Toegewijd aan Handel, Industrie en Gemeentebelangen. FEUILLETON NUMMER 48. WOENSDAG 13 JUNI 1934. 57e JAARGANG l Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG Brieven, Ingezonden stukken, gelden, ens franco te zenden aan den Uitgever. Abonnementsprijs per 3 maanden 1.23. Franco p. post door 't geheele rijk 1.40. UITGAVE: WAALWIJKSCHE STOOMDRUKKERIJ ANTOON TIELEN. Telefoon No. 38. Telegr.-adresECHO. Prijs der AdvertentiSn 20 cent per regel; minimum 1.50- Bij contract flink rabat. Reclames 40 cent per regtl. Advertentiën moeten Woensdag en Vrijdag des morgens om uiterlijk 0 uur in ons bezit zijn. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWEE BLADEN. EERSTE BLAD GEMEENTERAAD HEUSDEN. Wegens ontstentenis van den bur gemeester fungeerde de loco burge meester de Haan als voorzitter. Alle raadsleden waren present. De notulen der vorige vergadering werden goedgekeurd. Ingekomen waren: Brief van Ged. Staten houdende goedkeuring van de Gem.—begrooting 1934, besluit van Ged Staten waarbij hel beroep van J. van Laarhoven met betrek king tot een tweetal onbewoonbaar verklaarde woningen in de Potten- straat ongegrond wordt verklaard. Brief van H. van Strien, waarin hij schrijft er bezwaar in te zien, dat men den uitweg achter zijn woning zal versmallen. Besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring van den verkoop van stadsgrond aan H. Verhoeven (Heesbeen). Jaarver slag van de Comm. tot wering van schoolverzuim. Brief van het college van regenten der Godshuizen, waarin zij mededeelen collectief ontslag te nemen. Een en ander wordt voor ken nisgeving aangenomen. Het lid Stap zegt, dat hij meent te weten, dat hij reeds als regent der Godshuizen had moeten zijn geïnstalleerd. Wethouder Verhoeven, voorzitter van b:doeld college, zegt er in een vergadering over te zullen spreken. Benoeming van een gemeente ontvanger, tevens administrateur van het Vleeschkeuringsbedrijf. De thans fungeerende titularis is tijdelijk voor een jaar benoemd. Aanbevolen wor den le candidaat A. v. Delft, tijd.- ontvanger en 2e candidaat P. J. Bruijsten, ambtenaar ter Secretarie. De le candidaat wordt met alg. stemmen benoemd. Verzoek van den Ned. R.K. Po litiebond St. Michael, om subsidie. Conform het voorstel van B. en W. wordt besloten geen subsidie te ver- leenen. van „De Echo van het Zuiden". Naar het Engelsch van LOUIS TRACY. Nadruk verboden. 26. U hebt gelijk. Ik zal het probee- ïen, besloot Lady Carshaw na eenig nadenken. Weet u misschien hoe ik het meisje te spreken kan krijgen? Neen, haar adres weet ik niet, maar ik geloof wel, dat ik u iemand noemen kan, die het u zal bezorgen. Dat is Lady Ronald Tower. Ik hoor de uw zoon toevallig gisteravond met haar praten over het meisje. Hij vroeg Lady Ronald of zij haar misschien aan een plaatsje bij het tooneel kon helpen. Lady Carshaw ontstelde zichtbaar. Wat! Is het zoo'n verschikkelijk actricetje of balletmeisje? Ik krijg den indruk van wel. Hoe haalt hij het in zijn hoofd om over zoo'n wicht met een vrouw van standing te praten. Het moet hem in zijn bol geslagen zijn. En dan nog wel tegen Helen Tower. Vóór ze met Lord Ronald Tower trouwde, dacht iedereen dat zij en Reginald een paar zouden worden en ik geloof vast en zeker dat zij nog een zwak plekje in haar hart voor hem heeft. Des te meer reden dat lady Ro- Brief van de voetbalvereeniging Juliana, houdende verzoek de pacht som voor het voetbalterrein te ver- deelen over de 3 voetbal—vereeni- gingen. B. en W. stellen voor afwijzend te beschiken. Het lid Meenhorst vindt het on billijk, dat Juliana alles moet be talen en wil dat P.S.V. f 25 en Longa f 30 bijdraagt. Evenzoo dacht het lid Meijer. De kwestie werd besproken met het resultaat, dat onderhandeld zal wor den met P.S.V. en Longa. