mM hij zijn bewondering niet onthouden wil, heeft de Pruisische geest de overhand gekregen en die wil ook Frankrijk comniandeeren. Barthou stelde verder de vraag »Wie bedreigt Duitschland Frankrijk heeft door middel van de verdragen slechts datgene ver kregen, waarop het recht had en bij de tegenwoordige Saarbesprekingen treedt het in verzoenenden gee*t op. Betretfende het veiligheidsvraag stuk verklaarde Barthou, dat de kwestie van de veiligheid niet is opgelost, doch slechts ter sprake is gebracht. üe Engelschman Simon heefteen protest doen hooren tegen hel on vruchtbare gepraat der conferentie. Volkenbond. De Volkenbondsraad is bijeen gekomen om de Saarkwestie, den oorlog tusschen Bolivië en Paraguay en een Hongaarsch—Zuidslavische grenskwestie te behandelen. De plannen van Codos en Rossi. Het vliegtuig Joseph le Brix, waarmede Codes en Rossi vanuit Parijs naar New Yoi k gevlogen zijn, zal niet weer starten voor de vlucht naar San Diego alvorens te zijn hersteld door mecaniciens, die uit Frankrijk zijn vertrokken. Een nauwkeurig onderzoek van het vliegtuig toch heeft aan het licht gebracht, dat de beide Fransche vliegers tijdens hun vlucht maar nauwelijks ontsnapt zijn aan den dood, aangezien de top van een der bladen van de schroef gebarsten bleek te zijn. Dit is waarschijnlijk mede de oorzaak geweest van de ongewone trillingen, die, gepaard gaande met de storing in den motor, Rossi en Codos aanleiding gaf te New York te landen in plaats van naar Californië door te vliegen. De verjaardag van den Paus Donderdag herdacht Z H. de Paus Pius XI zijn 77slen geboortedag. Moge het den H. Vader gegeven zijn nog vele malen dit blijde feest te vieren, in de bewonderenswaar dige activiteit welke de grijsaard van het Vaticaan niettegenstaande de vermoeiende werkzaamheden, welke aan Zijn hoogste ambt verbonden zijn, en de zware zorgen, welke Hij als Opperhoofd dergeheele Christen heid torst, dagelijks ontplooit. De Katholieke pers moet zwijgen. Naar de »Times» uit München verneemt, hebben de districls-autori- teiten van Rosenheim in Beieren het publiek ten verkoop aanbieden van katholieke kranten verboden. Dit verbod is speciaal gericht tegen het colporteeren van »Jungfront», het zeer hoogstaand officieel orgaan der Katholieke Jeugdorganisaties, dat vaak bij het uitgaan der kerken aan de geloovigen ten verkoop werd aangeboden. De oplage van bedoeld blad was in de laatste maanden met enkele duizenden exemplaren gestegen en het was de eenigste concurrent van het orgaan der Hitler Jugend. Staking in de Vereen. Staten. In de Vereen. Staten worden maatregelen getroffen in verband met een aangekondigde algemeene staking, die slechts met moeite ver hinderd zou kunnen worden. 400.(j00 arbeiders zijn er bij betrokken. De correspondent van de Daily Express gearresteerd. Pembroke Stephens, de Bei lijnsche correspondent van de Daily Express, is gistermorgen te Berlijn gearres teerd en zou binnen 24 uur wit het land gezet worden, naar verluidt wegens de berichten die hij den laaisten tijd aan zijn blad gezonden heeft. Stephens heeft bevel gekregen om het land te verlaten, daar hij voort durend op onjuiste en lichtzinnige wijze over Duilsche toestanden be richt heeft gegeven en daardoor de hem verleende gastvrijheid op grove wijze heeft misbruikt. Stephens heeft den laatsten tijd een aantal sensationeele mededee- lingen gedaan over de Duitsche wapening op luchtvaartgebied. RECHTZAKEN. Beleediging. J. C. de V., landbouwer te Vlijmen, had het „aan den stok" gekregen niet Chr. de L., eveneens te Vlijmen. Het ging over een stukje land, dat ver dachte al 19 jaar in huur had en dat ze hem nu zouden afnemen. Boos ge worden had hij daarbij het woord „op lichter" gebezigd. Verdachte zegt „uitlichter" te heb ben gezegd. Alles samen was het sop de kool niet