BrlMtn. HaaiMsn en EiweloD» Dames corresDondeniie. HUIZEN 1875 M. K. R. O. VOETBALSPORT. Wie wordt wereldkampioen I)e kwart-finales hebben overwin ningen gebracht van Italië op Oosten rijk met 10 en van Tsjecho-Slowa- kije op Duitschland met 31. Don derdag spelen Duitschland en Oosten rijk om de 3e en 4e plaats, terwijl Zon dag de finale tusschen Italië en Tsje- cho-Slowakije zal plaats vinden. DE VOETBALCOMPETITIE. Juliana en Middelburg heb ben de beste kansen. Te- gelen zoo goed als uitgescha- kel. W.S.C. en E.S.V. handhaven zich. De wedstrijd TegelenJuliana heeft de bezoekers de tweede overwinning op de pottenbakkers gebracht. Ook nu ging het maar op het kantje af, maar niet dat al kan Tegelen zich wel als uitgeschakeld beschouwen. We mo gen immers aannemen dat de men- schen uit Spekbolzerheide hun thuis wedstrijd tegen de Baronie zullen winnen, en in dat geval baat voor Te gelen zelfs geen overwinning in Mid delburg meer. De roodbaadjes zullen het dus weer eens een jaartje in de 2e klasse moeten probceren. It is a long way! Juliana staat er nu uitstekend hij, want zelfs door een nederlaag in de Zeeuwsche hoofdstad zijn de Zuid- Limburgers nog niet geheel uitgescha keld. Het lijkt ons waarschijnlijk dat het op den duur nog tot een beslis singswedstrijd tusschen Juliana en Middelburg zal komen. De stand luidt: Juliana 4 3 1 0 7 74 Middelburg 4 2 1 1 5 98 Tegelen 4 2 0 2 4 108 Baronie 4 0 0 4 0 1117 De promotie in de 3e klasse begint thans ook voortgang te maken. Hier geven WSC en ESV elkander geen duimbreed toe. Ook Zondag wonnen beide weer: WSC op eigen terrein van Zaltbommel en ESV in Den Bosch van DEVO. De wedstrijd ESVWSC zal tenslotte den doorslag moeten ge ven, al hebben de Eindhovenaren bui tendien nog een lastig uitstapje naar Zaltbommel voor den boeg. Inmiddels weet WSC zich van een nuttigen voor sprong van 2 punten verzekerd. De stand is W. S. C. 4 4 0 0 8 9—3 E. S. V. 4 3 0 1 6 114 Zaltbommel 4 0 13 1 38 D.E.V.O. 4 0 13 1 1—9 De uitslagen zijn: Promotie 2e klasse: TegelenJuliana 12 De BaronieMiddelburg 24 Promotie 3e klasse: WSCZaltbommel 21 DEVO—ESV 1—2 WAALWIJK. W. S. C. W.S.C.ZALTBOMMEL 2—1. WSC blijft haar degradatiewedstrij den met kiein puntenverschil winnen. Dat is nu al de derde maal achtereen dat de zwarthemden een 21 zege op hun tegenstanders behaalden. Maar we mogen er direct aan toevoegen dat het krachtsverschil dat er tusschen WSC en Zaltbommel bestaat, in dezen uitslag onvoldoende tot uiting is ge komen. Vrijwel voortdurend immers was WSC in den wedstrijd van Zon dag de aanvallende partij en er waren lange perioden, waarin het geleek op een beschieting van 't doel der groen tjes. Het moet verwondering baren, dat er in deze omstandigheden niet veel meer doelpunten gevallen zijn. Dit was zeker voor een groot deel het gevolg van de verkeerde speel wijze der zwarte voorhoede, die zich dezen middag weer met het onproduc tieve korte spel bezig hield. ooral daar de Bommelaren bijna al hun manschappen voor doel terugtrokken kon van deze speelwijze geen succes verwacht worden. Maar daarnaast moet het worden toegegeven, dat WSC in deze ontmoe ting met heel veel tegenslag heeft te kampen gehad. Zelden nog hebben wij een wedstrijd gezien, waarin zooveel kansen op het nippertje werden ge