Uitstapje. De harmonie »St. Jan» alhier gaat a.s. Zondag per autobus een uit stapje maken naar Valkenburg. LUXQR-BIQSCOOP. Zaterdag en Zondag het schitterende filmwerk (HARRY PIEL.) Dit spannend filmwerk is HOLLANDSCH SPREKEND Voor-verkoop van kaarten uitsluitend bij Wed. J. v. d. Broek-van Ree. Studiebeurs. Daar wordt vermoed dat er te Waalwijk nakomelingen van de stichters van het Leen woonachtig zijn, verzoekt men ons bekend te maken, dat de bestuurders-collatoren van het «Hendrik Nannes en Catrijn Epes Leen» te Bolsward voornemens zijn over te gaan tot begeving van een Studiereis. Nakomelingen uit de familie van de stichters, die naar de beurs wen- schen te dingen, zullen zich onder overlegging van een geboorteacte en met opgave van genoten onderwijs, schriftelijk moeten aanmelden bij Ds. J. Vink te Bolsward vóór 1 Juli 1934. Zij moeten op 2 Juni 1934 den leeftijd van 12 jaren hebben bereikt en dien van 24 jaren niet hebben overschreden. Zij zullen zich hebben te onderwerpen aan een vergelijkend examen, waarvan de datum nader zal worden bekend gemaakt. Waalwijksche Wielerbaan. De wedstrijd op de Waalwijksche Wielerbaan tusschen Frans Slaats en de Belg Loncke wordt niet ge houden op Donderdag 14 dezer maar op Dinsdag 12 dezer, des avonds om half acht. St. Antoniusfeesten. Van Zondag 10 tot Zondag 17 Juni zullen weer de jaarlijksche Antonius- feesten worden gehouden. De kerke lijke oefeningen staan onder leiding van de Eerw. Pater Monulf Cap. H. Hart-hulde. Vrijdagavond heeft in de St. Anto- niusparochie de jaarlijksche openbare H. Hart-hulde plaats. Na het Lof zal een zanghulde aan het H. Hart wor den gebracht op het plein. 's Morgens heeft de hulde der schoolmeisjes plaats. Pater Van der Geld. De Waal wij ker, de Z.Eerw. Pater v. d. Geld is Zaterdag in onze gemeen te bij zijne familie teruggekeerd, na een i2-jarig verblijf in de Missie van Brazilië. Z.E. heeft op de terugreis'n bezoek gebracht aan Rome, waar hij door den Paus in audiëntie is ontvan gen. Gouden priesterfeest van Z H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Hertogenbosch. Bij gelegenheid" van het gouden priester-jubilé van Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Her- togenbosch, op 7 Juni a.s., zal dien dag om 10 uur in de kathedrale basiliek van St. Jan te 's Hertogen bosch de pontificale H. Mis worden opgedragen door Z. H. Exc. Mgr. Janssens, abt der Cistercienserabdij te Onzenoort, Nieuwkuyk. De hooge jubilaris zal bij de H. Mis pontificale assistentie verleenen. 's Avonds te 7 uur wordt een Pontificaal Lof gecelebreerd door Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, die ook het »Te L)eum« zal intoneeren. De plechtigheden zullen worden bijgewoond door de bisschoppen van Nederland, terwijl vijf gemijterde abten zullen tegenwoordig zijn; voorts geestelijke en wereldlijke autoriteiten, afgevaardigden van or ganisaties, en andere geloovigen. Landstormdag te Tilburg. Op Zaterdag 7 Juli a.s. wordt te Tilburg de groote Landstormschiet- dag van den Bijz. Vrijw. Landstorm gehouden. Bij deze gelegenheid zal een delilé, waarbij ingedeeld 2 h 3 muziekkorpsen, voor de aanwezige Autoriteiten worden gehouden, eene ofTicieele ontvangst ten Stadhuize en verder voor de landstormers bezoek aan de Tentoonstelling Stad Tilburg 1934. Ec.