FiTFrirö H e e r 1 ij k AMSMEK-UüMDE werkzame agenten Trekking 25 Jii 1834. POLLES-HEESBEEia Gestoomd Roêécbroofl Brief uit Waspik. GEVRAAGD N.V. LOTISICO H. de Bont-v. Huiten met 't warme ween No. 45. Zaterdag 2 Juni '34. 57e Jrg. DERDE BLAD. Waspik, 31 Mei 1834. Geachte Lezer, Het was van de U.K. Middenstands- vereeuiging een goede gedachte om een cursus in eenvoudig noekhouden te doen geven, want dat hieraan beboette bestond, bleek wel uit het •feit dat veie leden en niet-ieden direct voor dezen cursus inschreven. Bij deze inschrijving heeft nog een klein incidentje plaats gehad. Lr gat zich n.l. een nieuw lid voor de ver- eeiiigiug op, die eischte dat zijn lidmaatschap tegelijkertijd zou wor den aanvaard, zoodat hij dan ook direct van de voordeeien zou kunnen genieten. Daar hiervoor echter stem ming noodig is, kon het bestuur natuurlijk op een dergelijken eisch niet ingaan, waarop het aspirant-lid zich direct wende tot het Hooldbe- stuur te 's-Bosch, waar men dat zaakje wel verder zal uitgezocht hehhen. lntusschen, wel gezellig om bestuurslid te zijn, als men wal veel zulke aspiranten krijgt. Zondag j.i. had in Benedenkerk een auto-ongeval plaats, dat gelukkig zonder persoonlijke blessures is al- geloopen. Volgens ooggetuigen was het te veel links aanhouden van een der chauffeurs hiervan de oorzaak. Maar de indirecte oorzaak was wel, Hero Perl Fruit Soda-Luxe Champ. Pils Champ. Cidee Limonade Sorbets Sodawater Spuitwater Victoi ia water Geertruidtsbron water Grootestraat 201, WAALWIJK Telefoon 139. HOOFDAGENT der Hero «Perl» en der Limonades van Russell voor Waalwijk en Omstreken. vergadering houdt te Tilburg, Zater dag 9 Juni een bezoek aan Waalwijk brengen ter bezichtiging van het gemeentehuis onder leiding van den architect Kropholler. Ten half elf zal de vereeniging door het gemeentebestuur officieel worden ontvangen. Vereeniging van Melkveehouders en Melkslijlers Door Eendracht Sterk». Bovengenoemde vereeniging houdt op Zaterdag 2 Juni des avonds ten 7 uur bij mej. Wed. J. v. Helvoirt een algemeene vergadering ter be- De aria's op het stadhuiscarillon zijn verwisseld. Op het half uur staat nu »Wij gaan naar Romel» en op het heel uur »Naar huis». Wij weten niet wie de klanken van ileusden's stadscarillon bestiert, maar het lijkt ons dat hij sport lievend Nederland eens extra op de teenen heeft willen trappen. Wij mogen toch niet veronder stellen dat in het vredige leven van het stedeke Heusden de groote slag nog niet is doorgt drongenhet nieuws van den nationalen ramp te Milaan. En deswege speuren wij naarstig naar de motieven die men gekozen heeft voor het spelen dezer nationale hymne, die tegelijk met de elf Nederlandsche voetbalgrootheden op Italiaanschen bodem gesneuveld is. Wij vinden die redenen niet en moeten maar gissen dat Heusden in zijn adellijke standing hautain neer ziet op den sportieven roes van het Nederlandsche volk. Men heeft ons daar eens hartelijk mee uitgelachen en tergt ons sportief gevoel boven dien nog door op de heele uren telkens weer te herhalen dat we naar huis gaan, inplaats van naar Rome. Zoo moeten we dezen eersten band tusschen een eerbiedwaardig stads carillon en het sportleven als mis lukt beschouwen. aal er publiek op de toch al te smade spreking der consumptieregeling. brug stond te praten, waarvoor de chauffeur wilde uitwijken. Zooals op de meeste piaatsen, is ook in Waspik het publek doorgaans geneigd, een gezellig buurpraatje te houden,juist daar, waar het voor het verkeer het meest hinderlijk is. En zoowel ais wij chauffeurs kennen, die gevaarlijk zijn voor 't publiek, zoo kennen wij ook publiek dat gevaarlijk is voor chautleurs. Zoo biijit er werk