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der verordening op de keurings diensten van vee en vleesch. De voorzitter stelt voor gebruik te maken van den destructor te Son, wat de gemeente voordeeliger uit komt. Hiertoe wordt besloten. Brief van Ged. Staten om een huisje op te richten voor de bewa ring van cadavers etc. B. en W. stellen voor een huisje van de Gods huizen te huren nabij de barak. Dit wordt aangenomen. Brief van Ged. Staten betreffende het besluit tot aankoop van een uit schrijving op het Grootboek der Nat. Schuld. De zaak is deze. De gemeente heeft effecten verkocht voor schuld delging met goedkeuring van Ged. Staten, op voorwaarde dat de ge meente per jaar weer f 500 geduren de 5 jaar zou beleggen. Thans mogen die f 500 bestemd worden voor extra schuld aflossing. Brief van F. Janssens te 's Bosch, om de staanplaats van een suiker- kraam op de kermis in de jaren 1935 tot en met 1937 aan hem on derhands te verhuren voor f 40 per jaar. Thans is zulks f 20 met con currentie. B. en W.willenden huidigen toe stand niet bestendigen en ingaan op het aanbod Janssens, dat wordt aangenomen. Plan van Ged. Staten tot ophef fing van de gemeente Eethen en tot indeeling van hare dorpen Heesbeen en Doeveren bij Heusden en het overige deel bij Wijk c.a. De Voorzitter zegt, dat zulks in het belang is van Heusden, dat hij het meisje zal geven als ze het weet. Ik zal haar vanmiddag gaan op zoeken. Het werd langzamerhand tijd voor Mr. William Meiklejohn om afscheid te nemen en zich aan de belangen van het Britsche Imperium te gaan wij den. Met een gevoel van voldoening, van triomf bijna, verliet hij het huis in Barley Streel. Het zaad van zijn slu- wen achterklap scheen in goede aarde gevallen o Een uur later bevond lady Carshaw zich in gezelschap van lady Ronald Tower en het duurde niet lang of de naam van Winifred Bartlett dook in de conversatie op. Maar hij heeft mij haar adres niet genoemd, verklaarde Helen To wer. Moet u het bepaald hebben? Ja. ja. eigenlijk wel. Heb jc er niets van gehoord dat er geruch ten loop enover een huwelijk? Hemeltje! Een huwelijk? De twee vrouwen staken de hoof den bij elkaar; er was iets toch wel beschouwd, iets prettigs-griezeligs in dit stukje haast niet te overtreffen schandaal, ofschoon de een de bloed eigen moeder was van de mannelijke hoofdpersoon in het drama en de am der in een geheim hoekje van haar hart een prik van jaloezie voelde. Ja, hij schijnt werkelijk serieus van plan om met dat schepsel te trou wen. Maar dat is in één woord krank zinnig! Wat denkt u te doen? Meiklejohn adviseerde me om bezoek kreeg van den Minister van Binnenlandsche Zaken en hem heeft rondgeleid en de annexatie bespro ken. Na nog eenige discussie wordt het plan van Ged. Staten met alge- meene stemmen goedgekeurd. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der gem.—begrooting over 1933 en 1934 en de begrooting van het Vleeschkeuringsbedrijf over 1934. De raad ging accoord met voor stel van B. en W. Vaststelling kohier hondenbelas ting 1934. Het kohier werd vastgesteld op f 400. Voorstel van B. en W. om de con trole over de boeken en kas van den gem.—ontvanger tevens administra tie van het Vleeschkeuringsbedrijf op te dragen aan het verificatie- bureau der vereeniging van Ned. Gemeenten. De Voorzitter zegt, dat de kosten per jaar zullen bedragen f 150; waarna er toe werd besloten. Voorstel van B. en W. tot wijzi ging der jaarwedden van den gem.- veldwachter. Naar aanleiding van een brief van den Min. van Binnenl. Zaken, om de loonen van het gem.