N 't riante Woonhuis Deze ween Mes wij BanaoMweeKü! MfaUacdt's Voeden cMe pijnen. te huur Steen- en Relieidrukwerken J. VAN HIEL ItHUTlElAARf Eerste soort BANANEN, geen 40, geen 35, maar 30 ets. per Kilo!!! Vertrokken: J. A. Couwenberg en echtg. naar Loon op Zand. Aa. Th. v. d. Krab ben naar Vught. Ma. A. Schellekens naar Breda. Ra. J. M. v. Dartel naar Nijmegen. G. G. Dekkers nr. Was pik. Wa. Groeneveld naar Sprang- Capelle. Ga. Ma. Mureau naar Geertruidenberg. ELSHOUT. Over de maand Mei. Geboren: Woutherus z.v. A. van Bladel en S. van Helvoirt. Hendrikus z.v. J. Klijn en M. Vuchts. Johanna d.v. Henri v. Schijndel en Maria v. Son. Christinus z.v. L. Biekens en Joh. Treu- zen. Cornelia d.v. S. Wolfs en J. v. Broekhoven. Overleden: Jacobus Voorbraak echtg. van Jo hanna v. d. Griendt 72 jaar. Gehuwd: Leonardus Klijn 34 jaar en Johanna Kempenaars 28 jaar. EETHEN. Geboren: Pieter z.v. G. B. Uijthoven en Corn, de Vette. Elisabeth Johanna d.v. Joh. de Fijter en W. Douw. Adriana Anneke d.v. Adr. Groenenberg en N. J. C. Lankhaar. Johan z.v. Joh. Lankhaar en J. van Daalen. Overleden: H. G. Dalmaijer oud 24 jaar echtg. v. B. van Berkel. DUSSEN. Over de maand Mei. Geboren: Adriana Maria d.v. Fr. v. Dortmont en J. C. Meijers. Johannes Leonar dus z.v. J. P. Damen en H. W. v. d. Pluijm. Johanna Adriana Maria d.v. J. R. v. Dinteren en C. M. v. Erp. Adrianus Johannes Antonius z.v. G. L. v. d. Pluijm en J. A. v. Biesen. Jo hanna Maria d.v. J. P. Vingerhoets en C. A. de Wit. Emerentia Cornelia Adriana d.v. Th. L. Penninx en Fr. A. v. d. Pluijm. Antoon z.v. A. de Graaf en J. M. Quirijns. Antonius Daniël z.v. D. J. Vollebregt en G. C. A. Heij- mans. Cornelia d.v. D. Wijnands en O. M. Rombout. Huwelijken: Jan Pellicaan en Adriana Helena Ki- vits. Cornelis Alphonsus van der Pluijm en Jacoba Maria Wagenmakers Jacobus van Vugt te Made en Drim- melen cn Margaretha v Dortmond al hier. Johannes Marinus van Dort mond en Cornelia Helena van der Pluijm. Overleden: Petronella Maria v. d. Pluijm te Utrecht overleden, 3 jaar. Johanna Maria Valk wed. v. Wilh. Joh. Heuvel man 57 jaar. Ingekomen: M. Kromhout v. d. Meer van Streefkerk naar C 311. Fr. Adr. v. Waarde van Eindhoven naar B 65. H. A. Scholten van Eindhoven naar B 65 L. A. M. van Waarde van Eind hoven naar B 65. A. v. Loopik van Almkerk naar B 196. E. H. Ebert van Almkerk naar B 196. A. R. v. Dortmont van Hooge en Lage Zwalu- we naar C 198. Sibella Winkels van Oberdollenhof (D.) naar C 194a. A. C. de Graaf van Gorinchem J. M. Kieboom van Amsterdam naar C 39. C. H. Kieboom van Amsterdam naar C 39. Vertrokken: Adr. Rutters van A 11 naar 's-Gra- vemoer. Jac. Gijsb. van Beek van A 11 naar 's-Gravemoer. Joh. v. d. Pluijm van B 76 naar Waalwijk. G. de Wit van C 181 naar Raamsdonk. Ant. Adr. Heijmans van A 61 naar L. o. Zand. B. Middel van B 239b naar Ermelo. S. H. J. van Alphen van B 130 naar Waalwijk. M. v. Dortmont van C 226 naar Made en Drimmelen. A. H. v. Hoven van B 153 naar Am sterdam. H. W. v. d. Pluijm van C 252 naar Raamsdonk. WASPIK. Over de maand Mei. Geboren: Adrianus J. z.v. Leonardus Fitters en Maria A. Vos. Margaretha M. d.v. Laurens Joosen en Maria C. v. Liempt. Gehuwd: Johannes C. Verschure 31 jaar en Maria A. Kemmeren 28 jaar. Johan nes A. Kemmeren 26 jaar en