waard, waarvoor de men- schen naar Den Bosch moesten. Eisch 5.boete. Uitspraak 2.subs 2 dagen hech tenis. Een droeve geschiedenis. H. v. d. W., en zijn zoon, eveneens genaamd H. v. d. W., landbouwer te Vlijmen moesten terecht staan omdat a ij hun broer en oom G. v. d. W., koop man te Haaren, hadden mishandeld. De zaak deed, als familiekwestie, hoogst pijnlijk en droevig aan en naar het O.M. mededeelde was er met de behandeling der strafzaak lang ge talmd, in de hoop, dat de gemoederen zouden kalmeeren, maar getuige G. v. d. W. had er op aangedrongen, dat de strafzaak zou worden voortgezet. De onaangenaamheden waren be gonnen toen H. v. d. W. 1200. moest betalen, omdat hij borg was ge bleven voor zijn broer. Daarvoor had hij zelfs koeien moeten verkoopen, wat voor hem en zijn groot gezin heel erg was. Nu weer was G. v. d. W. bij zijn broer aangekomen en zeurde maar, dat hij de café-inventaris moest koo- pen. Verdachte wist echter niet wat daarmede te doen, omdat hij geen café heeft. Hij zeide er met de vrouw, die momenteel erg ziek was, en met zijn kinderen over te spreken. G. v. d. W. sarde zoo lang tot de maat vol was, en zijn broer, driftig geworden, erop sloeg, waardoor de arm van zijn broer werd stuk geslagen. Ter terechtzitting eischte getuige nog ƒ40.schadevergoeding voor doktersnota, enz. Hij eischte eigenlijk nog meer, maar de President bracht liet daarop terug. Verdachte zal dat moeten betalen. De eisch luidde 40 boete voorwaardelijk. Mr. Baudoin, Den Bosch, pleitte de uiterste clementie. Uitspraak volgt nader. Dood door schuld. Op 3 Aug. 1933 kwam Dirk Piet er Janus van Suylekom uit Rnanr donks- veer door een auto-ongeluk te Zeven bergen om het leven. Wegens schuld aan den dood van den ongelukkige stond in hooger beroep terecht G. v. E. schipper te Raamsdonksveer. Hij werd door de rechtbank te Breda veroor deeld tot 2 maanden gevangenisstraf en een jaar ontzegging van het rijbe wijs, van welk vonnis verdachte in hooger beroep kwam. Er werden 9 ge tuigen gehoord w.o. 2 getuigen ft dé charge. In den avond van 2 Aug. na men eenige café-bezoekers, w.o. ver dachte, onder een vroolijke bui het besluit te gaan toeren. Ze reden per auto naar Breda, bezochten daar her bergen en reden door over de grens naar Wuestwezel. Ook daar werd ge dronken en vervolgens is het gezel schap retour in den nacht om 3 uur gaan paling eten in een Veerhuis. Vol gens den kastelein-veerbaas waren al len nuchter en heeft van Suylekom, dien hij goed kende, wel een uur zake lijk met hem zitten praten. Men wilde ook nog naar Scheveningen, maar zoover kwam het gezelschap niet. Ver dachte G. v. Z., die den wagen be stuurde, reed langs den Rijksweg zoo danig roekeloos, onvoorzichtig, on achtzaam en onoordeelkundig, dat de auto gedeeltelijk op een berm en ge deeltelijk tegen een daarachter gele gen huis is terecht gekomen en daar bij op zijn kant kwam te liggen. Van Suylekom viel uit den wagen en kwam er onder terecht. Hij overleed spoedig aan de gevolgen. Toen de politie en andere getuigen ter plaatse versche nen werden ze dranklucht gewaar. Eenigen lagen te kermen en te schreien, doch één van het gezelschap stond er hij te dansen, „orhdat hij er zoo goed was afgekomen". Verdachte ontkende, dat de drank hem parten had gespeeld en de Adv.