Mens uil Kaalsheuul. irieuen. Kaarten EnueloDM en Dames-correspondentie. D. M. BINGELBEHG houdt zitting te WAALWIJK ELKEN VRIJDAG van 1-4 uur n.m, bank ingelegd een som van 5029.09 cn terugbetaald 5531.66. RAAMSDONKSVEER. De R. K. Sportdag die alhier wordt gehouden op Zondag 17 Juni a.s., belooft een succes te. worden. Door de volgende vereenigingen is medewerking verleend om den dag in alle opzichten te doen slagen: de R.K. Werkliedenvereeniging, de R.K. Pro paganda- en Tooneelclub „Kunst na Ai beid", de R.K. Propagandaclub „Voor God en Vaderland", de R.K.V.V. Veersche Roys, de R.K.V.V. Olympia en de Jonge Werkman. Op een dezer dagen gehouden ge combineerde vergadering dezer veree nigingen zijn drie commissies benoemd n.l. voor kaarten verkoop, optocht en terreinwerkzaamheden. Aan dezen grootsch opgezette R.K. Jeugd- en Sportdag is een verloting verbonden, waarvoor prachtige prijzen zijn beschikbaar gesteld. De vele prij zen, die gratis beschikbaar zijn gesteld door de winkeliers van het Veer, zijn te bezichtigen in de etalage van C. Steijlen in de Hoofdstraat. De entree- kaarten zijn tevens geldig voor loten. Door de radiocentrale „Raamsdonk" is op het feestterrein gratis een micro foon geplaatst met luidsprekers, zoo- jdat een reportage zal gegeven worden van den gecostumeerden wedstrijd en gelegenheid wordt gegeven aan tal van sprekers die een woordje willen zeggen over de R.K. Jeugd- en Sport- beweging. De dag van 17 Juni a.s. moet een echte R.K. Jeugd- en Sportdag.worden. Raamsdonksveer, laat eens zien dat we hier ook kunnen feesten. Niemand verzuime de feestelijkheden bij te wo nen. Niemand blijve thuis, allen a.s. Zondag naar het feestterrein. In groo- ten getale zullen de sportliefhebbers uit de omliggende plaatsen naar het Veer optrekken, om de feestelijkheden in oogcnschouw te nemen. Wanneer het weer meewerkt is het zoo goed als zeker dat het feest zal slagen, want het moet gezegd worden, dat de leiding in goede handen is. RAAMSDONK. Onze dorpsgenoot Jos. Leijten slaagde dezer dagen voor onderwijzer. De geslaagde genoot zijn opleiding aan de Bisschoppelijke Kweekschool te 's-Hertogenbosch. De uitslag van de j.l. Zondag ge houden wielerwedstrijden op de Wie» lerbaan „Het Vliegend Wiel" is als volgt: Wedstrijd no. 1, sprint over 3 baan- ronden, nieuwelingen: 1. van Amels- foort, 2 van Strien. No. 2, achtervolging over 20 baan- ronden: 1 A. van Leest-van Genen, 60 M. ingeloopen; 2 Aarts-van den Eijnde. No. 3, koppelwedstrijd voor nieu welingen over 150 baanronden met 4 klassementen: 1 Huibregts-Verhoof 15 punten; 2 van Amensfoort-Schooten 9 pt.3 Heeren-Gijsbregts 5 pt. op twee ronden; 4 van Strien-van Kuijk 4 pt. op 2 ronden. No. 4, een uur koppelwedstrijd voor amateurs met 4 klassementen: 1 Dup- pen-v. d. Linden 16 punten; 2 v. Leest- v. Genen 15 pt.; 3 Aarts-van der Linde 7 pt.; 4 van der Pol-van Doremalen 5 pt.; 5 Fijneman-Heeren 2 pt. Het koppel van Leest-van Genen wa ren de uitblinkers van dezen wedstrijd. RAAMSDONKSVEER. Wat eer. belangstellinghonderden kwamen ter receptie om Dokter de hand te drukken teneinde daarmede hun groote erkentelijkheid en dankbaar heid te betuigen voor alles wat de Dokter voor hen of voor hun huisgenooten is geweest en dat is heusch niet weinigdag en nacht, ten allen tijde stond Dokter klaar; nooit of te nimmer riep men te vergeefs zijn hulp in. Dokter leefde zoo met zijn patiënten mede in hun lief en vooral niet minder in hun leed. Om half drie werd de Dokter en zijn familie, Mevr. Knaap en de twee dochters afgehaald door een paar leden der Huldigingscommissie. Aan den ingang der zaal werd hij door den Voorzitter, Notaris Hartong van Ark hartelijk welkom geheeten een