liËIiil L11T IL DIE 1DÏERTENT1ES NIEUWS UIT HEUSDEN™ BINNENLAND. GEMENGD NIEUWS. SPORT. WASPIK. Door de vischclub .Let op je Dobber* gevestigd in het café van den heer J. Akkermans zal a.s Zondag een groot nationaal visch concours worden gehouden. Ver schillende prijzen zijn beschikbaar gesteld. A.s. Zondag zal het nieuwge- bouwde café .Het Middenhuis* van den heer Th. van Schijndel feestelijk worden geopend. RAAMSDONKSVEER. Zooals we reeds eerder hebben gemeld, zal de Tentoonstellingstrein „Oranjetrein '34* ook Raamsdonk bezoeken op Woens dag 4 Juli a s., van 10 -12 uur v.m 1—6 uurn.m. en van 7—10 uur n m. Op Maandag 2 Juli a.s zal een propaganda-auto met aanhangwagen, gebouwd als locomotief met tender, voorzien van gramophoonversterkers deze gemeente bezoeken, om propa< ganda te maken voor den Neder, landsch Tentoonstellingstrein. Des avonds zal verder in de openlucht een bedrijfsfilm worden vertoond, betrekking hebbende op den Tentoon stellingstrein. De visch- en hengelakten voor het nieuwe dienstjaar 1934/35, dat 1 Juli aanvangt, kunnen afgehaald wor- den ten Gemeentehuize op Vrijdag 29 Juni as., van des voormiddags 9 12 uur. Op Zondag 8 Juli a.s. zal in deze gemeente een groote demonstratie worden gehouden van het district Made der K.J.V. en K.J.M. Het aan tal deelnemers bedraagt circa 300. De demonstratie zal plaats hebben om 4 uur namiddag en wordt opge luisterd door de Kon. Erk. Harmonie .De Eendracht". Des avonds zal in het Sr. Henricusgebouw een tooneel- uitvoering worden gegeven, uitsluitend toegankelijk voor de deelnemers. De kermis die alhier a.s Zondag aanvangt en duurt tot en met Dins, dag belooft dit jaar weer druk te worden. Op het kermisterrein, het Heereplein te Raamsdonksveer zijn opgeslagen de volgende attracties Simmy-Glijbaan van Theunisz, Lucht- schommel en Draaimolen van Wede, Leander Steilwand, Motorsport van Dirks, Theater van Friso, Palingkraam van Jolie, Zuurkraam van Hoffman, Werptent van den Boer, Pyramiden Werptent van Gigengack, Gebakkraam van Gersen en verder nog tal van galanterie, en suikerkramen. De volgende vermakelijkheden zijn opgeslagen op het kermisterrein te Raamsdonk(dorp)Zweefcaroussel en Rijwielcaroussel van Lindaart, Lucht- schommel van Silkema. Gebakkraam van van Reken en nog enkele galan. terie- en suikerkramen. Op beide plaatsen zijn de terreinen weer goed bezet, overvloed van vermaak zal er weer zijn, hieraan zal het dus niet liggen.*Een pair inrichtingen aan wie plaatsen gegund waren, zijn niet gekomen, in de meeste hotels en café s is er tijdens de kermisdagen dansen. Verschillende andere café houders, hebben zorg gedragen voor strijkjes en cabarets, zoodat iedereen, inwoner als vreemdeling zich weer zal kunnen amuseeren. We hopen, dat ieder daarvan een gepast gebruik zal maken en wenschen allen een prettige kermis. De collecte voor den gewapenden dienst in de Nederlanden heeft opge. bracht te Raamsdonksveer f 16 61 en te Raamsdonk(dorp) f7 21. Tot agent van de Nationale Boeren Onderlinge Verzekering is aangesteld de heer E. G. Romme. Door de Vereeniging tot Stichting en Instandhouding van een Vergader, lokaal voor Protestantsche Belangen zal binnenkort een verloting worden gehouden, waarvan de opbrengst komt ten bate dezer vereeniging. De dag der verloting zal nog nader bekend worden gemaakt. Wegens voortdurende onge steldheid van Ds. Guittart zal Zondag morgen om half tien leesdienst ge houden worden in de Veersche kerk, terwijl om 2 uur in de Dorpsche kerk zal optreden Ds. de Bruin van Hooge-Zwaluwe. RAAMSDONK. Het bouwen van een woonhuis