HEERENCOSTUUM DE REGENBOOG. 2.50 Luxe Brood- en Banketbakkerij - Tel. 52. Slagroomsoezen met aardbeien AARDBEIEN VL AATJES TIJDELIJK BRENG 'T BIJ hebben hun zakken vol reclames van reisbureaux, automobielhande laren, enz., wantje kunt niet weten Zij watertanden al bij het vooruit zicht dat hij hun al zijn millioenen zal nalaten. Boven in zijn slaapkamer echter bewijst de oude John Glidden dat hij net zoo moeilijk kan sterven als hij eens zijn millioenen vergaarde. Hij vloekt tegen zijn huisarts, hij scheldt zijn procureurs uit als deze er tegen protesteeren om voor de zevende of achtste maal zijn testa ment te veranderen. En als de oude ontdekt met welk een popelend hart zijn neefjes en nichtjes op zijn dood zitten wachten neemt hij het groote hesluit: hij gaat zijn millioenen vergeven aan hem totaal onbekende menschen. Evenals de mentaliteit der begun stigden onderling verschilt, zoo ver schilt ook de reactie die hun plot selinge rijkdom teweeg brengt. Voor de één beteekent het slechts tragedie, voor de ander een struikelblok, deze brengt het lang gezochte romantiek, gene onverwacht geluk En Glidden zelt is verder van de dood verwijderd dan ooit.%Hij heelt nieuwe geestes- en levenskracht op gedaan door deze weldadigheid en vindt afleiding bij een van zijn ge lukkige erfgenamen die hem nieuwen moed en hoop voor de toekomst gegeven heeft.... Dit is het romantisehe gegeven dat door Ernst Lubitsch op zoo uitstekende wijze verfilmd is, en waarvan men eenige zeer aangename uurtjes zal kunnen beleven. De be zetting toont ons de namen van tal van sterren van eerste grootteGary Cooper, George Raft, Wynne Gibson, Ch. Laugh ton, Frances Dee e.a. Apotheek Nijman. Zooals onze lezers reeds in de adver tentiekolommen van ons blad hebben kunnen lezen, is in onze plaats thans een tweede apotheek gevestigd. Heden Zaterdag heeft de opening daarvan plaats. Wij waren in de gelegenheid een kijkje in de uitstekend ingerichte zaak te nemen en meencn te mogen zeggen dal onze plaats een keurige in richting rijker geworden is. De heer I)rs. Nijman heeft zijn apotheek direct op grootschen voet opgezet. Dat blijkt b.v. al uit het feit dat hij tal van de bekende verpakte geneesmiddelen van eigeii fabrikaat in den handel brengt. De samenstelling dézer geneesmidde len is precies dezelfde als die van de bekende merk-artikelcn, de verpak king is eVen gemakkelijk en even hy giënisch. Het eenige groote verschil is dat men deze artikelen thans veel goedkooper, zelfs tot 50 en meer, kan krijgen. Er is een speciale vitrine in de apotheek geplaatst, waarin de verpakte geneesmiddelen van Drs. Nij man geplaatst zijn. De apotheek is voorzien van een volledige inrichting voor het doen van chemisch en microscopisch onderzoek. Het interieur ziet er uitstekend uit. Vooral de eiken opstanden en vitrines, vervaardigd door K.E.M.I. alhier, ge ven een voornaam cachet. De bezoe ker vindt er, terwijl hij wacht op de bereiding van zijn recept, een prettig en gemakkelijk zitje. Achter de apo theek is een kantoorlokaal gelegen, dat eveneens uitstekend is ingericht. Voorts beschikt de heer Nijman over een ruim magazijn, waar zijn groote \oorraad geneesmiddelen, keurig in alphabetische volgorde gerangschikt, een plaatsje vindt. Van buiten ziet de apotheek er aan trekkelijk uit, de etalages zijn goed verzorgd en daarboven is een groote lichtreclame aangebracht. Wij wenschen den ondernemenden eigenaar, den heer Drs. J. J. M. Nij man, het beste succes. Zwembad Aantal bezoekers 975. Temperatuur 20 Electrotecbn. Installatiebureau. De heer P. J. v. Luxemborg