Maria A. Smits 25 jaar. Cornelis A. Heijmans 28 jaar en Mechelina W. M. van de Mosselaar 24 jaar. Lambertus Smits 33 jaar en Adriana C. Zwaans 28 jaar. Overleden: Petronella Meijers weduwe van Ma thijs Hoogers 78 jaar. Cornelia Schouten echtg. van Johannes v. Loon 68 jaar. RAAMSDONK. Van 2 t.m. 8 Juni 1934. Geboren: Adriana J. M. dv. Huber- tus H. Huisveld-Blom. Gehuwd: Cornelis W. Brouwers 27 jaar en Adriana J. Keijzers 21 jaar. Overleden: Pieternella E. Lips echt- gen. van Petrus Heere oud 79 jaren. Maria Konings oud 69 jaren. Van 1 t.m. 31 Mei 1934. Ingekomen: Antonius C. J. Krol van Breda, Per stuk 8 ct. Doos 45 ct. Bij Uw drogist Boschstraat 81 naar H. 31. Johanna H. Kerckhof van Tilburg, Spoorlaan 19 naar K. 77. Alida M. J. v. Waar denburg van Gorinchem, Gasthuisstr. 14a naar B. 36. Johannes A. van Dongen en gezin v. Sprang-Capelle C. 190 naar D. 16. Huiberdina A. Ilmer van Ginneken D. 48 n. K. 22. Cor nelia Krooswijk van Geertruidenberg Vecnestraat 34 naar J. 90. Catha- rina P. Broeders van Breda, Baronie laan 171 naar J. 41. Hermina E. de Graaf van Rotterdam, Bergweg 332b naar G. 14b. Andreas F. S. Rovers van Terheijden, Wagenberg B. 256 naar C. 53. Maria H. Einders van Veghel, Zuidkade B. 177a naar aan boord. Hendrikus A. Broeken van Terheijden, Wagenberg B. 286 naar C. 52. Elias 't Jong en echtgen. van Sliedrecht aan boord woonark naar aan boord. Francisca C. M. Kriesels van Zwijndrecht, Bruinelaan 84 naar J. 64. - Leopoldo Contrucci v. Utrecht Hardebollenstr. 11 bis naar F. 111. Godefridus de Wit van Dussen, C 181 naar A. 46. Jacoba J. Maton van Breda Groote Markt 26-28 naar J. 73. Jan de Bodt, van Geertruidenberg Elisabethstr. 10 naar M. 3. Ida van Gils, van Made B. 62 naar C. 52. Pietertje H. Steinvoort, van Brunssum Schildstr. 26a naar E. 60. Bernar- dina Gipmans, van Bergen 212 naar J. 45. Gerrit van Bennekoin en ge zin, van Geertruidenberg Rivierkade 2 naar E. 81. Charles A. Borremans cn gezin, van Oosterhout Ridderstraat G. 7 naar H. 100. Adrianus Kroos- wijk, van Geertruidenberg Zuidwal 57 naar J. 90. Johannes de Laat, van Oosterhout Donkerstraat C. 70 naar D. 59. Steven van Dongen, van Am sterdam, Sarphatipark 118 naar J. 5. Wed. P. G. Verheijden-Stccnes, van Oud-Valkenburg B. 20a naar F. 49. Johanna Vermeulen, van Ooster hout Zandheuvel D. 221 naar B. 42. Cornelis Franken, van Oud- en Nieuw-Gastel B. 55 naar I. 63. An tonius Th. P. Simonis, van Tilburg Gasthuisstr. 68 naar H. 3. Maria A. Verwijmeren, van Sprang-Capelle c. 264 naar D. 111. Adrianus G. Oli- slagers van Waalwijk Baardwijksche- slraat 42 naar A. 42. Maria P. Ver meer, van Dongen Hoogenham 89 naar G. 138. Helena W. van der Pluijm, van Dussen C. 252 naar aan boord. Wilhelmus H. Prinsen en gezin, van Boxtel Frans Staelstraat 3. Johan nes A. C. Snelders, van Etten en Leur A. 49 naar F. 90. Vertrokken: Jacomina A. Blankers, van J. 65 naar Tilburg, Nieuwlandstraat 34. Adriana M. Fijneman, van D. 103 naar Loonopzand-Kaatsheuvel Gasthuisstr, 26. Cornelis Segers, van K. 43 naar Oosterhout Vrachden I. 54. Johan nes R. Segeren, van B. 77 naar Huis- sen Ivarstraat 201. Adriana M. de Wit, van D. 18 naar Made Dreef. Johannes A. van den Kieboom en ge zin van E. 58a naar Schiebroek Sin gelstraat 6. Rocus G. van Seeters, van aan