voor rekening van P. van Onzenoort in de Luiten Ambacht straat, is opgedragen aan P. J. van Onzenoort alhier. GEERTRUI DEN BERG. De kermis welke dit jaar gehouden wordt van 21 tot en met 24 Juli a s. belooft wederom druk te worden. Reeds is aan de navolgende inrichtingen plaats verleend: Steilewand, Zweefmolen, Kinderdraaimolen, Auto skooter, Stoomcaroussel, Auto caroussel, Radio, studio, Luchtschommel, Rijwielcarous- sel, Kinder-autodiöme, Foto salon- Schiettent, Kijktent en diverse Gebak-, Koek-, Suiker-, Zuur- en Paling kramen, alsmede een Lijntreksport, Bommensport, Vischvermaak, enz. Voor de Evangelisatie „Eben- Haëzer" te Raamsdonksveer hoopt groot of klein, plaatsen door onze bemiddeling. Het bespaart U moeiten en kost U geen cent meer. Bij contracten ttlfi minder I Zondag a.s. des v.m. 9 30 en des n.m. 2 uur voor te gaan de heer Snaijer uit Dordrecht. DUSSEN. Bij de alhier plaats gehad hebbende verpachting van het hooiland werden betere prijzen be steed dan 't vorig jaar. Thans be steedde men 40 tot 60 gulden per H.A., terwijl men 't vorig jaar niet hooger kwamen dan ongeveer 50 gulden. Door aansluiting op den water toren te Werkendam werden alhier de hoofdbuizen en brandkranen ge probeerd. Hoewel de aansluiting dus nog niet tot stand is gekomen heeft men toch reeds 't langverwachte leidingwater, zij 't dan in de hoofd, leiding Begunstigd door prachtig zomer weer had Zondag j l. alhier de groote St. Antonius Processie plaats. Duizen- den belangstellenden en bedevaart, gangers stonden in 'n dikke haag langs den weg geschaard, terwij! de processie voorbij schreed. Bij 't uitspannen van zijn paard kreeg de landbouwer A B. op zoo danige wijze een klap van het dier tegen de hand, dat 't voorste gelid van een zijner vingers tusschen de burrie geheel werd afgekneld. Zijn geheele hand werd tevens deerlijk verminkt. Dr. van Vuuren verleende de eerste hulp. Voorbijgangers bemerkten dat vlammen boven den schoorsteen van de woning van A. S insloegen. Het bleek aldra dat men met 'n schoor steenbrand te doen had. In samen werking met de bewoners slaagde men er in den brand meester te worden en erger te voorkomen Heusden, 21 Juni '34. Installatie Burgemeester. §A.s. Zaterdag 23 Juni doet onze nieuwe burgemeester zijn intrede in deze gemeente, waar hij circa 2.30 uur zal arriveeren. Hoewel Z.Edelachtb. verzocht heeft geen feestelijkheden te organiseeren, hebben de stadgenooten besloten, te circa 3 uur een défilé te houden van alle vereenigingen, n 1. 3 muziek gezelschappen, 2 Zangvereenigingen, R. K. Werkliedenvereeniging, Heus- den's Belang, Ned. Herv. Jongelingen Vereeniging en de Jonge Garde. Zoo zal de nieuwe burgemeester toch een passend onthaal vinden. Zaterdagmiddag om circa half vier komt de nieuwe Burgemeester door de v.m. Herptsche Poort, om zijn intrede te doen. Ilier wordt, naar we vernemen, een versiering aangebracht, evenals aan 't Ge meentehuis, terwijl ook bier de eerste begroeting plaats heeften door eenige kleine meisjes bloemen worden aan geboden. Daarna gaat de stoet naar het stadhuis voor de installatie met daarop volgende receptie. De beide fanfares hebben bereidwillig hare medewerking toegezegd. Zaterdagmiddag om 3'/a uur komt de Baad in openbare vergade ring bijeen ter installatie van den Edelachtb. Heer W. J. N. Wijs als Burgemeester dezer Gemeente. [y Hedenmorgen had de arbeider G. S., werkzaam bij N. V., het het ongeluk van een kar met hooi te vallen, waarbij hij een hersen schudding opliep. De man werd opgenomen in het St. Antonius— gesticht. V Reeds eenige dagen werd Mej. de