. Ingeschreven werd als volgt: P. de Graauw, Waspik 4288. L. Fitters, Waspik 4588. J. Nieuwenhuizen, Sprang 4697. J. v. d. Aa, Waalwijk 4389. H. Maas, Waalwijk 4495. J. Kooien, Waalwijk 4485. Mahieu en v. Hilst, Waalwijk 4147. C. Timmermans, Sprang 4393. P. Kramer, Genderen 5393. Smits, Heusden 4590. Gunning volgens bestek. Het bouwen van 2 middenstands woningen in de Kerkstraat voor reke ning van den heer J. v. d. Heuvel is opgedragen aan den heer A. Kramer te Babilonicnbroek. Burgemeester Meijer. Burgemeester Meijer van Sprang Capelle heeft medegedeeld binnen en kele weken zijn ontslag te vragen als zoodanig aan H. M. de Koningin. Een intern, vliegveld in Midden-West-Brabant. Met medewerking van de ministers van Defensie en Waterstaat, zal onder GilzeRijen, op een terrein van 64 H.A., door de gemeenten Tilburg, Bre da en GilzeRijen een int. vliegveld worden aangelegd, gecombineerd voor burger en militair gebruik. De zaak zal spoedig haar beslag krijgen. Prinses Juliana naar 't Stadion. Het groote openlucht-concert, onder leiding van Dr. Willem Mengelberg, op hedenavond in 't Stadion, wordt bij gewoond door Prinses Juliana. Italië slaat Spanje. Italië heeft te Florence Spanje ver slaan met 10. De strijd had een zeer onaangenaam verloop. De Saarkwestie. Duitschland en Frankrijk zijn het eens geworden over de Saarkwestie. De volksstemming zal 13 Januari 1935 plaats hebben. 1 Op het gebied der trekkerij, liever genoemd met het Duitsche woord »Wonderschaft», is Nederland nog vele tientallen jaren achter bij zijn Oostelijke buren. Toch valt er vooral de laatste jaren, dank zij het werk der Neder- landsche Jeugdherberg Centrale, een zeer sterke toename van het aantal trekkers te constateeren. In een 5-tal jaren werden door deze Cen trale een 70-tal jeugdherbergen in ons land opgericht, maakten de leden van honderden jeugdorga nisaties, clubs, sportvereenigingen, scholen gebruik van het instituut. Niet minder dan 30.000 individueele trekkers waren vorig jaar bij de N. J. H. C. ingeschreven en het aantal overnachtingen bedroeg toen 146.000. Dit overnachtingscijfer stijgt jaarlijks met ongeveer 30 pCt. Nu het vacantie-seizoen weer voor de deur staat en de jeugd er dus over kan gaan denken het wijde land in te gaan lijkt het ons ge wenscht nog een en ander over het Jeugdherbergwerk, dat immers nog lang niet voldoende algemeen be kend is, te zeggen. De Ned. Jeugdherberg Centraleis IN DE ONDERSTREEPTE PlAATSE/N ^ORDT OVERNACHT. Hierboven een schets van een tweetal mooie fietstochten, geprojecteerd door de N.J.H.C. Ten eerste een fietstocht door Zuid-Holland, Noord-Brabant en Zuid-Lim burg met overnachtingen in de jeugdherbergen te Sluipwijk (bij Gouda), Arkel (bij Gorinchem), Ginneken, Aalst (bij Eindhoven), Beegden (bij Roer mond), Vaals, Eysden, Klimmen, Helenaveen, Hilvarenbeek, Geertruiden- berg, Rotterdam of Scheveningen of Sluipwijk. Bovendien een zes-provinciën-rit met overnachtingen in de jeugdherber gen te Amsterdam, Heemskerk, Castricum, Schoorl, Petten, Wieringen, Sneek, Hemrik (Fr.), Assen, Kampen, Zwolle, Deventer, Beek bij Didam, Arnhem, Doorn. ontstaan uit de behoefte aan behoor lijke nachtverblijven voor de jeugd, die per fiets, te voet of per boot door het land trok. Het was nood zakelijk deze jonge trekkers 's avonds in een behoorlijk en pretttg tehuis te kunnen ontvangen, waar boven dien een goede leiding was. De enorme groei van het aantal trekkers der laatste jaren bracht elk jaar opnieuw tienduizenden jonge menschen op pad en in de jeugdher bergen, die in dit trekkersvak nog maar beginnelingen waren. Deze Deze beginnelingen, wien ten volle hun plaats in het jeugdherbergwerk toekomt, trokken niet altijd op de juiste wijze. Zij raceden van jeugd herberg tot jeugdherberg langs de groote straatwegen, om zoo groot mogelijke afstanden per dag af te leggen. Om nu een en ander in een betere baan te leiden, heeft de Ne- derlandsche Jeugdherberg Centrale een aantal fiets-, wandel- en kano tochten samengesteld, waarbij de daadwerkelijke en zeer verstrekken de medewerking werd verkregen van den A.N.W.B. en de Commissie ter Bevordering van de Heemschut gedachte onder de Jeugd. Deze tochten bieden de trekkers gelegen heid het gehedle land te doorkruisen met vermijding van de groote ver keersaders, maar waarbij aardige landwegen, mooie fietspaden en allerlei andere binnenwegen worden opgezocht. De dagtrajecten zijn niet groot en elk traject ademt rust, die jonge menschen noodig hebben op hun vacantiedagen en die hun de gelegen heid schenkt alles in zich op te nemen en te verwerken, wat de moeite waard is. Dat is niet weinig, want elk deel van ons land heeft zijn eigen schoonheid en elke streek is de moeite waard bezocht te worden. De N.J.H.C. hoopt op deze wijze de jeugd nader