boord naar Geertruidenberg aan boord. Jacoba A. Groenendaal van L. 71 naar Tilburg Korvelscheweg 110. Petrus M. van Amelsfoort van C. 27 naar Made Dreef. Lambertus J. Buijks, van C. 58 naar H. en L. Zwa- luwe Heikant. Cornelia H. E. Theuns, van aan boord naar Reusel Hoofdstraat 17. Henriëtte A. H. M. de Klijn, van H. 109 naar Etten C. 95. Philomena J. A. Tak, van aan boord naar Maastricht Oude Basting. Cor. nelis J. de Bont, van G. 1 naar Nijme gen Oude Nonnendaalsche 43. Anna H. Broeders van Geertruidenberg Koe straat 6 naar K. 79. Willem Kie boom, van F. 105 naar Werkendam Hoogstraat 172. Maria C. Th. Can ters, van H. 12 naar Breda Ginneke- weg. Johannes W. Aerts en gezin, van G. 42 naar Breda Belcrumpolder. Wilhelmina C. H. Kamp, van A 1 naar Breda Kerkpad 2. Josephus Bastiaanse, van M. 3 naar Oosterhout Pannehoefstraat 37. Joseph Hom pus, van aan boord naar Maasbree Ble- rick St. Antoniusklooster 2. Wed. W. van Hemert-Tielemans, van I. 92 naar Oosterhout Kerkstraat E. 19. Hendricus P. de Jongh en gezin, van E. 16 n. 's-Hertogenbosch aan boord. Baukje Bouma, van H. 23 naar Opsterland Kortewaag aan de Vaart. CAPELLE. In de Ned, Herv. kerk te dezer plaatse zal a.s. Zondag des morgens half tien leesdienst worden gehouden. Bij hel j.l. Dinsdag en Woens dag aan de Rijks Kweekschool te 's Hertogenbosch gehouden examen slaagden voor het onderwijzers examen de heeren J. Quirijns, .1. Verhoeven en C. Roubos. De heer Alb. Christ, alhier is benoemd tot directeur der gemengde zangvereeniging »Crescendo» te Heusden. De voetbalvereeniging «Excel sior» zal a.s. Zaterdagmiddag deel nemen aan de eindwedstrijden van de door de voetbalvereeniging »Neer- landia» te Kaatsheuvel georgani seerde serie—wedstrijden. In de demi—finale wordt gespeeld tegen de voetbalvereeniging »Aalst» (Gl^) De heer K. Alblas alhier, ver tegenwoordiger van de Ned. Gist-en Spiritusfabriek te Delft hoopt met de hec-ren bakkers uit zijn district »Capelle e. o.» op 2 achtereenvol gende Donderdagen en wel op 21 en 28 Juni a.s. een excursie te ma ken naar bovengenoemde fabriek. Aan deze excursie nemen ongeveer 100 personen deel. Door het bestuur der Chr. Oranjevcreeniging worden voorbe reidingen getroffen tot het gemeen schappelijk herdenken van den ver jaardag van H. M. Koningin Wil helmina. De Geref. Zendingsvereeniging te dezer plaatse hoopt op Vrijdag 22 dezer haar maandelijksche ver gadering te houden. In verband met de op 4 en 5 Juli te 's Bosch te houden jaar vergadering van de Vrije Universiteit worden pogingen aangewend het te dezes plaatse bestaande comité uit te breiden. Getracht zal worden een feestgave te verzamelen en personen tot deelname aan de te houden jaarvergadering uit te noodigen. De plaatselijke Geref. Zendings vereeniging ontving onder letter N.N. een extra gilt van f5. In de Ned. Herv. Kerk a.iL Loonschendijk zal a.s. Zondag lees dienst gehouden worden. RAAMSDONKSVEER. De kermis zal in deze gemeente worden ge houden vanaf 24 tot en met 26 Juni a.s. Het belooft dit jaar weer druk te worden. De volgende staanplaatsen zijn reeds verleendop het Kermisterrein (Heereplein) te Raamsdonksveer, Simmy Glijbaan, Steihvand Motor sport, Theater, Luclilschommel, Draaimolen, Autocanoussel, Rijwiel- carroussel Gebakkraam, l'alingkraam Zu