paar meisjes boden Mevr en de dochters een bloempje aan en daarna werd den Dokter, namens de patiënten toegesproken op een eenige manier door Van Woerden Geroerd dankte Dokter dan ook voor deze zoo bijzondere sympatieke woorden. Daar na bood Emie Sneep namens de patiënten hem een bijzonder mooien stoel aan en Betsie Dekker Mevrouw een zevental prachtige borden. En nu begon de receptie het was een stroom van menschen die kwa men. Ouden en jongen, allen met vroolijk gezicht en den Dokter een warmen handdruk gevende. Wat moet er toch wel in het hart van Dokter en Mevrouw zijn omgegaan, toen ze zooveel persoonlijke bewijzen van belangstelling ontvingen Natuurlijk was de za3l prachtig versierd, terwijl op het podium een twintigtal palmen prijkten. Een schat van bloemen prijkte op podium en in de zaal. Dat de harmonie .De Eendracht" zich liet hooren, was de natuurlijkste zaak ter wereldzij bracht den jubilaris een serenade, terwijl geweldig veel menschen de straat vulden. Excelsior zong ter huldiging nog eenige liederen. Des avonds was er verder nog een gezellig samenzijn van de zoo zeer geachte familie met genoodigden, waaronder de Huldigingscommissie met haar dames. Menige toast werd op Dokter en Mevrouw uitgebracht. Het is voor onzen Dokter en Familie een onvergetelijke dag ge- weest. Nu hij is het dan ook waard Voor de Commissie is het een bizonder groot genoegen geweest te bemerken de geweldige spontaniteit der patiënten om bij te dragen opdat Dokter Knaap en Mevrouw prachtige cadeaux zouden aangeboden worden. Geve God. dat Dokter, nog vele jaren „onze goeie Dokter moge zijn", zooals menig patiënt tegen ver schillende Commissieleden zei. GEERTRU1DENBERG. Zondag j.l. had alhier de plechtige wijdingen opening plaats van het nieuwe R K, Sportterrein, gelegen nabij de Haven. Omstreeks 4 uur werd een stoet geformeerd, bestaande uit de harmonie „Apollo" die zich wederom belange loos had disponibel gesteld, de leden van de gymnastiekvereeniging, de jonge werkman en de patronaats jongens met de leiders en 't bestuur, de voetbalclub S.N.P 1. en S.V D.I. uit 's Hertogenbosch Allereerst werd een rondgang ge maakt door de gemeente, waarna men zich naar het sportterrein begaf. Hier zegende pastoor V. D. v. d. Wee het terrein in, waarna door den Voorzitter van het daartoe gevormd comité, de heer Piet Krol, het woord werd ge voerd Spreker heette alle aanwezigen, speciaal den heer pastoor, den burge. meester met de wethouders, den gemeente-secretaris en de leden van den raad, alsmede den voorzitter en secretaris van het districtsbestuur van de Langstraat hartelijk welkom. Hij bracht dank aan den heer pastoor, die zoo bereidwillig is geweest een sportterrein beschikbaar te stellen hetgeen een prachtige aanwinst is geworden voor de R.K. Sportver— eeniging. Verder heette spreker ook welkom de voetbalclub S.V.D.I uit 's Bosch, alsmede den gymnastiek leeraar den heer van Nijnatten uit Breda. Hij bracht dank aan de harmonie „Apollo" welke steeds be reid wordt gevonden haar medewer king te verleenen, alsmede aan de plaatselijke winkeliers die dien morgen aan de sportvereeniging een gratis ontbijt hebben aangeboden. Daarna werd voorlezing gedaan van een schrijven van het hoofdbe. stuur van den Bond waarbij deze mededeelde verhinderd te zijn bij de opening tegenwoordig te zijn. Uit dit schrijven bleek, dat de voetbalver- eeniging S.N.P. hoog aangeschreven staat bij het hoofdbestuur. Hierna was de officieele opening algeloopen waarna eerst een gymnastiekdemon stratie werd gehouden onder leiding van den heer van Nijnatten. Er werden mooie staaltjes van gymnastiek vertoond waaruit kan worden gecon stateerd dat de leiding in goede handen