de vailende „schaduwen" vertoonen kleurige effecten. Alles bijeen een feeërie van ongeziene schoonheden! Nauw verbonden met deze tentoon stelling zijn ook diverse sportattrac- ties, die eiken Zondag nieuwe zullen plaats vinden. Zoo zijn er reeds geor ganiseerd tijdens den tentoonstellings- duur een nationaal kegelconcours, een groot nationaal concours-hippique op den eersten tentoonstellings-Zondag, 'n groote urndemonstratie en athletiek wedstrijden om het nationaal kam pioenscbap, internationale auto-sterrit festivals, e.d. Dit alles op een speciaal sportterrein, behoorende bij de ten toonstelling. En voorts een 24-uurs en een zesdaagsche op de onmiddellijl aangrenzende Tilburgsche wielerbaan Men ziet dus dat er gezorgd is „elt'k wat wils" te geven. Tilburg is klaar om heel Nederland te ontvangen. Zooals men weet wordt de tentoon stelling a.s. Donderdag geopend dooi minister-president dr. Colijn, welke plechtigheid pêr radio wordt uitgezon den. U LOON-OP-ZAND. De so'ciëteits-kv. estie weer ter sprake. Het ruimen van gierputten. Nieuwe leges- verordening. Subsidie aan „Sophia De Raad der gemeente Loon op Zand vergaderde Woensdagavond te half ten gemeentehuize te Kaatsheuvel on der Voorzitterschap van Burgemeester .1. A. F. Malleus. Secretaris de heer M. A. v. d. Wee. Afwezig de heer v. d. Hoven met kennisgeving. Aan de orde: 1. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Zonder opmbrkingen worden de no tulen gearresteerd. 2. Ingekomen stukken. Hieronder zijn: Dankbetuiging van H.M. de Konin gin voor bet verzonden telegram van deelneming bij het overlijden van de Kon. Moeder; van Ged. Staten inededeeling dat de beslissing omtrent de rechtstoestands verordening voor ambtenaren is aan gehouden; dankbetuiging van O.M.O. in N.-Br. voor verleende subsidie; van Ged. Staten goedkeuring op bet beheer van het gasbedrijf; van de gemeente Waalwijk besluit omtrent gemeenschappelijke hulpver leening bij brand; van Ged. Staten goedkeuring der ge meente-rekening 1932, sluitende met 'n nadeelig saldo van 10481.80 in den gewonen dienst; van Ged. Staten inededeeling, dat in deze gemeente een splitsing moet wor den gemaakt tusschen houders van tap- en slijt vergunning. Al deze stukken worden voor ken nisgeving aangenomen. Van den gemeente-arbeider Balfers verzoek om hem in de gelegenheid te stellen zich bij-verdiensten te verschaf fen als doodgraver en stoker. Dit stuk is te laat ingekomen en wordt ter fine van advies naar B. en W. verwezen. De Soeieteiten-kwestie. 3. Voorstel lot wijziging van de Al- gemeene Plaatselijke Politieverbrde- ning dezer gemeente. In de vorige vergadering werden de adressen van de afdeelingen Kaatsheu vel en Loon op Zand van den N.C.B., betreffende het ruimen van gierput ten, in handen van B. en W. gesteld, om daarop van advies te dienen. B. en W. stellen voor, daaraan in zooverre tegemoet te komen, dat de ruiming der gierputten vóór des mid dags 9 uur wordt toegestaan. Zij meenen, dat op zoodanige wijze de bezwaren van de landbouwers, die in de kommen der gemeente wonen, voldoende worden ondervangen, zon der dat dit voor de omwonenden tot bijzondere lasten (stankverspreiding) voert. Bovendien stellen B. en W. voor 'n wijziging in de Politieverordening aan te Jirengen met betrekking tot de openstelling van herbergen, tapperijen en dergelijke inrichtingen. In de voorgestelde artt. wordt o.m. het volgende bepaald: Het is den houder van een inrich ting verboden deze voor het publiek geopend te hebben van des avonds 11 tot des morgens 5 uur. Het is den houder van een inrichting verboden gedurende den tijd, dat de in richting niet geopend mflg zijn voor het publiek, daarin of aldaar bezoekers te ontvangen, toe te laten of te hebben. In bijzondere omstandigheden, ter beoordeeling van den Burgemeester, kan door hem het in het eerste lid van dit artikel bepaalde tijdstip van sluiting tijdelijk later gesteld