ui kraam, üefeningspel op water sportgebied, en nog tal van Galan terie-, Koek- en Suikerkramen. üp het kermisterrein op het dorp (Raadhuisplein): Zweefmolen, Rij wielcarroussel, Luchischommel, Ge bakkraam, Galanteriekraam en Suikerkraam. De onvermengde margarine is in het volgende tijdvak voor recht hebbenden verkrijgbaar bij de vol geilde winkeliers P. A. Canters en S. H. van Seeters. Het aantal werkloozen bedraagt in deze gemeente 305, gesplitst als volgt geheel werkloos 302 en gedeel telijk werkloos 3. üp Zondag 8 Juli a.s zal alhier een groote demonstratie worden gehouden door de K.J.V. en de K.J.M. van het geheele district Made. üp een en ander zullen we later nog terug komen. RAAMSDÜNKSVEER. Raamsdonks veer staat aan den vooravond van den grooten R.K. Sportdag, die Zondag 17 Juni wordt gehouden. Dan zal komen het resultaat van on- vennoeiden arbeid van liet R.K. Sport- dagcomité, dat kosten noch moeiten gespaard heeft om dezen sportdag te doen slagen. Hieronder laten we het programjna volgen van het verloop der feestelijk heden 7 u. v.m.H. Mis met algemeene H. Communie voor de leden der deelne mende vereenigingen. 2 uur: üpstelling van den prachti- gen optocht op het Heereplein. 2.30 uur: Lof. 3 uur: Optocht door het Veer. De vol gende route zal genomen worden, Hee replein, Hoofdstraat, Deijlstraat, Wil- helminalaan, Koningstraat, Dubbel damstraat naar het feestterrein. 3.30 uur: Gecostumeerde Voetbal wedstrijd DoeltrappersVeersche Boys 4 uur: Voetbalwedstrijd R.K. T.V.V. 1, kampioen le klas R.K.F.Dongen 1, le klas R.K.F. De samenstelling van den optocht is als volgt: 1. De Jonge Werkman; 2. R.K. Sportdagcomité; 3. R.K.V.V. „Olympia"; 4. R.K.V.V. „Veersche Boys": 5. Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht"; 6. De Besturen der diverse vereenigingen; 7. R.K.T.V.V en Don gen; 8. De gecostumeerde „Doeltrap pers". Doordat de radio-centrale „Raams donk" geheel gratis op het feestterrein een microfoon heeft geplaatst met luid sprekers, zal door den Secretaris van het R.K. Sportdagcomité, den heer Fr. Steijlen een reportage worden gegeven van den gecostumeerden voetbalwed strijd DoeltrappersVeersche Boys 1. De opstelling van beide elftallen is: Doeltrappers: Doel: Doellianus. Achter: Pinda Lekka, Groote Beer. Midden: Krentenbollenbakker, üude Sien, Lord Pechman. Voor: De Pijn, DenBlauwen, Ruiten Boer, Den Dré, Wals. Scheidsrechter: Securius. Grensrechters: de tweeling „Vlaggio en Vlagges". Voor: C. Luijbregts, J. Marcelissen, W. Verhagen, J. van Seters, J. van den Kieboom. Midden: B. van Strien, M. de Jongh, L. van Strien. Achter: G. Marcelissen, A. Thiel. Doel: C. Luijbregts. Veersche Boys 1. Het openingswoord voor den aan vang der wedstrijden zal worden ge daan door den WelEerw. Heer A. van der Vaart. De Z.Eerw. Heer van Lierop, advi seur van den R.K. Voetbalbond in het Bisdom Breda, heeft toezegging gedaan dat Z.E. voor de microfoon zal spre ken over de R.K. Jeugd- en Sport be we-* ging. Verder zullen nog tal van andere sprekers het woord voeren. Voor de verloting zijn 120 prijzen beschikbaar gesteld, de hoofdprijs is een gratis aansluiting bij de Radio-dis tributie Centrale „Raamsdonk". De trekking heeft plaats a.s. Maandag om 7.30 uur nam. in liet St. Henricusge- bouw. Uiterlijk 