berust. Hierna kregen we een handbal wedstrijd waarna de voetbalwedstrijd tusschen S N.P.I. tegen S V.D.I. een aanvang nam. Het bleek al spoedig dat S.V.D.I. met haar 4 oud K.N V.B le klassers in de meerderheid was De rust kwam met 4 0 voor S.V.D.I. terwijl na de rust SN.P haar eer wist te redden door een tegenpunt te scoren. De eindstand luidde alzoo SNPI SVDI 1-4. Omstreeks half acht waren de feestelijkheden afgtloopen, welke zich in een groote belangstelling mochten verheugen. Geertruidenberg is een sportterrein rijker geworden dat de katholieke sportbeweging ten zeerste ten goede zal komen. c<- GEERTRUIDENBERG. Mej. E. J. Meijers alhier slaagde te Bergenop- zoom voor het examen Esperanto. St. JOACHIMSMOER. De R.K. Voet balclub Blauw-Wit hield Zondag 1.1. haar verplichte jaarvergadering, waar op de secretaris en penningmeester hun jaarverslag uitbrachten. Hieruit stippen we even aan, dat de financi- eele toestand der kas verre van roos kleurig is te noemen, wat voor een groot deel wordt geschoven op reke ning van de malaise. Het verslag vin den secretaris wees op een teruggang in ledental. De competities, die heel fortuinlijk waren begonnen, waren wel beëindigd, maar door uittreding van enkele oprichters was het elftal zoo verzwakt, dat Blauw-Wit zijn kans op het kampioenschap in de 3e klas zag verkeken. De twee bestuursleden, welke aan de beurt van aftreden waren, werden bij acclamatie herkozen. Het bestuurs voorstel om de oude leden uit te noo- digen in de maand Juli ter herinne ring aan het 5-jarig bestaan der ver- eeniging een vriendschappelijke wed strijd te spelen en er ruime bekendheid aan te geven, vond instemming. Bij de laatst gehouden verpach ting van grasland van het landgoed Huis ter heide-Heibloem werden per H.A. als prijzen besteed 50 a 60 gul den, wat een hoogen prijs mag ge noemd worden voor zulk grasland. DUSSEN. Mej. P. S. kwam bij 't z.g.n. «druivenkrenten» zoodanig van 'n kist te vallen, dat zij hierbij haar linkerschouder kneusde en ge heel ontwrichtte. Zij werd op de lorrie naar de tuinderswoning van v. M. vervoerd, alwaar de geneesheer uit Almkerk de eerste geneeskundige hulp verleende. Reeds enkele morgens kwam de landbouwer G. M., tot de minder aangename ontdekking dat zijn koeien bijna in 't geheel geen melk meer gaven. Thans herhaalde dit zich weer, zoodat men aanneemt dat kwaadwilligen (of dorstigen) in de vroege morgenuren zich aan de versche melk te goed doen. De(n) dader(s) is men nog niet op het spoor. De werkeloosheid neemt in onze gemeente gestadig at. Daar de landarbeiders thans zeer druk aan den arbeid zijn, konden de meeste werkwilligen daar worden geplaatst. Ook aan de waterleiding werken verscheidene ploegen. Zaterdagmiddag had de klom penmaker W. D. alhier 't ongeluk met zijn hondenwagen, geladen met klompen in den ter plaatse zeer diepen «Steegsloot» te rijden. Geheel zijn lading ging te water. De hond bekwam enkele lichte ver wondingen. D. kwam met den schrik vrij. Op 13, 14 en 15 Juni a.s. zal in de kerk van O. L. Vrouw Ge boorte 'n Triduüm gehouden worden te geven door twee Eerw. Paters Capucijnen. Op Zondag 17 Juni a.s. zal alhier de groote St. Antonius— processie plaats hebben. De laatste jaren ondervindt deze processie de belangstelling tot ver in den omtrek. Ook zeer vele andersdenkenden komen naar hier om deze schitte rende St. Antoniushulde bij te wo nen. Om 6 uur n.m. stelt de stoet zich bij 't vereenigingsgebouw op om vandaar, voorafgegaan door de Fanfare »\Vilmina», naar de kerk op te trekken alwaar 'n plechtig Lof zal worden opgedragen. In opdracht van de Landbouw crisis organisatie werden voor het district, 't welk de plaatsen