te brengen tot eigen land en volk, haar het besef bij te brengen van schoonheid der land streek en het karakter der bevolking. Zoo wordt den trekker liefde bijge bracht voor het eigen land. Jeugdige personeu, die er eens op uit willen trekken, doen goed eerst kennis te nemen van de mooie route die door N. J. H. C. zijn ontworpen. Wij noemen van deze tochten enkele: Dwars door Nederland, Veluwe Twente-tocht. Noord—Brabant en Zuid-Limburg, Zeeland, Langs de Noordzee, NoordNederland, Rond het IJselmeer, langs de Hollandsche plassen. De duur dezer fietstochten die zoo zijn ingericht dat men telkens in een jeugdherberg kan overnachten, varieert van 7 tot 14 dagen. Voorts zijn ook wandel- en kanotochten geprojecteerd. Wij waren deze week met een aantal Brabantsche en Zeeuwsche journalisten te gast bij het bestuur der N, J. H. C., dat ons ontving in de prachtig gelegen jeugdherberg »Mariëndal» aan het riviertje de Mark te Ginneken. Deze jeugd herberg is wat ligging betreft wel een der mooiste in den landen. Nadat den heer Meilinck, adj. secretaris der N. J. H C. het werk dezer instelltng geschetst had, werd aan de lunch nog aan het woord gevoerd door de heeren Ds. ter Haar Romeny uit Ginneken en F. Rob- bertson uit Roosendaal, voorzitter van het Zuidelijk District. Hierna werd een bezoek gebracht aan de Geertruidenbergsche jeugd herberg die op Zaterdag 9 Junia.s. geopend zal worden. Ook hier is de inrichting uitstekend, er is een ruim dagverblijf. Groote slaapzalen en waschgelegenheden voor meisjes en jongens en een groote en vooral goede keuken. In Geertruidenberg werden we ontvangen door het plaatselijk be stuur, onder leiding der heeren Hendriks en Ds. Znurdeeg. Ons bezoek aan deze beide jeugd herbergen heeft ons de overtuiging geschonken dat door de N. J. H. C. een mooi en belangrijk werk ver richt wordt, dat aller belangstelling en steun verdient. ADVERTENTIëN. gevraagd, leeftijd ongeveer 15—16 jaar. Adres te bevragen aan het Bur. v. d. blad. 52114 Behalve het reeds bij de bil jetten omschrevene wordt nog Onder Baardwijk: Voor Willem Pig gen te Udenhout: Het voor- en nagras afzonderlijk van: 1. Het 2e stuk voorbij de »Steltmorgen«. 2. Het 12e stuk voorbij de »Steltmorgen«. Voorheen in huur bij Corn, v, Gorkum te Loon op-Zand# Onder Waalwijk Voor den Weled. Heer J. v. Iersel-Holtus Het voor- en nagras afzonderlijk van 1, de 12'/2 Hont op de Hooi gracht (naast de 13 Hont van de H.H. Timmermans.) 2. de 8 Hont op de Hooi gracht (naast de 13 Hont van de H.H. Timmermans.) (Bemest land.) Notaris CHRIST, 1) Het betrokken bezwaarschrift luidt als volgt: Aan den\ Raad der Gemeente Waalwijk. De ondergeteekenden, de directie der N.V. „Noord-Braband", Maatschappij van Verzekering op het Leven, vertegenwoor digd door hare Directeuren de heeren W. Timmermans en J. Timmermans Phzn., en de heeren Ed. van Tilburg en J. van Iersel-IIoltus, eigenaresse en «eigenaren van perceelen grond, gelegen aan beide zijden van den Kloosterweg; vernomen hebbende dat het uitbrei dingsplan voor de Gemeente in de ver gadering van Uwen Raad van 27 April j.l. is aangenomen, hetgeen o.m. omvat dat bij bebouwing van |den Kloosterweg de afstand aan weerszijden van elke wo ning tot erfscheiding 6 M. moet bedragen; richten tot Uwen Raad het beleefd ver zoek bedoeld plan ten aanzien van deze beperkende bepaling aldus te wijzigen dat voor toekomstige bebouwing van den Kloosterweg de /afstand aan weerszijden van elke woning tot erfscheiding wordt teruggebracht van 6 M. tot 3 Meter; Zij meenen voor ;dit verzoek de vol gende motieven met recht te kunnen laten gelden: a. dat door de aaneengesloten be bouwde St. Antoniusstraat een voortzet ting van die bouwwijze het meest logisch is, waarmede ook reeds bij den aanzet der bebouwing van den Kloosterweg een be gin werd gemaakt: b. dat de bepaling van 6 Meter erf scheiding meer toepasselijk is voor de toekomstige nieuwe straten in het Cen trum der Gemeente, als voor den Kloos terweg; c. dat uit de vele ingekomen aanvra gen tot aankoop als bouwterrein van hunne perceelen blijkt dat deze uitslui tend de aandacht trekken voor het bou wen van middenstandswoningen; slechts het woonhuis gebouwd door den heer Charpentier maakt hierop een uitzonde ring; d. dat het koopen van een extra aan tal meters, ingevolge het uitbreidings plan, te bezwarend is voor degenen, die voornemens zijn op den Kloosterweg te bouwen, hetgeen bijzonder sterk tot uiting komt, doordat de vele inkomende aanvragen voor bouwterrein om deze reden geen doorgang vinden; Redenen, waarom ondergeteekenden, hun verzoek /herhalende, Uwen /Raad in overweging geven hierop gunstig te be schikken en de boven aangegeven wijzi ging aan te brengen. Waalwijk, 28 Mei 1934.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 12