-lechnologisch instituut te Tilburg. De minister van Onderwijs, mr. Marchant, zal Vrijdag a.s. te half drie het economisch—technologisch instituut van de R.K. Handelshooge school en de R. K. Leergangen officieel openen. Groote Brand te Babiloniënbroek. Maandagmiddag heeft een zware brand gewoed in het dorpje Babi loniënbroek (gem. Eethenc.a.). Een kapitale boerderij, drie schuren en een landarbeiderswoning zijn daarbij totaal verbrand. De brand werd op het middaguur ontdekt door de dienstbode van W. Straver, die zag dat een oud kippenhok in vlam geraakt was, Ofschoon onmiddellijk maatregelen werden genomen had spoedig de groote landbouwschuur van Straver vlam gevat en het vuur greep zoo snel om zich heen dat dit gebouw reeds verloren was toen de plaat selijke brandweer arriveerde. Steeds feller woedden de vlammen en het was duidelijk dat ook de kapitale boerderij van W. Straver niet be houden zou kunnen worden, vooral daar deze met riet gedekt was. Ook de schuur van C. Lankhaar had inmiddels al vlam gevat en de pri mitieve dorpsbrandweer kon weinig meer doen dan het woonhuis van Lankhaar beschermen. Intusschen waren ook de brand weren van Alm kerk, Wijk en Giessen gearriveerd en dat was noodig, want het vuur nam een steeds uitgebrei der omvang aan. Na de boerderij van Straver was ook de woning van G. de Graaff, die aan de overzijde van den weg stond, aangetast en in een minimum van tijd was ook dit huis met den grond gelijkgemaakt. Met man en macht werd gewerkt om den brand te localiseeren en dat dit tenslotte gelukt is is te danken aan het onvermoeide werken der land bouwers onder leiding der brand meesters. Met niet minder dan 12 slangen werd het water in de vuurzee gespoten en langzaam, heel langzaam begonnen de brandweerlieden veld te winnen en wisten zij het vuur in te perken. Toch duurde het nog tot een uur of drie voor men de brand tot'al meester was, en met de na- blussching bleef men nog tot laat in den avond bezig. De voorloopige schade is berekend op f 30.000.De inboedels, ma chines en landbouwwerktuigen zijn allen vernield, zonder dat iets noe menswaardigs kon worden gered. De verbrande perceelen waren allen verzekerd. Wat de oorzaak betreft gelooft men dat een kind in het kippenhok met lucifers gespeeld heeft. Begrijpelijkerwijs was er zeer veel belangstelling. Het geheele polder land ten Zuiden van Broek was met rook bedekt, ja zelfs in Waalwijk kon men de asch zien neervallen. Uitvaart Pater Hendrikx S. J. De uitvaart van pater P. Hendrikx S. J., in leven hoogleeraar aan het Collegium Maximum der paters Jesuieten te Maastricht, werd Maan dag o. m. bijgewoond den den 89 jarigen vader van den overledene, den heer F. Hendrikx oud-secretaris van v.in. Besoijen, door mgr. F. N. Hendrikx. vicaris-generaal van het bisdom 's Hertogenbosch, den Zeer- Eerw. heer M. v. d. Ven, secretaris van het bisdom 's Hertogenbosch, mgr. dr. Poels, hoofdaalmoezenier van den arbeid en mgr. dr. v. Gils, bisschoppelijk inspecteur van het onderwijs in het bisdom Roermond. De H. Mis van Requiem werd opgedragen door den rector van het Collegium Maximum, pater E. Beu kers S.J., geassisteerd door pater W. Heijmeijer S.J. en pater Piket S.J. Ernstige aanrijding te Herpt. Maandagmorgen heeft onder Herpt een ernstig ongeval plaats gehad. Dr. v. Vuure uit Dussen moest een boerenkar van den landbouwer P. passeeren en kwam daarbij in botsing met een der boomen langs den weg. Daarop greep de auto de boerenkar. Het 