Dussen, Hank, Almkerk, Nieuwendijk, Steen- wijk, Woudrichem, De Werken en Werkendam omvat, de volgende per sonen in het bestuur gekozen: A. Vink te Woudrichem, H. Groene velt te Werkendam voorzitter, H. v Arkel te Sleewijk, Jac. Leemans te Dussen G. de Jong te Almkerk. Als secretaris werd hieraan toegevoegd de heer O. Walraven te Nieuwendijk. NIEUWS UIT HEUSDEN. Heusden, 12 Juni 1934. De nieuwe Burgemeester. In een gedeelte der oplage van ons vorig nummer hebben wij nog kunnen melden dat de heer W. J. N. Wijs te Oisterwijk is benoemd tot burgemeester van Heusden. De heer Wijs is 14 September 1889 le Helder geboren en vertrok in 1910 naar Nederlandsch Indië, waar hij langen tijd in verscheidene groote cultuurondernemingen werkzaam was. Hij maakte daar een eervolle en zeer geslaagde carrière o.a. bij Engelsche cultures en was er laat stelijk in dienst van de Handels Vereeniging Amsterdam. Aldus ver wierf hij een veelzijdige ervaring op financieel en economisch gebied en leerde hij zich wijden aan de economische belangen vandeEuro- peesche en inlandsche belangen van de Europeesche en inlandsche be volkingsgroepen. In 1929 repatrieerde de heer Wijs en besloot na eenigen tijd zijn loop baan in Nederland te kiezen in de gemeentelijke administratie. Hij werd in November 1932 volontair ter ge meente-secretarie van Oisterwijk, om in de bekende «school» en onder de directe leiding van burgemeester Verwiel zich voor een bestuurstaak nader te bekwamen, zoowel theo retisch als practisch. Zijn kunde en ervaring trokken de aandacht zoo dat hij spoedig al aangewezen werd voor bestuursfuncties van belang rijke provinciale instellingen. In Mei van het vorig jaar werd de heer Wijs aangesteld tot secretaris van het Streekplan de Meierij en van het Streekplan Middenen West- Brabant. In hetzelfde jaar werd hem nog het secretariaat van de ver eeniging het Brabantsch Landschap opgedragen. Een verslaggever van de «Prov. N. B. en 's Bossche Crt.» had een onderhoud met den nieuwen burge meester. Aan zijn relaas daarover ontleenen wij het volgende «Het groot verleden van ceze historische plaats was voor den nieuwen burgemeester reden om te vertrouwen dat in eendrachtige samenwerking in de toekomst nog veel bereikt kan worden ter bevor dering van Heusder.'s welvaart. De levensmogelijkheden moeten ook nu nog groot zijn. Hoe de burgervader zich voorstelde in Heusden te ar beiden en de stad te leiden Een kort en veel zeggend antwoord was het bescheid. «Door georganiseerd overleg moet bet mogelijk zijn alles te regelen en mogelijke geschillen op te lossen. Daarmede moet elk conflict tot een oplossing kunnen komen». Dit antwoord zegt toeh wel heel veel, zoo niet alles, voor de menta liteit van dezen nieuwen magistraat. Wij voegen daar nog aan toe dat wij voorzichtig informeerden naar mogelijk reeds gevormde plannen en een nieuwe zin luidde ten antwoord: «Het is niet mijn bedoeling aan den weg te timmeren en ik wensch geen verwachtingen te wekken doch ver trouw de bevolking te laten onder vinden wat in onderlinge samen werking bereikt kan worden.» Het antwoord op deze moedwillig gestel de vraag is toch ook wel teekenend voor den eenvoud van den nieuwen bewindsman die in zijn gesprekken en door zijn verleden getoond heeft een wereldbeschouwing te hebben die getuigt van helder inzich' in de nooden van het volk en de moei lijkheden van dezen tijd een sociaal voelend mensch die ongetwijfeld nog veel voor Heusden zal weten te bereiken. Deze nieuwe burgemeester verheelde zich inmiddels niet dat hij voor vele groote moeilijkheden zou komen te staan, te meer, zoo zeide hij, «nu mijn voorganger, burge meester Van Eggelen, zulk een illustre persoon was, zoodat ik haast