- Gen. vond ook het bewijs er van niet. De eisch luidde dan ook vrijspraak. De verdediger Mr. Houben, Tilburg pleitte vrijspraak. Uitspraak 11 Juni. Uitspraken Kantongerecht. M. V., Heusden, rijwiel zonder bel, f 3 boete of 3 d. h. C. v. d. S., Dussen, rijwiel zonder reflector, f 3 boete of 3 d. h. G. F., Kaats heuvel, rijwiel zonder licht, f 3 boete of 3 d. h. E. G., Raamsdonksveer, venten zonder vergunning, f3 boete of 3 d h. P. v. E., Waalwijk, dronkenschap, f 10 boete of 10 d h. W. L. K Vlijmen, nachtgerucht, f 7,30 boete of 5 d. h. J. T., Eeihen, aardappelen vervoeren zon der vergunning, f 10 boete of 10 d. h. B. N Wijk, auto niet verlicht, f 4 boete of 4 d.h. J. B., Haar steeg, voetballen, f 3 boete of 3 d h. J. S., Veen, mollenwet, f 5 boete of 5 d. h. J. M., Aalburg, aard appelen vervoeren zonder vergun ning, f 20 boete of 20 d. h. Bankdiefstal met inbraak. De rechtbank deed uitspraak tegen H. M. J. A v. d. P. 22 jaar bank bediende 's Bosch gedetineerd, dat hij op 29 December 1933 le 's Bosch heeft weggenomen een bedrag van ongeveer F 2h00.en 1000 Bel gische francs eigendom van de Nederlandsche Middenstandbank en zulks na een gesloten lade waarin het geld zich bevond met geweld te hebben opengebroken. Verded ger Mr. Ruygrok Dussen. Eisch 3 jaar, uitspraak 1 jaar en (i maanden gevangenisstraf met aftrek van voorarrest. VOETBALSPORT. Om het wereldkampioenschap voetbal. De resultaten van de Donderdag ge» speelde wedstrijden voor de 2e ronde oer wereldkampioenschappen luiden: Milaan: DuitschlandZweden 2-1 (rust 00). TurijnZwitserlandTsjecho-Slo- wakije 23 (rust 11). Bologna: Oostenrijk-Hongarije 2—1 (rust 10). Napels: SpanjeItalië 11 (rust 1—1). De ontmoeting SpanjeItalië moest na het gelijke spel verlengd worden. De uitslag bleef echter 11, zoodat de wedstrijd opnieuw gespeeld moet wor den. Voor de halve beslissing staan dus de volgende wedstrijden op het pro gramma: Zondag 3 Juni: Rome: DuitschlandTsjecho-Slo- wakije. Milaan: Oostenrijkwinnaar Italië- Spanje. de gewone competitie gewoonlijk za gen. Wij hopen dat de WSC-ers die in zinking weer eens te boven zullen ko men en hun supporters morgenmid dag zullen vergasten op een aantrek kelijke partij voethal. Vooral zouden wij aan de voorhoede nog eens willen herhalen het consigne: open spel. Vorige week is ten duidelijkste ge bleken hoe weinig er met het einde loos doorgevoerde shortpassing te be reiken is. De wedstrijd zal om half 3 beginnen. R.K.V.V. H.E.C. Zondag j.l. speelde HEC 2 in de fi nale tegen Wilhelmina 1 uit Kaats heuvel op de seriewedstrijden van HVV, Waalwijk. HEC 2 speelde een goeden wedstrijd, doch moest met 3-2 het onderspit delven en behaalde zoo doende een 3en prijs. Een volgende maal grooter succes jongens. Voor de jeugdcompetitie ontvangt HEC 3 a.s. Zaterdagmiddag Rapid 2 uit Kaatsheuvel. Dit belooft een inte ressante Wedstrijd te worden. Doe je best, HEC-ers. Aanvang 4 uur. Voor Zondag 3 Juni staat op het programma HEC 1Uno Animo 1 Loon op Zand. Dit zal een vurige strijd worden. Wie de wedstrijden in de afgeloopen competitie bijgewoond heeft, weet, hoe ongewoon spannend deze waren en beide keeren wist HEC slechts met 21 te winnen. Daarom zullen de HEC-ers zich allen geheel De It.K.V.V. „H.V.V.", gevestigd bii den heer A. Steenbergen-Kroot, alhier, behaalde den kampioenstitel in de 2el.lasse District Langstraat van den R.K. Voetbalbond. DE VOETBALCOMPETITIE. Belangrijke wedstrijd in Te- gelen. Middelburg naar Breda. Return-wedstrijd voor W.S.C. E.S.V. moet naar Den Bosch. Wie wordt eerste klasser in het Zui den? Het is een belangrijke vraag, die wellicht morgen Eeter beantwoord zou kunnen worden dan vandaag. Vast staat dat de beide Limburgsche can- didaten een goede kans maken om Middelburg omlaag te wippen. Mor gen ontmoeten zij elkaar op het ter rein van Tegelen en 't lijdt geen twij fel of het zal daar een hartelijk par tijtje worden. De eerste wedstrijd won Juliana, maar nu houden wij 't toch op de thuisclub. Middelburg zelf gaat bij de Baronie op bezoek en zal daar zeer waarschijnlijk de overwin ning wel wegsleepen. WSC krijgt Zaltbommel op bezoek en de Waalwijkers zijn nu wel ver plicht om ook ten tweeden male van de groenbaadjes te winnen. Zonder verrassingen blijft de over winning zeer waarschijnlijk in Waal wijk. WSC's eenige concurrent ESV moet bij DEVO op bezoek. De Eindhovenaren zullen danig op hun tellen moeten passen willen zij den heelen buit meenemen. Het programma luidt: Promotie-competitie 2e klasse. TegelenJuliana; De Baronie Middelburg. Promotie-competitie 3e klasse: WSC—Zaltbommel; DEVO—ESV. WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.