Bruin die alleen woonde niet meer geziende buren die zich ongerust begonnen te maken hebben toen de Marechaussee's gewaar schuwd die daarop met Dr. Ver hoeven het huis door het raam zijn binnengeklommen, waar ze Mej. de Bruin dood op den vloer van de achterkamer zagen liggen. Schip met 1000 vacantiegangers aan den grond. Het s. s. Dresden van de Nord— deutsche Lloyd, dat in de Noorsche wateren een vacantiereis voor de organisatie Kracht door Vreugde maakte, is op eenige mijlen afstand van het eiland Utsire lek geslooten. Het Noorsche s.s Kong Haakon heeft alle passagiers aan land ge bracht. Zij bevinden zich in veilig heid. Het schip is gezonken, vier vrouwen zijn verdronken. Von Papen's rede. In Duitsche, regeeringskringen heerscht een stijgende opwinding over von Papen's jongste rede, waarvan het verbod der publicatie door Hitler is bekrachtigd. Nog een feller strijd in Mexico? De Mexicaansche pers acht het zeer waarschijnlijk, dat bij de pre sidentsverkiezingen, welke 1 Juli a.s. in Mexico zullen worden gehouden, generaal Lézaro Cérdenas de over winning zal behalen. In dat geval zal de antiKatho lieke actie der regeering, welke zich uit in het sluiten en in de confiscatie van kerken en in een drastische beperking van het aantal priesters nog worden verscherpt. Onderhoud Dollfuss—Mussolini De Fransche ambassadeur te Rome ■A)e Chambrun, heeft een langdurig onderhoud gehad met den Italiaan- schen onderstaatssecretaris van Bui- tenlandsche Zaken, Suvich. Naar de Romeinsche correspondent van de »Matin» meent te weten, is Mussolini voornemens binnenkort ook met Dollfuss een ontmoeting te hebben, welke waarschijnlijk te Riccionne zal plaats vinden. Suvich heeft den gezant ingelicht over de beteekenis der bijeenkomst tusschen Mussolini en Hitier. Nederland's grenzen gerespecteerd. De chef van den Franschen gene- ralen staf, Weygand, die op het oogenblik te Londen vertoeft, zou daar o a. spreken over een Engelsch voorstel, dat alle Europeesche naties, Duitschland inbegrepen, zich zouden verplichten de grenzen van België en Nederland te respecteeren. Dit bericht is echter „geheel ver zonnen», weer tegengesproken. Nieuwe Belgische regeering. De nieuwe Belgische regeering heeft op hare regeeringsverklaring slechts een meerderheid van 93 tegen 81 stemmen gekregen. Kleine Entente. De vertegenwoordigers der kleine entente hebben zich uitgesproken tegen den terugkeer der Habsburgers in Oostenrijk of Hongarije. Conflict in de Duitsche regeering. Hitler is naar Neudeck, het land goed van president Hindenburg, ver trokken. Aan de Duitsche pers is verboden er melding van temaken. Voor het oogenblik is het uitbre ken van een open conflict tusscben von Papen en een deel van bet overige kabinet door het bemidde lend optreden van den leider ver meden. In een conferentie tusschen Hitier en Von Papen heeft deze volkomen zijn belangwekkende rede gehand haafd. Huldiging minister mr. M. P. L. Steenberghe. Gisteren is de nieuwe minister van oeconomische zaken, mr. M. P. L. Steenberghe, bij zijn terugkeer uit het buitenland in zijn woonplaats Goirle op grootsche wijze gehuldigd. Van alle openbare gebouwen, scho len, kloosters, fabrieken enz. waaide de nationale driekleur en ook het overgroote depl van de bevolking had de vlag uitgestoken. Tweede Kamer. De Tweede Kamer heeft de be handeling van het wetsontwerp inzake belasting van goederen in de doode hand geschorst, nadat van christelijke zijden vele bezwaren waren aangevoerd. De Tweede Kamer is gisteren begonnen met de behandeling van het wetsontwerp van een