niet zonder schroom daar kom. Mijn ernstig streven zal er op gericht zijn, als hij, de harten der menschen te winnen en de plaats van mijn voor ganger op waardige wijze te ver vullen. Dat zal echter geen gemakke lijke taak zijn.» Met genoegen kunnen wij uit deze uitlatingen al wel constateeren dat de heer Wijs een hooge opvatting heeft van zijn burgemeesters-ambt en daarom meenen wij het stadje Heusden met zijn nieuwe burge meester te moge feliciteeren. Gisteren gaf de HoogEerw. Heer De ken, in verband met zijn gouden Pries terfeest een gezelligen middag voor de R.K. Jeugd in het Patronaatsgebouw. Het ving aan met een kinderhulde en gezegd moet worden, dat ,de meisjes en jongens heel wat aardigs te hooren en te zien gaven, ,wat bij den feesteling zeer in den smaak viel. Daarna wachtte de kinderen [een 'aardige verrassing. De heer Davola (Matthijsen, goochelaar te Breda) trad n.l. voor hen op met 'n schit terend programma, waaroverde jongelui, maar niet minder de jubilaris met zijn genoodigden, ten hoogste voldaan wa ren. Voorts ontbrak Jiet de jeugd piet aan versnaperingen die gul werden rondgedeeld. Deze middag zal dan ook ongetwijfeld jaren in de herinnering blijven bij alle aanwezigen. Het hooigras wordt zeer duur ver pacht; men besteedt gemiddeld 15. per 500 Kg. op struik, wa tbeduidend meer is dan in 1933. De heer Punt, maréchaussee bij de brigade alhier, is voor 2 maanden gede tacheerd naar E ijsden. De kruisbessen worden zoo goed- koon verhandeld als ze in jaren niet ver kocht zijn. Ze brengen nauwelijks het plukloon op cn dat is al zeer gering. Daarvoor wordt gegeven van 75 lot 100 cent per 100 kilo. Alweer een tegenvaller. Donderdag had de stad hoog be zoek, n.l. van Z.Exc. den Minister van Binnenlandsche Zaken, den heer De Wilde, v/at in verband stond met de aan hangige annexatie van Heesbeen en» Doe veren bij Heusden. Morgenavond houdt de Vereeniging „Het GVroene .Kruis" te Heusden en Omstreken een alg. ledenvergadering. Aan de orde komt: Notulen cn jaarverslagen 1932 en '33. Rekening en verantwoording Groene Kruis en tuberculose-bestrijding. Verkiezing 2 bestuursleden wegens pe riodieke aftreding van de heeren jHelwig en De Roon, die herkiesbaar zijn. Zaterdag werd hier gespeeld ius- schcn Longa 1 eiv DEVO 1, Raamsdonks veer voor de S.O.S.-compelitie. Uitslag 43. De wedstrijd Wilhclminai WijkLon£d 2 voor de comp.-junioren ging niet door; Wilhelmina was niet opgekomen. Zaterdagavond omstreeks half 7 daalde in de nabijheid der stad een luchtballon uit Utrecht. De tocht ging uit van het Pelikaancomité en was georga niseerd als vossenjacht. On het groot vischconcours te Til burg gehouden is door onze hengelsport- verceniging den 5 enkorpsprijs gewon nen. benevens.3 pers. prijzen. Aangehouden. Men meeldt uit Kaatsheuvel aan de Bossche Crt.: Door de gemeentepolitie alhier is verdacht van diefstal van een bedrag van plm. f100 ten nadeele van den expediteur C. v. C te Sprang-Capelle aangehouden H. van den A. alhier, terwijl hij in een auto op reis was, Verdachte is heden op transport naar Breda gesteld, en voor den heer Officier van Justitie aldaar voorgeleid. H. Hart-hulde. Hedenmiddag had alhier de plech tige kinderhulde aan het H. Hart van Jezus plaats. Om 5 uur formeerde zich, begunstigd door een schitterend weer, een kleurige stoet van meisjes en jongens van de vier parochiescho len om door de Gasthuisstraat, Peper straat, Hoofdstraat op te trekken naar het H.Hartbeeld. Voor, de kerk werd gedefileerd en de ontelbare bloemstuk ken en ruikers voor 't beeld van Jezus H.Hart neergelegd. Intusschen zong een koor van jon gens en meisjes verschillende één- en meerstemmige liederen begeleid met harmonium en