worden. Geschiedt de wijziging met betrek king tot alle inrichtingen in het alge meen, dan wordt zulks door afkondi ging in de gemeente ter kennis ge bracht,; wordt het uur der sluiting ech ter ten aanzien van één of meer dier in richtingen in het bijzonder later ge steld, dan geeft de Burgemeester daar van de belanghebbende houders van voormelde inrichtingen een schrifte lijk bewijs van ontheffing. Het is aan een ieder verboden, ge durende den tijd, dat een inrichting niet voor het publiek geopend mag zijn zich daarin of aldaar als bezoeker te bevinden. De Voorzitter voegt hieraan nog toe dat B. en W. zich bij de bepalingen omtrent de openstelling van eafé's, nauwkeurig aan de Drankwet gehou den hebben. Hierdoor wordt weggeno men het onderscheid dat in deze ge meente bestaat en dat beschouwd wordt als zijnde in strijd met de wet. Spreker acht het wenschelijk dat de burgemeester bij speciale gelegenheden bet sluitingsuur kan verlengen. De heer Roestenberg kan zich zeer goed vereenigen met het voorgestelde sluitingsuur. In verband met het be paalde in art. 1lf> zou spr. het zelfs wenschelijk achten, dit aan te vullen met een bepaling dat een verzoek om verlenging van sluitingsuur minstens 3 dagen tevoren moet worden aange vraagd, teneinde de mogelijkheid uit te sluiten dat men ter elfder ure om een dergelijke vergunning komt De heer Maas maakt bezwaar tegen hel voorstel van B. W. inzake het op ruimen van gierputten. Volgens spr. is de tijd van 7—9 uur daarvoor niet vol doende, vooral omdat deze 2 uren hoog noodig zijn voor de verzorging van het vee en het bezorgen van melk. Daar bij komt dat voor de gierbemesting de weersgesteldheid in aanmerking geno men moet worden. Spr. wil daarom voorstellen het, ruimen van gierputten den geheelen dag toe te laten mits dit geschiedt in behoorlijk gesloten vaten of kisten. De heer Nieuwstadt betreurt het dat het in de bedoeling ligt om de gunstige bepalingen voor sociëteiten te niet te doen. Indien mijn veronderstelling juist is, dan moet ik er ml'jn verwondering over uitspreken, dat B. en W. met deze wijziging komen, aldus spr. Ronduit gezegd had ik dit althans nu niet ver wacht en m.i. is hiervoor ook geen en kele aanleiding.. De toestand, zooals wij die in onze gemeente nu reeds bijna 60 jaar kennen, en die als het ware historisch is gegroeid, dat de lokalitei ten en gebouwen, waar.voor vergun ning is verleend, en die niet openbaar zijn, en dus uitsluitend bestemd en in gericht voor de bijeenkomsten en het onderling verkeer der leden van die sociëteiten en besloten clubs buiten de bevoegdheid van den raad vallen ten opzichte van het bepalen* van een slui tingsuur, is naar mijne meening vol komen wettig. M.i. maakt de wetgever wel degelijk onderscheid tusschen openbare, dus voor het algemeen toe gankelijke en besloten gelegenheden, die elk karakter van openbaarheid mbssen. De jurisprudentie hieromtrent acht ik genoegzaam bekend. Ik zou in dit verband nog kunnen wijzen op de uitspraak van het Kantongerecht te Waalwijk in een dergelijke zaak, waar bij na vervolging de heer J. Smit is vrijgesproken en de voor korten datum gevoerde procedure te Dongen, waar hij ook de sociëteit in hel gelijk is ge steld. Art. 168 van de Gemeentewet geeft volgens de daarop betrekking hebbende jurisprudentie den Raad de bevoegdheid tot het maken van hepa- ingen omtrent het sluitingsuur van openbare inrichtingen, als herbergen en voor het publiek toegankelijke plaat sen waar drank verkocht wordt. Maar ik wil bier uitsluitend de juri dische kant van de zaak niet op den voorgrond stellen, doch liever nog en kele woorden wijden aan de moreele ziide. Zooals ik reeds heb gezegd, reeds gedurende 60 jaar, dus meer dan een menschenleven zijn hier die gelegen heden die uitsluitend, dienen tot on derling verkeer der leden door ons ge meentebestuur geprotegeerd. Door on ze voorvaderen zijn ze in stand gebon den dikwijls ten