Verkeers- fonds. De nieuwe spelling l De heer Tilanus heeft in de Tweede Kamer een motie ingediend tot niet-invoering der nieuwe spel ling. Minister Marchant heeft de ver klaring afgelegd dat hij den scholen de keuze wil laten tusschen De Vries en Ter Winkel en het compromis. Er is een uitvoerig debat gevolgd, en er is kans dat de oude beproefde spelling gehandhaafd blijft. Drama te Zwolle. Woensdagmiddag omstreeks 3 uur heeft zich in een perceel in de Blok- straat te Zwolle een drama afgespeeld. In dit huis, bewoond door het gezin L., bestaande uit man, vrouw en den 80-jarigen vader van den man, be stond den laatsten tijd dikwijls on eenigheid. Herhaaldelijk was er hoog- loopende ruzie, maar tot nu toe bleef het bij bedreigingen. Tijdens afwezigheid van den man is wederom een heftige twist ontstaan tusschen den ouden vader en zijn schoondochter. Blijkbaar heeft de oude man daarbij de vrouw met een revolver gedreigd. Ze vluchtte den tuin in, achtervolgd door haar schoon vader, die onderwijl een schot op haar loste. De vrouw liet zich met een gil op den grond vallen, waarop de vader, in de meening zijn schoon dochter vermoord te hebben, het wapen op zichzelf richtte en meteen schot door het hoofd een einde aan zijn leven maakte. Aan de op de schoten ijlings toe gesnelde buren en politie bleek even wel, dat de vrouw geheel ongedeerd was. De vechtpartij te Oss. De 27-jarige van O. uit Oss, die in de marechausseekazerne is opgesloten terzake van ernstige mishandeling van B., heeft een volledige bekentenis afgelegd. Hij zal vandaag naar Den Bosch worden overgebracht en daar ter beschikking van den officier van MEJUFFROUW E. TE LEIOEN LEED AAN ZWARE RHEUMATISCHE PIJN In 6 maanden pijnen geheel verdwenen Ongevraagd komen de brieven binnen, die steeds weer bewijzen, dat rheumatiek voor Kruschen Salts moet wijken. Uit onderstaand schrij ven van Mejuffrouw F. P. E. te Leiden blijkt tevens, hoe belangrijk het is, om met Kruschen Salts door te zetten, wanneer het een bijzonder hardnekkige rheumatiek betreft. Mej. E. schrijft ons o.a.»Het was een geval van zware rheumatische pijn. Ik wist geen raad meer. Het was zelfs zoo erg, dat ik mijn werk niet meer kon doen, maar het gebruik van Kruschen Salts heeft mij geheel van mijn zware rheumatische pijnen afgeholpen. In 6 maanden was de pijn verdwenen. Steeds zal ik door gaan Kruschen Salts te gebruiken, hoewel ik met zekerheid kan zeggen, dat ik voorgoed vandepijnafben.ee Mej. F. P. E. te L. Rheumatiek wordt veroorzaakt door onvoldoende werking der in wendige organen een toestand waar van de lijder zich zelden bewust is. Maar het wordt een ongemerkte ophooping van afvalproducten en een daarmee gepaard gaande vorming van stoffen, die schadelijk zijn voor den geheeien gezondheidstoestand. En deze stoffen ondermijnen het geheele gestel. Kruschen Salts is het natuurlijke recept tot behoud van een inwendige zuiverheid. De zes zouten in Kruschen sporen nieren en ingewanden aan tot gemakkelijke, geregelde werking. U wordt dus inwendig vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien zij zich kunnen ophoopen, onge twijfeld het peil uwer gezondheid zullen verlagen. De «kleine, dagelijk- sche dosis« Kruschen voorkomt dit. Want de zes verschillende zouten in Kruschen verhoogen de werking der afvoerorganen, verschaffen u nieuwe levenslust. Kruschen Sails is uitsluitend ver krijgbaar bij alle apothekers en drogisten voor f0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Stralende gezondheid voor één cent per dag. Let op, dat op het etiket op de flesch, zoowel als op de