mist. Ettelijke schoten op het doel werden door onvrijwillige beenen ge keerd en talloos waren de keeren dat bet Bommelsehe doel op onbegrijpe lijke wijze aan een doelpunt ontsnap te. Het overwicht der thuisclub begon al aanstonds na den aanvang. WSC drong haar tegenstander volkomen op igen helft terug en het duurde wel 'n minuut of 10 voordat de bal voor het eerst op de WSC-helft terecht kwam. Het zou een onbegonnen werk zijn hier de prachtkansen van WSC te no- teeren. Het begon al met een goed schot van den rechtsbinnen. Een hoo- gen voorzet van Hens gaf den keeper eveneens veel last. Op een schot van cien rechtsbinnen liet de Bommelsehe keeper den bal vallen, Duquesnoy snelde toe en scheen een vrije kans te hebben, maar op het laatste oogen- blik grabbelde de doelman hem den bal nog van de voeten. Zoo kreeg ook (7 de Jongh even later een opgelegde kans, maar hij vergat den bal 't laat- le tikje te geven. Voortdurend zwermden de zwart hemden voor het doel en slechts een enkele maal trokken de Bommelsehe voorspelers er tusschen uit. Wel wa ren de goedspelende backs en kant- halfs van WSC hun tegenstanders vol komen de baas, maar toch waren deze verrassende aanvallen af en toe niet zonder gevaar, vooral doordat de backs zich soms wel wat erg ver naar voren waagden. Zoo kon hel ook komen, dat de zwakste partij na een half uur spelen de leiding nam met een forsche pil van haar linksbuiten, waar de reser ve-doelman van WSC niet hij kon. Tot aan de rust hield de druk op het doel der bezoekers aan. Talrijke corners werden genomen. Bij een daarvan had een der zwarthemden slechts voor het inkoppen, maar hij hielp de verdediging een handje door den bal in dc verkeerde richting te sturen. Linksbuiten en linksbinnen kwamen samen vrij voor doel te staan met nog slechts den keeper voor zich maar nog voordat een hunner gescho ten had, werd er weer een vijandelijk been tusschen gestoken. Vlak daarna juichten we alweer voor een doelpunt de bal rolde tegen den paal, hij werd nog tot driemaal toe ingeschoten maar de haag van verdedigers was te dicht. Na de rust begon het voor de thuis club hoopvoller. Nog voordat een der Zaltbommelsche spelers den bal bad aangeraakt, knalde Ad. de Jongh deze in het doel, zoodat de stand al heel spoedig gelijk was. De wedstrijd was nu niet meer zoo eenzijdig als in de eerste helft. Zalt bommel had zich eenigszins losge werkt en was nu veel meer in den aanval. Erg lastig maakte zij het de W.S.C. verdediging echter niet en de/e wist telkens het veld te zuiveren. Ang stiger waren weer de oogenblikkcn dat de bal voor het doel der bezoekers zweefde. Een goed schot van Ad. de Jongh ging juist naast en een mooi geplaatste bal van den linksbuiten be zorgde den keeper lastig werk. Du quesnoy, die bijzonder actief was, ondernam een snelle ren, waarin hij enkele tegenstanders handig passeer de, op het juiste moment gaf hij door aan den midvoor wiens schot echter weei' precies naast ging. Vlak daarop zitten 3 WSC-ers voor open doel: de bal gaat over. Het scheen of er geen goals konden komen. Uit een der vele corners werd een hard schot gelost, clat toevalligerwijs juist tegen een in het doel opgesteld verdediger terecht kwam. De teruggekaatste bal werd opnieuw ingeschoten: vlak naast den paal. Zoo