Nieuws uil Kaatsheuvel. GEMEENTERAAD. Predikbeurten op Zondag 10 Juni 1934. Evangelisatie Immanuel de9 nam. half zes Ds. van Dijk uit Breda. Ned Herv. Kerk des v.m. 10 uur Ds. Zuurdeeg. G Hedenmorgen Dinsdag omstreeks 10 uur brak een begin van brand uit in de meelfabriek van de firma F. J. v. d, Reijt aan den loswal alhier. Doordat benzine werd gemorst en deze waarschijnlijk door het aanslaan van de vrachtauto in brand vloog sloegen de vlammen weldra in een hoop zakken, welke onder de trap waren gelegen. Ook de trap welke naar de bovenverdieping van het pak hui9 leidt, stond weldra in brand. Onmiddellijk werd de brandweer ge- waarschuwd welke in minder dan 10 minuten na het uitbreken van den brand ter plaatse verscheen. Inmiddels had men echter zelf de brand reeds in haar kiem gesmoord, zoodat de brandweer niet handelend behoefde op te treden. Naast eenige zakken welke door den brand verloren gingen, werd een voorband van den vrachtauto vernield. L- DUSSEN. Zondag j.l. terwijl de zon, als spranklend zilver over de instrumenten vloeide, en het vaandel van onze fanfare »Wilhelmina» als met goud werd bespat, maakte de jonge groep muzikanten, van onze fanfare, eene muzikale wandeling door onze dorpstraat, onder leiding van de heereu instructeurs de heer Jac. Wijtvliet en de heer J. v. Mierlo. Het was werkelijk een genot te luisteren, en het gaf ons een groote voldoening —ook voorzeker aan de leeraars hoe of die kleine mak kers dapper en rustig, doch niet zonder ernst, die toch even op hun jeugdige gezichten zichtbaar was lustige tonen aan het koper wisten te ontlokken. Alhoewel onze fanfare »\Vilhel- mina» haar sporen op muzikaa gebied reeds jaren verdiend heeft, is deze nieuwe groep als een groote aanwinst te beschouwen, een woorc van hulde zij dan ook gaarne ge bracht aan bovengenoemde heeren, die vol toewijding en geduld deze jeugdige klanten opleiding geven. Deze groep brengt weer nieuw leven, nieuwe groeikracht, en het bewijst ons, dat met energie wordt gewerkt, en dat ons bestuur heelt begrepen, dat het met den tijd mede moet gaan. Wij wenschen U, zeer veel geluk met uw corps, want muziek ver edelt den mensch, ze brengt ons nader tot het schoone dat leeft in onze harten, immers dan, worden de uiterste toppen van onze ziel ge raakt, 't geen ons zoo diep ontroeren kan. In 't Patronaatsgebouw hield de R.K. Werkl -vereeniging 'n leden vergadering. De agenda vermeldde behandeling ingekomen stukken en vrijstelling contributie. Evenals dc vorige maal was ook thans voor- ztiter de Ronde niet aanwezig. De tweede voorzitter Hofmans vervulde nu zijn taak. Het is 'n vrij rumoe rige vergadering geworden, waarbij weer de wensch der leden naar voren kwam: 'n nieuw bestuur! 'n Afgevaardigde van den R.K, Werkliedenhond uit den Bosch wees het huidige bestuur terdege op zijn tekortkomingen en nalatigheden, 'n Schrijven gericht aan den Com missaris der Koningin, buiten den bond om, bracht vele stemmen in beroering 't Resultaat was, dat men wellicht binnen afzienbaren tijd 'n ander bestuur zal zien. Men week anders wel van de agenda af. De heer F. Hanegraafte Dus- sen—Hank is gekozen tot jeugd— competitieleider van den R. K. V. B., Bisdom den