buiten- verpakking de naam Rowntree Han dels Maatschappij Amsterdam voor komt. justitie worden gesteld De toestand van van B, die door een messteek in de hartstreek was getroffen, baart nog steeds zorg. Kinderverlamming te Gendringen. Te Gendringen doet zich op het oogenblik een aantal gevallen van kinderverlamming voor Er zijn in het geheel vijf gevallen geconstateerd. Valsche muntersbende ontdekt. De laatste maanden is in verschil lende plaatsen ontdekt, dat valsche bankbiljetten in omloop waren In verband daarmee zijn te Venlo ge arresteerd, C uit Eindhoven van be roep verzekeringsagent en van T. handelsreiziger te Tilburg, die naar de stralgevangenis te Roermond zijn overgebracht. Te Lommei zijn gearresteerd de Nederlanders L. G. chauffeur te Eind hoven en W. G. J. chauffeur te Bel- feld. Van deze twee laatsten is uit levering aan de Belgische regeering aangevraagd. Drie andere te Lommei aangehoudenen zijn Belgen. De heeren hadden hun werkplaats te Antwerpen. Daar is een complete drukkerij ontdekt, met een onnoemlijk aantal cliché's van verschillende geld. soorten, zooals Nederlandsch, Belgisch, Fransch, Engelsch en ander bank papier. Bij de gedane huiszoekingen te Antwerpen bij leden van de benden werden op meerdere plaatsen clicheer- inrichtingen gevonden o a. een viertal litho-cliché-installaties voor de ver vaardiging van valsch Nederlandsch bankpapier. Te Antwerpen werden nog 5 leden der valsche muntersbende, welke een een internationale organisatie moet zijn, gearresteerd en in de gevangenis opgesloten. Onder de gearresteerden bevindt zich een bekend Antwerpsch makelaar, die de zaak financierde en met talrijke vooraanstaande persoon lijkheden uit de handelswereld in relatie stond. De gevonden falsificaties zijn allen zeer goed nagemaakt. Ook de valsche honderdgulden-biljetten. Met de ontdekking van deze inter nationale valsche muntersbende, is niet enkel de verdere uitgifte van valsch Nederlandsch bankpapier voorkomen, doch ook door de ontdekking der falsificaten van ander, buitenlandsch geld verhinderd, dat een internationale valsche muntersbende over geheel West Europa haar slag kunnen slaan. Smokkelaars ontwapenen de douane. Dezer dagen of beter: dezer nachten deed zich onder Rucphen sensationeele smokkelaffaire voor, welke in een Wild West film geen kwaad figuur zou maken. Een belasting ambtenaar trof in het holle van den nacht een troep smokkelaars aan, die, zich ontdekt ziende, hun vrachtje achterlieten en zich uit de voeten maakten. Al heel spoedig echter kwamen zij terug spijt van hun .verloren" vrachtje? en molesteer den zij den fiscusman, die zich ge noodzaakt zag zijn revolver te trekken. Maar eilacie, de revolver bevatte wel leege hulzen van de afgeschoten pa tronen, doch geen nieuwe patronen, Terwijl de ambtenaar nu bezig was het wapen opnieuw te laden, sloeg een der smokkelaars hem de revol f er uit, de hand, waarmede tevens het sein gegeven werd tot het omkeeren van de rollen. Onder bedreiging van den ambtenaar met zijn eigen wapen, namen de smokkelaars de kans waar hun eerst achtergelaten smokkelwaar weer op te vatten om den eigen weg e vervolgen. DE VOETBALCOMPETITIE. Naar het einde. Houdt Ajax haar kans? Middelburg of Juliana? De beslissing tus schen E.S.V. en W.S.C. Zoo langzamerhand komt het einde der na-competities in zicht en doen zich geen complicaties meer voor, dan kan zoowat in alle afdeelingen over enkele weken het pleit beslecht zijn. Zoo ook staat het met het kampioen schap des lands. Als Ajax morgen in Almelo een punt verspeelt en daar is o.i. alle kans