bleef de druk op bet doel der bezoekers aanhouden. Het was duide lijk dat er doelpunten moesten ko men. Eindelijk, een kwartier voor het einde had v. d. Ven met een zijner vele goede schoten succes en bracht hij den stand op 21. Ook daarna had WSC nog vele kansen te noteeren, maar verandering in den stand kwam er niet meer. Te gen het einde begon een der Bommel sehe spelers eenige onsportiviteiten te demonstreeren, met het eenige gevolg dat dit WSC een aantal vrije schop pen opleverde. .WSC verdiende deze overwinning dubbel en dwars. Voor a.s. Zondag zijn vastgesteld: WSCDEVO, WSC's laatste thuis wedstrijd, en ZaltbommelESV. R.K.V.V. H.E.C. lijk gaan trainen, geen enkelen wed strijd zullen winnen. Het was toch te duidelijk te zien dat de spelers stuk oor stuk ongetraind waren. Daaruit olgt, dat de spelers elkaar niet be grijpen en daardoor dikwijls flaters begaan die beslist niet door den beu gel kunnen. HEC-ers, als straks de oefenavon den en wedstrijden weer beginnen, \omt dan allen trouw op. En kost het U misschien al eens wat moeite of een offertje, hebt dat dan graag over voor de vereeniging. Werkt toch allen ge zamenlijk mede om het spelpeil van enzp elftallen te verbeteren en op te voeren. Komt u 's avonds, nu de dagen toch lang genoeg zijn, eens wat oefenen en ook 's Zaterdagsmiddags kan men met een beetje goeden wil toch wel een uurtje komen voetballen. Maar dan ook allemaal. Niet zooals nu altijd dezelfde twee of drie spelers, maar al lemaal opkomen. En denkt er dan aan als ge naar het voetbalterrein gaat, dat ge uw voetbalschoenen aandoet. Dus, HEC-ers, we rekenen er op dat ge allen trouw zult komen voetballen opdat HEC om haar spel weer even gevreesd moge worden als voor en kele jaren geleden. A.s. Zondag beginnen de seriewed strijden, die enkele weken geleden uit gesteld moesten worden. Verschillen de vereenigngen hebben reeds inge schreven. o.a. Hercules, Quick, HVV, allen uit Waalwijk, DES en Wilhel- mina uit Kaatsheuvel, terwijl met verschillende andere vereenigingen nog onderhandelingen gevoerd wor den. Woensdag fi Juni zal de loting plaats hebben, waarop we a.s. Zater dag nog terug komen. DUIVENSPORT. DRUNEN. Zondag j.l. hield de Postduivenver. „Dc Postduif" een wedvlucht vanuit Pont St. Maxence. Afstand 320 K.M. De prijzen werden behaald als \olgt: 1, 8 P. v. Dommelen-Veltman; 2, 6 Gefcr. van Ravensteijn; 3, 4, 5, 7 van Ravensteijn-Pulles. Speciaal Gebr van Ravensteijn. Zondag a.s. wedvlucht vanuit Or leans. Afstand 488 K.M. Inkorven Donderdagavond van 7-8 uur. Zaterdag j.l. speelde HEC 3 een wedstrijd tegen Rapid 2 voor de jeugdcompetitie. Hoewel HEC over wegend sterker was kon zij toch geen doelpunten maken. Ook Rapid zag geen kans het HEC-doel te doorboren, zoodat de wedstrijd eindigde met 00. HEC 1 speelde Zondag een vriend schappelijke wedstrijd tegen Uno Ani mo uit Loon op Zand en verloor ver diend met 2—4. De HEC-ers zullen nu toch eindelijk wel ingezien hebben dat zij, zoolang zij niet allen gezamen- KERKNIEUWS. Pater P. J. M. Hendrikx S. J. Te Maastricht i9 plotseling over leden Pater P J. M. Hendrikx, geboren te Besoijen. De .Maasbode" schrijft omtrent Pater Hendrikx Met groot succes deed pater Hendrikx eerst zijn klassieke studiën te Am9ter dam. Reeds bij zijn eindexamen