heeft in het pand Grootestraat 278 een electro- technisch installatiebureau gevestigd, dat hedenmiddag te drie uur geopend zal worden. De toonzalen bieden een keurcollectie van artikelen, zooals lampen, kronen, schemerlampen, ra dio- en gramofoontoestellen, accumu latoren, stofzuigers, strijkijzers, ver- v/armingselementen e.a. Ook voor reparaties van al deze artikelen kan men terecht, terwijl de heer v. Luxem borg alle installaties uitvoert. Wij wenschen den eigenaar dezer nieuwe zaak goed succes Commissie voor Georganiseerd Overleg. Naar wij vernemen vergaderde gis teravond de Commissie voor Georga niseerd Overleg onder voorzitterschap van Burgemeester Moonen. Behandeld werden de voorstellen van B. en W. terzake het verplichte pensioenverhaal van 10 dat per 1 Juli moet ingaan. Naar ons ter oore komt is voorloo- pig nog geen overeenstemming over deze voorstellen bereikt. St. Antonins-feesten. Was het bezoek aan de St. An toni us- feesten Woensdag niet zoo druk als vorige jaren, Donderdag zijn er weer buitengewoon veel pelgrims geweest. Tienlallen autobussen kwamen van heinde en verre naar de St. Antonius. parochie en ook arriveerden vele pel grims per luxe auto, trein of tram. Tijdens de plechtige Hoogmis van Donderdag was de kerk geheel bezet. Pastoor Verhagen heeft de pelgrims toegesproken. Ook de verdere oefenin gen werden zeer druk bezocht. Vooral voor de processie over het kerkhof, waar het rustaltaar was opgesteld, be stond zeer veel belangstelling. Zondagmorgen ten ongeveer 10 uur arriveert de processie uit Uden hout in de parochie, waarna ge trokken zal worden naar de kerk en de processiemis zal geschieden. Des middags ten 2 uur zullen de leden van de R.K. Werklieden— vereeniging en de Jonge Werkman uit Udenhout een bloemenhulde bij het H. Hartmonument brengen, waarbij tevens door den Z.Eerw. pater Serverus een predikatie zal gehouden worden. Gymnastiek. Aan den grooten turndag,die morgen te 's Bosch gehouden wordt, zullen ook de W.G.V. en Orova deelnemen. De W.G.V. komt uit in den 2en graad. K.J.M.V. Tot voorzitter der afd. Waalwijk der K.J.M.V. is in de gisteravond gehouden vergadering benoemd de heer H. Bergmans. De heer W. Klerkx had zich niet meer herkiesbaar ge steld. De heer J. Kolsteren is tot bestuurslid gekozen. Het bestuur is thans als volgt geformeerd H. Bergmans, voorz.G. Knepllé, vice—voorz.A. J. van Huiten Jr., secretaris; A. Raaijmakers, pen ningmeester en J. Kolsteren, com missaris. Tooneelspelers op het voetbalveld. We waren gisteravond getuige van een intressante ontmoeting tusschen een H.E.C.elftal en een elftal van de nog steeds in jubilé—stemming zijnde tooneelvereeniging »O.O.G.». Aanvankelijk waren we eenigszins teleurgesteld omdat de .«Bakhuis» der tooneelisten, de 72—jarige nestor, niet van de partij was. Hij stond evenwel langs het lijntje en moedigde zijn mannen nvet vuur aan. Daarbij kwam dat zijn plaats op waardige en luidruchtige wijze werd ingenomen, zoodat dit eerste gemis vrij aardig vergoed werd. De partij is tenslotte geëindigd in een 4—3 overwinning voor Ü.O.G. en men begrijpt de spontane vreugde die dit onverwachte succes bracht. Dat dH succes grootendeels aan de goed— geefschheid van den scheidsrechter te danken was zullen we hem maar vergeven. Hij was immers een ras echte O.