aan den winkel.... Van overheidswege gaat men nog maar steeds door met bezuinigen. Zoo kregen we D.v. bij de posterijen thans weer de invoering van een postauto- dienst Zijn we door al deze bezuini gingen er niet op vooruitgegaan, (een postzegel koopen duurt vaak al geruimen tijd) met de nieuwe autodienst, hebben we de voor ons bestemde stukken nog vroeger dan eerst het geval was, ten minste als de auto, niet, zooals in de afgeloopen week, defect is. Naar we hopen, zullen dergelijke malheurtjes tot hooge uitzondering behooren, want het is niet gezellig, als men drie, vier maal naar een leege brievenbus moet loopen, alvorens men daaruit de langbegeerde brief van zijn meisje kan opdiepen. Ook aan de Staatsspoor schijnt men de bezuiniging nog steeds verder en verder door te willen voeren. Tenminste, de sous chef, de heer van 't G. werd overgeplaatst naar Haaksbergen, om aldaar dienst te gaan doen als commies, terwijl thans de bediening van ons station in handen is van twee telegra fisten, die op hun beurt ook weer het werk van een hoogere ambtenaar krijgen te verrichten. Een woord van dank aan den thans verplaatsten ambtenaar, die door zijn correct en punctueel optreden zich aller achting wist te verwerven, mag hier zeker niet achterwege blijven, Iets nieuws voor onze gemeente is zeker wel de pas ingestelde nachtveilig heidsdienst. Aangezien we hier geen nachtwacht en maar één veldwachter meer hebben, gelooven wij wel dat dit instituut hier spoedig een groot aantal abonné's zal weten te krijgen. Want, al hooren we in Waspik wel niet vaak van groote inbraken, een feit is het toch wel, dat kleine diefstallen, bijv. van fruit nogal eens een keer plaats hebben. Een inrichting, die 's nachts om het uur con trole uitoefent, en dat tegen een billijken prijs, kunnen wij dan ook onze Lezers wel aanbevelen. Geachte Lezer, wij willen deze varia brief niet beëindigen, alvorens nog een felicitatie te richten tot den WelEd. Zeergel. Heer W., welke dezer dagen zijn examen als artsf met goed gevolg wist af te leggen, terwijl wij er van overtuigd ziin, dat ieder onzer lezers, met deze felicitatie, van harte zal in stemmen. ADEPT. PROVINCIAAL NIEUWS. Waalwijk, 1 Juni 1934. Examen. Heden slaagde mej. A. Brok alhier voor het examen Machineschrijven, systeem Pont. Zij genoot hiervoor hare opleiding bij de Eerw. Zusters van het St. Theresiagesticht alhier. Bezoek aan het Raadhuis. Naar wij vernemen zal de R.K. Kunstenaarsvereen., die haar jaar- »Hel Fiuithuisd. Waalwijk is weer een nieuwe fruit zaak rijker geworden In het pand naast de fa Jamin heeft zich een filiaal gevestigd van een der voor naamste Bossche fruitzaken .Het Fruithuis". Wij gelooven wel dat deze zaak in Waalwijk spoedig een even goeden naam zal hebben gekregen als in den Bosch, te oordeelen tenminste naar de kwaliteit van de geëialeerde fruit en groentensoorten. Voor bijzonderheden kunnen wij naar de advertentie verwijzen. Dienstvak der Directe Belastingen. Bij resolutie van den minister van Financiën is de inspecteur H. J. y d Linde ter inspectie Waalwijk, ont heven van de waarneming van de nspectie der Invoerrechten en Ac cijnzen te Kerkrade. voor verschillende plaatsen Hooge provisie. Raadhuisplein 255 WAALWIJK. Kookdemonstratie. Woensdagavond werd in Musis Sacrum op initiatief van het ge meentelijk gasbedrijf alhier een kookdemonstratie gegeven. De be langstelling, die hiervoor bestond, bleek groot te zijn. Vele huismoeders kwamen een kijkje nemen naar de kookkunst van den heer Uiterwijk van de Mij. tot Vervaardiging van Gasmeters te Dordrecht. De heer v. Vliet, directeur der gemeente-bedrijven, heette de aan wezigen welkom en gaf daarna direct het