12jarig zoontje van den landbouwer werd eraf geslin gerd en werd levensgevaarlijk ge wond. Het is naar het ziekenhuis te 's Bosch overgebracht. Het paard kwam onder een der wielen terecht en werd onmiddellijk gedood. Dr. v. Vuure en de land bouwer Pullen kwamen er zonder verwondingen af. DRUNEN. Heden vond de aanbe steding plaats van het verbouwen en vergrooten van het Veilingsgebouw te Drunen. Inschrijvers waren: Leo Kooien, Nieuwkuik 3500. P. Groffen, Haarsteeg 2859. B. van Oers, Drunen ƒ2781.50 Fa. Jehoel, Drunen 2540. M. v. Loon, Drunen 2534. J. de Bont, Nieuwkuik 2525. G. de Bont, Nieuwkuik ƒ2478. Schapendonk, Drunen 2480. Jan Kooien, Waalwijk ƒ2480.— Jos. v. d. Loo, Elshout 2400. aan wien het werk is gegund. De heer D. Muller herdacht deze week den dag dat hij voor 25 jaren in dienst trad als machine-bankwerker bij de Hollandsche Buurtspoorwegen. Hij mocht verschillende gelukwen- schen ontvangen. Door den heer Hooij- maijer werd hem namens het perso neel een enveloppe met inhoud aan geboden, terwijl ook de Maatschappij zich niet onbetuigd liet. De speldjesverkoop ten bate van het Crisis Comité alhier gehouden op den laatsten Zondag van Mei heeft opgebracht 44.56. A.s. Zondag zal op de doelen van de handboogschutterij „Constantia" het Bondsconcours gehouden worden. A.s. Donderdag zal in café Vis sers de jaarvergadering worden ge houden van de stemgerechtigde Inge landen van het Waterschap „Hei- of Meerdijk en Polder". Naar wij van bevoegde zijde ver nemen mogen vroege aardappelen be neden 28 m.M. vanaf Donderdag 7 Juni niet meer aan de veilingen wor den aangevoerd en verkocht. NIEUWKUIK. Zondag had alhier een droevig ongeluk plaats, waarbij de 26-jarige H. Knippels is overreden door de stoomtram. K. reed met zijn fiets naar Nieuwkuik en hield het rechtsche deel van den weg. Toen de tram hem achterop reed week hij naar links uit, toevallig juist op het mo ment dat een auto hem wilde passee ren. De automobilist week naar links uit, doch kon niet voorkomen, dat K. geraakt werd en tegen den grond werd geworpen. K. viel juist voor de locomotief van de tram en ofschoon de machinist uit alle macht remde, kon hij niet meer voorkomen, dat de fietser werd overreden. Het lichaam werd deerlijk verminkt en de jonge man overleed na enkele oogenblikken. De auto slipte, maakte vervaarlijke zwenkingen en kwam ook voor de tram terecht en werd ernstig bescha- digd. O in het slachtoffer te kunnen be vrijden moest de machine worden op gevijzeld. Dokter Verhoeven uit Heus- den, die in de nabijheid was, kon slechts den dood constateeren. Geestelijke hulp werd ingeroepen. De wnd. Burgemeester van Nieuw kuik, die spoedig ter plaatse was, stel de een uitgebreid onderzoek in. Het lijk werd naar de Eerw. Zusters te Nieuwkuik overgebracht. De droefheid der ouders laat zich begrijpen. Men-verneemt, dat het ongeluk is toe te schrijven aan een samenloop van omstandigheden, waarbij nie mand schuld treft. Juist op hetzelfde moment ont moetten elkaar twee auto's, de Iram en de fietser. De autobestuurder was de heer Hol- laer, schoenwinkelier te Arnhem. Het onderzoek Verd verder gevoerd door Brigadier Peters. De ongelukkige, een zeer oppassend, algemeen geacht man, was op weg naar z'n meisje. HERPT. Onder buitengewone be langstelling had hier Zondag de H. Sacramentsprocessie plaats onder het H. Lof, dat om 3 uur door den Zeer