ü.G.'er 1 Er was zeer groote belangstelling voor dezen uitzonderlijken voetbal match. De katholiekendag in den Bosch. De optocht, die Zondag 24 Juni ter gelegenheid van den katholieken dag in den Bosch gehouden wordt zal artistiek verzorgd worden. Het plaatselijk uitvoerend comité te 's-Hertogenbosch beijvert zich aan den optocht eenige kleur te geven. Het comité heeft daartoe de mede werking verkregen van den kunste naar Herman Moerkerk. Het geheel zal een kleurig en smaakvol geheel bieden, gelukkig niet de eentonigheid waarin zich in het verleden demon straties kenmerkten, maar waarin delaatstejaren gelukkig veel wijziging ten goede is gekomen. Men weet uit onze vorige mede- deeling, dat de deelnemers bijeen gebracht worden in groepen. Die groepsindeeling blijft ook in den stoet gehandhaafd. Voorop aan den kop gaat een banierdrager te paard in het geel-wit. Dan volgt een dundoek met de leuze Voor God en Kerk, Vorstin en Land. Aan weerszijden van dit doek worden vlaggen, oranje en roodwit-blauw meegevoerd. Voorts worden in den stoet mee gedragen de wapens der hoogwaar dige bisschoppen van Nederland. Trompetters en tamboers enz. enz. De jeugd met haar vaandels en vlaggen; Graal, KJV., KJM., Jonge Wacht, Verkenners enz. Muziek korpsen. Aan elke groep gaat een breede groep vlaggen en vaandels vooraf. Zoo b.v. bij de groep »arbeid« arbeiders en werkgevers; de Jonge Werkman en Jonge Werkgevers. Het zelfde bij de boeren. Bij hen voegen zich de landelijke ruiters, de gilden, de boerenmuziek- korpsen. Als de medewerking wordt ver kregen zooals het comité zich dat voorstelt en zulks lijdt geen twijfel dan zal het défilé worden den bisschoppen en ons katholieke volk waardig 1 TON VAN ES. f Te Nijmegen is, slechts 32 jaar oud, overleden Antonius van Es, zoon van wijlen den heer Hub. van Es, directeur van Van Gend Loos alhier, een fi guur van beteekenis onder onze jongere katholieke kunstijveraars. Ton van Es trad weinig op den voor grond en genoot niet de bekendheid, die hij om zijn talent verdiende. Wij lazen zijn naam het eerst bij de repro ductie van een bidprentje (dat hij tee- kende voor z'n eenig zusje) in een der oude jaarboeken van St. Leonardus, de vereeniging van studenten aan de R.K. Leergangen te Tilburg. Het was toen (en helaas nog) een zeldzaamheid, wanneer een bidprentje een product is van origineele grafische kunst. Ton v. Es had bij het overlijden van zijn zus je een houtsnede gemaakt, die opviel door eenvoud en fijne expressie. Reeds uit dat enkele bidprentje bleek dat er in Ton van Es een sierkunste naar stak van zuiver ras. Hij heeft bij zijn verdere vorming te Nijmegen de leiding genoten van Joan Colette en hij legde zich in het bijzonder toe op de kunst van het batik. Deze fijne techniek met haar vele mogelijkheden, paste Ton van Es toe in de paramentiek. Thans is dit jonge, kostbare talent van ons weggenomen. Met voldoening hoorden wij, dat het hem den laatsten tijd aan opdrachten niet ontbrak. Er is immers geen andere, geen hoogere vol doening voor den waren kunstenaar dan te mogen werken. Hij beschikte echter niet meer over de levenskracht, om dit werk te voltooien. De uitvaartdienst heeft heden plaats in de parochiekerk van den Dodden- daal te Nijmegen. Mevrouw de Wed. v. Es wordt wel diep getroffen in den vroegtijdigen dood van haar kinderen. Zilveren Priesterfeest. 4 Juli a.s. herdenkt Pater Dr. Gun-, disalvus Vermeulen van de orde der Paters Augustijnen, Leeraar aan het Lyceum te Haarlem (Overvecn) zijn 25-jarig priesterfeest. Z.Eerw. is ge boortig uit Waspik. Eerste Tilburgsche Iioogeschooldag. Woensdag is te Tilburg de eerste Tilburgsche Hoogeschooldag gehou den. Herdenking Primus A. van Gils. Donderdag heeft te Tilburg de plechtige herdenking plaats gehad van den hondersten verjaardag van hel afsterven van den groolen Til- burger Primus Anthonius van Gils, die zich op bijzondere wijze heeft onderscheiden als priester, politicus en hoogleeraar, eén figuur waaraan Brabant en Vlaanderen zeer veel hebben te danken. Z. IJ. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Hertogenbosch heeft in de woning aan de Nieuwland- straat, waar eens de groote priester woonde, thans bewoond door de familie Schots, een gedenksteen in gemetseld. In de Harmonie had een herden kingsvergadering pleats, waarop het woord werd gevoerd door Mgr. Prof. Dr. Th. Goossens, die de herden kingsrede hield, Z. H. Exc. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's Bosch, Mgr. G. Gruijsberghs, vice—rector der Leuvensche Universiteit. Mgr. Dr. P. J. M. van Gils heeft namens de familie een dankwoord gesproken en na den Bisschop een schenking in het fonds gedaan. De bijeenkomst stond, wegens verhindering van den voorzitter der R. K. Volksuniversiteit, onder leiding van den heer A. G. van Delft. Ordenend optreden in het bedrijfsleven. Het wetsontwerp komende. Naar wij vernemen, is het wets ontwerp, dat aan de Regeering macht verleent ordenend op te treden in 't bedrijfsleven in dezer voege, dat zij afspraken in bepaalde bedrijven bindend zal kunnen verklaren en vernietigen, nu in zooverre gereed, dat de indiening er van bij de Kamer zeer spoedig kan worden verwacht. Zoowel den Raad van State als den Economischen Raad is het ontwerp reeds gepasseerd. Het zou heden behandeld worden in den Nijverheidsraad, waar men van liberale zijde wel naklanken kan verwachten van de oppositie, welke ook tot uiting kwam in liberale bladen. Zijn wij wel ingelicht dan is dit wetsontwerp nog geconcipieerd onder minister Verschuur, maar heeft het ook de instemming van minister Colijn, die eveneens van meening moet zijn, dat kleine minderheden de Overheid tegenover zich behooren te vinden, indien zij saneerings maatregelen in de bedrijven ten eigen bate wenschen te belemmeren. Zoo lijkt het ons verklaarbaar, dat de huidige minister van economische zaken ad interim zelf bereid is dit gewichtige ontwerp in te dienen. Wij mogen dus verwachten dat binnenkort verschillende bindende besluiten der Centrale H »L S. rechts kracht zullen krijgen, ook voor niet- aangeslotenen Duitsche Schoenincustrie. Op een bijeenkomst van de Duitsche schoenindustrie te Berlijn werd mede gedeeld, dat de afzet gedvrende het laatste jaar zeer is toegenomen. De sa menwerking in de industrie zal verder worden uitgebreid. Het nieuwe Invoertarief. Volgens de nieuwe invoertarieven, die spoedig aan de Kamer zullen wor den voorgelegd en reeds 1 Juli in wer king zullen treden, zijn huiden vrijge steld van invoerrecht. Op schoenen en klompen wordt 12 geheven, doch op het z.g. leestklaar schoenwerk slechts 10 Ook van schoenbeslag wordt 10 geheven; 3 moet betaald worden voor drijfriemen, transportbanden, le der, ook zeemleder in vellen, geen wer ken of voorwerpen zijnde. Voor het overige leder wordt 6 betaald. Van welingelichte zijde vernemen wij dat H. M. de Koningin de nieuwe Ta- riefwet heeft onderteekend en dat deze met 1 Juli a.s. in werking zal treden. Voor het eerst zal zich hierbij de nieuwe vorm voordoen, dat de veran derde tarieven tegelijk als Koninklijk Besluit worden gepubliceerd in de Staatscourant en als wetsontwerp zul len worden ingediend bij de Tweede Kamer. Een en ander zal vermoedelijk Maandag geschieden. De Rijksmidelen zonder di recte belastingen hebben in Mei 30.297.287 opgebracht, tegen 25.541.100 verleden jaar toen om- zet- en couponbelastingen nog niet be stonden). In de eerste vijf maanden was de opbrengst 131.031.962 