aan het Canisius College te Nijmegen werd hij door een der gecommit teerden in deze richting geanimeerd De Sociëteit scheen echter op dezen eminenten priester beslag te willen leggen voor de vorming van haar eigen leden en daarom werd pater Hendrikx naar Rome gezonden om daar zijn theologische studiën te vol tooien Sinds elf jaren doceerde hij thans de Theologie en de geschiedenis van het dogma in het college te Maastricht, met groote scherpzinnig heid en deze scherpzinnigheid wist hij ook over te dragen op zijn leer lingen. Zijn dood is dan ook als een zeer groot verlies te beschouwen voor de Sociëteit van Jezus, als welker beste theoloog hij door velen werd beschouwd. Publicaties zijn van zijn band, gelijk gezegd, niet veel verschenen, O m. schreef hij in de Revue théo- logique over het Protestantisme. Bij de Augustinusherdenking enkele jaren geleden, heeft hij te Eindhoven een zeer uitstekende rede over den heilige gehouden, op welker publicatie des tijds nog sterk is aangedrongen door prof Brom. Ook als religieus muntte hij uit door vroomheid en bijzonder stichtend was steeds de wijze waarop hij iederen dag het H. Misoffer opdroeg Pater Hendrikx, die de eenige broer was van den vicaris generaal van het Bossche diocees, mgr F Hendrikx, is in Waalwijk (Besoijen) geboren en bereikte den leeftijd van 49 jaren Hij studeerde aan 't college der paters Jesuieten in Sittard en ging mede over naar Nijmegen, toen daar het Canisiuscollege werd geopend Daarna ging hij naar Mariëndaal in Grave, waar hij in 1902 in de Sociëteit trad. Toen hij hier noviciaat en scholasticaat had doorloopen heeft hij in Oudenbosch philosophie gestu. deerd. Daarna studet-rde hij in Amster dam de klassieke talen en vervolgens in Rome theologie. Na zijn terugkeer in Nederland werd hij benoemd tot professor te Maastricht een functie welke hij tot aan zijn dood blee vervullen. De uitvaart en begrafenis vonden Maandag in Maastricht plaats. GEMENGD NIEUWS. Hevige brand bij Bat'a. Zondagavond is er brand ontstaan in de opslagplaats voor grondstoffen van de wereldbekende schoenfabrie ken van Bat'a te Otrokowitz bij Zlin. riet blusschingswerk bleek zeer moei- ijk te zijn, daar in de geweldige opslagruimten alle licht brandbare grondstoffen van de nevenbedrijven der onderneming, waarbij zich veel olie en benzine bevond, lagen op geslagen. Herhaaldelijk weerklonken luide ontploffingen. Het geheele magazijn is een prooi der vlammen geworden. Het gebouwencomplex is volkomen door het vuur vernield. De materieele schade bedraagt ten minste tien millioen Tsjechische kronen. De neven bedrijven lijden door dit verlies groote schade, daar zij voorloopig niet zullen kunnen doorwerken, waardoor ongeveer 2000 arbeiders eenigen tijd werkloos zullen worden. Batjov-ütrokowitz, waar de brand bij Bat'a heeft gewoed, ligt op een afstand van ongeveer elf kilometer van het schoenencentrum Zlin. Daar bevinden zich de pas eenige jaren geleden gebouwde looierijen en chemische fabrieken, terwijl ook de zoogenaamde bijbedrijven van Zlin hier zijn geconcentreerd. Deze bijbedrijven zullen, volgens mededeeling van de directie van Bat'a, het werk niet kunnen hervat ten alvorens de grondstoffen, die grootendeels van overzee worden betrokken, weer zullen zijn aange voerd en