Bosch, district Tilburg- Langstraat. Op 1 Juni j.l. vierde 't echtpaar Verhoeven, alhier zijn zilveren huwelijksfeest. Bij deze gelegenheid bracht de fanfare Wilhelmina een serenade aan de jubilarissen. De heer Verhoeven is reeds zeven en dertig jaar werkend lid dezer fanfare. Thans telt de familie Verhoeven niet minder dan zes werkende leden onder deze vereeniging. Op 1 Juni j.l. maakte de kinderen der bijzondere Chr. School alhier 'n schoolreisje naar Rotter dam, onder leiding van den hoofd onderwijzer Boender. Een bezoek aan den Dierentuiu en nog énkele andere bezienswaar digheden aldaar, maakten van dezen dag 'n leerrijke en aangename schoolreis. Nu de vischtijd weer geopend is, komen de hengelaars weer los. Zondag j.l. was 't enorm druk langs beide oevers der Bergsche Maas. Alle nationaliteiten waren vertegen woordigd. Met groote autobussen kwam men uit het Belgenland, om hier hun «snoekje» te komen vangen. De vangst was zeer bevredigend. Op Zaterdag 9 Juni a.s. des avonds 7 uur zal de R.K. Werklie denvereniging in 't Patronaatsge- 30uw een leden-vergadering houden. De agenda vermeld Vrijstelling contributie, verkiezing voorzitter en jespreking afvaardiging Gde R.K. Landdag te 's Bosch. St. JOACHIMSMOER. Zaterdag avond 2 Juni hield hield de tooneel- club T.O.G. haar driemaandelijksche ledenvergadering ditmaal onder lei ding van den heer E. Verhelst. Naar aanleiding van de voorgelezen notu len deelde de Voorzitter mee, dat de samenwerkingsplannen met an dere verenigingen uit de parochie op onoverkomelijke moeielijkheden stuitten en dus niets is tot stand ge komen. De genoemde vrijstelling voor vermakelijkheidsbelasting kan niet worden toegestaan. 't Ontwerp-reglement, samengesteld door een op de vorige vergadering gekozen commissie werd met een 'kleine aanvulling goedgekeurd, ter wijl de bestuursverkiezing tot gevolg had, dat tot voorzitter werd gekozen P. v d. Hoven, tot ondervoorzitter C. de Jong, tot secretaris A. Kou- wenberg, tot penningmeester en tot 5de bestuurslid A. Klijn. 'I Tijdschrift »Plankenland» zal men vooral in de wintermaanden laten circulee ren. Tot slot werd nog 't plan voor de viering van 't 12'/j jarig bestaan besproken. Als datum van bijeen komst werd aangenomep 11 Au gustus. Zondag had de finale plaats van den seriewedstrijd uitgeschreven door Blauw Wit, R. K. voetóalver- eeniging alhier, 't Ging tusschen de elftallen van H.V.V. en Hercules uit Waalwijk en R.K.T.V.V. uit Tilburg De uitslag was als volgt: 1ste prijs, een prachtigen beker II.VV. uit Waalwijk. 2de prijs een zilveren be ker Hercules uit Waalwijk. 3e prijs R.K.V.V.T. uit Tilburg een mooien lauwerkrans. Met een toepasselijk woord reikte de voorzitter van Blauw Wit aan de overwinnaars de prijzen uit. Deze week wordt in onze R.K. Parochiekerk een aanvang gemaakt met 't leggen van een nieuwen vloer. Een Tilburgsche firma is met dit verfraaiïngswerk in ons Godshuis belast. Kaatsheuvel, 5 Juni 1934. Vereeniging kleine Fabrikanten. Maandagavond had in de zaal van den heer Jan van Dun een vergade ring plaats van verschillende kleine schoenfabrikanten en handelaren om te komen tot de oprichting van een vereeniging ter behartiging en be scherming van eigen