woord aan den heer Uiterwijk, die onder een onderhoudende cau serie de spijzen op de gascomforen en -ovens bereidde. Hij liet daarbij den nadruk vallen op de zeer smake lijke bereiding, die proefondervinde lijk werd vastgesteld en op 't geringe gasverbruik. Aan het slot van den avond, waarvan de aanwezigen heel wat profijt kunnen trekken, sprak de heer v. Vliet een dankwoord, waarin hij liet doorschemeren dat het in zijne bedoeling ligt om binnenkort in de verschillende deelen der ge meente demonstraties te houden. Wij gaan naar.... huis! Er zijn zoo van die oer-simpele krantenberichtjes, zonder eenigen opsmuk of commentaar, die direct meer dan gewoon 's lezers aandacht trekken. Zoo berichtte onze Heusdensche correspondent ons deze week het volgende KENNISGEVING Hierdoor brengen wij ter kennis dat wij als HOOFO-AGENT hebben aangesteld den heer ARN. VERWIE L. Raadhuisplein 255,WAALWIJK „Wlnterlhür" Zwitsersche Maatschappij van Verzekering te^en Ongelukken A M S T E R D A M. Automobielen-, Motoren-, Ongelukken-, All risks- verzekeringen. Voor verschillende plaatsen in Noord-Brabant «gent* n gevraagd. Sollicitaties te richten tot Kantoor Waalwijk. Vrijwillige Landstorm. Vooroefeningen. Verkorting van oefeningstijd. Vanaf 1 Juni tot en met 15 Aug. a.s. bestaat gelegenheid tot 't sluiten van een verbintenis bij het Voor oefeningsinstituut van den Vrijw. Landstorm. Toegelaten worden mannelijke personen, die in 1934 18 jaar zijn geworden of nog worden. Tot de kaderopleiding worden toegelaten mannelijke personen die meer dan 7 klassen lager onderwijs hebben genoten en in 1934 17 of 18 jaar zijn geworden of worden. Bovendien kunnen zich aanmelden als vrijwilligers mannelijke pprsonen die in 1934 den leeftijd van ten minstens 20 en ten hoogste 30 jaar bereiken of bereikt hebben en niet dienstplichtig zijn als gewoon dienst plichtige. Verbintenissen kunnen gesloten worden en inlichtingen worden ver strekt in verschillende gemeenten op nader bekend te maken tijd en plaats en bovendien op het Bureau van den Commandant Landstormverband te Breda, Chassékazerne, op alle werk dagen van 912 en van 14—17 uur, des Zaterdag alleen van 9—12 uur, waar ook de verbintenis gesloten kan worden. De, Waalwijksche Zwemvereeniging bestaat 10 jaar. Verleden week, 20 Mei, was het 10 jaren geleden, dat de Waalwijksche Zwemvereeniging werd opgericht. Of schoon dit feit zonder eenig vertoon is voorbij gegaan, willen wij het hier toch nog even aan de vergetelheid ontrukken. Het eerste initiatief tot het inrich ten van een bad- en zwemgelegenheid in onze gemeente werd genomen door de R.K. Werkliedenvereeniging, die daartoe aan den Raad een verzoek richtte. Toen het gemeentebestuur te kennen gaf dat het veel voor het plan voelde, doch een en ander liever aan het particulier initiatief overliet, heeft Waalwijks Belang de koe bij de ho rens genomen en eenige zwemliefheb- bers uitgenoodigd tot een bespreking. Deze bespreking leidde tot oprichting van een voorloopig comité onder lei ding van den heer Lackamp. In de oprichtingsvergadering op 20 Mei, waarbij zich 60 leden opgaven, werd dit comité tot bestuur gekozen. De raad stelde een crediet beschik baar voor de inrichting van het prach tige zwembad „het Hoefswiel", waar in Waalwijk een der mooiste natuur baden van de provincie bezit. Onnoodig is het te zeggen hoeveel nut de Waalwijksche zwemvereeni ging in het eerste decennium van haar bestaan reeds gehad heeft. R.K. H.H.S.