de voorraden op peil zul len zijn gebracht. In verband met de stijgende ten dens op de grondstoffenm; rkt waren deze voorraden juist tamelijk aan zienlijk: benzine, aetherische oliën en looistofexlracten. De vlammen vonden hier snel voedsel en daar de voorraden benzine met geweldige ontploffingen de lucht ingingen, kon men met het blusschingswerk slechts zeer omzichtig te werk gaan om geen menschenlevens in gevaar te brengen. De brandweercorpsen, die van wijd en zijd kwamen aangerukt, moesten er zich dan ook toe bepalen den brand te localiseeren. Voor zoover bekend, is de geheele grondstoffen- voorraad in vlammen opgegaan. De schade wordt op 10 millioen kronen geschat. Smokkelen als bijverdienste. In den Raad van Rucphen (N.-Br heeft de heer Konings heftig gepro testeerd tegen de z i. veel te lage steunuiikeeiing, die slechts 4 gulden bedraagt plus kindertoeslag Hij be schuldigde er voorts een der wethou ders van eenigen steuntrekkers, die zich bij hem hadden beklaagd over den te lagen steun, te hebben toege voegd dat ze dan maar moeten bij verdienen met smokkelen 1 De wethou der, omkende deze woorden te hebben te hebben gebezigd, maar het lid Konings zeide getuigen te hebben om zijn bewering te bevestigen. Hij wees op de toestanden, die voortvloeien uit de ongunstige steunregeling. Vele mannen te Rucphen, Willebrord, Sprundel en andere dorpen worden nu door hun vrouwen eenvoudig de deur uitgestuurd om te gaan smokkelen Men moet toch leven Burgemeester Crusio zegde toe, stappen bij de regeering te zullen doen Een ernstig auto-ongeluk. Zondagavond is in de gemeente Eichnerscheidt bij Münstereifel een zeer ernstig auto-ongeluk gebeurd Een vrachtauto met ongeveer 25 menschen uit Birkesdorf (district I men) is op den terugweg van den Nürburgring in de sterk hellende dorpsstiaat in een bocht tegen een huis gereden Door de botsing zijn verscheidene inzitten den levensgevaarlijk gekwetst. Drie hunner zijn kort na de ramp bezweken Een vrouw is eenige uren later in het ziekenhuis te Mistereifel overleden. Bij vijf andere ernstig gekwetsten be staat geen leversgevaar meer. Achthonderd menschen verdronken? Volgens berichten uit Seoel (Korea) zijn in een hevigen storm meer dan 200 visschersschepen vergaan op de Oostkust van Korea. Reeds zijn om streeks tachtig lijken aangespoeld men vreest dat ca. vijfhonderd visschers zijn omgekomen. Bovendien is een groep van 290 visschers uigevaren, die ook niet is teruggekeerd Men vermoedt, dat ook zij het slachtoffer zijn geworden van den orkaan. Tragische dood. Zondag herdachten de heer en mevrouw O. te Eindhoven Stratum hun gouden huwelijksfeest. Toen het echtpaar naar de kerk ging bleef de vrouw voor de kerk plotseling dood Door den bliksem getroffen. Tijdens het onweer Zaterdagna middag boven den Westhoek van Noord Brabant liepen diie personen over een pad door het veld De langste van hen werd door den bliksem ge troffen; de twee anderen bleven on gedeerd De getroffene, D K. uit Zwingelspaan (gemeente Fijnaart) is aan de gevolgen overleden. In kokend water gevallen. Zaterdag is het 2-jarig zoontje van den heer L. Pennings te Vinkei tN.