tegen 123.852.733. De Gouverneur—Generaal van Ned.Indië heeft heden den Volks raad geopend. Hij deelde o.m. mede, dat de begrooting voor 1935 is af gesloten met een tekort van 75 millioen. In de landelijke crisiscentrales komt binnenkort een belangrijke centralisatie. De heer Zwanenberg treedt af als directeur der rundvee en varkenscentrale. Op den Poolschen minister van binnenlandsche zaken, Pieracki, is gisteren een revolveraanslag gepleegd. De minister is aan de bekomen ver wondingen overleden. Op de internationale arbeids conferentie heeft de Nederlandsche arbeidersgedelegeerde, Serrarens, een rede gehouden over de christelijke corporatieve gedachte. De commissie voor de 40 jarige arbeidsweek heeft de betreffende con venties in den door haar gewijzigden vorm met groote meerderheid van stemmen aangenomen. De onderhandelingen tusschen Mussolini en Hitier zijn geëindigd Heden keert de rijkskanselier naar Duitschland terug. Ef schijnt op ver scheidene punten overeenstemming te zijn verkregen. Eerst na garantie van rechtsgelijk heid keert Duitschland naar Genève terug. MARKTBERICHT. Waalwijk, 15 Juni 1934. Varkens f7 f 10. Eieren 3 cent. AGENDA. WAALWIJK. Zaterdagen Zondag, R.D.B.-Theater, «Spionnen aan het werk». Zaterdag en Zondag Luxor Bioscoop, «Als ik een millioen had». Zondag 12 uur repetitie voor allen Liedertafel .«Oefening en Vermaak». Zondag 12 uur. Repetitie Lieder tafel „Tot Bloei der Toonkunst". W.G.B. Maandagavond van 7 tot 9 uur inkorven St. Sebastiaan. Maandag 89.30 uur. Gymnastiek heeren K. en V. Gymnastieklokaal O.S Dinsdag 78.30 uur. Gymnastiek dames K. en V. Cxymnastieklokaal O.S. Woensdag 7—8.30 uur. Gymnastiek aspiranten K. en V. Gymnastiekl. O. S. GEMENGD NIEUWS. Tentoonstelling over de kloosterorden. Van 30 Juni tot en met 16 Juli a.s. zal in het Centraal Museum te 's-Her- togenbosch een door Koos van der Horst Junior uit Delft georganiseerde tentoonstelling over de kloosterorden gehouden worden. Geëxposeerd zullen o a. worden een rijke verzameling zegels, wapens en curiosa, authentiek illustratie materiaal over kleederdrachten en huizen, kaarten, benevens een zeld zame collectie litteratuur en hand schriften (deze laatste afkomstig uit de verzameling van het Genootschap van K. en W. in Noord Brabant) alles tezamen een beeld gevend van het ontstaan, den groei en den bloei van alle vóór de Hervorming in Nederland gevestigde Klooster-Orden. De onrust in Oostenrijk. De onrust en de bomaanslagen in Oostenrijk houden nog aan. Te Bad Ischl, in Salzkammergut, kregen drie leden van het bewapings- korps opdracht, een onderzoek in te stellen in een spoorwegtunnel, om te zien, of daar ook ontplofbare stoffen waren verborgen Toen zij halverwege in den tunnel waren, werden plotse ling in de duisternis eenige schoten gelost, waardoor een der manschappen van de patrouille doodelijk gewond werd De daders wisten te ontkomen. Te Weenen is in een telefooncel een bom ontploft. Er is slechts eenige stoffelijke schade aangericht. Op het traject Weenen- Presburg zijn de rails door een ontploffing be schadigd, doch het treinverkeer kon gehandhaafd blijven. Ook bij Niklas, dorf in Opper.Oostenrijk en bij Wag- ram in Neder-Oostenrijk, zijn aan slagen op spoorwegen mislukt. In het Burgenland zijn tal van telefoon en telegraafverbindingen door gesneden. PROBEERT eens onze heerlijke cn H. VAN MIL-VAN SPRANG. NETTO OP ALLE STOOMGOEDEREN AGENTSCHAP TE WAALWIJK: Fa A. DE BREE-BRANS STATIONSSTRAAT 4. iwi f »isna»aaMBwaBMMwi3BPw^^nMMammu bbu n KORTIIIG

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 10