op, dan is de K.F.C. zoo goed als zeker van haar zaak. Wil lem II krijgt in Groningen een zware pijp te rooken. In het Zuiden weten we waarschijn lijk morgen nog niet wie de le klasse zetel zal verwerven, tenzij Middelburg zich op eigen veld door Tegelen laat slaan. Juliana zal intusschen wel met de Baronie afrekenen. Voor de 2e klasse wordt het pleit morgen zeer waarschijnlijk beslecht. WSC behoeft in Eindhoven tegen ESV slechts gelijk te spelen om haar naam te behouden. Slechts hij een overwin ning kunnen de Eindhovenaren weer hoop scheppen, want dan zou een be slissingswedstrijd noodig worden. Het programma luidt: Kampioenschap van Nederland: HeraclesAjax; VelocitasWillem II. Zuid. Promotie-degradatie 2e klasse. MiddelburgTegelen j JulianaDe Baronie. 3e klasse: E.S.V.W.S.C. Finale Ned. Voetbalbeker. FeyenoordVelocitas. E. S. V.—NV. S. C. De beslissende ontmoeting. Het is de laatste jaren nog al eens voor gekomen dat W.S.C. een ontmoeting te spelen kreeg, waarvan bijzonder veel af hankelijk was. Ook thans is het weer zoo ver en merkwaardig genoeg is het weer Eindhoven waar deze match gespeeld zal worden. We herinneren ons vele be slissende ontmoetingen tegen Picus en E.S.V., die op Eindhovenschen grond ge speeld werden. Het verloop der degradatiecompetitie is wel hijzonder spannend geweest, al thans voor zoover betreft de race tus schen W.S.C. en E.S.V., die elkaar geen duimbreed hebben toegegeven. Tegen de beide andere candidaten hebben W.S.C. en E.S.V. alles gewonnen en slechts uit de ontmoeting tusschen beide concur renten te Waalwijk heeft W.S.C. op het nippertje een voorsprong kunnen beha len. De stand is thans voor de laatste ontmoeting als volgt: W. S. C. 5 5 0 0 12—4 10 E. S. V. 5 4 0 1 154 8 Zcltbommel 0 114 8—14 3 Devo 0 0 1 5 4—17 1 De superioriteit van W.S.C. en E.S.V. is daarmede wel bewezen. De groote vraag is nu echter wie dezer beide ploe« gen tenslotte het sterkst zal blijken en d( ze vraag zal zeer waarschijnlijk mor gen beantwoord worden. I)e W.S.C.'ers zullen zich zeker mor gen voor een uiterst zware taak gesteld zien. Men herinnere zich slechts den vorigen wedstrijd tegen E.S.V., toen W.S.C. in de laatste minuut niet zonder fortuin aan de overwinning kwam. En 1111 de Eindhovenaren in eigen milieu spelen, zullen zji zeker ook een stuk moei lijker te bestrijden zijn. Ofschoon wij dus moeten erkennen dat W.S.C. morgen voor een uiterst zware taak zal komen te staan, willen wij ten aanzien van deze ontmoeting niet geheel pessimistisch zijn. W.S.C. heeft immers liet voordeel dat een gelijk spel voor haar eigenlijk al een overwinning beteekent. Daarmede immers zou het pleit definitief ten gunste van de Zwarthemdcn beslecht zijn. Deze zekerheid kan de W.S.C.'ers behoeden voor zenuwachtig spel en zal hen met meer zelfvertrouwen den strijd doen ingaan. Wij zijn er van overtuigd, dat, als de W.S.C.-plocg werken wil en als de voor hoede haar 011de verrassende speeltactiek zal hebben teruggevonden, W.S.C. niet voor de Einhovenaren zal behoeven terug te gaan. En dat de W.S.C.'ers zich in deze ontmoeting geheel zullen geven, staat voor ons vastzij weten immers wat er op het spel staat. Van deze ontmoeting hangt het behoud van het tweede klas- serschap af. Er bestaat voor deze match een onge kende belangstelling en het zou ons dan ook niet verwonderen, indien er morgen een record aantal supporters mee naar Eindhoven trok om de zwarthemden aan te moedigen. Wij hopen dat W.S.C. morgenavond zal kunnen juichen. Waalwijksche Stoomdrukkerij Antoon Tielen.

Echo van het Zuiden | 1934 | | pagina 8