belangen. Door alle aanwezigen werd dringend de be hoefte aan een dergelijke organisatie gevoeld, daar de onzekerheid wat de toekomst brengen zal, mede in ver band met de eventueele maatregelen en bepalingen, die van hoogerhand ge troffen kunnen worden, een gebieden de eisch tot organisatie schept. Staande de vergadering werd een voorloopig bestuur gevormd, dat de voorbereidingen zal treffen voor de volgende vergadering, die zal gehou den worden op Maandag 18 Juni in de zaal van den heer J. v. Dun, om 8 uur n.m. Deze vergadering wordt toe gankelijk gesteld voor alle belangheb benden bij de schoen- en lederbranche. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren: A. Snaphaan; A. Vrinten, J. Muizelaar, A. van Wezenbeek en H. de Kort. Op de volgende vergadering zal de keuze van een definitief bestuur plaats hebben. Geslaagd. Voor het examen Onderwijzeres slaagde o.m. Mej. Nelly Leenaarts, al hier, die hare opleiding ontving bij de Eerw. Zusters Ursulinen te Boxtel. Aanbesteding. van drie woonhuizen voor rekening van den Weled. Heer A. van Boxtel- Aussems, alhier, onder architectuur van den heer H. J. van den Heuvel, Kaatsheuvel. P. de Grauw, Waspik, massa 6968 L. Luxemburg, Kaatsheuvel, metsel- post 4293; massa 7495. Gebr. van den Hoven timmerpost 3050. Gebr. Brekelmans, massa 7190. S. J. Peppen, Kaatsheuvel, timmer post 3500. A. Kleingeld, Kaatsheuvel, massa 8855. A. M. Vermeeren, Loon op Zand, massa 7730. C. Mutsaers, L. o. Z., metselpost 3500. H. Kramer, Waalwijk, metselpost 4425. C. Timmermans, Sprang, massa 7247. J. W. Nieuwenhuyzen, Sprang, tim merpost 3270 massa 7868. H. Blom Zn., Aalst, massa 7564. Gegund aan C. Mutsaers, Loon op Zand en Gebr. v. d. Hoven, Kaatsheu vel. II. Sacramentsprocessie. Zondagnamiddag werd in en rond de Kerk alhier de jaarlijksche H. Sacramentsprocessie gehouden. Het weer hield zich in tegenstelling met de laatste jaren dragelijk, zoodat de plechtigheid geheel volgens program ma kon worden afgewerkt. Duizenden namen aan de processie deel, biddend en zingend het Allerheiligste volgend. Staande op den Calvarieberg voor den God in den Monstrans, hield de ge vierde Pastoor een toespraak tot de Parochianen, Vaders, Moeders en Kin deren, die allen uit het hart gegrepen was. De harmonie Euphonia liet 't Panis Angelicus van C. Frank hooren. Het zangkoor zong met begeleiding Bene- dicti, waarna de zegen met het Aller heiligste gegeven werd. In dezelfde volgorde trok de stich tende stoet naar het Kerkgebouw te rug waar de verheven eeredienst met een Te Deuin Laudamus en den zegen met het Allerheiligste besloten werd. Na afloop maakten de beide harmo nieën Euphonia en Apollo hunne op wachting voor den Pastoor en de kape laans, van welke gelegenheid de Her der der Parochie gebruik maakte om in hartelijke bewoordingen voor de medewerking in zang en muziek te danken. Duivensport. De Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun, hield Zondag j.l. een wedvlucht van uit Dourdan. De uitslag was als volgt: 1, 37 J. van Dongen; 2, 7, 13, 30, 38, 55 Fr. v. d. Assem; 3, 17, 27, 45, 47 60 M. Zacht; 4 15 20 P. Snoeren; 6 C. de Bondt; 8 22 29 P. Stokkermans; 9 16 23 W. Remmeren; 10 L. van Mossel veld; 11, 