—personeel in overeenstemming te brengen met die in het vrije bedri;5b st'éen B. en W. dat te vertegen ./net '50 per Dat is werkelijk misschien het Leste. Maar hoe aan haar adres te komen? Misschien zou Reginald het me wel zeggen, als ik het hem vroeg, zonder dat hij argwaan kreeg. Maar aan den anderen kant zou het ook een soort waarschuwing voor hem kun nen zijn.' Kun je hem niet vertellen, dat je een plaats in een theater voor haar weet en vragen of ze hij je kan komen, om haar stem eens te laten hooren of zooiets? stelde de oudere dame voor. Dan zou je haar kunnen doorsturen naar mij. Ja, dat is geen slecht idee, be aamde Helen Tower. Ik ben trouwens ook erg benieuwd om haar met mijn eigen oogen te zien. Ze moet wel bui tengewoon knap zijn om Reginald zóó in te palmen dat hij er ernstig over denkt om met haar te trouwen. Je hebt soms merkwaardige knappe aan trekkelijke types onder dat soort. In ieder geval, ik zal wel zorgen dat ik met een paar dagen haar adres ge waar wordt of haar onder een of an der voorwendsel hierheen krijg. Als het zoover is, zal ik het u direct laten weten. Om te beginnen zal ik Regi- nald een briefje schrijven of hij van avond komt bridgen. o Sir Reginald Carshaw had al een andere afspraak voor dien avond en verscheen niet in het gastvrije huis in Park Lane. Maar Mr. William Meiklejohn was weer van de partij; het nobele parle mentslid was allerminst vies van een gokje en bovendien was lady Ronald jaar. Besloten werd dit punt te be handelen in besloten vergadering, waar de leden Meijer en Smiehusen alleen tegen waren. Evenzoo werd besloten 't verzoek van C. van Sonthuijzen, om ver mindering van hondenbelasting te behandelen in een besloten verga dering. Rondvraag. De leden Stap, Meen horst en Meijer, deden verschillende vragen. Zoo vroeg de laatste of het voetbalterrein besproeid was met de gem.—brandspuit. Wethouder Ver hoeven heeft als opperbrandmeester verlof gegeven. De besproeiing had plaats onder deskundige leiding en komt niet voor rekening der ge meente. Het lid Stap vroeg, hoe het zat met den aankoop van het Burchtpl. De Voorzitter zegt ondanks her haald schrijven nog niets van den Rentmeester te hebben vernomen. V erder vroeg deze, of het Stadhuis dit jaar nog wordt geverfd, wat de voorzitter bevestigde en ook maakte hij een opmerking over het stads- speelterrein en het Wilhelminaplein. De Voorzitter zegt te zullen laten toezien en zeide hoe het zat met den v^'^oop aan gem.grond aan de Kok. Spr: zegt dat de beslissing is bij Ged. Staten, doch nog niets te hebben vernomen. Dhr. Meijer vraagt hoe het zal gaan met de verbetering van den weg aan het Burchtplein. De Voorzitter zegt, dat binnenkort de weg naar Heesbeen wordt ver beterd en hij dan eens zal praten met den aannemer. Ook vraagt Dhr. Meijer, of er niet een brief gekomen was van Rooyakkers, om gem.grond te koopen, De Voorzitter zegt, dat bedoelde grond eigendom is van het Kroon domein. Het lid Meenhorst vraagt, of de stadsmestvaalt niet kan worden af gesloten. De Voorzitter zegt, dat dit tcch niets uithaalt, men heeft het reeds vroeger beproefd. Daar niemand het woord verlangt, sluit de voorzitter de openbare bij waardevolle observatiepost voor de bemoeiingen van hem en zijn trawan ten. In een tête-a-tête op het balcon in formeerde hij bij de gastvrouw of lady Carshaw haar dien middag een bezoek had gebracht en of zij Sir Reginald's moeder het adres van Winifred Bart lett had gegeven. Dat weet ik zelf niet, antwoord de Helen Tower. Ik probeer het op het oogenblik uit te vinden. Toen kwam een verrassende mede- deeling: U hoeft geen verdere moeite te doen. Door puur toeval ben ik het vandaag te weten gekomen. Dat „toeval" bestond