Eerw. Heer W. Timmermans, pastoor der parochie werd gecelebreerd. Aan deze processie namen alle ver- eenigingen uit het dorp deel. Onder het H. Lof en na de proces sie was de kerk veel te klein om de talrijke geloovigen een plaats te bie den. Bij het koningschieten van het Kruisbooggezelschap „Al doende leert men", gevestigd bij Jan Verhoeven, was het dit jaar Ad. Verhoeven Wzn. die met 138 punten koning werd. De gebruikelijke decoratie en trac- tatie had hierbij plaats, het geheel gaf een gezellig samen zijn. SPRANG-CAPELLE. De heer A. Spierings alhier, is in de Maandag te Utrecht gehouden Alg. vergadering van den Ned. Chr. Werkmeestersbond gekozen tot lid van het bestuur dier organisatie. SPRANG-CAPELLE (v.m. Sprang). Tot predikant bij de Ned. Herv. Kerk alhier is beroepen Candidaat Bousema van Groningen, die Donderdagavond half 8 voor de Ned. Herv. Gemeente in een godsdienstoefening hoopt voor te gaan. Tot organist bij de Ned. Herv. Kerk alhier is benoemd de heer C. v. Zeist. De A.R.J.A. „Mr. Heemskerk", alhier vergadert Vrijdag a.s. om kwart voor 8 uur (precies) in het gebouw van den Chr. Volksbond. Aan de orde: onderwerp: De Schoolstrijd, door den heer H. A. v. d. Ham. Door onbekende oorzaak ont stond j.l. Vrijdag begin van brand in de woonkamer van v. d. Z. aan de Dijkstraat alhier. Nog juist bijtijds werd de brand door voorbijgangers ontdekt, zoodat met veel moeite het vuur nog kon worden gebluscht. De Chr. Gem. Zangvereen. „Ex celsior", alhier, directeur dhr. Alb. Christ te Capelle, neemt op Zaterdag 16 Juni a.s. deel aan een festival te Loon op Zand, ter gelegenheid van 't 70-jarig bestaan der Sophia's Vereeni- ging aldaar. Aan het Hulppostkantoor alhier werd gedurende de maand Mei 1934 voor de Rijkspostspaarbank ingelegd 5444.60 en terugbetaald ƒ2596.83. CAPELLE. Gedurende de maand Mei 1934 werd in de Rijkspostspaar bank ten hulppostkantore alhier ingelegd f 7243.05 en terugbetaald f 7233.14 Het aantal inlagen bedroeg 66, dat der terugbetalingen 26. Voor den bekerwedstrijd van den B. V. B. speelde de voetbal— vereeniging «Capelle» j.l. Zondag te Tilburg tegen »Longa 3» en verloor dezen wedstrijd met 13. De postduivenvereeniging »De luchtvaart», gevestigd in het café van Mej. Wed. A. v. d. Haart aan de Nieuwevaart hield Zondag met oude duiven een wedvlucht van uit Dourdan met den volgenden uitslag: Adr. Klootwijk 1, 3, 10, 15, 17. A. Blom 2, 14, 32. F. Raaijmakers 4, 7. W. Versteeg 5, 16, 22, 25, 33. M. de Jong 6, 8.18. J.v. Doornik 9, 12, 29. W. Mandemakers 11,20, 28. A. Spierings 13. J. Versteeg 19,21.23, 27, 30. C. Verhagen 24. L. de Haan 26 en P. de Roon 31. Aangetoonde duivenA. Blom, Adr. Klootwijk, W. Mandemakers, M. de Jong en J. Versteeg. Voor de a.s. Zondag te houden wedvlucht vanaf Chateauroux wor den de duiven a.s. Donderdag tus schen 7 en 8 uur in het clublokaal ingekorfd. Van den landbouwer K. uit Raams- donk, die zijn beesten heeft loopen in 'n weiland in den Buitenpolder alhier lagen Dinsdagmorgen twee koeien verdronken in de sloot naast het weiland. Voor dezen landbouwer een heele schadepost. In verband met de vacature bij de Ned. Herv. gemeente te Sprang zal Ds. Cuperus alhier aldaar Zondag namiddag een vacaturebeurt ver vullen. Het muziekgezelschap »Kunst na Arbeid» heeft een uitnoodiging ontvangen op een nader te bepalen avond in den tuin van café Kamp aan den Winterdijk een