34, 41 Jac. Vloemans; 12 Jos. Valk; 14, 46, 57 K. Steenbergen; 18 Jos. Schrauwers; 19, 43, 58, 62 H. Hendriks; 21 A. Snoeren; 24 L. van Boxtel; 25, 49 A. Snaphaan; 26, 53 L. van der Ven; 28, 40 A. Montée; 31 B. van der Linden; 32, 39, 42 B. Rem meren; 33, 35, 44 W. Sulsters, 36 F. Damen; 37 J. van Dongen; 48, 59 H. Netten; 50, 56 A. Pijnenburg; 51 B. de Bruyckere; 52 P. Zijlmans; 54 J. Couwenberg; 61 Jos. Vrinten. Ie Duif 6.35.5 uur; laatste duif 7.58.15 uur. De Kaatsheuvelsche Postduiven- bond hield Zondag j.l. een wedvlucht vanuit Dourdan. De uitslag was als volgt: 1, 10 C. Klis; 2, 4, 13, 22 St. Dek kers; 3, 5, 6, 7, 25 Chr. van Heeswijk; 8, 18, 29 36 W. Stubbe; 9 21 A. Lug- !crs; 11 M. van Boxtel; 12 15 Chr. Oerlemans; 14 Gebr. van Woensel; 16, 23, 35, 38 P. van der Velden; 17, 33 P. van Dongen; 19, 39 J. van Dijk; 20 C. van Corstanje; 24 F. van Woen sel; 26 J. Couwenberg; 27 W. van der Velden; 28 G. de Benis; 30 J. Hoeve naar; 31, 37 A. Schaafstra; 32 B. Em- men; 34 H. Esch. SPORT. Lotsg bedankt. De heer K. J. J. Lotsy heeft bedankt als Voorzitter der technische commis sie van den K.N.V.B. WAALWIJK. MESCO. Gisteravond 5 Juni, speelde een Mesco-elftal een vriendschappelijken voetbalwedstrijd tegen Neerlandia te Kaatsheuvel. Na een goed gespeelden wedstrijd is Mesco er in geslaagd de zen eersten wedstrijd, welke door haar gespeeld werd, in een schitteren de overwinning om te zetten en klople zij Neerlandia welverdiend met 03. Stand met de rust 02. A.s. Zaterdag zal het Mesco-team deelnemen aan de seriewedstrijden van „Neerlandia" te Kaatsheuvel en daar uitkomen tegen RWB uit Be- soijen. Aanvang van den wedstrijd om 3 uur. DRUNEN. Hedenmiddag, 5 Juni, is de eerste voetbalwedstrijd gespeeld door de nieuw opgerichte voetbalvereeniging DWC. Gespeeld werd op het terrein van ESC. De strijd werd door DWC gewon nen met 50. Voorwaar een mooi be gin. Bijna geheel het personeel van de schoenfabriek van den heer G. van Drunen-de Wijs was aanwezig en de zoon van den fabrikant, H. de Wijs, trapte den eersten bal af. Het was een goede gedachte van de firma, om onder haar personeel zoo. veel animo te wekken, dat ze een elf tal hebben samengesteld. Want juist deze kleine fabrikanten moeten het voorbeeld volgen van groote fabrikan ten en de verhouding van het perso neel onderling zoodanig weten te lei den, dat ook buiten de fabriek steeds een meer onderlingen en innigen band blijft bestaan. De firma v. Drunen-de Wijs blijkt op dit gebied een ruimen blik te hebben, hetgeen door het per soneel zeer gewaardeerd wordt, het geen bleek uit de groote opkomst van het overige personeel. DUIVENSPORT. WAALWIJK. W. C. B. Zondag 3 Juni hield de W.C.B. een wedvlucht vanuit Dourdan. Afstand 416 K.M. Los 11 uur. Aankomst eer ste duif 6.46.2 uur, laatste 8.55.49 u. In concours 192 duiven. Wind N.