hierin, dat Fowle, vermomd als geestelijke, dien middag Sir Reginald van zijn club tot aan Winifred's pension geschaduwd had. Het ging lady Tower wel erg aan 'l hart, dat er nu geen aanleiding was om Winifred bij zich te laten komen en ze dus het jonge meisje, dat haar zoo heftig interesseerde, niet van aangezicht tot aangezicht zou zien. Maar het was nu eenmaal niet an ders, dacht ze berustend; in ieder ge val zou er nu een stokje gestoken wor den voor Reginald's ergerlijke plannen en dat was het voornaamste. Zoodra William Meiklejohn haar het adres bad gegeven, glipte ze naar binnen en schreef een haastig briefje aan lady Carshaw. XVII. HET ONDERHOUD. Bent u Miss Winifred Bartlett? Doos 30 en 60 ct. <rV/ eenkomst en gaat men over in comité genei aal. BUITENLAND. De Ontwapeningsconferentie verdaagd. De algemeene ontwapenings commissie der ontwapeningsconfe rentie heeft zich tot nader order verdaagd. De vier commissies, die in de compromisresolutie van j.l. Vrijdag belast zijn met de voort zetting der werkzaamheden, zijn ingesteld. Het is aan de voorzitters dezer commissies overgelaten te beslissen, wanneer zij ze bijeen zullen roepen. Ook het bureau der conferentie heeft besloten niet weer te vergaderen voordat Henderson dit gewenscht mocht achten. Men bereidt zich te Genève derhalve op een lange pauze voor, welke zich wellicht tol na de in September te houden Volkenbondsvergadering zal uitstrekken. Rusland door de Kleine Entente erkend. Cechoslovakije en Roemenië heb ben besloten Sovjet—Rusland offi cieel te erkennen en diplomatieke betrekkingen met dit land in te stellen. De ministers hebben reeds betreffende nota's met den Russi- schen Volkscommissaris Litwinof gewisseld, terwijl verwacht wordt, dat ook Joegoslavië zich in de loopende week bij dezen stap zal aansluiten. Roosevelt vraagt 525 millioen. President Roosevelt heeft tot hel Congres een nieuwe boodschap ge richt, waarin hij verzoekt, een be drag van 525 millioen dollar uit te trekken voor steunverleening aan de slachtoffers der droogte. Stahlhelm slaags met A. S. Ter gelegenheid van een Stahlhelm- feest te Schönebeck aan de Elbe, middag in de zitkamer van 't meisje in het rustige pension in Cambden Town. Ja, Mevrouw, antwoordde Wini fred, die een beetje bleekjes tegenover de imponeerende, elegante bezoekster stond. Maar. waar kan ik u in vre desnaam eerder gezien hebben? Dat weet ik niet, mevrouw. Wilt u niet gaan zitten? Wat een knap meisje hen je, riep lady Carshaw uit, met die bescher mende onbeschaamdheid, die sommi ge lieden uit aanzienlijke kringen mee- nen zich te kunnen permitteeren te genover menschen van „minderen stand", zooals zij dat noemen. En ik zou er een eed op durven doen, dat ik je eerder heb gezien ik kan me al leen niet te binnen brengen waar. Je komt me zoo bekend voor. Lady Carshaw had Winifred nim mer tevoren gezien, maar dat het ge zicht van het meisje haar bekend leek was geen wonder ze had Winifred's moeder gekend en volgens de samen zweerders was de dochter immers het sprekend evenbeeld van haar moeder. Winifred staarde zwijgend voor haar uit, van haar stuk gebracht, met een onbestemd gevoel van onheil, dat van dit majestueuze bezoek het gevolg zou zijn. Ik kom eens rustig met je pra ten, vervolgde de dame honingzoet en ik hoop van harte dat je me als een vriendin zult beschouwen en je volko men op je gemak met me zult voelen. Het spijt me alleen maar dat het doel van mijn bezoek niet van zoo'n pret- tigen aard is, maar ik twijfel niet of we zullen elkaar begrijpen, want je De Echo van het Zuiden, Wialwyfescbe en Laiigslraatscbe Courant,

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 1