14 dagen na de trekking kunnen de prijzen nog afgehaald wor den bij C. Steijlen in de Hoofdstraat. Worden ze niet binnen dien termijn af gehaald, dan vervallen ze aan 't Sport dag-Comité. Muziek van de Kon. Erk. Harmonie „De Eendracht" zal de voetbalwedstrij den opluisteren. De loten heeft men tevens geldig ver klaard voor entreeprijzen der wedstrij den, hetgeen vlugge bediening aan de loketten in de hand zal werken, met 't oog op den te verwachten grooten toe loop. Wie zich een goede plaats ver zekeren wil, zal toch verstandig doen niet tot het laatste oogenblik te wach ten, maar bijtijds op het feestterrein aanwezig te zijn. üp dus allen, vooral ook de burgerij van het Veer, a.s. Zondag naar het feestterrein. Het was te Raamsdonks veer zoo'n saaie boel den laatsten tijd, een ontspanning als deze zal wel ge wild zijn. Wat wilt ge nog meer. Uren lang genot m,et muziek voor weinig centen, de prijzen zijn zoo laag moge lijk gesteld, le rang ƒ0.25 en 2e rang 0.10. De vreemden zullen komen met honderden, laat Raamsdonksveer niet achterblijven. Het comité heeft 't zijne gedaan, laat het publiek dit nu waar- deeren ten volle! Dezer dagen zijn op, het Veer ge vonden een portemonnaie, inhoudende een rijwielbelastingplaatje, terug te bekomen bij de gemeente-politie, en een huissleutel, die terug te bekomen is bij de Marechaussees. üp Zondag 24 Juni a.s. zal een bloempjesdag worden gehouden, waar van de opbrengst zal komen ten bate van den R.K. Pholii Missie-zender. ADVERTENTlêW. Nie, in staat zijnde alle geluk- wenschen, ter gelegenheid van mijn 25-jarig jubileum als Arts ontvangen, afzonderlijk te be antwoorden, wil ik langs dezen weg, ook namens mijn vrouw en kinderen, mijn hartelijken dank betuigen voor de betoonde belangstelling. R. KNAAP. Raamsdonksveer, Juni 193k. Vanaf heden betalen wij voor Mannen-kanaries f 1 25. Poppen-kanaries f 0.30. Breng ze allen bij Vogel- en Vogelvoederhandel Schoolstr. 26 Kaatsheuvel. \IET i JULI a,s. komt in de Mr. v. Coothstraat naast het Wijkgebouw van 't Groene Kruis, thans bewoond dooi den Heer Rijksontvanger. Te bevragen bij den Heer MAYERS—'T HOOFT, Penningm. v. h. Groene Kruis, Besoijenscheslr. 45, Resoijen. Bij Uw arbeid kunt U veel nut en gemak heb ben van Gupa/ dat zich In lederen vorm laat kneden. Gupa verbindt zich met •Ik denkbaar materiaal •n verhardt daarna. 25 ct. per tube /OO/ toepassingen Verder noteeren wij52190 FIJNE HANDAPPELEN, 15 ets. per pond, 25 ets. per Kilo. HEERLIJKE WESTLANDSCHE PERZIKEN 10 ets. per stuk. WESTLANDSCHE TOMATEN 18 ets. per pond. Heden ook verkrijgbaar: de echte BREDASCHE AARDBEIEN, HEERLIJK ZOETE KERSEN tegen dagprijs. Dagelijksch ook verkrijgbaar VERSCHE GROENTEN tegen concurreerende prijzen. Elke kooper die voor minstens 25 ets. besteedt, ontvangt een heerlijke versnapering!! Indien wij het vergeten, dan vraagt U er om!! Beleefd aanbevelend, H. KLEIJN-TUMMERS, GROOTESTRAAT 198 Teleloon 225 WAAL W IJ K Naast het R.D.B.-Theater. worden door ons geleverd in prima uit voering en aan billijke prijzen. Door onze bemiddeling krijgt men hetzelfde werk aan dezelfde prijzen. Doet uwe bestellingen dus bij Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen. ■■■ttHiKVH Igxaao» i

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8