versterkt door de ge luid-installatie Ider N.V. Oisterwijk- sche Radio-Centrale. Opgesteld voor en,rond het H. Hart beeld vormde de kindergroep een grootschen aanblik. Op een groot plan kier stond een spreekkoor, de meisjes in teere tinten, de jongens in witte blouse, daarachter 'en daarnaast een keur van spandoeken, vlaggen, wim pels, met op den achtergrond hoogop rijzend een machtig purperen kruis, waarop een goud uitstralende kelk, voorstellende Christus' Liefde voor de Wereld. Vanaf de kelk liepen kleurige linten naar een viertal schilden, de werelddeelen voorstellende. Niet ver bonden was het schild Europa, verzin nebeeldend daar dit werelddeel zich momenteel in haat van den Christus afscheidt. Prachtig klonk het machtig spreek koor, waaronder het H. Sacrament, voorafgegaan door witte bruidjes, pal men zwaaiend, op de expositietroon werd uitgesteld. Juichend klonk het Lauda Jerusalem uit meer dan 1000 kindermonden en stegen gezangen en gebeden tot het Allerheiligste op. In welsprekende woorden wees de ZeerEerw. Heer Pastoor op de liefde Wij voeren prachtige voor eigen gebruik Bijzondere chique modellen voor van den God-mensch in Zijn H. Hart, op den smaad Het door de booze we reld aangedaan cn op .het eerherstel door de kinderen in deze betooging aan den Christus Koning gebracht. Met den zegen van het Allerheilig ste werd de plechtigheid gesloten die op de groote menschenmassa door z'n ordelijkheid en devote stemming.groe ten indruk maakte. Na afloop dankte de Pastoor voor de microfoon allen die tot het prachtig slagen hadden medegewerkt. Geslaagd. Voor den Ned. R.K. Bond van „Groote" schrijvers „St. Genesius", slaagden Zaterdag o.m. de jogedames Autonetta Tuerlings, Maria Muizelaar en Maria de Gouw, die hunne opleiding genoten van de Eerw. Zuster Lorensa van het Klooster Bethlehem alhier. Duivensport. Zondag hield de Kaatsheuvelsche Concoursbond, gevestigd bij den heer Jan van Dun, een wedvlucht vanuit Chateauroux. De uitslag was als volgt: 1, 10 B. Kemmern; 2, 6, 9, .13, 14 Fr. van den Assem; 3 P. Snoeren; 4 J. Kemmeren; 5 M. Soeterboek; 7 J. Op perman; 8 H. Hendriks; 11 Fr. Damen; 12 C. van Boxtel; 15 P. de Nijs; 16 C. de Bondt; 17 J. Zijlmans. De Kaatsheuvelsche Postduiven vereniging hield Zondag j.l. een wed vlucht voor oude duiven van Chateua- roux. Uitslag: 1, 2, 15, Hug. Esch; 3, 14, A. Lugters; 4 Piet van der Velden; 5, 11, 12 Jac. v. Dongen; 6, 7, 9, 13, Chr. van Heeswijk; 8, 16 Chr. Oerlemans; 10 Fr. v. Woen- sel. VOETBALSPORT. B. S. V. Gisteravond speelde B.S.V. een oe fenwedstrijd tegen een elftal van J. Blok. B.S.V. won met 82. Op Zaterdagen 23 en 30 Juni zullen door de V.V. B.S.V. seriewedstrijden gehouden worden, waaraan door ver schillende fabriekselftallen zal wor den deelgenomen, o.a. Mesco, A.B.W. en 2 elftallen van Timtur. Indien er nog meer fabriekselftallen zijn, welke hieraan wenschen deel te nemen, dan kunnen zij zich opgeven bij B. Treffers Westeinde 57c, Besoijen, tot uiterlijk Maandag 18 Juni, daar de loting zal plaats hebben op Dinsdag 19 Juni des avonds om 8 uur in het café van den heer B. Kamp aan den Winterdijk. CAMELEON—S.D.O. Hedenavond speelt een elftal uit de afd. Cameleon (Timturfabriek) een wedstrijd tegen S.D.O. te Sprang-Ca- pelle. Aan belangstelling zal het op 't S.D.O. terrein niet ontbreken, daar het een zeer spannende wedstrijd belooft te worden. Voor dezen wedstrijd is voor 't win nend elftal een prijs beschikbaar ge steld, bestaande uit 25 flesschcn bier, hetwelk de animo om te winnen zal vergrooten. Wij raden dan eenieder aan om de ze ontmoeting zeker niet te verzuimen. Het Cameleon-elftal is als volgt samen gesteld H. No uwen s A. Braspenning - H. Maijers