concert te geven. I WASPIK. Voor den vleeschkeu- ringsdienst weiden in de afgeloopen maand ter secretarie aangegeven 10 runderen, 33 varkens en 4 kalveren. Door de harmonie .Volksvlijt en Volksvermaak" zal worden deel genomen aan het op a s. Zondag te houden federatief concours te Loon op Zand De harmonie zal uitkomen in de tweede afdeeling. De R. K Voetbalvereeniging „W.S C." te Waspik Boven heeft de beschikking gekregen over een nieuw terrein, achter het café van den heer C. Nieuwenhuijzen gelegen. Het ter- rein zal binnen korten tijd in gebruik worden genomen. RAAMSDONK. Op Zondag 10 Juni a.s. des namiddags ten drie uur worden op de Wielerbaan »het Vliegend Wiel« weer groote wed strijden gehouden met amateurs en nieuwelingen. Het programma, dat weer een uitgezocht aantal renners bevat, ziet er als volgt uit No. 1. Achtervolging over 20 baan- ronden. De deelnemers zijn v. Leest, van Genen, Aarts, v. d. Einde. No. 2. Sprint over 3 baanronden. Duppen, Heeren, v. d. Linden, v. d. Pol, Fijneman en van Doremalen. No. 3 Koppelwedstrijd voor Nieu welingen over 153 baanronden met 4 klassementen. Deelnemers van AmmersvortSchooten, Heeren Gijsbregts, Huibregts—Hendriks, van Hoofd enz. No. 4. 1 uur Koppelwedstrijd voor Amateurs met 4 klassementen. Deel nemers van Leest-v. Genen, Duppen- van der Linden, Fijneman-Heeren, Aarts—v. d. Eijnde, van der Pol— Doremalen. Het lijk van P. C. B. schippers knecht, die in het begin van de vorige week in de Rijn onder Lobith is verdronken, is Maandagvoormiddag in de Ooij, een zijtak van de Waal onder de gemeente Ubbergen op- gevischt. Zondagmiddag heeft in de parochie van den H. Bavo de jaarlijk sche H. Sacramentsprocessie plaats gehad. Het plantsoen en het kerkhof waar het rustaltaar prijkte, waren voor deze plechtigheid passend ver sierd. Deze grootsche plechtigheid had plaats onder het Lof. Nadat eenige hymnen waren gezongen, werd de prachtige stoet opgesteld en trok men in optocht naar buiten. Ter weerszijden van den stoet schre den de geloovigen biddend en zin gend voort. De processie trok eerst naar het H. Hartstandbeeld in het park en vandaar langs het St. Adrianusgesticht naar het kerkhof, waar de verschillende groepen wer den opgesteld. Door den ZeerEerw. Heer Pastoor werd de predicatie gehouden, waarna Z.Eerw. de akte van toewijding hernieuwde tot het Goddelijk Hart. Na het zingen van eenige liederen, onder begeleiding van het muziekkorps »St. Bavo«, werd door alle geloovigen het Tantum Ergo gezongen. Nadat de zegen m e het Allerheiligste was gegeven, trok men weer in dezelfde orde naar de kerk terug, waar het Lof werd voort gezet en deze plechtigheid werd besloten met het lied: Aan U, o Koning der Eeuwen. RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor te Raamsdonksveer en de daaronder ressorteerende hulp postkantoren werd gedurende de af geloopen maand op de Rijkspost spaarbank ingelegd f34739.01 en terugbetaald f45319.89. De onvermengde margarine is in het volgend tijdvak voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de vol gende winkeliers M. Timmermans en Coöp. Consumptiever. Broeder hulp». Tot tijdelijk onderwijzeres aan de St. Theresiaschool alhier, is be noemd Mej. van der Pluijm, komende van Hank (gem. Dussen.) RAAMSDONKSVEER. Aan het Postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulp-postkantoren werd gedurende de maand Mei inge