koste van moeite en financieele offers. Het heeft nooit aan leiding gegeven tot conflicten met de politie, integendeel, wij hebben steeds op de meest aangenamje wijze met de autoriteiten samengewerkt. Daarom valt het hard, dat nu plotseling met ruwe hand wordt ingegrepen en met een enkele hoofdknik aan de bevoor rechting dezer vereenigingen 'n einde zou moeten worden gemaakt. Een stuk cultureel leven in onze gemeente is daarmede vernietigd. Hier wordt iets afgebroken wat voor onze plaats een factor van beteekenis is in bet maat schappelijk verkeer en waarvoor niets maar dan ook niets, in de plaats wordt gegeven. Ik vraag müj af: waarvoor is dit noodig? Is dit een gemeentebelang? Neen, zou ik zeggen, het tegendeel. Waarom zou hier geen sociëteit kun nen bestaan, waar die onder meer wel bestaan in de aangrenzende gemeenten Dongen en Waalwijk, die ook geen societeitsvergunning hebben van Ged. Staten, zooals die hier wordt geëischt. Deze verkeeren precies in dezelfde po sitie als wij hier. Wij zijn toch geen geestelijk minderwaardigen? Daarbij is in onze plaatselijke poli tieverordening deze zaak zoo uitste kend geredigeerd en vastgelegd. Dezelf de bepalingen die in de Drankwet als eisch worden gesteld voor de verkrij ging van eene vergunning voor socië teit zijn hier door de plaatselijke poli tieverordening overgenomen. De ge meente heeft volkomen de beslissing en het heft in handen ten opzichte van 1 het erkennen der sociëteit. l^ie voor waarden zijn zeer scherp gesteld. Op grond van een en ander zou spr. wil len voorstellen het artikel 115 van Hoofdstuk XIII van de Gemeentelijke Politieverordening voorloopig ongewij zigd te laten tot zich andere perspec tieven ten opzichte van deze materie hebben geopend, waarbij spreker voor al op het oog heeft de mogelijkheid van de uitbreiding van bet aantal ver gunningen. De beer N ij kamp is dezelfde mee- ning toegedaan als vorige spreker en meent dat de bestaande regeling be stendigd kan blijven. Vooral met het oog op Loon op Zand zou spr. willen bepalen dat aanvragen om verlenging van sluitingsuur één dag te voren moeten geschieden. Spr. zou zelfs graag zien dat veldwachter v. (I. Steen gemachtigd werd om voor Loon zelfstandig dergelijke vergunnin gen te geven. De heer Snoeren meent dat 12 uur laat genoeg is als politie-uurde men- schen moeten dan naar huis .Alleen voor bijzondere gelegenheden zou spr. het sluitingsuur tot 1 uur willen ver- verlengen. Weth. van Lier zou onder het be paalde in art. 196, bet opruimen van gierputten, ook willen doen vallen 't opruimen van bloed en afval van sla gerijen. Ook spr. weet, dat bij gierbe- mjesting met de weersomstandigheden moet worden rekening gehouden. Daarom zou spr. willen bepalen dat op regenachtige dagen met speciale ver gunning van de politie, den geheelen dag de gierputten mogen worden leeg gehaald. De Voorzitter beantwoordt de ver schillende sprekers. Den heer Roesten- berg zegt spr. te zullen trachten de verordening op voor ieder bevredigen de wijze uit te voeren. Spr. zal in die uitvoering streng zijn, maar daarbij met de verschillende omstandigheden rekening houden. Spr. zal het stand punt innemen dat aanvragen om ver lenging van sluitingsuur steeds 1 dag tevoren moeten worden aangevraagd. Het lijkt hem echter niet wenschelijk dit vast te leggen, daar het billijk kan zijn dat in speciale gevallen van dezen regel wordt afgeweken. Den heer Maas zegt spr. toe, soepel te zullen zijn in de uitvoering der be paling omtrent bet ruimen van gier putten. B. en W. kunnen desnoods bij regenachtig weer den geheelen dag vergunning geven voor bet opruim/en Spr. zou echter niet afstappen van het indertijd omwille der volksgezondheid ingenomen standpunt. Aangaande de societeitskwestie merkt spr. op, dat de heer Nieuwstadt het vermeend recht van vermeende so ciëteiten verdedigd heeft. De opmer king dat de toestand al 60 jaar bestaan heeft zonder