M. Beaard - Jo Beaard - Th. Adriaanse P. Adriaanse - Jac. Rozenbrand - Ant. Maijers J. Timmermans J. Hoevenaar De wedstrijd vangt aan om half 8. WIELRENNEN. WAALWIJKSCHE WIELERBAAN. Slaafs wint van Loncke. Gisteravond werden op de Waalwijk- sciie Wielerbaan ïntressante weostrijuen verreden. De belangstelling was mei zoo groot als we, gezien de auracneve race tusschen Fr. biaats en Loncke, liadüen (lurven verwachten. Het is een avond geworden, waarop voor bet publiek veei te genieten was. iNeinen iwe op de eerste piaais t nooiü- nuinnier van den avond: een acütervoi- gingsrace over 5 K.M. (33 ronden) tus schen Staats en Loncke. Loncke zag kans in de eerste 5 ronden enkele meters in te loopen, maar die voorsprong werd teniet geoaan toen üc Leig na 8 ronden een lekke tube kreeg, waarvoor even gepauzeerd moest woi- den. Nadat opnieuw gestart was, was 't Frans Staats uie het eerst een voorsprong wist te behalen. Geleidelijk wist hij deze toï ongeveer een kwart baanroilde uit te breiden, doch daarna verloor liij weer een stuk. Rèeds dachten we dat Staats met slechts weinige nieters voorsprong de race zou winnen, toen hij in de laat ste 3 ronden eens tiet zien wat hij kon. Hij zette er toen een geweldige pace in en wist onder luid gejuich Loncke juist op de eindstreep langszij te komen. Na tuurlijk had dq Waahvijker 'een luide ovatie in ontvangst te nemen, maar ook Loncke werd, toen hij nog .een eere rondje reed, hartelijk toegejuicht. Van de overige wedstrijuen gaf de kop pelachtervolging een aardige race tus schen Aarts-v. Erven en Hufmeijer-van Leest. Het eerste koppel wist zijn legen- stander na 15 ronden tej passeeren. In de sprintraces toonde de Grauw zich de sterkste en v. (Erven bleef in de afvalrace de baas over Aarts, van Leest en Hufmeyer. Tot slot had een koppelwedslrijd over 200 baanronden plaats voor amateurs en nieuwelingen, v. Erven-Aarts waren zoo verstandig zich al in het begin 1 ronde voor te plaatsen en zij wisten dezen voorsprong tot aan het einde te behou den, ondanks den tegenstand die hij vooral van de Grauw en Terborg onder vonden. v. Leest liep by een valpartij leelijke schaafwonden op en moest op geven, waarna zijn maat Prinsen alleen verder reed< Hier volgen de uitslagen Koppelrace over 20 ronden 1. Aartsv. Erven. 2. Hufineyerv. Leest; ingehaald na 15 ronden. Sprintraces: Serie 1: 1. dei Grauw; 2. v. Duppen. Serie 2: 1. Huybrechts; 2. Prinsen. Serie 3:1. Hendriks; 2. Terborg. Finales: 4. Terborg; 5. v. Duppen; G Prinsen. 1. De Grauw; 2. Huybrechts; 3 Hen driks. Afvalrace 1. v. Erven; '2 .Aarts; 3. ,v. Leest; 4. Hufmeyer. Achtervolging over 33 ronden 1. Slaats, 2. Loncke. Ingehaald in de laatste ronde. Koppelwedstryd over 200 ronden 1. v. ErvenAarts 11 p. Op l ronde: 2. de GrauwTerborg 17 p. o. Hendrikshuybrecnts i p. 4. Prinsen (alleen) 4 p. Op 2 ronden: 5. hufmeyerv. Duppen 1 p. De klassementen waren als volgt: i. 1. de GrauwTerborg; 2. Hen driksHuybrechts; 3. Prinsenv. Leest, 4. Er^enAarts. II. 1. de GrauwTerborg; 2. Hen driksHuybrechts; 3. v. ErvenAarts; 4. Prinsen. III. 1. v. Erven-Aarts; 2. Hendriks Huybrechts; ;3. de GrauwTerborg; 4. hufmeyerv. Duppen. IV. 1. de GrauwTerborg; 2. v. Er venAarts; 3. Hendriks-Huybrechts; 4. Prinsen. AGENDA. WAALWIJK. W.G.V. Donderdag 5"/46u. adspiranten afd. D.van 63/4—8 u. afd. C.van 8'/a10 u. afd. leden. W.G.V. Vrijdagavond 7.158.30 uur en 8.45—10 uur. W.C.B. Donderdagavond van 7 tot 9 uur inkorven Rambouillet. Vrijdag 8 uur, R.D.B.Theater, «Spionnen aan het werk». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel «Oefening en Vermaak». VERVOLG PROVINCIAAL NIEUWS. Een »dronkeman» op den weg. Toen een Waalwijksche motor duivel Zaterdagavond met een vrij haastig vaartje huiswaarts keerde, meende hij in de Kasteellaan nabij Loon-op-Zand een drinkebroer op den weg te zien, die met een slin gerende stallantaarn op weg was. Om het zekere voor het onzekere te nemen trachtte de motorrijder den grooten weg te verlaten om op het fietspad te gaan rijden. Deze manoeuvre gelukte echter slecht en de berijder kon zijn stuur niet houden, met het gevolg dat het motorrijwiel over den kop sloeg. De berijder en zijn duo-passagier werden eraf geslingerd en hotsten gezamenlijk op onzachte wijze tegen den gewaanden «dronkeman», die bleek te bestaan in een boerenkar. Het mag een geluk worden ge noemd dat de al te voorzichtige motorduivels er met den schrik en een beschadigde machine afkwamen. Zij zullen zich voortaan eerst wel eens de oogen uitwrijven alvorens zij een eerzame hoer met zijn span voor een dronkeman gaan aanzien. BINNENLAND. De loling voor den dienstplicht. Gistermiddag is in de Rolzaal te 's Gravenhage de jaarlijksche loting voor den dienstplicht, ditmaal voor de lichting 1936 gehouden. Getrokken werd no. 1037, waaron der in het register 1933 van Amsterdam de naam voorkomt van Bernardus Cats geboren 31 Maart. Mr. S. J. R. de Monchy burgemeester van Den Haag. Naar de N. R. Crt. uit goede bron verneemt, is de benoeming van mr. S. J. R. de Monchy, burgemees ter van Arnhem, tot burgemeester van Den Haag zeer spoedig te ver wachten. De benoeming komt ver moedelijk nog deze week in de Staatscourant. Zij zal met 1 Juli ingaan. RECHTZAKEN. TANDARTS Markt 44 - DEN BOSCH, in het Gebouw van het Groene Kruis, Mr. van Coothstraat DOODGEREDEN. Een vroolijk gezelschap uit Raamsdonksveer wilde op 3 Augustus 1.1. per auto de grens over; ook Scheveningen stond nog op het program, maar zoover kwam het niet. Te Zevenbergen kwam de auto door de roekeloosheid van den bestuurder, G. V. Z., schipper te Raamsdonksveer, tegen een huis terecht, waardoor een der inzittenden, D. van Suylekom, onder den gekantelden wagen ver pletterd werd. De rechtbank te Breda veroor deelde den rockeloozen chauffeur tot twee maan den gevangenisstraf en ontzegging van het rij bewijs gedurende een jaar. Bij behandeling der zaak in liooger beroep voor het gerechtshof luidde de eisch vrijspraak. Uitspraak conform wegens gebrek aan bewijs. CIVIEL OF STRAFRECHTELIJK De curator in een faillissement te Waalwijk wilde gaan opnemen wat er in den faillieten boe del aanwezig was, doch bevond dat hij geen voor- raadstaat kon maken, omdat alles verdwenen wasDe vroegere beheerder was verdwenen en volgens Mr. Scheefhals op twee verschillende plaatsen in gijzeling gesteld. Zijn winkelchef, die een waarborgsom had ge stort van 35.beweerde, dat er zoowat voor 37.in den kruidenierswinkel aanwezig was, toen zijn baas er van door ging. De chef, zette op eigen gelegenheid den winkel voort, door zijn l aas in den steek gelaten. Maar nu stond hij te recht ter zake gedagvaard, dat hij in 1933 en 1934 te Waalwijk zich heeft toegeëigend kruideniers- winkelgoederen, eigendom van H. v. Dijk, des tijds filiaalhouder te Waalwijk, 30 jaar oud, thans wonende te Schiedam. 't Was een ingewikkelde geschiedenis, die wel licht eerder civiel- dan strafrechtelijk moet be handeld worden. In een langdurig verhoor werd ook getuige v. Dijk uit Schiedam gehoord. De eiscli luidde vrijspraak, waarmede verdachte e pleiter zicli vercenigden. I,,EXTRA ,rijkgeïll.,32pag..ver schijnt wekelijks. In alle filialen gratis verkrijgbaar bij: 1 ons Muscaallikeurtjes, 1 ons Sicili- aantjes, 1 ons Amandel-melka's, 1 ons Persico Likeurtjes of 1 ons Wafelgebakjes a 15 cf. per ons U zult enihousias 1 zijn I 1

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6