legd ƒ34.739.01 en terugbetaald 45.319.89. Naar wij vernemen zal Maandag II Juni Dr. B. Knaap het heuglijk feit herdenken, dat hij 25 jaar Arts is, waavan ongeveer 19 jaar in deze ge meente. Een commissie heeft zich gevormd om te zorgen dat deze dag niet onop gemerkt voorbij zal gaan. Te verwachten is 't, dat Dr. Knaap, die èn bij de patiënten èn bij de ove rige gemeentenaren zoo algemeen ge acht en bemind is, dien dag talrijke blijken van dankbaarheid en achting zal ontvangen. Dien dag zal Dokter van 36 uur receptie houden in de bovenzaal van Hotel de Reijer. Mogen de „patiënten" deze gelegen heid aangrijpen om door een stevigen handdruk Dr. Knaap hun groote dankbaarheid en erkentelijkheid te betuigen. Wegens plotselinge ongesteld heid was Ds. Guittait Zondag verhin derd voor zijn gemeente op te treden; derhalve werd er leesdient gehouden. In de vacature Waspik kon Ds. ook niet gaan prediken des middags en evenmin des avonds in de Hei^v. Evan gelisatie te Geertuidenberg. GEERTRUI DEN BERG De Jeugd herberg „Onder Sint Geerten' alhier, is thans gereed gekomen. Met Pink steren hebben er reeds de eerste trekkers overnacht De officieele opening en ingebruik neming is vastgesteld op Zaterdag 9 Juni a s. des namiddags 4 uur. Daarbij zullen o m. tegenwoordig zijn het college van Burgemeester en Wethouders, de gemeenteraad, de gemeente- secretaris, de bazaarcom missie 'en het dames.comité van de bazaar die in 1933 is gehouden, de vertegenwoordigers van de plaatselijke R K. en Protestantsche Jeugdvereni gingen, de aannemers en enkele andere genoodigden. Voorts zijn uitgenoodigd het bestuur en de raad van toezicht van de Ned. Jeugdherberg centrale, de besturen van de omliggende Jeugd herbergen, de districtscommissie voor het zuiden van de N. J. H. C en de vertegenwoordigers van de Rijkscom missie voor Monumentenzorg onder wiens toezicht de havenkazerne staat. De voorzitter van het plaatselijk bestuur, de burgemeester en verschil, lende vertegenwoordigers van besturen zullen het woord voeren. Gehoor gevend aan verschillende daartoe geuite wenschen heeft het be stuur van de Jeugdherberg besloten deze ter bezichtiging open te stellen. Hiertoe zal gelegenheid zijn op Zater dag 9 Juni a.s van kwart over vijf tot 6 uur. De entrée bedraagt 10 cent per persoon, Ieder die belang stelt in de Jeugdherberg en haar nu wel eens wil bezichtigen zooals zii er geheel voor het gebruik gereed uitziet, is hiertoe nu in de gelegenheid. Het bestuur vestigt er de aandacht op, dat nadien geen gelegenheid tot bezichtiging meer zal gegeven worden Zondag 10 Juni a.s zal de plechtige wijding en opening plaats hebben van het nieuwe r,-k. sportter rein dat gelegen is nabij de Haven. Een comité onder voorzitterschap van den beer Piet Krols, is reeds ijverig bezig de noodige voorbereidingen te treffen. Het belooft een gloriedag te worden vooral voor hen, die meer speciaal een of anderen tak van sport beoefenen. Het groote attractiepunt op op het terrein dat ongetwijfeld vele Bergenaren maar ook velen daarbuiten zal lokken, is zeker de voetbalmatch van S.N P I. tegen S.V.D.I de bekende populaire ploeg uit 's Hertogenbosch met haar 4 oud K.N V B leklassers, die dit jaar het kampioenschap 2e klas I.V.C.B. wist te behalen. De harmonie Apollo zal de opening en de wedstrijd met muziek opluisteren.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6