dat ooit getracht is er 'n eind aan te maken, is niet juist. In de jaren 1924 en 1925 is immers om zeer gezonde redenen getracht aan deze uit wassen een einde te maken. In den raad is toen door B. en W. met klem van redenen voorgesteld de „soeieteits- vergunningen" in te trekken, omdat deze aanleiding gegeven hadden tot excessen. Spr. gelooft niet dat daar mede een stuk cultureel leven in deze gemeente wordt vernietigd. Als men de waarde der sociëteiten zoo hoog aanslaat, dan verwondert het spr., dat er zoo weinigen zijn die er gebruik van maken! Spr. heeft daarvan herhaalde- lük notitie doen nemen en dan bleken steeds slechts enkele leden der honder den vereenigingsleden aanwezig. Spr. moet daarom het voorstel-van Nieuwstadt ernstig ontraden. In de po litieverordening is de gelegenheid tot verlenging van het sluitingsuur niet tot bepaalde uren beperkt, en dit acht spr. juist zeer geschikt om de menschen ge leidelijk aan den nieuwen toestand te doen wennen. Als U wist hoeveel ouders ons instemming met het voor stel hebben betuigd, omdat hun zoons voortaan behoorlijk op tijd thuis zul len komen, dan zoudt U inzien dat het cultureele peil het meest gediend wordt door ons voorstel, zegt spr. De opmerking, dat de gemeente de sociëteiten erkend heeft, acht spr. niet juist. In het archief heeft hij geen en kel stuk gevonden, waarbij soeieteits- rechten verleend zijn. De gemeente zelf kan trouwens deze rechten niet ver- leenen. Den heer Nijkamp merkt de Voor zitter op dat hij geen afstand kan doen van zijn bevoegdheden als burgemees ter. Spr. merkt ten slotte nog op, dat hij voor de a.s. kermis een regeling getroffen heeft, waarbij met de bestaan de toestanden is rekening gehouden en waarbij niet alle gelegenheden over één kam geschoren worden. De opmerking van Weth. van Lier langaande het opruimen van afval van slagerijen zal spr. in B. en W. behan delen. De heer Roestenberg zegt zijn voor stel in te trekken. Spr. vertrouwt dat de burgemeester ervoor zal waken dat de uitwassen van vroeger niet meer zullen voorkomen. De heer Nieuwstadt weet, dat inder tijd reeds een voorstel tot afschaffing der bijzondere vergunningen aanhan gig was. Dat had, volgens spr., echter een andere oorzaak. De oude politie verordening stelde n.l. het sluitingsuur vast met uitzondering van de sociëtei ten. Daarvan is misbruik gemaakt door kroegjes, die zich ook sociëteiten gin- gen wanen. Daarom is toen het voor stel gedaan de beperking te laten ver vallen. Dit alles heeft echter niets te maken met hetgeen spr. als sociëteit beschouwt. Spr. wijst nog eens op de strenge bepalingen die voor de socie- teitslokalen gesteld zijn. Dat zoo weinigen van het societeits- recht gebruik maken, doet spr. genoe gen. Het zou niet goed zijn als de men- scben eiken avond tot laat in bet café zaten. Anderzijds begrijpt spr. niet, dat zoovele ouders bij den voorzitter over den bestaanden toestand geklaagd heb bendaaruit zou men toch moeten op maken, dat vele jongelui 's avonds laat blijven zitten. De heer Maas betoogt nog eens, dat het voor de boeren onmogelijk is des morgens van 79 uur gierputten te ruimen. Zij zouden daar dan een aparte werkkracht voor moeten nemen. De Voorzitter antwoordt den heer Nieuwstadt, dat het aantal klachten in vergelijking met het aantal sooieteits- bezoekers zeer groot was. Aangaande de opmerkingen van den heer Maas zegt spr. dat een en ander ook bij B. en W. bekend is. Na de toe- zegging, die spr. gedaan heeft kunnen de landbouwers z.i. gerust zijn. En mocht in de practijk blijken, dat de uitvoering der bepaling niet naar wenseh der boeren is, dan kan men nog altijd een ander voorstel doen. De heer Roestenberg zegt nog, dat men het niet moet voorstellen alsof de sociëteiten in een keer worden wegge vaagd. Integendeel, in 1925 is er al breedvoerig over gesproken en reeds toen was de raad ervan overtuigd, dat er uitwassen waren. Daarbij komen de