-Br.) spelenderwijs in een tobbe kokend water gevallen. Met ernstige verwondingen over het geheele lichaam is het kind opgenomen Gisteren is het aan de gevolgen overleden. Van den motor geworpen. Zaterdagmorgen omstreeks 7 uur zijn de aannemer van de ziekenbarak te Oostburg, zekere Wielt man, en zijn zwager Maes, beiden van Hoofdplaat, toen zij op hun motor naar het werk op den rijksstraatweg bij Oostburg reden, door het springen van den achterband van den motor geworpen. De heer Maes, die op de duo zat, werd zeer ernstig gewond. Beiden werden naar het r.-k. ziekenhuis te Oostburg vervoerd M. is tegen den avond overleden. Hij laat een vrouw met 5 kinderen na Wteleman kreeg een lichte hersenschudding Coureur gedood. Bij de auto wedstrijden van Zondag op den Nürburgring waren ongeveer 300 000 toeschouwers aanwezig Ue coureur Franke verongelukte met zijn wagen en werd zwaar gewond naar het ziekenhuis gebracht, waar hij kort na aankomst overleed. De wedstiyd, welke werd gereden over een afstand van 342 15 K M. werd gewonnen door Manfred von Brauchi'sch in een Mercedes Benz in 2 uur 47 minuten 36 4 seconden, het geen een gemiddelde snelheid van 122 5 K M. per uur beteekent. RECHTZAKEN. Uitspraken Kantongerecht. G. C. D., Waalwijk, dronkenschap, le herhaling, f 12.50 boete of 10 d. h. Voor den Kindeïrechter. De Kinderrechter veroordeelde o.a. den minderjarigen W. v. D. te Drunen wegens mishandeling tot f 8 boete of 1 week tuchtschool. NIEUWS UIT BEUSDtN. Heusden, 5 Juni 1934. De Heer Ant. Sluimers is aange steld tot kweekeling met akte aan de Op. School te Meeuwen. Tegen 17 Juni wordt door de v.v. Juliana een internat, sportdag georganiseerd. Toezegging van mede werking is verkregen van de Duitsche v.v. Concordia uit Goch, van de Waal wij ksche Turn en Gymnastiek vereniging, de Heusdensche fanfare der II. Familie, en de ver. Heusdens Belang. Morgen Donderdag is het 50 jaar geleden dat onze Iloogeerw. Heer Deken N. J. A. Wouters tot Priester werd gewijd. Het feestprogramma is verschenen en belooft heel wat. We hopen er nader op terug te komen. y Zaterdag werd te Werkendam gespeeld voor de S.O.S. comp. door Longa I (Heusden)—W.V.V. afloop 06 en door Longa II S.V.W. eind- J stand 4—0. Zondag verloor P.S.V. van E.S.C. te Elshout met 1—3. doch in de serie-wedstrijd van D.V.O. wist Juliana te winnen van Vught met 5-1, van Alem met 3—0 en van Hollandia (Haarsteeg) met 2-1, zoodat zij de eer van Heusden wist te redden. Donderdagavond om 8 uur ver gadert de Gemeenteraad. Op de agenda komen 13 punten voor, w.o. de benoeming van een Ge meenteontvanger en het plan van i Ged. Staten tot indeeling van de v dorpen Heesbeen en Doeveren bij Heusden. Wij voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor Vraag U onze monsterboeken eens Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. S,0ü Morgenconcert. 10,00 Gramofoonmuziek. 10,30 Muzlck-uitzending voor fabrieken. 11,00 Grnmofoonmuzlek. 11,30 Godsdienstig halfuurtje. 12,15 Het Ensemble Henk Neef. 2.!*) Halfuurtje voor dc rijpere jeugd. 2,30 Kinderuurtje.. 4,15 De KRO-Boys. 5,00 Zwemcursus. 5,20 De K.R.O.-Boys. 0,00 Gramofoonmuzick. 0,20 Journalistiek weekoverzicht. 6,45 De KRO-Boys. 7,15 Lezing: De liereeniging der kerken. 7,35 Gramofoonmuziek. 8,10 Vaz Dias. 8,15 Studio opvoering van „De Zigeunerbaron' 11,00 Vaz Dias. 11,05 Gramofoonmuziek. C

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 3