-O. De prijzen werden behaald als volgt: J. Leijten, 1, 10, 17; P. L. Pullens 2 12, 48; M. Verhulst 3, 8; J. van Velt- hoven 4, 36, 43; K. Broumels 5, 9, 11, 13, 38, 49, 58; Th. van der Geldt 6, 19; Sjef Sleenhoff 7 42; Th. de Ronde 14, 22; A. Stokwielder 15, 30, 39, 41; J. Schoemans 16, 37; M. v. d. Griendt 18; Duyvekam 20, 50, 51, 52; J. Verhagen 21, 26; A. van Hilst 23; A. de Peffer 24, 25, 40; W. van Bokhoven 27, 60; A. Verhoeven 28; C. Hamers 29; L. v. Gelder 31; A. van Eijck 32, 53; A. Bakkers 33; H. Ivnippels 34; J. v. d. Houdt 35; J. Blok 44, 62; M. Vrijhoe ven 45, 64; C. Witlox 46; M. Leijten 47, 55; v. d. Boomgaart 54, 57; J. van Bladel 56; Lombarts 59; H. Pulles 61; A. van Schaijk 63; J. van Bokhoven le overduif. AGENDA. WAALWIJK. Woensdag 8'/2 Bestuursver gadering Liedertafel O. en V. W.G.V. Donderdag 5'/4—16'u. adspiranten afd. D.van 63/48 u. afd. C.; van 8'/a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.15—8.30 uur en 8.45—10 uur. W.C.B. Donderdagavond van 7 tot 9 uur inkorven Chateauroux. Vrijdag 8 uur, R.D.B.—Theater, »De gunst van Generaal \en». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel ^Oefening en Vermaak». BINNENLAND. Duitsche transfer naar Nederland. De Duitsche regeering heeft bij wijze van voorzorgsmaatregel de regeling, neergelegd in het op 10 Febr. 1934 onderteekende protocol betreffende de uitvoering van het Duitsche transfer moratorium, met ingang van 1 Juli 1934 opgezegd. De Nederlandsche regeering zal met de Duitsche regeering overleg plegen met het oog op te voeren besprekingen betreffende een regeling van den toe stand, die vanaf 1 Juli zal intreden. Dr. v. Aalst treedt af als president der N. tl. M. Naar wij vernemen, heeft Dr. C. J. K. van Aalst in verband met zijn leeftijd den wensch te kennen gegeven, met ingang van 1 Juli as af te treden als president van de Nederlandsche Handel Maatschappij. Als nummer één op de voordracht, ter voorziening in de vacature, is ge plaatst Mr D Crena de Iongh, thans directeur der maatschappij Zijn plaats als directeur zal niet worden vervuld. Dr. C. J. K van Aalst is bij bevor- dering het Grootkruis in de Orde van Oranje Nassau verleend. Eerste »Nieuwe« voor Koningin en Prinses. De eerste door den opperkeur meester te Vlaardingen goedgekeurde nieuwe Hollandsche haring werd Maandag, volgens aloude traditie ln oranjetonnetjes verpakt in een met vlaggen versierden auto aangevoerd en op het Huis ten Bosch aan H.M. de Koningin en H. K H. Prinses Juliana aangeboden. Post jag era in de Melbourne-Race. Dezer dagen is de „Posijager" ingeschreven voor de Melbourne-Race. Het is nog niet bekend wie het vlieg tuig zal besturen De nieuwe minister van oeconomische zaken. Naar wij vernemen, moet de be noeming van mr. M. P L. Steenberghe voorzitter van het R K Verbond van werkgeversvakvereenigirgen, tot minis ter van oeconomische zaken nu eerst daags te verwachten zijn. B (N.R. Crt.) Uitbreiding Fabriek van Maggi's Voedingsmiddelen. Men deelt ons mede, dat het nieuwe fabrieksgebouw der firma Maggi aan den Haarlemmerweg te Amsterdam, Vrijdagmiddag, 8 dezer, officieel zal worden geopend. VVy hopen hierop nader terug te komen. lk.000 arbeiders bij Philips. Het aantal arbeiders bij de Philips- fabrieken te Eindhoven is weer tot boven 14.000 gestegen. BUITENLAND. Hittegolf in V. S. eischt 150 dooden. Volgens een officieus onderzoek hebben zich tot heden in de V. S. ten gevolge van de droogte 154 sterfgevallen voorgedaan, terwijl de aan de landerijen toegebrachte scha de wordt geraamd op 200 millioen dollar. Koelere winden en plaatselijke