bezwaren van de kasteleins, die geen speciale vergunning krijgen. Volgens spr. was het sociëteitsleven uitgegroeid tot een nachtleven en kwa men velen eerst 's morgens uit het café. Dit kan spr. geen cultureel werk noemen en de bezwaren der ouders kan hij zich zeer goed indenken. Daar om is spr. B. en W. dankbaar dat zij een weg hebben gevonden om een ein de te maken aan het overdreven so ciëteitsleven. Dhr. Nieuwstadt verwondert zich over deze opmerking van dhr. Roestenberg. Hij begrijpt ook niet de bezwaren der ouders, want bij hem gaat het alleen over de sociëteit „Ainicitia", waar geen jonge menschen komen. De heer Roestenberg overdrijft, zegt spr., en spreekt niet uit ondervinding, want hij leeft zelf niet in het openbaar. Spre ker blijft van meening, dat met een sociëteit, waar over wat meer dan de gewone alledaagsehe dingen gesproken wordt, een cultureel belang gediend wordt. Hij hecht daarom groote waar de aan het behoud der sociëteit „Ami- eitia". De heer Nijkamp informeert naar de ermis-regeling. De Voorzitter zegt den heer Nieuw stadt, dat hij in het algemeen moet spreken en niet over bijzondere socië teiten. Den heer Roestenberg raadt spr. aan „voortaan in het openbaar te gaan leven". Spr. zegt voor de kermis een rege- 'ing te hebben getroffen, waarin som mige lokaliteiten bevoorrecht zijn, om zoodoende de z.g. sociëteiten niet in eens den nekslag toe te brengen. Het voorstel van B. en W. wordt daarna in stemming gebracht. Met 7-7 staken de stemmen, zoodat het voor stel in de volgende vergadering op nieuw aan de orde komt. oor stemdenSnoeren, Beerens, Grootzwagers, v. d. Horst, v. Lier, Roestenberg en M. Dingempns. Tegen: Nijkamp, Maas, de Kort, Snaphaan, Nieuwstadt, Vrinten en C. Dingemans. 4. Verzoek van het bestuur der Po litievakopleiding van den Ned. R.K. Politiebond „St. Michaël" om subsidie. Onder opmerking dat voor dit doel reeds een subsidie van 7.50 is gevo teerd, wil hel B. en W. met het oog op den financieelen toestand der gemeen te voorkomen, dat met dit bedrag voorshands is te volstaan. Zou eventueel later de financieele positie der gemeente verbeteren, dan ware alsdan te overwegen of het be drag niet eenigermate te verruimen zou zijn. De Raad gaat met deze zienswijze accoord. Rioolbelasting en looierijen. 5. oorstel vaststelling kohier der straatbelasting en van de rioolbelas ting, beide voor het jaar 1934. Het totaal dezer kohieren is resp. op 7675.79 en 1779.te stellen. De heer Nijkamp merkt op, dat deze rioolbelasting ten bedrage van 1779 uitsluitend wordt betaald door 3 leder- I abri kanten te Loon op Zand. Vooral nu verschillende looierijen gedwongen zijn bun bedrijf stop te zetten, vindt spr. deze belasting veel te hoog. Hij meent dat binnenkort dan ook een re quest der betrokkenen te verwachten is. De bezwaren gaan voornamelijk te gen den aanslag naar de grootte der gebouwen. De Voorzitter zegt, dat een dergelijk request naar billijkheid overwogen zal worden. De kohieren worden conform ont werp vastgesteld. Bezwaren tegen vergunningsrecht. 6. Behandeling van de beroepen in gesteld door J. van Dun, J. Smit; C. J. van den Assem, A. P. Smit, Wed. C. M. Smit en het Kon. Muziekgezelschap ïphonia", allen to Kaatsheuvel en A. C. Beerens te Loon op Zand, tegen hun aanslag in het vergunningsrecht voor het vergunningsjaar 1934-1935. B. en W. kunnen geen enkele aan leiding vinden den raad te adviseeren om ten deze tot een gunstige beslis sing te komen. Waar de Drankwet het laagste recht, derhalve voor eafé's met den minsten omzet en de laagste huur waarde, reeds heeft bepaald, op ƒ40. daar ligt bet geheel en al in de lijn dezer gedachte om voor zoodanige in richtingen met hoogere huurwaarden en grootere omzetten ook een equiva- leerend hooger recht te bepalen. Dit nu behoort uit een schatting van het perceel en m,ede verband houdend met den verkoop van gedistilleerd, te blijken, t it deze schatting