—ZALTBOMMEL. Nadat W.S.C. Zondag Zaltbommel in eigen huis heeft verslagen komen morgen de Gelderlanders hier op be zoek. Langzaam maar zeker heeft WSC haar kansen op het behoud van het 2e klasserschap zien stijgen. De le helft van het competitieprogram is alweer achter den rug, en 't voor naamste is, dat deze helft zonder pun tenverlies gepasseerd is. De 2e trits vangt aan met een ont moeting die WSC zeker kan winnen. Vorige week is immers al wel ge bleken, dat de zwarthemden sterker zijn dan Zaltbommel. En nu WSC bo vendien nog het voordeel krijgt van de eigen omgeving, moet er toch ze ker een overwinning behaald kunnen worden. Men meene echter niet, dat wij daar mede willen zeggen, dat WSC 't mor gen gemakkelijk zal krijgen. Integen deel, Zaltbommel is geen ploeg, die de tegenpartij de punten in den schoot werpt. Er zal weer, zooals in alle vo» rige wedstrijden, gevochten moeten worden tot de laatste oogenblikken. De laatste wedstrijden was WSC in niet zeer goede conditie en haar spel peil bleef ver beneden dat wat wij in moeten geven om succes te behalen. Want Uno zal er alles opzetten om ein delijk eens de overwinning in de wacht te sleepen. De wedstrijd wordt gespeeld op het HEC-terrein en begint om 2 uur. DUSSEN. R.K.V.V. Dussensche Boys. Na de fraaie prestatie van Zondag j.l. zal eenieder de Boys a.s. Zondag wel eens in actie willen zien tegen het W.V.V.-elftal. Aan een voorspelling durven we ons niet te wagen. Want na een inzinking begint thans het elf tal weer te herleven. Ze denken thans meer aan stoppen, plaatsen, samen spel, kortom de geheele techniek en tactiek van het spel. Men heeft gezien wat er gebeurt als er geschoten wordt. Dus jongens, aan gepakt a.s. Zondag. Het 2e elftal zal vermoedelijk tegen WSC 2 in het veld komen. Ook dit kan een aardige partij voetbal worden. Sportliefhebbers van Dussen, allen dus op naar het Boys terrein tegenover de R.K. Kerk. WIELRENNEN. Sportpark en Wielerbaan Ginneken. De „Velo-Car"op de Wielerbaan te Ginneken. Hoewel ons nog enkele weken scheiden van den eerstvolgenden wed strijd, welke 8 Juli a.s. op de Wieier- haan te Ginneken zal plaats vinden, kunnen wij nu reeds mededeelen, dat het programma een groot aantal ren ners vermeldt, waaronder tal van fa vorieten en sterren. Het zijn op de eerste plaats de na men van Jan Pijnenburg en Slaats, die als steeds zullen trekken, daarnaast genieten hier in het Zuiden ook P. v. d. Horst, Lou van Reijen, Ph. Reijn- ders en Fr. v. d. Reyt een welverdien de populariteit, evenals de amaturs J. v. d. Vijver, Kamp, N. v. Gageldonk Jef Cornelisse, C. Haagberg, Const. Haast en J. v. Steen. De directie der Wielerbaan te Gin neken heeft nu eenmaal de goede ge woonte naast een keur van als het ware ingeburgerde renners steeds nieuwe krachten te engageeren, daar toe mag ditmaal Jazet. gerekend wor den op wien den laatsten tijd nog al eens de aandacht gevestigd is. Het totale programma wordt als \an zelf tot een hoogere klasse opge voerd door deelname van de bekende Duitsche renners als Peter Steffes, G. Kurtgen, W. Funda, H. Putzfeld, Ilse en Bremer, de Belg Alex Maes en de nog steeds vurige Italiaan Alexandro Tonani, die er persoonlijk zooveel aan hecht in Ginneken te mogen starten. Op zich zelf vormt de deelname van deze keur van renners reeds een eer ste rangs-programma, als extra-num mer wordt dit aangevuld door den Franschman Faure met zijn Velo-car (velo-horizontaal) waarmede hij de kilometer in 1.3 min. rijdt en de 6 K.M. met een «nelheid van 47 K.M. per uur