regenbuien hebben thans in enkele deelen van het land wat verlichting gebracht en zelfs wordt in de weer berichten van Zondagavond een spoedige afloop dezer droogte-periode voorspeld. Versterking der Fransch kust? Naar de »Sunday Chronicle« meldt, overwegen de Fransche autoriteiten op het oogenblik een plan tot versterking der Fransche Kanaal-kust. De reden tot het nieuwe verster kingsplan is de vrees voor een Duitschen aanval van de zeezijde. Frankrijk ziet in, dat het zich niet meer verlaten kan op den steun van de Britsche vloot. De volgende maatregelen worden thans overwogen: Bouw van een tweede verdedi gingslinie van slagschepen van het formaat van de »Dunkerque« (22.000 ton), om te kunnen opereeren tegen de Duitsche «kruisers in zakfor maat». Aanleg van een »muur van staal en ijzer« langs de kust van het Kanaal met forten en zware kust- batterijen. Inrichting van een machtige basis voor duikbooteri te Galais. Verlenging van de Fransche ver dedigingswerken aan de Oostgrens tot de kust van het Kanaal. De Saarkwesiie. De Duitsche en de Fransche regeering hebben gelijktijdig een gelijkluidende verklaring bij het presidium van den volkenbond in gediend, waarin zij verklaren, dat de volksstemming in het Saargebied zonder druk en ongehinderd zal plaats kunnen hebben en dat na de verkiezing geen repressaille-maatre- gelen zullen worden genomen. Maandagmiddag heeft de volken bondsraad de hem voorgelegde be slissing over de Saarstemming onge wijzigd eenstemmig aangenomen. Koning George 69 jaar. Koning George heeft Zondag zijn 69sten verjaardag in den kring van zijn familie op het Buckingham Palace gevierd. Franscli-Italioansche vlootdiscussies Te Londen loopt het gerucht, dat de regeeringen van Frankrijk en Italië, alvorens in te gaan op een Britsche uitnoodiging nopens voor- loopige vlootbesprekingen, het on derling eens willen zien te worden over de door haar te stellen eischen. Aardverschuiving maakt 20 slachtoffers. In het dorp Orateni in Roemenië zijn 20 Loeren aan den voet van een berg ten gevolge van een aard verschuiving bedolven. Tot dusver heeft men nog slechts één doode kunnen bergen. Het is uitgesloten, dat van de bedolvenen nog iemand gered kan worden. De Ontwapeningsconferentie. Gisteren bestond er in het bureau der Ontwapeningsconferentie nog groot verschil van meening over de verdere werkwijze. De oorlogsschulden. In haar nota inzake de oorlogs schulden zagt de Engelsche regee ring dat het noodig is de betaling op 15 dezer uit te stellen. Engeland heeft te Washington medegedeeld, dat bet op 15 Juni a.s. geenerlei betaling zal doen De gestolen v. Eijck. Naar verluidt volgt de politie een spoor dat kan leiden tot het terug vinden van de uit de Gentsche Kathedraal gestolen v. Eijck. Nieuwe dwangmaatregelen in Duitschland. Nieuwe dwangmaatregelen in Duitschland tegen de katholieke jeugdorganisaties zijn voor de gees telijkheid van Keulen aanleiding geweest tot een waardig protest, dat Zondag in alle kerken is voorgelezen. EETHEN. c.a. De opheffing der gemeente. Maandagmiddag vergaderde decom- missie uit de ingezetenen der gemeente Eethen c.a over de plannen van

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 7