en de daar mede verband houdende opgave van den gedistilleerd verkoop is, op den grondslag van het minimum-recht, niet gebleken dat de gegeven cijfers te hoog zijn. B. en W. adviseeren dan ook tot af wijzing der beroepen. De Voorzitter merkt hierbij nog op, dat blijkbaar dit jaar voor het eerst in deze gemeente een schatting heeft plaats gehad. De geringste wettelijke aanslag is 40.die geheven moet worden bij een omzet van 50 L. per jaar. De kasteleins hebben nu zelf hun omzet kunnen opgeven en daaruit bleek, dat zij van 4 tot 15 maal deze kwantiteit omzetten. Toch is de hoogste aanslag slechts 135.—. Volgens spr. "mogen adressan ten blij zijn, dat zij er in het verleden zoo goed zijn afgekomen. Ook nu zijn de bedragen zeer aan den lagen kant. Het voorstel van B. en W. wordt aangenomen. Reglement van Orde. Voorstel van Burg. en Weth. tot vaststelling van een Reglement van Orde voor de vergaderingen van den Gemeenteraad. I)e beer Snoeren heeft er bezwaar tegen dat iemand die de vergadering moet verlaten van de presentielijst wordt afgevoerd. Voorts acht spr. het voldoende indien (voorstellen der le den door 2 leden gesteund worden, in- plaats yan door 3. Spr. wil ook de. ge legenheid open stellen om vragen tot B. en W. te richten. De heer Roestenberg zag graag de termijn voor de toezending der raads stukken bepaald op 8 dagen voor de vergadering, inplaats van 4 dagen. De Voorzitter antwoordt, dat de be paling omtrent het teekenen van de presentielijst soepel zal worden toege past. Spr. acht het gewenscht dat er minstens 3 léden een voorstel steunen alvorens dit in behandeling komt, om dat anders leden de vergaderingen noodeloos zouden kunnen rekken. Een rondvraag acht spr. niet van dezen tijd; de leden hebben echter het recht schriftelyk vragen in te dienen. Den heei-R. zegt spr. dat een termijn van 8 dagen te lang is, daar dan dik wijls stukken in zullen ,kom<en, die naar een volgende vergadering ver schoven moeten worden. B. en W. zul len zich echter beijveren om dezen ter mijn zooveel,„mogelijk te rekken. Het reglement wordt conform het ontwerp vastgesteld. Legesverordening. tot vast- legesver- a. van van van 8. Voorstel van B. en V stelling van een gewijzigde ordening: Vergeleken bij de bestaande veror dening is de heffing van secretarie-le ges op enkele punten gewijzigd en aan gevuld. Deze wijzigingen betreffen in hoofd zaak de verhooging van het bedrag 0.60 oj) ƒ1.voor het afgeven beschikkingen op verzoeken of andere stukken welke gevraagd worden b. verhooging van de huwelijksrech ten voor den jWoensdag en den Don derdag tot ƒ30.— (momenteel 22.50) en bepaling van deze vergoeding op 50.voor huwelijken, welke in de raadzaal voltrokken worden; c. de verhooging van leges voor af te geven bouwvergunningen op 5 per mille van de bouwkosten, met afron ding van de verschuldigde bedragen naar beneden tot ƒ0.50 of ƒ1.— en met bepaling van de minimum^ leges welke zullen worden geheven op 1. De heer Snoeren vindt de leges van 5 per mille voor bouwvergunningen te hoog. Spr. vraagt of muziekgezelschap pen die door de straat trekken ook leges moeten betalen. Voorts vraagt spr. ol het venten voor ieder is toege staan. De Voorzitter merkt op, dat de vent vergunning thans niet aan de orde is, deze materie behoort thuis bij de po li lieverordening. De heer M. Dingemans merkt op, dat de arbeiders meestal 's morgens vóór 9 uur trouwen, dus buiten de kantooruren. Spr. vraagt of ook zij 2.50 extra moeten betalen. De heer Nijkamjp vindt, evenals de heer Snoeren, detfeges Voor bouwver gunningen te hoog. De Voorzitter zegt, dat om deze 5 per mille niemand het bouwen zal la ten, temeer omdat men deze kosten meestal voor rekening van den aanne mer laat komen. Ventvergunningen worden alleen gegeven aan menschen die als handelaar bekend staan. Alleen muzikanten, die „met de pet rondgaan" l

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 6