—H.B.S. De Katholieke leerlingen der R.K. H.H.S. en H.B.S. alhier gingen Don derdag onder geleide der heeren Lee raren ter bedevaart naar Elshout. Te half 9 werd vertrokken om in de be devaartsplaats deel te nemen aan de verschillende oefeningen die daar in den voormiddag gehouden werden. Om 10 uur werd de solemneele Hoogmis bijgewoond, waarna de leer lingen zich aansloten bij de Sacra mentsprocessie, die op het kerkhof ge houden werd. Woningbureau. De heer W. v. d. Hammen alhier, beëedigd makelaar in roerende- en on roerende goederen, heeft een Woning bureau gevestigd. Hij belast zich met het verhuren en beheeren van gebou wen en heeft voorts het plan een wo ninggids uit te geven. Voor bijzonderheden verwijzen wij belanghebbenden naar de advertentie in dit blad. Concert St. Crispijn. De harmonie St. Crispijn zal heden avond (Zaterdag) op de kiosk op het Raadhuisplein de nummers ten gehoo- re brengen, die zij op het nationaal concours van „Sophia's Vereeniging" te Loon op Zand op 10 Juni a.s. zal uitvoeren. Bescherm de vogels. De politie bekeurde deze week ze keren S. voor 't uithalen van een nest met 5 jonge vinken. Het lijkt ons wel gcwenscht dat streng tegen de jeug dige nestenjagers wordt opgetreden en dat ook de ouders meewerken om hun kinderen deze sport af te leeren. Aanrijding. Ongevallen. De heer P. alhier had het ongeluk met zijn hand tegen een mes te loo pen, zoodat een ader geraakt werd en geneeskundige hulp moest worden in geroepen. Een juffrouw in de St. Antonius- siraat was zoo onvoorzichtig haar kunstgebit in te houden, toen zij sla pen ging. 's Nachts slikte zij het gebit in en slechts na veel moeite kon de ontboden geneesheer het uit den slok darm verwijderen. Toen de vrachtauto van de firma Mion bestuurd door J., de Hooisteeg in draaide, greep hij op het fietspad de fietser V., die tegen den grond werd gesmakt. V. zelf kwam er zonder ver wondingen af, maar zijn rijwiel was geheel ingedrukt. Gevonden Voorwerpen. Op het Politiebureau alhier zijn in lichtingen te bekomen omtrent de vol gende gevonden voorwerpen: een blauwe regenjas; ring met 3 sleutels; sleutel; zak haver. Voorts is komen aanloopen een zwarte bouvier. Grootestraat Telefoon 109. HET ADRES voor een 364 BFTPRE HFFRFNKT FED ING BIOSCOOP. R.D.B.-Theater. De Man met de Wassen Beelden. De Directie van het R D. B Theater, die er steeds naar streeft te bewijzen, dat de toegevoegde naam aan haar bioscoop .Het Theater met de beste films" niet een looze reclame slagzin is, heeft, teneinde haar bezoekers nog meer verscheidenheid in repertorium te bieden verschillende films gecon tracteerd met de Warner Bros en First Nationaal Pictures. Filmmaat schappijen met een wereldreputatie. Naast filmwerken uit de productie van Ci'y, Pathé, Europa-fi'm, Metro Goldwyn Mayer, Universal. Columbia e. a. zal men dus voortaan in het .R DB" ook de producten van Warner Bros en First Nationaal kunnen genieten. Terwijl er tegen het a. s. Winterseizoen nog meerdere groote verrassingen, waaronder ook bekende Hollandsche fi ms te verwachten ziin. Als eerste fiim van de Warner Bros productie heeft de directie ingezet de beroemd geworden film: De Man met de Wassen Beelden, welke rolprent deze week loopt. Het is niet voor deeerstemaa1.dat dit bekende gegeven De Man met de Wassen Beelden verfi'md wordt; de eerste keer viel in de middeleeuwen der cinematografie. De tweede keer het kortelings bij de Warner Bros, die er in geslaagd zijn van het oude romantische thema een film te vervaardigen, die zeer zeker als de beste 9ensatie film sinds jaren gekenmerkt mag worden. Vooral ook omdat deze fi.m, volgens een Smakelijk, Voedzaam en Gezond. - NEEMT PROEF. Tel. 99. nieuw pioié^é, gtluei ui natuui lijkc kleuren is opgenomen. Het is werkelijk iets zeer bijzonders geworden Er gaan telkens kreten van verbazingen ontzetting door de zaal. Nu en dan kan er gezond gegriezeld worden, en