aflegt. Deze Francis Faure welke op de „Ter Rivieren Wielerbaan" te Antwer pen een achtervolging reed tegen een ploeg van 3 renners, n.l. Jan van Hout Hamerlinck en Huys en deze wist te dubbelen, zal een achtervolging rijden legen het koppel Jan Pijnenburg-L. J. Slaats, het sterkste achtervolgings koppel wat Nederland kan stellen. De indeeling van het programma zal dusdanig zijn dat deze wedstrijden \an het begin tot het einde in hoogste mate spannend beloven te worden. DRUNËN. In de zaal bij den heer Th. Elshout had een buitenge wone veigadering plaats, wadibij alle fruit en groente lelers, leden en niet. leden, bij omroep waren uiigenoodigd door hei besiuur der veiling Mede. gedeeld weid dat voortaan alle sooMen 'ruit tn groenten, die men verkoopen wil, naar de Veiling moeien worden gebracht. Aan wederverkoopers m gen ile lelers du9 niet rechtstreeks meer verkoopen, deze moeten voortaan hun inkoopen doen op de veiling. Ten bewijze dat alle aanwezige tuinders met deze voorschriften be kend zijn moest men zijn handteeke. uing plaatsen op een lijst. - Bij de wedvlucht gehouden door de vereenigtng .De Postduif" vanuit Corbeil afstand 392 K M. werden de prijzen behaald al9 volgr 1 3 8 9 13 P. Maas, 2 6 12 14 15 Gcbr v. Ravensteijn, 4 7 10 van Ravensieijn—Pulles, 5 11 P. van Dommelen - Veiiman, 16 A. v. d. Hooven. Speciaal en le koningspoule P. Maas Aankomst le prijsdu'f 1 uur 5 min. laatste prijsduif 1 uur 27 min 23 sec. Zondag a s wedvlucht vanuit Pont St Maxcence afstand 320 K M Inkorven Vrijdag van 7- 8 uur. CAPELLE. Voor de Ned Herv. gemeente alhier hoopt as. Zondag, des voorn iddags half tien op te ireden üs Cuperus A.s. Zo dag des namiddags 2 uur hoopt voor de Ned. Herv gemeente aan den Loonschendijk op te treden L)s Cuperus. 's Morgens half tien leesdienst. Bij den gemeente veldwachter te dezer plaatse is aangifte gedaan van het verliezen van gabardine regenjas. Eenige dagen geledep kwam in de Nieuwstraat alhier een tweetal wielrijders in botsing, zoodat de rijwielen deerlijk beschadigd werden Persoonlijke ongevallen had den gelukkig niet plaats Met oude duiven houdt de postduivenvereenigirg .De Lucht vaart" a.s. Zondag een wedvmcht vanaf Dourdan. Op Zaterdag 23 Juni a.9. zal de afd. Sprang - Capelle van den Bijz. Vrijw Landstorm met eenige vijftallen deelnemen aan de schiet wedstrijden te Moergestel. De timmerman W. v. Z. had het ongeluk met een beitel zich dermate te verwonden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen. Voor den bekerwedstrijd van den BVB speelt de voetbalvereeni ging .Capelle" as Zondag te Tilburg tegen een Longa elftal. Met ingang van 11 Juni a.s. wordt door de Stoombootreederij A. Smit te Slikkerveer (Thor) te dezer plaatse ten huize van den heer A. M. de Jong in de Nieuw9traat een bestelhuis gevestigd De goederen worden zonder verhooging van kosten bezorgd en afgehaald. SPRANG CAPELLE. Vergadering van den raad dezer gemeente op Vrijdag 1 Juni 1934, de9 nam. half drie. Agenda 1. Vaststelling van da notulen der vergadering van 13 Febr 1934. 2 Ingekomen S'ukken. 3 Nota van Ged. S'afen inzake de gemeentebegrooting van 1934 4 Wijziging Iege9 verordening (Verhooging heffing). 5 Vaststelling verordening verhaal couponbelasting. 6 Wijziging begrooting dienst '33 7. Voorstel van B en W. tot het aangaan van een kasgeldleening voor den dienst '34. 8 Vaststelling kohier straatbelas ting 1934 9 Vast9tellirg vergoedingen bijz. lager onderwijs 1931 en 1932. 10 Vaststelling steunregeling voor werkloozen. 11 Overgave in eigendom van in bruikleen gegeven schoolgebouwen. 12 Mededeelingen. GEERTRUI DEN BERG. Voor de Evangelisatie Eben—Hiëzer" te Raamsdonksveer hoopt Zondag a 9. des v.m 9 30 en des nam. 2 uur voor te gaan de heer Snaijer uit Dordrecht. WAaLWUK

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6