vooral het moment van de ontmas kering van den man roet de wassen beelden, is een emotie van belang Behalve een buitengewoon goede .musical", een smakelijke klucht met den bekenden Fatty en een geestige leekerfiim. biedt het „B D. B." deze wtek nog in haar Wereldjournaal een goedgeslaagde opname van de plech tige uitvaart van Z K H Koning Albert. Alles bij elkaar is het een uitmun. tend programma, dat ondanks de zomertemperatuur, ztker een gang naar het R D. B. Theater dubbel en dwars waard is. Het Meisje met dc vier Verloofden Luxor-Bioscoop. Het is een vrij ingewikkelde ge schiedenis, die de/.e dolkomische fiim ons voorzet Erika, een jong adellijk meisje wil geen genoegen nemen met den verloofde, die haar tante voor haar heeft uitgezocht en deswege geeft zij zich over aan een zekeren knappe maar burgerlijke heer Roehn. Het eenige gevolg daarvan is dat zij op de vlucht gaat voor diens vader en dan op het politiebureau terecht komt. Zoo gaat het filmverhaal verder, van de eene sensatie in de andere en af en toe zullen de toeschouwers zich voelen schudden van het lachen bij de komische verwikkelingen die zich voordoen. De kluchtige zetten van Szöcke Szakall zijn weer kostelijk. De oplossing van de vele ver - wikkelingen is even verrassend als bevredigend. Eerst dreigt 't verlovings feest van Erika in het honderd te loopen, omdat haar .verloofde" zoo juist ontmaskerd is als een autobandiet, die in verbinding staat met de .onder wereld". Dan heeft het er veel van weg of Erika het met Papa Roehn zal wagen, maar tenslotte men ga zelf eens zien wie de uitver. korene wordt. Het verlovingsfeest kan in elk geval doorgaan, ook al moet het verloofde paartje daarbij gemist worden. Liane Haid,. Szöcke Szakall, Georg Alexander, Fritz Kampers en A. Sandrock hebben bun beste krachten aan deze gezellige en komische fi m gegeven. Ook de muzikale illustratie ia uitstekend. Men kan ervan verzekerd zijn, dat deze film een prettige avond biedt. Het zal voor velen een genoegen zijn te vernemen, dat de Luxor beslag heeft weten te leggen op een viertal Hollandsch sprekende Harry Piel films waarvan volgende week reeds de eerste vertooning plaats heeft. Tevens sloot de Luxor enkele films af met de bekende Deensche komieken Wat en Half Wat, welke echter sprekend vertoond zullen worden. Zwembad. Aantal bezoekers: 221. Temperatuur: 18°. Regeling verkoop vroege aardappelen. Namens de Provinciale Commissie van Veilingen van groenten, fruit en aardappelen in Noord Brabant, deelen wij mede, dat volgens de Nederl. Groenten, en Fruiicentrale te den Haag, alle verkoop van vroege aard. appelen door de kweekers uitsluitend en alleen via de Veilingen ka i plaats hebben. Wijl 9ommige telers van vroege aardappelen nog niet goed hiervan op de hoogte schijnen te zijn, meen- den wij goed te doen onze belang, hebbende lezers uitdrukkelijk er op te wijzen, dat van deze verplichting geen dispensatie wordt verleend, zoo- dat er geen andere mogelijkheid van afzet is dan via de veilingen ook is er anders geen vervoer mogelijk, want alle vervoer geschiedt met ver- voerbewijzen afgegeven door de veilingen Teneinde nu onaangenaamheden, teleurstellingen, schade of tuchimaat. regelen te voorkomen, radrn wij alle telers van vroege aardappelen aan deze beslist over de veilingen te verkoopen. Onder vroege aardappelen worden verstaan alle aardappelen te rooien tusschen 1 Juni en 1 Augustus, met uitzondering, tot nader order, voor Bintje en vervroegde Eigen heimer, omtrent welke soorten nadere mededeelingen zullen worden gedaan. In verband hiermede verzoekt de Provinciale Commissie der Veilingen

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 9